SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52851 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

Podrška za Zoku od stare sarajevske raje! :thumbup:
Pendrek za klošare, papke i kriminalce! :izet:
Sovac
Posts: 61
Joined: 28/02/2018 22:52

#52852 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sovac »

Činjenice su jasne, Čegar je napravio prekršaj i zbog toga će ga popušiti.

Ispao je pravo glup što je uradio nešto onakvo na javnom mjestu. Popušit će mu i kolege koje su sa njim stajale i nisi odreagovali na njegovo kršenje zakona.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#52853 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shandrprcSA »

niko od njih nece popusiti osim prasinara
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52854 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

Sovac wrote: 28/01/2022 17:54 Činjenice su jasne, Čegar je napravio prekršaj i zbog toga će ga popušiti.

Ispao je pravo glup što je uradio nešto onakvo na javnom mjestu. Popušit će mu i kolege koje su sa njim stajale i nisi odreagovali na njegovo kršenje zakona.
Činjenice su da je ovaj klošarčić dobio 3 pljuske po zasluzi, i još je dobro prošao!
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#52855 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by costacurta »

Svaka čast policiji. Hoš se qurčit? Hoš mahat rukicama? Nije problem.
Žao mi je što nemaju više podrške od suda i tužilaštva i tu je problem. Zbog toga ih ovakvi i slični šošoni i ponižavaju jer zna da će ostati bez posla, ide tužba za povredu ljudskih prava, stres, psiholog .......
A kad nekog izbodu ide pljuvanje po policiji i navijanje da se hairliju iznabija. :roll:
Al da ih ima da su zalutali kao policajac to da, i sam imam negativno iskustvo.
Generalno, nije mi krivo kad vidim ovako da vaspitavaju.
Samo udri. :D
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#52856 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

Haris033 wrote: 28/01/2022 17:17 Podrška za Zoku od stare sarajevske raje! :thumbup:
Pendrek za klošare, papke i kriminalce! :izet:
Nadam se da cete moci skupa igrat saha kod ekonomije na proljece. Ti, Zoka i ta ostala sarajevska raja.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52857 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Imali smo priliku vidjet' šta se u civilizovanim zemljama dobije kad mašeš ručicama prema policajcu, bez obzira, šta ovdje neki pričali.
Sovac
Posts: 61
Joined: 28/02/2018 22:52

#52858 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sovac »

Haris033 wrote: 28/01/2022 18:11
Sovac wrote: 28/01/2022 17:54 Činjenice su jasne, Čegar je napravio prekršaj i zbog toga će ga popušiti.

Ispao je pravo glup što je uradio nešto onakvo na javnom mjestu. Popušit će mu i kolege koje su sa njim stajale i nisi odreagovali na njegovo kršenje zakona.
Činjenice su da je ovaj klošarčić dobio 3 pljuske po zasluzi, i još je dobro prošao!
Možda, ali pravne posljedice za Čegara će biti puno bolnije.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52859 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

Sovac wrote: 28/01/2022 19:01
Haris033 wrote: 28/01/2022 18:11

Činjenice su da je ovaj klošarčić dobio 3 pljuske po zasluzi, i još je dobro prošao!
Možda, ali pravne posljedice za Čegara će biti puno bolnije.
Kako da neće.. :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52860 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

Da li je radnik na parkingu u sklopu obaveznog treninga vezanog za radno mjesto pohadjao kurs vjestine ophodjenja sa korisnicima usluge i prevencije eskalacije eventualnog konflikta?

Uvjeren sam da je i vlasniku parkinga, kao i institucijama zaduzenom za regulaciju sektora prioritetno da radnici budu obuceni po najvisim standardima. :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52861 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

emko1234 wrote: 28/01/2022 08:38
Vala se ne mogu sjetiti ni jedne situacije u kojoj sam cuo da je Ismet samarao lika na parkingu.
Vise postujem Ismeta zbog onoga sto jeste, nego mangupe poput Zoke zbog onoga sto nisu.
Grijesis, ja sam svjedok predratnog dogadjaja ispred diskoteke Zemba u Holiday-u, ali ne bih ovdje ulazio u detalje
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#52862 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by black »

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 17165
Joined: 31/03/2019 14:56

#52863 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Edin H. wrote: 28/01/2022 19:27 Da li je radnik na parkingu u sklopu obaveznog treninga vezanog za radno mjesto pohadjao kurs vjestine ophodjenja sa korisnicima usluge i prevencije eskalacije eventualnog konflikta?

