Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Javier Pena
Posts: 545
Joined: 09/11/2020 21:50

#1551 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Javier Pena »

dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 18:03 Moguce, kod mene komsiluk pun studentarije i uvijek je bilo tih korpara i glovara, ali sad sve manje i rjedje.

Studenti ipak nemaju love za luksuziranje. Takve musterije gube ovim porezom na budale, ali ako se njima isplati, samo naprijed.
A jel stvarno misliš da im se ne isplati? Eto nek izgube tebe i još nekoliko mušterija. Jel stvarno misliš da su toliko glupi da nisu izvukli računicu i uvidjeli, pa ybt, mi možemo udariti još ovih doplata i promet nam ne opada, štaviše, liježe nam više para nego ranije? Kad/ako dođe vrijeme da se mora spustiti cijena, najlakše je spustiti je opet i mirna Bosna. (Ovo pišem kao neko ko nikada nije naručio hranu iz ovih servisa, komentar je čisto s poslovne strane)
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1552 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by laserShow »

guruguru95 wrote: 11/06/2022 17:34 Opet ista agresivna napadačka retorika, i to uvijek od par istih forumaša.
Netacno, nista nije agresivno, niti napadacki, vec se postavljaju pitanja na koje ti i slicni nemate smisljen odgovor. Ako mislis da je burger od 10KM kradja, hajde druze otvori ti i prodaji za petaka, ako je 80% onog od 10KM, ja cu prvi biti musterija i to vruca :D

Sta ja imam burgerasu ili pitaru daniam trubiti da mu je cijena visoka. Kazem jednom i vise nikada ne kupim i sretno. Ako ja, ili ti nismo musterije, cim je takva cijena neko jeste.

Kakv ba branioc kapitalista, pa niasm siso veslo, vec samo pisem da burger nije osnovna namirnica i da moze biti 100KM sto se mene tice. Ako mi se daje i ako imam, opet je moje pravo da platim 100KM, moj cejf.

Gorivo, struja, telekomi uzp, su stvari na koje se treba zaliti, jer to ne mogu u svom dvoristu da nabavim/napravim, sve ostalo, AKO MI SE ISPLATI JA ODLUCUJEM STA CU.

Eto ti hansu u njemackoj svaki dan govoris kako je skup i kako treba biti jeVtinije :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#1553 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

U petak od skenderije do grbavice sedam korpasa prebrojah

Nego mene korpa spasi od zaborava godisnjice braka :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1554 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

Danas lijep dan za ustedit 0,5km na korpi
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#1555 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Zoooka »

Na glovu besplatna dostava za mama burgers
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#1556 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by mega_mashcine »

Javier Pena wrote: 11/06/2022 19:02
dječak sa šibicama wrote: 11/06/2022 18:03 Moguce, kod mene komsiluk pun studentarije i uvijek je bilo tih korpara i glovara, ali sad sve manje i rjedje.

Studenti ipak nemaju love za luksuziranje. Takve musterije gube ovim porezom na budale, ali ako se njima isplati, samo naprijed.
A jel stvarno misliš da im se ne isplati? Eto nek izgube tebe i još nekoliko mušterija. Jel stvarno misliš da su toliko glupi da nisu izvukli računicu i uvidjeli, pa ybt, mi možemo udariti još ovih doplata i promet nam ne opada, štaviše, liježe nam više para nego ranije? Kad/ako dođe vrijeme da se mora spustiti cijena, najlakše je spustiti je opet i mirna Bosna. (Ovo pišem kao neko ko nikada nije naručio hranu iz ovih servisa, komentar je čisto s poslovne strane)
Šta još može biti ? Znamo da nemaju dovoljno kurira i da ih uvijek fali. Kada se baš zagužva dolazi do kašnjenja narudžbi i većih problema. Na ovaj način vjerovatno svjesno idu da smanje broj narudžbi, a s obzirom da na veću cijenu dostave, sigurno nisu na gubitku.
Većini klijenata nije bitno je li dostava 3 ili 5 KM. Ja naručim par puta u mjesecu i svejedno mi je kolika je dostava. Ali recimo, sjećam se dok sam živio sam i radio od kuće, tada nije bilo ovih servisa, uvijek je patnja bilo naći neki fast food ili restoran koji će samo jedno jelo da mi dostavi, i to ako nađem čekao sam po sat i više. Da su tada bili ovi servisi sigurno ne bih pitao za cijenu dostave.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1557 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by soha96 »

