SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20509
Joined: 12/08/2013 12:51

#59076 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

Rumeni isto kao da smo mi svi imali kolektivnu amneziju pa zaboravio sta je izjavljivao i radio. Sad mu drugi krivi. :zzzz:
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#59077 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dzontra_Volta »

OK, da se razumije, nemam nikakbve simpatije prema Efendiću, ali je fakat u pravu: svaka transferzala u Sarajevu, uključujući i podvožnjak Buća Potok je u nadležnosti Direkcije za ceste Kantona Sarajevo.
To što se on isprsio prije 6 godina i pokušao riješiti problem ga je na kraju ukopalo, jer mu sad svi tovare na leđa ovo što se dešava.
Pumpu treba održavati, ali kako se on upetljao gdje mu nije mjesto kad se ugrađivala, sad ove iz Direkcije očigledno zaboli za održavanje.
Kopanje kanala do Miljacke je u ovom trenutku skupa varijanta i izvodiva samo ako bi se radila rekonstrukcija kanalizacije i iz drugih razloga.
Ako već imaš pumpu, probaj je osposobiti, dok ne nađeš trajno rješenje.
Osim toga, ovi pljuskovi se dese uvrh glave 3-4 puta godišnje. Čim se krene puniti, zatvori podvožnjak i nek se ide okolo dok se ne povuče voda. Pogotovo kad se napravi 9. transferzala.
User avatar
drug_profi
Posts: 50527
Joined: 16/07/2012 16:00

#59078 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

A u ovom bi Sarajevu mnogi kopali nekakve podvoznjake. neko je htio i BMS gurnuti pod zemlju na Alipasinom. Rumenko cini mi se isti ovaj.
Pa tu bi i mrtvih bilo na ovakvim kisama.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4358
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#59079 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Romeo 80 »

https://fb.watch/eNS-BuI3fP/

Jebem li mu familiju seljacku, zatucanu! Nije dovoljno sto pravi sranja u saobracaju, pa jos napada zene na trotoaru :twisted:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24765
Joined: 08/09/2005 20:08

#59080 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

drug_profi wrote: 09/08/2022 10:54 A u ovom bi Sarajevu mnogi kopali nekakve podvoznjake. neko je htio i BMS gurnuti pod zemlju na Alipasinom. Rumenko cini mi se isti ovaj.
Pa tu bi i mrtvih bilo na ovakvim kisama.
Pa ideja Rumenka je tramvaj i automobili negdje prije televizije urone ispod zemlje. Pa da se dobije veliki trg ispred opcine, televizije i onog njegovog projekta kongresnog centra.
Dzontra_Volta wrote: 09/08/2022 10:38 OK, da se razumije, nemam nikakbve simpatije prema Efendiću, ali je fakat u pravu: svaka transferzala u Sarajevu, uključujući i podvožnjak Buća Potok je u nadležnosti Direkcije za ceste Kantona Sarajevo.
To što se on isprsio prije 6 godina i pokušao riješiti problem ga je na kraju ukopalo, jer mu sad svi tovare na leđa ovo što se dešava.
Nije se on isprsio. Vec potrosio drzavni novac. Nije ga on zaradio.

I sta sad? Bacen novac opcinski. Hajmo ga za premijera na popravni?
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#59081 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Ja mislim da sve radi ali nema muje da dodje upaliti puNpu kad treba.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59082 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ezel Bayraktar
Posts: 166
Joined: 02/03/2022 20:46

#59083 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ezel Bayraktar »

Haris.ba wrote: 09/08/2022 11:05
drug_profi wrote: 09/08/2022 10:54 A u ovom bi Sarajevu mnogi kopali nekakve podvoznjake. neko je htio i BMS gurnuti pod zemlju na Alipasinom. Rumenko cini mi se isti ovaj.
Pa tu bi i mrtvih bilo na ovakvim kisama.
Pa ideja Rumenka je tramvaj i automobili negdje prije televizije urone ispod zemlje. Pa da se dobije veliki trg ispred opcine, televizije i onog njegovog projekta kongresnog centra.
Dzontra_Volta wrote: 09/08/2022 10:38 OK, da se razumije, nemam nikakbve simpatije prema Efendiću, ali je fakat u pravu: svaka transferzala u Sarajevu, uključujući i podvožnjak Buća Potok je u nadležnosti Direkcije za ceste Kantona Sarajevo.
To što se on isprsio prije 6 godina i pokušao riješiti problem ga je na kraju ukopalo, jer mu sad svi tovare na leđa ovo što se dešava.
Nije se on isprsio. Vec potrosio drzavni novac. Nije ga on zaradio.

