SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjeshalica
Posts: 17266
Joined: 31/03/2019 14:56

#64276 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

thekupus wrote: 02/02/2023 22:36 hahahah kakav debilizam, usporediti šamar odraslog čovjeka u sred ceremonije dodjele nagrade sa dječakom od 9 godina koji je štapom udarao drugo dijete po kacigi

ljudi, dijete je, treba ga kazniti i naučiti, ne treba mu upropastiti život
Stoji i to,ali ako su roditelji raspoloženi da rade na socijalizaciji djeteta. To bi se prevazišlo,ali ako nisu,onda se stvar komplikuje.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#64277 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MUNAFIK »

thekupus wrote: 02/02/2023 22:36 hahahah kakav debilizam, usporediti šamar odraslog čovjeka u sred ceremonije dodjele nagrade sa dječakom od 9 godina koji je štapom udarao drugo dijete po kacigi

ljudi, dijete je, treba ga kazniti i naučiti, ne treba mu upropastiti život
Nevjerovatno je kako ljudi reaguju na ovo...

Puno sam vise puta vidio kroz svoje skolovanje da djevojcice, a Bogami i djevojke udaraju muskarce nego obrnuto.

9 godina imaju... mali treba nauciti lekciju da ne treba udarati nikoga ali 9 godisnjaku unistavati zivot je GLUPOST posebne vrste.

Ovi sto navijaju za to mi izgledaju kao ona svjetina u srednjem vijeku koji su se veselili na javna bicevanja, spaljivanja, mucenja i vjesanja... strasno je kako malo treba da svjetina pokaze koliko je zeljna tudje krvi i patnje.
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#64278 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Garantujem da je mala prvo počela,.... :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#64279 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

mnjonja wrote: 02/02/2023 22:18 Problem je velicina kazne.
Po izjavi kluba djecak je suspendovan.
Ne na cijelu godinu nego na krace vrijeme.
Roditelji djevojcice su trazili stroziju kaznu.
Za ovakav nesportski duh, i treba strozija kazna.
Malo cu banalizovati ali koliku kaznu je dobio Will Smith nakon samara?
Udariti su-skijasa..jos djevojcicu...pa da je trajalo i minutu...previse je.
To nije jedan samar.
Udarati.
I da traje.
I bacit joj skije...pokusat je odvuci u sumu.
Neka su roditelji iznijeli sramno ponasanje i djecaka ali i kluba.
Provesti disciplinsku samo da se zadovolji forma, nije dovoljno.
Stani malo, jel mi moramo ovdje na prvu odmah vjerovati mami?

Druga stvar, zasto je taj djecak tako reagovao? Ne opravdavam nasilje, ali treba sve uzeti u obzir. Je li imao prijasnjih ispada. Zalbi roditelja. Ne ide to odjednom. Ako jeste, pa brate fino sve roditelje pod ruku i u tu skolu. Ili ga ispisite ili se mi ispisujemo. Pa cete vidjeti.

Ne pravdam djecaka, samo kazem, i ja kao roditelj cu napraviti muhu od slona. I tu majku u potpunosti shvatam.

Al znas kako to ide. Ako su to gledala djeca, pa ona opet prenijela pricu dalje. Jbg. Do mame je dosla peta ruka price.

Znam da je njoj tesko, ali iskreno djecak je toliko tukao, 5 minuta?!?! Da niko ne prileti. Halo ba. Vukao je u sumu. Pa sta je on jebote. Predator. Konan.

Znas li sta je pet minuta?

To je da sad brojis od 1 do 300.

Ovdje je, kao i uvijek, istina negdje na sredini.

I ovdje treba dovesti psihologa. Da porazgovara sa djecakom, sa djevojcicom, sa roditeljima, trenerom. Dakle, strucno lice.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#64280 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

A ne bi bilo cudo ni da je mali zatreskan u tu curicu, ali kako su muskarci manje-vise glupi do 30 godine, misli da je ovo efektan nacin da joj pridje.

