SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#52426 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

vjeshalica wrote: 27/01/2022 12:37
foxlife wrote: 27/01/2022 12:31

ovoga se i ja sjecam samo se ne sjecam da je pisao da je ta zena napravila scenu koju si ti pominjala
i ja koliko se sjecam to je bilo na alipasinu ne na grbavici
Ma ta prica je bila i sad je vise kao prica nebitna i necemo o tome uopce. Poenta je samo bila u tome,da ako on licno kritikuje doticnog,onda treba da pokupi otpad ispred svojih vrata s obzirom na taj dogadjaj.Jebiga ljudi imaju dvostruke arsine iliti uzmu od situacije sta im godi.To je sve,a sada je opet bezpredmetno taj slucaj nanovo elaborirati i pisati o tome.Zavrseno i kraj.
I opet, evo moderacija sad nek odluci hoce li dozvoliti ovo ovdje da se nastavi.
Dakle ocigledno je da nesto lazes i petljas jer ne znas ni o cemu pricas, alli si uvjerena da sve znas i da si u svemu u pravu.

kakvi su to moji dvostruki arsini bili?
Hajde lutko, da cujem proizvod tvog mozga.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#52427 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

drug_profi wrote: 27/01/2022 13:25
vjeshalica wrote: 27/01/2022 12:24

Taj lik o kojem se priča je izmislio da je kažnjen neko njegov po nacionalnom ključu jer je policija ciljano išla i tražila Hrvatske vlasnike i tako pisali kaznu,samo je zaboravio da je to neko vidio,i da su sasule brdo uvreda na račun policije,koja je stoički podnijela štetu.Ja da se pitam,suspendovala bi ih jer nisu postupili po Zakonu i proveli isti i sebe doveli u majmunsku situaciju. ;)
Ko je vidio? Šta ba ti izmišljaš? Pominjes neku Grbavicu u postu ranije. Ocigledno da ne znas ni o cemu pricas.
Tvrdis da ja lazem, a ne laze taj koji tvrdi da je to vidio.
Nikakav incident nije bio osim sto je policija postupila neprofesionalno, a ja to ovdje iznio uz svoje misljenje zasto je to tako. I stojim na tom misljenju i dalje da u MUP-KS ima ljudi koji na osnovu imena odlucuju o postupanju.
Kakva si ti ulicarka to je bozesacuvaj.
Ništa ti nisi bolji...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52428 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

redhat wrote: 27/01/2022 10:51
EasyMan wrote: 27/01/2022 10:43

A gdje se to pokazuje Zoka i slicni njemu i kome?
Prije par mjeseci jednog od aktera prvog ubistva na Pofalicima zaustavlja policija, otvara prozor, mrsne ih i produzi. Ostase kao popisani.
Prije par godina zenu od jednog kriminalca zaustavlja policija, auto neregistrovano, zove muza, daje im telefon, samo je pustise.
Vrlo mali je broj onih koji se smiju postaviti tim likovima, vecina maltretiraju buraniju i pisu kazne po parkinzima. Ovo sto ima ozbiljnijih momaka vecinom su u specijalcima i sl…
U ratu buraz, od "dobrovoljačke ulice" pa kroz čitav rat sa puškom u ruci - on je upravo taj ozbiljni sa 30 godina u specijalcima.
Nije valjda da očekuješ od lika sa pedeset i kusur da još bude u specijalcima?
Teško ćeš naći kontekst u kome se vikićevi specijalci, vikić, ademović i drugi spominju a da tu nema zoke nego si ti malo zelen godinama čini mi se. :)
Momčić ne zna ko je Zoran Čegar.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#52429 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by redhat »

S4mpion wrote: 27/01/2022 13:17
namiami wrote: 27/01/2022 09:59 Nesto kontam odgovoriti, ali kome? Ali hajde, neka ostane zapisano..

Na jednoj strani imate građanina ove prčije, koji ima prava i obaveze. S druge strane imate organ ove drzave, koji mora postupati po zakonu iste. Kunete se svi u Bosnu i Hercegovinu, a opravdavate njeno rušenje pa i na ovakvim stvarima.

Momak na videu moze da radi sta pozeli, za to imaju primjerene reakcije i sankcije, dok to POLICAJAC, drzavni organ i ogledalo iste NE MOZE I NE SMIJE.

