SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
sime_cipol
Posts: 16229
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#48326 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

Danas prolazim pored Imzit pumpe na Dobrinji kad nekakva banda postavila natpise Dobro Došli u Republiku Srpsku i Područje Opstine Istocno Novo Sarajevo u pravcu grada prema KT na ulazu u Dobrinju.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#48327 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by redhat »

Svaki sukob po principu dva na jedan vrlo nepovoljno završi za ovog jednog ko god da je i šta god da je. Jedino u filmovima jedan nalupa više njih, može se desiti da se bolje snađe ili da ova dvojica ne snađu najbolje pa da se sukob zavši povoljnije za pojedinca. Svaki učitelj i trener svake borilačke vještine ili samoodbrane na prvom času savjetuje izbjegavanje konflikta pogotovo uličnog i daje savjet kad se nađeš u sukobu sa više njih bježi. Ulična i kafanska tuča nisu parter i fiskulturna sala već su i nož i cigla i kamen, šarafciger i ugrizi i gurni prst u oko, sve što se nađe pri ruci i u datom trenutku. Konkretno dijete sa videa nije imalo šanse protiv odraslog jednog muškarca a ne dvojice, da zanemarimo što to što se mali bavi sportom uopšte ne mora da znači da je agresivan i konfliktan - obično bude obratno a u tim godinama "odrasle" svi gledamo sa respektom i strahom. Malom nije palo na pamet da se fajta dok nije bilo kasno. I u profesionalnom sportu, boxu imaš kategorije da se ne bi desilo da onaj iz super lake kategorije ne naleti na super teškaša koji će ga obogaljiti jednim udarcem - a gle čuda oba odrasli utrenirani i spremni borci. Može li ovaj iz super lake izbjeći ovog teškaša i nalupati ga, može jako teško ali može i to je više izuzetak nego pravilo.
To što odrasla osoba pod bilo kojim izgovorom odluči da napadne dijete ili čak da uđe u fizički konflikt sa djetetom više govori o toj osobi i DA - mudonje su zaradile krivičnu prijavu, mahala je ponosna.
Last edited by redhat on 16/09/2021 12:49, edited 1 time in total.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#48328 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

Iskreno ne znam kako bi protumacio situaciju..ne opravdam ih sto su ga prebili, ali nije mi ih tesko ni razumjeti. Trajme djetetu mogu ostati trajne

Sjecam se u osnovnoj bilo je tako tih mangupcica sto su silu prosipali uglavnom mladjim, mada to nije bilo toliko fizicko koliko je psihicko maltretiranje....jednog dana dolazi na igraliste otac od maltretiranog djeteta i bez ikakve price udara samar jednom siledziji,,,drugi kao nesto podje ali je dobio stoc i ostao na mjestu.

Nakon toga se ne sjecam da sam ikad ih vidio onako bahate pred skolom..a nisam cuo ni da se neko zalio na tog oca i to sto je uradio.

Sa druge strane sjecam se bezazlene situacije gdje su se dva djeteta od 11/12 godina porijeckala oko necega i nakon toga dolazi otac od jednom i brutalno prebija dijete od 11-12 godina ...i dan danas mi je ta slika pred ocima...da ga nisu zaustavili prisutni ja mislim da bi ga ubio namrtvo...jer ovaj njegovom djetetu opsovo nanu koja je umrla
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#48329 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

invincible1921 wrote: 16/09/2021 12:58 Iskreno ne znam kako bi protumacio situaciju..ne opravdam ih sto su ga prebili, ali nije mi ih tesko ni razumjeti. Trajme djetetu mogu ostati trajne

Sjecam se u osnovnoj bilo je tako tih mangupcica sto su silu prosipali uglavnom mladjim, mada to nije bilo toliko fizicko koliko je psihicko maltretiranje....jednog dana dolazi na igraliste otac od maltretiranog djeteta i bez ikakve price udara samar jednom siledziji,,,drugi kao nesto podje ali je dobio stoc i ostao na mjestu.

