SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

Nije to nikakva bolest, razumijem njihovu potrebu da vole svog kera. Ne branim im, moze im ker biti preci i od djeteta, njihova stvar. Nemam s tim problem. A velik problem imam kad njihov ker, bez povodca, krene ubrzanim koracima prilaziti mom djetetu. Tad ce dobiti upozorenje, a sljedeci korak je lomljenje vilice ili gusenje. Ne zanima me psiholosko stanje psa i je li ikad ikoga napalo i zeli li da se igra. Ja ne zelim, tu se sva prica zavrsava. Dok je ker na vodilici, pod kontrolom, ja s tim nikakav problem nemam.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#51227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

@Black swan

Planinu mnogi potcjenjuju, kao i 'ljude' koji se kreću po istim. Naše planine su opasne, sto zbog ljudi, ali i životinja.

A u autu imam samo šipku otpala od autosjedalice, savršeno ubojito oružje na raskrsnici, nikad ne zatrebala.
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#51228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ortodont »

striker_sarajevo wrote: 16/01/2022 18:06 Nije to nikakva bolest, razumijem njihovu potrebu da vole svog kera. Ne branim im, moze im ker biti preci i od djeteta, njihova stvar. Nemam s tim problem. A velik problem imam kad njihov ker, bez povodca, krene ubrzanim koracima prilaziti mom djetetu. Tad ce dobiti upozorenje, a sljedeci korak je lomljenje vilice ili gusenje. Ne zanima me psiholosko stanje psa i je li ikad ikoga napalo i zeli li da se igra. Ja ne zelim, tu se sva prica zavrsava. Dok je ker na vodilici, pod kontrolom, ja s tim nikakav problem nemam.
To je nasilničko ponašanje. Nećeš uraditi ništa od toga nego ćeš pažljivo procijeniti situaciju kao normalna osoba i nećeš glumiti Rockya Balbou.

Tim manje ćeš glumiti istog kada ocijenis da je vlasnik psa po svim parametrima snazniji od tebe.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

ortodont wrote: 16/01/2022 18:16
To je nasilničko ponašanje. Nećeš uraditi ništa od toga nego ćeš pažljivo procijeniti situaciju kao normalna osoba i nećeš glumiti Rockya Balbou.
Nije tvoje da donosis sud je li nasilnicko ponasanje. Postoji policija, tuzioc, sud. Uradit cu upravo to sto pise ukoliko vlasnik psa ignorise upozorenje koje mu je dato. Sljedeci put ce ga dobro drzati uz nogu i razmisliti je li uredu da njegov pas skace okolo po drugim ljudima da se igra. Ja od zakona ne bjezim.
A za taj edit, ne podcjenjuj sta je spreman uraditi otac da zastiti dijete. Pogotovo ne otac cijem djetetu je nanesena steta od strane podivljalog psa. Nije problem obracunat se ni s komplet porodicom vlasnika psa.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

ljudi ne brinu za druge nego samo za sebe i ono sto je njima uredu misle da je svima
ja kad sam pomenuo da sam majci zvao policiju zbog nepropisnog parkiranja svi me nazvali ludim a kladim se da su oni naisli da bi rekli vidi papanke gdje je parkirala i zovnuli bi joj policiju al svojoj majci ne bi


nabijem ja takve ljude na neku stvar a nazalost vecina je takvih bar ovdje
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

Ja sam ovaj slucaj dozivio licno. Moje dijete je ispred moje kuce napadnuto od strane komsijinog psa. Preskocio je ogradu, oborio na pod i krenuo da trga. Kad sam cuo vrisak noge su mi se odsjekle. Izletio sam bos, prizor koje me doceko ne zelim da iko od roditelja dozivi. Doslovno je kida. Kera sam otreso, u tom je izaso i vlasnik. Dijete sam takav kakav sam odvuko u hitnu, zavrseno je s vise savova. Taj strah u njenim ocima me unistio. Dijete danas ne mrzi pse, jednostavno ih se boji. Kad vidi kera krije se meni iza nogu i govori cuko cuko. Ako je pas na povodcu, seta ga vlasnik normalno, prodjemo svojim putem bez ikakvog komentarisanja. Ako vidim da je lutalica, uzmem je i nosim. Ako vidim da je seta vlasnik, bez lanca, fino ga s distance zamolim da cuva da se dijete boji. Ukoliko ne zeli upozorim ga da necu odgovarati u slucaju prilaska cuke meni. Tad ih vecina pricuva uz pogrdne komentare, ne zelim da ulazim u argument produzim svojim putem. Razumijem ja potrebu da se voli zivotinja vise nego ljudsko bice, isto tako molim da se ukoliko tu zivotinju doista toliko volite drize na vodilici. Kad vidim da psa seta djevojka, a sam pas je znatno dominantniji od nje predjem na drugi kraj ulice. Ne komentarisem, gledam svoja posla. Jednostavno morate da razumite da postoje ljudi koji se boje zivotinje, kolika god on bio maza i dobricina. Da se upostavi kontakt s zivotinjom takvog mentaliteta potrebno je vrijeme, a ne ulet i skok na tijelo. Ja zivotinje volim. No u situaciju kad se nalazim s djetetom, a vas ker krene podivljalo prema meni. To je samoodbrana s moje strane, nije napad. Svakako da cemo sacekati dolazak policije, dati izjave, predat slucaj na sud, angazovati advokate pa i privatne tuzbe s moje strane prema vama. Molim vlasnike kerova da dobro vode racuna o svom ljubimcu, da shvate da postoje ljudi koji se boje i ne zele da se igraju. Ko zeli price im sam.

