SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#51326 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sinuhe »

Vlasnici pasa pa jos zamisle da su i vlasnici zajednickog prostora. Nista nije naucila dok se javlja medijima misleci da je ostecena strana.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17011
Joined: 31/03/2019 14:56

#51327 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Treba spustiti loptu, to je njena verzija price,ne znamo sta se stvarno desilo.Neko navija za jednu neko za drugu stranu Ljudi su previse dali sebi slobode u svakodnevnim aktivnostima.Neko na planini,u stanu,u kaficu, onda svjedocis ssranjima.
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 398
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#51328 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by rahmetli dedo »

samo suzavac
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#51329 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

drag_gost wrote: 16/01/2022 20:48 3 sam psa u zivotu imao, sada su mi jos 2 ziva. Nikada nijednom od njih nisam pustio da pridje nekome, osim ako je ta osoba prijatelj i da mi znak da popustim malo podvodac. Prvenstveno ne zelim da mi pas nekoga isprlja, mozda kisa pada, mozda je u blato ugazio i onda ce iz dragosti skociti na tu osobu. Nikada mi se nije desilo da mi je pas prisao nekome nepoznatom, jednostavno ga drzim uz nogu, a kada nema ljudi do metar i pol radijusa. Brnjica je tu i nikada nijedan od njih nije bio pusten van dvorista bez podvoca. Ne treba mi to u zivotu da razmisljam hoce li necije dijete preklati. Ja im vjerujem mnogo, ali ne zelim tu vrstu brige. Mozda je ovaj covjek sto je repetirao pistolj neko ko ima nekontrolisani strah od pasa. Sta imas pasce davati kcerkici da ga ona voda, ako vec nisi u svom dvoristu?
Pa o tome i ja pricam ali legalisti odmah se upale ko kutnjaci.
3 psa imam i nema hodanja bez povodca i kraj. Nema prilaska ikome na cesti. I ako krene nekad, korigujem. Ako je neko friendly raspolozen pa bas ocajno zeli da je pomiluje ili nesto, onda ok.
Djeci upadne lopta u avliju, ja sidjem 2 sprata da im dohvatim. Iako mogu uci u avliju da uzmu.
Sta ja znam da li ce malinoa njega vidjeti kao prijetnju ili druga za igru. Skroz je mirna i stvarno mogu reci da nece. Ali kako ce ona njega ocitati u momentu, ja ne znam i ne zelim da znam. Da necije djete u komsiluku gledam cjeli zivot unakazeno po faci ili da zamuckuje jer je skocila na njega da se igra pa ga je prepala. Pa ne bih sebi halalio nikad.
I naucili su. Deru se ispod prozora. Par puta su probavali "na trkaca" i onda sam ja zarezao i rekao da cu je pustiti da trci po avliji sljedeci put kad vidim da neko ulazi u avliju. Cisto da ih prepadnem. I postuju.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#51330 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

namiami wrote: 16/01/2022 22:01 Je li vi dijete drzite na povodcu? Da li vi znate sta pas znači tim ljudima? Pas ima svako pravo da trco bez slobodno, jer je cijeli dan zatvoren u stanu. Pajel? :D
Ne drzim djecu na povodcu. Gluho bilo. Jedno drzim u spaizu a drugo u boxu. pa nisam krvnik ili katil da ih drzim na povodcu
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#51331 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Moramo se malo skulirati.
Nije sve crno-bijelo.
Ima sivih nijansi upickumaterinu...
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#51332 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dacha bosanac »

Kakvih sve ljudi ima, ja sam prije da se neke brnjice i sl. stavljaju ljudima.
Elem, imao sam 4 psa, sada su nam ostala 2. Od ta 4 dva sam uvijek smio da pustim bez straha, a druga dva su uvijek bila na povodcu.
Međutim, postoje i neke stvari koje se moraju uraditi i za vlasnike pasa. Naime, gradovi moraju da naprave (zavisno od svoje veličine) nekoliko mjesta gdje vlasnici mogu pustiti svoje pse da se istrče i tako ne dolaze u kontakt sa drugim ljudima/djecom. Psi moraju imati i neki pristup vodi, travi (jedu je često), a ne samo psa na povodac i brnjicu i kraj priče.
Sa druge strane, eto taj čovjek je imao pištolj. Ko meni garantuje da oko mene ne hodaju manijaci sa ili bez pištolja koji su spremni da me napadnu? I šta ja onda imam od toga što je pas sa mnom, a ima brnjicu? Kako ja da se odbranim?
Eto, neko iznad je pomenuo da je nosio ili nosi pištolji zbog migranata. Ok, pa meni je pas moj "pištolj" ako ćemo tako da gledamo.
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#51333 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shbc »

Razumijem strah od pasa i ne osudjujem. Ali povuci pistolj na psa i ljude, a da pas nije napao... Ne znam kako pojedini to mozete pravdati.

