džeparoši po tramvajima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#1 džeparoši po tramvajima

Post by ktbffh »

Ljudi, pazite svoje stvari, mobitele, novčanike, torbe jer u zadnje vrijeme od 5 vožnji tramvajem u 4 budem svjedok krađa, večeras sam čak osmoricu vidio kako na ulazu tramvaju koriste gužvu i izvlače pa bar 2 novčanika i mobitel nekim djevojkama.. klošaričići 15,16,17 godina..
također,dva momka, jedan je cigan drugi nije (malo stariji) sa kačketom rade u tandemu
i trećeg kojeg sam primijetio je stariji čovjek oko 50 godina,malo zalizan prema nazad, kad sam njega vidio malo sam i reagovao i spasio jednu nanu od krađe (ima šal koji stavi preko torbe žene i izvlači)
4 oči otvorite dok ulazite u tramvaje :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Edin H. »

Rad na dzepu po sarajevskim tramvajima je uvijek bio profitabilan i popularan nacin privredjivanja u prijestonici.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#3 Re: džeparoši po tramvajima

Post by emmir1 »

Prije dva dana djevojci ukrade telefon na po metra od mene, nisam ga uopšte registrovao.

Samo djevojka reče nema joj telefona.

Ušao na Remizi izašao na Otoci
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#4 Re: džeparoši po tramvajima

Post by JedanOdBraceMorica »

Sjecam se kad je GRAS obecavao da ce se popraviti sigurnost u tramvajima kad u njih postave zastirare :skoljka:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Edin H. »

JedanOdBraceMorica wrote:Sjecam se kad je GRAS obecavao da ce se popraviti sigurnost u tramvajima kad u njih postave zastirare :skoljka:
E ja sta ce, ne mogu konduktere da plate da raja placaju rtuka.
ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#6 Re: džeparoši po tramvajima

Post by ktbffh »

JedanOdBraceMorica wrote:Sjecam se kad je GRAS obecavao da ce se popraviti sigurnost u tramvajima kad u njih postave zastirare :skoljka:
Ma dok ne promijene čitav sistem funcionisanja grasa,ovo neće biti bolje, a na nama je da se čuvamo.. dok revizori ne budu na svakoj stanici i dok ljudi bez karata uopšte ne budu imali pristup stanici ovo će biti problem..
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#7 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Running »

Ja kad sam i u komercijali pazim, mada tu su sanse manje. Zato i izbjegavam te "socijalne" prevoznike gdje se moze voziti bez placanja. Valjda mogu 2-3x mjesecno platiti koliko se vozim, i biti miran.

Nezgodno je zenama sa torbama u onoj guzvi, pogotovo kad stojis, a jos ne vode racuna, mora sve ici ispred tebe, ne zabacivati nazad, i svakog trenutka bacati pogled, i pipati. Stavis novcanik i telefon u unutrasnje dzepove i vozdra. :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8 Re: džeparoši po tramvajima

Post by muha_sa »

ako mislite da se džepari samo u vozilima javnog prevoza grdno se varate
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:ako mislite da se džepari samo u vozilima javnog prevoza grdno se varate
Mislis li na avione i privatne automobile? :D
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#10 Re: džeparoši po tramvajima

Post by JedanOdBraceMorica »

Mene su izdzeparili na biciklu :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11 Re: džeparoši po tramvajima

Post by cyprus »

Tačno, i mojoj mami su danas izvukli novčanik u tramvaju :| Skontala tek kad je došla kući...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12 Re: džeparoši po tramvajima

Post by SmokingMan »

Ja u 90 % slučajeva kući idem pjehe,kada sam u tramvaju naravno da pazim na svoje džepove,i da mi ukrade,nema mi šta ukrasti osim mobitela kojeg sam kupio na trafici za 45 KM. :D
ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#13 Re: džeparoši po tramvajima

Post by ktbffh »

muha_sa wrote:ako mislite da se džepari samo u vozilima javnog prevoza grdno se varate
ovog momka sa kačketom što hoda sa ciganom malo mlađim sam primijetio i po čaršiji da uz put kradu turiste..
ja sam sebi kupio jedan etui za dokumente (ličnu, vozačku, ...) i to ide u unutrašnji džep, a u novčaniku u kojem držim samo pare nemam nikad preko 10.. mobitel i etui unutra pa ko ga izvuče koperfild je i halal mu bilo haha :lol:
zigson
Posts: 2887
Joined: 04/04/2015 22:17