Nakon toga se ne sjecam da sam ikad ih vidio onako bahate pred skolom..a nisam cuo ni da se neko zalio na tog oca i to sto je uradio.
a ovaj primio 20+ samara i 20+ stoceva od dvojice krkana
mogli su fino mobitel u ruke i zvati policiju
mali moze "odgovarati" policiji jer je maloljetnik a ne dijete i na kraju krajeva ima majka koja bi primila kaznu ili sl a ne ovako siledzijski
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#48330 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

foxlife wrote: 16/09/2021 13:03
invincible1921 wrote: 16/09/2021 12:58 Iskreno ne znam kako bi protumacio situaciju..ne opravdam ih sto su ga prebili, ali nije mi ih tesko ni razumjeti. Trajme djetetu mogu ostati trajne

Sjecam se u osnovnoj bilo je tako tih mangupcica sto su silu prosipali uglavnom mladjim, mada to nije bilo toliko fizicko koliko je psihicko maltretiranje....jednog dana dolazi na igraliste otac od maltretiranog djeteta i bez ikakve price udara samar jednom siledziji,,,drugi kao nesto podje ali je dobio stoc i ostao na mjestu.

Nakon toga se ne sjecam da sam ikad ih vidio onako bahate pred skolom..a nisam cuo ni da se neko zalio na tog oca i to sto je uradio.
a ovaj primio 20+ samara i 20+ stoceva od dvojice krkana
mogli su fino mobitel u ruke i zvati policiju
mali moze "odgovarati" policiji jer je maloljetnik a ne dijete i na kraju krajeva ima majka koja bi primila kaznu ili sl a ne ovako siledzijski

Da oni su pretjerali apsolutno osudujem...nego govorim vise u svrhu da razumijem kad roditelji reaguju uzmu stvar u svoje ruke
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#48331 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by moonca »

:-)
Opis dogadjaja je preuvelican.. na snimku se ne vidi, da ga 'brutalno' tuku.. osim momka s torbicom..
..novinari,kao i svaki tekst..bombasticno najavljuju..a izgleda i da znaju zasto...... masa jednostavno prihvati ....

No, bez obzira... napadace treba kazniti.... ne zatvor...da, novcana steta... i javni rad.... :zoka:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#48332 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

invincible1921 wrote: 16/09/2021 13:04
foxlife wrote: 16/09/2021 13:03

a ovaj primio 20+ samara i 20+ stoceva od dvojice krkana
mogli su fino mobitel u ruke i zvati policiju
mali moze "odgovarati" policiji jer je maloljetnik a ne dijete i na kraju krajeva ima majka koja bi primila kaznu ili sl a ne ovako siledzijski

Da oni su pretjerali apsolutno osudujem...nego govorim vise u svrhu da razumijem kad roditelji reaguju tako
pa i ja govorim razumijem da reagujes da zastitis dijete al da imaju mozga zastitili bi ga preko institucija tj preko policije i sl i zaprijetis decku na licu mjesta jer znas ko je
i na kraju ostanu cisti
a ovako samo sebe napravili kretenima da ih pola grada pljuje neko napisa da su dobili i krivicnu i neka su
da se ja pitam placali bi ovom malcu troskove takmicenja
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#48333 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

foxlife wrote: 16/09/2021 13:07
invincible1921 wrote: 16/09/2021 13:04


Da oni su pretjerali apsolutno osudujem...nego govorim vise u svrhu da razumijem kad roditelji reaguju tako
pa i ja govorim razumijem da reagujes da zastitis dijete al da imaju mozga zastitili bi ga preko institucija tj preko policije i sl i zaprijetis decku na licu mjesta jer znas ko je
i na kraju ostanu cisti
a ovako samo sebe napravili kretenima da ih pola grada pljuje neko napisa da su dobili i krivicnu i neka su
da se ja pitam placali bi ovom malcu troskove takmicenja
Nije policija svaki dan tu da bude s tobom da te brani, vjerovatno je djetetu i ofirno ic dotle nego trpi..ne govorim ha ovaj slucaj nego ha inace. ponavljam ne opravdam uopste ovo ali vjeruj mi puno vise je djece kojima je u neku ruku drago sto se ovo desilo njemu...sad mama pravi od njega sveca, ovo se vjerovatno vuce godinama, vjerovatno maltretira koga stigne..al eto to je predpostavka po ranijim iskustvima,necu da grijesim dusu
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#48334 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

