Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#51 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by kloniran »

cyprus wrote: 08/12/2019 14:56 Meni je opet bezobrazno (da ne kažem koju tešku riječ) proglasiti ljude od krvi i mesa (samo malo drugačije puti i kulturnog bekgraunda) većim problemom od direktnog ataka na zdravlje svih nas, koje traje iz godine u godinu i koji na godišnjoj bazi tjera stotine, pa i hiljade ljudi u grob...

Btw, na činjenicu da se svijet globalizirao i na to da u budućnosti na ovom prostoru neće živjeti samo Bošnjaci, Srbi i Hrvati se treba privikavat... Čak i zadrtim ksenofobnim umovima... Sviđalo se to nekome ili ne, to je realnost...

PS Jest, lako mi je pričati iz udobnosti stana u kojem ne smijem otvoriti prozor... Al avaj, šta nam rade migranti, Nedime dragi :roll:
Pa jeste lahko je pricati i glumiti nekog humanitarca kad se tebe ne dotice.
Ne mogu ni ja otvoriti prozor, a vjeruj da je sigurno gore stanje sa zrakom nego kod tebe.
Ja ne rekoh da su ti ljudi problem kako ti navodiš, nego sam rekao kako ništa nije preduzeto da se ljudima koji žive u tima naseljima dodatno ne zagorča život i učini ga nemogućim.
A kad smo već kod toga, očito da se ne krećeš previše.
Prošetaj malo Ilidžom npr kad je zadnji predzadnji i zadnji autobus za Hadžiće, pa vidi kako je fina ta raja.
Već nekoliko puta se demolira stanica i autobusi.
Da napomenem te iste pare za popravke izdvajaš i ti kroz porez.
Prošetaj pa pitaj one koji nakon zadnjeg autobusa ostanu na Ilidži jer ne mogu da uđu u taj isti autobus ili kad ti divni ljudi demoliraju autobus pa onda umjesto da ide za Hadžiće ili Tarčin taj isti autobus ode nazad u garažu demoliran, a putnici ostanu na stanici.

Zima ide, sigurno imaš mjesta za bar petoricu tih od krvi i mesa, pa ih ugosti ko pravi domaćin.

Al magla, magla je krivac za sve.
Ista ona magla bezobraznica koja je od pamtivjeka tu.
Koji spin boktemazo :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#52 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by konektovan »

Ma stipu cipranina, sto ne kaze da bi trebalo migrante rasporediti podjednako u svim kantonima ili rs-u?! Lazni moralista i borac protiv smoga.....
benzapen
Posts: 115
Joined: 03/04/2008 15:21

#53 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by benzapen »

Ko je samo jednom u zadnje 2 godine otišao u Bihać razumjeti će kakav strašan problem imaju svi krajevi gdje se nalaze kampovi. Mediji ne prikazuju ni desetinu problema s kojim se susreću ljudi koji tamo žive. Vi u centru Bihaća više skoro da ne možete vidjeti domaće ljude. Da ne pričam kad se vozite po mraku u blizini granice. Političari lažu, situacija je nemjerljivo gora s tendencijom pogoršanja. Danas na pijaci u Sarajevu sam doživio da se praktično ubacuju u lice tražeći novac. Napadno i bezobrazno. Lično sam ih viđao kako prose oko sebilja i zatim odu na kolače u onu slastičarnu na ćošku ili na nargilu dole iza Begove džamije. Migranti su samo jedno u nizu sredstava koji koriste naše komšije i susjedi u ratu protiv BiH. Naravno uz podršku domaćih izdajnika.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#54 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Troll_Happens »

Svako ko kaze da su jadni i da smo zli i okrutni sto im ugrozavamo njihova prava nek iste vodi sebi i kuci. Pocev od one babuskare Dunje.... naspricala se botoxa pa nama dosla da soli pamet kako ce i sta cemo m.Š u vukojebinu iz koje si dosla.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#55 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Slo Burner »

