KJKP Rad

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Qler
Posts: 23595
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26 Re: KJKP Rad

Post by Qler »

Bi li ti za manje radio to?
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#27 Re: KJKP Rad

Post by i agree »

kakvo ti je to primitivno pitanje?jel inace tako glupa pitanja postavljas ili je ovo izuzetak?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#28 Re: KJKP Rad

Post by TRANCE »

i agree wrote: 20/12/2020 23:41 da su cijene smjesne nebi platu smetljari imali iznad milje,ko da su fax zavrsili jebote a pola ih citat ne zna...
E ovo se vazda zezam, jedina država na svijetu gdje običnom radniku treba štela, stranka i 10 milja u koverti da se zaposli kao smetljar :lol:
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#29 Re: KJKP Rad

Post by Safete Dilbere »

:lol:
Nane mi prije kad se sjetim bilo blam reci da radis u posti,vodovodu a da si komunalac o tome da ne govorim a vidi danas uzdignute glave i sa ponosom rade te poslove govoreci na sav glas i jos ti stela za takav posao treba.Drustvene vrijednosti su se skroz poremetile.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#30 Re: KJKP Rad

Post by TRANCE »

Safete Dilbere wrote: 21/12/2020 00:27 :lol:
Nane mi prije kad se sjetim bilo blam reci da radis u posti,vodovodu a da si komunalac o tome da ne govorim a vidi danas uzdignute glave i sa ponosom rade te poslove govoreci na sav glas i jos ti stela za takav posao treba.Drustvene vrijednosti su se skroz poremetile.
:lol:
Znam jednog vozi kamion u Radu, ženio se triput, cure ga salijeću čim kaže gdje radi, da je kakva frajerčina pa hajde, nego izgleda i priča kao Sabit Istarčina.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#31 Re: KJKP Rad

Post by Haris033 »

i agree wrote: 20/12/2020 23:41 da su cijene smjesne nebi platu smetljari imali iznad milje,ko da su fax zavrsili jebote a pola ih citat ne zna...
Kao i u svakoj drugoj normalnoj drzavi, radnici koji rade na prikupljanju i odvozu otpada, dobijaju bonus kroz porez na sramotu.
Uzmi ti metlu u ruke i kači se za autosmećare od 22h do 06h, na -10.
Mislim da plaća od 750 KM, koliko imaju radnici na odvozu otpada, je sasvim pristojna.
Da li stvarno mislis da radnik na odvozu otpada treba da ima platu 400-500 KM platu? Ko bi radio te poslove za te pare? Da li i rudar treba da ima platu 400-500 KM?

Vlast je kriva što su fakultetski obrazovane osobe na birou, a ne komunalni radnik.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#32 Re: KJKP Rad

Post by shandrprcSA »

Haris033 wrote: 21/12/2020 05:46
i agree wrote: 20/12/2020 23:41 da su cijene smjesne nebi platu smetljari imali iznad milje,ko da su fax zavrsili jebote a pola ih citat ne zna...
Kao i u svakoj drugoj normalnoj drzavi, radnici koji rade na prikupljanju i odvozu otpada, dobijaju bonus kroz porez na sramotu.
Uzmi ti metlu u ruke i kači se za autosmećare od 22h do 06h, na -10.
Mislim da plaća od 750 KM, koliko imaju radnici na odvozu otpada, je sasvim pristojna.
Da li stvarno mislis da radnik na odvozu otpada treba da ima platu 400-500 KM platu? Ko bi radio te poslove za te pare? Da li i rudar treba da ima platu 400-500 KM?

Vlast je kriva što su fakultetski obrazovane osobe na birou, a ne komunalni radnik.
Nekad u ova doba prosle godine, gledao platnu listu jednog koji je cistio snijeg...1270KM + cekali 13tu :D
User avatar
mayab
Posts: 27122
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#33 Re: KJKP Rad

Post by mayab »

