Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#251 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by sime_cipol »

topss wrote: 04/04/2021 08:43 Sto se lik upali zbog prozivke. :lol:
Da su prozivke, nego trolanje starog majstora Entropia :lol:
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#252 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Pryda »

Entropio wrote: 04/04/2021 10:23
duga puska wrote: 04/04/2021 09:33
Moje razmisljanje po tom pitanju je zdravo seljacki.
Narucujem preko njih i koristim njihove prednosti i to placam. Hocu pravo meni da donesu dostavu, a ne da pokupe 5 dostava
O ovome govorim. Hoce ljudi za par markica premium uslugu, da helikopter dostavi licno njemu. Kara... plati 30 maraka za dostavu pa ce neko maksuz sjesti u auto i samo tebi licno dostaviti i pregaziti nekoga samo da tebi ne kasni. A za tih par markica ne mozes ocekivati vise od ovog sad. To sto ti mislis da su tvojih par markica toliko vrijedne da se preko mrtvih gazi da ti ne bi cekao 10 minuta duze, varas se jaro.

Ja da imam dostavljacku firmu, uveo bih tu opciju: premium dostava. Pa plati kad si hadzo.
Kakva seljačka priča

Ako je cijena 3 marke za dostavu i pod tim se podrazumijeva da dostavljač donese za X minuta, onda ako ne donese - platio sam nesto sto nisam dobio I imam svako pravo da se žalim.

A tebe bi volio lično upoznat zbog te priče o ekstra sosu mada nije ni forum skroz anoniman :wink:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#253 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

Pryda wrote: 04/04/2021 11:25
Entropio wrote: 04/04/2021 10:23
duga puska wrote: 04/04/2021 09:33
Moje razmisljanje po tom pitanju je zdravo seljacki.
Narucujem preko njih i koristim njihove prednosti i to placam. Hocu pravo meni da donesu dostavu, a ne da pokupe 5 dostava
O ovome govorim. Hoce ljudi za par markica premium uslugu, da helikopter dostavi licno njemu. Kara... plati 30 maraka za dostavu pa ce neko maksuz sjesti u auto i samo tebi licno dostaviti i pregaziti nekoga samo da tebi ne kasni. A za tih par markica ne mozes ocekivati vise od ovog sad. To sto ti mislis da su tvojih par markica toliko vrijedne da se preko mrtvih gazi da ti ne bi cekao 10 minuta duze, varas se jaro.

Ja da imam dostavljacku firmu, uveo bih tu opciju: premium dostava. Pa plati kad si hadzo.
Kakva seljačka priča

Ako je cijena 3 marke za dostavu i pod tim se podrazumijeva da dostavljač donese za X minuta, onda ako ne donese - platio sam nesto sto nisam dobio I imam svako pravo da se žalim.

A tebe bi volio lično upoznat zbog te priče o ekstra sosu mada nije ni forum skroz anoniman :wink:
:lol:

Hajde da se upoznamo. Reci gdje i tu sam za 15 minuta.

Da, to sto si platio, mozes i ocekivati. Ali ako se nekad desi da zakasni, nekad, onda je tako i prihvatis to. A ako zelis po svaku cijenu da nesto dobijes brzo, onda to dodatno platis. I tad nema izgovora.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#254 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Jos da me dostavljac pretuce jer je morao upaliti auto.

U Americi mnoge picerije imaju fazon da ako pizza ne dodje do tebe recimo za pola sata, ne placas je. Imaju dostavljace sa skuterima, i znaju da ce doci da mora doci za pola sata, osim ako dostavljac ne radi kako treba. Ako ne radi, onda ce je on platiti.

Usao si u biznis jbt, naplacujes dostavu, nema tu vise price to je biznis i ti meni garantujes dostavu svjeze hrane. Nije nista na dobrovoljnoj bazi, sve je placeno.