invincible1921 wrote: 16/09/2021 13:12
foxlife wrote: 16/09/2021 13:07
pa i ja govorim razumijem da reagujes da zastitis dijete al da imaju mozga zastitili bi ga preko institucija tj preko policije i sl i zaprijetis decku na licu mjesta jer znas ko je
i na kraju ostanu cisti
a ovako samo sebe napravili kretenima da ih pola grada pljuje neko napisa da su dobili i krivicnu i neka su
da se ja pitam placali bi ovom malcu troskove takmicenja
Nije policija svaki dan tu da bude s tobom da te brani, vjerovatno je djetetu i ofirno ic dotle nego trpi..ne govorim ha ovaj slucaj nego ha inace. ponavljam ne opravdam uopste ovo ali vjeruj mi puno vise je djece kojima je u neku ruku drago sto se ovo desilo njemu...sad mama pravi od njega sveca, ovo se vjerovatno vuce godinama, vjerovatno maltretira koga stigne..al eto to je predpostavka po ranijim iskustvima,necu da grijesim dusu
sta se desavalo prije mozemo samo nagadjati ovdje
govorim sta su mogli ovi dripci uraditi kad su ga uhvatili
i sigurno ne bi se vise isto ponasao taj karatas ili sta je vec prema tom malcu a ne ovako da ga udaraju

ne smiju nikome reci nista za nepravdu oko sebe pa iskalili bijes na djetetu
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#48335 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by i agree »

moonca wrote: 16/09/2021 13:06 :-)
Opis dogadjaja je preuvelican.. na snimku se ne vidi, da ga 'brutalno' tuku.. osim momka s torbicom..
..novinari,kao i svaki tekst..bombasticno najavljuju..a izgleda i da znaju zasto...... masa jednostavno prihvati ....

No, bez obzira... napadace treba kazniti.... ne zatvor...da, novcana steta... i javni rad.... :zoka:
Znas sta je meni ovde fascinantno,kad je njen mali opalio ovog drugog i ovaj pao sa bicikla,tako je mogo udarit glavom u beton i da se vise ne digne, izjava majke je opravdavajuca,djeca se potukla eto ako treba doci cemo na sud :lol:
Da su to djeca po 10 godina pa hajde nekako bi shvatio ali ovo...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#48336 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

i agree wrote: 16/09/2021 13:57
moonca wrote: 16/09/2021 13:06 :-)
Opis dogadjaja je preuvelican.. na snimku se ne vidi, da ga 'brutalno' tuku.. osim momka s torbicom..
..novinari,kao i svaki tekst..bombasticno najavljuju..a izgleda i da znaju zasto...... masa jednostavno prihvati ....

No, bez obzira... napadace treba kazniti.... ne zatvor...da, novcana steta... i javni rad.... :zoka:
Znas sta je meni ovde fascinantno,kad je njen mali opalio ovog drugog i ovaj pao sa bicikla,tako je mogo udarit glavom u beton i da se vise ne digne, izjava majke je opravdavajuca,djeca se potukla eto ako treba doci cemo na sud :lol:
Da su to djeca po 10 godina pa hajde nekako bi shvatio ali ovo...
Vjerovatno bi na nekoj molbi od drugog rostielja uzvratila psovkom..
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#48337 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

