SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#52251 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Edin H. wrote: 27/01/2022 01:54
Hakiz wrote: 27/01/2022 01:14

@S4mpion , usput:

Policajac, svaka službena osoba je i predstavnik države. Zbog toga ga država štiti i vjeruje mu više nego "građaninu". Ali, zbog toga u zakonima piše da ako je neko protivzakonito djelo počinila službena osoba, kazniće se strožije nego "građanin".

Kako vjerovati na riječ policajcu kada nema kamere da je neko prošao na crveno, ako za uvredu zloupotrebljava položaj i tuče umjedto da po zakonu piše prekršajnu prijavu? Ako je vrijeđanja uopšte bilo, pretpostavimo da jeste.

Pa, kada policija piše prijavu umjesto da tuče, onda je pitanje da li bih poštovao presudu besmisleno, to se podrazumijeva.

Ali, ako policija tuče umjesto da piše prijavu, ako organ provođenja zakona sam krši zakon, onda pitanje da li provesti presudu dobija puni smisao. Kršenje zakona je tada kultura tog društva.

Pa, neka tuku zbog uvrede Kada prestanu i počnu pisati prijave, bićemo bliži modernoj, civilizovanoj, pravnoj, demokratskoj, državi.

Do tada, blato.
Sve što si napisao stoji, ali si jednu stvar previdio, da je kod nas do ne tako davno bio rat. Zoka je jedan od heroja, takvi ljudi često imaju PTSP i počesto ne reaguju na isti način kao većina, bez obzira na posljedice. Zato i napisah da je čuvar parkinga znao o kome je riječ sigurno bi se drugačije ophodio.

Pade mi na pamet događaj koji se desio poodavno. Moja tetka se vozi u autu sa mužem, koji je bio prvoborac, partizan u Drugom Svjetskom ratu. Voze polako, međutim pjanac pored ceste se zatetura i padne na auto. Tetak, sada već stariji čovijek iste sekunde izađe iz auta i povuče pištolj na pjanca, jer je mislio da je riječ o nekoj zasjedi. Tetku zamalo nije šlag strefio.

Kao što rekoh takvi ljudi često reaguju na potpuno drugi način.
Herojstvo svaka čast, ali ono nije carte blanche za nedjela. Nagraditi herojstvo i kazniti nedjela. Jedno drugo ne poništava, ne opravdava.

Da ne ulazimo u to kako sa PTSP, ako ga ima, može raditi taj posao. Trebao bi biti u invalidskoj penziji ili na radnom mjestu na kojem PTSP ne može da ga dovede u nezgodne situacije.

Ako nema PTSP, šta onda, onda je samo bahatost?
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#52252 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 27/01/2022 01:56
Hakiz wrote: 27/01/2022 01:52

:-)
Dođosmo do najtežeg - sebe samih.
Ma ne to, nego ne znaš šta ćeš, loviš, da bi nekako pročitao nešto na šta ćeš reći "AHA". Napisao sam šta mislim, nemam šta dodati na tvoje. Produžavaš "agoniju".

Eto, u pravu si, ja nisam.

Sretan?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52253 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 27/01/2022 02:04
S4mpion wrote: 27/01/2022 01:56

Dođosmo do najtežeg - sebe samih.
Ma ne to, nego ne znaš šta ćeš, loviš, da bi nekako pročitao nešto na šta ćeš reći "AHA". Napisao sam šta mislim, nemam šta dodati na tvoje. Produžavaš "agoniju".

Eto, u pravu si, ja nisam.

Sretan?
Agonija - ne bih se ni ja bolje izrazio.

Možemo pričati bajke o pravnoj državi i civilizovanom društvu, ali poenta je da nismo to birali i stvarali, birali smo i stvarali ovo što imamo.
snijeg_led
Posts: 6725
Joined: 08/12/2019 21:35

#52254 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by snijeg_led »

Sta ljudi sve pisu majko draga. Cuj Cegar mozda ima PTSD pa treba opravdavati njegove postupke. Evo nisam ni ja bas dobre glave pa opet ne dolazim u klix da napadam tkz novinare 🧐
vrbas1979
Posts: 1383
Joined: 27/06/2012 13:34

#52255 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vrbas1979 »

S4mpion wrote: 27/01/2022 00:20
Logovan wrote: 27/01/2022 00:17
Evo ti primjer da mlati bez razloga.

Milion primjera da udaraju kad im je kurcu cejf.
Pa nije bez razloga, galami, maše rukama, to je napad na službeno lice.

