Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#1 Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by LiP again »

Postovani, sinoc sam ostao bez vrijedne torbe u jednom ugostiteljskom objektu, u kojoj su se nalazile stvari koje zivot znače. Slucaj je prijavljen policiji, ali kako ne vjerujem da ce uraditi bilo sta po tom pitanju prinuđen sam zamoliti vas da mi pomognete oko identifikacije ovih osoba. Slijedi velika novcana nagrada! Za bilo kakve informacije mozete me kontaktirati na broj telefona - 062/812-813
Osobe koje su bile u drustvu momka koji je ukrao torbu se na ovom snimku jasno vide:


Tacan momenat kradje je zabiljezila ova kamera:


Jos jedna kamera koja je jasno zabiljezila lica ove 4 osobe (od 15.te sekunde):


Svima hvala unaprijed!
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#2 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Innovation »

a slijedi novčana kazna za onoga ko pomogne prilikom pronalaska kradljivca", kazao je vlasnik torbe.
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /161007066

:? :run:
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Logovan »

Innovation wrote:
a slijedi novčana kazna za onoga ko pomogne prilikom pronalaska kradljivca", kazao je vlasnik torbe.
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /161007066

:? :run:
Ispravljeno. :D

Da Bog do našao torbu, ali eto sretno. :skoljka:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#4 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Innovation »

Logovan wrote:Da Bog do našao torbu, ali eto sretno
:thumbup:
zigson
Posts: 2996
Joined: 04/04/2015 22:17

#5 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by zigson »

Sarajmen wrote:Onaj ćelavi krupniji muskarac je iznio torbu ispod jakne.
cuj to :D
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by karanana »

cekaj, zivotno vrijedna torba ostavljena u ugostiteljskom objektu ispod stola dok vlasnik te torbe izlazi iz objekta i odvozi prijatelja kuci?!

cudno.
neko tamo na komentarima rece, jel to bila lova za otkup auta pa je neko drugi slucajno pokupio? mada sumnjam da bi automafija dozvolila da se razmjena love desi u objektu punom kamera.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#7 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by supercali »

Mozda je ovaj sto je uzeo torbu clan automafije a ovaj sada zeli raskrinkati njih video snimkom

Sad mi mozemo svasta nagadjati
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by muha_sa »

samo se kišobran može zaboravit u birtiji :D ako i dalje pada kiša ni njeg
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by insomnia78 »

Ovdje nesto debelo smrdi
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#10 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Ljakan »

karanana wrote:cekaj, zivotno vrijedna torba ostavljena u ugostiteljskom objektu ispod stola dok vlasnik te torbe izlazi iz objekta i odvozi prijatelja kuci?!

cudno.
I vise nego cudno.Ove mi djevojke djeluju ko prave seljancice,tamo neđe pale,mokro...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#11 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by supercali »

insomnia78 wrote:Ovdje nesto debelo smrdi
Vidi da ti se nije usrala beba kuci
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: RE: Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by insomnia78 »

supercali wrote:
insomnia78 wrote:Ovdje nesto debelo smrdi
Vidi da ti se nije usrala beba kuci
Jok, na to sam vec naviko. Ovo je nesto drugo
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#13 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by muha_sa »

ni prvi ni zadnji koji je popušio forum sa otkupom auta---ni love ni auta :-)

mahaluša sam te samo nagadjam :lol:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#14 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Tercius »

Ja vjerujem da ce se naci ova 4 lika, jer mora biti da su negdje zavedeni kao pocinioci ovakvih KD-a neko ce ih vec prepoznati jer vidi se da rade skupa i da im nije prvi put, sta je bilo u torbi ne znam, nauk tebi i svima ostalima kao prvo da se mnogo vrijedne stvari ne nose po kafama, restoranima i sl, a ako se vec nose iz nekog razloga onda konstantna paznja i opreznost i naravno ne mnogo hvalisanja da cijela kafana cuje ;) Kako god sretno ima tamo mnogo jakih operativaca znaci ubjedzen sam da se vec radi po ovome uveliko.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#15 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by LiP again »

karanana wrote:cekaj, zivotno vrijedna torba ostavljena u ugostiteljskom objektu ispod stola dok vlasnik te torbe izlazi iz objekta i odvozi prijatelja kuci?!

cudno.
neko tamo na komentarima rece, jel to bila lova za otkup auta pa je neko drugi slucajno pokupio? mada sumnjam da bi automafija dozvolila da se razmjena love desi u objektu punom kamera.
Vlasnik torbe sam ja, unutra su bile neke tehnicke/poslovne stvari, nikakav novac, droga i slicno. :D Prijatelj me doveo na klopu i ruksak sam ponio iz auta da ga neko ne obije zbog te torbe.
Nema tu nista cudno, jednostavno torba je ostala u cosku pored stola, kad sam to shvatio vratio se po nju i nisam je zatekao.

To sto je uradjeno je krivicno djelo i nadam se da ce pocinioc biti pronadjen, a oprema je sad tu najmanje vazna.

