SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#51426 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

Haris.ba wrote: 17/01/2022 20:05 Ukrao sam sa jedne druge teme.

Stalni pad u RS, rast u FBiH?

Image
Registrovano oružje nikad nije bilo problem. Do one pucnjave u onoj teretani na Malti, ne sjećam se kad sam pročitao da je neko potegao na nekoga pištolj za koji je imao dozvolu.
I to govori nešto.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51427 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 17/01/2022 15:29
nepass1 wrote: 17/01/2022 14:49

Sutra u kakav army shop kupiti sprej, takticki noz, elektrosoker, luk i strijelu
Samo tespih oko vrata i siguran si 100%, nema bolje odbrane :D
A u dzepu krst ako krenes u lukavicu
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#51428 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

nepass1 wrote: 17/01/2022 14:49
BadBoy wrote: 17/01/2022 13:17

Ni ja i sad se osjećam kao da go izlazim u grad :lol:
Sutra u kakav army shop kupiti sprej, takticki noz, elektrosoker, luk i strijelu
Ja u army shopu kupio vijetnamku,..valjda je dovoljno . :mrgreen:
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51429 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

zdruzdjo wrote: 17/01/2022 13:43 jel ja gledam pravise filmova ili je kod nas narod generalno glup. Ili sam ja.

Kako se ne nadje neka skupina ljudi koje su ovi sa kosevskog matulovici ojadili, pa da im ispucaju par komada u koljena ili urede ista kakvim maljevima i zavaljaju u kosevski potok na hladjenje.
Mislim ne kontam kako ljudi sebi dozvole neke stvari.
Drzava nista ne radi, pa uradi ti.
Uradio sam ja. Istuko ga divljacki. Teske tjelesne povrede. Prijavio me policiji, lisili me slobode. Postupak, prekrsajni nalog, sud. Prvi put mi je provalio u stan, a drugi na sred ulice opljacko mater koja je slomila kuk prilikom pada. Primio je on dosta dobrih batina od stanovnika kosevskog brda. Nije ga sprijecilo da nastavi po starom, samo ne udara vise na one od kojih je dobio fasungu. A da je jajara spremna s ledja te stuc palicom po glavi, spremna je.
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#51430 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

A da li je iko, barem neki novinar kojem je crna hronika uža struka upitao kantonalno tužilašvo, opcinski sud za prekrsaje (iako to su davno prevazišli) zašto ovi kreteni ne leže u Zenici? Zašto im ne objedine sve krivične prijave u jedinstvenu kaznu zatvora i pošaju govna na robiju, pa neka se malo čeliče u Zenici. Naserem se na pravnu drzavu, tužilaštvo i pravobranilaštvo kad ovakvi kreteni slobodno hode po zemlji. Policija svaki put odradi svoj dio posla,onda tuzilaštvo zakaže.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51431 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

Boli nekog neka stvar za ovim klosarima. Jednostavno su nenormalni i kraj. Lahko se fizicki odbranit od njih, a i nece te napasti ako vide da si spreman na belaj. Vole zaskati s ledja, grupno. Zene, starije, djecu. Ti njih prijavis, policija dodje provedu koji sat, maksimalno dan, u zatvoru i eto ga vani. Jedan od njih je nesto malo i odlezo, sad je opet na slobodi. Zna on da mu ne mozes nista. Zna da ga neces ohladit jer ces na robiju, a batina se ne boji. Kad ih primi prijavi te policiji. Monentalno se pojave da te hapse, pisu prekrsajne naloge. A dobro znaju ko su i sta su. Ne kazem da ne treba da rade svoj dio posla, a da mogu zazmirit mogu. Kad znaju da terorisu dobar dio naselja, a ne mogu im nista.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#51432 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 10:27 Boli nekog neka stvar za ovim klosarima. Jednostavno su nenormalni i kraj. Lahko se fizicki odbranit od njih, a i nece te napasti ako vide da si spreman na belaj. Vole zaskati s ledja, grupno. Zene, starije, djecu. Ti njih prijavis, policija dodje provedu koji sat, maksimalno dan, u zatvoru i eto ga vani. Jedan od njih je nesto malo i odlezo, sad je opet na slobodi. Zna on da mu ne mozes nista. Zna da ga neces ohladit jer ces na robiju, a batina se ne boji. Kad ih primi prijavi te policiji. Monentalno se pojave da te hapse, pisu prekrsajne naloge. A dobro znaju ko su i sta su. Ne kazem da ne treba da rade svoj dio posla, a da mogu zazmirit mogu. Kad znaju da terorisu dobar dio naselja, a ne mogu im nista.
Ma nemos ti nista tu..njemu krivicna ili koji dan zatvora manje vise u zivotu nista ne znaci, tebi iako si ga s razlogom namlatio realno moze usrat zivot...tebi je i jedna krivicna previse u zivotu.