invincible1921 wrote:
Nije policija svaki dan tu da bude s tobom da te brani, vjerovatno je djetetu i ofirno ic dotle nego trpi..ne govorim ha ovaj slucaj nego ha inace. ponavljam ne opravdam uopste ovo ali vjeruj mi puno vise je djece kojima je u neku ruku drago sto se ovo desilo njemu...sad mama pravi od njega sveca, ovo se vjerovatno vuce godinama, vjerovatno maltretira koga stigne..al eto to je predpostavka po ranijim iskustvima,necu da grijesim dusu
Kakvim ranijim iskustvima?
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#48338 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

https://avaz.ba/vijesti/bih/681715/avaz ... kovacevica

Ne moze se parkirati na parking dok ovu zakasnjelu akciju sprovode, znaci svi koji su vozili prema a. sacirbegovic u preksaju preko pune
User avatar
hopi
Posts: 5678
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#48339 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hopi »

to sam i ja pomislio
pa haj da je u pitanju neka hitna intervencija, ali ovi se parkirali na cesti dok ovi pretresaju stan
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#48340 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

Doduse kad je dodickova pratnja mogla biti parkirana dok je mile ronhill obavljao intervju kod senada hadzifejzovica mogu i lokalci jbg
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#48341 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shandrprcSA »

vjeshalica wrote: 18/07/2021 14:53
mk ultra wrote: 18/07/2021 10:22 Poserem vam se na maraton

Zatvore Safeta Hadzica, ja najavu nigdje vidio nisam, gdje je obilaznica, kaze LAPD nema obilaznice.
Nazad kuci raspakuj sve poseri mi se u vikend

https://bihamk.ba/bs/spi/stanje-na-cest ... nformacije

Na klixu nema
Ovo je glavni tranzit kroz grad, bez najave :bih:
Bitno je trcati :lol:

Nigdje ne pise ni da trola ne radi, a ne radi.

Majku vam blentavu, nauka organizovati trku
Posrali se na gradski prevoz
Nemres od fitnes skorojevica prnut
Do juce imali 5 iz fiskulture zbog bijelih carapa i majice
pripremite se i za danas :izet: :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izmjena ... /210919005
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#48342 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

shandrprcSA wrote: 19/09/2021 08:10
vjeshalica wrote: 18/07/2021 14:53
Posrali se na gradski prevoz
Nemres od fitnes skorojevica prnut
Do juce imali 5 iz fiskulture zbog bijelih carapa i majice
pripremite se i za danas :izet: :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izmjena ... /210919005
Woow divno hebem li im organizacijuu
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#48343 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shandrprcSA »

evo vec je sranje po cesti :lol: :lol: :lol: sve su od hrasnog pa prema gradu zatvorili :izet:
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#48344 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by L u c i f e r »

Trcanje po gradu
Prolupo narod bgm

Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo odobrilo je Udruženju građana „Marathon“ privremenu izmjenu režima saobraćaja sutra, nedjelja, 19. septembra ove godine, u 18 sarajevskih ulica, i to: Ferhadija, Maršala Tita, Zmaja od Bosne, Halida Kajtaza, Hiseta, Hamze Hume, Terezija, Vrbanja, Vilsonovo šetalište, Topal Osman paše, Zvornička, Grbavička, Zagrebačka, Obala Kulina bana, Telali, Mula Mustafe Bašeskije, Zelenih beretki i Branilaca Sarajeva radi održavanja manifestacije „Run Fest“.

Privremena izmjena režima saobraćaja sastojat će se od:

a) dana 19.09.2021. godine u vremenu od 08,00 do 12,00 sati etapna obustava saobraćaja, osim vidljivo označenih i/ili najavljenih vozila organizatora kao i vozila iz člana 125. i 126. Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u BiH u ulicama: Zelenih beretki i Branilaca Sarajeva.
b) dana 19.09.2021. godine u terminu od 08,45 do 12,00 sati etapna obustava saobraćaja, osim vidljivo označenih i/ili najavljenih vozila organizatora, i vozila iz člana 125. i 126. Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u BiH u sljedećim ulicama: Ferhadija, Maršala Tita, Zmaja od Bosne, Halida Kajtaza, Hiseta, Hamze Hume, Terezija, Vrbanja, Vilsonovo šetalište, Topal Osman paše, Zvornička, Grbavička, Zagrebačka, Obala Kulina bana, Telali, Mula Mustafe Bašeskije, Zelenih beretki i Branilaca Sarajeva uz obavezu usmjeravanja saobraćaja alternativnim pravcima.

