Zicara i psi

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

keran
Posts: 48
Joined: 12/10/2005 23:23

#1 Zicara i psi

Post by keran »

Odoh na zicaru s psom, mala rasa.
Izleti onaj security k'o munja... Kaze trebate imati onu kutiju za prevoz. Kazem mu otkad to, nikad i niko u silnim promocijama i tv gostovanjima nije rekao da treba kavez za prevoz, nego na sav glas MOGU I PSI.
Pitam ga mogu li ga ponijeti u narucju, kaze NE! Pocenm tersat, kaze on imate na sajtu pise... a evo i OVDJE NA ZIDU PISE

Odem na sajt, kad ono naravno malim slovima pise... prema IATA standardu...? Kakva IATA to je za avione i prevoze?! Trazio po internetu i nigdje se ne spominje zicara... jel ovo "mogu psi radi svijeta" ali u sutstini nemoj psa sviju ti...

Ukratko trebao bi ovo vucarat sa sobom i jos platiti kartu.... samo se pitam kome jos treba da ga "navrnem":
Image
User avatar
Capajebo
Posts: 20755
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#2 Re: Zicara i psi

Post by Capajebo »

Napokon nešto normalno za čuti i kod nas.
Još vils da srede, pa će biti možda malo i podnošljivo. Za parkove je već kasno.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#3 Re: Zicara i psi

Post by KIseljak12 »

keran wrote:Odoh na zicaru s psom, mala rasa.
Izleti onaj security k'o munja... Kaze trebate imati onu kutiju za prevoz. Kazem mu otkad to, nikad i niko u silnim promocijama i tv gostovanjima nije rekao da treba kavez za prevoz, nego na sav glas MOGU I PSI.
Pitam ga mogu li ga ponijeti u narucju, kaze NE! Pocenm tersat, kaze on imate na sajtu pise... a evo i OVDJE NA ZIDU PISE

Odem na sajt, kad ono naravno malim slovima pise... prema IATA standardu...? Kakva IATA to je za avione i prevoze?! Trazio po internetu i nigdje se ne spominje zicara... jel ovo "mogu psi radi svijeta" ali u sutstini nemoj psa sviju ti...

Ukratko trebao bi ovo vucarat sa sobom i jos platiti kartu.... samo se pitam kome jos treba da ga "navrnem":
Image
1. IATA regulise zracni saobracaj. Zicara ide zrakom. Prema tome, primjenjuju se pravila IATA-e.
Bosanska logika par excellence

2. Da. radi se upravo o ovome sto ti navodis: u sustini nemoj psa sviju ti.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#4 Re: Zicara i psi

Post by KIseljak12 »

Capajebo wrote:Napokon nešto normalno za čuti i kod nas.
Još vils da srede, pa će biti možda malo i podnošljivo. Za parkove je već kasno.
Nema se tu sta posebno sredjivati. Nek se provodi vazece zakonske odredbe o brnjicama i povodcima, nek se naplacuju zestoke kazne vlasnicima koji ne kupe govna svojih ljubimaca. Pas bez povodca moze biti samo u prostoru namijenjenom za te svrhe, a ne da ga pusta u park gdje se djeca igraju. Na Grbavici vec postoji pseci park (koji po mom misljenju ne bi trebao da se gradi od opcinskih para, ali sta je tu je).

Posebna je prica sto ove zakone sigurno ne bi smjeli provoditi nad zajebanim momcima, vlasnicima "ostrih" pasa koje lezerno puste da se setkaju medju djecom po Vilsu.
Last edited by KIseljak12 on 25/07/2018 16:15, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: Zicara i psi

Post by dječak sa šibicama »

Da sumiramo, zicara je avio prevoz.

