SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#59176 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Black swan wrote: 12/08/2022 13:18 Ja sam ih jucer na bajku vidio kod grand centra
Vidim ih i ja ispred zgrade 2-3 puta hefticno. Zastekaju se, zavale sjedista i drkaju mobitele. Kad odmore od voznje odu.
Vamo mozes zgradu odnijeti ali ti nece primjetiti
Naslovnica
Posts: 27854
Joined: 20/03/2013 15:38

#59177 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Izašao G8, a oni se još uvijek gužvaju u G6.
Čim dobiju novi vozni park, odmah ćete vidjeti rezultate!
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#59178 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 12/08/2022 13:26 Izašao G8, a oni se još uvijek gužvaju u G6.
Čim dobiju novi vozni park, odmah ćete vidjeti rezultate!
:thumbup:
Ih dok skontaju kako do kraja sjediste zavaliti i ima li memori dugme za njihovu guzicu
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#59179 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shandrprcSA »

Naslovnica wrote: 12/08/2022 13:26 Izašao G8, a oni se još uvijek gužvaju u G6.
Čim dobiju novi vozni park, odmah ćete vidjeti rezultate!
:thumbup:
naredne 2 god im je mrka kapa :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59180 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

laserShow wrote: 12/08/2022 13:13
mk ultra wrote: 12/08/2022 12:40 ne trebam im ja govoriti gdje su šuplji, kad znaju gdje su šuplji
to ti je ko ovo, prijavi ko prodaje duhan ilegalno na mostu na otoci de ba
Ako necemo mi, ko ce? OHR? Trenutna vlast?

Razumijem ja tebe, ali samo odgovaram na kritiku. Nikada nece biti bolje dok sami ne iskoristimo ono sto imamo kao mogucnost. Dok ne bude svijesti u svakome od nas, nece ni u onima koji imaju vlast i zakon.

to ti je ko ovo, prijavi ko prodaje duhan ilegalno na mostu na otoci :lol: de ba
Duhan je na dnu liste. Kad se rijese krupnije stvari prijaviti sve nelegalno, ili mijenjati zakon.

Ipak i nama odgovara ovakvo stanje, gdje mozemo nesto zavrsiti na poznanstvo, na ogranicenju 50km/h voziti 59km/h, angazovati majstora privatno pa dobar i on i ja bez placanja poreza, ili bilo kakvo kretanje u sivoj zoni. Koliko god su oni losi, mi im dajemo temelje.
zašto misliš da će moja prijava proći ako nije pišljivi JRM prošao?

o tome i sve vrijeme govorim, sve su ovo ljudi ovdje izmislili, nisu marsovci, nije vlast... samoživa polupismena stoka.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59181 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

mk ultra wrote: 12/08/2022 13:57 zašto misliš da će moja prijava proći ako nije pišljivi JRM prošao?
Moja svaka prijava je prosla. Kad imam vremena, sve prijavim, od neregularnog parkiranja, do rada sluzbi. Cak sam se i uhvatio kako mi je bilo zao kad sam vidio da pauk odnosi auto. Onda me opali samar realnosti da takve ne treba zaliti, kad je bukvalno 20m dalje bilo 20tak slobodnih parking mjesta. Jedan mali primjer :)

I ne nisam neko ko prijavljuje sve i svasta, vec samo ono devijantno i drsko ponasanje "znas li ti ko sam ja", ili "samo ja i niko vise".

Probaj slobodno naredni put prijaviti, pa ako se nista ne desi za sahat pozovi opet, garantujem ti da ce biti rijeseno AKO JE ZAISTA KRSENJE ZAKONA.
Naslovnica
Posts: 27854
Joined: 20/03/2013 15:38

#59182 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Ja sam pokušavao 2 puta da alarmiram nadležne da uklone nekakve sklepane klupe i stol koji su lokalni besposličari donijeli za zelenu površinu i tu se povazdan opijaju, duvaju, urliču, ostavljaju smeće.
Slao na razne adrese koje sam našao.
Mislite da se ko udostojio da odgovori, a kamoli da nešto uradi?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17159
Joined: 31/03/2019 14:56

