KFC u BiH

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#476 Re: KFC u BiH

Post by _Reds_ »

Koliko je kanta :mrgreen:
Dimu1927
Posts: 4021
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#477 Re: KFC u BiH

Post by Dimu1927 »

made_in_sarajevo wrote: 13/08/2022 08:30 Ljudi se brinu da ce kfc propasti jer su "skupi" :lol:
:lol: :-)

ko sto je i mcd propao nakon 15 dana kad to raja isfura... :D

koliko su ovi ostali podigli cijene sad ce kfc i mcd biti medju pristupacnijim opcijama. nije nesto wow al bar znas da uvijek dobijes isti kvalitet, a ne kod ovih ublehasa kojima kvalitet varira od smjene do smjene
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#478 Re: KFC u BiH

Post by YouAreMyDestiny »

Od ponedeljka u scc-u.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#479 Re: KFC u BiH

Post by So What! »

Zavirili smo u prvi KFC restoran u BiH i probali specijalitete: Piletina za svačije nepce
Image

Sarajevo će od ponedjeljka postati bogatije za još jedan restoran koji će donijeti novi ambijent i upotpuniti gastronomsku ponudu, a radi se o svjetskom lancu restorana KFC.

Redakcija Klix.ba ekskluzivno je ušla u prostorije KFC-a u Sarajevo City Centru gdje teku posljednje pripreme pred otvaranje. Također, imali smo priliku isprobati vrhunsku, vrsno pripremljenu piletinu koja se sprema po jedinstvenoj recepturi.

Svjetski brend KFC (Kentucky Fried Chicken) otvorit će u ponedjeljak svoja vrata ljubiteljima svježe, vrsno pripremljene piletine, a pripreme pred otvaranje prvog restorana u SCC-u, na trećem spratu, idu po planu.

Image

Našim čitateljima donosimo mali "sneak peek" onoga što gosti mogu očekivati, a što smo mi danas imali priliku probati i uvjeriti se u izvrstan meni koji svojim okusima nudi za svakog po nešto.

Za prave gurmane tu je hrskava i savršeno začinjena KFC korpica - apsolutni klasik i savršena za dijeljenje s prijateljima.

Image

U ponudi je dalje Zinger - sočan sa stoprocentnim sastojkom fileta pilećih prsa - pripremljen po jedinstvenoj recepturi, sočnih i hrskavih zalogaja.

Image

Jednostavno, nismo mogli a da ne probamo hot & spicy krilca, uz dodatak pomfrita; ljutkasta tek toliko da vašim nepcima pruže suptilan osjećaj začinjenosti.

Cjelokupni meni i mnoge promocije koje će goste u prvom bh. KFC-u očekivati, uskoro možete pronaći na njihovim zvaničnim profilima na društvenim mrežama - Instagramu i Facebooku.

KFC se već priprema za svoj poslovni iskorak, pa su nam ovom prilikom otkrili da otvaraju svoja vrata i na novoj lokaciji, raspisujući, između ostalog i oglas za radno mjesto - radnik/ca u restoranu.

KFC je već oformio prvi tim, koji je uspješno prošao proces treninga, obuke i kvalitetnog uvođenja u samostalni rad. Zbog proširenja obima poslovanja, otvaranja novih restorana u potrazi su za novim članovima koji će se pridružiti njihovom timu.

Danas je u food courtu u SCC-u upriličeno i druženje uposlenika, prijatelja i porodice firme TASTRA koja je dio Aptha korporacije, a koja je ekskluzivni nosilac franšize za BiH.

Image

Ujedno, imali smo priliku razgovarati i sa Enesom Panjetom, generalnom menadžericom restorana, koja ističe da je veoma sretna što je dio KFC tima u BiH od samog početka.

Dodaje, također, da su svi uposlenici morali su proći trening obuke.

"Mogu reći da sam veoma sretna što sam od samoga početka dio KFC tima u Bosni i Hercegovini. S obzirom se priprema hrane u našim restoranima zasniva na visokim standardima, želim da se osvrnem na trening za uposlenike, odnosno organizaciju cijelog paketa obuke. To je koncept zasnovan na temelju iskustva tima stručnjaka koji su nam pružili potpunu potporu u pripremi i obuci za samostalan rad. Nakon obuke koja je trajala više od tri mjeseca, održane izvan Bosne i Hercegovine, mogu potvrditi da je KFC odlična prilika za sve koji žele da ostvare svoj put profesionalnog razvoja", kazala nam je Panjeta.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#480 Re: KFC u BiH

Post by So What! »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#481 Re: KFC u BiH

Post by So What! »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#482 Re: KFC u BiH

