Bingo City Center Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi voljeli viditi u ovom centru?

Poll ended at 02/07/2020 13:13

H&M
44
17%
Starbucks
25
10%
KFC/Burger King
71
27%
Aldo
3
1%
Primark
32
12%
C&A
37
14%
Replay
4
2%
Diesel
10
4%
Müller Drogerie
10
4%
Decathlon
24
9%
 
Total votes: 260

DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#2026 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by DahZmaja »

Čuo sam neke priče da je pao dogovor o preuzimanju Binga, tj. Lidl ga kupuje.
Sad je pitanje koliko tu ima istine ili su mahalska naklapanja..


Kakva je razlika kafe u scc i bcc ? U zategnutim trenerkama , da li su pamučne ili šuškave :D ili pak u izboru čokolade za uz kafu.
Možda u stajlingu nježnih polovina...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2027 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by problemnatravunu »

DahZmaja wrote: 22/03/2021 04:14 Čuo sam neke priče da je pao dogovor o preuzimanju Binga, tj. Lidl ga kupuje.
Sad je pitanje koliko tu ima istine ili su mahalska naklapanja..


Kakva je razlika kafe u scc i bcc ? U zategnutim trenerkama , da li su pamučne ili šuškave :D ili pak u izboru čokolade za uz kafu.
Možda u stajlingu nježnih polovina...
Teško da će to biti, mislim da Lidl nikada nigdje nije tako uradio kad je ulazio na tržište, oni grade svoje objekte namjenski....
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2028 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by drag_gost »

Kaligrafija wrote: 22/03/2021 03:19
drag_gost wrote: 21/03/2021 23:49
Kaligrafija wrote: 21/03/2021 19:24

Sto se skupila raja, liz, liz...jedni te isti godinama lizoguzi...vojvodo, serdaru...ono, govna itd....!
To lizanje guzica i ostalog asortimana ostavi tamo gdje si navikao. Mene zaobidji sa tim nekakvim insinuacijama iz vlastitog zivota.
Blitz, cisti sve osim obraza...btw, kaze se ostale insinuacije...asortiman se nigdje ne spominje u recenici i predstavlja nešto drugo...Tako da ti je zadnja rečenica suvišna..."Fgr", prestani se lazno predstavljati i glumiti nesto sto nisi...! Kad me prestanes quote, neces ni dobiti odgovor...nisi mi inspirativan, pogotovo sa prethodne teme...gdje nisi razumio sustinu...
Iduci put ides na foe, pa pricaj Nailovoj materi...! I da, btw znam ko si...rekla mi pticica...Ti si stereotip, onih koje prozivas...!
Jako je bezobrazno pisati nekome da radi u Bingu jer ima drugacije misljenje od tvoga. Nisu svi lopovi, ne pisu svi iz niskih interesa, ne bave se svi sitnim pobudama.

Ti si taj koji je mene citirao, samo si dobio adekvatan odgovor koji zasluzujes. Bojim se da tvom obrazu nista ne pomaze, previse je tu poganluka. Na prethodnoj temi ti jedini nisi shvatio sustinu, odnosno provalio si se. Sada si ponovo izgmizao. I, da, btw, ukoliko te zanima ko sam samo se javi, pticice. Ti si vec na foe od prve teme, kada si napisao rekordnu kolicinu gluposti. Ne prozivam nikoga, ti si ovdje taj koji prosipa gorcinu po forumu i gadi ljudima svaku temu koju dotakne.
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#2029 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by TheRedhead »

Dimu1927 wrote: 22/03/2021 00:35
TheRedhead wrote: 21/03/2021 11:44 Bingo na Alipasinom polju - security nikad ne radi svoj posao. Migranti se skupljaju ispred, ljudi ulaze bez maski, guraju se u redu na kasi kao da ce kasa nestati ako ne bace svoje proizvode na onu traku.
On se zakuca u onaj cosak i gleda mobitel ili se segaci sa kasirkama...
Prijaviti, ali kome, nece se nista promjeniti...
ima u bingu sluzba koja guli takve slucajeve, ako ti se da peglati pronadji i prijavi
Hvala na info, potrazim pa prijavim.
DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#2030 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by DahZmaja »

problemnatravunu wrote: 22/03/2021 06:44
DahZmaja wrote: 22/03/2021 04:14 Čuo sam neke priče da je pao dogovor o preuzimanju Binga, tj. Lidl ga kupuje.
Sad je pitanje koliko tu ima istine ili su mahalska naklapanja..


