SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#52051 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by exliberal-ex »

Vec vidjeno....nasle se dvije seljacine, jedan u policijskoj uniformi drugi u parking uniformi.... :mrgreen:


ps
za one sto kazu da u titno doba policajci to nisu radili...pa fakat :lol:
smijesni_ste
Posts: 5966
Joined: 09/10/2009 16:46

#52052 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Zanimljiv komentar sa YT-a, ali misli izgleda na nekog drugog Edu..

"Sjecam se u martu 1992 na Otoci na parkingu pored Merkura tadasnjeg Zoka se prsi nekome udara po haubi Audija 100-je tada nove kad ce ti iz nje Edo Omerović ni a ni b jao kad ga Edo složi glavom ko Lubenica kad ti ispadne kako je puklo međutim to su druga vremena bila"
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#52053 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Ko bi svijetu ugodio…
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#52054 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

swanfilter wrote: 26/01/2022 22:46
vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:43 Znaci lik sa parkinga raspravlja se jer je policijsko auto blokiralo dekoga, a sto jos 2 auta, ova dvojka i ovaj sa lijeve strane blokiraju to nista.Tipicni klosari koji istresaju gace po svima i ostavljaju parking mjesta za odabrane,a sikterisu ako se iko promoli na rampu,pojedinci pricaju o samaranju i ustrojavanju milicije,pa ovako je isto i prije samarano jer misle da su gazdini.Pisam se na parking, kurcanje i nek je dobio samar.Izgleda ne zna od koga. 8-)

A, murija misli da su oni gazde ..


U svakoj drzavi ovaj snimak vec bi sutradan izasao u javnost, a Zoran bi bio u postupku.

Danas je koji vec datum ....

Baljezgas i ti ...
Uspalio si se na temi, vidim da su ti samari pocrvenili. :lol:
Robben
Posts: 344
Joined: 25/05/2010 18:02

#52055 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Robben »

Bloo wrote: 26/01/2022 22:43
Robben wrote: 26/01/2022 22:41 Svaki pokret rukama pred uniformisanim licem se može protumačiti kao namjera da ga se ugrozi.
Onda mu zavrnes ruku, slozis na zemlju, stavis lisice i privedes.Napad na sluzbeno lice.
Ne lijepis vaspitno-popravne samare po parkingu i odes.
Nije ovo Amerika. 2-3 vaspitne su dovoljne ako se dečko bahatio, a bogme koliko mogu vidjeti na snimku pofino je mlatarao rukama i nakon upozorenja. Ni sa titinom a ni sa ovom milicijom nema zajebancije, kad te zaustavi, daš dokumente, odgovoriš ako te šta pita, pratiš upute i mirna Bosna. Nikakvi dodatni komentari nisu potrebni, jer oni u samo jednoj smjeni imaju gro sličnih situcija gdje ih se dovodi u iskušenje. Nijedan milicioner ti bez razloga neće čvoku opalit', u ovom slučaju ne znamo šta je momak laprdao, možda je i zaslužio.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#52056 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by swanfilter »

oruzana_pobuna wrote: 26/01/2022 22:45
swanfilter wrote: 26/01/2022 22:33


I tebi se stare nalevatim, kretencino.

Neka ide sad ban, mater vam malograđansku ...
pun ih je forum nazalost :thumbup:
Cuj njega i price o autoritetu. Rokaju ih krimosi ko pse. Pred istim rep podviju ko psi, a treba samaranjem sirotinje da pred javnoscu gradi autoritet.

Zasto isti ovaj Zoran ne zalazi u kladare, kafice i stoku u uniformi ne samara i tako gradi autoritet.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52057 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:43 Znaci lik sa parkinga raspravlja se jer je policijsko auto blokiralo dekoga, a sto jos 2 auta, ova dvojka i ovaj sa lijeve strane blokiraju to nista.Tipicni klosari koji istresaju gace po svima i ostavljaju parking mjesta za odabrane,a sikterisu ako se iko promoli na rampu,pojedinci pricaju o samaranju i ustrojavanju milicije,pa ovako je isto i prije samarano jer misle da su gazdini.Pisam se na parking, kurcanje i nek je dobio samar.Izgleda ne zna od koga. 8-)
Hahahaha :-) Da se desilo kontra opet bi isti post napisala. To sto je policija blokirala to nista haha :oops:

