Nerad Zimske službe KJKP Rad

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
mesihtrko

#1 Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by mesihtrko » 04/01/2019 09:02

Iako su uredno potpisali ugovor o održavanju ulica u Novom gradu Zimska sužba KJKP Rne izvršava svoje obaveze .Pogotovo kad se radi o ulicama 3 i 4 prioriteta .Otkako je pao snijeg (a nije stalno padao) u većini ulica 3 i 4 prioriteta nismo vidjeliad vozilo zimske službe . i u ovim, ulicama žive ljudi kojima trebaju osnovvne životne potrebe ,posebice naglašavajući zdrastvene usluge (usluge Hitne pomoći čija vozila ne mogu ni proviriti u ove ulice
Napomene radi Općina novi grad je unazad 2-3 godine imala ugovor sa nekom firmom iz Kiseljaka koja je adekvatno ispunjavala svoje obaveze
2 puta su u toku noći prolazili ulicomčistili i sipali so. Rijetko se desilo da hitna ,policija vatrogasci nemogu u ove ulice iako su bile 3 i 4 prioriteta.
Da napomenem a mnogi se toga sjećaju da je snijeg bio duplo veći.

Zimska služba nemože da očisti ulice iako sveukupno nije palo 25 cm

Što se tiče moje ulice ja već od danas organizujem potpisivanje peticije u svojoj ulici za promjenu izvođača ovih usluga ,koja će biti uručrna lično G-dinu Efendiću.
I u ovim ulicama ima i starih i bolenih....

zulfo

#2 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by zulfo » 04/01/2019 09:11

Šta bi bilo da je pao metar
Naravno da trebate organizovat potpisivanje peticije . Oni su plaćeni za to .Građani to plaćaju.Niko nije dao novac opštini Novi grad. To je novac građana ove opštine

lajkujMe

#3 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by lajkujMe » 04/01/2019 09:29

Vidi, realno ljudi rade najbolje sto mogu.
Vecina ljudi se zali zasto se mahale ne ciste, e pa prvo opstina nece da finansira to.
Drugo zakon postoji koji kaze da stanari moraju ocisti ispred svoje kuce.
Međutim nas mentalitet grozni to ne dozvoljava.
Mene komsija napade sto sam cistio ispred svoje kuce eto napravio si gore a sramota za ostale.
Ma mrs a ja za 20 minuta sam ocistio 50 metara ulice.

il dottore

#4 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by il dottore » 04/01/2019 09:45

mesihtrko wrote:Iako su uredno potpisali ugovor o održavanju ulica u Novom gradu Zimska sužba KJKP Rne izvršava svoje obaveze .Pogotovo kad se radi o ulicama 3 i 4 prioriteta .Otkako je pao snijeg (a nije stalno padao) u većini ulica 3 i 4 prioriteta nismo vidjeliad vozilo zimske službe . i u ovim, ulicama žive ljudi kojima trebaju osnovvne životne potrebe ,posebice naglašavajući zdrastvene usluge (usluge Hitne pomoći čija vozila ne mogu ni proviriti u ove ulice
Napomene radi Općina novi grad je unazad 2-3 godine imala ugovor sa nekom firmom iz Kiseljaka koja je adekvatno ispunjavala svoje obaveze
2 puta su u toku noći prolazili ulicomčistili i sipali so. Rijetko se desilo da hitna ,policija vatrogasci nemogu u ove ulice iako su bile 3 i 4 prioriteta.
Da napomenem a mnogi se toga sjećaju da je snijeg bio duplo veći.