I sta sad? Bacen novac opcinski. Hajmo ga za premijera na popravni?
On se inače prsi i kiti tuđim perjem. To mu je seljačka i primitivna filozofija. Tako ljudi i dalje misle da je on uradio DZ.B,a ne da su direkcija za puteve i ministarstvo vodili projekt, tako se sad slika sa srušenim barakama, kao lično on zaslužan,itd..
User avatar
mk ultra
Posts: 19447
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#59084 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

Romeo 80 wrote: 09/08/2022 11:04 https://fb.watch/eNS-BuI3fP/

Jebem li mu familiju seljacku, zatucanu! Nije dovoljno sto pravi sranja u saobracaju, pa jos napada zene na trotoaru :twisted:
Zato sto moze

Zato sto je MUP KS toliki kurac postao da je to nevjerovatno.
Pogotovo saobracaj

Svi vide ovakve stvari, oni eto ne vide
Svaki dan mozes vidjeti i auta i motore kako vozaju trotoarom u guzvi

LAPD ne vidi, a obicno su takvi sto to rade, "njihovi"

Skloni se i suti :wink:
Inace kad fasujes noz ili metak, isto tako ti pod zemlju, a Kurčevu policiju zaboli kurac ko i do sad.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4358
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#59085 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Romeo 80 »

@mk ultra

Sve si u pravu nazalost! Niti samo nijemo posmatrati, niti tek tako se umijesati, jer mozes popiti metak sad pa sad. Pogotovo od ovakvih tobolcara sa torbicama, kako ih ja zovem :skoljka:
Last edited by Romeo 80 on 09/08/2022 11:40, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#59086 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Romeo 80 wrote: 09/08/2022 11:04 https://fb.watch/eNS-BuI3fP/

Jebem li mu familiju seljacku, zatucanu! Nije dovoljno sto pravi sranja u saobracaju, pa jos napada zene na trotoaru :twisted:
Ovo je, nažalost, slika i prilika današnjeg Sarajeva i onoga u sta se nekadašnji grad, koji je ponosno nosio to ime, pretvorio.
User avatar
Logovan
Posts: 94312
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#59087 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Ma Efendić nije nikada kriv. Za sve dobro zaslužan je on, za sve loše on nije kriv. :D Danas, sutra ako propadne centar Safet Zajko biće neko drugi kriv. :D
zdruzdjo
Posts: 5205
Joined: 16/08/2009 00:27

#59088 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Podvoznjak buca potok
Zivim tu od 80-ih. Podvoznjak napravljen negdje kasnijih 80-ih. Ono sto mnogi ne znaju je da pored podvoznjaka na 20 metara je proticao potok. Podvoznjak je nizi od nivoa kuda je isao potok. Znaci problem u startu. Podvodno tlo. Taj potok izvire negdje ispod Huma. Kad su velike kise, ogromna kolicina vode se slijeva sa pofalica, huma i naselja buca potok bas u njega.
E sada potok je izgradnjom zgrada iza pumpe provucen kroz cijevi. Cijevi idu cak direktno ispod zgrada.
Ok. Ali to sve je radjeno kada nije bilo kisa i cijevi su relativno male. Kad potok nabuja, nema sanse da ce te cijevi osvojiti kolicinu vode koja navali tuda jer sam gledao sta su stavljali. Znam o kojoj je kolicini vode rijec jer se potok prije cesto znao izliti van korita.
Znaci voda sebi nadje put odmah tuda i logicno, prvo ce izaci ce na najnizu tacku.
Osim toga kisa se slijeva se niz cijelu ulicu trebinjsku i uvijek nosi obilnu kolicinu zemlje kamenja i svega.
Isto tako niz ulicu kasima hadzica i cijelom duzinom ulice safeta zajko od semafora kod pjesackog mosta do podvoznjaka.
Mogu oni staviti ne znam kakve pumpe ali kad se slije ogromna kolicina zemlje i kamenja i svega u najnizu tacku tj podvoznjak, i zacepi usise za pumpu i jos potok nadje svoj put obzirom da cijevi ne mogu osvojiti, dobijemo ono sto dobijemo svaki put.
Nisam gradjevinski strucnjak, ali logika govori da se tu ima veci problem.
Gasi se sumski pozar malim auto aparatom za gasenje.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#59089 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _Reds_ »

Rak rana ovog grada je održavanje.

U gradu se i napravi što šta, ali se većinom loše ili nikako ne održava, krenuvši od igrališta.
User avatar
shape of despair
Posts: 3104
Joined: 09/04/2008 18:41

#59090 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shape of despair »

mozda nisi gradevinski strucnjak ali nisu sigurno ni ovi sto su projektovali pumpe i zacjevljenje potoka. eno na potoku Sušica na Šipu stavili cijevi precnika 2m
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#59091 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Romeo 80 wrote: 09/08/2022 11:04 https://fb.watch/eNS-BuI3fP/

Jebem li mu familiju seljacku, zatucanu! Nije dovoljno sto pravi sranja u saobracaju, pa jos napada zene na trotoaru :twisted:
A seljadije ljudi dragi u šta se ovaj "grad" pretvorio. Obavezno nam treba onaj stop papak pokret iz Rusije
User avatar
sime_cipol
Posts: 16229
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#59092 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#59093 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

BadBoy wrote: 09/08/2022 12:08
Romeo 80 wrote: 09/08/2022 11:04 https://fb.watch/eNS-BuI3fP/

