džeparoši po tramvajima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#51 Re: džeparoši po tramvajima

Post by dezurni_ucenik »

Quaresma wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Tromblon wrote:Meni su najgori obicni posmatraci. Negdje 99. sa starcima krenuo kod familije. Idemo tramvajem. Stara sjela, a stari stoji do nje. Ja sjeo 2,3 mjesta iza. Lik prisao, otvorio starom torbu i poceo da vadi novcanik. Ja se ustanem i zviz ga punim. Ko klada je pao. Kad na mene skocise neke zenturace "vidi jalijasa sto udari fina momka iz cista mira". Jos neki penzioner im se pridruzi. Vozac zaustavi tramvaj. Ja dizem novcanik od starog i govorim da je dzeparos, a klipan vec razvali vrata i pobjeze. Poslije mi se izvinjavaju sto me optuzise. Yebo to, lik pobjeze sretno. Popizdio sam bio na te zenturace i tog dedu.

Trebao si i njima jednu disciplinsku preko usta.
Image


Ja svoj novcanik i telefon stavljam u unutrasnji dio jakne, ljeti i novcanik i telefon u jedan dzep i ruku nekako uguram, sto je sigurno sigurno je.

a vidjao sam dosta raje sto drze telefone u zadnjim dzepovima, pogotovo zimski period kad obuku one deblje jake, pa stave u te dzepove gdje mozes lako izvuci telefon i da se ne osjeti.
Ima ih pa stavljaju novcanike u zadnje dzepove. Takvi nek slobodno na celu sebi napisu: opljackaj me.
User avatar
Truba
Posts: 81631
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Truba »

u farini starija treba...
mobitel i torba na stolu do vrata...
otišla po vodu i šećer...

znači jedan da uđe otvoriti vrata a drugi već unutra samo pokupi i pobjegne...

kasnije se nađu

slično je i na sajmu

pare na stolu... molim vas onu tamo knjigu da vidim (najdalja obično)
žena se okrene a drugi mazne stvari...
dok je ovaj zapričava

:roll:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#53 Re: džeparoši po tramvajima

Post by dezurni_ucenik »

Sjecate se ovog lika? Nije bio dzeparos, ali je redovno prosio po tramvajima.

Image

Krvnika je, kako saznaje naš list, prije nekoliko dana u Sarajevu u tramvaju prepoznao jedan od bivših logoraša te ga, šokiran prizorom, pokušao napasti. Kako nam je ispričao jedan od očevidaca, Zahirović se uspio istrgnuti i pobjeći. Prema svjedočenjima žrtava, Zahirović, koji se predstavlja kao prosjak, osuđen je zbog mučenja zatvorenika u koncentracionom logoru Batkovići, gdje je Bošnjacima, kako saznajemo, "macolom razbijao glave".

O kakvom se zločincu radilo govori i podatak da je Zahirović prvobitno bio osuđen na Okružnom sudu u Bijeljini na smrtnu kaznu koja je kasnije preinačena u osam godina robije.

- Radi se o čovjeku koji pri ulazu u tramvaj naziva svima selam i dobar dan. Svi ga znaju, ali niko nije ni sanjao o kome je riječ. Taj dan se odvijala prava drama u tramvaju, da vozač nije otvorio vrata, pala bi mrtva glava - kaže očevidac nemilog događaja za "Avaz", istaknuvši da policiju niko nije pozvao.

Presuda donesena

U Tužilaštvu Zeničko-dobojskog kantona potvrđeno nam je da je Zahirović osuđen na zatvorsku kaznu od osam godina zatvora koju mu je izrekao Kantonalni sud u Zenici, ali da im nije poznato gdje se trenutno nalazi jer je presuda donesena još 1997. godine.

No, saznajemo da je Zahirović četiri godine odrobijao u Kaznenopopravnom zavodu u Zenici te da je poslije toga pušten zbog "uzornog ponašanja", pa je, nakon prosjačenja u Zenici, doselio u Sarajevo.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14556
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#54 Re: džeparoši po tramvajima

Post by DaysleepeR »

koliko li je hamši kontalo da će nafake zaradit pa dalo para...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#55 Re: džeparoši po tramvajima

Post by pustopoljina »

dezurni_ucenik wrote:Sjecate se ovog lika? Nije bio dzeparos, ali je redovno prosio po tramvajima.