Kakva je razlika kafe u scc i bcc ? U zategnutim trenerkama , da li su pamučne ili šuškave :D ili pak u izboru čokolade za uz kafu.
Možda u stajlingu nježnih polovina...
Teško da će to biti, mislim da Lidl nikada nigdje nije tako uradio kad je ulazio na tržište, oni grade svoje objekte namjenski....
Vjeruj mi da nemam pojma o načinu poslovanja Lidla i sličnih lanaca. Rekoh kako sam čuo.
A možda bi za radnike bilo bolje da rade u Lidlu a isto tako je istina da ih dobar dio nebi ni mogao raditi u Lidlu (na ime ponašanja, elementarnog znanja, odnosa prema kupcu i slično) :D
Last edited by DahZmaja on 23/03/2021 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40590
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2031 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

Ja cuo da bingo kupuje lidl... :D
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#2032 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by TheRedhead »

Kupio je Vapiano u Alti, iskreno nije mi nesto zao sto ga nece vise biti :roll:
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#2033 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by thekupus »

TheRedhead wrote: 22/03/2021 14:20 Kupio je Vapiano u Alti, iskreno nije mi nesto zao sto ga nece vise biti :roll:
Pa kako ga neće biti, koliko sam skontao Bingo je otkupio franšizu, dakle nastaviće raditi, samo drugi vlasnik
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#2034 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by zubi »

thekupus wrote: 22/03/2021 14:44
TheRedhead wrote: 22/03/2021 14:20 Kupio je Vapiano u Alti, iskreno nije mi nesto zao sto ga nece vise biti :roll:
Pa kako ga neće biti, koliko sam skontao Bingo je otkupio franšizu, dakle nastaviće raditi, samo drugi vlasnik
Da.
User avatar
konektovan
Posts: 40590
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2035 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by konektovan »

thekupus wrote: 22/03/2021 14:44
TheRedhead wrote: 22/03/2021 14:20 Kupio je Vapiano u Alti, iskreno nije mi nesto zao sto ga nece vise biti :roll:
Pa kako ga neće biti, koliko sam skontao Bingo je otkupio franšizu, dakle nastaviće raditi, samo drugi vlasnik
Takoe. :thumbup:
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#2036 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by TheRedhead »

thekupus wrote: 22/03/2021 14:44
TheRedhead wrote: 22/03/2021 14:20 Kupio je Vapiano u Alti, iskreno nije mi nesto zao sto ga nece vise biti :roll:
Pa kako ga neće biti, koliko sam skontao Bingo je otkupio franšizu, dakle nastaviće raditi, samo drugi vlasnik
a koliko sam vidjela bice neko renoviranje, mozda bude nesto drugacije ...
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#2037 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Loki2k9 »

Naslovnica wrote: 12/03/2021 19:03
Loki2k9 wrote: 09/03/2021 15:17
Haris033 wrote: 09/03/2021 12:34

Ne smetaju došljaci koji prihvate kulturu naroda koji tu živi. Smetaju došljaci koji nameću svoj primitivizam.
Kontas???
A koja je kultura naroda koji tu živi? Definiši mi građansku kulturu Sarajeva?
Građanska kultura Sarajeva je odavno prestala da postoji i na nivou je statističke greške.
Ima tome dobrih 20tak godina, tj. otprilike 5-6 godina nakon završetka rata.
Onima koji pitaju to što si ti pitao ne vrijedi objašnjavati jer vjerovatno neće razumjeti ako nisu živjeli u tom periodu.
:lol:
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#2038 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Naslovnica »