Regulaciju toka saobraćaja u toku održavanja događaja neophodno je uspostaviti s pripadnicima MUP-a KS, a nakon prolaska učesnika događaja ili odmah nakon prolaska učesnika kada se može uspostaviti etapno puštanje saobraćaja, a najkasnije nakon utvrđenog vremenskog termina pripadnici MUP-a će uspostaviti redovni režima saobraćaja.

Obustava saobraćaja se sastoji u obustavi saobraćaja na saobraćajnicama na kojima se odvija utrka, a nakon prolaska posljednjeg učesnika manifestacije na definisanoj ruti kretanja etapno uspostavlja redovan režim odvijanja saobraćaja.

Prilikom obustave saobraćaja potrebno je omogućiti svim korisnicima saobraćajne infrastrukture alternativne pravce i prelazak preko operativne površine saobraćajnice na kojoj je saobraćaj privremeno obustavljen, u skladu sa sigurnosnom procjenom pripadnika MUP-a, a u saradnji sa redarima organizatora tako da se vozila propuštaju u momentu kada na saobraćajnici ne bude prisutnih trkača.

Alternativni pravci odvijanja saobraćaja definisani su za svaku saobraćajnicu koja se spaja sa zonom koja je obustavljena za saobraćaj, i to:

a) Vozila koja dolaze iz ulice Safet-bega Bašagića i Sagrdžije, ukoliko žele da se kreću ka sjeveru koristit će ulice Kračule- Brodac-Novi Most-Veliki Alifakovac, ukoliko žele da se kreću ka istoku koristit će ulice Kračule-Brodac-Novi Most-Obala Pariške komune, dok će se kretanja ka jugu odvijati ulicama Kračule-Brodac-Novi Most-Obala Pariške komune-Bistrik-Put Mladih Muslimana. Kretanje ka zapadu se odvija po postojećem režimu saobraćaja. Vozila će se propuštati u periodu kada na stazi ne bude trkača, istu liniju kretanja koristit će vozila iz ulice Bravadžiluk.
b) Vozila iz ulica Besarnina čikma, Bjelina čikma, Ekmića čikma, Todora Švrakića i Hadžidamjanova propuštat će se etapno, ovisno o broju trkača na stazi u datom trenutku te se preusmjeravaju u ulicu Logavina, Ćemerlina pa dalje alternativnim pravcima.
c) Vozila iz ulice Jaroslava Černija propuštat će se etapno, ovisno o broju trkača na stazi u datom trenutku i preusmjeravati se u ulicu Edhema Mulabdića u koju se mijenja režim saobraćaja koji podrazumijeva promjenu pravca kretanja vozila, te dalje alternativnim pravcima definisanim za ulicu Edhema Mulabdića.
d) Vozila iz ulice Kotorova propuštat će se etapno, ovisno o broju trkača na stazi u datom trenutku i preusmjeravati se u ulicu Pehlivanuša, te koristiti alternativni pravac Josipa Štadlera za sjever, a Petrakijina za jug.
e) Saobraćaj u ulici Logavina odvijat će se po postojećem režimu saobraćaja.
f) Vozila iz ulice Edhema Mulabdića ukoliko žele da se kreću ka sjeveru i jugu koristit će ulice Josipa Štadlera-Ćemerlina-Sagrdžije-Kračule-Brodac-Novi Most- Bistrik-Put Mladih Muslimana, ukoliko žele da se kreću ka istoku koristit će istu rutu Josipa Štadlera-Ćemerlina-Sagrdžije-Kračule-Brodac-Novi Most-Bistrik. Kretanje vozila ka zapadu odvijat će se po postojećem režimu saobraćaja.
g) Saobraćaj u ulici Pehlivanuša će se obustaviti od raskrsnice sa ulicom Dženetića čikma i Josipa Štadlera za vozila koja se kreću prema ulici Mula Mustafe Bašeskije, te će koristiti alternativne pravce za sjever ulicama Josipa Štadlera-Ćemerlina-Hrgića-Sagrdžije i dalje prema željenom pravcu kretanja. Dok će vozila koja se kreću ka jugu koristiti Petrakijina-Mehmed-paše Sokolovića-Mejtaš-Čekaluša-Hadži-Idrizova-Sutjeska-Alipašina-Kranjčevićeva i dalje prema željenom smjeru kretanja.
h) Vozila iz ulice Koševo koristit će alternativni pravac za sjever Džidžikovac-Tina Ujevića-Buka i dalje se priključuje na alternativni pravac opisan za ulicu Kaptol. Vozila koja žele da se kreću ka jugu koristit će alternativni pravac Danijela Ozme-Alipašina-Kranjčevićeva i dalje u željenom smjeru kretanja.