#59183 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Cula se nekakva jaka eksplozija na Dbr.....
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59184 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

laserShow wrote: 12/08/2022 14:00
mk ultra wrote: 12/08/2022 13:57 zašto misliš da će moja prijava proći ako nije pišljivi JRM prošao?
Moja svaka prijava je prosla. Kad imam vremena, sve prijavim, od neregularnog parkiranja, do rada sluzbi. Cak sam se i uhvatio kako mi je bilo zao kad sam vidio da pauk odnosi auto. Onda me opali samar realnosti da takve ne treba zaliti, kad je bukvalno 20m dalje bilo 20tak slobodnih parking mjesta. Jedan mali primjer :)

I ne nisam neko ko prijavljuje sve i svasta, vec samo ono devijantno i drsko ponasanje "znas li ti ko sam ja", ili "samo ja i niko vise".

Probaj slobodno naredni put prijaviti, pa ako se nista ne desi za sahat pozovi opet, garantujem ti da ce biti rijeseno AKO JE ZAISTA KRSENJE ZAKONA.
ma ne ide vjeruj mi
jedino da je kakvo klanje ubijanje pljačke sa ozlijeđenim, napravit će zapisnik

sve ovo ostalo, bolje džaba ležat

pa jebote prošle godine, mislim da sam na 5-6 različitih institucija slao/zvao/pitao šta da radim, komšija (ne ovaj gore), ostavio pašče svezano na 40°C bez hlada, vode, hrane, i otišao na more 10 dana.

policija, inspekcija, organizacije za zaštitu životilja, - naravno, nije u mojoj nadležnosti

možda da sam na klixu objavio, izašli bi naredni dan da provjere o čeme se tu radi, čisto radi medijskog pritiska da oni ko nešto rade

ne funkcioniše, i to je to. ne treba ni računati na to, mislim, policiju, općine, inspekcije, J.U. bilo kojeg tipa
u se i u svoje kljuse.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59185 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

mk ultra wrote: 12/08/2022 14:15 pa jebote prošle godine, mislim da sam na 5-6 različitih institucija slao/zvao/pitao šta da radim, komšija (ne ovaj gore), ostavio pašče svezano na 40°C bez hlada, vode, hrane, i otišao na more 10 dana.
To je problem, ne zna se cija je nadleznost. Moje prijave su bile one gdje se zna cija je nadleznost i gdje sam mogao "teretiti" nekoga bez da ja moram nekoga tuzakati i sl. jer imaju procedure.

Nikad, ali nikad mi se nije desilo da prijavim parking i da ne djeluju kaznom, jer svaki poziv se snima. Ako nece biti kazna, a policajac platiti iz svog dzepa, i to je mogucnost, pa ce se dozvati pameti.

Svi mi se dozovemo pameti kad nas udari po dzepu. Pa nisu ni austrijanci neka posebna rasa, vec kazne, destimulacije i svi ko singerica. Ko odstupa, brzo se dovede u red, ne jer moze, jer ima kapacitet, ili dodje pameti, vec jer MORA. To je jasno vidljivo kad nasi odu vani, pa se dozovu pameti. Ako je ogranicenje 50km/h vozi 49km/h, kakva tolerancija i p-m, sto je sigurno sigurno je.
Spoiler
Show
da ne bude odmah hajke, nisu ni austrijanci (ili bilo ko drugi) cvjecke, krse i oni pravila gdje mogu, ali ne kroz ulicu glavnog grada, ili izivljavanje na AP koji je pokriven kamerama, ili jos bolje prosjecnom brzinom :D
Kako god, ako zaista zelis da se nesto uradi, slobodno reci ime, bez prezimena, upitaj ko je s druge strane i prijavi. Ako ne bude reakcije kroz sat, zovi opet i upitaj za razlog. Nakon toga, pisana prijava, opet anonimna, s detaljima unutrasnjoj. MORA se provesti procedura.
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59186 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

laserShow wrote: 12/08/2022 15:29
mk ultra wrote: 12/08/2022 14:15 pa jebote prošle godine, mislim da sam na 5-6 različitih institucija slao/zvao/pitao šta da radim, komšija (ne ovaj gore), ostavio pašče svezano na 40°C bez hlada, vode, hrane, i otišao na more 10 dana.
To je problem, ne zna se cija je nadleznost. Moje prijave su bile one gdje se zna cija je nadleznost i gdje sam mogao "teretiti" nekoga bez da ja moram nekoga tuzakati i sl. jer imaju procedure.