Nismo mi nikakvi rasisti, ne mrzimo mi pakistance, ne bojimo se terorista, ali mi nemamo drzavu koja ce nas zastititi da nam ovi gladni i prozebli ljudi u borbi za opstanak ne provale u kucu dok smo vani. Zato ih ne zelimo u svojoj blizini, nista vise
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#56 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

cyprus wrote: 08/12/2019 14:56 Meni je opet bezobrazno (da ne kažem koju tešku riječ) proglasiti ljude od krvi i mesa (samo malo drugačije puti i kulturnog bekgraunda) većim problemom od direktnog ataka na zdravlje svih nas, koje traje iz godine u godinu i koji na godišnjoj bazi tjera stotine, pa i hiljade ljudi u grob...

Btw, na činjenicu da se svijet globalizirao i na to da u budućnosti na ovom prostoru neće živjeti samo Bošnjaci, Srbi i Hrvati se treba privikavat... Čak i zadrtim ksenofobnim umovima... Sviđalo se to nekome ili ne, to je realnost...

PS Jest, lako mi je pričati iz udobnosti stana u kojem ne smijem otvoriti prozor... Al avaj, šta nam rade migranti, Nedime dragi :roll:
Tema nije smog, nego migranti. Otvori temu smog, pa cemo smogu, a ima otvorenih tema. Onda isto ja tako mogu ovdje napisati hrpu drugih stvari koje ne funkcionisu u ovom gradu, kantonu. Nije to tema.

Budući da poslom idem često prema jugu, imam neke poznanike, pa se svratim u Hadžiće često. Kažu da se situacija malo, ali malo popravila, jer im ne daju više da tumaraju okolo po naselju. Donedavno je kaže bio haos, jer kad ti u gradić koji ima 4000-5000 ljudi, utrpas 1000 ljudi. Na sta to lici? Govorim o samom naselju Hadzici gdje je i Ušivak. Nije niko fašista, rasista. Ali druže, ne možeš odjednom ba utrpati još 20% populacije.

Dalje, ljudi koji žive tu blizu jer su okolo kuće (Ušivak nije neko zabačeno mjesto, nego dio Hadžića koji je da tako kažem od centra udaljen nekih 5 minuta šetnje), moraju danonoćno da slušaju svađe, tučnjave, viku iz tog kampa.

Šta misliš? Da su tamo porodice sa djecom, sve fino, lijepo čekaju da idu dalje? Pa bolan 70% njih su muškarci u 20-30 im godinama. E sad skontaj hrpu muškaraca na istom mjestu. Samo je fazon što se po medijima ne piše, osim kad neko smrtno strada, mada boga pitaj kolko je njih zaplatilo a da se i ne zna. Policija naše ljude ne može da nađe koji budu ubijeni, a taman će njih, o kojima nema nikakve podatke. :lol:

I da zaključim. Ne smetaju našim ljudima migranti? Pola vas ovdje sere, a nema pojma koliko im naši ljudi pomažu. Nego im smeta to što mi nemamo državu, pa tako jedan grad, entitet kaže državi, e mi nećemo. Eto vam ih kod vas. Pa tako onda umjesto da ih rasporede po čitavoj državi, imaš situaciju da ih Bihać primi 4000-5000, a npr jedan ogroman prostor RS-a nijednog.

I tebi je to sasvim ok?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#57 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Slo Burner wrote: 09/12/2019 09:55 Nismo mi nikakvi rasisti, ne mrzimo mi pakistance, ne bojimo se terorista, ali mi nemamo drzavu koja ce nas zastititi da nam ovi gladni i prozebli ljudi u borbi za opstanak ne provale u kucu dok smo vani. Zato ih ne zelimo u svojoj blizini, nista vise
Imamo državu. Fildžan državu.

De jure nije. De facto jeste. Upravo to - fildžan država.