Zar je tesko uključiti mozdane vijuge i reci da je postupanje policajca pogresno? Zar ne bi bilo ispravno:

-drzanje adekvatne distance
-upozorenje prema licu
-korak unazad i osiguravanje prosotra
-ako lice i dalje ne sluša, izricanje naredbe
-ne postupi po naredbi, hapsana i stanica?

Cuj opravdava šamaranje, cuj opradava unošenje u lice. Pa valjda znate da taj policajac ima kodeks ponašanja? Valjda ga se treba pridržavati?

Naredni put kada vam policajac zvekne šamar jer ste odgovorili piskavim tonom, ponudite mu i drugi obraz, da ne trpi samo jedna strana.
Od policije niko i nikad šamar ne dobije bez razloga, a dobro je da udaraju, jer se tako situacija drži pod kontrolom.
U neka sretnija i uređenija doba kad ti mahalski drot pješak bez oružja kaže "mali hodi vamo" stisni pa ne dođi a da ne kažem lani nešto ili pomisli da ga pljuneš.
Nikad sa policijom nisam imao problem, u pet ujutru ili bilo koje doba - niti znam nekog da je imao problem sem klošara, bruda i brudilica koji se kurče a usput znaju pet prvih povelja ljudskih prava koje su spremni da citiraju onda kad dobiju po pi*ki, i onda ne valja policija, znaš nije me persirao, nije mi se obratio sa gospodine itd itd.
Tačno se zna kad su policajci čučnuli u sarajevu i zašto - do one čuvene akcije kada su specijalci razbucali ekipu niske karkelje uglednog ugostitelja i još većeg mumina pa ih on preko IPTF i EUpola ganjao radi ehm pogaženih prava jer nisu gospodina telefonski obavijestili da će izvršiti raciju.
Do tog trenutka znalo se i za red i za mir - sad imamo auta koja redovno gore, parkira se ko gdje stigne, svaki klošar se poziva da ga nisu ispoštovali, iamo ubijene policajce i svašta još nešto što eto svaka metropola ima,
Zoka je penicilin, i uopšte mi je nebitno jel mu mali šta lanuo - taman i da nije i da je ovo neopravdan šamar neka bude kao mali preview drugima.
Čegar je prije par godina na grbavici uletio kao prolaznik van dužnosti i prekinuo prodaju oružja i povalio tri momka solo, i uredno priveo - takvih nam treba više
Last edited by redhat on 27/01/2022 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#52430 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

konektovan wrote: 27/01/2022 13:29
drug_profi wrote: 27/01/2022 13:25

Ko je vidio? Šta ba ti izmišljaš? Pominjes neku Grbavicu u postu ranije. Ocigledno da ne znas ni o cemu pricas.
Tvrdis da ja lazem, a ne laze taj koji tvrdi da je to vidio.
Nikakav incident nije bio osim sto je policija postupila neprofesionalno, a ja to ovdje iznio uz svoje misljenje zasto je to tako. I stojim na tom misljenju i dalje da u MUP-KS ima ljudi koji na osnovu imena odlucuju o postupanju.
Kakva si ti ulicarka to je bozesacuvaj.
Ništa ti nisi bolji...
Osim sto ja citam sta drugi pisu, a ne izmisljam stvari.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52431 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

EasyMan wrote: 27/01/2022 10:58
redhat wrote: 27/01/2022 10:51

U ratu buraz, od "dobrovoljačke ulice" pa kroz čitav rat sa puškom u ruci - on je upravo taj ozbiljni sa 30 godina u specijalcima.
Nije valjda da očekuješ od lika sa pedeset i kusur da još bude u specijalcima?
Teško ćeš naći kontekst u kome se vikićevi specijalci, vikić, ademović i drugi spominju a da tu nema zoke nego si ti čini mi se malo zelen godinama čini mi se. :)
Prijatelju, i moj otac je 4 godine proveo na Zucu i Treskavici pa ne samara narod po gradu iako fizicki moze vecinu.
Pitam tebe kao i sve sruge, da li je ovaj ziran sto samara i onaj zoran iz clanka koji sam postavio ista osoba?
Ako jeste, nema se tu sta vise pricati o njemu.
Pa niko ne šamara narod po gradu, sad ne znam o kojem gradu ti govoriš, ja pričam o Sarajevu.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52432 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 27/01/2022 13:30
redhat wrote: 27/01/2022 10:51

