SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#51651 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

90minut wrote: 21/01/2022 08:38 Ovaj o Tomi, a ja o cinjenici da su amateri odradili i jednog i drugog. :lol:
Ja se referisem na tvoju nebulozu da ce neko dobiti 15+ godina. Tomo Spahovic nije nikakav kriminalac. Ko zna tu familiju zna da su sve stekli prevarom i na aktera. Tomu je branio Omar. Neki bi rekli ispodprosjecan advokat. Ja cu reci prosjecan, i takav advokat mu je isposlovao deal od 5.5 godina za tesko ubistvo kakva je bila kvalifikacija.
Zamisli sta moze uraditi Senka Nozica, Vasvija Vidovic, Senad Kreho ili neko slican ko se bavi krivicom?
U najgore slucaju ubistvo ce na sebe uzet neko iz grupe koga nije privodjen i kaznjavan. Ovi ce platiti i ide bussines as usual.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#51652 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by 90minut »

Ostaje da vidimo koliko ce dobiti evo nek' je upisano da ce Kabaš dobiti 15+, a ne bi me cudilo da dobije i 20+ jer je u bjekstvu i ovaj veceras ko je odradio ce minimum dobiti 15 ostala trojica ili cetvorica koliko ih je vec bilo minimum po 5 godina ce dobiti.

Da je Amerika znamo kako bi završili, al' ovdje je vec uhodana praksada daju te kazne.

Tomo je sigurno poseban slucaj..

Dobro znacemo sve pa cemo se cuti.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24403
Joined: 08/09/2005 20:08

#51653 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 01:59 Ne desava. Desava jer je jedan od njih odlucio da sam preuzme djelovanje na teritoriji sarajeva. A to se, kao sto vidis, ne moze dopustiti.
Gledao sam kako migranti tuku migranta koji je bez dozvole dosao prodavati namirnice na raskrsnicu. To kod raskrsnice Obi. Udaljenost od policijske stanice 1 minut autom.

Gledao sam i kako se koskaju onaj sto prosi bez noge na Nedzaricima i migranti sto prodaju maramice. Vidim da su se dogovorili, pa se svako drzi sada svoje strane ceste.

Mogu misliti oko lukrativnijih stvari...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#51654 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

foxlife wrote: 21/01/2022 03:08
vjeshalica wrote: 21/01/2022 01:59

Mudrovanderu,nece sa kkamorom i kolumbijom,vec lokalne veze
Ko mi kaze mudrovanderu
Manje gledaj narcos i sl
Ljudi drmaju trzistem,copaju se na kucnim pragovima,i nadjes se ti da kazes kako neko treba manje da gleda TV. Deder,ti manje zivi u iluzijama da je sve po ulicama bezazleno i da su ubistva ova bezazlena kao i motivi.Za nas obicni svijet nije,jer nije se jednom desilo da neko popije metak na pravdi boga.Sto se mene licno tice nek se pokolju sabljama na ulici,ali bez kolaerala.
Ovolika mafijaska sloboda nije nista drugo nego osmisljen plan kontrole stanovistva STRAHOM i NESIGURNOSCU pored BIJEDE, da se svako od nas boji kad na posrani balkon izadje hocel ga neko ucmekat.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#51655 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dr. Kuca »

90minut wrote: 21/01/2022 08:31 Kome ti šuplju prosipaš da mi je znati..

Eto imaju fore još jedno ubistvo i svih 10 ide na dugogodišnju robiju. :lol:

Ma nema ih u ekipi više od 10 spice oficijalno s ovim ubistvom dvojica idu na 15+ i još 5 njih na 5+ možda i više s obzirom na težinu.

