Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#1526 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

Ako vam se ne svidja, sjednes sam u auto ili biciklom odes do restorana i pokupis sebi hranu.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1527 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by laserShow »

Jos se i usteedi, vidim da korpa ima cashback za svako licno preuzimanje. Eto ustede :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#1528 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Najjace je sto dezurni advokati lopovske prakse ne razumiju da svojim iritantnim stajanjem u odbranu necega neodbranjivog, samo cinie stetu onome koga brane.

Ne mozes bolan nicime opravdati izmisljanje gluposti ili poreza na budale tipa "naknada za lose vrijeme".

Sto je do sada nisu imali, a da bingo, niko se nije dosjetio.

Sjetice se oni jos necega, ali ce im i posao padati. To je vjecita bolest balkanskih privatnika, daj da zaradim preko noci dvorac i bogatstvo.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1529 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by guruguru95 »

laserShow wrote: 11/06/2022 15:52
guruguru95 wrote: 11/06/2022 15:29 Početna tarifa za McDonalds - Titova do 1 kilometara: 2.50 KM

Dodatna naknada za kurira zbog previsoke potražnje: 0.50 KM
Mi sve mozemo komentarisati, svi su kreteni i samo je nase misljenje tacno i ispravno. Bas kao i za burgere, gle cuda isti komentatori :)

Hajde majstore ti po kisi sjedi u auto pa dostavljal. Drug mi radi u korpi i kaze da je pefektna opcija sto taj iznos ide DIREKTNO KURIRU. Ova naplata je aktivna kada su losi vremenski uslovi, ili veci broj narudzbi kako bi se kuriri stimulisali. Ko tebe tjera da narucis dok je period visoke potraznje? Dodjes za 15 min otvoris app i ne platis taj iznos :)

Nema gore stvari nego voziti kroz Sarajevo kada je kisa i jos zamisli, dostavljati :lol:
Trappist wrote: 11/06/2022 14:48 Krenuo neki dan naruciti nesto preko korpe, 7 km dostava do dobrinje kad se bosnji oslade pare, od super usluge i ideje odmah hoce biznis od kojeg ce tri stana na moru kupiti
Ne govoris nam sve podatke do kraja ali hajde. Ako uzmemo u obzir da je pocetna cijena 2.5KM, a ako se dobro sjecam pola markice svaki kilometar, ti si daleko od restorana 7-8 kilometara? Koliko bi te izaslo da sjednes u auto, odes do restorana, vratis se u KM i da li taj 1h vrijedi marku-dvije ustede?

Zadnji put kad smo pricali, kurir po narudzbi ima oko 3KM za svaku dostavu i 0.40kf po kilometru za gorivo, od tih 7 markica, kuriru ide skoro šest KM. Uz ove cijene goriva i to je malo po meni.
Opet isti delegat koji napada neistomišljenike na temi o pljeskavicama :-)

Hajde lagano sjaši mi s komentara :thumbup:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1530 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by guruguru95 »

Doplata zbog lošeg vremena BAM 0.50

Dodatna naknada za kurira zbog previsoke potražnje: 0.50 KM

:skoljka: :run:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#1531 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

To su vjerovatgno smislili da kuriru malo povecaju zaradu, a da gazda ne osjeti jer jadnicak malo zaradjuje.

Srecom, niko nikog ne tjera, budale neka narucuju i placaju uskoro skuplju dostavu od hrane, ako imaju para da se razbacuju. Jedino ne znam dokle ce tako.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1532 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by laserShow »

dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 15:56 Najjace je sto dezurni advokati lopovske prakse ne razumiju da svojim iritantnim stajanjem u odbranu necega neodbranjivog, samo cinie stetu onome koga brane.
Pa hajde, zacepi mi usta. Koliko bi dostava trebala da bude gledajuci danasnje cijene goriva?

S ljudske strane, smatram da je dodatna naknada za lose vremenske uslove (kisa, prevelika temp (gori asfalt) stvar za pohvalu, jer ide KURIRU. Malo popricajte s kuririma, pa se onda provozajte kada je ta naplata aktivna i skontajte sta njima znaci pola markice.