Nikad, ali nikad mi se nije desilo da prijavim parking i da ne djeluju kaznom, jer svaki poziv se snima. Ako nece biti kazna, a policajac platiti iz svog dzepa, i to je mogucnost, pa ce se dozvati pameti.

Svi mi se dozovemo pameti kad nas udari po dzepu. Pa nisu ni austrijanci neka posebna rasa, vec kazne, destimulacije i svi ko singerica. Ko odstupa, brzo se dovede u red, ne jer moze, jer ima kapacitet, ili dodje pameti, vec jer MORA. To je jasno vidljivo kad nasi odu vani, pa se dozovu pameti. Ako je ogranicenje 50km/h vozi 49km/h, kakva tolerancija i p-m, sto je sigurno sigurno je.
Spoiler
Show
da ne bude odmah hajke, nisu ni austrijanci (ili bilo ko drugi) cvjecke, krse i oni pravila gdje mogu, ali ne kroz ulicu glavnog grada, ili izivljavanje na AP koji je pokriven kamerama, ili jos bolje prosjecnom brzinom :D
Kako god, ako zaista zelis da se nesto uradi, slobodno reci ime, bez prezimena, upitaj ko je s druge strane i prijavi. Ako ne bude reakcije kroz sat, zovi opet i upitaj za razlog. Nakon toga, pisana prijava, opet anonimna, s detaljima unutrasnjoj. MORA se provesti procedura.
nemoj idealizirati

ako ništa, znam da ovdje na forumu ima raje koja prijavljuje sve živo

da to funkcioniše, vidjelo bi se vjeruj mi ;-)
opet ti kažem, ako ja vidim te stvari, vidi i njihova kontrola. nisam sigurno jedini.

jel mu ja trebam govoriti svoje da radi? ne bogumi.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59187 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

Ma meni je ovaj kanton/drzava dozivjela poraz kad nisu mogli(htjeli) izac na kraj sa divljom pijacom koja mi je bila ispred vrata :D bukvalno mi rekli jbg ne mozemo jaci su od nas

Sto se tice kazni slazem se...samo ih treba provodit nije dovoljno pisat..jbg ti meni napises i napises i pises ja tamo nisam platio nijednu za parking
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59188 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

mk ultra wrote: 12/08/2022 15:45 ako ništa, znam da ovdje na forumu ima raje koja prijavljuje sve živo
Nije valjda da sam iznimka? Ima li jos neko da prijavljuje, ali kada prijavi da provjeri je li uradjeno nesto i da javi kako je proslo?
mk ultra wrote: 12/08/2022 15:45 jel mu ja trebam govoriti svoje da radi? ne bogumi.
Ne trebas, ali izgleda da ga moramo primorati. Drugo rjesenje je da okrenemo glavu i prihvatimo stanje kakvo i jeste.
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59189 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

laserShow wrote: 12/08/2022 16:00
mk ultra wrote: 12/08/2022 15:45 ako ništa, znam da ovdje na forumu ima raje koja prijavljuje sve živo
Nije valjda da sam iznimka? Ima li jos neko da prijavljuje, ali kada prijavi da provjeri je li uradjeno nesto i da javi kako je proslo?
mk ultra wrote: 12/08/2022 15:45 jel mu ja trebam govoriti svoje da radi? ne bogumi.
Ne trebas, ali izgleda da ga moramo primorati. Drugo rjesenje je da okrenemo glavu i prihvatimo stanje kakvo i jeste.
O cemu dalje da govorimo kad SUD BiH nema legalan ulaz izlaz vozilom na parging
Preko pune se ulazi, izlazi, izlazi se na crveno u raskrsnicu preko pune linije bla bla bla

Većina ne želi red. Kraj price.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#59190 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

mk ultra wrote: 12/08/2022 16:05 Većina ne želi red. Kraj price.
Tu se slazem, i s prvom i drugom recenicom :D

