Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#226 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by iceman ze »

Nema para za hladan obrok i tacka neka ga gazda korpe sebi nosi :mrgreen:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#227 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

gdesi bre wrote: 04/03/2021 00:41...jaran jednom uzo picu iz poznate picerije naso dlaku s donje pipe u njoj...
odavno nista osim cevapa ne uzimam,jer vidim kako pece rostiljdzija
:lol: :thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#228 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

foxlife wrote: 03/04/2021 20:56
Entropio wrote: 03/04/2021 20:43 Sjedi u auto i donesi sebi. Jebote, neko mu donese nesto s drugog kraja grada za par maraka ili dzaba i zakasni 10 minuta i odmah problem. Donio bih vam ja karu. Takvim treba naplacivati 20 maraka ili ih staviti na crnu listu da ti se nikad nista ne dostavi.
ona ne reklamiras nesto sto ne mozes ispuniti
reklamiraj se onda da za dostavu treba 10 minuta vise
Tih 10 minuta vise ne treba uvijek, nego samo kad recimo u restoranu kasne s pripremom ili je neka guzva u putu i to. I onda dodje taj neki seljo i zali se. Kazem ti, ja da sam gazda te neke firme koja dostavlja, na crnu listu bih stavljao te picajzle ili bih im dostavio ali uz dodatni sos gratis.

To ti je taj mentalni sklop... misli ako plati par maraka za dostavu, hoce dronom da mu dostave da se jos pushi hrana. Poserem im se na njihovih par maraka.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#229 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

iceman ze wrote: 03/04/2021 21:13 Nema para za hladan obrok i tacka neka ga gazda korpe sebi nosi :mrgreen:
Reci ko si da te stavim na crnu listu. Ima da organizujem sindikat dostavljaca i imacemo zajednicku listu za sve firme. Ti ces morati narucivati iz Kiseljaka jer ti u Sarajevu niko nece dostaviti nista.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#230 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by iceman ze »

Opusteno brate, ima da te konkurencija pojede mojne histerije :lol:
Last edited by iceman ze on 03/04/2021 21:49, edited 1 time in total.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#231 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Dimu1927 »

20-30 minuta je prosjek

20-30 minuta se moze produziti ako vozac naidje recimo na udes pa je guzva

i nije isto naruciti hranu u 18 i u 15h i ocekivati istu duzinu voznje haha
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#232 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

Dimu1927 wrote: 03/04/2021 21:44 20-30 minuta je prosjek

20-30 minuta se moze produziti ako vozac naidje recimo na udes pa je guzva

i nije isto naruciti hranu u 18 i u 15h i ocekivati istu duzinu voznje haha
Normalno.

Ali imas ovih picajzli koji kao plati 2 marke i hoce helikopterom da mu se dostavi ako je udes ili ako je guzva ili restoran kasni. Ne jebe on visu silu, samo gleda svoje dvije markice koje je dao. Crna lista i specijalni sos gratis za takve.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#233 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by duga puska »

Entropio wrote: 03/04/2021 20:43 Sjedi u auto i donesi sebi. Jebote, neko mu donese nesto s drugog kraja grada za par maraka ili dzaba i zakasni 10 minuta i odmah problem. Donio bih vam ja karu. Takvim treba naplacivati 20 maraka ili ih staviti na crnu listu da ti se nikad nista ne dostavi.
Donosac kara smanji dozivljaj.
Ko prica o 10 minuta kasnjenja?
Radi se zajebani o cirka 40 minuta kasnjenja, pazi subotom u doba kad sam prosao tim putem pola sata ranije i nikakve guzve nije bilo. Radi se da im je ocigledno falilo dostavljaca ili je mladi dostavljac svratio da se popravi nalo spidarom. Raci moze za sat i 15 i ok, ako sam previse gladan skontat cu drugu opciju.
A mi u Besku za 20 minuta dostavimo narudzbu u Ilijas
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#234 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by iceman ze »