Hebe mi se za kapitaliste, svi gledaju vise da dobiju, zasmetalo mi je ismijavanje naknade koja ide kuriru i ismijavanje tog posla. Sjedi druze u aVto pa preuzmi sebi sta god hoces, ili jos bolje napravi kuci, ali nema smisla ismijavati nekoga.
dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 16:02 Jedino ne znam dokle ce tako.
Dok imamo para. Kada ne budemo imali, onda cemo praviti kuci :) Svi zadovoljni :bih:
nekome
Posts: 2879
Joined: 17/05/2011 10:41

#1533 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nekome »

znaci skuplja pita nego tepsija :D

ali istina, dok ljudi narucuju cijene ce ici gore, nista neobicno
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#1534 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Sve kul, mene recimo kao korisnika ce odbiti, i jos hiljade ovakvih.

Ako je to poenta biznisa, odbijati musterije, onda samo naprijed.

Bosansko cudo biznisa mozda prejebe cijeli svijet gdje je poenta istog, jeftinija usluga kao konkurentnost na trzistu, uvijek bilo i bice.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1535 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by laserShow »

    dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 16:10 Sve kul, mene recimo kao korisnika ce odbiti, i jos hiljade ovakvih.
    Opet mi nisi odgovorio, koja to cijena treba da bude? Je li tesko uzeti digitron i reci, aha, meni treba do restorana markica goriva, markica parkinga i 1h vremena. To je 2 markice i 1h moga vremena, a dostava kosta 4KM?

    Ja imam jasnu racunicu po kojoj skontam da je nesto skupo za mene, ili ne. Ako jeste, onda to ne koristim, ali me interesuje tvoja racunica.
    User avatar
    Dosadno mii
    Posts: 2480
    Joined: 16/06/2014 20:33

    #1536 Re: Dostava hrane u Sarajevu

    Post by Dosadno mii »

    Entropio wrote: 11/06/2022 15:54 Ako vam se ne svidja, sjednes sam u auto ili biciklom odes do restorana i pokupis sebi hranu.
    Do jucer svi normalno zivjeli bez korpe
    Sad se ne moze da se ne naruci hrana
    User avatar
    agnostic_front
    Posts: 6314
    Joined: 14/04/2010 21:45
    Location: Grbavica

    #1537 Re: Dostava hrane u Sarajevu

    Post by agnostic_front »

    Isto sam smanjio narucivanje, nema mi smisla to dodatno placanje kad je veca potraznja. Nek im je sretno, meni se to ne placa.
    nekome
    Posts: 2879
    Joined: 17/05/2011 10:41

    #1538 Re: Dostava hrane u Sarajevu

    Post by nekome »

    dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 16:10 Sve kul, mene recimo kao korisnika ce odbiti, i jos hiljade ovakvih.

    Ako je to poenta biznisa, odbijati musterije, onda samo naprijed.

    Bosansko cudo biznisa mozda prejebe cijeli svijet gdje je poenta istog, jeftinija usluga kao konkurentnost na trzistu, uvijek bilo i bice.
    nema to veze sa bosnom nego tipicni kapitalizam
    glovo je strana firma, korpa jeste domaca jos uvijek ali nema to veze
    s obzirom da su cijene goriva porasle, za ocekivat je da i ta cijena poraste
    Dosadno mii wrote: 11/06/2022 16:17
    Entropio wrote: 11/06/2022 15:54 Ako vam se ne svidja, sjednes sam u auto ili biciklom odes do restorana i pokupis sebi hranu.
    Do jucer svi normalno zivjeli bez korpe
    Sad se ne moze da se ne naruci hrana
    to samo govori da postoji potreba za tom vrstom usluge
    posto je tako puno trazeno i koristeno sada, to znaci da ce tako ostati zadugo
    User avatar
    Entropio
    Posts: 7799
    Joined: 21/11/2010 21:49

    #1539 Re: Dostava hrane u Sarajevu

    Post by Entropio »