" Važna je poruka ". :lol:
Teški amateri koji nisu dva puta razmilili da protivnike proguta mrak zapitaj se da li ostavlja više ovo pritiska na protivnike ili da je lik naprosto nestao, a oni se po mahali šetaju i dalje...
Pa ovo rade da bi se nametnuli i proculo za njih.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51656 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

vjeshalica wrote: 21/01/2022 10:17
foxlife wrote: 21/01/2022 03:08

Ko mi kaze mudrovanderu
Manje gledaj narcos i sl
Ljudi drmaju trzistem,copaju se na kucnim pragovima,i nadjes se ti da kazes kako neko treba manje da gleda TV. Deder,ti manje zivi u iluzijama da je sve po ulicama bezazleno i da su ubistva ova bezazlena kao i motivi.Za nas obicni svijet nije,jer nije se jednom desilo da neko popije metak na pravdi boga.Sto se mene licno tice nek se pokolju sabljama na ulici,ali bez kolaerala.
Ovolika mafijaska sloboda nije nista drugo nego osmisljen plan kontrole stanovistva STRAHOM i NESIGURNOSCU pored BIJEDE, da se svako od nas boji kad na posrani balkon izadje hocel ga neko ucmekat.
ljudi drmaju kojim trzistem? i koji ljudi
nemojte mjesati ove klosare sto su ubili ovu dvojicu sa ovim titom i sl

al vasa masta to spoji i ispadosmo glavni grad narko kartela u citavom svijetu

ova mafijaska sloboda je odraz rada ili bolje receno nerada tuzitelja sudija i sl a ne da su toliko jaki
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51657 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Dr. Kuca wrote: 21/01/2022 10:26
90minut wrote: 21/01/2022 08:31 Kome ti šuplju prosipaš da mi je znati..

Eto imaju fore još jedno ubistvo i svih 10 ide na dugogodišnju robiju. :lol:

Ma nema ih u ekipi više od 10 spice oficijalno s ovim ubistvom dvojica idu na 15+ i još 5 njih na 5+ možda i više s obzirom na težinu.

" Važna je poruka ". :lol:
Teški amateri koji nisu dva puta razmilili da protivnike proguta mrak zapitaj se da li ostavlja više ovo pritiska na protivnike ili da je lik naprosto nestao, a oni se po mahali šetaju i dalje...
Pa ovo rade da bi se nametnuli i proculo za njih.
ovo rade jer su glupi
onaj ko bi trebao cuti za njih cut ce i bez ovih ubistava
je li turkovic ista uradio da se cuje za njega a na kraju ispade gori nego pola kriminalaca za koje smo slusali danonocno celo ovaj onaj
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#51658 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dr. Kuca »

foxlife wrote: 21/01/2022 10:32
Dr. Kuca wrote: 21/01/2022 10:26

Pa ovo rade da bi se nametnuli i proculo za njih.
ovo rade jer su glupi
onaj ko bi trebao cuti za njih cut ce i bez ovih ubistava
je li turkovic ista uradio da se cuje za njega a na kraju ispade gori nego pola kriminalaca za koje smo slusali danonocno celo ovaj onaj
Pa imas raznih vrsta. Ovi hoce da ostave dojam da su brutalna grupa, neki zele inkognito itd.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#51659 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

foxlife wrote: 21/01/2022 10:30
vjeshalica wrote: 21/01/2022 10:17

Ljudi drmaju trzistem,copaju se na kucnim pragovima,i nadjes se ti da kazes kako neko treba manje da gleda TV. Deder,ti manje zivi u iluzijama da je sve po ulicama bezazleno i da su ubistva ova bezazlena kao i motivi.Za nas obicni svijet nije,jer nije se jednom desilo da neko popije metak na pravdi boga.Sto se mene licno tice nek se pokolju sabljama na ulici,ali bez kolaerala.
Ovolika mafijaska sloboda nije nista drugo nego osmisljen plan kontrole stanovistva STRAHOM i NESIGURNOSCU pored BIJEDE, da se svako od nas boji kad na posrani balkon izadje hocel ga neko ucmekat.
ljudi drmaju kojim trzistem? i koji ljudi
nemojte mjesati ove klosare sto su ubili ovu dvojicu sa ovim titom i sl