Loki2k9 wrote: 26/03/2021 14:47
Naslovnica wrote: 12/03/2021 19:03
Loki2k9 wrote: 09/03/2021 15:17

A koja je kultura naroda koji tu živi? Definiši mi građansku kulturu Sarajeva?
Građanska kultura Sarajeva je odavno prestala da postoji i na nivou je statističke greške.
Ima tome dobrih 20tak godina, tj. otprilike 5-6 godina nakon završetka rata.
Onima koji pitaju to što si ti pitao ne vrijedi objašnjavati jer vjerovatno neće razumjeti ako nisu živjeli u tom periodu.
:lol:
Daj na reci šta je to smiješno, da se i mi nasmijemo?!
:roll:
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#2039 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Loki2k9 »

Naslovnica wrote: 26/03/2021 14:56
Loki2k9 wrote: 26/03/2021 14:47
Naslovnica wrote: 12/03/2021 19:03
Građanska kultura Sarajeva je odavno prestala da postoji i na nivou je statističke greške.
Ima tome dobrih 20tak godina, tj. otprilike 5-6 godina nakon završetka rata.
Onima koji pitaju to što si ti pitao ne vrijedi objašnjavati jer vjerovatno neće razumjeti ako nisu živjeli u tom periodu.
:lol:
Daj na reci šta je to smiješno, da se i mi nasmijemo?!
:roll:
Ajde ovako da ti kazem. Kao prvo, ne zivim u Sarajevu, zivim u manjem gradu u kojem takodjer ima kulture a ima i manje kulturnog zivlja. Zivim u gradu u kojem domace stanovnistvo nikad za one koji su izbjegli ovdje nije reklo da su "dosljaci", "seljaci" i "primitivci", sto ukazuje da su moji sugradjani vece kosmopolite od vas "gradjana" koji cvile vec 20 godina o dosljacima i nesarajlijama u gradu, istim onim ljudima koji su silom prilika dosli iz istocne Bosne, pa i Hercegovine i naselili se u Sarajevo, bas kao sto su djelimicno iz tih krajeva dosli i u moj grad.

Banja Luka je puna seljaka s Grmeca, iz okoline Ilijasa i Vogosce, srednje Bosne i td. pa nikad nisam cuo da domace srpsko stanovnistvo place za nekadasnjim komsijama Bosnjacima i Hrvatima koje su otjerali iz BL. No, Sarajlije Bosnjaci non stop pricaju protiv Bosnjaka koji su tu dosli (a vremenom i poceli braniti grad) a sve u korist onih koji su jucer na njih pucali. Spominjete nekadasnja vremena i doba "kulturne procvati" u Sarajevu. Zasto tu kulturu do danas niste zadrzali. Da ste to sami zadrzali makar u nekim garazama bi do sada opstalo. Ima valjda jos uvijek dovoljno Sarajlija u gradu koji su mogli da obnove to nesto sto je njima bilo "sveto". Kako to da vam dojucerasnje komsije za kojima zalite tu kulturu nisu prenijele u Lukavicu, Bijeljinu ili Beograd, vec su ta mjesta postala leglo turbofolka? Stalno zivite u nekoj 1989. godini, odrodjeni od svega sto se desavalo 90-ih i sto se desava i danas.