Da nas nema, trebalo bi nas izmisliti.
User avatar
Capajebo
Posts: 20755
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#6 Re: Zicara i psi

Post by Capajebo »

Nikom, normalnom ne smetaju psi k'o psi. Nego, eto prvom meni, na kurac idu novokomponovani europejci koji mahsuz psa izvede u park da se fino posere i zapisa ono malo drveca sta ima. Svaki hajvan voda psa, a niko nece govno njegovo pokupiti.
Otidji na Vilsonovo nekad. Skoro da vise ne mozes ni proci normalno, jer oko tebe stalno trce psi pusteni sa lanca. Ali "nece on neserikaj se buraz".
Jebote svak vise, odes na kafu u bastu malo da promuhabetis sa nekim. Kurac ces progovoriti normalno od psa koji non stop laje, a hajvan koji ga je doveo tu mirno sjedi i gleda kako mu pas hoda od stola do stola i vrti se ljudima oko nogu.
Mislim da 95% vlasnika (vecih rasa) uopste i nema brnjicu, a da ne pricamo o upotrebi iste. I onda ibret sto ih ljudi ne vole.
Nisu problem psi kao psi, nego su problem ti hajvani koji su vlasnici tih pasa i ne postuju zakonom propisane mjere. A posebna je tema sto ce 1 od 1000 vlasnika dobiti neku kaznu zbog ne postivanja tih propisa.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#7 Re: Zicara i psi

Post by Bobi »

Žičara i psi je tema, ko zucne nesto drugo...žik mu je :D .
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: Zicara i psi

Post by Dope_Man »

Po meni je ovo sasvim OK. Ne znam kako se koji pas ponasa u tom, ali s tobom moze sjediti u kabini neko kome nije pretjerano ugondno s psima, i onda recimo jos pocne pas skakato okolo jer se shebe od same voznje, visine ili cega vec. A tu je i mogucnost da se olaksa na pod i slicno.

I ovo drugo se slazem sto spomenuse, kod nas niko ziv ne hebe propis da se psima stavi brnjica i da su na povodcu. Vlasnici pasa moraju razumjeti da zive u svijetu u kom nije svaka osoba kao oni, da ima ljudi koji nisu ludi za psima i da pas (kao i drugi ljubimci) sa sobom nosi odredjene obaveze koje treba postivati da bi svima bilo ugodno u javnim prostorima.
Last edited by Dope_Man on 25/07/2018 17:39, edited 1 time in total.
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#9 Re: Zicara i psi

Post by hhaarree »

neki udbasi mi uvecavaju smanjena slova, prijavicu vas IATA-i

Kako se rekne zicara na engleskom da proguglam jel se ovo prakticira i u drugim drzavam ili smo ipak predvodnici u regulisanju zracnog zicanog saobracaja?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#10 Re: Zicara i psi

Post by dječak sa šibicama »

ali ima ta neka iracionalna mrznja prema "pascadi" uglavnom prisutna kod nasih novopecenih sugradjana
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11 Re: Zicara i psi

Post by S4mpion »

Odredba koja se odnosi na transport kućnih ljubimaca je sasvim opravdana, jer vrlo dobro znamo da drek i pišaku iza životinja vlasnik neće očistit'.

Nikad u životu nisam vidio da vlasnik pokupi drek iza svog psa. Zašto kavezi za životinje?-Zato što smo takav narod. Možete tražit' primjere po Austriji, Njemačkoj, Italiji, ali ti ljudi nisu Bosanci.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#12 Re: Zicara i psi

Post by Bobi »

Ovdje su mnogi preskocili prvi razred osnovne škole :mrgreen: ili nisu išli u vrtić :D.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#13 Re: Zicara i psi

Post by Xavier1 »

Dope_Man wrote:Po meni je ovo sasvim OK. Ne znam kako se koji pas ponasa u tom, ali s tobom moze sjediti u kabini neko kome nije pretjerano ugondno s psima, i onda recimo jos pocne pas skakato okolo jer se shebe od same voznje, visine ili cega vec. A tu je i mogucnost da se olaksa na pod i slicno.

