SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#51701 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

Kaligrafija wrote: 21/01/2022 18:24 Nisu klosari, mozda su i mangupi, ali nisu ni visoka klasa kriminalaca...Iza takve klase stoji sprega sa politicarima, policijom, bankarima...Ti i takvi, imaju legalne firme preko kojih se pere novac od droge, prostitucije, trgovine ljudima, kocke i ko zna jos cega...! Neko poredi sa CG klanovima, nidje veze, krenuli su ko jedan klan, nestao kokain u Valensiji, neko maznuo, krenuli se rokat zbog novca i onda zavrsilo na zakonu Leke Dukadjinija, koji je tradicionalno u njihovom bicu i sad kad bi htjeli da stanu, ne znaju kako, jer cast i obraz se moraju ispostovati do istrebljenja...Tu nema biznisa, tu ima samo krvi...Veliki su u sjeni, oni ne ubijaju, drugi to rade za njih, po naredbi...Za njih mozda nikad i ne cujes...Pa sam rahmetli Ismet Bajramovic Celo je u jednom intervju savjetovao omladince da otvaraju firme, da se bave biznisom, da tu lezi novac, drugim rjecima da zavrcu drzavu, u saradnji sa "drzavom"... Pravi kriminal je na tenderima, a ne na misicima...Pravi kriminalci pucaju perom i rijecima...! To su ovi sto ti se smiju sa jumbo plakata, pred izbore...!
U javnim izvještajima o presretnutim komunikacijama preko SKY aplikacije se dosad nije spominjao nikakav egzotičan kriminal u federalnom dijelu države, ništa posebno sočno ni ikakav značajan novac. U RS-u djeluje egzotičnije.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24750
Joined: 08/09/2005 20:08

#51702 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

crveni_makovi wrote: 21/01/2022 18:42 U javnim izvještajima o presretnutim komunikacijama preko SKY aplikacije se dosad nije spominjao nikakav egzotičan kriminal u federalnom dijelu države, ništa posebno sočno ni ikakav značajan novac. U RS-u djeluje egzotičnije.
U entitetu RS ima dosta tranzita. U Sarajevu je vise loko potrosnja.
User avatar
Reglan
Posts: 4839
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#51703 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Reglan »

Volio bih da znam sta ce im ove zolje?
User avatar
ZonFon
Posts: 2118
Joined: 17/11/2013 01:58

#51704 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ZonFon »

Reglan wrote: 21/01/2022 20:08 Volio bih da znam sta ce im ove zolje?
Da iznajmljuju Jali Bratu kad snima spotove :mrgreen:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#51705 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tramvajtrojka »

Reglan wrote: 21/01/2022 20:08 Volio bih da znam sta ce im ove zolje?
kad ti hiltovka nije dovoljno brza za razbijanje zidova zolja dobro dodje :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19442
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#51706 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

Od cega je ovo

Image
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51707 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

Propuh, udarila vrata
ja nisam ja_nisam ja
Posts: 10
Joined: 01/10/2020 01:32

#51708 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ja nisam ja_nisam ja »

striker_sarajevo wrote: 21/01/2022 20:33 Propuh, udarila vrata
😂😂😂
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#51709 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by preselio na ahiret »

Dr. Kuca wrote: 21/01/2022 11:59
preselio na ahiret wrote: 21/01/2022 10:39

roki,laprdas na pamet,mani se filmova,u bosni si.
Roki, treba se nekad izac, a ne samo kuca poso kuca. Nevjerovatna kolicina neznanja.
Pa izađi nemoj se plasit i sjedit u kuci nece ti niko nista.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#51710 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by preselio na ahiret »

90minut wrote: 21/01/2022 11:58
preselio na ahiret wrote: 21/01/2022 10:39

roki,laprdas na pamet,mani se filmova,u bosni si.
Strašno kol'ko laprda kao da ima 10 godina ni manje ni više kao da je život igrica pa oni ciljano išli da im dvojica koji imaju muda da ubiju završe na dugogodišnjoj robiji, a ostatak " kartela " da im isto završi za saucesnistvo na 5+ godina.

Ne majstore zavrsili su kako su završili jer su amateri da imaju trunku profesionalizma protivnici bi bili u zemlji na okolnim planinama i drugi " karteli " bi se sjebavali koliko su brutalni da ih niko ne može pronaci.

Ove javne egzekucije zapravo govore koliko su bez mozga i neiskusni...