al vasa masta to spoji i ispadosmo glavni grad narko kartela u citavom svijetu

ova mafijaska sloboda je odraz rada ili bolje receno nerada tuzitelja sudija i sl a ne da su toliko jaki
Ma ne, ja ih ne dovodim u kontekst uopce sa Titom niti sam.Samo sam se nadovezala,a oni imaju svoj klan i ko ih snadbjeva ili mozda samo je copanje radi saksija usjeva? Nema to veze sa saksijama,pogledaj u Adela kad je pretres izvrsen frajer vojno naoruzanje u kuci ima.Nekakve raketne bacace.Pa nisu prskalice sa torte.Nismo glavni grad kartela u svijetu,ali obracuni imaju svoje pozadine,a ni pojedini zvucni ljudi se ne pojavljuju ovdje bezveze.Najlakse je biti uljuljkan i misliti da sve ovo nije nista.
Po tvojoj plitkoj logici,ovdje padaju mrtve glave zbog stoga sijena kao da je vrijedan toga.Smijesno.Vidjeces 3 osobe koje ce doci na tapetu za ubistvo su od ranije poznate po brutalnim krivicnim djelima.Ti ces se naci da to osporis i kazes,nije to nista.Dakle vec 2 ubistva imamo i to je nista.Previse piskutas gluposti.
Last edited by vjeshalica on 21/01/2022 10:40, edited 1 time in total.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#51660 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by preselio na ahiret »

Dr. Kuca wrote: 21/01/2022 10:36
foxlife wrote: 21/01/2022 10:32

ovo rade jer su glupi
onaj ko bi trebao cuti za njih cut ce i bez ovih ubistava
je li turkovic ista uradio da se cuje za njega a na kraju ispade gori nego pola kriminalaca za koje smo slusali danonocno celo ovaj onaj
Pa imas raznih vrsta. Ovi hoce da ostave dojam da su brutalna grupa, neki zele inkognito itd.
roki,laprdas na pamet,mani se filmova,u bosni si.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#51661 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muhafuca »

vjeshalica wrote: 21/01/2022 10:17
foxlife wrote: 21/01/2022 03:08

Ko mi kaze mudrovanderu
Manje gledaj narcos i sl
Ljudi drmaju trzistem,copaju se na kucnim pragovima,i nadjes se ti da kazes kako neko treba manje da gleda TV. Deder,ti manje zivi u iluzijama da je sve po ulicama bezazleno i da su ubistva ova bezazlena kao i motivi.Za nas obicni svijet nije,jer nije se jednom desilo da neko popije metak na pravdi boga.Sto se mene licno tice nek se pokolju sabljama na ulici,ali bez kolaerala.
Ovolika mafijaska sloboda nije nista drugo nego osmisljen plan kontrole stanovistva STRAHOM i NESIGURNOSCU pored BIJEDE, da se svako od nas boji kad na posrani balkon izadje hocel ga neko ucmekat.
Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#51662 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Operativni podaci su utvrdili da su ubice Lukača, prije nego su ga likvdirali, pratili putem videonadzora i kamera koje su postavljene na kući Adela Kabaša. Kabaš zvani Dasta, još prije ubistva Ramića, instalirao je kamere koje snimaju cijelu ulicu Ruđera Boškovića
https://avaz.ba/vijesti/bih/711668/avaz ... -na-kameri

Kakvi sve intelektualci zive u ulici Rudjera Boskovica... :mrgreen:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#51663 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Samo Asmir Murtovic i Mehmed Ramic su iz te ulice, ovi ostali nemaju veze s Tom ulicom.
Usput da napisem da vas vecina lupa gluposti u vezi ovih likova.
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#51664 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by madesa »

ma nikog ne ubiju dzabe, mafija i obracun oko droge, jedan manje ajmo dalje
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51665 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

vjeshalica wrote: 21/01/2022 10:38
foxlife wrote: 21/01/2022 10:30

ljudi drmaju kojim trzistem? i koji ljudi
nemojte mjesati ove klosare sto su ubili ovu dvojicu sa ovim titom i sl

