SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52726 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:32
drug_profi wrote: 28/01/2022 09:26

Dobro muha, nije to poenta. Nije bio u nezakonitoj radnji, a to mu radno mjesto. Ako će se šamar dobiti za svako zabušavanje na poslu, poal grada bi u šljivama hodalo.
Sve ok, al se ja ne bih kurcio a vjerujem da ga nije ošamario što mu je ko eto bio cejf :-)
Danas se omladina mnogo kurci--zaustavi ga policija ono mobitel vadi da slika i traži ime i prezime policajca--ko eto ono bi nešto :-)
Sve se iz kuce nosi :-D Nisu me jednom zaustavili--Dobar dan za dobar dan i nikakav problem.
Odrasto u vrijeme Tiletove milicije, ostario a NIKAD za nikad nikakav problem sa policijom imo nisam.

Ovim ne pravdam Cegara jer veze nemamO šta je bilo i šta je prava istina. Samo znam da nam je svima koji smo preživjeli agresiju i mi u Sarajevu opsadu kratak fitilj a da mnogi nisu ni svjesni toga--osim kad dodjemo u neku jebenu situaciju :-)
pa u zadnjem je poenta
on kao policajac ne smije imati kratak fitilj nego bas suprotno
za sve sto uradi suprotna strana ima propisana kazna i procedura kako doci do te kazne
bilo novcana bilo hapsenje i policajac cist ko suza
ne samo cegar nego bilo koji ako mu se neko kurci vadi mobitel trazi ime itd
on je po zakonu i duzan dati ime ako to suprotna strana trazi jer je policajac servis gradjana a ne vlast kao na divljem zapadu

u engleskoj npr zena se moze bukvalno popisati u onaj njihov sljem jer je to zakon dozvolio a on mora to omoguciti jer mu je posao da pomaze ljudima
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#52727 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Druže muha, mene je titna milicija tri puta privodila i nikad ni čvoku nisam dobio.
Odogovoriš na pitanja i mrš kući.
Ali ta je policija imala svoje zakone po kojima je radila, a ova sad ima svoje.
Nekad je bilo normalno da te žandar ispendreči jer mu se ne sviđaš, ali danas više nije i nemojmo se vraćati u prošle vijekove.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3206
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#52728 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:32
drug_profi wrote: 28/01/2022 09:26

Dobro muha, nije to poenta. Nije bio u nezakonitoj radnji, a to mu radno mjesto. Ako će se šamar dobiti za svako zabušavanje na poslu, poal grada bi u šljivama hodalo.
Sve ok, al se ja ne bih kurcio a vjerujem da ga nije ošamario što mu je ko eto bio cejf :-)
Danas se omladina mnogo kurci--zaustavi ga policija ono mobitel vadi da slika i traži ime i prezime policajca--ko eto ono bi nešto :-)
Sve se iz kuce nosi :-D Nisu me jednom zaustavili--Dobar dan za dobar dan i nikakav problem.
Odrasto u vrijeme Tiletove milicije, ostario a NIKAD za nikad nikakav problem sa policijom imo nisam.

Ovim ne pravdam Cegara jer veze nemamO šta je bilo i šta je prava istina. Samo znam da nam je svima koji smo preživjeli agresiju i mi u Sarajevu opsadu kratak fitilj a da mnogi nisu ni svjesni toga--osim kad dodjemo u neku jebenu situaciju :-)
Dobar je Memo, dobar je Memo, samo mu kratak fitilj.
Treba razumjeti.

Samo da provjerim, je li ovo onda svima dozvoljeno ovako ili samo policiji?
Ono, kada budem imao težak dan na poslu i kad me nervoza uhvati, da znam da ima rješenje.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52729 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

namiami wrote: 28/01/2022 09:36
muha_sa wrote: 28/01/2022 09:32 Samo znam da nam je svima koji smo preživjeli agresiju i mi u Sarajevu opsadu kratak fitilj a da mnogi nisu ni svjesni toga
Tako je, pravda za razne trkaĆe koji tako izbacuju negativnu energiju. Pa sta fali, pajel?
Bravo :thumbup:

Kurac bi bilo trkaca da policija mariše i da smiju radit svoj poso.