A nisu oni jedini, svaki dio grada ima ovakve i to je onaj kriminal koji najvise utice na gradjane ove drzave..a ironije radi najlakse ga je rijesiti...

To sto je turkovic rokno drugog krimosa i uzeo pare iz banke iskreno ne dotice me previse, al ovaj klosar sto ce te izbost radi 20 marak ili osakatit iz banalnog razloga itekako dotice

Edit: Zakon u americi je po meni top za ove niske oblike kriminala...neko malo djelo mjesec, opet to djelo pola godine, slicno djelo 2 godine, cetvrti put 15 godina..onda fino sjedis u celiji i razmisljas da lezis 15 godina ha dvije pljacke trafike i jedno otimanje telefona..15 godina a profitiro 1000 maraka
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#51433 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 01:22
Uradio sam ja. Istuko ga divljacki. Teske tjelesne povrede. Prijavio me policiji, lisili me slobode. Postupak, prekrsajni nalog, sud. Prvi put mi je provalio u stan, a drugi na sred ulice opljacko mater koja je slomila kuk prilikom pada. Primio je on dosta dobrih batina od stanovnika kosevskog brda. Nije ga sprijecilo da nastavi po starom, samo ne udara vise na one od kojih je dobio fasungu. A da je jajara spremna s ledja te stuc palicom po glavi, spremna je.

Svaka cast. Skidam kapu. Jedino sto je tvoja greska je ta sto je znao KO ga je prebio. I sto si to vjerovatno spontano uradio.
Napravis invalida od njega tako da ne moze ni pritrcati s ledja da te opali palijom.
A ne zna ko je i za sta. Mislim to su takvi likovi koje se mora namiriti tako da bude nesposoban za dalje re-akcije. Mentalno ili fizicki.

btw Koliko te doslo "zadovoljstvo" sa sudom itd.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51434 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

invincible1921 wrote: 18/01/2022 13:02
striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 10:27 Boli nekog neka stvar za ovim klosarima. Jednostavno su nenormalni i kraj. Lahko se fizicki odbranit od njih, a i nece te napasti ako vide da si spreman na belaj. Vole zaskati s ledja, grupno. Zene, starije, djecu. Ti njih prijavis, policija dodje provedu koji sat, maksimalno dan, u zatvoru i eto ga vani. Jedan od njih je nesto malo i odlezo, sad je opet na slobodi. Zna on da mu ne mozes nista. Zna da ga neces ohladit jer ces na robiju, a batina se ne boji. Kad ih primi prijavi te policiji. Monentalno se pojave da te hapse, pisu prekrsajne naloge. A dobro znaju ko su i sta su. Ne kazem da ne treba da rade svoj dio posla, a da mogu zazmirit mogu. Kad znaju da terorisu dobar dio naselja, a ne mogu im nista.
Ma nemos ti nista tu..njemu krivicna ili koji dan zatvora manje vise u zivotu nista ne znaci, tebi iako si ga s razlogom namlatio realno moze usrat zivot...tebi je i jedna krivicna previse u zivotu.

A nisu oni jedini, svaki dio grada ima ovakve i to je onaj kriminal koji najvise utice na gradjane ove drzave..a ironije radi najlakse ga je rijesiti...

To sto je turkovic rokno drugog krimosa i uzeo pare iz banke iskreno ne dotice me previse, al ovaj klosar sto ce te izbost radi 20 marak ili osakatit iz banalnog razloga itekako dotice