Post by So What! »

User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#483 Re: KFC u BiH

Post by zenny »

adsol wrote: 13/08/2022 09:27
problemnatravunu wrote: 13/08/2022 09:24 Ma ovo će početi danas ili sutra , garantiram , sinoć i na TV-u vidim reklame
Najnovija info je ponedjeljak, ali ko ce im znati, to mi je 100ta info koju nisu ispostovali :D
oni do danas nigdje nisu naveli datum, tih 100 info je proizvod forumskih "provjerenih" koji su culi od komsije ciji rodjak zna lika koji je radio uticnice u sccu
adsol
Posts: 18
Joined: 22/11/2020 18:56

#484 Re: KFC u BiH

Post by adsol »

zenny wrote: 13/08/2022 17:25
adsol wrote: 13/08/2022 09:27

Najnovija info je ponedjeljak, ali ko ce im znati, to mi je 100ta info koju nisu ispostovali :D
oni do danas nigdje nisu naveli datum, tih 100 info je proizvod forumskih "provjerenih" koji su culi od komsije ciji rodjak zna lika koji je radio uticnice u sccu
Lijepi prikaz naseg mentaliteta. Ni ne znas ko sam i odakle mi info, ali bitno je pametovat. Tih 100 info mi je doslo od njih, ali su zbog problema koje necu navoditi, niti treba biti briga ljude, prolongirali planirane datume. Malo pozitivnijeg razmisljanja, sebe unistavas. Lp
User avatar
ellaxaz
Posts: 2196
Joined: 31/01/2012 09:40

#485 Re: KFC u BiH

Post by ellaxaz »

...
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#486 Re: KFC u BiH

Post by zenny »

adsol wrote: 13/08/2022 17:28
zenny wrote: 13/08/2022 17:25

oni do danas nigdje nisu naveli datum, tih 100 info je proizvod forumskih "provjerenih" koji su culi od komsije ciji rodjak zna lika koji je radio uticnice u sccu
Lijepi prikaz naseg mentaliteta. Ni ne znas ko sam i odakle mi info, ali bitno je pametovat. Tih 100 info mi je doslo od njih, ali su zbog problema koje necu navoditi, niti treba biti briga ljude, prolongirali planirane datume. Malo pozitivnijeg razmisljanja, sebe unistavas. Lp
o mentalitetu prica osoba koji zna da firma nije dala javno informaciju prema potrosacima i prevarila ih (na sta ti upucujes nacinom pisanja), ali on je dobio iz (ocigledno) povjerenja nekoga iz firme informaciju i plasira je u javnost te dovodi ljude u priliku da nakon citanja sire dalje ljudima koji misle da je to oficijelno...
jedino pozitivno ovdje bi bilo da ljudi ne sire njima povjerene informacije koje firma svjesno nije htjela siriti. malo pozitive, ne unistavaj druge. lp
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#487 Re: KFC u BiH

Post by tramvajtrojka »

zenny wrote: 13/08/2022 17:25
adsol wrote: 13/08/2022 09:27

Najnovija info je ponedjeljak, ali ko ce im znati, to mi je 100ta info koju nisu ispostovali :D
oni do danas nigdje nisu naveli datum, tih 100 info je proizvod forumskih "provjerenih" koji su culi od komsije ciji rodjak zna lika koji je radio uticnice u sccu
cuj nisu a u prvoj recenici dns na klixu pise da je otvaranje u ponedjeljak :lol: :lol: :lol:
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#488 Re: KFC u BiH

Post by zenny »

tramvajtrojka wrote: 13/08/2022 17:48
zenny wrote: 13/08/2022 17:25

oni do danas nigdje nisu naveli datum, tih 100 info je proizvod forumskih "provjerenih" koji su culi od komsije ciji rodjak zna lika koji je radio uticnice u sccu
cuj nisu a u prvoj recenici dns na klixu pise da je otvaranje u ponedjeljak :lol: :lol: :lol:
pa to i kazem, do danas nikada nisu oficijelno dali nikakav datum
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#489 Re: KFC u BiH

Post by Pandakonda »

Brine me sto ne vidim masinu za refill i casa im je vec puna na pultu :D
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#490 Re: KFC u BiH

Post by made_in_sarajevo »

Gdje ce punjenje nama dati pa jedino da cisternu kole parkiraju :lol: ne bi vise mogao uci u scc od djece i onih cifuta kojima je marka ko tepsij :mrgreen: .