    Dosadno mii wrote: 11/06/2022 16:17
    Entropio wrote: 11/06/2022 15:54 Ako vam se ne svidja, sjednes sam u auto ili biciklom odes do restorana i pokupis sebi hranu.
    Do jucer svi normalno zivjeli bez korpe
    Sad se ne moze da se ne naruci hrana
    Bas tako. Niko nikog ne tjera... ako ti se ne placa ili nemas para za to, onda odes sam i pokupis hranu. To je nas mentalitet... to bi da mu na noge donese hranu u roku od 2 minute iz restorana udaljenog 8 kilometara i da mu ga brzinski dostavljac popushi na vratima dok mu urucuje hranu i sve to da kosta ne vise od 2 marke.
    Pa kad hoces da glumis dasu kojem neko donese hranu do praga, onda i plati. Sto se mene tice, ja bih uveo i sljedecu stavku:

    Doplata zbog kukanja na internetu o skupoci usluga dostave BAM 5.00

    Sve glumci, narucuju nesto, a gledaju u pola marke. Nije za takve narucivanje. Na drugoj temi se isti zale kako su hamburgeri skupi, sve vam skupo. Idi u pekaru na uglu i uzmi slanac. Koji q narucujes hamburgere.
    Trappist
    Posts: 4237
    Joined: 12/09/2020 08:52

    #1540 Re: Dostava hrane u Sarajevu

    Post by Trappist »

    laserShow wrote: 11/06/2022 16:14
      dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 16:10 Sve kul, mene recimo kao korisnika ce odbiti, i jos hiljade ovakvih.
      Opet mi nisi odgovorio, koja to cijena treba da bude? Je li tesko uzeti digitron i reci, aha, meni treba do restorana markica goriva, markica parkinga i 1h vremena. To je 2 markice i 1h moga vremena, a dostava kosta 4KM?

      Ja imam jasnu racunicu po kojoj skontam da je nesto skupo za mene, ili ne. Ako jeste, onda to ne koristim, ali me interesuje tvoja racunica.
      Pa kralju. Sad ce se jednostavno ljudi vise snalaziti, vise kupiti hranu kad se vracaju sa posla, kad se vracaju iz kupovine itd, ne sjedimo svi povazdan kuci i narucujemo. Ovo su super opcije bile dok su bile razumne cijene, nije mi bilo zao dati 2-3 km cisto jer mi je mrsko usput stajati i parkirati, ali s ovim novim cijenama vala imaju mahanje od mene a vjerujem i od dosta drugih korisnika.
      Trappist
      Posts: 4237
      Joined: 12/09/2020 08:52

      #1541 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by Trappist »

      Entropio wrote: 11/06/2022 16:43
      Dosadno mii wrote: 11/06/2022 16:17

      Do jucer svi normalno zivjeli bez korpe
      Sad se ne moze da se ne naruci hrana
      Bas tako. Niko nikog ne tjera... ako ti se ne placa ili nemas para za to, onda odes sam i pokupis hranu. To je nas mentalitet... to bi da mu na noge donese hranu u roku od 2 minute iz restorana udaljenog 8 kilometara i da mu ga brzinski dostavljac popushi na vratima dok mu urucuje hranu i sve to da kosta ne vise od 2 marke.
      Pa kad hoces da glumis dasu kojem neko donese hranu do praga, onda i plati. Sto se mene tice, ja bih uveo i sljedecu stavku:

      Doplata zbog kukanja na internetu o skupoci usluga dostave BAM 5.00

      Sve glumci, narucuju nesto, a gledaju u pola marke. Nije za takve narucivanje. Na drugoj temi se isti zale kako su hamburgeri skupi, sve vam skupo. Idi u pekaru na uglu i uzmi slanac. Koji q narucujes hamburgere.
      Ja ba, zale se gorivo skupo, sjedi na biciklo i dzaba je. Zale se lose zdravstvo, pa nemoj se razboliti. Jel ti fadil nesto u rodu mozda?
      User avatar
      Entropio
      Posts: 7799
      Joined: 21/11/2010 21:49

      #1542 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by Entropio »