Takodjer, kamere su mogle da uhvate i tablice vozila kojim su otisli (golf V crni koliko sam mogao da vidim), samo je pitanje da li ce policija te snimke da izuzme (raskrsnica kroz koju su prosli je pokrivena video nadzorom, a i jos neke kamere u toj blizini su aktivne). Sto se tice restorana, dobio sam sve snimke i hvala tim ljudima na velikoj pomoci.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#16 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by holowey »

LiP again wrote:
karanana wrote:cekaj, zivotno vrijedna torba ostavljena u ugostiteljskom objektu ispod stola dok vlasnik te torbe izlazi iz objekta i odvozi prijatelja kuci?!

cudno.
neko tamo na komentarima rece, jel to bila lova za otkup auta pa je neko drugi slucajno pokupio? mada sumnjam da bi automafija dozvolila da se razmjena love desi u objektu punom kamera.
Vlasnik torbe sam ja, unutra su bile neke tehnicke/poslovne stvari, nikakav novac, droga i slicno. :D Prijatelj me doveo na klopu i ruksak sam ponio iz auta da ga neko ne obije zbog te torbe.
Nema tu nista cudno, jednostavno torba je ostala u cosku pored stola, kad sam to shvatio vratio se po nju i nisam je zatekao.

To sto je uradjeno je krivicno djelo i nadam se da ce pocinioc biti pronadjen, a oprema je sad tu najmanje vazna.

Takodjer, kamere su mogle da uhvate i tablice vozila kojim su otisli (golf V crni koliko sam mogao da vidim), samo je pitanje da li ce policija te snimke da izuzme (raskrsnica kroz koju su prosli je pokrivena video nadzorom, a i jos neke kamere u toj blizini su aktivne). Sto se tice restorana, dobio sam sve snimke i hvala tim ljudima na velikoj pomoci.
znaci lik nije ukrao nego nasao torbu? zao mi je ali drugi put pamet u glavu
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#17 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by LiP again »

Lik je ukrao torbu, sto predstavlja krivicno djelo. To sto sam je ja, ili neko drugi, zaboravio u jednom trenutku ne znaci da je bilo ko ima pravo otudjiti.
I bilo bi lijepo da ne mijenjamo teze i ne opravdavamo nekoga ko na ovakav nacin uzme stvar koja mu ne pripada. A sam nacin kako je to uradio mi govori da mu nije prvi put.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#18 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by supercali »

Lik je nasao torbu
To da li on ima pravo ili ne je sasvim druga prica
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#19 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Ljakan »

Krađom smatram ako ti neko nesto otme iz auta,kuce,iz torbe dok ti je na ledjima ili u ruci i slicno a ako ti neko uzme nesto sto si ostavio na javnom mjestu mislim da nije krađa.Druga je stvar koliko je neko posten i hoce li to vratit ako nadje ili ne.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#20 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by supercali »

Upravo lik je nije ukrao ma koliki negativac bio
Ovo se moze jedino nazvati neovlasteno prisvajanje ili sl a nikako kradja
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#21 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by LiP again »

I auto parkiram na javnom mjestu i odem, a to ne znaci da ga neko smije otudjiti.

Ja prenosim kako se ovaj predmet vodi, sta su mi rekli dok sam davao izjavu i kakve su konsekvence. Dakle, ovaj akt se tretira kao krivicno djelo i ne vidim da se moze tretirati ikako drugacije.
Uglavnom, meni treba pomoc oko pronalaska ovih ljudi, do nekih smo vec dosli, a to kako se ovo tretira prepustam policiji i onima koji vise o tome znaju.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#22 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Bluemore »

supercali wrote:Lik je nasao torbu
To da li on ima pravo ili ne je sasvim druga prica
vidi se da je ukrao, nacin kako je iznosi :-)
znaci i sam smatra da je kradja
ali me cude forumasi koji misle da nije :-)
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by karanana »

jeste i ovo kradja.

ali meni ovo izgleda kao organizovano. nije ono frajer sjeo i osjetio da mu nesto zapinje za nogu i onda se sageo i ueo torbu. ovo mi izgleda kao da je frajer znao da je torba ispod i kao da je vec imao predumisljaj zajedno sa ostalim da torbu uzme i iznese. zato se mnogima ucinilo da je ovo neka vec dogovorena i isplanirana ili kradja ili razmjena novca.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#24 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Bluemore »

karanana wrote:jeste i ovo kradja.

ali meni ovo izgleda kao organizovano. nije ono frajer sjeo i osjetio da mu nesto zapinje za nogu i onda se sageo i ueo torbu. ovo mi izgleda kao da je frajer znao da je torba ispod i kao da je vec imao predumisljaj zajedno sa ostalim da torbu uzme i iznese. zato se mnogima ucinilo da je ovo neka vec dogovorena i isplanirana ili kradja ili razmjena novca.
to sad nagadjas....
ne vidimo kada je skontao torbu ali ne mora znacit da je organizovano
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#25 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by LiP again »

karanana wrote:jeste i ovo kradja.

ali meni ovo izgleda kao organizovano. nije ono frajer sjeo i osjetio da mu nesto zapinje za nogu i onda se sageo i ueo torbu. ovo mi izgleda kao da je frajer znao da je torba ispod i kao da je vec imao predumisljaj zajedno sa ostalim da torbu uzme i iznese. zato se mnogima ucinilo da je ovo neka vec dogovorena i isplanirana ili kradja ili razmjena novca.
Imam jos 3-4 snimka, a na jednom se vidi da je prvo snimio sta bi moglo biti u torbi, a onda nakon toga skida jaknu, stavlja torbu pod nju i iznosi je. Naravno, svi ostali koji su bili za stolom su znali sta se desava.
Nakon sto je odnio torbu u auto, vratio se, zadrzali su se jos nekih 10ak minuta, platiti i otisli.
Post Reply