I ko kaze da nije i njih opomenuo?
Last edited by Logovan on 26/01/2022 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#52058 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

Robben wrote: 26/01/2022 22:50
Bloo wrote: 26/01/2022 22:43

Onda mu zavrnes ruku, slozis na zemlju, stavis lisice i privedes.Napad na sluzbeno lice.
Ne lijepis vaspitno-popravne samare po parkingu i odes.
Nije ovo Amerika. 2-3 vaspitne su dovoljne ako se dečko bahatio, a bogme koliko mogu vidjeti na snimku pofino je mlatarao rukama i nakon upozorenja. Ni sa titinom a ni sa ovom milicijom nema zajebancije, kad te zaustavi, daš dokumente, odgovoriš ako te šta pita, pratiš upute i mirna Bosna. Nikakvi dodatni komentari nisu potrebni, jer oni u samo jednoj smjeni imaju gro sličnih situcija gdje ih se dovodi u iskušenje. Nijedan milicioner ti bez razloga neće čvoku opalit', u ovom slučaju ne znamo šta je momak laprdao, možda je i zaslužio.
A ja zivjeh u zabludi da ima procedura. KAd ono, samari i odlazak su dio procedure. Da znam. :mrgreen:
Sa razlogom mi mogu pisati kaznu za vrijedanje sluzbenog lica, privesti, staviti lisice...
Šamaranje koliko sam upoznata i odlazak nakon šamaranja--čvoke i ostale ekspresije mahalskog nezadovoljstva se mogu valjda ispoljavati medu rajom u mahali.
On je službeno uniformisano lice. Kakvi ba šamari i čvoke.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52059 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Hahah vjesalica vazda brani muriju i grasovce hahah
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#52060 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by swanfilter »

vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:49
swanfilter wrote: 26/01/2022 22:46


A, murija misli da su oni gazde ..


U svakoj drzavi ovaj snimak vec bi sutradan izasao u javnost, a Zoran bi bio u postupku.

Danas je koji vec datum ....

Baljezgas i ti ...
Uspalio si se na temi, vidim da su ti samari pocrvenili. :lol:

Nisu, objesena. Mi Krajisnici se ne izivljavamo nad nejaci. Udaramo, kada treba, pa barem brat bio. Al, stoka i pi...etine nikada nismo bili ...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#52061 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

_BataZiv_0809 wrote: 26/01/2022 22:53 Hahah vjesalica vazda brani muriju i grasovce hahah
Imas li sta pametnije da izjavis? Sve neka faca neki domet neko misljenje,jedno obicno nista.I jos vece nista od toga. ;)
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#52062 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

swanfilter wrote: 26/01/2022 22:54

Nisu, objesena. Mi Krajisnici se ne izivljavamo nad nejaci. Udaramo, kada treba, pa barem brat bio. Al, stoka i pi...etine nikada nismo bili ...
Vidim kako ste pleskali one iz Bangladeša,Pakistana i ostale.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5571
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#52063 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by azurna_obala »

vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:43 Znaci lik sa parkinga raspravlja se jer je policijsko auto blokiralo dekoga, a sto jos 2 auta, ova dvojka i ovaj sa lijeve strane blokiraju to nista.Tipicni klosari koji istresaju gace po svima i ostavljaju parking mjesta za odabrane,a sikterisu ako se iko promoli na rampu,pojedinci pricaju o samaranju i ustrojavanju milicije,pa ovako je isto i prije samarano jer misle da su gazdini.Pisam se na parking, kurcanje i nek je dobio samar.Izgleda ne zna od koga. 8-)


Sad svi znamo, hvala mu
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52064 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oruzana_pobuna »

dao bi ruku u vatru za Zoku prije ovog - sad mi je jasniji profil kabadahijskog ponasanja na teveu i u slicnim prilikama - krmcina obicna....

kao sto ljudi rekose - bi li smio ovako kljemendijima i ostaloj bagri koja drma sarajevom i sarajevskim podzemljem..... o ubijenoj dvojici kolega da ne pricam....

tu je sirotinja i ovo je vise nego flagrantan primjer gdje je policija "jaka" - kao i obicno - prema fukari - sa rukama u dzepovima..... bravo Zoka serem ti se u svaki dan rata i odbrane.... papcino....
User avatar
konektovan
Posts: 40065
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#52065 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:55
swanfilter wrote: 26/01/2022 22:54