      Trappist wrote: 11/06/2022 16:50
      Entropio wrote: 11/06/2022 16:43

      Bas tako. Niko nikog ne tjera... ako ti se ne placa ili nemas para za to, onda odes sam i pokupis hranu. To je nas mentalitet... to bi da mu na noge donese hranu u roku od 2 minute iz restorana udaljenog 8 kilometara i da mu ga brzinski dostavljac popushi na vratima dok mu urucuje hranu i sve to da kosta ne vise od 2 marke.
      Pa kad hoces da glumis dasu kojem neko donese hranu do praga, onda i plati. Sto se mene tice, ja bih uveo i sljedecu stavku:

      Doplata zbog kukanja na internetu o skupoci usluga dostave BAM 5.00

      Sve glumci, narucuju nesto, a gledaju u pola marke. Nije za takve narucivanje. Na drugoj temi se isti zale kako su hamburgeri skupi, sve vam skupo. Idi u pekaru na uglu i uzmi slanac. Koji q narucujes hamburgere.
      Ja ba, zale se gorivo skupo, sjedi na biciklo i dzaba je. Zale se lose zdravstvo, pa nemoj se razboliti. Jel ti fadil nesto u rodu mozda?
      Narucivanje hrane je luksuz. Zdravstvo a i auto je neophodna potreba.
      User avatar
      laserShow
      Posts: 4053
      Joined: 30/04/2022 22:10
      Grijem se na: nacionalizam

      #1543 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by laserShow »

      Trappist wrote: 11/06/2022 16:49 Pa kralju. Sad ce se jednostavno ljudi vise snalaziti, vise kupiti hranu kad se vracaju sa posla, kad se vracaju iz kupovine itd, ne sjedimo svi povazdan kuci i narucujemo. Ovo su super opcije bile dok su bile razumne cijene, nije mi bilo zao dati 2-3 km cisto jer mi je mrsko usput stajati i parkirati, ali s ovim novim cijenama vala imaju mahanje od mene a vjerujem i od dosta drugih korisnika.
      Pa jasno, razumijem, zato sam spominjao racunicu. Ti nisi korisnik koji ce koristi uslugu, jer se ne isplati. Ja jos uvijek jesam, jer ako ne kuham, ne idem u restoran (nemam tu naviku), onda cu naruciti. Jos uvijek mi je povoljno da mi donese na vrata, nego da ja sjedam, pakriram, preuzimam, vracam. Pa pola bih pojeo u autu :lol:

      Nebi mi mrsko da pogledam kada je korpa pocela s radom 2020, a gorivo bilo 1.80KM :shock: :shock: :? dok je danas 3.51KM. Koja je realna cijena dostave? Ipak, kako sam i u prethodnom postu naveo, ja sam najvise reagovao zbog ismijavanja kurira i dodatne 0.50KM za lose uvjete. Po meni odlicno i zalim sto ja kao student u svoje vrijeme nisam mogao pedalati, ili voziti kakvog renLa od 500 stoja i zaradjivati ne dzeparac, vec za sve, a da roditelji ne placaju. RADO BIH!

      I dan danas proklinjem slaganje novina u gluho doba noci/jutra za par pišljivih maraka.
      guruguru95
      Posts: 2829
      Joined: 09/05/2022 23:20

      #1544 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by guruguru95 »

      Opet ista agresivna napadačka retorika, i to uvijek od par istih forumaša. Niko ba ovdje ne jede slanac u pekari, nije u tome poenta priče. Niko nikog ne tjera ni na šta, ali svako ima pravo da napiše svoje mišljenje, a ne da ga odmah napadate ko lešinari, sa istom debilnom mantrom: Ko vas tjera, ne morate, šta kukate, nek jede ko šta hoće, naručivanje je luksuz, burgeri su luksuz...

      Čemu onda uopšte služi ovaj forum, da klimate glavom na svako poskupljenje i ismijavate svakoga ko ne jede hamburgere od 15 maraka, nazivajući ga sirotinjom i papkom? Kako ba ne možete razumjeti da se neki ljudi ne slažu sa ovim nerazumnim divljanjem cijena po gradu i da to nema nikakve veze da li imaju para ili ne?

      Sjećam se, prije par mjeseci ovdje je bila žustra polemika oko napojnica. Ko god je napisao da ne namjerava dodatno izdvajati bakšiš na već ionako visoke cijene dostave, okarakterisan je kao cicija, škrtica, papak, malograđanin...