U ratu buraz, od "dobrovoljačke ulice" pa kroz čitav rat sa puškom u ruci - on je upravo taj ozbiljni sa 30 godina u specijalcima.
Nije valjda da očekuješ od lika sa pedeset i kusur da još bude u specijalcima?
Teško ćeš naći kontekst u kome se vikićevi specijalci, vikić, ademović i drugi spominju a da tu nema zoke nego si ti malo zelen godinama čini mi se. :)
Momčić ne zna ko je Zoran Čegar.
sad svi znamo a i momcic
KABADAHIJA
a takve opravdavaju samo kabadahije kao ti i gore citirani koji bi nesto na silu i kad se ljudi spuste na vas nivo onda vam nije pravo i bunite se
denis1212
Posts: 871
Joined: 16/02/2014 18:27

#52433 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by denis1212 »

Može li neko napraviti "Pool" da glasamo ko je u pravu:

1. Milicajac Zoran Čegar

2. Parking boy

Neka narod presudi da se ne trošite bezveze, a sud mora donijeti konačnu i pravosnažnu presudu po hitnom postupku na osnovu rezultata ankete, bez prava na žalbu.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#52434 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by pinkman »

Ma nije tu niko cist. Vjerovatno je i taj radnik bio bahat, ali svejedno ima procedura kako se postupa.

Ako vec zelimo drzavu... prekrsajna prijava, tuzba ako mu je nanio dusevnu bol vrijedjanjem, sud i eto.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52435 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Black swan wrote: 27/01/2022 12:13
EasyMan wrote: 27/01/2022 11:43 Prije par mjeseci jednog od aktera prvog ubistva na Pofalicima zaustavlja policija, otvara prozor, mrsne ih i produzi. Ostase kao popisani.
Prije par godina zenu od jednog kriminalca zaustavlja policija, auto neregistrovano, zove muza, daje im telefon, samo je pustise.
ja odbijam vjerovati da je ovo istina

ovo raja izmišlja
Prvu situaciju svojim ocima vidio na cengic vili, druga situacija nisam bio tu, ali mi je ta zenska poznanica i stalno to radi kad je policija zaustavi.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52436 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

EasyMan wrote: 27/01/2022 11:43
namiami wrote: 27/01/2022 11:34

Upravo samaranje ovakvih i opravdanje i jeste dovelo da se svako pisa po policiji. Dobro si rekao, mahalca ce samrati, krupne ce pustiti :)

Ne znam kako neko normalan moze opravdavati ponašanje službenika koji predstavlja državu. Oh wait, pa i jeste prkno :)
Opravdavaju samo ovi sto rade u policiji ili im radi neko najblizi.
U Pofalicima je bio policajac Muhamed Komar rahmetli, takve postujem i skidam im kapu. Djeci su mu prijetili i presretali ih po ulici, ali nikada se nije sklonio klosarima.
Ove papke sto samaraju mogu samo zamisliti kako bi samarao Dzibu da je ziv ili ovog Adela Kabasa da ga sretne :)
Kako ti polazi za rukom da budeš toliko kontradiktoran sam sebi?

Konstantno pljuješ po policiji, prozivaš ih za inteligenciju, a onda u usta uzimaš Manču.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52437 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

upravo ako je radnik bilo sta pogrijesio ima novcana kazna za to prekrsaj koji bi sa merakom napisao da sam policajac a ne kabadahija koji lijeci komplekse jer mu se neko suprostavio na bilo koji nacin
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#52438 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

"Bivši policajac Jozo Anđić o 'šamaranju' Zorana Čegara: Nema od tog ništa, sve će se to završiti u dva dana.
Pogledajte samo koliko on vremena provodi na poslu, a koliko na bolovanju!"