Jebo nas je Žak Klajn za sva vremena kad su specijalci napravili raciju u nekom restoranu pa svi popušili otkaz.

To je uzrok a posljedica je kurcenje kojekakvih krkanopulosa koji svoju nejebicu na pogrešan nacin demonstriraju.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52730 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:41
namiami wrote: 28/01/2022 09:36

Tako je, pravda za razne trkaĆe koji tako izbacuju negativnu energiju. Pa sta fali, pajel?
Bravo :thumbup:

Kurac bi bilo trkaca da policija mariše i da smiju radit svoj poso.

Jebo nas je Žak Klajn za sva vremena kad su specijalci napravili raciju u nekom restoranu pa svi popušili otkaz.

To je uzrok a posljedica je kurcenje kojekakvih krkanopulosa koji svoju nejebicu na pogrešan nacin demonstriraju.
dovoljno je da kaznjavaju a ne da marisu i nije zak klajn tu kriv nego ovi policajci koji radije sjede po kladionicama pekarama i kaficima nego da kaznjavaju one koji krse zakon

evo cegar kaze za decka da je narkoman i kriminalac
ok pa sto ga onda nisu uhapsio ako je tako da zastitis ostale od tog kriminalca
al jok lakse samare opaliti
eto kazes da i ti imas kratak fitilj
bas me zanima kako bi prosao da si ga ti osamario 3 puta
User avatar
Didier
Posts: 2167
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#52731 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Didier »

liaar wrote: 28/01/2022 08:56 Ovako ste isto vrištali na masu stranica kad je policija namlatila Matulovića na Koševskom a neko snimao sa balkona. Dok se nije saznao ko je i šta je, svi su bili protiv policije i stranice i stranice naglabali.

Kako ja nikad ne dobih šamar od policije ?
Ja sam uvijek protiv policije. Govna lažljiva, svi do jednog su isti.

A takođe nikad nisam dobio šamar od njih.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52732 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:42
drug_profi wrote: 28/01/2022 09:40

Evo ja radi ratnih trauma imam strašnu potrebu da trubim kad sam u ulici Grada Čačka... :mrgreen:
Možeš mi vala i pod prozorom trubit što se mene tice :lol:
Da ti se neki lokalni klošarcic unese u lice i jebe ti sve po spisku kako bi reagovo :?
cegar se njemu unio u lice a ne klosarcic njemu
ne izvrci nesto sto se bar svako moze vidjeti da nije tako kako pises
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52733 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

foxlife wrote: 28/01/2022 09:44
muha_sa wrote: 28/01/2022 09:41

Bravo :thumbup:

Kurac bi bilo trkaca da policija mariše i da smiju radit svoj poso.

Jebo nas je Žak Klajn za sva vremena kad su specijalci napravili raciju u nekom restoranu pa svi popušili otkaz.

To je uzrok a posljedica je kurcenje kojekakvih krkanopulosa koji svoju nejebicu na pogrešan nacin demonstriraju.
dovoljno je da kaznjavaju a ne da marisu i nije zak klajn tu kriv nego ovi policajci koji radije sjede po kladionicama pekarama i kaficima nego da kaznjavaju one koji krse zakon

evo cegar kaze za decka da je narkoman i kriminalac
ok pa sto ga onda nisu uhapsio ako je tako da zastitis ostale od tog kriminalca
al jok lakse samare opaliti
eto kazes da i ti imas kratak fitilj
bas me zanima kako bi prosao da si ga ti osamario 3 puta
Znajuci tebe respo sad kad bih ti odgovorio ne bi doruckovo, zakasnio bih ne samo na rucak vec bih moro i veceru preskocit ubjedjujuci se s tobom :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#52734 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salik79 »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:41
namiami wrote: 28/01/2022 09:36

Tako je, pravda za razne trkaĆe koji tako izbacuju negativnu energiju. Pa sta fali, pajel?
Bravo :thumbup:

Kurac bi bilo trkaca da policija mariše i da smiju radit svoj poso.