Juce kontam dobro je pa scc vec godinama postoji i naucila se raja da narucis i odes sjesti i cekaj. Da je kfc otvoren sa scc pa pobili bi se oko kase :lol:
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#491 Re: KFC u BiH

Post by Dzontra_Volta »

Pa nismo baš toliki papci.
Osim toga, ko (normalan) može popiti više od pola litra gaziranog napitka uz jelo.
Meni u Meku uvijem ostane kole na kraju, jedva je dokusurim. I od nje poslije podrigujem sat vremena, teže mi padne od one iz boce.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#492 Re: KFC u BiH

Post by made_in_sarajevo »

Ti bas podcjenjujes nas, nase razmisljanje, likove marka ko tepsija, djecu danas vecinom pustenu sa lanca...
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#493 Re: KFC u BiH

Post by Entropio »

made_in_sarajevo wrote: 14/08/2022 09:55 Ti bas podcjenjujes nas, nase razmisljanje, likove marka ko tepsija, djecu danas vecinom pustenu sa lanca...
To bi donijelo flase i sipalo da ponesu kuci, pa se svadjalo sa osobljem kad im kazu da to ne moze... stae, ja sam to sve platijooooo
Neodgojena djeca bi drkala te aparate da bi se pokvarili u roku od mjesec dana... aaaa kme kmeee babo ciko mi reko da ne smijem nasuti sebi kole... ma sta sine, samo sipaj, sve je to babo platijooooo
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#494 Re: KFC u BiH

Post by Zox »

Ja sam prvi u KFC u Pragu kontao zeznuti sistem i popiti osam litara kole, ali je bila toliko vodenasta da nisam popio ni dvije dece. Mozda ni Cesi nisu puno bolji od nas pa su im tako dohakali.
User avatar
mk ultra
Posts: 19520
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#495 Re: KFC u BiH

Post by mk ultra »

Dzontra_Volta wrote: 14/08/2022 09:16 Pa nismo baš toliki papci.
Osim toga, ko (normalan) može popiti više od pola litra gaziranog napitka uz jelo.
Meni u Meku uvijem ostane kole na kraju, jedva je dokusurim. I od nje poslije podrigujem sat vremena, teže mi padne od one iz boce.
Mukte piće je mukte piće

Kupovala bi se jedna casa iz koje bi citava famelija pila
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#496 Re: KFC u BiH

Post by Naslovnica »

Zox wrote: 14/08/2022 10:43 Ja sam prvi u KFC u Pragu kontao zeznuti sistem i popiti osam litara kole, ali je bila toliko vodenasta da nisam popio ni dvije dece. Mozda ni Cesi nisu puno bolji od nas pa su im tako dohakali.
Zasigurno nije bio kalibrisan postmix sistem.
Mislim da i ovaj naš McD, a i KFC, koriste postmix, a ne premix.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#497 Re: KFC u BiH

Post by tramvajtrojka »

mk ultra wrote: 14/08/2022 10:53
Dzontra_Volta wrote: 14/08/2022 09:16 Pa nismo baš toliki papci.
Osim toga, ko (normalan) može popiti više od pola litra gaziranog napitka uz jelo.
Meni u Meku uvijem ostane kole na kraju, jedva je dokusurim. I od nje poslije podrigujem sat vremena, teže mi padne od one iz boce.
Mukte piće je mukte piće

Kupovala bi se jedna casa iz koje bi citava famelija pila
nema jadnijeg naroda po tom pitanju kolicina ispoljene mentalne bijede kad se dijeli nesto dzabaluka je nevjerojatna kod naseg naroda

kad vidim komentare kad se nesto u gradu pametno uradi pa kad krenu hamse bolje sto ste to uradili da ste nahranili ovaj gladni i napaceni narod, udjes joj na profil tamo od restorana izlazaka i svih čudesa sa crvenim malcom na stolu :mrgreen:
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#498 Re: KFC u BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Znaci imamo KFC, McDonalds.

Čekamo još BurgerKing i Starbucks :) neko je pisao da BurgerKing dolazi naredne godine.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#499 Re: KFC u BiH

Post by spree »

Ja eto samo kod nas papci i divljaci. Toga nema u drugim državama? Sve riječi velikih svjetskih putnika koji su max dobacili do Doboja.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#500 Re: KFC u BiH

Post by YouAreMyDestiny »

sarajevsko_pivo wrote: 14/08/2022 11:03 Znaci imamo KFC, McDonalds.

Čekamo još BurgerKing i Starbucks :) neko je pisao da BurgerKing dolazi naredne godine.
Konačno počinjemo ličiti na grad. Evo dokle nas je SDA dovela. Mi se radujemo Burgerkingu, renoviranju pruge, Lidlu... Tužno je to.
Post Reply