Edit: Zakon u americi je po meni top za ove niske oblike kriminala...neko malo djelo mjesec, opet to djelo pola godine, slicno djelo 2 godine, cetvrti put 15 godina..onda fino sjedis u celiji i razmisljas da lezis 15 godina ha dvije pljacke trafike i jedno otimanje telefona..15 godina a profitiro 1000 maraka
Nemocan si. Ordiniraju klosari ispred hose komerca u ulici brace begic, kod taksi standa. Taj tu dio obilaze redovno. Posmatraju, gledaju ko se kad i gdje krece. Koliko kesa nosis iz granapa. Nema to straha ni stida. Prije nego ce otici u zatvor je divljacki opljacko stariju zenu i otkinuo joj nausnice s uha. Ovakve jajare te poderu radi kese s namirnicama. Nema u njima 60 70 kila i 1.70 visine. kost i koza. Djaba nenormalno bez upozorenja krene s ledja i gotovo. E ti su deset puta gori od tih krupnih kriminalaca od kojih obican gradjanin tesko da zaplati.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#51435 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Rjesenje je u organizovanom ćebovanju od strane 20tak ljudi
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51436 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

zdruzdjo wrote: 18/01/2022 14:42
striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 01:22
Uradio sam ja. Istuko ga divljacki. Teske tjelesne povrede. Prijavio me policiji, lisili me slobode. Postupak, prekrsajni nalog, sud. Prvi put mi je provalio u stan, a drugi na sred ulice opljacko mater koja je slomila kuk prilikom pada. Primio je on dosta dobrih batina od stanovnika kosevskog brda. Nije ga sprijecilo da nastavi po starom, samo ne udara vise na one od kojih je dobio fasungu. A da je jajara spremna s ledja te stuc palicom po glavi, spremna je.

Svaka cast. Skidam kapu. Jedino sto je tvoja greska je ta sto je znao KO ga je prebio. I sto si to vjerovatno spontano uradio.
Napravis invalida od njega tako da ne moze ni pritrcati s ledja da te opali palijom.
A ne zna ko je i za sta. Mislim to su takvi likovi koje se mora namiriti tako da bude nesposoban za dalje re-akcije. Mentalno ili fizicki.

btw Koliko te doslo "zadovoljstvo" sa sudom itd.
Brate, mater mi je u pitanju. Zivi tu citav zivot. Zena u godinama, penzioner. Nisam to uradio spontano nego svjesno. Bilo je to u sred bijelog dana, pun stand. Niko se vjeruj mi nije poceso, da sam zatrazio pomoc priletio bi koji da ga cipelari. Dobre batine mu je dao i vlasnik kafica u toj ulici, mjesec dana je lezo u bolnici. Izadje i po starom. Jedini lijek je ohladit govna, a to mora bit od ruke policije. Da pruzi otpor prilikom hapsenja, potegne oruzje na njih, pa se to zavrsi po kratkom postupku. A da neko od nas stanovnika to uradi, pa znas da te ceka robija. A robija je puno vise od par godina u zatvoru. Unisti ti, normalnom insanu, ostatak zivota. 500km + 6mj uslovno + sudski troskovi
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51437 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

vjeshalica wrote: 18/01/2022 15:00 Rjesenje je u organizovanom ćebovanju od strane 20tak ljudi
Rjesenje je put na onaj svijet. Kosevsko brdo je malo naselje, vise manje svako svakog zna. Gdje ko sta radi, cime se bavi, kad i gdje trosi penziju, placa racune. Odraduje iskljucivo one za koje zna da mu ne mogu pruzit otpor. A to su vecinom penzioneri, zene, djevojcice, momcici. Nikad se nece zajebat pa krenut na nekog rokalja. Napadi kojima se koristi su krajne pickasti. S ledja sam ili u paru. Palicom te odvali, a ne boji se ni po glavi te sastavit i slomit lobanju. Vidim sad ima i novu tehniku napada sa dva kera. Sreo sam mu brata neki dan, seta dva pitbula po sred ulice i ceka da mu neko svirne da se pomakne. Obijanje auta, bacanje cigli kroz sofersajbu u vidu osvete, busenje guma, im nije strana stvar. Primali su batine, ne jednom, ne dva puta, stotinu i jednom. Nisu bezazlene bile. Ne boji se, eto ga sutra nasminkan na tebe da ti obije auto, ukrade cipele, otme od mame-sestre-oca. Nije on nikakav kriminalac, jednostavno obicni klosar koji predstavlja opasnost po stanovnike u obavjljanju svakodnevnih aktivnosti. Mozda ipak ima istine u onoj sto te ne ubije ojaca te.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#51438 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by breuer »

striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 15:04
zdruzdjo wrote: 18/01/2022 14:42