Ja sam do sada imao ok iskustvo sa donesi i korpom, istina ne narucujem cesto mozda jednom mjesecno ali dobra iskustva. Znam da u korpi itekako paze na ponasanje dostavljaca, ako zaboravi uraditi neki korak kod dostave jer on mora tamo u aplikaciji kliknuti kad ide do restorana, kad je preuzeo hranu, da bi ga narucilac mogao pratiti. Ako ne radi sve kako treba, dobije opomenu od korpe.
Zadnja dostava mi je kasnila, trebalo doci recimo za pola sata, proslo pola sata samo se refresuje da ce doci za 20 minuta i da kasni. Ko kasni, restoran ili dostavljac nisam ni pitao, doslo toplo pa hajde de.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#255 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Vezano za dostavu, zmaj stanica, jedne prilike narucio cevape za troje ljudi, dodje on i sve ok, pred zgradom ceka komsinica kaze sat vremena je tu ceka :D pa rekoh jeste ih zvali, pita ona dostavljaca gdje je moja hrana, imam goste ljudi cekaju, ovaj slijeze ramenima. Zvala drugi restoran.

Drugi put narucio oko 4 popodne, cekam do 5 nigdje hrane, nazovem kaze ona nemamo mi pojma, kad ste narucili :D uradili smjenu, oni iz prve smjene uzeli narodzbu i ispalili se kuci, nigdje moje hrane, dobio cevape u 6 sati, mogao sam sarmu smotati prije bi gotova bila.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#256 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

sime_cipol wrote: 04/04/2021 11:00
topss wrote: 04/04/2021 08:43 Sto se lik upali zbog prozivke. :lol:
Da su prozivke, nego trolanje starog majstora Entropia :lol:
Shhhhhh, ne otkrivaj me, vidis da se pale ko svijece. :lol:
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#257 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Pryda »

Entropio wrote: 04/04/2021 14:20
Pryda wrote: 04/04/2021 11:25
Entropio wrote: 04/04/2021 10:23

O ovome govorim. Hoce ljudi za par markica premium uslugu, da helikopter dostavi licno njemu. Kara... plati 30 maraka za dostavu pa ce neko maksuz sjesti u auto i samo tebi licno dostaviti i pregaziti nekoga samo da tebi ne kasni. A za tih par markica ne mozes ocekivati vise od ovog sad. To sto ti mislis da su tvojih par markica toliko vrijedne da se preko mrtvih gazi da ti ne bi cekao 10 minuta duze, varas se jaro.

Ja da imam dostavljacku firmu, uveo bih tu opciju: premium dostava. Pa plati kad si hadzo.
Kakva seljačka priča

Ako je cijena 3 marke za dostavu i pod tim se podrazumijeva da dostavljač donese za X minuta, onda ako ne donese - platio sam nesto sto nisam dobio I imam svako pravo da se žalim.

A tebe bi volio lično upoznat zbog te priče o ekstra sosu mada nije ni forum skroz anoniman :wink:
:lol:

Hajde da se upoznamo. Reci gdje i tu sam za 15 minuta.

Da, to sto si platio, mozes i ocekivati. Ali ako se nekad desi da zakasni, nekad, onda je tako i prihvatis to. A ako zelis po svaku cijenu da nesto dobijes brzo, onda to dodatno platis. I tad nema izgovora.
Ispred vijećnice me čekaj i skini se gol do pasa da te prepoznam.

Kad se desi, bilo sta, potrošač nije za to kriv i ne treba da ide njemu preko ledja. Nek se dogovore ovi sto dijele profit pa podijele i trošak neočekivanih situacija u poslu.

Znaci ako si mi prodao dostavu za 30 minuta i ne dodjes mi za 30 minuta onda si me prevario, doveo u zabludu? Desilo ti se nesto nepredvidjeno u bilo kojem dijelu posla? To nije moja stvar, simple as that :)

I ovjeri knjižicu
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#258 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

Hajde dze si. Hladno mi je ovako go stojim i ljudi me cudno gledaju.
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#259 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Pryda »

dječak sa šibicama wrote: 04/04/2021 14:23
U Americi mnoge picerije imaju fazon da ako pizza ne dodje do tebe recimo za pola sata, ne placas je. Imaju dostavljace sa skuterima, i znaju da ce doci da mora doci za pola sata, osim ako dostavljac ne radi kako treba. Ako ne radi, onda ce je on platiti.
Proteste da se ovo zakonom uvede :lol:

Vezano za skutere uvijek me interesovalo zašto to u Sarajevu nije zaživilo. Ima dosta jakih firmi npr Zmaj ili Mrkva, pa i Ceger I svi imaju flote auta za dostavu. Jel moguće da je zima jedini problem?
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#260 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by azurna_obala »

Jedno pitanje, da li ova korpa.ba donosi na vrata, ne ispred ulaza, jer ne mogu silaziti?


