SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#51751 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by RagibUzoriti »

Samo ovaj komesar policije sto naginje Kifli i ministar što izgleda ko vodozemac, uopšte se ne oglasavaju.

Ja shvatam da su policiji ruke svezane, jer tuzilastvo i sudstvo su iskljucivi krivci da imamo ovakve likove koji se krecu ulicama Sarajeva.

Valjda ova dvojica gore prozvanih zauzeti oko medjusobnih talova od tendera.

Levat dao 800+ hiljada BAM za pancire koji nisu upotrebljivi. Umjesto policijskih, kupio deminerske pancire od 15 kg 🤣🤣🤣
zdruzdjo
Posts: 5208
Joined: 16/08/2009 00:27

#51752 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Ovo sve navedeno je djelo likova kakve imas u svakom low-life americkom hood-u. Klasican klosarluk. Trznes pistolj na nekoga zbog 100 km. WTF ????
Kolicina naoruzanja je impresivna koja je kod ovoga murija pronasla. Ali nista neobicno. Ovoga se na crno moze naci za kupovinu koliko hoces po rs-u. "Kalase" tuse po 200km. Zolje??? Na koga ces ispaliti zolju? Siguran sam da ih 99% nikad nije vidjelo ni kako izgleda ispaljivanje iste. mozda su na youtube vidjeli. Ali bi gotovo sigurno i rukovaoc najexxx
Siguran sam da je naoruzanje dobijeno za neku "kompenzaciju". Kad nabavljas oruzje za neku akciju, onda znas ciljano sta ti treba i za sta i sta odgovara namjeni.
Ekonomska situacija po vukojebinama rs-a je strasna i onda jedino sto se moze prodati su ratni zaostatci.
Gledajuci ove bombe, da bog da da i jedna moze eksplodirati(naravno karikiram).
Pogledaj revolver na trosjedu na klix-ovom tekstu. Siguran sam da ima i istorijsku vrijednost. Mozda je pripadao nekom gavrilovom haveru iz "Mlade Bosne".

E sad, nerad/nesposobnost tuzilastava i sudova tu dolazi na vidjelo u vidu oslobadjanja ovakvih.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#51753 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

bhnapoleon1 wrote: 22/01/2022 11:36 Jbt mlađi policajci svršavaju da se druže sa opasnim likovima nda gledaju kako ovi vuku kokain, problem je duboko u temelju
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#51754 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emotivac »

zdruzdjo wrote: 22/01/2022 11:56 Ovo sve navedeno je djelo likova kakve imas u svakom low-life americkom hood-u. Klasican klosarluk. Trznes pistolj na nekoga zbog 100 km. WTF ????
Kolicina naoruzanja je impresivna koja je kod ovoga murija pronasla. Ali nista neobicno. Ovoga se na crno moze naci za kupovinu koliko hoces po rs-u. "Kalase" tuse po 200km. Zolje??? Na koga ces ispaliti zolju? Siguran sam da ih 99% nikad nije vidjelo ni kako izgleda ispaljivanje iste. mozda su na youtube vidjeli. Ali bi gotovo sigurno i rukovaoc najexxx
Siguran sam da je naoruzanje dobijeno za neku "kompenzaciju". Kad nabavljas oruzje za neku akciju, onda znas ciljano sta ti treba i za sta i sta odgovara namjeni.
Ekonomska situacija po vukojebinama rs-a je strasna i onda jedino sto se moze prodati su ratni zaostatci.
Gledajuci ove bombe, da bog da da i jedna moze eksplodirati(naravno karikiram).
Pogledaj revolver na trosjedu na klix-ovom tekstu. Siguran sam da ima i istorijsku vrijednost. Mozda je pripadao nekom gavrilovom haveru iz "Mlade Bosne".

E sad, nerad/nesposobnost tuzilastava i sudova tu dolazi na vidjelo u vidu oslobadjanja ovakvih.
Kalaš za 200 KM ne možeš naći, na crno logično, ni ne može drugačije lol
Možeš možda neki krš kojim ćeš sam sebe ubiti :lol: :lol:

A slažem se za zolje, koji će im q :lol: :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#51755 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by RagibUzoriti »

mk ultra wrote: 21/01/2022 20:30 Od cega je ovo

Image
Kada je ovo bilo aktuelno, napisao sam tada komentar da je ovo trag od pogodka kumulativnog projektila, da li RBR M80 ili tromblonske kumulativne mine.

Evo ispostavilo se da je 100% bila upotreba Zolje tj RBR M80.

Vjerovatno ista ekipa...
DonieBrasco
Posts: 15399
Joined: 31/08/2016 16:09

#51756 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DonieBrasco »

Sve je ovo rezultat stanja u drzavi, prije svega šurovanja politike sa kriminlacima, beznađa u policiji i institucijama koje se trebaju boriti protiv ovoga.

