džeparoši po tramvajima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#26 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Dosadno mii »

pa nećemo tretirati ko pozitivnu pojavu samo zato što se džepari i po Parizu :-)
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#27 Re: džeparoši po tramvajima

Post by peepeep »

vješalica wrote:po parizu horde ciga dzepare
podigli kuce i vilurine od dzeparenja
ali izgleda samo kad nas se to desava
a mi se kobajagi zgrazavamo
Image

Ko skonta, skontao je.
:D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#28 Re: džeparoši po tramvajima

Post by radiša »

vješalica wrote:po parizu horde ciga dzepare
podigli kuce i vilurine od dzeparenja
ali izgleda samo kad nas se to desava
a mi se kobajagi zgrazavamo
Tamo imaju sta izđeparit,ovde od đeparenja ne mogu podici šator :lol:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#29 Re: džeparoši po tramvajima

Post by vješalica »

Dosadno mii wrote:pa nećemo tretirati ko pozitivnu pojavu samo zato što se džepari i po Parizu :-)
jbg ti si napisala tako
ja nisam
ne kontas i ne ukljucuj se
ktbffh
Posts: 26
Joined: 03/04/2013 14:23

#30 Re: džeparoši po tramvajima

Post by ktbffh »

vješalica wrote:po parizu horde ciga dzepare
podigli kuce i vilurine od dzeparenja
ali izgleda samo kad nas se to desava
a mi se kobajagi zgrazavamo
Pa i jesi napisao tako kao da to prihvatimo kao normalno :zoka:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#31 Re: džeparoši po tramvajima

Post by vješalica »

ktbffh wrote:
vješalica wrote:po parizu horde ciga dzepare
podigli kuce i vilurine od dzeparenja
ali izgleda samo kad nas se to desava
a mi se kobajagi zgrazavamo
Pa i jesi napisao tako kao da to prihvatimo kao normalno :zoka:
jbg ti si prihvatio
stavio si se u tu poziciju ;)
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#32 Re: džeparoši po tramvajima

Post by meteorit135531 »

Ja sam vidio jednog klosara - narkomana iz Svrakinog sto znam da provjereno dzepari..
Vidio sam ga par puta u vožnji.. lik je horsas, na igli je i za dopa mu treba.. znači na celavo osisan, tetoviran na rukama, fura onaj stil trenerka, suskava jakna, air max tene i to..
Tipični luzercic. Kradje, razbojništva, stalno ga u NG hapse zbog toga.. bio je i u Zenici ..
jednom sam ga sreo kod SCC sa haverom se voda.. na tramvajskoj nafiksan, točno mu heroin viri iz očiju.. znam i imenom , i sve.. ali naravno neću to ovdje objavljivati
Šta drugo savjetovati.. komercijala, ili ako baš ideš tramvajem, ja svoje stvari.. novčanik , mobitel, ključeve od auta i stana držim u prednjem džepu od jakne.. na grudima tu mi je vizualno pregledno i dostupno , i ne može mi neko ruku staviti.. ali ovi narkomani sto haraju NG su pošast.. jednom su me dole kod RTV doma.. kao buraz imaš cigaru ?
Tacno vidiš da im žuto mozak suši.. zato , oprez..
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#33 Re: džeparoši po tramvajima

Post by hekaton »

cisto da se zabiljezi ovaj kelmpavi kretan koji je prije mjesec ipo ukrao mobitel sestri
ako neko ima informacije ili ga prepoznaje nek se javi u pp
Image
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#34 Re: džeparoši po tramvajima

Post by artime »

Malo se obazirite kada recimo sjedite i kada stojite, ima par mladjih osoba - ja sam bila vise svjedok mladjih momaka-- koji imaju neobicno ponasanje : nervozni su, stalno se okrecu oko sebe, stalno gledaju u sta nosite, ili u jakne. Obratite paznju na takve osobe i maknite se od njih na drugi kraj tramvaja ili izadjite iz nj. to je moj jedini savjet.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#35 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Truba »

pojačali su djelovanje danas

jutros je dosta žena opljačkano
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#36 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Logovan »

Jebem im mater. :izet:
Tromblon
Posts: 2022
Joined: 18/01/2015 19:37

#37 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Tromblon »