Ima evo gradić Prnjavor. Koliko su tamo smjestili migranata?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#58 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

muha_sa wrote: 07/12/2019 08:52 Image

Ovdje ima dobra i velika kasarna :thumbup: sjecam se da sam u rezervu tamokan išo :D može ih stat nekoliko hiljada pa bujrum
I da pocrkaju zimus. U Kalinoviku živi samo ko je jednom nogom u grobu.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#59 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by MorningStar »

Image

Eto ih dugo su ostali u kampu, sad da lagano vidimo poboljsanje sigurnosne situacije na podruciju grada :oops:

a evo i sta su ostavili gore:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/usli-sm ... /191211049
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#60 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Blixen »

ovi sto ne mogu uci u HR ostaju u BiH
ide lagano integracija i zaposljavanje
prati auta u praonicama
cuvanje ljetnih basti tokom noci
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#61 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Iako nisam nekakav teoreticar zavjere, nije normalno da se ovi migranti trpaju samo po budimo realni dijelovima zemlje gdje vecinski zive muslimani. Ne mora znaciti da postoji neki plan, nesto...ali nesto se mora valjati iza toga.

Hoce u Hrvatsku. Pa u Hrvatsku se moze i na nekom drugom dijelu granice koja je duga preko 1400 km. :-) Ali ne. Oni izabrali tačku, gdje su baš većinom muslimani. Iako možda ima i tačaka gdje su hrvati većina ili srbi, da im više odgovara. Ali jok.

Ko biva i ovi su muslimani vecinom, vasi su. Vas problem. I pri tom necemo nista uraditi da zastitimo granicu, jer eto necemo da se kacimo sa našom bracom u Srbiji.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#62 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by MorningStar »

Thorgerson wrote: 11/12/2019 15:09 Iako nisam nekakav teoreticar zavjere, nije normalno da se ovi migranti trpaju samo po budimo realni dijelovima zemlje gdje vecinski zive muslimani. Ne mora znaciti da postoji neki plan, nesto...ali nesto se mora valjati iza toga.

Hoce u Hrvatsku. Pa u Hrvatsku se moze i na nekom drugom dijelu granice koja je duga preko 1400 km. :-) Ali ne. Oni izabrali tačku, gdje su baš većinom muslimani. Iako možda ima i tačaka gdje su hrvati većina ili srbi, da im više odgovara. Ali jok.

Ko biva i ovi su muslimani vecinom, vasi su. Vas problem. I pri tom necemo nista uraditi da zastitimo granicu, jer eto necemo da se kacimo sa našom bracom u Srbiji.
Policija RS kupi gdje stigne i istovara u federaciju..... pretezno oko Sarajeva i kod Tuzle (od zvornika)...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#63 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

MorningStar wrote: 11/12/2019 15:16
Thorgerson wrote: 11/12/2019 15:09 Iako nisam nekakav teoreticar zavjere, nije normalno da se ovi migranti trpaju samo po budimo realni dijelovima zemlje gdje vecinski zive muslimani. Ne mora znaciti da postoji neki plan, nesto...ali nesto se mora valjati iza toga.

Hoce u Hrvatsku. Pa u Hrvatsku se moze i na nekom drugom dijelu granice koja je duga preko 1400 km. :-) Ali ne. Oni izabrali tačku, gdje su baš većinom muslimani. Iako možda ima i tačaka gdje su hrvati većina ili srbi, da im više odgovara. Ali jok.

Ko biva i ovi su muslimani vecinom, vasi su. Vas problem. I pri tom necemo nista uraditi da zastitimo granicu, jer eto necemo da se kacimo sa našom bracom u Srbiji.
Policija RS kupi gdje stigne i istovara u federaciju..... pretezno oko Sarajeva i kod Tuzle (od zvornika)...
Znam. A Mektić se zajebaje i zbija pošalice, a busevi dolaze li dolaze. U Federaciju. U Sarajevo i Bihać.
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#64 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by holowey »

MorningStar wrote: 11/12/2019 15:16
Thorgerson wrote: 11/12/2019 15:09 Iako nisam nekakav teoreticar zavjere, nije normalno da se ovi migranti trpaju samo po budimo realni dijelovima zemlje gdje vecinski zive muslimani. Ne mora znaciti da postoji neki plan, nesto...ali nesto se mora valjati iza toga.