Zimska služba nemože da očisti ulice iako sveukupno nije palo 25 cm

Što se tiče moje ulice ja već od danas organizujem potpisivanje peticije u svojoj ulici za promjenu izvođača ovih usluga ,koja će biti uručrna lično G-dinu Efendiću.
I u ovim ulicama ima i starih i bolenih....
Bolje ti je organizuj ciscenje ulice a ne peticiju
Da hocete ostati zatrpani do proljeca

Qler

#5 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Qler » 04/01/2019 09:49

Ja ovih dana svaki dan pomalo lopatom prodjem ispred svog ulaza. Ne cekam ni komsije ni Rad...

konektovan

#6 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by konektovan » 04/01/2019 09:49

lajkujMe wrote:Vidi, realno ljudi rade najbolje sto mogu.
Vecina ljudi se zali zasto se mahale ne ciste, e pa prvo opstina nece da finansira to.
Mene komsija napade sto sam cistio ispred svoje kuce eto napravio si gore a sramota za ostale.
Kod mojih roditelja, postoji jedna dionics puta od 100-150 m koju tteba ocistiti i prikljuciti se na drugi put koji je ociscen, al' kurko, niko ni da mrdne guzom. Problem ulaska grtalica u mahale i uske ulice, svake godine onemogucavaju nepropisno parkirana vozila, i to je jedan od vecih problema, ali to ne treba jkp rad da rješava.

mesihtrko

#7 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by mesihtrko » 04/01/2019 10:28

na broj zimske službe 033/646-106 niko se ne javlja
Sve direktore u Radu hitno smjeniti

Haris.ba

#8 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Haris.ba » 04/01/2019 10:36

mesihtrko wrote:na broj zimske službe 033/646-106 niko se ne javlja
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Evo samo će što nisu.

Milenkov buraz

#9 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Milenkov buraz » 04/01/2019 10:37

Realno ovo je malo snijega, glavne komunikacije su sasvim dobro očišćene, sastrugano do asfalta, po krajevima uvijek ima malo snijega. Po meni veći je problem trotoari koji su gotovo netaknuti.

DaffyDuck

#10 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by DaffyDuck » 04/01/2019 10:38

Milenkov buraz wrote:Realno ovo je malo snijega, glavne komunikacije su sasvim dobro očišćene, sastrugano do asfalta, po krajevima uvijek ima malo snijega. Po meni veći je problem trotoari koji su gotovo netaknuti.
Gdje su ociscene? Evo ulica iza katedrale, maloprije prodjoh, nije grtalica prosla dva dana.

DaffyDuck

#11 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by DaffyDuck » 04/01/2019 10:39

konektovan wrote:
lajkujMe wrote:Vidi, realno ljudi rade najbolje sto mogu.
Kod mojih roditelja, postoji jedna dionics puta od 100-150 m koju tteba ocistiti i prikljuciti se na drugi put koji je ociscen, al' kurko, niko ni da mrdne guzom. Problem ulaska grtalica u mahale i uske ulice, svake godine onemogucavaju nepropisno parkirana vozila, i to je jedan od vecih problema, ali to ne treba jkp rad da rješava.
Nisu samo parkirana auta, oni i nece da ulaze. Ne znam zasto im se uopste placa ista cijena komunalnih usluga kad ne pridaju istu paznju kao ostalim stanovnicima grada.

Milenkov buraz

#12 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Milenkov buraz » 04/01/2019 10:41

DaffyDuck wrote:
Milenkov buraz wrote:Realno ovo je malo snijega, glavne komunikacije su sasvim dobro očišćene, sastrugano do asfalta, po krajevima uvijek ima malo snijega. Po meni veći je problem trotoari koji su gotovo netaknuti.
Gdje su ociscene? Evo ulica iza katedrale, maloprije prodjoh, nije grtalica prosla dva dana.
Gdje iza katedrale? Mula Mustafe Bašeskije ili Josipa Štadlera kod Muzičke? Ovaj dio Marijin dvor i glava komunikacija je jutros u 7 bila sasvim ok. Trotoari su bili katastrofa, naravno može i treba bolje.
Last edited by Milenkov buraz on 04/01/2019 10:44, edited 1 time in total.

dragan a

#13 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by dragan a » 04/01/2019 10:43

Ovako je bilo 2014. moj vam je prijedlog da zovete nadležne iz Općine Novi grad

NAKON PRITUŽBI GRAĐANA NA LOŠE ČIŠĆENJE ULICA: Održan hitan sastanak sa predstavnicima firme Grakop
Nakon pritužbi građana na loše čišćenje padinskih ulica u dijelu općine Novi Grad koje održava firma Grakop, danas je u zgradi Općine održan hitan sastanak sa predstavnicima ove firme. Donošenjem novog Zakona o cestama FBiH , a na osnovu donesenih kriterija Općina je u nadležnost dobila veći broj u...