Meni su najgori obicni posmatraci. Negdje 99. sa starcima krenuo kod familije. Idemo tramvajem. Stara sjela, a stari stoji do nje. Ja sjeo 2,3 mjesta iza. Lik prisao, otvorio starom torbu i poceo da vadi novcanik. Ja se ustanem i zviz ga punim. Ko klada je pao. Kad na mene skocise neke zenturace "vidi jalijasa sto udari fina momka iz cista mira". Jos neki penzioner im se pridruzi. Vozac zaustavi tramvaj. Ja dizem novcanik od starog i govorim da je dzeparos, a klipan vec razvali vrata i pobjeze. Poslije mi se izvinjavaju sto me optuzise. Yebo to, lik pobjeze sretno. Popizdio sam bio na te zenturace i tog dedu.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#38 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Truba »

ajd kad znaš ko je i koliko ih ima... tojest da djeluje sam...

ali kad ne znaš ima li ih 4 ili 6
niti koja su trojica ostalih...

ne vrijedi gubiti bubreg ili slezenu zbog nečijeg novčanika
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#39 Re: džeparoši po tramvajima

Post by dezurni_ucenik »

JedanOdBraceMorica wrote:Sjecam se kad je GRAS obecavao da ce se popraviti sigurnost u tramvajima kad u njih postave zastirare :skoljka:
Koja sigurnost? Kako ces obezbjediti sigurnost kad bude tramvaj krcat, kako ces tu rijesiti problem dzeparenja? Jedino da uvedu jos dodatne tramvaje da se izbjegne ta guzva koja je naravno najdraza tim majmunima.

Sumnjam da sami rade. Uvijek tu bude jedan "ljubazan" koji lafo pomaze dok drugi dzepari. Mozda ima i posmatraca sa strane.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#40 Re: džeparoši po tramvajima

Post by dezurni_ucenik »

Tromblon wrote:Meni su najgori obicni posmatraci. Negdje 99. sa starcima krenuo kod familije. Idemo tramvajem. Stara sjela, a stari stoji do nje. Ja sjeo 2,3 mjesta iza. Lik prisao, otvorio starom torbu i poceo da vadi novcanik. Ja se ustanem i zviz ga punim. Ko klada je pao. Kad na mene skocise neke zenturace "vidi jalijasa sto udari fina momka iz cista mira". Jos neki penzioner im se pridruzi. Vozac zaustavi tramvaj. Ja dizem novcanik od starog i govorim da je dzeparos, a klipan vec razvali vrata i pobjeze. Poslije mi se izvinjavaju sto me optuzise. Yebo to, lik pobjeze sretno. Popizdio sam bio na te zenturace i tog dedu.

Trebao si i njima jednu disciplinsku preko usta.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#41 Re: džeparoši po tramvajima

Post by baja »

Black swan wrote:ajd kad znaš ko je i koliko ih ima... tojest da djeluje sam...

ali kad ne znaš ima li ih 4 ili 6
niti koja su trojica ostalih...

ne vrijedi gubiti bubreg ili slezenu zbog nečijeg novčanika
Ovo je tačno!
Nekad poodavno (cca 2000) kren'o na fax i ispred mene lik bunari ženu. Ja ga mahinalno povučem za ruku, a između nas se stvoriše još dvojica njegovih-strijeljaju me pogledom. Nasta galama -gungula, žene u vrisku, oni izađoše i rahat....
Jesam golem, al protiv trojice---ne znam izglede (+šarafcigeri)...
Čitav tramvaj ko ovce bleje, niko ništa...nažalost: To su realne opcije ako im se suprotstaviš :-?
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Truba »

two bad miloš dead
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#43 Re: džeparoši po tramvajima

Post by radiša »

Tromblon wrote:Meni su najgori obicni posmatraci. Negdje 99. sa starcima krenuo kod familije. Idemo tramvajem. Stara sjela, a stari stoji do nje. Ja sjeo 2,3 mjesta iza. Lik prisao, otvorio starom torbu i poceo da vadi novcanik. Ja se ustanem i zviz ga punim. Ko klada je pao. Kad na mene skocise neke zenturace "vidi jalijasa sto udari fina momka iz cista mira". Jos neki penzioner im se pridruzi. Vozac zaustavi tramvaj. Ja dizem novcanik od starog i govorim da je dzeparos, a klipan vec razvali vrata i pobjeze. Poslije mi se izvinjavaju sto me optuzise. Yebo to, lik pobjeze sretno. Popizdio sam bio na te zenturace i tog dedu.
Tako nedje oko 2000 i neke sa mnom bio jaran u tramvaju i vidim ja samo se okrenu ode metar ipo naprijed i opali lika.Nasta vriska,tuca,dodje murija,na kraju se ispostavilo lik od stare htjeo izvuc novcanik a ovaj moj konto da dzepari :-)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18498
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#44 Re: džeparoši po tramvajima