Hoce u Hrvatsku. Pa u Hrvatsku se moze i na nekom drugom dijelu granice koja je duga preko 1400 km. :-) Ali ne. Oni izabrali tačku, gdje su baš većinom muslimani. Iako možda ima i tačaka gdje su hrvati većina ili srbi, da im više odgovara. Ali jok.

Ko biva i ovi su muslimani vecinom, vasi su. Vas problem. I pri tom necemo nista uraditi da zastitimo granicu, jer eto necemo da se kacimo sa našom bracom u Srbiji.
Policija RS kupi gdje stigne i istovara u federaciju..... pretezno oko Sarajeva i kod Tuzle (od zvornika)...
pa i migranti na ulici te oslovljavaje sa brader/sister...logicno da ce ih onda ovdje istovariti... nece valjda u gacku oslovljavati nekoga sa brader/sister
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#65 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by MorningStar »

holowey wrote: 11/12/2019 15:28
MorningStar wrote: 11/12/2019 15:16
Thorgerson wrote: 11/12/2019 15:09 Iako nisam nekakav teoreticar zavjere, nije normalno da se ovi migranti trpaju samo po budimo realni dijelovima zemlje gdje vecinski zive muslimani. Ne mora znaciti da postoji neki plan, nesto...ali nesto se mora valjati iza toga.

Hoce u Hrvatsku. Pa u Hrvatsku se moze i na nekom drugom dijelu granice koja je duga preko 1400 km. :-) Ali ne. Oni izabrali tačku, gdje su baš većinom muslimani. Iako možda ima i tačaka gdje su hrvati većina ili srbi, da im više odgovara. Ali jok.

Ko biva i ovi su muslimani vecinom, vasi su. Vas problem. I pri tom necemo nista uraditi da zastitimo granicu, jer eto necemo da se kacimo sa našom bracom u Srbiji.
Policija RS kupi gdje stigne i istovara u federaciju..... pretezno oko Sarajeva i kod Tuzle (od zvornika)...
pa i migranti na ulici te oslovljavaje sa brader/sister...logicno da ce ih onda ovdje istovariti... nece valjda u gacku oslovljavati nekoga sa brader/sister
Nemoj da psujem :D :D :D
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#66 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by addy_sa »

Ovo sa dovodjenjem migranata u KS mi djeluje kao pritisak na Vladu KS i snage sigurnosti KS.
Ako migranti krenu praviti probleme, kriva Vlada itd nezadovoljstvo građana FB peticije i slično :D
i onda se javi Utemeljitelj i kaže evo još jedan razlog zašto ovu Vladu treba srušiti :D
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#67 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Akibh »

addy_sa wrote: 11/12/2019 16:19 Ovo sa dovodjenjem migranata u KS mi djeluje kao pritisak na Vladu KS i snage sigurnosti KS.
Ako migranti krenu praviti probleme, kriva Vlada itd nezadovoljstvo građana FB peticije i slično :D
i onda se javi Utemeljitelj i kaže evo još jedan razlog zašto ovu Vladu treba srušiti :D
Meni ovo zagadjenje djeluje isto kao pritisak na Vladu KS, i bas su raja nezadovoljna
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#68 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by addy_sa »