Razumijem da roditelj ne zeli da mu dijete trpi nasilje, ali prezastiti ga od svega je medvjedja usluga. Kad tad ce to dijete zivot tako jako opaliti bez milosti, a nece biti tate i mame da reaguju fb statusima.

Kako god, jedina je cinjenica da se radi o dvoje djece i da nije doslo do velikih povreda. Sve se da izgladiti i da djeca jos nauce pokoju lekciju.


Ostalo, koliko je ko kriv, to svi sada.mozemo samo nagadjati.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#64281 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitangeIprinceze »

konektovan wrote: 02/02/2023 23:28 Garantujem da je mala prvo počela,.... :mrgreen:
A i mali je tankih živaca.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#64282 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

..a, tek njena mama...
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#64283 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

ma mali vidio maminu frizuru nije mu bilo dobro a tek kad je cuo da ima dva prezimena pao mu mrak na oci I belaj.....pretvorio se u cudoviste
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64284 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

mali_balon wrote: 02/02/2023 19:02 a haj malo drugacije da postavimo situaciju, u nas vakat nije bilo vrsnajckog nasilja, nego eto malo se potukli I tako to.....djecija posla
e danas ja kao roditelj, koji sam bio.zrtva vrsnjackog nasilja, necu da dozvlom da moje dijete prolazi kroz to
sta mislite ima li ovoga
Vjerovatno ima i to mi je ok, to sto nasi roditelji nisu imali dovoljno osjecaja za to, ili vremena, cega god, to ne znaci da mi nasu djecu ne trebamo zastiti. To postujem kod danasnjih roditelja, nekad znaju i malo pretjerivati ali je svakako pozitivno to sto danas roditelji vise stite svoju djecu nego prije.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#64285 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Thorgerson wrote: 02/02/2023 23:39
mnjonja wrote: 02/02/2023 22:18 Problem je velicina kazne.
Po izjavi kluba djecak je suspendovan.
Ne na cijelu godinu nego na krace vrijeme.
Roditelji djevojcice su trazili stroziju kaznu.
Za ovakav nesportski duh, i treba strozija kazna.
Malo cu banalizovati ali koliku kaznu je dobio Will Smith nakon samara?
Udariti su-skijasa..jos djevojcicu...pa da je trajalo i minutu...previse je.
To nije jedan samar.
Udarati.
I da traje.
I bacit joj skije...pokusat je odvuci u sumu.
Neka su roditelji iznijeli sramno ponasanje i djecaka ali i kluba.
Provesti disciplinsku samo da se zadovolji forma, nije dovoljno.
Stani malo, jel mi moramo ovdje na prvu odmah vjerovati mami?

Druga stvar, zasto je taj djecak tako reagovao? Ne opravdavam nasilje, ali treba sve uzeti u obzir. Je li imao prijasnjih ispada. Zalbi roditelja. Ne ide to odjednom. Ako jeste, pa brate fino sve roditelje pod ruku i u tu skolu. Ili ga ispisite ili se mi ispisujemo. Pa cete vidjeti.

Ne pravdam djecaka, samo kazem, i ja kao roditelj cu napraviti muhu od slona. I tu majku u potpunosti shvatam.

Al znas kako to ide. Ako su to gledala djeca, pa ona opet prenijela pricu dalje. Jbg. Do mame je dosla peta ruka price.

Znam da je njoj tesko, ali iskreno djecak je toliko tukao, 5 minuta?!?! Da niko ne prileti. Halo ba. Vukao je u sumu. Pa sta je on jebote. Predator. Konan.

Znas li sta je pet minuta?

To je da sad brojis od 1 do 300.

Ovdje je, kao i uvijek, istina negdje na sredini.

I ovdje treba dovesti psihologa. Da porazgovara sa djecakom, sa djevojcicom, sa roditeljima, trenerom. Dakle, strucno lice.
:thumbup:
U potpunosti se slazem.