Ni ja ne bih toleris'o da mi neko zviždi i obraća mi se sa "halo ba", to nepoštivanje zahtijeva brzu edukaciju.

Degenek od policije se ne dobija džaba.
Jeste tako ali u zatucanim nedemokratskim vukojebinama.
Ovo na snimku NIKAKO NIJE napad na službeno lice. Nije bilo čak ni otpora, ni pasivnog otpora, nasrtaja, tjelesnih prijetnji, ničeg.

Ni u kom slučaju nije smjelo doći do nasilja. Ovo nema opravdanja.
Policajac mora da bude primjer i uzor, a nipošto raditi krivična djela i prekoračiti ovlasti.
Za ovakve stvari bi u normalnoj državi automatski dobio otkaz.

NASILJE NEMA OPRAVDANJE!
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52256 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

vrbas1979 wrote: 27/01/2022 02:28
S4mpion wrote: 27/01/2022 00:20

Pa nije bez razloga, galami, maše rukama, to je napad na službeno lice.

Ni ja ne bih toleris'o da mi neko zviždi i obraća mi se sa "halo ba", to nepoštivanje zahtijeva brzu edukaciju.

Degenek od policije se ne dobija džaba.
Jeste tako ali u zatucanim nedemokratskim vukojebinama.
Ovo na snimku NIKAKO NIJE napad na službeno lice. Nije bilo čak ni otpora, ni pasivnog otpora, nasrtaja, tjelesnih prijetnji, ničeg.

Ni u kom slučaju nije smjelo doći do nasilja. Ovo nema opravdanja.
Policajac mora da bude primjer i uzor, a nipošto raditi krivična djela i prekoračiti ovlasti.
Za ovakve stvari bi u normalnoj državi automatski dobio otkaz.

NASILJE NEMA OPRAVDANJE!
Ok, ok, kako god ti kažeš...
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#52257 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

S4mpion wrote: 27/01/2022 02:25
striker_sarajevo wrote: 27/01/2022 02:12 Sampinjone, za pocetak plati parking. Da ne bi bio isamaran ko klosar, sto i jesi.
Nema potrebe za vrijeđanjem.
Ne vrijedjam te. Ostavljanje automobila na trotoaru je cin klosara, sto je za svakog samaranja. Ako mislis suprotno, pljas samar. Naucit ces se pameti.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52258 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

striker_sarajevo wrote: 27/01/2022 02:30
S4mpion wrote: 27/01/2022 02:25

Nema potrebe za vrijeđanjem.
Ne vrijedjam te. Ostavljanje automobila na trotoaru je cin klosara, sto je za svakog samaranja. Ako mislis suprotno, pljas samar. Naucit ces se pameti.
Sa uvreda na prijetnje?

Stvarno nema potrebe za ovim, mogli smo normalno raspravljat' da si pokazao imalo volje.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#52259 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

S4mpion wrote: 27/01/2022 02:32 Sa uvreda na prijetnje?

Stvarno nema potrebe za ovim, mogli smo normalno raspravljat' da si pokazao imalo volje.
Ne vidim gdje vidis prijetnje, dok ja vidim materijala za klevetu. Razmisli dva puta prije nego sta lanes.
S4mpion wrote: 27/01/2022 00:20

Pa nije bez razloga, galami, maše rukama, to je napad na službeno lice.

Ni ja ne bih toleris'o da mi neko zviždi i obraća mi se sa "halo ba", to nepoštivanje zahtijeva brzu edukaciju.

Degenek od policije se ne dobija džaba.
Nije ni tebi ovaj virtuelni degenek bio bez razloga. Toleriso si i tolerisat ces moje obracanje onako kako dolici osobi koja ostavlja auto na trotoaru, a glumila bi neku pravdu. Dobio si edukaciju brzu no sto si zamisljo. Slobodan si da odstupis, sljedeci put u pamet. Necu bit raspolozen dva puta.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#52260 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

guzil ovdje iko išta?
mali_balon
Posts: 11364
Joined: 12/09/2012 09:57

#52261 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

treba ga otjerat jer je glup pa samara lika na sred carsije u sred bijela dana, pokrivenoj sa milion kamera....glup.....to se drugacije radi ali eto.....
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52262 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oruzana_pobuna »

mali_balon wrote: 27/01/2022 04:06 treba ga otjerat jer je glup pa samara lika na sred carsije u sred bijela dana, pokrivenoj sa milion kamera....glup.....to se drugacije radi ali eto.....
kako se drugacije radi sa nevinim likovima koji rmbace za marku? mozda u gepek pa metak u potiljak nedje?

ja sam mislio da smo se mi borili za civilizacijske tekovine a ne za divljastvo ala cetnicko

isto tako sam ocekivao malo vise empatije od nekog ko je kuko po temama o zaposlenju al to nama prilici kad smo mali onda nam je kita mehka cim se malo zaima onda bi batinali koliko je tvrd
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#52263 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Blitz1 »

pirpa wrote: 27/01/2022 01:19 Ispisao sam se davnih dana sa ovog foruma i komentarisanja ali ovaj slučaj me vrati da napišem zadnji komentar.