S komsijom sam u dobrim odnosima, istog trenutka je odvuko kera u sumu i ispuco ga. Dosao u bolnicu, pruzio ruku i zaplako. Covjeku sekunde ne zamjeram.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

ja kad prolazim pored psa ako sam raspolozen sam ga pomilkim i sl
al ako ne zelim ma ne zelim da mi pridje ni najmanji pas nema veze sto je bezopasan jednostavno sam mozda tada neraspolozen da ga pomilkim ili bilo sta al to vecina ljudi ne shvata kao sto rekoh
i uvijek je prica ma on je maza nece on
ma ne zanima me izasao sam u setnju da se odmorim da sam setam a ne da mi prilazi bilo ko
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#51233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emmir1 »

Ako imaš psa, drži ga na uzici i kraj priče.
Ko god ne drži psa na uzici odmah mu kaznu na licu mjesta.


Nedavno vodim bebu na prvu vakcinu, znači bebi mjesec dva dana.
Vraćam se i parkiram u garažu i krenem prema liftu.

Na nas se zaleti neka pudlica i laje odzvanja garaža i to traje nekih pola minute.

Beba se zakocenula, tuka stoji 20 metara od svog cuke i zove ga da dodje.

Dodajem bebu supruzi.
Kunem se da bi ga otresao od beton da sam ga uhvatio.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

Licno se psa ne bojim, da je ne znam ti koja rasa i pustis ga na mene odbranit cu se. Po njegovo dobro ce se zavrsiti, a svakako da cu protiv vlasnika podnijeti prijavu i tuzbu. Kad sam s djetetom, nemoj me izazivati i tjerati da budem ono sto ne zelim. Samo ce u tom slucaju ker najebati. Na mene je taj napad ostavio emotivnog traga, nemoci. U slucaju napada dok mi je dijete tu ne biram krajni ishod. On je samo jedan, a to je smrt psa. Rado cu pozvati policiju, dati izjavu, pokrenuti tuzbu protiv vlasnika. Dobro ces pamtiti dan kad si odlucio da ga vodis bez lanca.
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#51235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Neka je on potegao, dosta je vise i kerova i njihovih ljubimaca, sve bezobrazno bolesno i agresivno. Ne moze se cuko pustiti da hoda okolo tek tako, kad se nesto desi onda se prave ludi.
Ovi moderni vlasnici su krivi, zivotinje nisu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#51236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

uuuuu jebenih likova i cukomrzaca na temi,bas me bude strah kad procitam ,sreca ne izlazim iz kuce puno,pa nisam nikad naletio na njih u real life :run:
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#51237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Ne mrzi cuke niko, nego vlasnike koji ih pustaju da rade sta hoce. Upisan lift, usrana svaka zelena povrsina, pustanje na jadne macke bez povoda…
Ja prvi bih imao cuku, ali nemam uslove, da patim i sebe i njega necu. Imao jednom, uginuo mi, onu tugu ja vise ne mogu podnijeti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

basicm wrote: 16/01/2022 19:11 Imao jednom, uginuo mi, onu tugu ja vise ne mogu podnijeti.
+1 :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#51239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dječak sa šibicama »

Ocito da sandzo nije usamljen, kazem ja kalasnjikov nositi na planinu, more kakvo pasce proci ulicom.
no_sikiriki
Posts: 17310
Joined: 11/12/2012 13:21

#51240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by no_sikiriki »

Mene sva ova priča podsjeća na "debate" o silovanju. Krive žene, što su se obukle ovako ili onako...pa eto, možemo i pištolje potezati, nije on kriv nego vlasnik psa što ga je pustio da uopće hoda ka njemu.

Zastrašujuće šta je ljudima normalno/prihvatljivo.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#51241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

emmir1 wrote: 16/01/2022 18:51 Ako imaš psa, drži ga na uzici i kraj priče.
Ko god ne drži psa na uzici odmah mu kaznu na licu mjesta.


Nedavno vodim bebu na prvu vakcinu, znači bebi mjesec dva dana.
Vraćam se i parkiram u garažu i krenem prema liftu.

Na nas se zaleti neka pudlica i laje odzvanja garaža i to traje nekih pola minute.

Beba se zakocenula, tuka stoji 20 metara od svog cuke i zove ga da dodje.