I da li je neko probao ove burgere od Almir mukacha, šah mat burger?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#261 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

azurna_obala wrote: 04/04/2021 15:20 Jedno pitanje, da li ova korpa.ba donosi na vrata, ne ispred ulaza, jer ne mogu silaziti?


I da li je neko probao ove burgere od Almir mukacha, šah mat burger?
Da, zato i naplacuju dostavu :D osim Caspera, ne pamtim dostavu koja ti dodje na vrata, obicno ne zele iz auta izaci, zmajevi zelembaci po dvojica u autu, mrsko im izaci do ulaza u stubiste :D

Ovi dostavljaci sto naplacuju, svi donose na vrata, samo navedes u svom profilu da zelis na vrata, napises ima li lift, interrfon. Pazi samo ako koristis donesi.ba, oni imaju i dostavu koja se ne naplacuje, ali ne ide do vrata, moras filtere koristiti u aplikaciji sta tacno zelis. Korpa sve dostavlja na vrata.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#262 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by duga puska »

Pryda wrote: 04/04/2021 11:25
Entropio wrote: 04/04/2021 10:23
duga puska wrote: 04/04/2021 09:33
Moje razmisljanje po tom pitanju je zdravo seljacki.
Narucujem preko njih i koristim njihove prednosti i to placam. Hocu pravo meni da donesu dostavu, a ne da pokupe 5 dostava
O ovome govorim. Hoce ljudi za par markica premium uslugu, da helikopter dostavi licno njemu. Kara... plati 30 maraka za dostavu pa ce neko maksuz sjesti u auto i samo tebi licno dostaviti i pregaziti nekoga samo da tebi ne kasni. A za tih par markica ne mozes ocekivati vise od ovog sad. To sto ti mislis da su tvojih par markica toliko vrijedne da se preko mrtvih gazi da ti ne bi cekao 10 minuta duze, varas se jaro.

Ja da imam dostavljacku firmu, uveo bih tu opciju: premium dostava. Pa plati kad si hadzo.
Kakva seljačka priča

Ako je cijena 3 marke za dostavu i pod tim se podrazumijeva da dostavljač donese za X minuta, onda ako ne donese - platio sam nesto sto nisam dobio I imam svako pravo da se žalim.

A tebe bi volio lično upoznat zbog te priče o ekstra sosu mada nije ni forum skroz anoniman :wink:
Nije skroz anoniman :thumbup:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#263 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by azurna_obala »

dječak sa šibicama wrote: 04/04/2021 16:16
azurna_obala wrote: 04/04/2021 15:20 Jedno pitanje, da li ova korpa.ba donosi na vrata, ne ispred ulaza, jer ne mogu silaziti?


I da li je neko probao ove burgere od Almir mukacha, šah mat burger?
Da, zato i naplacuju dostavu :D osim Caspera, ne pamtim dostavu koja ti dodje na vrata, obicno ne zele iz auta izaci, zmajevi zelembaci po dvojica u autu, mrsko im izaci do ulaza u stubiste :D

Ovi dostavljaci sto naplacuju, svi donose na vrata, samo navedes u svom profilu da zelis na vrata, napises ima li lift, interrfon. Pazi samo ako koristis donesi.ba, oni imaju i dostavu koja se ne naplacuje, ali ne ide do vrata, moras filtere koristiti u aplikaciji sta tacno zelis. Korpa sve dostavlja na vrata.

E hvala ti puno na odgovoru. Ma nek naplaćuju, sve ima svoju cijenu.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#264 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

:lol: :lol:

Uvijek se neko navuce... strasno.

Ne kontaju ljudi sta je sarkazam i zajebancija. :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#265 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

dječak sa šibicama wrote: 04/04/2021 16:16
azurna_obala wrote: 04/04/2021 15:20 Jedno pitanje, da li ova korpa.ba donosi na vrata, ne ispred ulaza, jer ne mogu silaziti?