Ma nemaju ljudi pojma o biznisu, cim imas viska posla ili siris posao ili podizes cijenu. Ovi vrte vec pola godine oglase da im fali kurira. Ocito ih nema dovoljno. Sta treba da propada zarada firmi jer imaju vise posla nego sto mogu stici da odrade. Povisis cijenu, posao ce se smanjiti taman na onoliko koliko i inace stignes da odradis, a zarada ce biti veca. Logicno.
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#1558 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nekome »

Ide sad SFF, ljeto, turisti. Najjaca turisticka sezona vjerovatno ikad. Ima da gori posao.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#1559 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Spiritbreaker »

Odavno je glovo postao manji lihvar od korpe. Korpa nije normalna majkemi. Klasicni lihvar Bošnjo.
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#1560 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by radijator »

Meni nema nikakve logike da na Korpi bukvalno stimulisu korisnike da preuzimaju sami svoje narudzbe. Znaci daju ti popust na hranu od 10-15% , kad narucis preko njih sa preuzimanjem. Tu mi je nelogično da neko kaze kako dizu cijene dostave da bi visse zaradjivali. Po meni to je cisto stimulacija kuririma, jer znam da oni sami biraju kada ce raditi, a opet je logicno da ce ih manje birati da radi kad su spice u gradu, ili lose vrijeme.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1561 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by laserShow »

Bio sam u Skoplju, korpa razvaljuje, ko mravi su tamo. Nekako mi drago bi vidjeti zelenu boju i u drugoj drzavi. Ne tu zelenu :D
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#1562 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Zoooka »

Zasto sklonise skoro sve cevabdzinice sa Glova?
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#1563 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by trambusek88 »

Zna li neko kakve su sad plate, satnice, bonusi Korpe, Gloova i sl...?
Naknade za gorivo?

Može i na pp
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#1564 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MTV »

I mene to zanima.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1565 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by So What! »

Korpa kako je poskupila dostavu, mene je samo natjerala da budem aktivniji, ali ih i dalje koristim.

Naime njihov cashback je super, za većinu restorana, ako platiš karticom i lično preuzmeš, dobiješ nazad 10% do 15%, a ako taj restoran nudi besplatnu dostavu taj dan, dobiješ 20%.

Nas više znalo naručit, neko pokupi i dobije solidan cashback, a ako nam je mrsko da kupimo, na nas više, ovisno od restorana, na svaku veću narudžbu dostava je besplatna.

Na kraju krajeva, kao i sve ovdje Korpa je izbor, ako nećeš Korpu imaju Glovo i Naruči, a dosta restorana još uvijek ima i vlastitu dostavu, pa birajte.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25644
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1566 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

Ne kontam sta znaci "licno preuzeti"? U restoranu ili? Ako je iz restorana, pa mogu i sam otic i narucit, ne kontam fakat?
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1567 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Edin H. »

Da ne čekaš.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25644
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1568 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by BHF_Manijak »

Opet ne kontam sta ce mi Korpa tu, mogu nazvat direktno restoran, narucit i pokupit. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19229
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1569 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by mk ultra »

BHF_Manijak wrote: 02/07/2022 22:59 Opet ne kontam sta ce mi Korpa tu, mogu nazvat direktno restoran, narucit i pokupit. :mrgreen:
u zmaja nema karticom, preko tih usluga ima... i tako u dosta restorana

ja ante Gotovinu ne nosim :mrgreen:
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#1570 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by mistek »

trambusek88 wrote: 01/07/2022 23:16 Zna li neko kakve su sad plate, satnice, bonusi Korpe, Gloova i sl...?
Naknade za gorivo?