Al' takav je život na svemu se uci kad izađu iz zatvora modus operandi ce biti da kidnapuju da kopaju duboko i da nema policije za vratom. :thumbup:
:thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17145
Joined: 31/03/2019 14:56

#51711 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Hamaly imaju svoje gazde...gazde ne bi bile to sto jesu da im nema buranijice, nece gazda ici uspostavljati red na terenu licno,vec putem svojih buranijica...prema tome lahurite do daljnjeg u glupostima
User avatar
vjeshalica
Posts: 17145
Joined: 31/03/2019 14:56

#51712 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

preselio na ahiret wrote: 21/01/2022 21:05 Ove javne egzekucije zapravo govore koliko su bez mozga i neiskusni...
Slika koja kontrira tvojim izjavama

Image
Naslovnica
Posts: 27837
Joined: 20/03/2013 15:38

#51713 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 21/01/2022 21:08
preselio na ahiret wrote: 21/01/2022 21:05 Ove javne egzekucije zapravo govore koliko su bez mozga i neiskusni...
Slika koja kontrira tvojim izjavama

Image
Ovo kada su Falconea ubili?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#51714 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 21/01/2022 21:21
Ovo kada su Falconea ubili?
jeste

Image
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#51715 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

Ja ne znam jesu li pojedinci glupi ili se prave glupi. Niko nije rekao da je ovaj Dasta Camora ili Zemunski klan. Teza je bila da su likovi klošari. Ja kažem da likovi nisu klošari i da su u mjesec dana počinili dva ubistva u glavnom gradu jedne države i da policija i dalje nije privela počinioce. Pritom su im našli ozbiljne količine naoružanja, droge, love. Očigledno su organizovaniji znatno nego se u prvi mah predstavaljalo u javnosti. Navijači - brude - šiša mangupi i slično očigledno nisu. Obzirom da je vođa grupe na interpolovoj crvenoj potjernici i obzirom da je rokno čovjeka na glavnoj raskrsnici u gradu, a još nije nađen, sugeriše da je imao kvalitetne pomagače i dovoljno sredstava vjerovatno da plati zaštitu u drugoj državi. Po meni to nije klošar.

Da li će ovi momci izrasti u nešto drugo, ostaje da se vidi.
Zaboravljate jednu vrlo bitnu stvar, Zika je sa 25-30 godina bio sitni kriminalac u Njemačkoj. Dok ovi u tim godinama valjaju ozbiljnu količinu gudre, reketiraju sugrađane i imaju dva ubistva u mjesec dana.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17145
Joined: 31/03/2019 14:56

#51716 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

dr_arsla wrote: 21/01/2022 22:03
vjeshalica wrote: 21/01/2022 21:08

Slika koja kontrira tvojim izjavama

Image
Jesi li upravo usporedila ubistvo sudije Falconea, kojeg je čuvalo valjda 5000 policajaca i nekog iz favele Pofalići u ul. Ruđer Bošković :-)
:lol:
Poenta je u javnoj egzekuciji, jer pojedinci misle da samo prava mafija ubija bez mnogo galame,a amateri i kokosari ovako kao u Pofalicima. Prema tome iskljuci se brzo iz diskusije da se ne brukas.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17145
Joined: 31/03/2019 14:56

#51717 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

emko1234 wrote: 21/01/2022 22:23 Ja ne znam jesu li pojedinci glupi ili se prave glupi. Niko nije rekao da je ovaj Dasta Camora ili Zemunski klan. Teza je bila da su likovi klošari. Ja kažem da likovi nisu klošari i da su u mjesec dana počinili dva ubistva u glavnom gradu jedne države i da policija i dalje nije privela počinioce. Pritom su im našli ozbiljne količine naoružanja, droge, love. Očigledno su organizovaniji znatno nego se u prvi mah predstavaljalo u javnosti. Navijači - brude - šiša mangupi i slično očigledno nisu. Obzirom da je vođa grupe na interpolovoj crvenoj potjernici i obzirom da je rokno čovjeka na glavnoj raskrsnici u gradu, a još nije nađen, sugeriše da je imao kvalitetne pomagače i dovoljno sredstava vjerovatno da plati zaštitu u drugoj državi. Po meni to nije klošar.

Da li će ovi momci izrasti u nešto drugo, ostaje da se vidi.
Zaboravljate jednu vrlo bitnu stvar, Zika je sa 25-30 godina bio sitni kriminalac u Njemačkoj. Dok ovi u tim godinama valjaju ozbiljnu količinu gudre, reketiraju sugrađane i imaju dva ubistva u mjesec dana.
Imamo bjegunce za koje se trenutno nista ne zna. Toliko o kokosarluku.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#51718 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

Kaligrafija wrote: 21/01/2022 12:47 Lik je upravu...ozbiljne kriminalne organizacije, likvidacije rade tajno...ne na ovaj nacin, gdje te policija nadje za 1 dan...Evo vec se zna ime jednog od pucaca..
Ozbiljni krimosi rade detaljne planove, pracenja, izvidjanja i cekaju pogodan trenutak za likvidaciju, daleko od ociju javnosti...a ovo je klasicni geto drive-by, koji mozda uspijeva u velikim gradovima USA, sa hiljadama bandi, gdje se tesko sve moze propratit, gdje imas mjesta, gdje haman policija i ne zalazi...al to uradit u Sarajevu na takav nacin, gdje ce te snimiti makar dvije, tri kamere sa pumpe, bankomata, radnje, necega u samom dolasku, sa masom ocevidaca itd., to je cista glupost... Cak su i ubice policajaca na AP dolijale vremenom...E sad je drugi par opanaka, sto sud ovakvim da minimalne kazne, pa su za par godina vani...! To je problem drzave...Taj ko ih pusta, ocigledno ih i stiti...