I ovo drugo se slazem sto spomenuse, kod nas niko ziv ne hebe propis da se psima stavi brnjica i da su na povodcu. Vlasnici pasa moraju razumjeti da zive u svijetu u kom nije svaka osoba kao oni, da ima ljudi koji nisu ludi za psima i da pas (kao i drugi ljubimci) sa sobom nosi odredjene obaveze koje treba postivati da bi svima bilo ugodno u javnim prostorima.
Sreca pa zivimo u svijetu gdje su takvi poput tebe kojim sve smeta jaki samo preko tastature.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#14 Re: Zicara i psi

Post by O'zone »

Bobi upozorio ja ću da ponovim....tema žičara i transport kućnih ljubimaca u istoj.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#15 Re: Zicara i psi

Post by vješalica »

Ako se mila kuca istovari u kabini ko će to da u skladu sa standardnom očisti?
Ulazila sam npr u centrin bus i jedan stariji gospodin je mačku nosio u korpi ovakvoj sa slike
Nikad problema nije bilo
Dosta je više paščofilizma u svim sferama društva i općenito nekulture
Još kad uđu one u rozim nijansama u javni prevoz sa skičećim pašćadima i usmrde sve oko sebe.....fujj
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16 Re: Zicara i psi

Post by vješalica »

dječak sa šibicama wrote:ali ima ta neka iracionalna mrznja prema "pascadi" uglavnom prisutna kod nasih novopecenih sugradjana
Nije to mržnja prema paščadi
Već mržnja prema skorojevićima čije je pašče instrument za pravljenje nereda i bahaćenje
Isto kao poluljudske glave i dvije ukrštene košćice u najlonskim AirMAX trenerkama i tašnicama što ih pitbulovi i stafordi vucaraju na kanaFi....
puz_u_salati
Posts: 318
Joined: 29/03/2018 10:58

#17 Re: Zicara i psi

Post by puz_u_salati »

keran wrote:Odoh na zicaru s psom, mala rasa.
Izleti onaj security k'o munja... Kaze trebate imati onu kutiju za prevoz. Kazem mu otkad to, nikad i niko u silnim promocijama i tv gostovanjima nije rekao da treba kavez za prevoz, nego na sav glas MOGU I PSI.
Pitam ga mogu li ga ponijeti u narucju, kaze NE! Pocenm tersat, kaze on imate na sajtu pise... a evo i OVDJE NA ZIDU PISE

Odem na sajt, kad ono naravno malim slovima pise... prema IATA standardu...? Kakva IATA to je za avione i prevoze?! Trazio po internetu i nigdje se ne spominje zicara... jel ovo "mogu psi radi svijeta" ali u sutstini nemoj psa sviju ti...

Ukratko trebao bi ovo vucarat sa sobom i jos platiti kartu.... samo se pitam kome jos treba da ga "navrnem":
Image
Ko želi džukelu na planini, neka fino ode autom. Žičara nije za to.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#18 Re: Zicara i psi

Post by Dope_Man »

Xavier1 wrote:
Dope_Man wrote:Po meni je ovo sasvim OK. Ne znam kako se koji pas ponasa u tom, ali s tobom moze sjediti u kabini neko kome nije pretjerano ugondno s psima, i onda recimo jos pocne pas skakato okolo jer se shebe od same voznje, visine ili cega vec. A tu je i mogucnost da se olaksa na pod i slicno.

I ovo drugo se slazem sto spomenuse, kod nas niko ziv ne hebe propis da se psima stavi brnjica i da su na povodcu. Vlasnici pasa moraju razumjeti da zive u svijetu u kom nije svaka osoba kao oni, da ima ljudi koji nisu ludi za psima i da pas (kao i drugi ljubimci) sa sobom nosi odredjene obaveze koje treba postivati da bi svima bilo ugodno u javnim prostorima.
Sreca pa zivimo u svijetu gdje su takvi poput tebe kojim sve smeta jaki samo preko tastature.
Je li ja to nekom nesto ovdje prijetim ili jednostavno iznosim svoje misljenje da psima nije mjesto u zicari (izvan kaveza) i slicnim mjestima iz vise razloga, od kojih su neki navedeni u samom komentaru?