Sto se tice prve, ja kao jedinka nisam savrsen, no mogu pokusati doprinijeti i to radim. Sto se drugog dijela tice, slazem se, spamamo dzabe, samo sam dao prijedlog sta da se pokusa uraditi. Sitnica po stinica, lezihljebovici ce poceti da doprinose.
User avatar
Truba
Posts: 81623
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59191 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/76 ... -pocinioce
Kanadjanka prijavila silovanje
Nisam skontao je li kineskog podeijetla ili je samo rodjena tamo
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#59192 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dzeno123 »

Mislim da je velika greska zatvaranje radiceve za sff
User avatar
drug_profi
Posts: 50549
Joined: 16/07/2012 16:00

#59194 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Eh kako je u moj vakat policija lijepo postupala sa navijacima.
Oni pendreci od metar, a oni na konjima.

Fino se ponasas, ko curica.
User avatar
Laplace
Posts: 10317
Joined: 19/11/2012 18:37

#59195 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

mk ultra wrote: 12/08/2022 14:15
laserShow wrote: 12/08/2022 14:00

Moja svaka prijava je prosla. Kad imam vremena, sve prijavim, od neregularnog parkiranja, do rada sluzbi. Cak sam se i uhvatio kako mi je bilo zao kad sam vidio da pauk odnosi auto. Onda me opali samar realnosti da takve ne treba zaliti, kad je bukvalno 20m dalje bilo 20tak slobodnih parking mjesta. Jedan mali primjer :)

I ne nisam neko ko prijavljuje sve i svasta, vec samo ono devijantno i drsko ponasanje "znas li ti ko sam ja", ili "samo ja i niko vise".

Probaj slobodno naredni put prijaviti, pa ako se nista ne desi za sahat pozovi opet, garantujem ti da ce biti rijeseno AKO JE ZAISTA KRSENJE ZAKONA.
ma ne ide vjeruj mi
jedino da je kakvo klanje ubijanje pljačke sa ozlijeđenim, napravit će zapisnik

sve ovo ostalo, bolje džaba ležat

pa jebote prošle godine, mislim da sam na 5-6 različitih institucija slao/zvao/pitao šta da radim, komšija (ne ovaj gore), ostavio pašče svezano na 40°C bez hlada, vode, hrane, i otišao na more 10 dana.

policija, inspekcija, organizacije za zaštitu životilja, - naravno, nije u mojoj nadležnosti

možda da sam na klixu objavio, izašli bi naredni dan da provjere o čeme se tu radi, čisto radi medijskog pritiska da oni ko nešto rade

ne funkcioniše, i to je to. ne treba ni računati na to, mislim, policiju, općine, inspekcije, J.U. bilo kojeg tipa
u se i u svoje kljuse.
Mi smo tako prijavljivali pse koji su se okupljali oko škole i bili toliko agresivni da je bilo pitanje kad će početi napadati djecu. Prvo su nas šaltali sa broja na broj, dopisi preko e-maila, telefonski pozivi, vraćanje na početak i na kraju je neko ipak došao - da bi od nas tražio da im pokažemo psa koji je opasan. Sad bismo mi sve te pse trebali poslati psihologu da on ocijeni koji bi mogao biti opasan za okolinu. Jasno, niko nikad problem nije riješio, psi su sami od sebe otišli negdje, valjda se razišli. Ne svi, još ih ima ali zasad nisu agresivni.
User avatar
kabal1337
Posts: 8040
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#59196 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kabal1337 »

evo ja sam onu ostecenu ogradu, niko nista. Trazio da mi dostave zapisnik. Nista nikakav odgovor nisam dobio.
ma kuda ces ti dalje kada ministarstvo tj. ko odrzava im stranicu objavi email adresu koja ne moze primiti mail. Debili nesposobni
Naslovnica
Posts: 27854
Joined: 20/03/2013 15:38

#59197 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Još jedan uobičajeni dan u Sarajevu...

https://--- NO LINKS ---/mobile/clanak/BiH/615781

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40499
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#59198 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 13/08/2022 21:08 Još jedan uobičajeni dan u Sarajevu...

https://--- NO LINKS ---/mobile/clanak/BiH/615781

Image
Kandahar
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4219
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#59199 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by skrbavi-admin »

Grozni :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81623
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59200 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

To je nasa ilidza i ne pripada benjamini niti gradu
Stoga prste k sebi :mrgreen:
Post Reply