Svaka cast. Skidam kapu. Jedino sto je tvoja greska je ta sto je znao KO ga je prebio. I sto si to vjerovatno spontano uradio.
Napravis invalida od njega tako da ne moze ni pritrcati s ledja da te opali palijom.
A ne zna ko je i za sta. Mislim to su takvi likovi koje se mora namiriti tako da bude nesposoban za dalje re-akcije. Mentalno ili fizicki.

btw Koliko te doslo "zadovoljstvo" sa sudom itd.
Brate, mater mi je u pitanju. Zivi tu citav zivot. Zena u godinama, penzioner. Nisam to uradio spontano nego svjesno. Bilo je to u sred bijelog dana, pun stand. Niko se vjeruj mi nije poceso, da sam zatrazio pomoc priletio bi koji da ga cipelari. Dobre batine mu je dao i vlasnik kafica u toj ulici, mjesec dana je lezo u bolnici. Izadje i po starom. Jedini lijek je ohladit govna, a to mora bit od ruke policije. Da pruzi otpor prilikom hapsenja, potegne oruzje na njih, pa se to zavrsi po kratkom postupku. A da neko od nas stanovnika to uradi, pa znas da te ceka robija. A robija je puno vise od par godina u zatvoru. Unisti ti, normalnom insanu, ostatak zivota. 500km + 6mj uslovno + sudski troskovi
svaka tebi čast u svakom slučaju :thumbup:

nadam se da se majka oporavila, iako vjerujem da su traume vječne nažalost...

nadati se da će se govnetu, i svim takvim nekako stati u kraj, al ne vjerujem :(
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#51439 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 15:04
Brate, mater mi je u pitanju. Zivi tu citav zivot. Zena u godinama, penzioner. Nisam to uradio spontano nego svjesno. Bilo je to u sred bijelog dana, pun stand. Niko se vjeruj mi nije poceso, da sam zatrazio pomoc priletio bi koji da ga cipelari. Dobre batine mu je dao i vlasnik kafica u toj ulici, mjesec dana je lezo u bolnici. Izadje i po starom. Jedini lijek je ohladit govna, a to mora bit od ruke policije. Da pruzi otpor prilikom hapsenja, potegne oruzje na njih, pa se to zavrsi po kratkom postupku. A da neko od nas stanovnika to uradi, pa znas da te ceka robija. A robija je puno vise od par godina u zatvoru. Unisti ti, normalnom insanu, ostatak zivota. 500km + 6mj uslovno + sudski troskovi
Uhhh
Pa nije bas bezazleno to.
Samo to tvoje svjesno je trebalo biti i malo bolje organizovano.
Mislim znam da je to tesko izvodljivo od strane "civila". Samo jebi ga, posrao se materi od 60+ godina u zivot zbog nicega. Kuk kad se slomi po starost, nije bezveze.
Ma govna full "organizovano" namiriti i kraj price. Dok se ne pocne to raditi, nema hajra od tuzilastava i policije. Policija koliko toliko radi svoj posao. Ali ova govna iz tuzilastava nista.
Ali veliki problem su u svemu tome i ova gamad "ulicni i komsijki saburli legalisti".
To bi te bilo u stanju prijaviti i prstom uprijeti u tebe. Iako zna da je taj prava opasnost cak i za samog njega i za njegovu porodicu.

Prijatelj je prije 5-6 godina dosao kod rodjaka u kovacice i zasjeo uz plejku do gluhih doba.
Krenuo kuci, bila magla i zamotao se u sal i kapu. Izadje i zatekao frajera kako mu obija auto. Razbio prozor bocni i cupa auto radio. U huji ga opali sakom, obori na zemlju a ovaj razbije glavu od trotoar. Skonta da ako dodje policija, da ce njega sigurno teretiti. Vec je imao vec dvije ozbiljne tuce u kafani od prije zavedene. Iako se smirio i to(zena porodica itd.) skontao je da ce opet imati dramu sa svim tim.
Zovne jarana i kaze mu da stavi sal. Naguraju lika iza sjedista i pravac na trebevic kroz neke mahale gore preko sirokace.
Negdje prije miljevica ga izvuku iz auta i uvuku u sumu, jos malo namlatili, skinuli ga u gace, gurnuli da imaju vremena da dodju do auta i onda gas nazad.
Trosak? promjena bocnog stakla, malo goriva i to je to. A ovako bi sigurno i on dobio nekakvu kaznu zescu, plus rizik da ga prepozna saner negdje na cesti i izbode sarafcigerom u bubreg ili sl.
Vjerujem da je saner to obijanje dobro zapamtio.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#51440 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

a dobro, kad oni tako nekog namlate i opljackaju kao sto su mamu od forumasha, sta konkretno uradi policija? da li ih recimo uhapsi za to?
strikeru, kad su ti fizicki nasurnuli i opljackali mamu uz napuknuce kuka sto je itekako opasno po zdravlje i zivot starijih ljudi, pretpostavljam da ste ih prijavili policiji? uhapsili ih i sta?