Nisu, objesena. Mi Krajisnici se ne izivljavamo nad nejaci. Udaramo, kada treba, pa barem brat bio. Al, stoka i pi...etine nikada nismo bili ...
Vidim kako ste pleskali one iz Bangladeša,Pakistana i ostale.
Kratko i jasno.. :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#52066 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Logovan wrote: 26/01/2022 22:52
vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:43 Znaci lik sa parkinga raspravlja se jer je policijsko auto blokiralo dekoga, a sto jos 2 auta, ova dvojka i ovaj sa lijeve strane blokiraju to nista.Tipicni klosari koji istresaju gace po svima i ostavljaju parking mjesta za odabrane,a sikterisu ako se iko promoli na rampu,pojedinci pricaju o samaranju i ustrojavanju milicije,pa ovako je isto i prije samarano jer misle da su gazdini.Pisam se na parking, kurcanje i nek je dobio samar.Izgleda ne zna od koga. 8-)
Hahahaha :-) Da se desilo kontra opet bi isti post napisala. To sto je policija blokirala to nista haha :oops:

I ko kaze da nije i njih opomenuo?
Vidi se da ih je opomenuo,kad mu je posao da zavodi red na parkingu,sto je dopustio da mu vlada nered.Znaci beli ih opomenuo,likovi otisli i ostavili tako auta cijeli dan.Ispo je glup max.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52067 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

made_in_sarajevo wrote: 26/01/2022 22:36 Nije ni cuvar bas zlatan sa ponasanjem. Ja sam jednom uletio da parkiram pa sila kakve Sarajevo nije vidjelo. Tersa, mlatara rukama vazda jos na kraju izlazim odozdo hadzija stoji i prica sa jaranom, jebo auta nek stanu. Jos je ovo medijski malo.napuhano, istuko ga će. Dva samara nisu nikakvo prebijanje i gazanje. Nije ni od Zorana ovo.pametno svakako ali vala glupost samo takva koju su novinari maksimalno napuhali
Pametno nije, jer ga je Čegar trebao lišiti slobode i privesti po pravilu službe za opstruiranje službenog lica i ophođenje.

Istina ne sjećam se da se neko bunio kada je Čegar zarobio niške specijalce iz Teatra.

Ne čudi me da je slab na živcima, ali pravilo službe se mora poštovati. Možda je i za njega najbolje da mu daju dobar čin i dobru penziju, pa neka piše memoare.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#52068 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sydnor »

Dobro je reko Nermin Šehović neki dan na gostovanju kod Hadžifejsa: "Mislite da nema države i da institucije ne rade svoj posao? Uzmite ciglu i razbijte izlog i vidjet ćete kako zakoni rade". To i jest tako...ovo je država za par hiljada ljudi...oni su feudalci mi smo kmetovi.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52069 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oruzana_pobuna »

Edin H. wrote: 26/01/2022 22:58
made_in_sarajevo wrote: 26/01/2022 22:36 Nije ni cuvar bas zlatan sa ponasanjem. Ja sam jednom uletio da parkiram pa sila kakve Sarajevo nije vidjelo. Tersa, mlatara rukama vazda jos na kraju izlazim odozdo hadzija stoji i prica sa jaranom, jebo auta nek stanu. Jos je ovo medijski malo.napuhano, istuko ga će. Dva samara nisu nikakvo prebijanje i gazanje. Nije ni od Zorana ovo.pametno svakako ali vala glupost samo takva koju su novinari maksimalno napuhali
Pametno nije, jer ga je Čegar trebao lišiti slobode i privesti po pravilu službe za opstruiranje službenog lica i ophođenje.

Istina ne sjećam se da se neko bunio kada je Čegar zarobio niške specijalce iz Teatra.