Da sam ja rekao da cu prebiti svakoga koga vidim da vodi psa bez brnjice onda bi ti komentar i imao smisla, ovako samo pises da bi se pisalo. Ako imas argumente zasto bi trebalo da su psi u zicari bez kaveza slobodno ih navedi.
Last edited by Dope_Man on 25/07/2018 21:28, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40648
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19 Re: Zicara i psi

Post by konektovan »

vješalica wrote:
dječak sa šibicama wrote:ali ima ta neka iracionalna mrznja prema "pascadi" uglavnom prisutna kod nasih novopecenih sugradjana
Nije to mržnja prema paščadi
Već mržnja prema skorojevićima čije je pašče instrument za pravljenje nereda i bahaćenje
Isto kao poluljudske glave i dvije ukrštene košćice u najlonskim AirMAX trenerkama i tašnicama što ih pitbulovi i stafordi vucaraju na kanaFi....
Bravo vješalice. :thumbup:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#20 Re: Zicara i psi

Post by high_volume »

Ne piše u pravilima "Sarajevske žičare", ako neko zna, da li bih žičarom mogao prevesti kozu s Bistrika na Brus? Koza mi nije kućni ljubimac
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#21 Re: Zicara i psi

Post by Dope_Man »

Ako se ne deklarise kao kucni ljubimac onda moze. Kavez je samo za kucne :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#22 Re: Zicara i psi

Post by high_volume »

Dope_Man wrote:Ako se ne deklarise kao kucni ljubimac onda moze. Kavez je samo za kucne :D
:thumbup: Pretpostavljao sam da može, ali nisam bio siguran
keran
Posts: 48
Joined: 12/10/2005 23:23

#23 Re: Zicara i psi

Post by keran »

S4mpion wrote:Odredba koja se odnosi na transport kućnih ljubimaca je sasvim opravdana, jer vrlo dobro znamo da drek i pišaku iza životinja vlasnik neće očistit'.

Nikad u životu nisam vidio da vlasnik pokupi drek iza svog psa. Zašto kavezi za životinje?-Zato što smo takav narod. Možete tražit' primjere po Austriji, Njemačkoj, Italiji, ali ti ljudi nisu Bosanci.
Ne znam gdje ti zivis pajdo kad nisi vidio nekoga da pocisti za sobom? Uvijek u dzepu imam kesu i pokupim govna i nosim do prvog kontejnera/kante.
Problem je taj sto se NAPLACUJE karta za pse i moram jos ja nositi kavez i vucarat ga po Trebevicu. Ako se vec prodaje karta i "navodno" je dozvoljeno, onda bi oni trebali obezbjediti kavez. Ili krace... ne mogu zivotinje (citaj nismo evropa) i kraj price
Ali od sada znam, u auto i na Brus i trositi pare
vješalica wrote:Ako se mila kuca istovari u kabini ko će to da u skladu sa standardnom očisti?
Ulazila sam npr u centrin bus i jedan stariji gospodin je mačku nosio u korpi ovakvoj sa slike
Nikad problema nije bilo
Dosta je više paščofilizma u svim sferama društva i općenito nekulture
Još kad uđu one u rozim nijansama u javni prevoz sa skičećim pašćadima i usmrde sve oko sebe.....fujj
Pascofilizma je bilo ovdje uvijek, cak i vise prije rata.
A vjeruj i meni je pun qrtz kretena i seljaka i inih koji su sebi dali za pravo da odredjuju drugima, a niko ih u kavezu ne nosa, a opasniji su 1000 puta od jedne zivotinje i smrde i prde i bacaju smece i tuku zene... pa nikom nista, ali karta od 4KM i da ja vucaram kavez na planinu, gdje sam u rovu bio i branio... NIKAD... auto i na Brus...
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#24 Re: Zicara i psi

Post by to je to »

Jasno da psi moraju biti u kutijama prilikom koristenja javnog prevoza ali mi je cudno da zicara nije obezbijedila te kutije, da ne moras vuci sa sobom.

Ako sam dobro vidjela, cijena karte za ljubimce je 4 KM u jednom pravcu. Valjda se i kutija mogla uracunati u tu cijenu.


P.S. sad vidjeh predhodni post i :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#25 Re: Zicara i psi

Post by Edin H. »

to je to wrote:Jasno da psi moraju biti u kutijama prilikom koristenja javnog prevoza ali mi je cudno da zicara nije obezbijedila te kutije, da ne moras vuci sa sobom.

Ako sam dobro vidjela, cijena karte za ljubimce je 4 KM u jednom pravcu. Valjda se i kutija mogla uracunati u tu cijenu.


P.S. sad vidjeh predhodni post i :thumbup:
Koliko je cijena prevoza za psa koji nije bosanski državljanin? :oops:
Post Reply