eto ti si dobio 500+uslovno+sudski troskovi. sta oni dobiju?
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51441 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

breuer wrote: 18/01/2022 15:59
svaka tebi čast u svakom slučaju :thumbup:

nadam se da se majka oporavila, iako vjerujem da su traume vječne nažalost...

nadati se da će se govnetu, i svim takvim nekako stati u kraj, al ne vjerujem :(
I ne izlazi vise, nosim joj namirnice kuci. Prije je setala, bila aktivna. Isla na pijacu. Sad nece ni do granapa. Ovi su uzeli dobrog maha, ne vjerujem da razmisljaju o prestanku. Bit ce sve cesce i cesce, pa kome prekipi.
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#51442 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

Sta dobije,prijavu na prijavu. Taman placa kazne,visi po sudovima. Prenoci noc,dvije, u muriji i puste ga na slobodu. Vjerovatno dobije uslovno, ali pocinjenje novog krivičnog djela dok si na uslovnoj automatski ide kazna zatvora. Onda nema mjesta,ima prečih. Mozda i čeka izvršenje, a nema mjesta. To tužilaštvo treba pitati i takve teme na skupštini KS potegnuti. Mene ovakve stvari toliko iritiraju i gone iz ove vukojebine. A samo treba spreman i odgovoran tuzilac, potom i sudija kao što ie Miso bio,pa govna osuditi. Kud ces šta više kad je onaj uzgajivač bikova za klanje amidze dobio pisljivih 9 godina :-),sto znači da ce nakon 6 izaci. Toliko vrijedi život. Ma fuj...Kaznenu politiku pod hitno treba pooštriti.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51443 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

zdruzdjo wrote: 18/01/2022 16:00 Uhhh
Pa nije bas bezazleno to.
Samo to tvoje svjesno je trebalo biti i malo bolje organizovano.
Mislim znam da je to tesko izvodljivo od strane "civila". Samo jebi ga, posrao se materi od 60+ godina u zivot zbog nicega. Kuk kad se slomi po starost, nije bezveze.
Ma govna full "organizovano" namiriti i kraj price. Dok se ne pocne to raditi, nema hajra od tuzilastava i policije. Policija koliko toliko radi svoj posao. Ali ova govna iz tuzilastava nista.
Ali veliki problem su u svemu tome i ova gamad "ulicni i komsijki saburli legalisti".
To bi te bilo u stanju prijaviti i prstom uprijeti u tebe. Iako zna da je taj prava opasnost cak i za samog njega i za njegovu porodicu.

Prijatelj je prije 5-6 godina dosao kod rodjaka u kovacice i zasjeo uz plejku do gluhih doba.
Krenuo kuci, bila magla i zamotao se u sal i kapu. Izadje i zatekao frajera kako mu obija auto. Razbio prozor bocni i cupa auto radio. U huji ga opali sakom, obori na zemlju a ovaj razbije glavu od trotoar. Skonta da ako dodje policija, da ce njega sigurno teretiti. Vec je imao vec dvije ozbiljne tuce u kafani od prije zavedene. Iako se smirio i to(zena porodica itd.) skontao je da ce opet imati dramu sa svim tim.
Zovne jarana i kaze mu da stavi sal. Naguraju lika iza sjedista i pravac na trebevic kroz neke mahale gore preko sirokace.
Negdje prije miljevica ga izvuku iz auta i uvuku u sumu, jos malo namlatili, skinuli ga u gace, gurnuli da imaju vremena da dodju do auta i onda gas nazad.
Trosak? promjena bocnog stakla, malo goriva i to je to. A ovako bi sigurno i on dobio nekakvu kaznu zescu, plus rizik da ga prepozna saner negdje na cesti i izbode sarafcigerom u bubreg ili sl.
Vjerujem da je saner to obijanje dobro zapamtio.
Ovo moje je bila reakcija iz ljutnje, Nisam nista planiro. Prolazio svaki dan u nadi da cu ga sresti. I sretnem ga, sjedi ko golub na ogradi ispred hose komerca. Bez ikakve price, objasnjenja, rastavim ga od zivota. Ne vjerujem da je on zvao policiju, neko je od prolaznika. A da je iko priso da ga brani, nije niko. Mene su isti dan pronasli na kucnoj adresi i priveli. Znao je ko sam. Ma nema jarane, nenormalni su. Ne boji se, koliko god da primi batina to mu daje motivaciju da ti se osveti. Sofersajbu ti razbije, podere sarafcigerom auto uzduz i poprijeko, busi gume. Pa ti prijavljuj, ne pije to puno vode kad nema dokaza da je bio on. A znas i ti, a i on, da si ga provalio. Samo ti se smije. Zna to vise i policija. Odrade oni svoj dio posla profesionalno, vjerujem da im slucajno ispadne dok ga privode. Djaba kad je na slobodi
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#51444 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by snijeg_led »