Korupcija, korupcija, korupcija, korupcija, korupcija ...itd.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#51757 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bhnapoleon1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2022 11:57
bhnapoleon1 wrote: 22/01/2022 11:36 Jbt mlađi policajci svršavaju da se druže sa opasnim likovima nda gledaju kako ovi vuku kokain, problem je duboko u temelju
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
A ti isti policajci zaposleni davanjem nekoliko hiljada km za posao.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17163
Joined: 31/03/2019 14:56

#51758 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Ljudi vidjeli kako je bez mnogo truda lako doci do novca i krenuli tim putem,jer sto bi dirincili negdje od jutra do mraka,i imali upitne egzistencije i da rade za "gazde",kad mogu imati fleksibilno radno vrijeme i rasporediti zivotne resurse. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#51759 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

bhnapoleon1 wrote: 22/01/2022 12:13

A ti isti policajci zaposleni davanjem nekoliko hiljada km za posao.
i odmah se zavalili u kredite ,za golfove sedmice,benbare iksšespetice,audije :run:
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#51760 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bhnapoleon1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/01/2022 12:28
bhnapoleon1 wrote: 22/01/2022 12:13

A ti isti policajci zaposleni davanjem nekoliko hiljada km za posao.
i odmah se zavalili u kredite ,za golfove sedmice,benbare iksšespetice,audije :run:
Da to obavezno plus često zbog kurvanja ostavili žene i sjebali brakove
User avatar
vjeshalica
Posts: 17163
Joined: 31/03/2019 14:56

#51761 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Krivo vam je sto se ne kurvate🤭😂
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#51762 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bhnapoleon1 »

vjeshalica wrote: 22/01/2022 12:38 Krivo vam je sto se ne kurvate🤭😂
Ma stvar je u promjeni mentalnog sklopa koju dožive i "mafijaškom" načinu života kojeg počnu da žive policajci
ja nisam ja_nisam ja
Posts: 10
Joined: 01/10/2020 01:32

#51763 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ja nisam ja_nisam ja »

vjeshalica wrote: 22/01/2022 11:33
Osumnjičeni za ubistvo Kenina Lukača, koje se preksinoć dogodilo u sarajevskom naselju Pofalići, su Asmir Murtović zvani Murta, Vedad Višnjić i Sead Adilović, saznaje portal "Avaza".

Murtović je, podsjećamo, brat Adela Kabaša koji se sumnjiči da je 12. decembra ubio Mehmeda Ramića, bliskog Lukačevog prijatelja
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/71 ... ina-lukaca


Who is Vedad Visnjic
https://faktor.ba/vijest/sud-istom-pres ... obodu/4770

https://index.ba/sudjenje-za-ubistvo-da ... 00-maraka/

http://www.infobiro.ba/article/print/562728

Isto V.V.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /110625066

Sead Adilovic
https://www.google.com/amp/s/avaz.ba/vi ... eg%3famp=1

https://sudbih.gov.ba/files/docs/presud ... resuda.pdf

Klošari :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17163
Joined: 31/03/2019 14:56

#51764 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

bhnapoleon1 wrote: 22/01/2022 12:45
vjeshalica wrote: 22/01/2022 12:38 Krivo vam je sto se ne kurvate🤭😂
Ma stvar je u promjeni mentalnog sklopa koju dožive i "mafijaškom" načinu života kojeg počnu da žive policajci
Ma salim se ja, razumijemo se. 8-)
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#51765 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emigrazione »

DonieBrasco wrote: 22/01/2022 12:10 Sve je ovo rezultat stanja u drzavi, prije svega šurovanja politike sa kriminlacima, beznađa u policiji i institucijama koje se trebaju boriti protiv ovoga.

Korupcija, korupcija, korupcija, korupcija, korupcija ...itd.
Pa lokalni opcinski nacelnici im uredno svake godine iznajmljuju javne prostore za njihove kafice, baste i sl.
Ubica, silovatelj, osudjeni diler ima 15 godina Zenice i ima bastu na svoje ime cija se dozvola obnavlja svake godine...ali jedna džuma to sve spere, furaj dalje
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#51767 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaffyDuck »

vjeshalica wrote: 22/01/2022 11:33
Osumnjičeni za ubistvo Kenina Lukača, koje se preksinoć dogodilo u sarajevskom naselju Pofalići, su Asmir Murtović zvani Murta, Vedad Višnjić i Sead Adilović, saznaje portal "Avaza".