Turkovic i ekipa su bili ozbiljna organizacija, 99,9% ljudi nije imalo pojma ko su oni, niti su culi vecinu od tih imena, osim ako si iz kriminalnog miljea...a sta su radili, samo te proguta noc...Al kad su se oteli kontroli drzave, zavrsili su, gdje su zavrsili...! A za ove su on i Elez, Don Korleone i Al Kapone...

Jedino im priznajem da su bili solidno naoruzani, duge cijevi i zolje, haj zaostaci iz rata, toga ima koliko hoces, ali najinteresantniji mi je C4, plasticni eksploziv, e to je pravo pitanje, koje niko ne postavlja, kako su do njega dosli...!?! Jer do te vrste ekploziva se jako tesko dolazi...! To je vec za teroristicki akt...


Čuj nije se znalo za Ziku :shock:

Veći događaj u Sarajevu je bio kada su se prije rata Mitko i Zika vratili iz Njemačke i vozali se oko Teatra u dva bijela glanc nova Mercedesa sa Rolexima na ruci, nego kad je gostovao Elthon John :D .
Malo nakon toga su bili umješani u pucnjavu ispred Predsjedništva kad je ranjen policajac iz obezbjeđenja. Sukob je počeo u Starom Satu. Znači imali su i oni javnih obračuna.

Ali sa vremenom su učili i izgrađivali se u tom poslu u Njemačkoj, nažalost je Mitko nastradao. Kada se vratio Zika je već imao iskustvo i znao kako organizovati i preuzeti kontrolu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50512
Joined: 16/07/2012 16:00

#51719 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Svi fol obavjesteni.
A fakt je da su povalili organizaciju radi dva ubistva, izgbili dosta robe, oruzja.
Nepotrebno.
Pobjeci u SRB ili CG moze svako ako planira bijeg, ne znaci to nista.
ja nisam ja_nisam ja
Posts: 10
Joined: 01/10/2020 01:32

#51720 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ja nisam ja_nisam ja »

Joj Velje Nevolje. De podmazi malo tu masinu za mljevenje.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#51721 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

Onaj ko dozvoli da mu se sat nakon pocinjenog ubistva zna identitet ne moze biti nista drugo neuracunljivi klosar koji se preracunao.
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#51722 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

dr_arsla wrote: 22/01/2022 00:24
vjeshalica wrote: 21/01/2022 22:31
Poenta je u javnoj egzekuciji, jer pojedinci misle da samo prava mafija ubija bez mnogo galame,a amateri i kokosari ovako kao u Pofalicima. Prema tome iskljuci se brzo iz diskusije da se ne brukas.
Jedina koja se obrukala si ti, kad si ubistvo suca Falconea kojeg je čuvala armija ljudi usporedila sa ovim. Ubili su ga tonom eksploziva jer drugačije nije moglo.
Prava mafija amatere (poput ovog u Pofalicima) ubije tako da ga ugrade u temelje, samelju ga i nahrane ribe, zakopa ga u pustinji gdje ga nikad neće naći, bace ga krokodilima, jednostavno pojede ga mrak.
Ne pucaju po ulici i ne ofiraju se.
A meksička mafija? :mrgreen:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#51723 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by preselio na ahiret »

Mene cudi kako je policija dozvolila da jedan klosar drzi citavu ulicu pod kamerama,nemoguce da nisu znali to.Samim tim bi znali da se necim nelegalnim bavi,znaci znali su sve.
ja nisam ja_nisam ja
Posts: 10
Joined: 01/10/2020 01:32

#51724 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ja nisam ja_nisam ja »

"Policija Kantona Sarajevo je oko 16.50 sati obaviještena da je došlo do upotrebe vatrenog oružja na području općine Novo Sarajevo" "Prema medijskim informacijama, Lukač je u četvrtak tokom dana imao verbalni obračun sa Almirom Murtovićem zvanim Murta. Incident se dogodio u naselju Nova Otoka. Ovaj događaj su zabilježile i policijske agencije. No, nešto kasnije, oko 16 sati Lukač je ubijen."
Da li je moguce da se je cekalo vise od pola sata da se prijavi policiji?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#51725 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by 90minut »

dr_arsla wrote: 21/01/2022 22:03
vjeshalica wrote: 21/01/2022 21:08

Slika koja kontrira tvojim izjavama

Image
Jesi li upravo usporedila ubistvo sudije Falconea, kojeg je čuvalo valjda 5000 policajaca i nekog iz favele Pofalići u ul. Ruđer Bošković :-)
:lol:
Šta napisati ne nasmijati se samo.. :-D

Zamisli ti koliko se obican narod plaši ovih kvazi mangupa da iskreno misle da su im takva muda među nogama da su svjesno dvojicu poslali na robiju od 30+ukupnog zakona i boga pitaj koliko ce za saucesnistvo ostali dobiti.

A ne sumnjam da ostali vec imaju dobar dosje pa ces gledati da im sve natovare i da i oni završe na 5 do 10 godina minimum.

O kolicini naoruzanja i droge da ne pricam bog zna šta su im uzeli sve..

Joj raja je stvarno komedija. :D
Post Reply