Image

Krvnika je, kako saznaje naš list, prije nekoliko dana u Sarajevu u tramvaju prepoznao jedan od bivših logoraša te ga, šokiran prizorom, pokušao napasti. Kako nam je ispričao jedan od očevidaca, Zahirović se uspio istrgnuti i pobjeći. Prema svjedočenjima žrtava, Zahirović, koji se predstavlja kao prosjak, osuđen je zbog mučenja zatvorenika u koncentracionom logoru Batkovići, gdje je Bošnjacima, kako saznajemo, "macolom razbijao glave".

O kakvom se zločincu radilo govori i podatak da je Zahirović prvobitno bio osuđen na Okružnom sudu u Bijeljini na smrtnu kaznu koja je kasnije preinačena u osam godina robije.

- Radi se o čovjeku koji pri ulazu u tramvaj naziva svima selam i dobar dan. Svi ga znaju, ali niko nije ni sanjao o kome je riječ. Taj dan se odvijala prava drama u tramvaju, da vozač nije otvorio vrata, pala bi mrtva glava - kaže očevidac nemilog događaja za "Avaz", istaknuvši da policiju niko nije pozvao.

Presuda donesena

U Tužilaštvu Zeničko-dobojskog kantona potvrđeno nam je da je Zahirović osuđen na zatvorsku kaznu od osam godina zatvora koju mu je izrekao Kantonalni sud u Zenici, ali da im nije poznato gdje se trenutno nalazi jer je presuda donesena još 1997. godine.

No, saznajemo da je Zahirović četiri godine odrobijao u Kaznenopopravnom zavodu u Zenici te da je poslije toga pušten zbog "uzornog ponašanja", pa je, nakon prosjačenja u Zenici, doselio u Sarajevo.
kako od smrtne kazne postane osam godina robije?
zigson
Posts: 2981
Joined: 04/04/2015 22:17

#56 Re: džeparoši po tramvajima

Post by zigson »

pustopoljina wrote:
dezurni_ucenik wrote:Sjecate se ovog lika? Nije bio dzeparos, ali je redovno prosio po tramvajima.

Image

Krvnika je, kako saznaje naš list, prije nekoliko dana u Sarajevu u tramvaju prepoznao jedan od bivših logoraša te ga, šokiran prizorom, pokušao napasti. Kako nam je ispričao jedan od očevidaca, Zahirović se uspio istrgnuti i pobjeći. Prema svjedočenjima žrtava, Zahirović, koji se predstavlja kao prosjak, osuđen je zbog mučenja zatvorenika u koncentracionom logoru Batkovići, gdje je Bošnjacima, kako saznajemo, "macolom razbijao glave".

O kakvom se zločincu radilo govori i podatak da je Zahirović prvobitno bio osuđen na Okružnom sudu u Bijeljini na smrtnu kaznu koja je kasnije preinačena u osam godina robije.

- Radi se o čovjeku koji pri ulazu u tramvaj naziva svima selam i dobar dan. Svi ga znaju, ali niko nije ni sanjao o kome je riječ. Taj dan se odvijala prava drama u tramvaju, da vozač nije otvorio vrata, pala bi mrtva glava - kaže očevidac nemilog događaja za "Avaz", istaknuvši da policiju niko nije pozvao.

Presuda donesena

U Tužilaštvu Zeničko-dobojskog kantona potvrđeno nam je da je Zahirović osuđen na zatvorsku kaznu od osam godina zatvora koju mu je izrekao Kantonalni sud u Zenici, ali da im nije poznato gdje se trenutno nalazi jer je presuda donesena još 1997. godine.