Čitam i ne vjerujem koliko bagre podržava šamaranje momka koji ni jednim svojim postupkom nije zaslužio šamar.

Vi službenici MUP,a licemjeri koji se kupujte za kafu kod Muče i za desetku ćevapa u Zmaju ste našli da morališete :lol:
Vi ste jedni obični klošari i saradnici kriminalaca sa kojima volite da se slikate i ispijate kafe ste našli na sirotinji da zavodite red. Pa jel' vas stid bagro

Što ne hapsiti krupne dilere koji imaju arsenale oružja po stanovima, nećete Jel vas kupuju za Ljubičiću da im prevozite drogu službenim vozilima ili što interventna u svom reonu tokom dežurstva za 200eura javlja automafijašima da im je čist teren dok otuđuju auta, koliko vas ima federalnom MUP-u koji za Ljubičiću po narudžbi vrše provjere i iznose dokumenta o istragama. A ovde ste našli da pravda te Zoku što je djete išamarao. Odakle vam pare za skupa auta i vikendice, da niste poštenjacine dobili na kladionici


Haj sad vozdra licemjeri i onako je ovaj forum prestao da bude što je nekad bio i postao samo leglo uhljuba i gnjida zaduženih za praćenje društvenih mreža
:thumbup:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#52264 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oruzana_pobuna »

Blitz1 wrote: 27/01/2022 06:21
pirpa wrote: 27/01/2022 01:19 Ispisao sam se davnih dana sa ovog foruma i komentarisanja ali ovaj slučaj me vrati da napišem zadnji komentar.

Čitam i ne vjerujem koliko bagre podržava šamaranje momka koji ni jednim svojim postupkom nije zaslužio šamar.

Vi službenici MUP,a licemjeri koji se kupujte za kafu kod Muče i za desetku ćevapa u Zmaju ste našli da morališete :lol:
Vi ste jedni obični klošari i saradnici kriminalaca sa kojima volite da se slikate i ispijate kafe ste našli na sirotinji da zavodite red. Pa jel' vas stid bagro

Što ne hapsiti krupne dilere koji imaju arsenale oružja po stanovima, nećete Jel vas kupuju za Ljubičiću da im prevozite drogu službenim vozilima ili što interventna u svom reonu tokom dežurstva za 200eura javlja automafijašima da im je čist teren dok otuđuju auta, koliko vas ima federalnom MUP-u koji za Ljubičiću po narudžbi vrše provjere i iznose dokumenta o istragama. A ovde ste našli da pravda te Zoku što je djete išamarao. Odakle vam pare za skupa auta i vikendice, da niste poštenjacine dobili na kladionici


Haj sad vozdra licemjeri i onako je ovaj forum prestao da bude što je nekad bio i postao samo leglo uhljuba i gnjida zaduženih za praćenje društvenih mreža
:thumbup:
:thumbup:
Karikaturist
Posts: 3793
Joined: 20/12/2020 10:03

#52265 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Karikaturist »

Hakiz wrote: 27/01/2022 02:01
Edin H. wrote: 27/01/2022 01:54

Sve što si napisao stoji, ali si jednu stvar previdio, da je kod nas do ne tako davno bio rat. Zoka je jedan od heroja, takvi ljudi često imaju PTSP i počesto ne reaguju na isti način kao većina, bez obzira na posljedice. Zato i napisah da je čuvar parkinga znao o kome je riječ sigurno bi se drugačije ophodio.

Pade mi na pamet događaj koji se desio poodavno. Moja tetka se vozi u autu sa mužem, koji je bio prvoborac, partizan u Drugom Svjetskom ratu. Voze polako, međutim pjanac pored ceste se zatetura i padne na auto. Tetak, sada već stariji čovijek iste sekunde izađe iz auta i povuče pištolj na pjanca, jer je mislio da je riječ o nekoj zasjedi. Tetku zamalo nije šlag strefio.

Kao što rekoh takvi ljudi često reaguju na potpuno drugi način.
Herojstvo svaka čast, ali ono nije carte blanche za nedjela. Nagraditi herojstvo i kazniti nedjela. Jedno drugo ne poništava, ne opravdava.