I da li je neko probao ove burgere od Almir mukacha, šah mat burger?
Da, zato i naplacuju dostavu :D osim Caspera, ne pamtim dostavu koja ti dodje na vrata, obicno ne zele iz auta izaci, zmajevi zelembaci po dvojica u autu, mrsko im izaci do ulaza u stubiste :D

Ovi dostavljaci sto naplacuju, svi donose na vrata, samo navedes u svom profilu da zelis na vrata, napises ima li lift, interrfon. Pazi samo ako koristis donesi.ba, oni imaju i dostavu koja se ne naplacuje, ali ne ide do vrata, moras filtere koristiti u aplikaciji sta tacno zelis. Korpa sve dostavlja na vrata.
Ja iz esmeralde jednom narucio.zove kaze evo me idem. Govorim haj sici cu ja. Kaze lik otvori vrata ovo je kucna dostava nemas ti sta izlaziti. Donese mi na vrata stana. Prvi put u zivotu da mi se to desi.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#266 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by topss »

Entropio wrote: 04/04/2021 14:32
sime_cipol wrote: 04/04/2021 11:00
topss wrote: 04/04/2021 08:43 Sto se lik upali zbog prozivke. :lol:
Da su prozivke, nego trolanje starog majstora Entropia :lol:
Shhhhhh, ne otkrivaj me, vidis da se pale ko svijece. :lol:
Svaka cast za glumu. Ja sam bio siguran da si im zaposlenik. :lol:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#267 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Gerro »

Entropio wrote: 04/04/2021 17:43 :lol: :lol:

Uvijek se neko navuce... strasno.

Ne kontaju ljudi sta je sarkazam i zajebancija. :lol:
Fantasticna trola kolega. Ponosan sam.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#268 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Droog »

Pryda wrote: 04/04/2021 15:18
dječak sa šibicama wrote: 04/04/2021 14:23
U Americi mnoge picerije imaju fazon da ako pizza ne dodje do tebe recimo za pola sata, ne placas je. Imaju dostavljace sa skuterima, i znaju da ce doci da mora doci za pola sata, osim ako dostavljac ne radi kako treba. Ako ne radi, onda ce je on platiti.
Proteste da se ovo zakonom uvede :lol:

Vezano za skutere uvijek me interesovalo zašto to u Sarajevu nije zaživilo. Ima dosta jakih firmi npr Zmaj ili Mrkva, pa i Ceger I svi imaju flote auta za dostavu. Jel moguće da je zima jedini problem?
Zmaj uzeli jednom u firmi...trebalo 2h za 5 porcija cevapa (plus popusili foru od sefa sto smo narucivali cevape, jbg tukne :mrgreen: ), nakon toga jos nekoliko puta privatno, kuci narucio...ne znam jel do mene ili sam peh sa Zmajem, ali nijednom nije bilo krace od sat i 30min. Pazi, sve su porcije bile od 3 do 5-6.
Najgore kad ti neko dodje i ti sad hajd narucis...i cekas 2 sata za 5-6 porcija.

Odustao od narudzbi. Nazovem i pitam za koliko ce biti gotovo. Sjednem u auto i cao. :kakoste:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#269 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Gerro »

Pa ludji si ti sto si prihvatio narudzbu. Ja uvijek pitam za koliko ce otprilike. Nije bitno koliko dugo al nek mi kazu. Par puta mi rekli pola sata-40 minuta. Cekao sat i 20 min. Nazvali me, nisam htio sici, narucio iz drugog restorana
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#270 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Droog »

Gerro wrote: 05/04/2021 01:02 Pa ludji si ti sto si prihvatio narudzbu. Ja uvijek pitam za koliko ce otprilike. Nije bitno koliko dugo al nek mi kazu. Par puta mi rekli pola sata-40 minuta. Cekao sat i 20 min. Nazvali me, nisam htio sici, narucio iz drugog restorana

Ma burazeru, nesto kontam...ako odbjem narudzbu da ce to gazda odbiti od plate ovom dostavljacu koji radi za neku crkavicu...njemu je puno da mu 20ak KM skine taj dan. Mozda ima kuci djecu i sta ja znam...

Ja bez vrelih cevapa mogu...a mozda on bez te cvaje ne moze.