al vasa masta to spoji i ispadosmo glavni grad narko kartela u citavom svijetu

ova mafijaska sloboda je odraz rada ili bolje receno nerada tuzitelja sudija i sl a ne da su toliko jaki
Ma ne, ja ih ne dovodim u kontekst uopce sa Titom niti sam.Samo sam se nadovezala,a oni imaju svoj klan i ko ih snadbjeva ili mozda samo je copanje radi saksija usjeva? Nema to veze sa saksijama,pogledaj u Adela kad je pretres izvrsen frajer vojno naoruzanje u kuci ima.Nekakve raketne bacace.Pa nisu prskalice sa torte.Nismo glavni grad kartela u svijetu,ali obracuni imaju svoje pozadine,a ni pojedini zvucni ljudi se ne pojavljuju ovdje bezveze.Najlakse je biti uljuljkan i misliti da sve ovo nije nista.
Po tvojoj plitkoj logici,ovdje padaju mrtve glave zbog stoga sijena kao da je vrijedan toga.Smijesno.Vidjeces 3 osobe koje ce doci na tapetu za ubistvo su od ranije poznate po brutalnim krivicnim djelima.Ti ces se naci da to osporis i kazes,nije to nista.Dakle vec 2 ubistva imamo i to je nista.Previse piskutas gluposti.
Jbt al ti volis izmisljati stvari i unaprijed pisati ko ce sta reci
Kakve veze ima sta je nadjeno kod tog adela
Imas takvih arsenala koliko hoces u gradu a ljudi ni blizu kriminala
Jesu prije par godina u rs-u jednom nasli top ili tako nesto
Jel ga to svrstava medju najtrazenije teroriste?
Kao sto rekoh previse gledas serije i filmove smanji dozivljaj sa svojim fantazijama
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#51666 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

foxlife wrote: 21/01/2022 11:07
Jbt al ti volis izmisljati stvari i unaprijed pisati ko ce sta reci
Kakve veze ima sta je nadjeno kod tog adela
Imas takvih arsenala koliko hoces u gradu a ljudi ni blizu kriminala
Jesu prije par godina u rs-u jednom nasli top ili tako nesto
Jel ga to svrstava medju najtrazenije teroriste?
Kao sto rekoh previse gledas serije i filmove smanji dozivljaj sa svojim fantazijama
Jedino ko fantazira si ti. Treba te cesce posoliti da ne pises gluposti. Vojni arsenal ljudi eto drze po kucama ko 10kg brasna. Ti u tome ne vidis problem jer i nisi svjestan posljedice,a malo prije toga pises kako bi samo policiji dozvolio oruzje.Ne znas bil srao ili pisao.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#51667 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

EasyMan wrote: 21/01/2022 11:00 Samo Asmir Murtovic i Mehmed Ramic su iz te ulice, ovi ostali nemaju veze s Tom ulicom.
Usput da napisem da vas vecina lupa gluposti u vezi ovih likova.
Pa ko je rekao da imaju? I sta lupamo, to je samo klosarski obracun :lol:
Bel da jes, jos kad dvojicu saucesnika objave ko su...sve goli kriminalac.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#51668 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ovo_malo_duse »

madesa wrote: 21/01/2022 11:01 ma nikog ne ubiju dzabe, mafija i obracun oko droge, jedan manje ajmo dalje
Jedno mi nije jasno. Upuste se u te vode i udju u konflikt medjusobno ili sa drugom grupacijom znaju sta se okolo desava i ponasaju se ovako nonsalantno ono izadje iz kuce ukokaju ga ko zeca. Mislim jel kontaju nece mene il sta?

Ja i da dodam gornji pofalici :D :D , nekad je bila samo Orlovacka katastrofa, sad se prosilo izgleda. Stare generacije Sandzosa su drzale taj dio oko Rudjera Boskovica pod kontrolom, nije bilo belaja nikad. Neka nova vremena dosla..
User avatar
sime_cipol
Posts: 15990
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#51669 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