No, saznajemo da je Zahirović četiri godine odrobijao u Kaznenopopravnom zavodu u Zenici te da je poslije toga pušten zbog "uzornog ponašanja", pa je, nakon prosjačenja u Zenici, doselio u Sarajevo.
kako od smrtne kazne postane osam godina robije?
baš..
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#57 Re: džeparoši po tramvajima

Post by dezurni_ucenik »

zigson wrote:
pustopoljina wrote:[]
kako od smrtne kazne postane osam godina robije?
baš..[/quote]



Mozda je ovako i najbolje. U zatvoru bi lezao, zderao, sve to na racun gradjana ove drzave. A sad je spao na to da prosi kod Bosnjaka. Mogu samo zamislit gdje je sad ovaj bijednik smugno. Mozda kod anamo onih koje je sluzio.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20515
Joined: 12/08/2013 12:51

#58 Re: džeparoši po tramvajima

Post by insaneinthebrain »

pronadjite uljeza :oops:

Image
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#60 Re: džeparoši po tramvajima

Post by black »

Image
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#61 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Romeo 80 »

Jesu li ovo neki migranti?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#62 Re: džeparoši po tramvajima

Post by bitanga_sa_otesa »

Romeo 80 wrote:Jesu li ovo neki migranti?
ovo je bruda i mali brudilica u nastanku :-D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#63 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Gerro »

Kako rutinski izviđaju situaciju na ovoj slici
Nedoumica
Posts: 178
Joined: 01/08/2006 11:49

#64 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Nedoumica »

Nikad ne vidjeh ovakva sjedišta, koji je ovo tramvaj?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#65 Re: džeparoši po tramvajima

Post by insomnia78 »

Nije zar da neko jos vjeruje u fejsbuk objave :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18615
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#66 Re: džeparoši po tramvajima

Post by SmokingMan »

To su oni derviši sa poprilično zbijenim sjedištima....
melac
Posts: 1573
Joined: 25/08/2008 19:33

#67 Re: džeparoši po tramvajima

Post by melac »

Nedoumica wrote:Nikad ne vidjeh ovakva sjedišta, koji je ovo tramvaj?
Najčešće vozi sa Željezničke 1 ili 4 ako se dobro sjećam. Ovog malog sam viđao, uvijek mi sumnjiv bio, jebo mater svoju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17162
Joined: 31/03/2019 14:56

#68 Re: džeparoši po tramvajima

Post by vjeshalica »

Nedoumica wrote:Nikad ne vidjeh ovakva sjedišta, koji je ovo tramvaj?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/prvih-p ... /151002083

:roll:
dediem
Posts: 9
Joined: 10/09/2013 23:20

#69 Re: džeparoši po tramvajima

Post by dediem »

Scena ispred bolnice. Džeparoš skenira okolinu i za oko mu zapinje starija žena. Prilazi joj i započinje razgovor:

Gdje si tetka, kako si? Izvini sinko ali ja tebe ne poznajem. Ma kako me ne poznaš draga tetka, zar si me zaboravila. Pa čiji si ti sinko pita starija žena. Ajd pogodi Da nisi možda Mevlidin. Et vidiš tetka da znaš, da ja sam Mevlidin. A izvini sine odavno te nisam vidjela.
Tetka imaš li 30KM da mi daš upravo mi se žena porodila ovdje u bolnici. " Tetka" vadi pare i još uvijek se izvinjava što ga nije prepoznala.

Naravno da mu nije tetka. Trik je upalio i sam bog zna koliko tetaka je prevario😃
User avatar
Truba
Posts: 81631
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#70 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Truba »

Nek deru levate
Svaka im cast
User avatar
Logovan
Posts: 94334
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#71 Re: džeparoši po tramvajima

Post by Logovan »

dediem wrote: 28/10/2021 19:19 Scena ispred bolnice. Džeparoš skenira okolinu i za oko mu zapinje starija žena. Prilazi joj i započinje razgovor:

Gdje si tetka, kako si? Izvini sinko ali ja tebe ne poznajem. Ma kako me ne poznaš draga tetka, zar si me zaboravila. Pa čiji si ti sinko pita starija žena. Ajd pogodi Da nisi možda Mevlidin. Et vidiš tetka da znaš, da ja sam Mevlidin. A izvini sine odavno te nisam vidjela.
Tetka imaš li 30KM da mi daš upravo mi se žena porodila ovdje u bolnici. " Tetka" vadi pare i još uvijek se izvinjava što ga nije prepoznala.

Naravno da mu nije tetka. Trik je upalio i sam bog zna koliko tetaka je prevario😃
Ma ja, stari fazon, a pali i dalje. Starije ljude je bas lako prevariti.
Post Reply