Dodajem bebu supruzi.
Kunem se da bi ga otresao od beton da sam ga uhvatio.
Treba dijete secer dobiti i traume sto neko psa smatra bogom
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#51242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Ovo je jedna od onih situacija u kojoj su obje strane krive.

Al su simptomatični upisi do sada, ne smiju se puštati psi bez povodca okolo (s čime se apsolutno slažem) ali zato izgleda naoružane brude smiju nesmetano hodati okolo i potezati oružje kada god oni procjene da je to ok...
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#51243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

[mention]crveni_makovi[/mention]

Vjeruj da je potrebnije nego sto mislis. Ogroman broj lisica ima bjesnilo. O tome se suti. Kad su zarazene totalno nemaju percepciju straha i prilaze ljudima a tada nek ti je bog na pomoci. Veliki broj je pasa koji su napusteni koje vlasnici dovedu u sumu i puste da se snalaze sami. Vremenom bas podivljaju i vise su mentalno vuk nego pas. Pogotovo ako oforme neki copor.
Prije par godina je bila ekipa sanera narkomana koja je ordinirala na trebevicu. Furke sa satro sudarima, otimanjem auta itd....

Znaci veoma je potrebno.
Last edited by zdruzdjo on 16/01/2022 19:32, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#51244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

BadBoy wrote: 16/01/2022 19:26 ali zato izgleda naoružane brude smiju nesmetano hodati okolo i potezati oružje kada god oni procjene da je to ok...
znaju takvi klosari kome se mogu kurciti ,a kome ne . da je neki slican bruda bio s cukom ne bi smio pisnuti ...
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#51245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

zdruzdjo wrote: 16/01/2022 19:28
crveni_makovi wrote: 16/01/2022 17:56 Koliko li je uobičajeno izaći u šetnju na Igman i nositi pištolj sa sobom.
Vjeruj da je potrebnije nego sto mislis. Ogroman broj lisica ima bjesnilo. O tome se suti. Kad su zarazene totalno nemaju percepciju straha i prilaze ljudima a tada nek ti je bog na pomoci. Veliki broj je pasa koji su napusteni koje vlasnici dovedu u sumu i puste da se snalaze sami. Vremenom bas podivljaju i vise su mentalno vuk nego pas. Pogotovo ako oforme neki copor.
Prije par godina je bila ekipa sanera narkomana koja je ordinirala na trebevicu. Furke sa satro sudarima, otimanjem auta itd....

Znaci veoma je potrebno.
Ti nisu bili obični šaneri narkomani nego dobro uvezana ekipa koja je bila u talu i sa policijom. Bio nedavno članak, uhapsili su neke ja mislim.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#51246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/01/2022 19:29
BadBoy wrote: 16/01/2022 19:26 ali zato izgleda naoružane brude smiju nesmetano hodati okolo i potezati oružje kada god oni procjene da je to ok...
znaju takvi klosari kome se mogu kurciti ,a kome ne . da je neki slican bruda bio s cukom ne bi smio pisnuti ...
A zato nam je grad tu i gdje jeste, apsolutna septička jama moj bitanga. Apsolutno sam za da se poštuje zakon kad su u pitanju psi u gradu (brnjice, povodac, gazda kupi govno za njim) al nouržane brude ordiniraju cijelim gradom, evo sad i okolnim izletištima i sva se priča svela na psa...
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#51247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Image
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#51248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

moja mala se boji pasa, takvu vrstu straha nisam prije vidio, nekotrolisani strah kada vidi psa prelazi da drugu stranu krije se iza mene I gleda psa gdje je, u tom strahu ne gleda gdje se ona nalazi, ima li auto, hoce li ona udariti u sta.....a nije imala traumaticno iskustvo niti smo je odgojili da mrska pse o da su psi opasni itd itd.....pa kada vidimo npr mirnog psa odemo da.ga mazimo, da je prodje strah, jok, mazim ga ja I igram se ona sa distance gleda....ako da ima svega....vlasnik psa je duzan da psa cuva upravo zbog ovakvih stvari.....mozda je lika jednostavno strah.....
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

no_sikiriki wrote: 16/01/2022 19:19 Mene sva ova priča podsjeća na "debate" o silovanju. Krive žene, što su se obukle ovako ili onako...pa eto, možemo i pištolje potezati, nije on kriv nego vlasnik psa što ga je pustio da uopće hoda ka njemu.

Zastrašujuće šta je ljudima normalno/prihvatljivo.
to dvoje se ne moze porediti jer nisam nikada cuo da se neko boji zena i ako se boji nisam nikad cuo da je takve zena napala da je mora silovati zbog toga dok je kod pasa sasvim obrnuto i itekako ima slucajeva gdje pas napadne zbog ovog ili onog razloga nekoga ili prilazi nekome ko se boji psa
jednostavno jer psu ne mozes reci e nemoj njemu prilaziti boji te se
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#51250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Je li mora pas imati brnjicu na planini?
Post Reply