Haris033 wrote: 15/12/2020 17:45 Odvoz otpada je najjeftinija komunalna usluga koju plaćaju građani KS. :izet:
Računi bi trebali biti veći za min. 100% u odnosu na period iz 1996-2020, baš kao što bi trebali zakonom propisati, da u slučaju neplaćanja, se ne može reg. auto ili oduzeti imovinu.
Ovako, imamo veliki procenat onih koji uopće ne plaćaju odvoz otpada, a zakonom im se ne može ništa.
To mafija svijexno radi, jer su oni najveće neplatiše. Ne plaćaju odvoz otpada iz svojih nekretnina, poslovnih prostora i sl.
Zašto nema povećanja cijene usluga odvoza otpada? Opravdanje je da je to udar za socijano ugrožene, penzionere itd.
Zašto to pravilo ne važi za EP, ViK, SarajevoGas, Toplane i dr. komunalne firme, a koje su dizale vise puta cijene svojih usluga?
Dakle imamo paradoks da su cijene odvoza otpada-smeća male, a da veliki procenat to ne plaća??!
Dakle nije rješenje u poskupljenju, nego u naplati, takođe ,
smeće nije smeće, nego treba da npr.taj KJKP RAD radi razdvajanje otpada , ogromna je tu lova koja se ne koristi
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#34 Re: KJKP Rad

Post by bumerangss »

i agree wrote: 20/12/2020 23:41 da su cijene smjesne nebi platu smetljari imali iznad milje,ko da su fax zavrsili jebote a pola ih citat ne zna...

Plata im je 750 KM i sa doplim i prevozom jedva da pređe koju marku iznad 1000 KM a moje mišljenje je da bi im i 2000 bila mala plata jer nije lahko na - 10 stepeni gurati kontejner, lopatati i mesti tvoje iskorištene kondome, krvave uloške, usrane pelene, narkomanske šprice... a ljeti na 30+ stepeni kupiti prokislu hranu, lubenice... od muha govnara opstat ne možeš...

I ako se razumiš malo bolje onda vidiš da taj posao u 80% slučajeva rade romi jer ukiro to neće niko raditi za 1000 KM
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#35 Re: KJKP Rad

Post by bumerangss »

TRANCE wrote: 21/12/2020 00:34
Safete Dilbere wrote: 21/12/2020 00:27 :lol:
Nane mi prije kad se sjetim bilo blam reci da radis u posti,vodovodu a da si komunalac o tome da ne govorim a vidi danas uzdignute glave i sa ponosom rade te poslove govoreci na sav glas i jos ti stela za takav posao treba.Drustvene vrijednosti su se skroz poremetile.
:lol:
Znam jednog vozi kamion u Radu, ženio se triput, cure ga salijeću čim kaže gdje radi, da je kakva frajerčina pa hajde, nego izgleda i priča kao Sabit Istarčina.
Pa ženke i padaju na takve alfa mužjake a ne na pi*kice ženskog glasa i stasa :D
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#36 Re: KJKP Rad

Post by Haris033 »

mayab wrote: 21/12/2020 06:35
Haris033 wrote: 15/12/2020 17:45 Odvoz otpada je najjeftinija komunalna usluga koju plaćaju građani KS. :izet:
Računi bi trebali biti veći za min. 100% u odnosu na period iz 1996-2020, baš kao što bi trebali zakonom propisati, da u slučaju neplaćanja, se ne može reg. auto ili oduzeti imovinu.
Ovako, imamo veliki procenat onih koji uopće ne plaćaju odvoz otpada, a zakonom im se ne može ništa.
To mafija svijexno radi, jer su oni najveće neplatiše. Ne plaćaju odvoz otpada iz svojih nekretnina, poslovnih prostora i sl.
Zašto nema povećanja cijene usluga odvoza otpada? Opravdanje je da je to udar za socijano ugrožene, penzionere itd.
Zašto to pravilo ne važi za EP, ViK, SarajevoGas, Toplane i dr. komunalne firme, a koje su dizale vise puta cijene svojih usluga?
Dakle imamo paradoks da su cijene odvoza otpada-smeća male, a da veliki procenat to ne plaća??!
Dakle nije rješenje u poskupljenju, nego u naplati, takođe ,
smeće nije smeće, nego treba da npr.taj KJKP RAD radi razdvajanje otpada , ogromna je tu lova koja se ne koristi
RAD ima reciklaznon dvoriste i sortirnicu, ali je problem otkupa reciklaznog otpada. Nema kupca za isto.
Uvijek se samo gleda na plate. Da li iko ulazi u probleme odrzavanja vozila? Vozila su dotrajala i remontovana vise puta. Ako ne bude ulaganja u vozila, sudbina RAD-a ce biti identicna sudbini GRAS-a. Od 1996 do danas cijena goriva se uduplala, a cijene odvoza otpada iste..
User avatar
Qler
Posts: 23595
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#37 Re: KJKP Rad

Post by Qler »

i agree wrote: 21/12/2020 00:00 kakvo ti je to primitivno pitanje?jel inace tako glupa pitanja postavljas ili je ovo izuzetak?
Za tebe napravio izuzetak, jer samo takva mozes shvatiti.