https://rb.gy/xds6i6
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52439 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Black swan wrote: 27/01/2022 12:13
EasyMan wrote: 27/01/2022 11:43 Prije par mjeseci jednog od aktera prvog ubistva na Pofalicima zaustavlja policija, otvara prozor, mrsne ih i produzi. Ostase kao popisani.
Prije par godina zenu od jednog kriminalca zaustavlja policija, auto neregistrovano, zove muza, daje im telefon, samo je pustise.
ja odbijam vjerovati da je ovo istina

ovo raja izmišlja
Ma izmišlja čovjek, on bio svjedok oba događaja...
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52440 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

vjeshalica wrote: 27/01/2022 12:14
EasyMan wrote: 27/01/2022 11:43
Opravdavaju samo ovi sto rade u policiji ili im radi neko najblizi.
U Pofalicima je bio policajac Muhamed Komar rahmetli, takve postujem i skidam im kapu. Djeci su mu prijetili i presretali ih po ulici, ali nikada se nije sklonio klosarima.
Ove papke sto samaraju mogu samo zamisliti kako bi samarao Dzibu da je ziv ili ovog Adela Kabasa da ga sretne :)
Heh cim si se ti Dzibe sjetio sve nam je jasno.
Sjetio se jer sam svjedok bio kako se prema njemu ophodili “zajebani” drotovi. Cirkus zivi iskreno!

Nego ne odgovori mi na prethodni post, postavio sam ti konkretno pitanje policajko?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52441 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 27/01/2022 13:39
EasyMan wrote: 27/01/2022 11:43

Opravdavaju samo ovi sto rade u policiji ili im radi neko najblizi.
U Pofalicima je bio policajac Muhamed Komar rahmetli, takve postujem i skidam im kapu. Djeci su mu prijetili i presretali ih po ulici, ali nikada se nije sklonio klosarima.
Ove papke sto samaraju mogu samo zamisliti kako bi samarao Dzibu da je ziv ili ovog Adela Kabasa da ga sretne :)
Kako ti polazi za rukom da budeš toliko kontradiktoran sam sebi?

Konstantno pljuješ po policiji, prozivaš ih za inteligenciju, a onda u usta uzimaš Manču.
ja tu ne vidim kontradiktornost jer je covjek fino napisao razliku izmedju 2 policajca
jedan koji radi posao po propisu i jednog kabadahiju
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52442 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

hadzinicasa wrote: 27/01/2022 12:38 drzanje ovog "cuvara parkinga" uopce nije prijetece niti zastrasujuce, lijepo se vidi na snimku da decko uzmice, dok mu se sluzbeno lice unosi u facu...
ja sam prva za vece ovlasti policiji, no sa vecim pravima dolaze i vece odgovornosti. o casti i dostojanstvu necu.
i o tome da se i ovaj jadnik smrzava i to sigurno jos vise i slabije je obucen od sluzbenih lica koja bi trebala da su njegovoj sluzbi i stite ga da ne govorim svojim ponasanjem sluze za primjer.
Zapravo, dečko ne uzmiče, tačno se vidi na snimku kako u 3 navrata smanjuje distancu između sebe i policajca koji ulazi u auto, pri čemu agresivno maše rukama i galami.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52443 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 27/01/2022 13:43
hadzinicasa wrote: 27/01/2022 12:38 drzanje ovog "cuvara parkinga" uopce nije prijetece niti zastrasujuce, lijepo se vidi na snimku da decko uzmice, dok mu se sluzbeno lice unosi u facu...
ja sam prva za vece ovlasti policiji, no sa vecim pravima dolaze i vece odgovornosti. o casti i dostojanstvu necu.
i o tome da se i ovaj jadnik smrzava i to sigurno jos vise i slabije je obucen od sluzbenih lica koja bi trebala da su njegovoj sluzbi i stite ga da ne govorim svojim ponasanjem sluze za primjer.
Zapravo, dečko ne uzmiče, tačno se vidi na snimku kako u 3 navrata smanjuje distancu između sebe i policajca koji ulazi u auto, pri čemu agresivno maše rukama i galami.
a udario ga je policajac koji je usao u auto ili skroz drugi koji nije ni bio prisutan na pocetku rasprave?
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52444 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