Jebem li mu familiju seljacku, zatucanu! Nije dovoljno sto pravi sranja u saobracaju, pa jos napada zene na trotoaru :twisted:
A seljadije ljudi dragi u šta se ovaj "grad" pretvorio. Obavezno nam treba onaj stop papak pokret iz Rusije

https://crna-hronika.info/video-taksita ... uje/397707
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#59094 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

Romeo 80 wrote: 09/08/2022 11:04 https://fb.watch/eNS-BuI3fP/

Jebem li mu familiju seljacku, zatucanu! Nije dovoljno sto pravi sranja u saobracaju, pa jos napada zene na trotoaru :twisted:
Gledaj seljacica. I fol vraca se i mase nesto rukama.
zdruzdjo
Posts: 5205
Joined: 16/08/2009 00:27

#59095 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Ma ne znam sta su se peglale uopste, raspravljale itd.
Sjednes i zovnes policiju i hitnu. Kazes udario me autom nasrnuo na mene i pobjegao. Boli vrat aaaaaaj.
Naravno slikas kombi da se vidi da je bio na trotoaru i tablice.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#59096 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

zateznistub wrote: 09/08/2022 12:29
BadBoy wrote: 09/08/2022 12:08

A seljadije ljudi dragi u šta se ovaj "grad" pretvorio. Obavezno nam treba onaj stop papak pokret iz Rusije

https://crna-hronika.info/video-taksita ... uje/397707
Sad mi je sve jasno. Nisam ga prepoznao na klipu.
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#59097 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

Samo koliko vidim nisu 2 djevojke u pitanju, vec decko i djevojka. I dobro se i ovaj decko na njega izderao.
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#59098 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

https://avaz.ba/vijesti/bih/763912/vide ... sujes-boga

Šta je ba ovo :cry: :cry:

Lažni moralisti, to su oni koji ne reaguju kad komšija tuče ženu, a sada izigravaju vjerske policajce...fuj

Na stranu neodgojena djeca....
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59099 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

zdruzdjo wrote: 09/08/2022 11:53 Podvoznjak buca potok
Zivim tu od 80-ih. Podvoznjak napravljen negdje kasnijih 80-ih. Ono sto mnogi ne znaju je da pored podvoznjaka na 20 metara je proticao potok. Podvoznjak je nizi od nivoa kuda je isao potok. Znaci problem u startu. Podvodno tlo. Taj potok izvire negdje ispod Huma. Kad su velike kise, ogromna kolicina vode se slijeva sa pofalica, huma i naselja buca potok bas u njega.
E sada potok je izgradnjom zgrada iza pumpe provucen kroz cijevi. Cijevi idu cak direktno ispod zgrada.
Ok. Ali to sve je radjeno kada nije bilo kisa i cijevi su relativno male. Kad potok nabuja, nema sanse da ce te cijevi osvojiti kolicinu vode koja navali tuda jer sam gledao sta su stavljali. Znam o kojoj je kolicini vode rijec jer se potok prije cesto znao izliti van korita.
Znaci voda sebi nadje put odmah tuda i logicno, prvo ce izaci ce na najnizu tacku.
Osim toga kisa se slijeva se niz cijelu ulicu trebinjsku i uvijek nosi obilnu kolicinu zemlje kamenja i svega.
Isto tako niz ulicu kasima hadzica i cijelom duzinom ulice safeta zajko od semafora kod pjesackog mosta do podvoznjaka.
Mogu oni staviti ne znam kakve pumpe ali kad se slije ogromna kolicina zemlje i kamenja i svega u najnizu tacku tj podvoznjak, i zacepi usise za pumpu i jos potok nadje svoj put obzirom da cijevi ne mogu osvojiti, dobijemo ono sto dobijemo svaki put.
Nisam gradjevinski strucnjak, ali logika govori da se tu ima veci problem.
Gasi se sumski pozar malim auto aparatom za gasenje.
Ma kazem ja jucer, nisam strucan al fkt mi se cini da je ovdje puno bolje potrazit alterntivu nego se bakcat nekim podvoznjakom koji ce zahtijevat nekoliko miliona da se ulozi plus opet me mora znacit da ce funkcionisat
mali_balon
Posts: 11358
Joined: 12/09/2012 09:57

#59100 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

smijesni_ste wrote: 09/08/2022 13:24 https://avaz.ba/vijesti/bih/763912/vide ... sujes-boga

Šta je ba ovo :cry: :cry:

Lažni moralisti, to su oni koji ne reaguju kad komšija tuče ženu, a sada izigravaju vjerske policajce...fuj

Na stranu neodgojena djeca....
e sad im zovnut policiju I reci da su maltretirali djecaka....mali nek slaze da su ga dirali po splovoli I po guzici...da su mu prijetili da ce mu pobiti rodtelje....I sve su mu to radili kada je ugasio mobitel.....pa nek se majmuni vade....trebo se bacit na asfalt I histercno se derat ajjjjj nemoj ciko molim teeee necu viseeee :lol:
Post Reply