SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#62276 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Quaresma wrote: 05/12/2022 13:11
zateznistub wrote: 05/12/2022 13:09

Znaci autobus bezze stao i zvali muriju tek tako?
Raja tek onako bjezala iz busa?
A rupe napravili vrapci i vrane trazeci hranu, sta li...
meni ovo vise lici na prikrivanje njihove nesposobnosti da riješe slucaj nego da prikrivaju nekog. sve i da kazu da je pucano, ne bi mogli naci krivca.
Moguce je i to, moguce da neko ima nekoga, ipak je ovo Bosna...
Kako god, blago receno je smijesno zavrsiti pricu sa rupa nije od metka... Nije niko došao pa vidijom busio po busu a raji bilo dosadno pa bjezali...
Last edited by zateznistub on 05/12/2022 13:14, edited 1 time in total.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#62277 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

Dr. Kuca wrote: 05/12/2022 11:30 I trojka ima nekog zasticenog klosara? Aferim. Za nadati se, da ce u druge 4 godine se pozabaviti malo kriminalom. Svaki dan 2 3 revolveraska obracuna. Plus, gdje onaj kriminal koji se i ne objavi. To je nama nasa borba dala :bih:
Šta ima gori učinak, kriminal koji se desi a ne objavi se ili ne uprati u medijima, na portalima, u trač krugovima i sveznajućem komšiluku ili kriminal koji se izmisli pa se protabiri na portalima, forumima i kao izmišljen prepriča širokom broju poznanika od kojih svako doda svoju notu izmišljotine u daljem prepričavanju. Od čega da se čovjek subjektivno osjeća (ne)sigurnije?!
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#62278 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

thekupus wrote: 05/12/2022 11:27
Laplace wrote: 05/12/2022 10:53

Jasno da je to rekla.
znači laže policija, ti sve znaš
Samo se slažem sa tvojom izjavom da je policija rekla to što si napisao da je rekla.
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#62279 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#62280 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

muha_sa wrote: 06/12/2022 07:05 Ja konto neki bruda a ono klošar


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... video.html
Treba mu kucu zaplijeniti i prodati da se kazne namire. On nek zivi pod mostom.
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#62281 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Forsaken »

Horcrux wrote: 06/12/2022 10:06
muha_sa wrote: 06/12/2022 07:05 Ja konto neki bruda a ono klošar


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... video.html
Treba mu kucu zaplijeniti i prodati da se kazne namire. On nek zivi pod mostom.
Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#62282 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Forsaken wrote: 06/12/2022 10:10 Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
Koji je smisao onda imati vozacku, svake godine placati registraciju? Haj da mi to ukinemo. Evo lik navuko cetvrt miliona kazni, drzava nista. Hajde da mi fino to sve prestanemo placati.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#62283 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Ja samo ne kontam kako te policija zaustavi toliko puta, da naberes ovoliko kazni.
Ja vozim preko 20 godina i policija me ukupno za sve ove godine zaustavila oko 20 puta. Ne razumijem šta rade ovi ljudi pa skupe desetine pa i stotine hiljada KM kazne? :?
Last edited by corsa on 06/12/2022 10:17, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#62284 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

corsa wrote: 06/12/2022 10:16 Ja samo ne kontam kako te policija zaustavi toliko puta, da naberes ovoliko kazni.
Ja vozim preko 20 godina i policija me ukupno za sve ove godine zaustavila oko 20 puta. Ne razumijem šta rade ovi ljudi pa skupe desetine pa i stotine hilja KM kazne? :?
Nema tablice. I onda svaka patrola te zaustavi. Da stavi lazne tablice bilo bi krivicno djelo. Ovako neregistrovan - samo novcana kazna.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#62285 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Haris.ba wrote: 06/12/2022 10:17
corsa wrote: 06/12/2022 10:16 Ja samo ne kontam kako te policija zaustavi toliko puta, da naberes ovoliko kazni.
Ja vozim preko 20 godina i policija me ukupno za sve ove godine zaustavila oko 20 puta. Ne razumijem šta rade ovi ljudi pa skupe desetine pa i stotine hilja KM kazne? :?
Nema tablice. I onda svaka patrola te zaustavi. Da stsvi lazne tablice bilo bi krivicno djelo. Ovako neregistrovan - samo novcana kazna.
Ma ok, ali baš ih puno ima. Ne vozaju valjda svi bez tablica.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#62286 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