lajkujMe

#14 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by lajkujMe » 04/01/2019 10:46

Na sta imam veliku zamjerku je broj fizikanera koji lopataju.
Kad RAD kaze angazovano 50 vozila i 150 to znaci 50 vozaca i 100 lopatara.
Za ovoliki grad 100 ljudi je smjesna cifra.
Ne znam zasto ne zaposle jos sezonaca da odrade ciscenje trotuara i bitnih mjesta...

trambusek88

#15 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by trambusek88 » 04/01/2019 10:47

RAD godinama šuti o šteti koju pravi osmogodišnji moratorij na zapošljavanja u kantonalnim firmama, kriju ko zmija noge da fali vozača, koliko ih je za 8 godina otišlo u penziju, koliko vani, a novi se radnici u svim firmama primaju na kapaljku uz posebne pristanke vlade.

Razlika od prije 8 godina i sada je očigledna, bar na ulici na koju gleda moj prozor, a kojom prolazi trolejbus.
Nekad su grtalice prolazile svako malo kad pada, a i trotoar bi bio relativno brzo očišćen, a sada grtalica vrlo rijetko prođe, i na cesti ima ugaženog snijega iako slabo pada.

Poruka vlastima: Zabranite primanje administracije, i dozvolite normalno zapošljavanje onih radnika koji rade i koji su neophodni za normalno pružanje usluge.

DaffyDuck

#16 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by DaffyDuck » 04/01/2019 10:54

Milenkov buraz wrote:
DaffyDuck wrote:
Gdje iza katedrale? Mula Mustafe Bašeskije ili Josipa Štadlera kod Muzičke? Ovaj dio Marijin dvor i glava komunikacija je jutros u 7 bila sasvim ok. Trotoari su bili katašstrofa, naravno može i treba bolje.
Petrakijina i Josipa Štadlera. Prije sat vremena.
U srijedu, snijeg pada cijeli dan. Ulica SBB kojom saobraca javni saobracaj nijednom nije ociscena do 8 navece. Sol uopste nije posuta.
Uopste nije palo puno snijega ovih dana, sasvim je obicna i standardna zima za Sarajevo, i tek su sinoc bile niske temperature za so, a grad je toliko zapusten da je to strasno...

DaffyDuck

#17 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by DaffyDuck » 04/01/2019 10:58

trambusek88 wrote:RAD godinama šuti o šteti koju pravi osmogodišnji moratorij na zapošljavanja u kantonalnim firmama, kriju ko zmija noge da fali vozača, koliko ih je za 8 godina otišlo u penziju, koliko vani, a novi se radnici u svim firmama primaju na kapaljku uz posebne pristanke vlade.

Razlika od prije 8 godina i sada je očigledna, bar na ulici na koju gleda moj prozor, a kojom prolazi trolejbus.
Nekad su grtalice prolazile svako malo kad pada, a i trotoar bi bio relativno brzo očišćen, a sada grtalica vrlo rijetko prođe, i na cesti ima ugaženog snijega iako slabo pada.

Poruka vlastima: Zabranite primanje administracije, i dozvolite normalno zapošljavanje onih radnika koji rade i koji su neophodni za normalno pružanje usluge.
Izvini, RAD ne suti jer prima administraciju jer je dorektora i njegove briga da uhjlebe neke svoje, a bas ih briga kako se obavlja njihova stvarna nadleznost. Pa na jednom Vilsonovom setalisti trava visoka skoro pola metra je pokosena skoro tek na jesen. Grad je cijelo ljeto bio u uzasnom stanju, jedino su Marijin dvor redovno kosili i uredjivali- ispred parlamenta valjda :roll:
Nema odgovornosti, niko ih ne poziva na istu i NIJE direktora briga. Takoje u vecini JP. I ono sto je valjalo, vise ne valja.