Ono sto sam tek sad vidio je dio price da je mali sampion i da zbog toga mozda ne e biti adekvatno kaznjen, to je dio gdje razumijem ovu fb mamu jer vrlo vjerovatno da klub ima koristi od djeteta koje je uspjesno i da bilo kakve suspenzije idu na stetu klubu, samo je pitanje sta se stvarno desilo i koliko je sve to ozbiljno, da li su potrebne suspenzije ili ne.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#64286 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 02/02/2023 19:50
Laplace wrote: 02/02/2023 19:49

Da. Rehabilitacija u smislu da delikventa vratiš u istu sredinu sa žrtvom kako bi završio započeto.
Heh ispravno je deliNkvent a ne obratno.
Da, vracaju ga pod objasnjenjem da "nece vise".
Da,mea culpa.

https://www.lektoriranje.org/jezicni-sa ... delinkvent
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#64287 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 02/02/2023 19:52
Haris.ba wrote: 02/02/2023 19:50 Ja dok sam isao u skolu, bilo je jedno 3, 4 iskljucenja. I svi vraceni nakon zalbe.
Skola pokusava nazor da zbrine propalice koje u sustini nece skolu,obaveze niti da se ponasaju kako treba. Na stetu djece koja su normalno posvecena skoli i aktivnostima. Ukratko,ubacivanje truhlih jabuka u vrecu sa zdravim. Znamo ishod.
To pričam godinama. Kao da nasilnim guranjem truhlih jabuka među zdrave očekujemo da truhle jabuke ozdrave a dešava se upravo suprotno: zrdave postaju truhle.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16335
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#64288 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

bitangeIprinceze wrote: 03/02/2023 04:12
konektovan wrote: 02/02/2023 23:28 Garantujem da je mala prvo počela,.... :mrgreen:
A i mali je tankih živaca.
I otac mu je budala :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#64289 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tramvajtrojka »

sime_cipol wrote: 03/02/2023 12:50
bitangeIprinceze wrote: 03/02/2023 04:12
A i mali je tankih živaca.
I otac mu je budala :D
ih da su nam roditelji znali koliko smo se puta udarali kao djeca na igralištu il onako pa stara bi mi dan dns hodala sa krompirom oko glave od brige :lol: :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#64290 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Pa sad... Saopštenje ski kluba:

https://6yka.com/bih/iz-ski-kluba-nas-t ... bjelasnici

Saopštenje skijaškog saveza:

https://n1info.ba/sport-klub/ostali-spo ... g-nasilja/

Nikad ne treba izvlačiti zaključke a da se ne saslušaju obje strane. Ono što sam ja čuo da svađe jeste bilo i da je ona možda trajala pet minuta, ali tuče onako kako je ta majka opisala nije bilo. Koliko sam vidio u izjavi, dječak jeste udario djevojčicu (i izjavi je, ako sam dobro vidio, spomenut jedan udarac, a ne konstantno udaranje u trajanju od pet minuta) i za to je dječak kažnjen (kontaktiran njegov roditelj, dijete poslano kući poslije ukora od strane trenera.

Da ne bude zabune, i jedan udarac je previše i za mene neprihvatljivo, ali ako je jedan onda treba reći jedan a ne množiti sa hiljadu.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#64291 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by qlface »

Laplace wrote: 03/02/2023 13:24 Pa sad... Saopštenje ski kluba:

https://6yka.com/bih/iz-ski-kluba-nas-t ... bjelasnici

Saopštenje skijaškog saveza:

https://n1info.ba/sport-klub/ostali-spo ... g-nasilja/

Nikad ne treba izvlačiti zaključke a da se ne saslušaju obje strane. Ono što sam ja čuo da svađe jeste bilo i da je ona možda trajala pet minuta, ali tuče onako kako je ta majka opisala nije bilo. Koliko sam vidio u izjavi, dječak jeste udario djevojčicu (i izjavi je, ako sam dobro vidio, spomenut jedan udarac, a ne konstantno udaranje u trajanju od pet minuta) i za to je dječak kažnjen (kontaktiran njegov roditelj, dijete poslano kući poslije ukora od strane trenera.