Da ne ulazimo u to kako sa PTSP, ako ga ima, može raditi taj posao. Trebao bi biti u invalidskoj penziji ili na radnom mjestu na kojem PTSP ne može da ga dovede u nezgodne situacije.

Ako nema PTSP, šta onda, onda je samo bahatost?
Ovo je onaj pristup minder politici 'Neka ga nas je'

Ali pazi ti price, svi su krivi samo on nije, neka opravdanja ima PTSP ratni heroj bla bla...pa koji kurac onda radi u policiji ako ima PTCP :lol:
Fakat bolestan narod.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#52266 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hladan.preminger »

Ne mogu vjerovati šta čitam.

Ljudi se raspravljaju sa šampinjonom koji je ograničen ko lođa a uporan ko mazga, i plus pale na Ikerove vozanje trole.
Još samo fali da rizo hamidović uleti u raspravu.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7292
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#52267 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Rockefeller »

Logovan wrote: 27/01/2022 01:17 Joj ti price pa ti stvarno haha
Gomila ljudi se osjeca nesigurno, stariji, mladji, a tebi prica "ako ostanemo bez policije bice krvi do koljena". :run:

Ne rade ljudi svoj posao. Valjda je ovo jasno.
Sampinjon je poznat kao vrlo inteligentan forumas :mrgreen:

Lafo sarajlica :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65989
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52268 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Policajac dakle nepropisno parkira na poluilegalnom parkingu?
no_sikiriki
Posts: 17122
Joined: 11/12/2012 13:21

#52269 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by no_sikiriki »

Edin H. wrote: 27/01/2022 00:55
no_sikiriki wrote: 27/01/2022 00:49
To je to.

Uvijek sam mislila da su vicevi o glupim policajcima samo to, vicevi. Ali par susreta i shvatila sam u cemu je fazon...

Vozimo se jednom tako, zaustavi nas policajac (suprug nosi sociva i na vozackoj mu pise sociva i naocale), trazi vozacku, pogleda i pita muza gdje su mu naocale, kaze on pa nosim sociva, kaze ovaj “ali ovdje pise sociva i naocale” kaze muz “pa ne mogu valjda nositi oboje istovremeno”, kaze ovaj “ne znam ja, tako su ti rekli doktori”...ali nekako nas pusti na kraju. :D
Žalite se onome ko je to napisao, trebalo bi stajati “ili” :oops:
Na vozačkoj piše sočiva/naočale. Ali razmijem kako ovo "/ " može biti teško razumljivo za jednog policajca. :mrgreen:
Labirint
Posts: 1990
Joined: 24/06/2013 14:37

#52270 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Labirint »

_BataZiv_0809 wrote: 27/01/2022 08:30 Policajac dakle nepropisno parkira na poluilegalnom parkingu?
Možda je glupo pitanje ali ne znam, na ovim privatnim parkinzima plaća li murija? Udje u bbi i plati li na izlazu ili?

Sto neko ranije reče policajac kojem je ovaj mali "granao rukama" na početku ga je iskuliro i sjeo (vjerovatno malo vise pite u Bosni od "komadanta" pojeo pa mu pritisak pao)...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17163
Joined: 31/03/2019 14:56

#52271 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Heh ovo je snimak kad zapravo odlaze sa parkinga, a sta je radio parking boy kad su tek dosli?
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#52272 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by doktornauke »

vjeshalica wrote: 27/01/2022 08:52 Heh ovo je snimak kad zapravo odlaze sa parkinga, a sta je radio parking boy kad su tek dosli?
Mozda im je reko da se sami tuku da ih on ne udara pa poslje zoki puko film,skonto ko je zapravo bio u ratu.
User avatar
Ken_M
Posts: 317
Joined: 14/11/2009 23:04

#52273 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ken_M »

Kakve veze ima šta je radio?

Ako je prekršio zakon, privedi ga ili mu napiši kaznu.
Ako se opire, upotrijebi silu i savladaj ga (uostalom, više vas je), tako da se ne može opirati.

Nemaš ga šta šamarati dok drži ruke u džepu, pa sjesti u auto i otići.

Sigurno ovako radi i kući ženi i djeci, navikao.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#52274 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zli_hordas »

Sad ce Zoki da uzme prsluk od radnika parkinga i da se slika kao što se sliko sa rudarskom kapom.
User avatar
konektovan
Posts: 40505
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#52275 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Ali on je bio ranjavan...k'o asim, sve im je oprošteno..
Post Reply