#14 Re: džeparoši po tramvajima

Post by zigson »

čuj to
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#15 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Edin H. »

cyprus wrote:Tačno, i mojoj mami su danas izvukli novčanik u tramvaju :| Skontala tek kad je došla kući...
:cry:
ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#16 Re: džeparoši po tramvajima

Post by ktbffh »

http://prntscr.com/eaiy7w

to je taj mali cigo u bijeloj majici
User avatar
krofnaa
Posts: 10
Joined: 02/04/2013 12:27

#17 Re: džeparoši po tramvajima

Post by krofnaa »

Drzati uvjek jednu ruku u dzepu na mobitelu, licne dokumente ne nositi u novcaniku vise od 10-20km koliko mozes halalit' u slucaju da ti ukradu. Ukoliko imam vise od 50KM idem taksijem, novcanik nosim inace u unutrasnjem dzepu u jakni kad sam u tramvaju, zadrzavati se u prednjem dijelu tramvaja, ne gledati kockaste glave samo nakratko se osvrnuti oko sebe, izbjegavati kontakt s ocima sa sumnjivim licima i neko ko vreba po tramvaju da zapocne neki belaj ili da ukrade.
Zene: licne dokumente u neki prednji dzep gdje se ne mogu izgubiti, ne nositi vazne dokumente i velike kolicine novca po tasnama jer su one najcesca meta lopovima. Takodje izbjegavati nositi zlatne ogrlice, nausnice, prstenje, satove, ukoliko imate malo skuplji telefon ne koristiti ga tokom voznje/na tramvajskoj ili autobuskoj stanici.
Uostalom sve je to common sense i nasa svakodnevnica u Sarajevu nazalost.

Voznja komercijalom je mnogo sigurnija volio bih da postoji mjeseca karta koja je recimo 20KM skuplja od obicne sa kojom se moze koristiti i komercijala.
ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#18 Re: džeparoši po tramvajima

Post by ktbffh »

I sinoć sam vidio ovog cigana sa nekom starijom ženom cigankom :run:
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Truba »

e nek sam i to vidio
postroji ih neki putnik vidi se krkan s jeftinim naočalama... liči na hercegovca :D nemamo mi sarajlije muda ni živaca za to :D
postroji ih na malti maltretira pretresa žena i neki čiko iste veličine kao on...
gurka ih bezobrazno
čeka da ih prebije valjda :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#20 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Dosadno mii »

Ko koga
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#21 Re: džeparoši po tramvajima

Post by elk »

:-?
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Truba »

putnik dzeparose

samara ih samo tako umjesto da se razbježe džeparoši znaju proceduru :D šuti dok te udaraju

mada ima ona opasnija skupina ćelavac s kaputom i kravatom, čiča s kačketom i jaknom preko ramena i mladi džeparoš kao da je izašao iz osamdesetih mršav od droge garant
mislim da su naoružani

postoji još skupina... neki su mlađi neki miješano muško ženski...
ali ne vrijedi gubiti bubreg ili slezenu zbog nečijeg novčanika zaljubljene tinejdžerke ili babe koja u 85 nije skontala gdje danas živimo
kraljezak
Posts: 54
Joined: 05/07/2008 14:51

#23 Re: džeparoši po tramvajima

Post by kraljezak »

Moju zenu su prosle sedmice izdzeparili u troli, jos zna kako da se ponasa, ali kaze da se sjeca samo da je neko gurnuo, i to je bilo dovoljno, pa-pa dokumenti, kartice i pare.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#24 Re: džeparoši po tramvajima

Post by homar »

Šta imate vi protiv njih, pa GRAS-ovi tramvaji su njihovo radno mEsto. Tu ih ima zaposlenih nekoliko stotina, jedino neznam da li su evidentirani u onih 27.000 novo zaposlenih Riđobradog.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#25 Re: džeparoši po tramvajima

Post by vješalica »

po parizu horde ciga dzepare
podigli kuce i vilurine od dzeparenja
ali izgleda samo kad nas se to desava
a mi se kobajagi zgrazavamo
Post Reply