Ne vlada informacijama covjek, sljedeci put za isto vrijeme odem kod beslica u nicaZe, isto ga dodje :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#235 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

duga puska wrote: 03/04/2021 23:13
Entropio wrote: 03/04/2021 20:43 Sjedi u auto i donesi sebi. Jebote, neko mu donese nesto s drugog kraja grada za par maraka ili dzaba i zakasni 10 minuta i odmah problem. Donio bih vam ja karu. Takvim treba naplacivati 20 maraka ili ih staviti na crnu listu da ti se nikad nista ne dostavi.
Donosac kara smanji dozivljaj.
Ko prica o 10 minuta kasnjenja?
Radi se zajebani o cirka 40 minuta kasnjenja, pazi subotom u doba kad sam prosao tim putem pola sata ranije i nikakve guzve nije bilo. Radi se da im je ocigledno falilo dostavljaca ili je mladi dostavljac svratio da se popravi nalo spidarom. Raci moze za sat i 15 i ok, ako sam previse gladan skontat cu drugu opciju.
A mi u Besku za 20 minuta dostavimo narudzbu u Ilijas
Pa ako si prosao istim putem, sto nisi sam kupio hranu i donio kuci? Jaro sjednes u auto, odes do zeljenog lokala, kupis hranu i doneses kuci. Tako ja radim. Onda i ako zakasnim pa pregladnim, sam sam kriv. A ne po forumu se zaliti. Nazovi tu firmu sto ti je kasnila, predstavi se fino, reci kasnili ste, ja ne mogu preci preko toga. Pa vidi sta ces dobiti: ili ce ti sve po spisku ili ces dobiti neki poklon bon. A u svakom slucaju ces dobiti gratis sos svaki naredni put.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#236 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by duga puska »

Entropio wrote: 03/04/2021 23:56
duga puska wrote: 03/04/2021 23:13
Entropio wrote: 03/04/2021 20:43 Sjedi u auto i donesi sebi. Jebote, neko mu donese nesto s drugog kraja grada za par maraka ili dzaba i zakasni 10 minuta i odmah problem. Donio bih vam ja karu. Takvim treba naplacivati 20 maraka ili ih staviti na crnu listu da ti se nikad nista ne dostavi.
Donosac kara smanji dozivljaj.
Ko prica o 10 minuta kasnjenja?
Radi se zajebani o cirka 40 minuta kasnjenja, pazi subotom u doba kad sam prosao tim putem pola sata ranije i nikakve guzve nije bilo. Radi se da im je ocigledno falilo dostavljaca ili je mladi dostavljac svratio da se popravi nalo spidarom. Raci moze za sat i 15 i ok, ako sam previse gladan skontat cu drugu opciju.
A mi u Besku za 20 minuta dostavimo narudzbu u Ilijas
Pa ako si prosao istim putem, sto nisi sam kupio hranu i donio kuci? Jaro sjednes u auto, odes do zeljenog lokala, kupis hranu i doneses kuci. Tako ja radim. Onda i ako zakasnim pa pregladnim, sam sam kriv. A ne po forumu se zaliti. Nazovi tu firmu sto ti je kasnila, predstavi se fino, reci kasnili ste, ja ne mogu preci preko toga. Pa vidi sta ces dobiti: ili ce ti sve po spisku ili ces dobiti neki poklon bon. A u svakom slucaju ces dobiti gratis sos svaki naredni put.
Jesi li ti bas tako zajeban ili samo na forumu prosipas silu.
Sta tebe prvo boli qrac sto sam ja i kako narucio i zbog cega hranu i zasto sam narucio a ne sam uzeo.
Drugo, jos manje zaboli sta bi ti radio.
Trece, kao sto sam maloprije i napisao, zvao sam gazdu radnje odakle sam narucivao, jer mi je to drug, zbog toga i narucujem od njega i dobio odgovor kojem vjerujem. A to je da njima kasni dostavljac bas,bas od tog termina koji je dogovoren da ce doci po tu hranu, pa je covjek ponovo pravio jer se ohladilo.
Cetvrto, otisla je primjedba i Korpi, tj odgovornim osobama iz iste, dobronamjerna,poslovna od strane tog druga, jer im se desava da kasne.
Fol je sto se ovo pocelo desavati. Cita neko njihov ovo i bolje je da na vrijeme rjesavaju probleme, pojest ce ih globalni igraci i razne konsijske firme, a ja za njih navijam i marke nisam do sada potrosio na druge slicne igrace.
Ja nikad ne reagujem odmah u zivotu, nego kad to nesto pocinje bivati ozbiljnije.
A u zivotu sam se bavio sa toliko stvati da ne mozes sanjati, zato nekad dam sebi za pravo da sta napisem i to je 99% po temama o hrani jer to volim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#237 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by moonca »

Zbilja, jeste li ikada kuvali hranu sebi u kuci- i, dok je servirash na tanjir/e, ako nisi organizovan- ohladit ce se u par minuta.. :zoka:
Xforumas
Posts: 96
Joined: 02/04/2021 11:12

#238 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Xforumas »