Ovo moze biti poruka i za konkurenciju, ne samo na trzistu droge, a i svim postenim ljudima koji pokušavaju praviti posao. Sutra ti dodje ekipa i kaze reket od par milja, a onda znas ko ti je dosao, pa stisni nemoj dati. Ili ti jednostavno ovo je sad nas biznis, izadji odavde.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#51670 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

vjeshalica wrote: 21/01/2022 11:11
EasyMan wrote: 21/01/2022 11:00 Samo Asmir Murtovic i Mehmed Ramic su iz te ulice, ovi ostali nemaju veze s Tom ulicom.
Usput da napisem da vas vecina lupa gluposti u vezi ovih likova.
Pa ko je rekao da imaju? I sta lupamo, to je samo klosarski obracun :lol:
Bel da jes, jos kad dvojicu saucesnika objave ko su...sve goli kriminalac.
Pa ti rece kakvi sve intelektualci zive u toj ulici, ja ti kazem ne zivi niko od tih likova u toj ulici. Cak ni Murtovici ne zive tu, a Mehe vise nema.
Pisu gluposti, spominju kartele itd…
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#51671 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by 90minut »

preselio na ahiret wrote: 21/01/2022 10:39
Dr. Kuca wrote: 21/01/2022 10:36

Pa imas raznih vrsta. Ovi hoce da ostave dojam da su brutalna grupa, neki zele inkognito itd.
roki,laprdas na pamet,mani se filmova,u bosni si.
Strašno kol'ko laprda kao da ima 10 godina ni manje ni više kao da je život igrica pa oni ciljano išli da im dvojica koji imaju muda da ubiju završe na dugogodišnjoj robiji, a ostatak " kartela " da im isto završi za saucesnistvo na 5+ godina.

Ne majstore zavrsili su kako su završili jer su amateri da imaju trunku profesionalizma protivnici bi bili u zemlji na okolnim planinama i drugi " karteli " bi se sjebavali koliko su brutalni da ih niko ne može pronaci.

Ove javne egzekucije zapravo govore koliko su bez mozga i neiskusni...

Al' takav je život na svemu se uci kad izađu iz zatvora modus operandi ce biti da kidnapuju da kopaju duboko i da nema policije za vratom. :thumbup:
Last edited by 90minut on 21/01/2022 12:00, edited 1 time in total.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#51672 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dr. Kuca »

preselio na ahiret wrote: 21/01/2022 10:39
Dr. Kuca wrote: 21/01/2022 10:36

Pa imas raznih vrsta. Ovi hoce da ostave dojam da su brutalna grupa, neki zele inkognito itd.
roki,laprdas na pamet,mani se filmova,u bosni si.
Roki, treba se nekad izac, a ne samo kuca poso kuca. Nevjerovatna kolicina neznanja.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#51673 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emigrazione »

namiami wrote: 21/01/2022 11:46 Momcino, kad ti neko saspe par metaka u prsa bez upozorenja, nije to klošar. Ti nastavi kako hoces, ali ne mozes uvijek biti najpametnij na ovom forumu. Forumasi koji su upucenij ti opisu, ali jok, ono sto tebi dva neurona kazu, mora biti tako.
A sta je majke ti, kucu i ukucane ostavio na milost i nemilost i zbriso preko grane, kakvi su to mafijasi, mangupi, kako se to zove...
Naslovnica
Posts: 27662
Joined: 20/03/2013 15:38

#51674 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

emigrazione wrote: 21/01/2022 12:07
namiami wrote: 21/01/2022 11:46 Momcino, kad ti neko saspe par metaka u prsa bez upozorenja, nije to klošar. Ti nastavi kako hoces, ali ne mozes uvijek biti najpametnij na ovom forumu. Forumasi koji su upucenij ti opisu, ali jok, ono sto tebi dva neurona kazu, mora biti tako.
A sta je majke ti, kucu i ukucane ostavio na milost i nemilost i zbriso preko grane, kakvi su to mafijasi, mangupi, kako se to zove...
Michael Corleone je zbrisao preko grane. :gunjastajl:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51675 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

namiami wrote: 21/01/2022 11:46 Momcino, kad ti neko saspe par metaka u prsa bez upozorenja, nije to klošar. Ti nastavi kako hoces, ali ne mozes uvijek biti najpametnij na ovom forumu. Forumasi koji su upucenij ti opisu, ali jok, ono sto tebi dva neurona kazu, mora biti tako.
Upuceniji u serije i filmove jesu
Klosari i znaju samo pucati bilo u koljena jer ih je strah ili u prsa jer je glup
A za ostalo vi i dalje pravite od njih eskobare i sl
Ja cu se baviti pametnijim stvarima i razgovarati sa pametnijim ljudima
Post Reply