Dobro je gore neko rekao, nije drzava kriva sto je smetljarima plata milja maraka, nego je kriva sto je akademskim gradjanima 800KM...

Tj. ima tu vise uglova, jedan je i to sto ljudi sa VSS pristaju da rade za 800KM...

A ti kad si tako pametan, pokusaj skontati kolike su plate istim tim smetljarima po EU... i sto li boze...
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38 Re: KJKP Rad

Post by dobar osjecaj »

Qler wrote: 21/12/2020 09:03
Dobro je gore neko rekao, nije drzava kriva sto je smetljarima plata milja maraka, nego je kriva sto je akademskim gradjanima 800KM...

Tj. ima tu vise uglova, jedan je i to sto ljudi sa VSS pristaju da rade za 800KM...
Ima tu svega. Ja više poštujem rad smećara koji stvarno mete ulice, skuplja smeće i stvarno radi posao nego mnogih koji imaju prazne diplome i veći dio radnog vijeka samo primaju platu. Mnogima je previše i tih 800 KM.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#39 Re: KJKP Rad

Post by i agree »

Qler wrote: 21/12/2020 09:03
i agree wrote: 21/12/2020 00:00 kakvo ti je to primitivno pitanje?jel inace tako glupa pitanja postavljas ili je ovo izuzetak?
Za tebe napravio izuzetak, jer samo takva mozes shvatiti.


Dobro je gore neko rekao, nije drzava kriva sto je smetljarima plata milja maraka, nego je kriva sto je akademskim gradjanima 800KM...

Tj. ima tu vise uglova, jedan je i to sto ljudi sa VSS pristaju da rade za 800KM...

A ti kad si tako pametan, pokusaj skontati kolike su plate istim tim smetljarima po EU... i sto li boze...
Ma ne znas ti kako se zoves a kamo li pitanje nekom da postavis :lol:
To jarana pitaj ili tatu da radi ko smetljar ne mene
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#40 Re: KJKP Rad

Post by i agree »

bumerangss wrote: 21/12/2020 07:20
i agree wrote: 20/12/2020 23:41 da su cijene smjesne nebi platu smetljari imali iznad milje,ko da su fax zavrsili jebote a pola ih citat ne zna...

Plata im je 750 KM i sa doplim i prevozom jedva da pređe koju marku iznad 1000 KM a moje mišljenje je da bi im i 2000 bila mala plata jer nije lahko na - 10 stepeni gurati kontejner, lopatati i mesti tvoje iskorištene kondome, krvave uloške, usrane pelene, narkomanske šprice... a ljeti na 30+ stepeni kupiti prokislu hranu, lubenice... od muha govnara opstat ne možeš...

I ako se razumiš malo bolje onda vidiš da taj posao u 80% slučajeva rade romi jer ukiro to neće niko raditi za 1000 KM
Ma kakvi romi viđam masu raje da to radi ili su radili a da nisu romi...sto se guranja tice pa ne gura ga kilometar nego metar plafon do kamiona,imaju rukavice,odjela i ne vidim nikakav ogroman posao u tome sto nabiju kontejner na kamion i malo okolo pometu...danas cak nece ni da ga guraju pored auta ako auto stoji parkirano ispred kontejnera nego odu....pretplacen posao za neskolovana bica
User avatar
Qler
Posts: 23595
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#41 Re: KJKP Rad

Post by Qler »

Što si ljubomoran na smećare?
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#42 Re: KJKP Rad

Post by i agree »

Qler wrote: 21/12/2020 10:27 Što si ljubomoran na smećare?
Nisam ljubomoran,znam da i ti ljudi imaju porodice koje moraju od neceg da zive,samo smatram da je posao sa obzirom na velicinu grada dovoljno placen da ne treba vise.Spominjete plate u EU i ocekujete da se na takve gluposti replicira,vidi se da nemate pojma o cemu pisete cim poredite tu EU,gdje su skoro sve plate vece nego kod nas pa i samih smetljara koji imaju troduplo vise posla nego nasi,zbog velicine gradova,nisu svi gradovi prkno ko Sarajevo u toj EU koju spominjete....
Jednostavno pisete da bi nesto napisali a nemate pojma u stvari sta pisete i ocekujete da se na to odgovori :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23595
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#43 Re: KJKP Rad

Post by Qler »

Poredim EU i nas vise u smislu odnosa plata, ne velicine iste. Da poredim velicine plata ja bi imao 5k eura za svoj posao... Ali ovdje radim za puno manje..