i) Saobraćaj u ulici Niže banje bit će obustavljen, te će se koristiti alternativni pravci Dženetića čikma-Josip Štadlera-Ćemerlina-Sagrdžije-Kračule-Brodac-Novi Most, kao i dalje u pravcu ovisno o želji kretanja.
j) Saobraćaj u ulici Kaptol će se preusmjeriti na alternativni pravac određen za ulicu Niže banje.
k) Vozila iz ulice Dalmatinska koristit će gore spomenuti alternativni pravac Niže banje, te svoje kretanje nastaviti ovisno željenom pravcu.
l) Vozila iz ulica Kalmija Baruha se usmjeravaju prema ulici Kotromanića-Đoke Mazalića-Vladimira Valtera Perića, te dalje prema alternativnom pravcu Dolina.
m) Vozila iz ulice Hamze Hume preusmjeriti u ulicu Vladimira Valtera Perića.
n) Saobraćaj u ulicama Pruščakova i Trampina odvijat će se po postojećem režimu saobraćaja.
o) Saobraćaj u ulicama Kulovića, Šenoina, Radićeva, Musala, La Benevolencije, Mis Irbina i Branilaca Sarajeva odvijat će se etapno, odnosno usmjeravat će se u ulicu Reisa Džemaludina Čauševića (izmjenom režima saobraćaja u odobrenom terminu dozvoljava se kretanje ulicom Reisa Džemaludina Čauševića i Musala) gdje će se akumulirana vozila propuštati etapno ovisno o broju trkača na stazi.
p) Alternativni pravac za sjever koristit će Alipašina-Kemal begova-Koševo-Džidžikovac-Tina Ujevića-Buka-Dženetića čikma te nastaviti alternativnim pravcem Niže banje. Alternativni pravac za jug i istok Kranjčevićeva-Put života-Krupska, te dalje ovisno o želji kretanja.
q) Vozila iz ulica Vrazova, Đoke Mazalića, Turhanija, Hamida Dizdara saobraćat će se ulicom Vladimira Valtera Perića, zbog obustave saobraćaja u nabrojanim ulicama. Saobraćaj će se preusmjeriti na alternativni pravac koji počinje na kraju ulice Vladimira Valtera Perića nastavljajući u ulicu Dolina do ulice Kranjčevićeva, gdje će vozila moći da se kreću ka istoku i sjeveru putem alternativnih pravaca koji su već gore definisani. Na pomenutom alternativnom pravcu akumulirana vozila će predstavnici organizatora propuštati etapno u ovisnosti o broju učesnika na stazi u datom trenutku.
r) Vozila iz ulice Kralja Tvrtka, Magribija, Augusta Brauna koriste alternativni pravac za sjever putem Kranjčevićeva-Alipašina, ukoliko žele na jug i istok koriste alternativni pravac Fra Anđela Zvizdovića prema Kranjčevićevoj.
s) Ulica Fra Anđela Zvizdovića se zatvara do križanja sa ulicom Augusta Brauna.
t) Vozila koja koriste parking prostor Hotela Holiday koristit će alternativni pravac Franca Lehara sa uključivanjem na alternativne pravce Kranjčevićeva ovisno o smjeru kretanja. Istima će biti onemogućeno uključenje na ulicu Zmaja od Bosne tokom trajanja utrke.
u) Alternativni pravac za vozila koja dolaze iz smjera Ilidže usmjeravat će se u ulicu Halida Kajtaza prema Kranjčevićevoj i ulici Put života ovisno o željenom smjeru kretanja. Ostatak ulice Zmaja od Bosne bit će blokiran za vrijeme trajanja utrke.
v) Saobraćaj u ulicama Franje Račkog, Koste Hermana, Mustaj-bega Fadilpašića odvijat će se po ustaljenom režimu saobraćaja.
w) Saobraćaj u ulici Vrbanja se obustavlja u potpunosti, te se koristi alternativni pravac putem servisne ceste do ulice Kotromanića, kao i do ulice Đoke Mazalića prema ulici Vladimira Valtera Perića.
x) Saobraćaj iz ulice Kotromanića etapno će se propuštati u ulicu Đoke Mazalića, te na alternativni pravac putem ulice Vladimira Valtera Perića i dalje ovisno o smjeru kretanja koristit alternativne pravce koji su već opisani.