Ni Tuzla i Bihac ne kukaju sto su primili veliki broj izbjeglica, a ni Beograd niti Zagreb zbog najezde Skutora (o njihovoj "kulturi" necu pricati), no samo vi Sarajlije. A nisam sreo vecih sibicara od nekih "pravih Sarajlija", vecih malogradjanki od mnogih napirlitanih "dama" s olovkom oko usta i nacrtanim mladezom koje po Fb u 2021. seru o Sarajevu iz 1989. godine. I nisam sreo vecih neradnika od samoprozvanih pravih Sarajlija koji su u grad dosli 1985. godine, koji kmece kako im Sandzaklije i Podrinjci uzese poslove po Sa dok oni studiraju do 30-e, a tridesete provedu drkajuci kitu do 3 u noci i u pauzama seruci po forumima. A evo i ova sto je mene prozvala, nepismena je a naziva se gradjankom...

Je l' dovoljno?
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#2040 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Naslovnica »

Loki2k9 wrote: 26/03/2021 15:43
Naslovnica wrote: 26/03/2021 14:56
Loki2k9 wrote: 26/03/2021 14:47

:lol:
Daj na reci šta je to smiješno, da se i mi nasmijemo?!
:roll:
Ajde ovako da ti kazem. Kao prvo, ne zivim u Sarajevu, zivim u manjem gradu u kojem takodjer ima kulture a ima i manje kulturnog zivlja. Zivim u gradu u kojem domace stanovnistvo nikad za one koji su izbjegli ovdje nije reklo da su "dosljaci", "seljaci" i "primitivci", sto ukazuje da su moji sugradjani vece kosmopolite od vas "gradjana" koji cvile vec 20 godina o dosljacima i nesarajlijama u gradu, istim onim ljudima koji su silom prilika dosli iz istocne Bosne, pa i Hercegovine i naselili se u Sarajevo, bas kao sto su djelimicno iz tih krajeva dosli i u moj grad.

Banja Luka je puna seljaka s Grmeca, iz okoline Ilijasa i Vogosce, srednje Bosne i td. pa nikad nisam cuo da domace srpsko stanovnistvo place za nekadasnjim komsijama Bosnjacima i Hrvatima koje su otjerali iz BL. No, Sarajlije Bosnjaci non stop pricaju protiv Bosnjaka koji su tu dosli (a vremenom i poceli braniti grad) a sve u korist onih koji su jucer na njih pucali. Spominjete nekadasnja vremena i doba "kulturne procvati" u Sarajevu. Zasto tu kulturu do danas niste zadrzali. Da ste to sami zadrzali makar u nekim garazama bi do sada opstalo. Ima valjda jos uvijek dovoljno Sarajlija u gradu koji su mogli da obnove to nesto sto je njima bilo "sveto". Kako to da vam dojucerasnje komsije za kojima zalite tu kulturu nisu prenijele u Lukavicu, Bijeljinu ili Beograd, vec su ta mjesta postala leglo turbofolka? Stalno zivite u nekoj 1989. godini, odrodjeni od svega sto se desavalo 90-ih i sto se desava i danas.

Ni Tuzla i Bihac ne kukaju sto su primili veliki broj izbjeglica, a ni Beograd niti Zagreb zbog najezde Skutora (o njihovoj "kulturi" necu pricati), no samo vi Sarajlije. A nisam sreo vecih sibicara od nekih "pravih Sarajlija", vecih malogradjanki od mnogih napirlitanih "dama" s olovkom oko usta i nacrtanim mladezom koje po Fb u 2021. seru o Sarajevu iz 1989. godine. I nisam sreo vecih neradnika od samoprozvanih pravih Sarajlija koji su u grad dosli 1985. godine, koji kmece kako im Sandzaklije i Podrinjci uzese poslove po Sa dok oni studiraju do 30-e, a tridesete provedu drkajuci kitu do 3 u noci i u pauzama seruci po forumima. A evo i ova sto je mene prozvala, nepismena je a naziva se gradjankom...