Akibh wrote: 11/12/2019 16:41
addy_sa wrote: 11/12/2019 16:19 Ovo sa dovodjenjem migranata u KS mi djeluje kao pritisak na Vladu KS i snage sigurnosti KS.
Ako migranti krenu praviti probleme, kriva Vlada itd nezadovoljstvo građana FB peticije i slično :D
i onda se javi Utemeljitelj i kaže evo još jedan razlog zašto ovu Vladu treba srušiti :D
Meni ovo zagadjenje djeluje isto kao pritisak na Vladu KS, i bas su raja nezadovoljna
Zagadjenje u Sa postoji decenijama tako da trenutno stanje se ne može pripisati onima koji vladaju godinu već onima dvije decenije prije
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#69 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

Kod nas u B-Fazi se od prije sedmicu-dvije namontirali ispred svakog granapa i pekare, prodaju one maramice, prose, vrte se okolo, brader/sister, situacija baš postaje tragikomična.
Ne znam na šta će sve ovo izaći ali mi ova baš nekako nije normalno i ne mislim da će ovo moći ovako ostati.
:-)
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#70 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 12/12/2019 13:09 Kod nas u B-Fazi se od prije sedmicu-dvije namontirali ispred svakog granapa i pekare, prodaju one maramice, prose, vrte se okolo, brader/sister, situacija baš postaje tragikomična.
Ne znam na šta će sve ovo izaći ali mi ova baš nekako nije normalno i ne mislim da će ovo moći ovako ostati.
:-)
I kod mene na mojmilu, oko amko hipera ista situacija...
Opet na proljece odose oni prema granici...
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#71 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by mnjonja »

Bitno da su krajisnici poravnali kampove da nekome na pamet ne padne da opet tu dodju
A u Sarajevo svako moze
Ma mi smo navikli da nam sljaga svaka sorta
I kad kazu bosanci gostoljubivi
Jesmo
Jastaradi
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#72 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by Naslovnica »

mnjonja wrote: 12/12/2019 14:20 Bitno da su krajisnici poravnali kampove da nekome na pamet ne padne da opet tu dodju
A u Sarajevo svako moze
Ma mi smo navikli da nam sljaga svaka sorta
I kad kazu bosanci gostoljubivi
Jesmo
Jastaradi
Nisam gostoljubiv.
Ne podnosim sandžaklije, istočnjake, arape, migrante...ustvari, ne podnosim sve kojima mjesto rođenja nije Opština Centar Sarajevo.
Osim Krajišnika, Hercegovaca i TK, sa njima sam vazda bio dobar.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#73 Re: Novi migrantski centri u Kantonu Sarajevo

Post by biscanka2 »

mnjonja wrote: 12/12/2019 14:20 Bitno da su krajisnici poravnali kampove da nekome na pamet ne padne da opet tu dodju
A u Sarajevo svako moze
Ma mi smo navikli da nam sljaga svaka sorta
I kad kazu bosanci gostoljubivi
Jesmo
Jastaradi
:shock:
Prije nego sto ovako lupis prvo se informisi.U Bihacu tri izbjeglicka centra ( sve u centru grada) - plus ovi sto se po napustenim objektima kriju i svercare.U ova tri centra ih je preko tri hiljade - plus ovi sto se privatno po kucama i napustenim objektima kriju tako da se cifra oko cetri hiljade krece.U Velikoj kladusi ih je preko hiljadu.Oko 5000 samo u Bihacu i Kladusi i ti ovakve nebuloze lupas.Treba njih sviju u Sarjevo i to oko zgrade vlade BiH poredati i to tako da kad drzavna vladajuca gospoda na posao dolazi,da ih svaki dan gleda i njihov kriminal i smrad trpi.Mazda bi se tada konacno probudili i poceli posao, za koji su masno od gradjana placeni,da rade.Biscani i Kladuscani ovu invaziju, sa svojom djecom, vec dvije godine trpe.Eto vi u Sarajevu ste blize drzavne vlade pa dignite gujcu i natjerajte ih da svoj posao rade.Biscani su dolazili molili,apele upucivali ali niko od drzavnika sluha nije imao - sad opletite vi po njima - mozda vas bolje poslusaju .
Post Reply