Uvjeren sam da je i vlasniku parkinga, kao i institucijama zaduzenom za regulaciju sektora prioritetno da radnici budu obuceni po najvisim standardima. :oops:
Jeste. Prvo zviznes i kazes "halo" kad se nekome obracas. Cuje se na videu.🤣
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#52864 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mirza_15 »

Zoka, prije svega, nije smio ovako ostaviti automobil. Stavljam sebe u takvu poziciju i kontam, nema šanse da bih takvo nešto uradio. Poslije toga šamara lika koji tu radi jer mu je rekao da ne može tako ostavljati auto. Pored toga što je zagradio druge, to je parking koji se plaća, a on nije platio. Nije Zoka u ovom slučaju ni u kakvoj prednosti u odnosu na običnog civila. Ako postoji zakon koji kaže da neko ima veća prava od drugih građana samo zato što nosi uniformu onda bih volio da neko navede taj zakon. Sutra će Zoka isto uraditi u kafiću, na šalteru, u saobraćaju... Valjda su ovakvi likovi neka posebna kasta sa većim pravima od drugih ljudi. Svakako je kretenski šamarati lika koji se ne brani, a znaš i da ti neće uzvratiti jer si u uniformi.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#52865 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

A jel iko potvrdio da je lik: kriminalac, narkoman, reketas, klosar,....??? Osim cegara naravno???
Psovanje majke njemu i kolegama?
Ja koliko znam za to ide ozbiljna novcana kazna. Vrijedjanje sluzbene osobe i narocito drsko ponasanje. Cak mislim i privodjenje da se moze isposlovati lako.

Ok, hajde eto da kazemo da sve to sto je zoran naveo, JESTE. Onda zoran fino uhapsi lika jer ima na to pravo sigurno i sporvede lika do stanice najblize na obradu.
A neeeeee, ma bolje mu zveknuti tri samara i ispasti dzek jer te uniforma stiti i dvojica kolega. Ono bas si gazda.
Znaci bez obzira ko je lik, sta je, kako se ponasao, sta je rekao, opsovao, prijetio......ima procedura koju organi kao sto je cegar sigurno znaju i koju treba ispostovati. Siguran sam da u toj proceduri nisu nigdje navedena 3 samara. Osim ako prilikom sprovodjenja procedure, lik se pocne opirati i/ili fizicki sukobljavati sa organima.

A pogotovo ovo "ujedanje" iz coska u vidu: "trebao sam ga .....", "uzmite mu mokracu, kosu....", "zasto tek nakon 15 dana se snimak pojavio...."
Mislim frajer mlati gluposti ko martin po diviziji. Eto jest narkoman je. I? Treba da mi se opali mu 3 samara za to???
Daaaaj ba.
Bolje mu je da suti i uzme dobrog pravnog zastupnika jer za ovakve stvari policajci zavrse u zatvoru po uredjenim zemljama.
Ne gajim ni najmanje iluzije da ce on u zatvor. Ali ako se zakotrlja pa se umjesaju strane strukture pa neko nekoga pritisne uz zid, mogao bi biti i on u nekoj grupi decertificiranih policajaca. Kao oni iz "Zujevine".
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52866 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

Samo mi je žao što ga umjesto šamaranja nije dobro ispendrečio, pa mu ne bi više palo na pamet da prigovara policiji! :izet:
Previše su se klošari nafurali na IPTF pravila i samo svojim drskim i bezobraznim ponašanjem ponižavaju policiju!
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#52867 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mirza_15 »

Haris033 wrote: 29/01/2022 08:39 Samo mi je žao što ga umjesto šamaranja nije dobro ispendrečio, pa mu ne bi više palo na pamet da prigovara policiji! :izet:
Previše su se klošari nafurali na IPTF pravila i samo svojim drskim i bezobraznim ponašanjem ponižavaju policiju!
Znači policijska država. Policajac može šta hoće, a koga god "ispendreči" dok radi šta hoće je klošar. Bez pravila, bez ograničenja. No limit. Možda ti je pendrečenje malo? Možda je trebao izvući utoku, staviti je liku u usta i upucati ga? Bože sačuvaj kakve sve gluposti čovjek može pročitati na forumu. Sutra će tvoje dijete šamarati ovako ako bude šetalo, sjedilo gdje se Zoki ne sviđa. I usput će ti dijete postati narkoman i diler jer je Zoka tako rekao, a raja na forumu će pisati neka ga je. Šta ima šetati tamo kuda Zoka šeta! Zoka je junak!
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52868 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

Tako je!
Ako je klošar, narkoman i kriminalac, neka ga šamaraju!
Zoku znam kao klinac, i nikada ne bi digao ruku na nekoga bez dobrog razloga..
Danas je u velikoj mjeri kriv odgoj.. Ja sam odgojen da ne psujem, da pozdravljam svakog, da ustupim mjesto starijem u tramvaju, busu, da nemam najbolje tene, igračke i sl.
Kako su odgojena ova danasnja djeca??? Sve suprotno od gore navedenog..
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52869 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

29.11.2011 18:47
SARAJEVO - Dvije osobe, koje je u ponedjeljek ispred Tržnog centra "Šoping" na Grbavici uhapsio Zoran Čegar, komandant podrške pri Jedinici za zaštitu osoba i objekata Federalne uprave policije, danas su predati Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu.