Je l' dovoljno?
Hvala na odgovoru, međutim, ja sam kontao da će biti nešto smiješno, a ono žalosno.
Otkud ti to da sam ja, ako si na mene mislio, sarajlija Bošnjak?!
Ko je spominjao ikakve Bošnjake ili one koji su pucali na Sarajevo?!
Došljak nije jednako primitivac nije jednako seljak, daleko od toga.
Primitivac može biti bilo ko, a danas je grad pun takvih primitivaca. Da li su došljaci, seljaci? Veze nemam, meni je to apsolutno nebitno. Ja sam najveće papke upoznao u Sarajevu, one što se predstavljaju kao autohtone sarajlije, tu se slažemo.
Niko nije spomenuo nekadašnja vremena i doba kulturne procvati u Sarajevu, to si ti prvi spomenuo, lijepo od tebe. Pitaš zašto tu kulturu nismo danas zadržali? Zadržali smo je. Ko god je imao tu kulturu tada, ima je i sada, samo što su ti ljudi u Sarajevu ili u apsolutnoj manjini, ilii su se razišli po raznim stranama svijeta.
Što se tiče Beograda i Zagreba, idi tamo pa pitaj šta misle o novopridošlicama. :lol:
@vjeshalica ti je baš lijepo odgovorila.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#2041 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Loki2k9 »

Naslovnica wrote: 26/03/2021 16:00
Loki2k9 wrote: 26/03/2021 15:43
Naslovnica wrote: 26/03/2021 14:56
Daj na reci šta je to smiješno, da se i mi nasmijemo?!
:roll:
Ajde ovako da ti kazem. Kao prvo, ne zivim u Sarajevu, zivim u manjem gradu u kojem takodjer ima kulture a ima i manje kulturnog zivlja. Zivim u gradu u kojem domace stanovnistvo nikad za one koji su izbjegli ovdje nije reklo da su "dosljaci", "seljaci" i "primitivci", sto ukazuje da su moji sugradjani vece kosmopolite od vas "gradjana" koji cvile vec 20 godina o dosljacima i nesarajlijama u gradu, istim onim ljudima koji su silom prilika dosli iz istocne Bosne, pa i Hercegovine i naselili se u Sarajevo, bas kao sto su djelimicno iz tih krajeva dosli i u moj grad.

Banja Luka je puna seljaka s Grmeca, iz okoline Ilijasa i Vogosce, srednje Bosne i td. pa nikad nisam cuo da domace srpsko stanovnistvo place za nekadasnjim komsijama Bosnjacima i Hrvatima koje su otjerali iz BL. No, Sarajlije Bosnjaci non stop pricaju protiv Bosnjaka koji su tu dosli (a vremenom i poceli braniti grad) a sve u korist onih koji su jucer na njih pucali. Spominjete nekadasnja vremena i doba "kulturne procvati" u Sarajevu. Zasto tu kulturu do danas niste zadrzali. Da ste to sami zadrzali makar u nekim garazama bi do sada opstalo. Ima valjda jos uvijek dovoljno Sarajlija u gradu koji su mogli da obnove to nesto sto je njima bilo "sveto". Kako to da vam dojucerasnje komsije za kojima zalite tu kulturu nisu prenijele u Lukavicu, Bijeljinu ili Beograd, vec su ta mjesta postala leglo turbofolka? Stalno zivite u nekoj 1989. godini, odrodjeni od svega sto se desavalo 90-ih i sto se desava i danas.

Ni Tuzla i Bihac ne kukaju sto su primili veliki broj izbjeglica, a ni Beograd niti Zagreb zbog najezde Skutora (o njihovoj "kulturi" necu pricati), no samo vi Sarajlije. A nisam sreo vecih sibicara od nekih "pravih Sarajlija", vecih malogradjanki od mnogih napirlitanih "dama" s olovkom oko usta i nacrtanim mladezom koje po Fb u 2021. seru o Sarajevu iz 1989. godine. I nisam sreo vecih neradnika od samoprozvanih pravih Sarajlija koji su u grad dosli 1985. godine, koji kmece kako im Sandzaklije i Podrinjci uzese poslove po Sa dok oni studiraju do 30-e, a tridesete provedu drkajuci kitu do 3 u noci i u pauzama seruci po forumima. A evo i ova sto je mene prozvala, nepismena je a naziva se gradjankom...