Forsaken wrote: 06/12/2022 10:10
Horcrux wrote: 06/12/2022 10:06

Treba mu kucu zaplijeniti i prodati da se kazne namire. On nek zivi pod mostom.
Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
Sta bi uradio u njegovoj situaciji? Hodao? Dobro je za zdravlje. Vozio se javnim prevozom? Uplatio zeni da vozi? Nije sramota da te zena vozi.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#62287 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Forsaken wrote: 06/12/2022 10:10
Horcrux wrote: 06/12/2022 10:06

Treba mu kucu zaplijeniti i prodati da se kazne namire. On nek zivi pod mostom.
Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
Daj, bolan.

Čovjek medicinski proglašen nepodobnim za vožnju, a njemu se vozi.

Nije ostao bez vozačke dozvole zbog administrativne greške i sličnog maltretiranja od države, nego zato što zdravstveno nije sposoban da sigurno vozi.

Taj stav da ne smije dobiti vozačku ali vozi jer hoće nije puno različit od stava nekoga ko ne smije voziti brže od dozvoljenog ali vozi jer hoće.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#62288 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ommadawn »

Forsaken wrote: 06/12/2022 10:10
Horcrux wrote: 06/12/2022 10:06

Treba mu kucu zaplijeniti i prodati da se kazne namire. On nek zivi pod mostom.
Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
Zakonski on čini težak prekršaj.

Kao prvo, ne smije polagati vozački jer njegovo zdravstveno stanje mu to ne dozvoljava i implicira da kao takvo predstavlja opasnost po saobraćaj.

Kao drugo, njega boli kurac za tim pa on i dalje krši taj Zakon i jebe majku trojki na vlasti, iako on nije ništa bolji od njih.

Kao treće on je oštetio državu za 250 000 maraka što nisu male pare. S tim parama bi se mogla srediti jedna školska ili zdravstvena ustanova.

Kao četvrto, on ovakav opasan će danas sutra zgaziti nečije dijete, majku, oca, možda čak i porodicu.

Hoćemo li se tad staviti u prvi saf i reći “Halalimo mu”?
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#62289 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Forsaken »

Ommadawn wrote: 06/12/2022 11:07
Forsaken wrote: 06/12/2022 10:10

Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
Zakonski on čini težak prekršaj.

Kao prvo, ne smije polagati vozački jer njegovo zdravstveno stanje mu to ne dozvoljava i implicira da kao takvo predstavlja opasnost po saobraćaj.

Kao drugo, njega boli kurac za tim pa on i dalje krši taj Zakon i jebe majku trojki na vlasti, iako on nije ništa bolji od njih.

Kao treće on je oštetio državu za 250 000 maraka što nisu male pare. S tim parama bi se mogla srediti jedna školska ili zdravstvena ustanova.

Kao četvrto, on ovakav opasan će danas sutra zgaziti nečije dijete, majku, oca, možda čak i porodicu.

Hoćemo li se tad staviti u prvi saf i reći “Halalimo mu”?
Pa to je sve tacno ne sporim. Ono sto ja govorim je da ovaj lik cini prekrsaje "iz nuzde" a objesni tipovi jer im se moze. Prekrsaj je prekrsaj samo je motivacija drugacija.

Nesposoban je da vozi ali vozi jer mora. Drzava rekla mora lik platit 200k a nema ni za hljeba. Sta cemo sad? Naplatit ne mogu, sankcionisali su ga al ce i dalje vozit. Nijedan problem nije rijesen. Nit je lik sankcionisan nit je njemu olaksan zivot. Sve je tacno al brate ne mozemo jednodimenzionalno posmatrat tako.Prekrsaj je i kad neko sa MS uzima marihuanu u medicinske svre al mora ...