Jebo nas je Žak Klajn za sva vremena kad su specijalci napravili raciju u nekom restoranu pa svi popušili otkaz.

To je uzrok a posljedica je kurcenje kojekakvih krkanopulosa koji svoju nejebicu na pogrešan nacin demonstriraju.
Zato sto je Zak Klajn bio tada na vrhu (organizirano)kriminalne piramide. I Jozo Leutar je ubijen nakon sto je istragom dosao do tog zakljucka.
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#52735 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:42 Da ti se neki lokalni klošarcic unese u lice i jebe ti sve po spisku kako bi reagovo
Ja nisam u uniformi i nevazno je kako bih reagovao.
Ali evo da sam recimo portir na portirnici i dođe lik i hoće da uđe da se nešto raspravi sa direktorom. Ovaj mi kaže ne puštaj ga.
Moje je da ga ne pustim, kako god znam, ali ne smijem ga udariti jer mi ide otkaz.
Tako i policajac, uniforma mu je štit iz akoje se krije. Ne smiješ mu uzvratiti i on to zloupotrebljava.
Druga je stvar da li bi mu neko uzvratio.
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#52736 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:46 Znajuci tebe respo sad kad bih ti odgovorio ne bi doruckovo, zakasnio bih ne samo na rucak vec bih moro i veceru preskocit ubjedjujuci se s tobom
:mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52737 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:46
foxlife wrote: 28/01/2022 09:44

dovoljno je da kaznjavaju a ne da marisu i nije zak klajn tu kriv nego ovi policajci koji radije sjede po kladionicama pekarama i kaficima nego da kaznjavaju one koji krse zakon

evo cegar kaze za decka da je narkoman i kriminalac
ok pa sto ga onda nisu uhapsio ako je tako da zastitis ostale od tog kriminalca
al jok lakse samare opaliti
eto kazes da i ti imas kratak fitilj
bas me zanima kako bi prosao da si ga ti osamario 3 puta
Znajuci tebe respo sad kad bih ti odgovorio ne bi doruckovo, zakasnio bih ne samo na rucak vec bih moro i veceru preskocit ubjedjujuci se s tobom :lol:
ne moras se udbjedjivati samo realno pogledaj je li ovako kako pisem i ja i ostali
ne moras mi cak ni odgovoriti al sebi odgovori sta je ispravno i sta je po pravilu kojem valjda svi tezimo
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#52738 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mirza_15 »

namiami wrote: 28/01/2022 09:45
muha_sa wrote: 28/01/2022 09:42 Da ti se neki lokalni klošarcic unese u lice i jebe ti sve po spisku kako bi reagovo
Ja nisam država :) Valjda policija ima neki kodeks, da mu jebe mater, da grana ko helikoper, ma da radi sta god hoce. Valjda ide upozorenje, izricanje naredbe, hapsana?

Valjda postoji minimu što se treba ispoštovati? Ovdje ide prica da se brani klosar, ne brani, sutra cu ja biti u toj situaciji samo sto odgovorim na pitanje "Znas li sto sam te zaustativo" "Ne znam gospodine, sta je u pitanju?" pa popijem samar?
A ko kaže da je lik klošar, kriminalac? Rek'o Zoka? Zoka priča i da je lik nasrnuo na policajca, a svi vidimo da nije. Čovjek je na svom radnom mjestu, a Zoka i kolege su tu napravili sranje. Sve pogrešne radnje koje vidimo na snimku su radnje policajaca. Ako će ići šamar za pokazivanjem rukom na mjesto gdje su bili parkirani uz nešto kao "ne možeš ovako parkirati, zagradi si čovjeka, pola sata ne može da izađe", sutra će biti šamar i konobaru kada mu kaže da ne može sjesti za neki sto jer je taj sto rezervisan.
Last edited by mirza_15 on 28/01/2022 09:54, edited 2 times in total.
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#52739 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by RandomAndCasual »

U normalnoj zemlji ovaj idiot bi davno ili dao otkaz ili dobio otkaz, ofmah nakon izlaska snimke samaranja gradjanina dok je u policijskoj uniformi.