Može i na pp
Ne znam odgovore na konkretna pitanja, ali danas baš pričam s likom koji radi za Korpu, radi već godinu dana i kaže da sedmično zaradi 460KM, a radi 10 sati dnevno :) Eh sad, ne znam šta je ovdje ubrojao, odbio, pa informacija možda i nije previše korisna :D
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#1571 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by trambusek88 »

Jel radi na biciklu ili s autom
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1572 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by So What! »

BHF_Manijak wrote: 02/07/2022 22:59 Opet ne kontam sta ce mi Korpa tu, mogu nazvat direktno restoran, narucit i pokupit. :mrgreen:
Jeste, ali Korpa je tu provider, možeš ih izabrati da platiš preko njih, a ako šta zajebu u narudžbi, nazoveš Korpu, uslikaš, pošalješ mail i dobiješ novac nazad.

Korpina podrška korisnicima nije savršena, ali je definitivno najbolja s kojom sam se susreo u našoj zemlji i znali su natjerati restoran da nam vrate novac zbog dlaka u narudžbi i sl.

Kada naručiš preko Korpe bilo da čekaš kurira ili sam preuzimaš, restoran mora da pruži neku vremensku estimaciju za završenu narudžbu, iza koje moraju da stoje, to kada ih pozoveš nema, mogu ti reći biće gotovo za 20 minuta, ali meni se više puta dešavalo da opet dođem, čekam i samo ti kažu gužva nam je, dok u slučaju Korpe imaš se kome žaliti.

I posljednja stvar je navedeni cashback koji možeš da ostvariš, ako naručiš i preuzmeš.

Ako se radi o nekom ko je old school i jednostavnije mu je nazvati, preuzeti, to poštujem, ali za moj pojam ovo mi je jednostavnije i sigurnije, te najdraže u svemu, tjera svaki prodavca da izda fiskalni račun.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1573 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by laserShow »

trambusek88 wrote: 01/07/2022 23:16 Zna li neko kakve su sad plate, satnice, bonusi Korpe, Gloova i sl...?
Naknade za gorivo?

Može i na pp
Upitam druga za korpu pa javim, jednostavna je matematika kada imas tarifu, ne moze te neko slagati :D Inace, rece mi da je zadovoljan u korpi, svako povecanje cijene dostave se odrazilo i na tarifu koja je isla gore.

"Zalio" sam mu se na cijenu dostave, kaze jes, ali i moje auto ide na gorivo koje je na pocetku rada bilo 1.80KM a sada skoro 4KM :D
So What! wrote: 03/07/2022 11:32 a ako šta zajebu u narudžbi, nazoveš Korpu, uslikaš, pošalješ mail i dobiješ novac nazad.
Podrska im jeste odlicna, ali nemoj se puno u ovo pouzdati. Rjesavaju ove situacije samo kada su 1000% sigurni da je greska do njih, ili restorana.

Primjer, dlaka - pozvali restoran, restoran kaze da je dlaka mogla spasti i po otvaranju narudzbe s hanumine mi glave :)
Drugi primjer, pizza dosla bez sastojka (kapricoza), slikao, dobio full refund, pa i cijenu dostave.

Jesam bio ljut za ovo prvo, ali kontam se, jebo majku kakvi smo, neko bi stavio dlaku na hranu sam od sebe :D
Vox_liberi
Posts: 200
Joined: 25/01/2022 14:39

#1574 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Vox_liberi »

Pozdrav, kako se sada kreću zarade preko Glova, ako ima neko upućen da napiše
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#1575 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Meni se cini da je ovaj Glovo prevara samo takva, od nekih 15 promo kodova koje sam dobio ili pokupio na njihovoj FB stranici, niti jedan nije radio.

Na aplikaciji ne postoji mail niti bilo kakav oblik kontakta, a na FB i opcenito imaju kontakt samo sa centralom. Koliko se sjecam nekad je bila mogucnost kontakta sa nekim u BiH.
Post Reply