Po meni ovdje treba malo da se na neki drugi sistematski nacin rijesi slucaj jer ce on i dalje vozit i nabijat "kilometrazu" a mi cemo se i dalje ibretit kako je vakav kako je nakav
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#62290 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

Apsolutno ne mora voziti.
Nije on jedini koji je bolestan, niti je jedini sa MS-om koji ne vozi.
Ne vidim da svaki oboljeli od MS-a ima 200 hiljada saobraćajnih prekršaja.
Ovo je čista obijest i bezobrazluk.
Nema šta neregistrovano auto raditi na cesti, uopšte ne znam kako mu ga nisu oduzeli.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#62291 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ommadawn »

Kako nema za kruha a ima za auto?
Kako nema za kruha a imao je za vozačku?
Kako nema za kruha a ima za gorivo?

Uvijek te neko može odbaciti. Tetka od moje supruge živi van grada, uvijek je komšija odbaci do grada, u kupovinu, u banku, u poštu, do ljekara i ona mu uvijek uredno plati gorivo.
Nema auto, nema vozačku, penzija i nije nešto velika ali planira sebi život po mogućnostima.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#62292 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

Haris.ba wrote: 06/12/2022 10:14
Forsaken wrote: 06/12/2022 10:10 Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
Koji je smisao onda imati vozacku, svake godine placati registraciju? Haj da mi to ukinemo. Evo lik navuko cetvrt miliona kazni, drzava nista. Hajde da mi fino to sve prestanemo placati.
Nimalo losa ideja.. Kolektivna neposlusnost.. Kad oni nezakonito i protivustavno mogu naplacivati kojekakve takse, onda je gradjanska neposlusnost sasvim legitiman odgovor .
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#62293 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

DaysleepeR wrote: 06/12/2022 11:50 Apsolutno ne mora voziti.
Nije on jedini koji je bolestan, niti je jedini sa MS-om koji ne vozi.
Ne vidim da svaki oboljeli od MS-a ima 200 hiljada saobraćajnih prekršaja.
Ovo je čista obijest i bezobrazluk.
Nema šta neregistrovano auto raditi na cesti, uopšte ne znam kako mu ga nisu oduzeli.
Naravno da je čisti bezobrazluk i objest.Ja trnem imam li kakve kazne da me ne jebu za registraciju i odmah plaćam a ovaj nabro 200 milja.Dobro najest i napit pa uspavat.Kad koga ubije biće kasno
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#62294 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

Forsaken wrote: 06/12/2022 11:47 Pa to je sve tacno ne sporim. Ono sto ja govorim je da ovaj lik cini prekrsaje "iz nuzde" a objesni tipovi jer im se moze. Prekrsaj je prekrsaj samo je motivacija drugacija.

Nesposoban je da vozi ali vozi jer mora. Drzava rekla mora lik platit 200k a nema ni za hljeba. Sta cemo sad? Naplatit ne mogu, sankcionisali su ga al ce i dalje vozit. Nijedan problem nije rijesen. Nit je lik sankcionisan nit je njemu olaksan zivot. Sve je tacno al brate ne mozemo jednodimenzionalno posmatrat tako.Prekrsaj je i kad neko sa MS uzima marihuanu u medicinske svre al mora ...

Po meni ovdje treba malo da se na neki drugi sistematski nacin rijesi slucaj jer ce on i dalje vozit i nabijat "kilometrazu" a mi cemo se i dalje ibretit kako je vakav kako je nakav
Kao neko ko dolazi iz cetveroclane porodice koja nikad nije posjedovala vozilo i gdje sam ja prvi sa svojih 25 godina zivota kupio auto - moram ti reci da se voziti ne mora. I kao neko ko je za legalizaciju lahkih droga, moram ti reci da covjek koji uzima travu u medicinske svrhe nije opasnost ni po mene, ni po tebe, ni po nekog treceg, dok ovaj covjek jeste.
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#62295 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Forsaken »