Je l' dovoljno?
Hvala na odgovoru, međutim, ja sam kontao da će biti nešto smiješno, a ono žalosno.
Otkud ti to da sam ja, ako si na mene mislio, sarajlija Bošnjak?!
Ko je spominjao ikakve Bošnjake ili one koji su pucali na Sarajevo?!
Došljak nije jednako primitivac nije jednako seljak, daleko od toga.
Primitivac može biti bilo ko, a danas je grad pun takvih primitivaca. Da li su došljaci, seljaci? Veze nemam, meni je to apsolutno nebitno. Ja sam najveće papke upoznao u Sarajevu, one što se predstavljaju kao autohtone sarajlije, tu se slažemo.
Niko nije spomenuo nekadašnja vremena i doba kulturne procvati u Sarajevu, to si ti prvi spomenuo, lijepo od tebe. Pitaš zašto tu kulturu nismo danas zadržali? Zadržali smo je. Ko god je imao tu kulturu tada, ima je i sada, samo što su ti ljudi u Sarajevu ili u apsolutnoj manjini, ilii su se razišli po raznim stranama svijeta.
Što se tiče Beograda i Zagreba, idi tamo pa pitaj šta misle o novopridošlicama. :lol:
@vjeshalica ti je baš lijepo odgovorila.
Ti ništa nisi rekao ali se kriješ iza njenog polupismenog posta. Bravo. Pravo muško. :lol:
Ona je eklatantan primjer kakav Sarajlija ne treba biti. Počevši od pismenosti pa nadalje.
Naslovnica
Posts: 27895
Joined: 20/03/2013 15:38

#2042 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Naslovnica »

Sve sam ja rekao ali ko ti je kriv kada ne znaš da čitaš.
:thumbup:
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2043 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by drag_gost »

Dok god se bude pricalo o "dosljama" na taj nacin, Sarajevo nece mrdnuti dalje od kasabe, mahale. A valjda je cilj da bude Bec, Pesta, Berlin, metropola.
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#2044 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by bob_1921 »

drag_gost wrote: 27/03/2021 22:47 Dok god se bude pricalo o "dosljama" na taj nacin, Sarajevo nece mrdnuti dalje od kasabe, mahale. A valjda je cilj da bude Bec, Pesta, Berlin, metropola.
ma mislim da je to svuda tako po svijetu eto okruzenje zagreb, beograd ista prica ,, u becu kod prijatelja koji zive i govore za te starosjedioce kako mrze sve izvan prvog okruga kako vec nazivaju te svoje mahale :-D kaze oni ne mrdaju odatle isto ko prica za raju iz grada njima je grad do marin dvora :-D ... u sustini jedino mi smeta papanluk kad vidim kako se baca smece, kako se ponasa u tramvaju ili npr. prema starijim i sl. a i takvi su manjina realno ...


vezano za Lidl ne kupuju oni tako kao sto je neko napisano oni grade svoje objekte, ne vjerujem da ce bingu naskoditi radi cijena vjerovatno konzumu i ostalim hoce ...
User avatar
nepass1
Posts: 9688
Joined: 06/07/2017 07:35

#2045 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by nepass1 »

Nema u sarajevu niko is sarajeva. Ne mozes sad naci 1000 ljudi da su 1950g i stariji da su rodjeni u sarajevu.
Svaki dan gledam mjesta rodjenja... 95% bistrika je IB, vratnik je pola siptari pola sandze pokoji "pravi" sarajlija

Npr imate spisak stanovnika iz 194x i neke gdje je NDH sudila stanovnicima grada. Zatvor vjesanje itd. Pa na spisku nema deset prezimena danas u opticaju.