Post by SmokingMan »

hekaton wrote:cisto da se zabiljezi ovaj kelmpavi kretan koji je prije mjesec ipo ukrao mobitel sestri
ako neko ima informacije ili ga prepoznaje nek se javi u pp
Image
Hvala,dovoljno da ga prepoznam po ušima. 8-)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#45 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Bullet Tooth Tony »

Ja se shebo neki dan kad procitah u Luvru natpis , oprez dzeparosi :lol: :lol: haj ok po Parizu ima dzeparosa ali mozes mislit oni investiraju 20 eura (jedna karta) i udju u Luvr da kradu :lol: :lol: ... muzej jbt ... jest da ima ljudi bruku , ali opet tisina...mir... muzej :D
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#46 Re: džeparoši po tramvajima

Post by zforumas »

Bullet Tooth Tony wrote:Ja se shebo neki dan kad procitah u Luvru natpis , oprez dzeparosi :lol: :lol: haj ok po Parizu ima dzeparosa ali mozes mislit oni investiraju 20 eura (jedna karta) i udju u Luvr da kradu :lol: :lol: ... muzej jbt ... jest da ima ljudi bruku , ali opet tisina...mir... muzej :D
Pa izvadi iz jednog dzepa u muzeju vise nego da odradi petoricu u podzemnoj :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#47 Re: džeparoši po tramvajima

Post by triconja »

Black swan wrote:ajd kad znaš ko je i koliko ih ima... tojest da djeluje sam...

ali kad ne znaš ima li ih 4 ili 6
niti koja su trojica ostalih...

ne vrijedi gubiti bubreg ili slezenu zbog nečijeg novčanika
A ni zbog svog. Meni su ukrali uz prijetnju nozem mobitel i 10 maraka (pregovaro da mi vrate sim karticu, mal bez glave ne osta). Poznanicima iz Sarajeva su barem po jednom hapili mobitel i novcanik. Bogami fino vam je pravo.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#48 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Quaresma »

dezurni_ucenik wrote:
Tromblon wrote:Meni su najgori obicni posmatraci. Negdje 99. sa starcima krenuo kod familije. Idemo tramvajem. Stara sjela, a stari stoji do nje. Ja sjeo 2,3 mjesta iza. Lik prisao, otvorio starom torbu i poceo da vadi novcanik. Ja se ustanem i zviz ga punim. Ko klada je pao. Kad na mene skocise neke zenturace "vidi jalijasa sto udari fina momka iz cista mira". Jos neki penzioner im se pridruzi. Vozac zaustavi tramvaj. Ja dizem novcanik od starog i govorim da je dzeparos, a klipan vec razvali vrata i pobjeze. Poslije mi se izvinjavaju sto me optuzise. Yebo to, lik pobjeze sretno. Popizdio sam bio na te zenturace i tog dedu.

Trebao si i njima jednu disciplinsku preko usta.
Image


Ja svoj novcanik i telefon stavljam u unutrasnji dio jakne, ljeti i novcanik i telefon u jedan dzep i ruku nekako uguram, sto je sigurno sigurno je.

a vidjao sam dosta raje sto drze telefone u zadnjim dzepovima, pogotovo zimski period kad obuku one deblje jake, pa stave u te dzepove gdje mozes lako izvuci telefon i da se ne osjeti.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14328
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#49 Re: džeparoši po tramvajima

Post by DaysleepeR »

nema nikakve veze koliko je nešto dobro spakovano u jaknu ili džep, džeparenje je umjetnost odvlačenja pažnje

malo guranje, slučajno ramenom, ili stane na nogu, pardon izvinite, dok je tebi osjet usmjeren na to, ne osjetiš da ti je ruku zavukao u unutrašnji džep ili zadnji od tola, koliko god da je pripijen...

stari je to zanat...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#50 Re: džeparoši po tramvajima

Post by dezurni_ucenik »

DaysleepeR wrote:nema nikakve veze koliko je nešto dobro spakovano u jaknu ili džep, džeparenje je umjetnost odvlačenja pažnje

malo guranje, slučajno ramenom, ili stane na nogu, pardon izvinite, dok je tebi osjet usmjeren na to, ne osjetiš da ti je ruku zavukao u unutrašnji džep ili zadnji od tola, koliko god da je pripijen...

stari je to zanat...

zato nemoj biti zamisljen u tramvaju, razmisljati o petom desetom, Kad su ti ruke u dzepovima, sipak moj ce ti klepiti. Znam ja sta ti govoris, u pravu si za sve. Trenutak nepaznje i ode novcanik. Govorim iz iskustva, jer tacno ko da su mi tada misli procitali, i u tom momentu me izdzeparili. Dok skontas da si opljackan, ode tramvaj dalje.
Post Reply