Ja narucivao dva puta, oba puta vrela hrana dosla a dostava je trajala izmedju 30 i 40 minuta. Ne bih ja rekao da je do Korpe ako je hladna hrana dosla, prije da je do restorana.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#239 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by iceman ze »

I vala neka ubace nesto malo i gratis npr colu zero, samo onaj pub iz grbavicke to radi, nekad je mrvica ubacivala par cajeva, i korpa je nekad one papirnate kese rabila, ono cool su :mrgreen: da ne bude k'o ono pos'o proradio-kafa sve losija :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9438
Joined: 06/07/2017 07:35

#240 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

moonca wrote: 04/04/2021 00:41 Zbilja, jeste li ikada kuvali hranu sebi u kuci- i, dok je servirash na tanjir/e, ako nisi organizovan- ohladit ce se u par minuta.. :zoka:
Nismo nikad kuhali kuci, gdje ces to
User avatar
nepass1
Posts: 9438
Joined: 06/07/2017 07:35

#241 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

Xforumas wrote: 04/04/2021 01:00 Ja narucivao dva puta, oba puta vrela hrana dosla a dostava je trajala izmedju 30 i 40 minuta. Ne bih ja rekao da je do Korpe ako je hladna hrana dosla, prije da je do restorana.
I meni je dosla vruca hrana, zvali me iz podrske. Kurir mi se izvinuo.

Nego trebaju najaviti zbog guzve kasnit ce narudzba, da se covjek moze org. Donesi ima npr ono dostava za 20-30 minuta i onda kad je spica u saobracaju pise nesta tipa zbog guzvi dostavi treba dodatnih 20min.
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#242 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by topss »

Sto se lik upali zbog prozivke. :lol:
made_in_sarajevo
Posts: 5559
Joined: 06/05/2013 23:05

#243 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by made_in_sarajevo »

Mi za dorucak u Rajlovac narucimo preko korpe i dosad svaki put je tacan i sve ok bude sto se korpe tice. Neki dan iz scc narucili i sve uredu bilo. Ceger isto ok chipas narucivali. Meni je vise do restorana, stavi sliku bale cure, dodje hrana moras se u granapu popraviti :mrgreen: .

U korpu je vjerovatno dosta njih upalo brzih, nadrkanih, ko je on da mu ja nosim hranu nek ceka i slicno. Eno ima onaj na youtube snima i reko je neki dan koliko je zaradio, valjda jos neko zna nekog iz korpe da provjeri jel istina. Ovo sve dostavljaca sto je meni dolazilo je fakat OK i kulturni maksimalno. Cak nece da udju sa autom u firmu nego parkiraju negdje ispred pa pjeske tegle. Zadnja 2x kad na mapi vidim da su blizu nazovem vozaca i kazem da udje slobodno nece ga niko ujesti :mrgreen: .

Korpa se moze pratiti dokle je i tacno pokazuje gps, ceger kasni fino, bar je kasnilo. Tipa prikaze ga u chipasu pa refresa prikaze ga ja cvili onda :mrgreen:
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#244 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by duga puska »

nepass1 wrote: 04/04/2021 08:24
Xforumas wrote: 04/04/2021 01:00 Ja narucivao dva puta, oba puta vrela hrana dosla a dostava je trajala izmedju 30 i 40 minuta. Ne bih ja rekao da je do Korpe ako je hladna hrana dosla, prije da je do restorana.
I meni je dosla vruca hrana, zvali me iz podrske. Kurir mi se izvinuo.