Ma hajd jbg, sta ces. :)
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#271 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

Droog wrote: 05/04/2021 00:58
Pryda wrote: 04/04/2021 15:18
dječak sa šibicama wrote: 04/04/2021 14:23
U Americi mnoge picerije imaju fazon da ako pizza ne dodje do tebe recimo za pola sata, ne placas je. Imaju dostavljace sa skuterima, i znaju da ce doci da mora doci za pola sata, osim ako dostavljac ne radi kako treba. Ako ne radi, onda ce je on platiti.
Proteste da se ovo zakonom uvede :lol:

Vezano za skutere uvijek me interesovalo zašto to u Sarajevu nije zaživilo. Ima dosta jakih firmi npr Zmaj ili Mrkva, pa i Ceger I svi imaju flote auta za dostavu. Jel moguće da je zima jedini problem?
Zmaj uzeli jednom u firmi...trebalo 2h za 5 porcija cevapa (plus popusili foru od sefa sto smo narucivali cevape, jbg tukne :mrgreen: ), nakon toga jos nekoliko puta privatno, kuci narucio...ne znam jel do mene ili sam peh sa Zmajem, ali nijednom nije bilo krace od sat i 30min. Pazi, sve su porcije bile od 3 do 5-6.
Najgore kad ti neko dodje i ti sad hajd narucis...i cekas 2 sata za 5-6 porcija.

Odustao od narudzbi. Nazovem i pitam za koliko ce biti gotovo. Sjednem u auto i cao. :kakoste:
Zivio u gradacackoj, narucimo iz zmaja hrasno. Cekali preko sat da dodje :D
Nikad vise
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#272 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by muha_sa »

nepass1 wrote: 05/04/2021 07:30

Zivio u gradacackoj, narucimo iz zmaja hrasno. Cekali preko sat da dodje :D
Nikad vise
khm, mrsko ti prošetat :-)
živim u gradačačkoj i kad mi prahne za 5 minuta sam u zmaju :D donesem ih kuci oni još vreli :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#273 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by high_volume »

nepass1 wrote: 04/04/2021 18:11
dječak sa šibicama wrote: 04/04/2021 16:16
azurna_obala wrote: 04/04/2021 15:20 Jedno pitanje, da li ova korpa.ba donosi na vrata, ne ispred ulaza, jer ne mogu silaziti?
Da, zato i naplacuju dostavu :D osim Caspera, ne pamtim dostavu koja ti dodje na vrata, obicno ne zele iz auta izaci, zmajevi zelembaci po dvojica u autu, mrsko im izaci do ulaza u stubiste :D

Ovi dostavljaci sto naplacuju, svi donose na vrata, samo navedes u svom profilu da zelis na vrata, napises ima li lift, interrfon. Pazi samo ako koristis donesi.ba, oni imaju i dostavu koja se ne naplacuje, ali ne ide do vrata, moras filtere koristiti u aplikaciji sta tacno zelis. Korpa sve dostavlja na vrata.
Ja iz esmeralde jednom narucio.zove kaze evo me idem. Govorim haj sici cu ja. Kaze lik otvori vrata ovo je kucna dostava nemas ti sta izlaziti. Donese mi na vrata stana. Prvi put u zivotu da mi se to desi.
Dostavljači hrane trebaju jasno precizirati svoje uslove i odrediti cijenu dostave do kućnih vrata i do ulaza u zgradu.

Dostavom hrane na kućna vrata, dostava se usporava za druge kupce
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#274 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

muha_sa wrote: 05/04/2021 07:34
nepass1 wrote: 05/04/2021 07:30

Zivio u gradacackoj, narucimo iz zmaja hrasno. Cekali preko sat da dodje :D
Nikad vise
khm, mrsko ti prošetat :-)
živim u gradačačkoj i kad mi prahne za 5 minuta sam u zmaju :D donesem ih kuci oni još vreli :D
Jbg ne znam sta nam bi

Da sam na koljenima puzao prije bih dosao
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#275 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by muha_sa »

nepass1 wrote: 05/04/2021 07:38
muha_sa wrote: 05/04/2021 07:34
nepass1 wrote: 05/04/2021 07:30

Zivio u gradacackoj, narucimo iz zmaja hrasno. Cekali preko sat da dodje :D
Nikad vise
khm, mrsko ti prošetat :-)
živim u gradačačkoj i kad mi prahne za 5 minuta sam u zmaju :D donesem ih kuci oni još vreli :D
Jbg ne znam sta nam bi

Da sam na koljenima puzao prije bih dosao
:lol:
Post Reply