Ljudi ba ne govorim ja da on treba voziti, nego da pisanje kazni doticnoj osobi ne pomaze ni njemu ni nama. Nit ih on placa nit ce prestat vozit. Evo napisali su mu 200k kasni i sta?
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#62296 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

Forsaken wrote: 06/12/2022 12:31 Ljudi ba ne govorim ja da on treba voziti, nego da pisanje kazni doticnoj osobi ne pomaze ni njemu ni nama. Nit ih on placa nit ce prestat vozit. Evo napisali su mu 200k kasni i sta?
Pa neka mu zaplijene vozilo. Neka on kupi novo, neka mu zaplijene i to. I sve tako u krug. I policija ne mora cekati da ga zaustave na putu. Neka mu sad dodju kuci i odvezu vozilo.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#62297 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shandrprcSA »

ne moze mu zaplijeniti dok sud ne odobri
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#62298 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

Ima gomila ljudi u BiH koji žive u nekim sivim zonama života i kojih se ne dotiču nikakvi propisi ni zakoni. Nadavno kad sam istraživala kako riješiti problem nesnosnog smrada i buke u zgradu gdje mi živi stariji član porodice, naišla sam na toliko neočekivanih prepreka i ljude koji zvanično skoro da ne postoje nigdje. Vlasnik stana je dugo vremena neodostupan sudu, a nema mu nikakve druge adrese dostupne policiji, a po uvidu u tužbe za neplaćanje troškova održavanja upravitelju ne plaćaju preko deset godina. Niko ne može da dođe do vlasnika stana nigdje. Nekih više ljudi koji zvanično nisu prijavljeni na toj adresi ipak živi u tom stanu i ne otvaraju vrata nikome, stvaraju buku i neki smrad koji je velika sanitarna i zdravstvena opasnost. To je samo jedan primjerčić nevidljivih ljudi na koje sam ja naišla.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#62299 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Ommadawn wrote: 06/12/2022 11:07
Forsaken wrote: 06/12/2022 10:10

Jesi pogledo prilog? Sta bi ti uradio u njegovoj situaciji?

Prekrsaji koje ovaj covjek radi su drugaciji od prekrsaja objesna voznja i nepostivanje saobracaja koje rade trkaci i ostali nadrkani kloshari ...
Zakonski on čini težak prekršaj.

Kao prvo, ne smije polagati vozački jer njegovo zdravstveno stanje mu to ne dozvoljava i implicira da kao takvo predstavlja opasnost po saobraćaj.

Kao drugo, njega boli kurac za tim pa on i dalje krši taj Zakon i jebe majku trojki na vlasti, iako on nije ništa bolji od njih.

Kao treće on je oštetio državu za 250 000 maraka što nisu male pare. S tim parama bi se mogla srediti jedna školska ili zdravstvena ustanova.

Kao četvrto, on ovakav opasan će danas sutra zgaziti nečije dijete, majku, oca, možda čak i porodicu.

Hoćemo li se tad staviti u prvi saf i reći “Halalimo mu”?
S tim parama bi se moglo dovršiti utopljavanje škole u kojoj radim (900 učenika i 100 radnika). Djelomično utopljavanje nam štedi, ako sam dobro zapamtio, više od 6.000 KM po sezoni a kad bi se završilo ušteda bi bila možda i duplo veća.

Znači, tih 250.000 koliko je on oštetio državu bi toj istoj državi moglo da se vrati relativno brzo (mislim da bi se moglo utopliti nekoliko manjih škola, što kroz manje račune za grijanje vraća uloženi novac nazad).

Za zdravstvene ustanove je račun isti.
HelaS
Posts: 5625
Joined: 22/09/2018 13:21

#62300 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

Forsaken wrote: 06/12/2022 12:31 Ljudi ba ne govorim ja da on treba voziti, nego da pisanje kazni doticnoj osobi ne pomaze ni njemu ni nama. Nit ih on placa nit ce prestat vozit. Evo napisali su mu 200k kasni i sta?
Nek' se novčana kazna promijeni u kaznu zatvora, prestat će kad shvati
Post Reply