Milenkov buraz

#18 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Milenkov buraz » 04/01/2019 11:03

DaffyDuck wrote: Petrakijina i Josipa Štadlera. Prije sat vremena.
U srijedu, snijeg pada cijeli dan. Ulica SBB kojom saobraca javni saobracaj nijednom nije ociscena do 8 navece. Sol uopste nije posuta.
Uopste nije palo puno snijega ovih dana, sasvim je obicna i standardna zima za Sarajevo, i tek su sinoc bile niske temperature za so, a grad je toliko zapusten da je to strasno...
Iskreno nešto ne vjerujem jer ja stanujem u ulici 2 ili 3 prioriteta i čistili su svaki dan a da ne očiste Maršala Tita ili Josipa Štadlera.

DaffyDuck

#19 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by DaffyDuck » 04/01/2019 11:04

Vjerovao, ne vjerovao, tako je...

gidra

#20 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by gidra » 04/01/2019 11:05

Haris.ba wrote:

Evo samo će što nisu.
pa sad će, još malo i otkucalo za vječnog direktora KJKP Rad, Selima Babića..
Koliko je dugo već direktor ko da mu je babo u amanet Rad ostavio.

Milenkov buraz

#21 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Milenkov buraz » 04/01/2019 11:05

DaffyDuck wrote:Vjerovao, ne vjerovao, tako je...
A jbg. kod nas je sve moguće.

trambusek88

#22 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by trambusek88 » 04/01/2019 11:06

DaffyDuck wrote:
trambusek88 wrote:RAD godinama šuti o šteti koju pravi osmogodišnji moratorij na zapošljavanja u kantonalnim firmama, kriju ko zmija noge da fali vozača, koliko ih je za 8 godina otišlo u penziju, koliko vani, a novi se radnici u svim firmama primaju na kapaljku uz posebne pristanke vlade.

Izvini, RAD ne suti jer prima administraciju jer je dorektora i njegove briga da uhjlebe neke svoje, a bas ih briga kako se obavlja njihova stvarna nadleznost. Pa na jednom Vilsonovom setalisti trava visoka skoro pola metra je pokosena skoro tek na jesen. Grad je cijelo ljeto bio u uzasnom stanju, jedino su Marijin dvor redovno kosili i uredjivali- ispred parlamenta valjda :roll:
Nema odgovornosti, niko ih ne poziva na istu i NIJE direktora briga. Takoje u vecini JP. I ono sto je valjalo, vise ne valja.
Možda prime na način ko Pokop. Grobara fali, kad im odobre radnike prime se radnici na papiru grobari NK, kratko drkaju ku*ac u vlakovu dok im drugi radnici zarađuju platu, onda odu gdje su i planirani - u upravu. Na papiru NK grobar - u stvarnosti kancelarija.

Milenkov buraz

#23 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Milenkov buraz » 04/01/2019 11:07

gidra wrote:
Haris.ba wrote:

Evo samo će što nisu.
pa sad će, još malo i otkucalo za vječnog direktora KJKP Rad, Selima Babića..
Koliko je dugo već direktor ko da mu je babo u amanet Rad ostavio.
Jedino to, smjene ili ono da raje nagrne u kancelariju u strpa tu SDA bagru u kontejnere k'o u Ukrajini što su političare pojedine.

DaffyDuck

#24 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by DaffyDuck » 04/01/2019 11:09

Ma ko?? Ovdje?? Pa da mu se neko zamjeri, ne daj boze :-) :-) :-)

Milenkov buraz

#25 Re: Nerad Zimske službe KJKP Rad

Post by Milenkov buraz » 04/01/2019 11:10

DaffyDuck wrote:Ma ko?? Ovdje?? Pa da mu se neko zamjeri, ne daj boze :-) :-) :-)
Ma ja, standardna, selamanje, dobri vjernici svaki dan na džumi a to što ne rade svoj posao kako je ono dobro Bake rekao za Šaju...ko radi taj i griješi, ha ja. :mrgreen:

Post Reply