      Očito im ta agresivna kampanja sa bakšišem nije uspjela, pa su se sada dosjetili novih idiotluka, poput ove doplate kuriru zbog lošeg vremena ili dodatne naknade za kurira zbog previsoke potražnje :-)

      Plaćati kuriru pola marke dodatno na postojeću cijenu dostave jer je dostavljao na biciklu po kiši, zvizdanu, ili šta god oni smatraju da je loše vrijeme... DA, to je apsolutni bezobrazluk.
      User avatar
      dječak sa šibicama
      Posts: 40317
      Joined: 29/06/2011 23:39

      #1545 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by dječak sa šibicama »

      Pa libo te racku na prozivanja, napises svoje i tome forum sluzi.

      Oni brane lopovsku politiku, njihova stvar. Ne pada mi na pamet sa advokatima ulaziti u polemiku. Hvala Bogu, sloboda misljenja.

      Ovaj sto ce uskoro naplacivati zrak koji potrose kuriri, sto se mene tice, moze da se nosi sa svojom poslovnom politikom. Ionako mu placas da ti kurir donese na vrata, nesh ti problema sici pred zgradu i podici hranu od restoranskog dostavljaca.

      Povecaj cijene, ok poskupilo gorivo, ali porez na budale ne pada mi na pamet placati.
      guruguru95
      Posts: 2829
      Joined: 09/05/2022 23:20

      #1546 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by guruguru95 »

      dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 17:38 Pa libo te racku na prozivanja, napises svoje i tome forum sluzi.

      Oni brane lopovsku politiku, njihova stvar. Ne pada mi na pamet sa advokatima ulaziti u polemiku. Hvala Bogu, sloboda misljenja.

      Ovaj sto ce uskoro naplacivati zrak koji potrose kuriri, sto se mene tice, moze da se nosi sa svojom poslovnom politikom. Ionako mu placas da ti kurir donese na vrata, nesh ti problema sici pred zgradu i podici hranu od restoranskog dostavljaca.

      Povecaj cijene, ok poskupilo gorivo, ali porez na budale ne pada mi na pamet placati.
      :thumbup:
      Zoooka
      Posts: 4890
      Joined: 14/04/2022 13:22

      #1547 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by Zoooka »

      Hajmo biti realni, ljudi bi se zalili da je dostava pola marke, jednostavno to je u krvi ljudima s ovih prostora i niko nam ne moze ugoditi. Meni kad je nesto licno skupo ja odatle vise ne narucujem, ali i ne kukam o tome na sva zvona.
      guruguru95
      Posts: 2829
      Joined: 09/05/2022 23:20

      #1548 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by guruguru95 »

      Ne kukam ni ja na sva zvona niti idem ulicom i ubjeđujem ljude, nego pišem na javnom forumu gdje svako ima pravo da napiše šta želi.

      Dakle, ugostiteljski objekat podigne cijenu proizvoda za marku-dvije jer je poskupjelo gorivo. U redu, pošteno. Dostavljač takođe podigne cijenu usluge za marku-dvije jer je poskupjelo gorivo... a na kraju mi lik donese hranu na biciklu :pisnula:

      P.S. Na Glovo u ovom trenutku i dalje stoji: Bad weather surcharge BAM 0.50

      Iako je kiša prestala prije 3 sata :mrgreen:

      Možda im je sad previše hladno pa je zato i dalje na snazi Glovo meteoalarm :lol:
      User avatar
      auspuhc
      Posts: 2099
      Joined: 04/02/2022 14:06

      #1549 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by auspuhc »

      U Sarajevu mnogi jako dobro zive tako da im se moze da dizu cijene. Ljudi ce opet narucivati.
      User avatar
      dječak sa šibicama
      Posts: 40317
      Joined: 29/06/2011 23:39

      #1550 Re: Dostava hrane u Sarajevu

      Post by dječak sa šibicama »

      Moguce, kod mene komsiluk pun studentarije i uvijek je bilo tih korpara i glovara, ali sad sve manje i rjedje.

      Studenti ipak nemaju love za luksuziranje. Takve musterije gube ovim porezom na budale, ali ako se njima isplati, samo naprijed.
      Post Reply