y) Ulica Jadranska će za vrijeme potpune obustave saobraćaja biti u potpunosti zatvorena.
z) Ulica Ćumurija će biti zatvorena za kretanje vozila i ista će se koristiti za utrku mlađe grupe takmičara i potrebno je nepropisno parkirana vozila ukloniti.
aa) Ulice Despićeva i Hadžiristića će biti zatvorene za saobraćaj u toku trajanja utrke uz propuštanje parkiranih vozila prema prvoj saobraćajnici koja nije u obuhvatu zabrane.
bb) Sjeverni ulaz u Sarajevo putem ulica Bentbaša i Dariva bit će zatvoren na petlji sa ulicom Put Mladih Muslimana, te će se ista ulica koristiti kao alternativni pravac za ovaj prilaz/izlaz. Vozila koja se nalaze u pomenutim ulicama moći će saobraćati prema sjeveru, odnosno prema izlazu iz Sarajeva. Potrebno je da se izvrši regulacija saobraćaja na petlji i preusmjere vozila prema saobraćajnici Put Mladih Muslimana.
cc) Saobraćaj iz ulice Hamdije Kreševljakovića preusmjeriti na ulicu Skenderija-Čobanija-Ejuba Ademovića-Put Mladih Muslimana ukoliko vozila žele da idu ka jugu i zapadu. Ukoliko žele ka sjeveru nastavljaju putni pravac Skenderija-Hamdije Kreševljakovića-Bistrik.
dd) Iz ulica Tekija i Nova vozila će se propuštati kada se ukaže prilika od strane MUP-a i redara organizatora i kada ne bude trkača te preusmjeravat će se u prvi alternativni pravac, dok će preusmjeravanje vozila iz ulice Muamera Omerbegovića preusmjeravati kroz ulicu Terezija peko Mosta Suade i Olge prema ulici Kotromanića.
ee) Ulicu Nevesinjska preusmjeriti na ulicu Gabrijelle Moreno Locatelli.
ff) Ulice Emerika Bluma, Trnovska, Splitska, Zagrebačka (Slastičarna Jadranka), Radnička preusmjeriti na ulicu Ljubljanska prema ulici Put Mladih Muslimana kao alternativni pravac. Za potrebe alternativnog pravca potrebno je izmijeniti postojeći režim saobraćaja i ulicu Trnovska od raskrižja ulica Trnovska i Emerika Bluma do raskrižja Trnovska i Šaćira Sikirića, te jednosmjernu ulicu pretvoriti u dvosmjerni saobraćaj.
gg) Raskrižje ulica Hamdije Čemerlića i Grbavička u potpunosti zatvoriti i vozila iz ulica Grbavička, Hasana Brkića, Kemala Kapetanovića usmjeriti prema ulici Behdžeta Mutevelića, te prema raskrižju ulica Hamdije Čemerlića, Grbavička i Kemala Kapetanovića. Vozila iz pomenutih ulica saobraćat će prema raskrižju sa Vilsonovim šetalištem, gdje će se saobraćaj regulisati i akumulirana vozila iz pomenutih ulica propuštati etapno ovisno o broju trkača na stazi, te će se vozila dalje kretati prema ulici Zmaja od Bosne.
hh) Potrebno zabraniti skretanja za vozila koja saobraćaju iz pravca Zmaja od Bosne u ulicu Hamdije Čemerlića.
ii) Ulicu Derviša Numića zatvoriti na raskrižju sa ulicom Radnička te saobraćaj preusmjeriti na alternativni pravac Ljubljanska-Put Mladih Muslimana.
jj) Raskrižje ulice Trg Heroja i Topal Osman paše potrebno je zatvoriti i saobraćaj preusmjeriti na ulice Porodice Ribar, Aleja Lipa, Džamijska na ulicu Azize Šaćirbegović. Ulicu Porodice Ribar koja izlazi direktno na ulicu Topal Osman paše u potpunosti zatvoriti i koristiti gore spomenuti alternativni pravac.
kk) Raskrsnicu ulica Kemala Kapetanovića i Topal Osman paše u potpunosti zatvoriti i koristiti alternativni pravac opisan za ulicu Grbavička.
ll) Ulicu Ložionička od raskrižja sa ulicom Zmaja od Bosne potrebno je zatvoriti u potpunosti za vrijeme trajanja utrke.
mm) Pješački saobraćaj iz Vilsonovog šetališta do raskrižja sa ulicom Ložionička potrebno je preusmjeriti na kretanje pješačkom stazom (trotoarom).
nn) Potrebno je na kružnoj raskrsnici u potpunosti zatvoriti izlaz za ulicu Zagrebačka, te vozila preusmjeravati na ostala tri izlaza ovisno o smjeru kretanja.