"Možemo potvrditi da su uhapšeni državljanin Srbije sa inicijalima S.I. (43) i bh. državljanin B.A (34). Oni će biti zadržani 24 sata i onda će biti odlučeno da li će za njih biti zatražen jednomjesečni pritvor", saopšteno je iz Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu.

U Federalnoj upravi policije potvrdili su da je hapšenje dvije osobe izvršio Zoran Čegar.

"Kod osoba je pronađena manja količina droge spid i izvjesna količina municije. Možemo potvrditi da su još dvije osobe u bjekstvu. O detaljima hapšenja, kao ni o ulozi inspektora Čegara, ne možemo govoriti", kazao je Edin Vranj, načelnik Kriminalističke policije FUP-a.

Svjedoci hapšenja, koje se desilo u ponedjeljak u poslijepodnevnim satima u sarajevskom nasleju Grbavica, tvrde da je Čegar hapšenje izveo kao u filmovima.

Na obližnjem parkingu su se četiri mladića okupila oko audija i opel korse, te su nešto prebacivala iz jednog prtljažnika u drugi.

Potom je iz automobila izašao muškarac kojeg su očevici prepoznali kao Zorana Čegara. Došlo je do potezanja oružja i fizičkog obračuna policajca i četverice mladića. Čegar je vještim udarcima i bez ispaljenog metka savladao dvojicu kriminalaca, stavio im lisice i oborio ih na tlo, dok su ostala dvojica uspjela pobjeći.

Koji policajac bi danas uradio isto? :?
Ovaku gromadu od čovjeka treba da medijski linčujete?
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52870 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Sve je to vec pisano i svaka cast. Ja se samo pitam jednu stvar, sta ce takvom covjeku ove afere? Zasto je upleten u aferu zaposljavanja preko veze? Zasto udara samare nekom bezveznjaku na javnom mjestu? Jel moguce da je lik toliko hrabar i toliko glup? Ocito covjek gubi kompas i mislim da ce se ponasati sve gore i gore...
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52871 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sydnor »

EasyMan wrote: 29/01/2022 09:24 Sve je to vec pisano i svaka cast. Ja se samo pitam jednu stvar, sta ce takvom covjeku ove afere? Zasto je upleten u aferu zaposljavanja preko veze? Zasto udara samare nekom bezveznjaku na javnom mjestu? Jel moguce da je lik toliko hrabar i toliko glup? Ocito covjek gubi kompas i mislim da ce se ponasati sve gore i gore...
Ma i oni najpošteniji su puni aferima, u ovoj državi nije krao samo ko nije imao priliku.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52872 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Sydnor wrote: 29/01/2022 09:34
EasyMan wrote: 29/01/2022 09:24 Sve je to vec pisano i svaka cast. Ja se samo pitam jednu stvar, sta ce takvom covjeku ove afere? Zasto je upleten u aferu zaposljavanja preko veze? Zasto udara samare nekom bezveznjaku na javnom mjestu? Jel moguce da je lik toliko hrabar i toliko glup? Ocito covjek gubi kompas i mislim da ce se ponasati sve gore i gore...
Ma i oni najpošteniji su puni aferima, u ovoj državi nije krao samo ko nije imao priliku.
Ma nije bas tako, znam masu postenih ljudi u drzavnim organima.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52873 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

EasyMan wrote: 29/01/2022 09:24 Sve je to vec pisano i svaka cast. Ja se samo pitam jednu stvar, sta ce takvom covjeku ove afere? Zasto je upleten u aferu zaposljavanja preko veze? Zasto udara samare nekom bezveznjaku na javnom mjestu? Jel moguce da je lik toliko hrabar i toliko glup? Ocito covjek gubi kompas i mislim da ce se ponasati sve gore i gore...
Njega je prethodni sistem naučio da tako djeluje prema klošarima, što je i jedini pravi način da isti ti klošari budu bolji i bezopasni u društvu..
Kamo sreće da su svi policajci kao Zoka, a ne ovi novi, korumpirani, koji su u talu sa dilerima, kradljivcima automobila, prosjacima i sl.
Balkanski mentalitet je navikao samo na pendrek..
Bez pendreka, vidimo danas šta se dešava..
Kamo sreće da imamo i ovakvog poltičara kao Zlatka Miletića, a ne ove sline od ljudi, koji su nas sve zavili u crno..
Last edited by Haris033 on 29/01/2022 09:52, edited 1 time in total.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52874 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Neka onda objave po cemu je momak klosar. Ovako vam sva ova prica pada u vodu.

Ja vec napisah da je covjek u aferi namjestenog zaposljavanja, kakvo postenje? Kakvi novi korumpirani? Po vidjenom do sad je on taj korumpirani?
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#52875 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris033 »

Nema šta on dokazivati, on je naučen da namiriše ovakvog klošara i papka na km! :lol:
Post Reply