U mutavoj zemlji poput nase, se raspravlja da li je trebao samarati gradjanina ili nije.

Zato nam i cvjeta kriminal u drzavi.

Kriminalci i siledzije su kod nas sad u policiji i sa pravim kriminalcima saradjuju, a obivnog gradjanina samaraju.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#52740 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

vjeshalica wrote: 28/01/2022 08:42
emko1234 wrote: 28/01/2022 08:31
Zato sto je sluzbeno auto koristio u privatne svrhe. Dosao na dorucak. .
Zar nije pauza /dorucak u okviru radnog vremena.Po toj analogiji svi koji rade nesto i pri tome koriste auto za tu pauzu,to je privstna svrha.Pauza nije privatna svrha bas i kao dorucak koji je zakonom definisan.Bas mozes lupat.
Da je djecu vozio u skolu autom to bi bila privatna svrha.
Dorucak/pauza nazovi kako hoces nije privatna svrha.
Sluzbeno auto kao sto sam naziv kaze treba da se koristi u sluzbene svrhe. Pauza nije sluzbena svrha. Ne znam dje ti radis pa mozes sluzbenim autom na pauzu.
To sluzbeno auto je kupljeno, odrzavano i nasuto od mojih i tvojih para. Samim tim ga Zoka ne bi trebao ovako koristiti. Drzavna firma se finansira od para naroda. Da je Fup Zokina firma, nek radi sta hoce. Ali nije.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#52741 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mirza_15 »

emko1234 wrote: 28/01/2022 09:56
vjeshalica wrote: 28/01/2022 08:42

Zar nije pauza /dorucak u okviru radnog vremena.Po toj analogiji svi koji rade nesto i pri tome koriste auto za tu pauzu,to je privstna svrha.Pauza nije privatna svrha bas i kao dorucak koji je zakonom definisan.Bas mozes lupat.
Da je djecu vozio u skolu autom to bi bila privatna svrha.
Dorucak/pauza nazovi kako hoces nije privatna svrha.
Sluzbeno auto kao sto sam naziv kaze treba da se koristi u sluzbene svrhe. Pauza nije sluzbena svrha. Ne znam dje ti radis pa mozes sluzbenim autom na pauzu.
To sluzbeno auto je kupljeno, odrzavano i nasuto od mojih i tvojih para. Samim tim ga Zoka ne bi trebao ovako koristiti. Drzavna firma se finansira od para naroda. Da je Fup Zokina firma, nek radi sta hoce. Ali nije.
Malo pretjeruješ sa ovim. To službeno auto je praktično njegovo radno mjesto. Možda je bio u patroli i u vrijeme pauze ga je morao negdje parkirati da ode da jede. Sve ostalo se slažem. Nije ga mogao nepropisno parkirati i šamarati ljude koji rade na parkingu i to mu kažu.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#52742 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by doktornauke »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:36
doktornauke wrote: 28/01/2022 09:31 Imal sta nakoso mante suplje o samaru :lol:
Imal šta u se na se i podase :? :lol:
:lol: :thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52743 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