Nego trebaju najaviti zbog guzve kasnit ce narudzba, da se covjek moze org. Donesi ima npr ono dostava za 20-30 minuta i onda kad je spica u saobracaju pise nesta tipa zbog guzvi dostavi treba dodatnih 20min.
Ma to i ja kazem onom ljutom sto bi "kare" donosio ovima sto sto se bune zbog necega.
Niko nije debil za 10 minuta da drami, niko ko je ikad bilo sta slicno radio. Hrana se itekako moze vruca donijeti u onim boksovima, jos kad je ovi u foliju stave ili bilo sta sto cuva toplotu. E sad sto neke stvari dosta gube kad su nasilu dugo utopljene, jebaji ga, ne moze biti bas isto k'o u restoranu. Ja licno nisam nikad ni jednu aplikaciju otvorio niti licno narucivao, uvijek bi to supruga, kcerka ili neko treci radio da sad komentarisem korake koji stoje tamo itd.
Moje razmisljanje po tom pitanju je zdravo seljacki.
Narucujem preko njih i koristim njihove prednosti i to placam. Hocu pravo meni da donesu dostavu, a ne da pokupe 5 dostava pa se vozac pogubio i vozio kako njemu stima, a ne kako je neko zvao. Znali smo na taj nacin sa dostavom od cevabdzinice konkretno skoro 2 sata cekati.Ovi plus na vrata iznesu ko je u zgradi.
Zato uvijek ide par markica baksisa uz dodatni trosak koji isto platis.
Pa oni i grade posao na principu puno vozila i sto uvijek kao neko slobodno ima blizu i moze pokupiti u kratkom periodu uz minimalno troskova goriva.
E tu se ocigledno dispeceri zaigraju, pa malo i neiskusni vozaci, pa svako svojom greskom podigne minutazu dostave. Znaci logika je da tesko hladna hrana zbog restorana moze biti. Kasnjenje da,ali hladno...
Jer oni tamo stave kad moze kurir doci za neku minutazu i tu nastane problem ocigledno. Ovi naprave i nema vozaca i hrana se hladi...
Ma jebo njih, ali sam se jucer bas potrudio uci ovu problematiku. Zvao nekoliko njih koji rade sa ovim dostavama, pricao sa osobom iz Korpe...
U svakom slucaju navijam za Korpu, pa neka rjesavaju porodjajne muke
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#245 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

Bitno je da postoji podrška a ne da moram zvati "gazde" restorana. Juče sam naručio preko korpe dok je bila ona poruka od 20 minuta kašnjenja I stvarno, za narudžbu koja inače traje 25 minuta ista je stigla za 40. Ne bi bio nikakav problem, naveli kašnjenje, stiglo, ali je pizza bila izborena, ma ugljenisana. Tako sam bio ljut da sam mogao i vozača i restoran i debilnog kuhara zadavit. Pošaljem mail korpi, Kontam oduži će se ali ću istrajati. Za 10 minuta zovu me, a i šalju odgovor, izvnjavaju se, smiriše me totalno, vratili iznos za pizzu bez imalo rasprave i jos jednom se izvinuli u ime restorana.

Meni nije jasno kako je restoran mogao poslati ugljenisanu pizzu I očekivati da prodje?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#246 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by iceman ze »

Ne znam, vi kako hocete, ja jucer napravih sendvic s pilecim prsima, za svaki slucaj ako bi zakasnili da ne poblesavim :izet: (bili na vrijeme, vruc obrok, dao baksis) :mrgreen:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#247 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

MA meni je samo drago sto ne moram imati kontakt s restoranima kada naprave grešku. Toliko puta mi se desilo da nesto nedostaje ili je lošeg kvaliteta i žalim se, a oni kažu biti će bolje napredni put. Ma goni se, ovako imam kome da se žalim, kako oni prebijaju izmedju seve, ne interesuje me, nadam se da im neće platiti ovu pizzu zvanu 'vrijeđanje inteligencije'.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#248 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Entropio »

duga puska wrote: 04/04/2021 09:33
Moje razmisljanje po tom pitanju je zdravo seljacki.
Narucujem preko njih i koristim njihove prednosti i to placam. Hocu pravo meni da donesu dostavu, a ne da pokupe 5 dostava
O ovome govorim. Hoce ljudi za par markica premium uslugu, da helikopter dostavi licno njemu. Kara... plati 30 maraka za dostavu pa ce neko maksuz sjesti u auto i samo tebi licno dostaviti i pregaziti nekoga samo da tebi ne kasni. A za tih par markica ne mozes ocekivati vise od ovog sad. To sto ti mislis da su tvojih par markica toliko vrijedne da se preko mrtvih gazi da ti ne bi cekao 10 minuta duze, varas se jaro.

Ja da imam dostavljacku firmu, uveo bih tu opciju: premium dostava. Pa plati kad si hadzo.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#249 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

To vani i ima, dobiješ prednost ako platiš. Samo sto to sporo dolazi kod nas, kao što je kasnio i baksis, ljudi ne znaju sta je to :mrgreen:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#250 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MehmedPasaMoric »

A zasto moramo prihvatiti bas svaki obicaj sa kapitalistickog zapada? Ima i drugih kultura na svijetu od kojih se moze uciti, u Iranu npr sjednes u taxi i on te odveze na lokaciju i onda se bukvalno moras svadjati sa njim da bi uopste uzeo pare. To je njihov obicaj koji se zove taroof i ne vidim da je po bilo cemu gori od zapadnjackog obicaja da se guraju i rasipaju pare i gdje treba i gdje ne treba. Mi nikad nismo bili 100% zapad i nikad necemo ni biti, uzalud se pomodari trude da nametnu neke modele ponasanja
Post Reply