Murtović je, podsjećamo, brat Adela Kabaša koji se sumnjiči da je 12. decembra ubio Mehmeda Ramića, bliskog Lukačevog prijatelja
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/71 ... ina-lukaca


Who is Vedad Visnjic
https://faktor.ba/vijest/sud-istom-pres ... obodu/4770

https://index.ba/sudjenje-za-ubistvo-da ... 00-maraka/

http://www.infobiro.ba/article/print/562728

Sead Adilovic
https://www.google.com/amp/s/avaz.ba/vi ... eg%3famp=1

https://sudbih.gov.ba/files/docs/presud ... resuda.pdf

Klošari :lol:

Sutkinja Žana Knežević izrekla presudu

Trinaest dilera osuđeno na ukupno 16 godina i 10 mjeseci zatvora, a potom im ukinut pritvor

Kaznu optuženima je izrekla Žana Knežević, predsjedavajuća Sudskog vijeća koje je sudilo Tantulinoj grupi. Vijeće je prethodno prihvatilo sporazume o priznanju krivnje koje su ranije svi optuženi sklopili sa Tužilaštvom KS.

Tako je potvrđeno ranije pisanje Faktora, pa je Tantuli, u skladu sa sporazumom o priznanju krivnje dosuđeno dvije godine zatvora. Njegova nevjenčana supruga Elvira Tahirović dobila je godinu zatvora dok su na kaznu od trinaest mjeseci zatvora osuđeni Dino Haseta, Elvir Podrug, Senad Pendek, te Hajro Beganović.

Kazna od godine i dva mjeseca dosuđena je Fahrudinu Veliću dok su na po godinu i tri mjeseca osuđeni Vedran Janjić, Amer Muratović, Mirela Blatuša, te Adis Bučan. Današnjom presudom Vedad Višnjić osuđen je na godinu i četiri mjeseca zatvora. Edin Mekić je osuđen na dvije godine i dva mjeseca zatvora.

Današnjom presudom optuženi su oslobođeni troškova sudskog postupka, a kako je kazala predsjedavajuća Vijeća, sud je prilikom odlučivanja u ovom slučaju u obzir uzeo olakšavajuće okolnosti koje su tokom postupka iznijeli Tužilaštvo i odbrana.

- Kao olakšavajuću okolnost priznali smo im to što su u ranoj fazi postupka priznali krivnju, cijenile su se i njihove materijelne i porodične prilike, držanje svih optuženih te njihovo izraženo kajanje i obećanje da se ovakvo nešto neće ponoviti - kazala je Knežević.

Obecali? :run:
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#51768 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

DaffyDuck wrote: 22/01/2022 13:09

Sutkinja Žana Knežević izrekla presudu

Trinaest dilera osuđeno na ukupno 16 godina i 10 mjeseci zatvora, a potom im ukinut pritvor

Kaznu optuženima je izrekla Žana Knežević, predsjedavajuća Sudskog vijeća koje je sudilo Tantulinoj grupi. Vijeće je prethodno prihvatilo sporazume o priznanju krivnje koje su ranije svi optuženi sklopili sa Tužilaštvom KS.

Tako je potvrđeno ranije pisanje Faktora, pa je Tantuli, u skladu sa sporazumom o priznanju krivnje dosuđeno dvije godine zatvora. Njegova nevjenčana supruga Elvira Tahirović dobila je godinu zatvora dok su na kaznu od trinaest mjeseci zatvora osuđeni Dino Haseta, Elvir Podrug, Senad Pendek, te Hajro Beganović.

Kazna od godine i dva mjeseca dosuđena je Fahrudinu Veliću dok su na po godinu i tri mjeseca osuđeni Vedran Janjić, Amer Muratović, Mirela Blatuša, te Adis Bučan. Današnjom presudom Vedad Višnjić osuđen je na godinu i četiri mjeseca zatvora. Edin Mekić je osuđen na dvije godine i dva mjeseca zatvora.

Današnjom presudom optuženi su oslobođeni troškova sudskog postupka, a kako je kazala predsjedavajuća Vijeća, sud je prilikom odlučivanja u ovom slučaju u obzir uzeo olakšavajuće okolnosti koje su tokom postupka iznijeli Tužilaštvo i odbrana.

- Kao olakšavajuću okolnost priznali smo im to što su u ranoj fazi postupka priznali krivnju, cijenile su se i njihove materijelne i porodične prilike, držanje svih optuženih te njihovo izraženo kajanje i obećanje da se ovakvo nešto neće ponoviti - kazala je Knežević.