Da ne bude zabune, i jedan udarac je previše i za mene neprihvatljivo, ali ako je jedan onda treba reći jedan a ne množiti sa hiljadu.
Otprilike kao što sam i pretpostavljao. Sada je forumski team Karen na potezu, da nam objasne zašto su malom htjeli uništiti život i karijeru na osnovu jednog udarca štapom po kacigi, kao i zašto su siktali na svakoga ko nije slijepo vjerovao nepotpunoj priči fb mame.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#64292 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

qlface wrote: 03/02/2023 13:28
Laplace wrote: 03/02/2023 13:24 Pa sad... Saopštenje ski kluba:

https://6yka.com/bih/iz-ski-kluba-nas-t ... bjelasnici

Saopštenje skijaškog saveza:

https://n1info.ba/sport-klub/ostali-spo ... g-nasilja/

Nikad ne treba izvlačiti zaključke a da se ne saslušaju obje strane. Ono što sam ja čuo da svađe jeste bilo i da je ona možda trajala pet minuta, ali tuče onako kako je ta majka opisala nije bilo. Koliko sam vidio u izjavi, dječak jeste udario djevojčicu (i izjavi je, ako sam dobro vidio, spomenut jedan udarac, a ne konstantno udaranje u trajanju od pet minuta) i za to je dječak kažnjen (kontaktiran njegov roditelj, dijete poslano kući poslije ukora od strane trenera.

Da ne bude zabune, i jedan udarac je previše i za mene neprihvatljivo, ali ako je jedan onda treba reći jedan a ne množiti sa hiljadu.
Otprilike kao što sam i pretpostavljao. Sada je forumski team Karen na potezu, da nam objasne zašto su malom htjeli uništiti život i karijeru na osnovu jednog udarca štapom po kacigi, kao i zašto su siktali na svakoga ko nije slijepo vjerovao nepotpunoj priči fb mame.
Odmah sam pomislio na tebe kad sam sinoć čuo drugu stranu priče.

Upravo zbog ovoga uvijek saslušam obje strane. Zbog prirode posla često slušam priče koje se znaju okrenuti naopačke kad se sasluša druga strana. Jednom je snimak video nadzora toliko preokrenuo situaciju da su zamijenjene uloge žrtve i napadača.

Ljudi lažu.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#64293 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by qlface »

Laplace wrote: 03/02/2023 13:37
qlface wrote: 03/02/2023 13:28

Otprilike kao što sam i pretpostavljao. Sada je forumski team Karen na potezu, da nam objasne zašto su malom htjeli uništiti život i karijeru na osnovu jednog udarca štapom po kacigi, kao i zašto su siktali na svakoga ko nije slijepo vjerovao nepotpunoj priči fb mame.
Odmah sam pomislio na tebe kad sam sinoć čuo drugu stranu priče.

Upravo zbog ovoga uvijek saslušam obje strane. Zbog prirode posla često slušam priče koje se znaju okrenuti naopačke kad se sasluša druga strana. Jednom je snimak video nadzora toliko preokrenuo situaciju da su zamijenjene uloge žrtve i napadača.

Ljudi lažu.
Ono što je još odvratnije kod "Karen sa dva prezimena" je što nije prezala od toga da u svoju egoističnu hiperbolu uključi i mrtvu djecu poput Mrnjavca i Rakovca kako bi manipulisala svojom publikom i pecala lajkove. Ne postoje negativni stereotipi bez razloga.