Zena mi je arhitekta, nekih 9 godina iskustva u struci i ima malo vecu platu od smećara... tržište je krivo zbog toga, što oni prihvataju da rade za te pare. Ali trenutno je situacija takva da radis ili za te pare ili nikako...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17158
Joined: 31/03/2019 14:56

#44 Re: KJKP Rad

Post by vjeshalica »

Vozajte se vi na kamionu i udisite smrad smeća koji se raspada i otrovan je i dolazite u kontakt sa prljavstinom za sitne pare, lako je drugog ponizavati da bi sebe uzdigao, i jos kupe razbacano dzubre iza (ne)uglednih majmunoida koji prljaju oko sebe kako znaju i umiju i srozavaju kvalitet i kulturu zivota u gradu...poganceri, i da, neljude koji prljaju oko sebe treba nazivati smecarima jer to i jesu poyyy
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#45 Re: KJKP Rad

Post by dobar osjecaj »

Naše stanovništvo ima neki poseban odnos sa smećem i prljavštinom. Pisala sam već o drami nakon što su u našem naselju uklonili otvorene kontejnere i na moju veliku radost potpuno odustali od postavljanja kontejnera ispred zgrade. Dotad su svakodnevno bile drame kako pristupiti kontejnerima koje su ljudi blokirali vozilima. Kad su uklonili kontejnere, ljudi su danima ostavljali smeće onako na betonu kao da daju posljednji ispraćaj kontejnerima. Bilo je ljeto, širio se smrad smeća, dolazila je komunalna i satima čekala da vidi ko to ostavlja smeće tako na betonu. Postavljali su upozorenja, stavljali neke trake za zabranu.
Danas kad u naselju imaju samo pametni kontejneri, nepismeni stanovnici, umjesto da koriste najugodniji oblik odlaganja smeca, pritiskom poluge nogom bez diranja prljavog kontejnera, ostavljaju smece pored kontejnera a iz revolta i žala za otvorenim kontejnerima na mnogim kontejnerima su mehanicki odvaljeni poklopci.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46 Re: KJKP Rad

Post by bitanga_sa_otesa »

User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#47 Re: KJKP Rad

Post by Haris033 »

i agree wrote: 21/12/2020 10:48
Qler wrote: 21/12/2020 10:27 Što si ljubomoran na smećare?
Nisam ljubomoran,znam da i ti ljudi imaju porodice koje moraju od neceg da zive,samo smatram da je posao sa obzirom na velicinu grada dovoljno placen da ne treba vise.Spominjete plate u EU i ocekujete da se na takve gluposti replicira,vidi se da nemate pojma o cemu pisete cim poredite tu EU,gdje su skoro sve plate vece nego kod nas pa i samih smetljara koji imaju troduplo vise posla nego nasi,zbog velicine gradova,nisu svi gradovi prkno ko Sarajevo u toj EU koju spominjete....
Jednostavno pisete da bi nesto napisali a nemate pojma u stvari sta pisete i ocekujete da se na to odgovori :lol:
E nek si nas prosvijetlio :lol:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#48 Re: KJKP Rad

Post by i agree »

Ma ja sad kad vidis da pises gluposti najlakse na salu,to sto pisete stvari niđe veze nikom nista,forumska realnost...
Nek se laprda a kad ispadnemo glupi onda hajmo se zajebavat i nazivat druge trolovima itd.....
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#49 Re: KJKP Rad

Post by Matijevic_Vlado »

Image
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#50 Re: KJKP Rad

Post by Haris033 »

i agree wrote: 21/12/2020 14:00 Ma ja sad kad vidis da pises gluposti najlakse na salu,to sto pisete stvari niđe veze nikom nista,forumska realnost...
Nek se laprda a kad ispadnemo glupi onda hajmo se zajebavat i nazivat druge trolovima itd.....
Način na koji iznosiš svoje komentare mnogo govore o tebi.
Ne bi me čudilo da si baš ti jedan od onih koji baca smeće gdje stigne.
Btw, tvoje mišljenje me uopće ne interesuje. ;-)
Post Reply