Obecali? :run:
Mozda su ljudi obecali da ih vise nece uhvatiti :?
zdruzdjo
Posts: 5208
Joined: 16/08/2009 00:27

#51769 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

emotivac wrote: 22/01/2022 12:01
Kalaš za 200 KM ne možeš naći, na crno logično, ni ne može drugačije lol
Možeš možda neki krš kojim ćeš sam sebe ubiti :lol: :lol:

A slažem se za zolje, koji će im q :lol: :lol:
Iz iskustva sam i rekao.
Prije 2-3 godine sam se zadesio sa prijateljom na Romaniji. On ganjao neku gradju za kucu. Kafana negdje na podromaniji ko iz price. Nekakvog rodjaka ima gore, pa preko njega. Zavrsio sve i da se mlatne klipaca u toj kafani. Sa tim njegovim rodjakom sjedimo i gazda kafane sa njim u pricu. Cujem pita ga "jesmo li sigurni". Kaze ovaj jesu.
Okrece se jaranu i mrtav hladan pita treba li kakvog oruzja. Pokazuje sliku kalas "srbijanka". Pistolji tt, bombe. Jaran u zajebanciji kaze koliko je kalas. 250 i okvir metaka. Mislim da se moglo i spustiti da smo rekli daj 5. Dao bi nam po 200. Tako da neko ko je "u tim vodama" sigurno moze.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#51770 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emotivac »

zdruzdjo wrote: 22/01/2022 13:29
emotivac wrote: 22/01/2022 12:01
Kalaš za 200 KM ne možeš naći, na crno logično, ni ne može drugačije lol
Možeš možda neki krš kojim ćeš sam sebe ubiti :lol: :lol:

A slažem se za zolje, koji će im q :lol: :lol:
Iz iskustva sam i rekao.
Prije 2-3 godine sam se zadesio sa prijateljom na Romaniji. On ganjao neku gradju za kucu. Kafana negdje na podromaniji ko iz price. Nekakvog rodjaka ima gore, pa preko njega. Zavrsio sve i da se mlatne klipaca u toj kafani. Sa tim njegovim rodjakom sjedimo i gazda kafane sa njim u pricu. Cujem pita ga "jesmo li sigurni". Kaze ovaj jesu.
Okrece se jaranu i mrtav hladan pita treba li kakvog oruzja. Pokazuje sliku kalas "srbijanka". Pistolji tt, bombe. Jaran u zajebanciji kaze koliko je kalas. 250 i okvir metaka. Mislim da se moglo i spustiti da smo rekli daj 5. Dao bi nam po 200. Tako da neko ko je "u tim vodama" sigurno moze.
Za Romaniju sam siguran, jer i sam sam se bio zadesio u takvoj situaciji kao i ti, i znam da je istina. Meni jedan nudio papovku i 20 metaka za 250km, reko hvala vama puno, a kalaš davao za 300 KM, jebeš ga ne znam u kakvom su stanju puške bile jer ih nisam ni vidio, a ni kupio. :run:
zigson
Posts: 2983
Joined: 04/04/2015 22:17

#51771 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zigson »

zdruzdjo wrote: 22/01/2022 13:29
emotivac wrote: 22/01/2022 12:01
Kalaš za 200 KM ne možeš naći, na crno logično, ni ne može drugačije lol
Možeš možda neki krš kojim ćeš sam sebe ubiti :lol: :lol:

A slažem se za zolje, koji će im q :lol: :lol:
Iz iskustva sam i rekao.
Prije 2-3 godine sam se zadesio sa prijateljom na Romaniji. On ganjao neku gradju za kucu. Kafana negdje na podromaniji ko iz price. Nekakvog rodjaka ima gore, pa preko njega. Zavrsio sve i da se mlatne klipaca u toj kafani. Sa tim njegovim rodjakom sjedimo i gazda kafane sa njim u pricu. Cujem pita ga "jesmo li sigurni". Kaze ovaj jesu.
Okrece se jaranu i mrtav hladan pita treba li kakvog oruzja. Pokazuje sliku kalas "srbijanka". Pistolji tt, bombe. Jaran u zajebanciji kaze koliko je kalas. 250 i okvir metaka. Mislim da se moglo i spustiti da smo rekli daj 5. Dao bi nam po 200. Tako da neko ko je "u tim vodama" sigurno moze.
Bezobrazni su, ovako pred ratno stanje dizu ciganke i na 500 :lol: cim se malo smiri opet je to 2 stoje. A ovi sto misle da je to skupo, pa lakse i jeftinije je nabaviti pusku i to ocuvanu nego dobit svog doktora porodicne medicine na telefon :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#51772 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Pošto je boNba na Romaniji?
Vjerovatno idu gratis u kalaš?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#51773 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emotivac »

Naslovnica wrote: 22/01/2022 13:49 Pošto je boNba na Romaniji?
Vjerovatno idu gratis u kalaš?
Kupiš kalaš i tetetejca dobiješ gratis bombu :lol: :lol:
I nije samo to, ako uz pušku i pištolj kupiš i mitraljez M84, dobiješ zolju gratis :lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#51775 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Izašli na šišu, garant.
8-)
Post Reply