Ne čudi me da je slab na živcima, ali pravilo službe se mora poštovati. Možda je i za njega najbolje da mu daju dobar čin i dobru penziju, pa neka piše memoare.
cuj sam zarobio - hajde - Zoran Cegar Rambo :-) :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52070 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:57 Vidi se da ih je opomenuo,kad mu je posao da zavodi red na parkingu,sto je dopustio da mu vlada nered.Znaci beli ih opomenuo,likovi otisli i ostavili tako auta cijeli dan.Ispo je glup max.
Ma ja okreni ti priču na momka, pusti policiju. Bijedno od tebe.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52071 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oruzana_pobuna »

Sydnor wrote: 26/01/2022 22:59 Dobro je reko Nermin Šehović neki dan na gostovanju kod Hadžifejsa: "Mislite da nema države i da institucije ne rade svoj posao? Uzmite ciglu i razbijte izlog i vidjet ćete kako zakoni rade". To i jest tako...ovo je država za par hiljada ljudi...oni su feudalci mi smo kmetovi.
to je ta poenta - drzave je ostalo tek toliko da se ovako degeneci anonimna fukara.... i to je sve sto ces od drzave dobit: degenek, kazna i to je to.....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#52072 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:55
swanfilter wrote: 26/01/2022 22:54

Nisu, objesena. Mi Krajisnici se ne izivljavamo nad nejaci. Udaramo, kada treba, pa barem brat bio. Al, stoka i pi...etine nikada nismo bili ...
Vidim kako ste pleskali one iz Bangladeša,Pakistana i ostale.
:lol:
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#52073 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by swanfilter »

vjeshalica wrote: 26/01/2022 22:55
swanfilter wrote: 26/01/2022 22:54

Nisu, objesena. Mi Krajisnici se ne izivljavamo nad nejaci. Udaramo, kada treba, pa barem brat bio. Al, stoka i pi...etine nikada nismo bili ...
Vidim kako ste pleskali one iz Bangladeša,Pakistana i ostale.

Rezon ti je preglup, da je to cudo svjetsko.

Bolje ti je planiraj stas za rucak. Korisnija ces biti sebi i drustvu.

I, ne odg mi vise, lijepo molim ...
User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#52074 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

Policijac koji je javno podrzao porodicu Memic je kaznjen, jer kako navode narusava ugled MUP. Sluzbenik DKPT je suspendovan, a poslje i otpusten jer je novinaru rekao da ce ga k*rati. Bas me zanima kako ce proci policajac sa snimka. Mada se vec zna odgovor
Robben
Posts: 344
Joined: 25/05/2010 18:02

#52075 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Robben »

Bloo wrote: 26/01/2022 22:53
Robben wrote: 26/01/2022 22:50

Nije ovo Amerika. 2-3 vaspitne su dovoljne ako se dečko bahatio, a bogme koliko mogu vidjeti na snimku pofino je mlatarao rukama i nakon upozorenja. Ni sa titinom a ni sa ovom milicijom nema zajebancije, kad te zaustavi, daš dokumente, odgovoriš ako te šta pita, pratiš upute i mirna Bosna. Nikakvi dodatni komentari nisu potrebni, jer oni u samo jednoj smjeni imaju gro sličnih situcija gdje ih se dovodi u iskušenje. Nijedan milicioner ti bez razloga neće čvoku opalit', u ovom slučaju ne znamo šta je momak laprdao, možda je i zaslužio.
A ja zivjeh u zabludi da ima procedura. KAd ono, samari i odlazak su dio procedure. Da znam. :mrgreen:
Sa razlogom mi mogu pisati kaznu za vrijedanje sluzbenog lica, privesti, staviti lisice...
Šamaranje koliko sam upoznata i odlazak nakon šamaranja--čvoke i ostale ekspresije mahalskog nezadovoljstva se mogu valjda ispoljavati medu rajom u mahali.
On je službeno uniformisano lice. Kakvi ba šamari i čvoke.
Možda mu se nije dalo peglati sa privođenjem, pisanjem izjava i ganjanjem po sudovima sa dotičnim, ovako ispade k'o odgojna mjera po brzom postupku. :D
Ne opravdavam ja Čegara, samo ovo je beba u povoju za mnogo više slučajeva policijske brutalnosti i prekoračenja ovlasti koji i nisu dospjeli u javnost. Sad se kao svi čudite.

Ovdje konkretno ne znamo šta je momak govorio, je li pristupio agresivno, možda je i psovao, možda su neki raniji aferimi, ko će mu ga znati.
A svako kome je smiješno to nepisano pravilo da se mora stati u stav mirno kad ti se obrati organ reda, bujrum pri idućem legitimisanju mlatiti rukama što više.
Post Reply