:roll:
User avatar
Filter
Posts: 8017
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#48345 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Filter »

ovo bez karte, bojica, trokuta i rajsnegli tito ne moze pohvatati :-)
i guderijan bi se pogubio
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#48346 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

Prije par mjeseci bila neka trka u petak - forumasi drvlje i kamenje po tome, sto nije vikendom, sto je radnim danom. Mjesec dana poslije bila druga trka u subotu, ponovo ista prica - sto nije nedjeljom. Evo sad u nedjelju i opet zalopojka. :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#48347 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

U Kalesiji, koliko znam, nema ovih obustava. Mir i rahatluk.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#48348 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

shandrprcSA wrote: 19/09/2021 08:10
vjeshalica wrote: 18/07/2021 14:53
Posrali se na gradski prevoz
Nemres od fitnes skorojevica prnut
Do juce imali 5 iz fiskulture zbog bijelih carapa i majice
pripremite se i za danas :izet: :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izmjena ... /210919005
Odjebala se na selo, nek ćaći trčkaraju vazdan :mrgreen:
Sjedim pod jabukom rodile su ove godine haos,al su ipak malo suhonjave, kazu seljaci bice zestoka zima...hehehe
Last edited by vjeshalica on 19/09/2021 11:25, edited 1 time in total.
suspect_zero
Posts: 25744
Joined: 11/10/2008 21:45

#48349 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by suspect_zero »

Nedjelja je, đe ste se nadigli....odmorite kući. :oops:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#48350 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jasib »

L u c i f e r wrote: 19/09/2021 09:55 Trcanje po gradu
Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo odobrilo je Udruženju građana „Marathon“ privremenu izmjenu režima saobraćaja sutra, nedjelja, 19. septembra ove godine, u 18 sarajevskih ulica, i to:
Kad ministarstva počnu naplaćivati odobrenja za zaustavljanje javnog saobraćaja, tada će i prestati ovakav bezobrazluk
Post Reply