Zar se ne moze policija angazovati da malo vise patrolira tu? Da se napise neko pismo od strane svih koji tu stanju i posalje u ministarstvo
Da se obavjeste mediji pa da malo izadje ta situacija u javnost ?
User avatar
mk ultra
Posts: 19217
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#51445 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

hahar je to... jedino da mu zaduže policajca da hoda sa njim, inače on će naći način da usere stvar.
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#51446 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

Pa pisao je avaz svaki put, ali kome. Ja sam svaki put pročitao za njihova nedjela. Sjecam se kad su tog dječaka razbili,mislim da je jedan prosle godine zenu s leđa odvalio na asfalt i oteo joj novčanik s karticama. Ključno je tuzilastvo. Sigurno su oni dobrog degeneka dobili i od policije. Jedino da se spotaknu kao onaj klosar na Vratniku,onda da policiju povlače po medijima..Ali to nije normalno,da jeste,ne bi se ponavljali.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51447 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

karanana wrote: 18/01/2022 16:04 a dobro, kad oni tako nekog namlate i opljackaju kao sto su mamu od forumasha, sta konkretno uradi policija? da li ih recimo uhapsi za to?
strikeru, kad su ti fizicki nasurnuli i opljackali mamu uz napuknuce kuka sto je itekako opasno po zdravlje i zivot starijih ljudi, pretpostavljam da ste ih prijavili policiji? uhapsili ih i sta?

eto ti si dobio 500+uslovno+sudski troskovi. sta oni dobiju?
Odradi policija svoj dio posla, nadju oni njega uvijek. Zadrze onoliko koliko mogu, moraju ga pustit. Napad je prijavljen, moja mama zna tu porodicu, a i ta porodica zna nju. Svi oni zive tu citav zivot, to je jedan komsiluk. Prepoznala ga je iako je bila napadnuta s ledja i gurnuta na pod. To se je desilo u sred bijela dana, vracala se s pijace. Izasla je iz autobusa, kretala se pocetkom ulice brace begic prema ambasadi. Lijevom stranom trotoara. Manijak se zaletio s ledja i povuko je za torbu, ona je pala a on nastavio trcati. Ta kazna mu je zajedno s ostalim objedinjena u kaznu zatvora, koju je odlezo i izaso prije koju sedmicu. Ja sam svoje djelo prizno, nisam porico. Nemam iskustva u tome, ne znam kako ta praksa funkcionise i na koji nacin ovi klosari rade. Vjerovatno nema dokaza nema djela, ne znam stvarno.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51448 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

snijeg_led wrote: 18/01/2022 16:26 Zar se ne moze policija angazovati da malo vise patrolira tu? Da se napise neko pismo od strane svih koji tu stanju i posalje u ministarstvo
Da se obavjeste mediji pa da malo izadje ta situacija u javnost ?
Prolazi kroz to naselje policija non stop. Sto radi ambasade, bivsih nacelnika. Pogotovo nocu. Nemam zamjerke na njihov rad, tu su non stop. Ulica muhameda hadzijahica mu je omiljena destinacija za obijanje auta. Ma dovoljno je da uzme sarafciger i prodje preko auta, to traje par sekundi i razguli. Ti imas stete par stotina, a njega bas u tom trenutku tesko da ces uhvatiti..
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#51450 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Lijepi Brazil i Francuska doktrina...
Post Reply