S4mpion wrote: 27/01/2022 13:34
EasyMan wrote: 27/01/2022 10:58

Prijatelju, i moj otac je 4 godine proveo na Zucu i Treskavici pa ne samara narod po gradu iako fizicki moze vecinu.
Pitam tebe kao i sve sruge, da li je ovaj ziran sto samara i onaj zoran iz clanka koji sam postavio ista osoba?
Ako jeste, nema se tu sta vise pricati o njemu.
Pa niko ne šamara narod po gradu, sad ne znam o kojem gradu ti govoriš, ja pričam o Sarajevu.
Nisi ti Sarajeva ocima vidio dosljice. U svakom postu forsiras sarajevo sarajevo sarajevo, rodio se u sarajevu, ja pricam o sarajevu.
Ne vjerujemo mi ovom sto smo vidjeli, mi vjerujemo tebi
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#52445 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

namiami wrote: 27/01/2022 13:49
meridiyan wrote: 27/01/2022 13:09 Samo za ovo treba mu dati automatski otkaz.

“Ništa ja nisam prekršio. Pogriješio sam što ga nisam demolirao, da sam ga dobro nalemao ne bi bilo ovo. Ovo je sad hajka na mene. Osveta jer nisam dao narko-sekti da uđe u FUP. Znam ja ko ovo meni pakuje, neće moći. Tražili su rat, dobit će džihad”, navodi Čegar.
:shock: :shock: :shock: :shock: :?
Lik odvojen od zivota, zreo za ludnicu. :-)
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#52446 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by redhat »

Sve Vam je Jozo Andžić rekao kako jeste "mi nemamo pravne države, mi nemamo ništa" - to je siže za ove koje mrzi da čitaju a i da logiciraju.
Podobni a ne sposobni to se traži i zato smo tu gdje smo.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52447 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

EasyMan wrote: 27/01/2022 13:51
S4mpion wrote: 27/01/2022 13:34

Pa niko ne šamara narod po gradu, sad ne znam o kojem gradu ti govoriš, ja pričam o Sarajevu.
Nisi ti Sarajeva ocima vidio dosljice. U svakom postu forsiras sarajevo sarajevo sarajevo, rodio se u sarajevu, ja pricam o sarajevu.
Ne vjerujemo mi ovom sto smo vidjeli, mi vjerujemo tebi
Vidi pajdo, ja forsiram svoj grad, ne forsiram nikakve Džibe i neke kriminalce koji pljuju po policiji, ne možeš ti to razumjet'.

Drugi put pokušaj bez uvreda, jer kad se ovako upališ, stičem dojam da sam te izuo iz cipela.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52448 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

S4mpion wrote: 27/01/2022 13:39
EasyMan wrote: 27/01/2022 11:43

Opravdavaju samo ovi sto rade u policiji ili im radi neko najblizi.
U Pofalicima je bio policajac Muhamed Komar rahmetli, takve postujem i skidam im kapu. Djeci su mu prijetili i presretali ih po ulici, ali nikada se nije sklonio klosarima.
Ove papke sto samaraju mogu samo zamisliti kako bi samarao Dzibu da je ziv ili ovog Adela Kabasa da ga sretne :)
Kako ti polazi za rukom da budeš toliko kontradiktoran sam sebi?

Konstantno pljuješ po policiji, prozivaš ih za inteligenciju, a onda u usta uzimaš Manču.
Nije Mančo nego Mamčo. Ja odlicno znam sta pisem, rekoh ti sedmogodisnjak bi bolje izokretao pricu od tebe.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#52449 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by yasaq »

SpecialOffer wrote: 27/01/2022 13:51
namiami wrote: 27/01/2022 13:49



:shock: :shock: :shock: :shock: :?
Lik odvojen od zivota, zreo za ludnicu. :-)
lik je puk'o kad su mu u ratu četnici zarobili roditelje i sestru pa on napunio zetru srbima i poručio im da će ih sve pobiti ako njegovim bude dlaka s glave falila. A inače ima lik muda što jes' !
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52450 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

EasyMan wrote: 27/01/2022 13:55
S4mpion wrote: 27/01/2022 13:39

Kako ti polazi za rukom da budeš toliko kontradiktoran sam sebi?

Konstantno pljuješ po policiji, prozivaš ih za inteligenciju, a onda u usta uzimaš Manču.
Nije Mančo nego Mamčo. Ja odlicno znam sta pisem, rekoh ti sedmogodisnjak bi bolje izokretao pricu od tebe.
Prvo, jesi li se smirio?
Post Reply