Edit: Da, sada joj sudim i po tome osim po priči jer je šablon labrnje očigledan u oba slučaja kojim sam svjedočio.
Last edited by qlface on 03/02/2023 13:47, edited 1 time in total.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#64294 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dzeno123 »

Truba wrote: 01/02/2023 13:33 ja u ovakvim situacijama nemam sposobnost pisati nego se laćam ili broja odvjetnika ili kakvog oruđa iz moje bogate kolekcije...kliješta sjekira pajser kramp lopata bonsek

tako da su mi ovi što pisu po FJESU... čudni... fejs ko fejs je sam po sebi već zastario meni da najbliži napiše na fejsu ubiću se ja to ne bih vidio jer su mi svi na ignoru :lol: idem tamo da se zezam i odmorim te gledam mim i zezancije
Koliko imas djela, poznat policiji?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#64295 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

I klub. 'mahala' ..

umjesto sazete izjave ..oni komentarishu roditelje djece i njihove postupke. :-)

ovo je bilo dovoljno.
Uprava kluba je odmah pristupila utvrđivanju svih relevantnih činjenica o uzroku, načinu i posljedicama nemilog dogadjaja. Organizirani su pojedinačni i skupni sastanci, zatražene i dostavljene izjave, kako svjedoka, tako i sudionika nemilog događaja. Klub je formirao disciplinsku komisiju koja je sagledala sve dostupne činjenice i dostavila svoje preporuke upravi na konačno odlučivanje. U skladu sa preporukama disciplinske komisije, izrečene su sankcije dječaku u vidu privremene suspenzije.
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#64296 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

Nulta tolerancija prema nasilju, pogotovo medju djecom.. Ako im je do saketanja neka treniraju boks..
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#64297 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

moonca wrote: 03/02/2023 13:48 I klub. 'mahala' ..

umjesto sazete izjave ..oni komentarishu roditelje djece i njihove postupke. :-)

ovo je bilo dovoljno.
Uprava kluba je odmah pristupila utvrđivanju svih relevantnih činjenica o uzroku, načinu i posljedicama nemilog dogadjaja. Organizirani su pojedinačni i skupni sastanci, zatražene i dostavljene izjave, kako svjedoka, tako i sudionika nemilog događaja. Klub je formirao disciplinsku komisiju koja je sagledala sve dostupne činjenice i dostavila svoje preporuke upravi na konačno odlučivanje. U skladu sa preporukama disciplinske komisije, izrečene su sankcije dječaku u vidu privremene suspenzije.
I to mi je palo u oči. Službeno saopštenje u kojem opet nedostaju ključne informacije (ne mislim na imena): da li je bilo udaranja i koliko (posredno se da zaključiti da je bio jedan udarac), da li je bilo utrljavanja snijega u lice, kako je sve teklo, koliko od onoga što je u medijima je istina a koliko i šta konkretno je laž itd.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64298 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

dzeno123 wrote: 03/02/2023 13:46
Truba wrote: 01/02/2023 13:33 ja u ovakvim situacijama nemam sposobnost pisati nego se laćam ili broja odvjetnika ili kakvog oruđa iz moje bogate kolekcije...kliješta sjekira pajser kramp lopata bonsek

tako da su mi ovi što pisu po FJESU... čudni... fejs ko fejs je sam po sebi već zastario meni da najbliži napiše na fejsu ubiću se ja to ne bih vidio jer su mi svi na ignoru :lol: idem tamo da se zezam i odmorim te gledam mim i zezancije
Koliko imas djela, poznat policiji?
to moj odvjetnicki tim rjesava
rijetko kad argumentom pesnice rješavam probelem radije bude pesnicom argumenata :D

2-3 puta sam bio u stanicama ali nista ozbiljno :D samo pokažem bedž ministarstva sigurnosti kolegama :D
policijske postaje su mi na brzom biranju na mobu
mislim da im se koluta očima kad zovem
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#64299 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Zoooka »

ma najjači si
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#64300 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by forumskivojnik »

Da,da Mahir Rakovac, Alisa Mutapdzic i Dubravko Lovrenovic salju srdacne pozdrave. :zjev:
Iscitavajuci komentare ne mogu a da ne zakljucim "Falusoidni fasizam" "sarajevskih aga skorojevica" ponovo djeluje. :)
Alfa majci svaka cast u odbrani njene djevojcice.
Post Reply