Znam da ce se sad pola foruma javiti da su sarajlije od 1750
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2046 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by drag_gost »

Upravo tako. Vrlo je malo takvih.
mouton noir
Posts: 625
Joined: 18/04/2013 13:43
Location: selo

#2047 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mouton noir »

nepass1 wrote: 28/03/2021 07:44 Nema u sarajevu niko is sarajeva. Ne mozes sad naci 1000 ljudi da su 1950g i stariji da su rodjeni u sarajevu.
Svaki dan gledam mjesta rodjenja... 95% bistrika je IB, vratnik je pola siptari pola sandze pokoji "pravi" sarajlija

Npr imate spisak stanovnika iz 194x i neke gdje je NDH sudila stanovnicima grada. Zatvor vjesanje itd. Pa na spisku nema deset prezimena danas u opticaju.

Znam da ce se sad pola foruma javiti da su sarajlije od 1750
To vazi za 99% gradovu u svijetu, samo u zabacenim kasabama i selima struktura stanovnsitva ostaje ista desetljecima.

E sad druga je prica kakva se vrsta stanovnistva naseljava
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#2048 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by Hemsworth30 »

drag_gost wrote: 27/03/2021 22:47 Dok god se bude pricalo o "dosljama" na taj nacin, Sarajevo nece mrdnuti dalje od kasabe, mahale. A valjda je cilj da bude Bec, Pesta, Berlin, metropola.
Bravo. Pun mi je kurac "pravnih Sarajlija". Kao da se to rađalo na Sorboni.
User avatar
mk ultra
Posts: 19511
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2049 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by mk ultra »

Hemsworth30 wrote: 29/03/2021 02:36
drag_gost wrote: 27/03/2021 22:47 Dok god se bude pricalo o "dosljama" na taj nacin, Sarajevo nece mrdnuti dalje od kasabe, mahale. A valjda je cilj da bude Bec, Pesta, Berlin, metropola.
Bravo. Pun mi je kurac "pravnih Sarajlija". Kao da se to rađalo na Sorboni.
:lol:

Probaj u beću baciti smeće kroz penđer, ili ne platiti kartu u javnom prevozu jer ti rodzak IBovac radi u tom poduzeću a ima ih hvala bogu :lol:

Nemam mnogo godina ali znam dobro kako je bilo 1998 2000 2010 2020, i koliko su se stvari sjebale doseljavanjima u periodu od 2000 do 2010. Odgovorno tvrdim da je stanovnistvo bilo daleko urbanije i pismenije u periodu prije 20-25 godina.
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2050 Re: Bingo City Center Sarajevo

Post by drag_gost »

mk ultra wrote: 29/03/2021 08:36
Hemsworth30 wrote: 29/03/2021 02:36
drag_gost wrote: 27/03/2021 22:47 Dok god se bude pricalo o "dosljama" na taj nacin, Sarajevo nece mrdnuti dalje od kasabe, mahale. A valjda je cilj da bude Bec, Pesta, Berlin, metropola.
Bravo. Pun mi je kurac "pravnih Sarajlija". Kao da se to rađalo na Sorboni.
:lol:

Probaj u beću baciti smeće kroz penđer, ili ne platiti kartu u javnom prevozu jer ti rodzak IBovac radi u tom poduzeću a ima ih hvala bogu :lol:

Nemam mnogo godina ali znam dobro kako je bilo 1998 2000 2010 2020, i koliko su se stvari sjebale doseljavanjima u periodu od 2000 do 2010. Odgovorno tvrdim da je stanovnistvo bilo daleko urbanije i pismenije u periodu prije 20-25 godina.
Pa znam ljude sa Bistrika koji su "sisli" u neboder pa se isto ponasaju, a poznajem ljude sa sela koji to ne rade. Nema to neke veze sa tim jesi li rodjen u gradu ili ne, koliko ima veze sa kucnim odgojem i generalno normalnim razmisljanjem.

Sto se tice pismenosti, slazem se, ali nisu samo ljudi iz Sarajeva otisli, idu iz cijele drzave.
Post Reply