mirza_15 wrote: 28/01/2022 09:59
emko1234 wrote: 28/01/2022 09:56
Sluzbeno auto kao sto sam naziv kaze treba da se koristi u sluzbene svrhe. Pauza nije sluzbena svrha. Ne znam dje ti radis pa mozes sluzbenim autom na pauzu.
To sluzbeno auto je kupljeno, odrzavano i nasuto od mojih i tvojih para. Samim tim ga Zoka ne bi trebao ovako koristiti. Drzavna firma se finansira od para naroda. Da je Fup Zokina firma, nek radi sta hoce. Ali nije.
Malo pretjeruješ sa ovim. To službeno auto je praktično njegovo radno mjesto. Možda je bio u patroli i u vrijeme pauze ga je morao negdje parkirati da ode da jede. Sve ostalo se slažem. Nije ga mogao nepropisno parkirati i šamarati ljude koji rade na parkingu i to mu kažu.
ovdje si u pravu i vjerovatno je to sto kazes u ovom slucaju i bilo njihovo radno mjesto i otisli na pauzu al nisam jednom vidio da policija koristi sluzbena auta u privatne svrhe posebno oni neobiljezeni jer je malo teze sa ovim sto imaju rotacije i sl

i emko je ovdje donekle u pravu (ajd da se i ja nekad slozim s emkom)
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52744 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Je li se saznalo zašto je radnik na parkingu klasični kriminalac, zna li se išta?
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#52745 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Logovan wrote: 28/01/2022 10:04 Je li se saznalo zašto je radnik na parkingu klasični kriminalac, zna li se išta?
Uzeše li mu dlaku?
:gunjastajl:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#52746 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Sa sluzbenim autom mozes i od kuce na posao, i od posla do kuce, i na pauzu. I ne govorim o policiji, govorim
svim sluzbenim autima, i ne pricam o autima na 24 sata na sto imaju pravo cak i neki u fupu.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52747 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Logovan wrote: 28/01/2022 10:04 Je li se saznalo zašto je radnik na parkingu klasični kriminalac, zna li se išta?
reketirao ljude :D
naplacivao parking koji su korisnici morali placati
User avatar
darius_maximus
Posts: 3206
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#52748 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

muha_sa wrote: 28/01/2022 09:41
namiami wrote: 28/01/2022 09:36

Tako je, pravda za razne trkaĆe koji tako izbacuju negativnu energiju. Pa sta fali, pajel?
Bravo :thumbup:

Kurac bi bilo trkaca da policija mariše i da smiju radit svoj poso.

Jebo nas je Žak Klajn za sva vremena kad su specijalci napravili raciju u nekom restoranu pa svi popušili otkaz.

To je uzrok a posljedica je kurcenje kojekakvih krkanopulosa koji svoju nejebicu na pogrešan nacin demonstriraju.
Znači Žak Klajn je problem?
Nije problem što je policija također korumpirana i u dosluhu s kriminalcima, kao što je automafija?
Kod nas kao da je policija Eliot Ness, pa ih više sile spriječile da se obračunaju s kriminalom...
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52749 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Ovi sto brane Zorana su vjerovatno zaposleni preko stele na nedavnom konkursu. :D
Samo se pitam ko su ti ljudi koji ga podrzavaju? :-)
Afera za aferom. Ove momke su sjebali na konkursu, pa kad su javno objavili sve, poceli su da prijete pa onda da mole da ne ide dalje javno, pa onda tim momcima daju druga zaposlenja. Sve oko njih je mutno. Upravo oni su ono sto ne valja i sto je mutno u nasoj drzavi.
Covjek ocito gubi kompas i za sve je bolje da se takvi sklone iz policije i sa ulice.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52750 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 28/01/2022 10:09 Ovi sto brane Zorana su vjerovatno zaposleni preko stele na nedavnom konkursu. :D
Samo se pitam ko su ti ljudi koji ga podrzavaju? :-)
Afera za aferom. Ove momke su sjebali na konkursu, pa kad su javno objavili sve, poceli su da prijete pa onda da mole da ne ide dalje javno, pa onda tim momcima daju druga zaposlenja. Sve oko njih je mutno. Upravo oni su ono sto ne valja i sto je mutno u nasoj drzavi.
Covjek ocito gubi kompas i za sve je bolje da se takvi sklone iz policije i sa ulice.
al je on heroj
zaboravljate da je on pucao na tenk
Post Reply