To je jedna stvar. Druga, vidim mnogi se hvataju svog primjera kako pse ne pustaju povodca. I to je ok. Ali vi pse koliko vidim vodate u gradskim okruzenjima, gdje je jako puno drugih ljudi. Ovi ljudi su bili na Igmanu, na planini. I to ne tamo gdje je milion ljudi, vec na Hrasnickom stanu koji je izolovan. Neces da sreces zivotinje koje se slobodno krecu? Drzi se Velikog i Malog polja. I ja imam psa kojeg nigdje ne pustam bez povodca, ali ga zato i odvedem na lokacije poput ove, gdje nema puno ljudi, da se moze istrcati i isetati slobodno.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#51334 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by malocvijece »

kabal1337 wrote: 16/01/2022 20:46 Ti da drugacije reagujes unutar sebe, cuko te ne bi ni pogledo.
Sad je žrtva kriva? Ni manje ni više nego zbog toga kako se osjeća unutar sebe.
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#51335 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Pa generalni savjet za ove sa fobijom od psa je da pokusaju pronaci pozitivne misli i osjecaje u tom casu jer psi na neki nacin osjete vas strah i tumace ga kao prijetnju, ili kao nesto sto treba istraziti.
Recimo moji psi ne reaguju na ljude nikako, znaci ne zanimaju ih. Ali ako naidje osoba koja se izrazito boji pasa, oba se fokusiraju na nju.
Naslovnica
Posts: 27662
Joined: 20/03/2013 15:38

#51336 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 17/01/2022 08:24 Pa generalni savjet za ove sa fobijom od psa je da pokusaju pronaci pozitivne misli i osjecaje u tom casu jer psi na neki nacin osjete vas strah i tumace ga kao prijetnju, ili kao nesto sto treba istraziti.
Recimo moji psi ne reaguju na ljude nikako, znaci ne zanimaju ih. Ali ako naidje osoba koja se izrazito boji pasa, oba se fokusiraju na nju.
Dao si dobronamjeran savjet, ali još bolji savjet je da psi imaju brnjice i budu na povodcu, tako će se i ovi koji se boje pasa sigurno manje plašiti i neće morati razmišljati o šampitama, ćevapima ili oralnom sexu kako bi pas izgubio interes za njih , a i ti ćeš poštovati zakonske obaveze.
Mada pretpostavljam da ih već poštuješ, samo ka'em.
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9525
Joined: 06/07/2017 07:35

#51337 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

drug_profi wrote: 17/01/2022 08:24 Pa generalni savjet za ove sa fobijom od psa je da pokusaju pronaci pozitivne misli i osjecaje u tom casu jer psi na neki nacin osjete vas strah i tumace ga kao prijetnju, ili kao nesto sto treba istraziti.
Recimo moji psi ne reaguju na ljude nikako, znaci ne zanimaju ih. Ali ako naidje osoba koja se izrazito boji pasa, oba se fokusiraju na nju.
Mah pozitivne misli malo morgen. Kad sam u gradacackoj zivio, zgrada do osnovne skole pa ne znam da li si ulazio, ugl stepenice i hodnici dugacki. Komsinica imala rotvajlera, ja u zgradu ona izvodi cuka. Tele jebote. Znam nemo teoretske da ga udrzi ako krene. Guza ko meduza radi, ne moze se mimoici da ga ne dotaknes.
Mada fakat me nije strah, vise me vrane strah nego cuka.
A zenu je kao malu napao cuko, pocela bjezati i zaskocio je sa ledja. Jedva skinuli pasce. Ne mozes ti njoj pricati nece nista, igra se.
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#51338 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

nepass1 wrote: 17/01/2022 08:37
drug_profi wrote: 17/01/2022 08:24 Pa generalni savjet za ove sa fobijom od psa je da pokusaju pronaci pozitivne misli i osjecaje u tom casu jer psi na neki nacin osjete vas strah i tumace ga kao prijetnju, ili kao nesto sto treba istraziti.
Recimo moji psi ne reaguju na ljude nikako, znaci ne zanimaju ih. Ali ako naidje osoba koja se izrazito boji pasa, oba se fokusiraju na nju.
Mah pozitivne misli malo morgen. Kad sam u gradacackoj zivio, zgrada do osnovne skole pa ne znam da li si ulazio, ugl stepenice i hodnici dugacki. Komsinica imala rotvajlera, ja u zgradu ona izvodi cuka. Tele jebote. Znam nemo teoretske da ga udrzi ako krene. Guza ko meduza radi, ne moze se mimoici da ga ne dotaknes.
Mada fakat me nije strah, vise me vrane strah nego cuka.
A zenu je kao malu napao cuko, pocela bjezati i zaskocio je sa ledja. Jedva skinuli pasce. Ne mozes ti njoj pricati nece nista, igra se.
Ja ti kazem kako psi cudno reaguju na ljude koji osjecaju izraziti animozitet. Nisam ja to izmislio. Samo obzerviram i pokusavam pomoci.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#51339 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by TheGodfather001 »

A i ona žena glupača što je izujedaše rotvajleri u haustoru u Kulovićevoj, kako se ćurka nije mogla sjetiti da im se nasmije, pa da fino, telepatski iskomunicira čija je teritorija ulaz i kako da se ponaša kada ih sretne....pa fakat nekim mozgovima treba ustavom zabraniti pristup internetu
Pravilnik o držanju opasnih životinja važi 24h i na svim mjestima, tako da čuvajte snagu za pravnu polemiku o "javnom mjestu" i skidanju brnjice za sud i tužilaštvo, ako ne pokupite metak u međuvremenu od nekoga ko će uslijed napada psa biti doveden u stanje bitno smanjene uračunljivosti.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#51340 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by NediM17 »

Kratki povodac, brnjica, metlica, lopatica, kesica za kakicu, nema tu puno price.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#51341 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by duh_sa_sjekirom »

Genijalna rješenja se ovdje mogu pročitati... :-)
Još samo da nam ovi "genijalci" objasne kako npr četverogodišnjem djetetu u glavu usaditi pozitivne misli i ako razjareni pas krene prema njemu ono se ne treba plašiti već samo pozitivno razmišljati... :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#51342 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Gospodo, psi osjećaju vašu negativnu emociju.
To je fakt.
A vi uradite sa tim šta god hoćete. Negirajte, primite k znanju, ili nešto treće...

A onaj ko pušta psa da priđe djetetu ili bilo kome drugom a da pas nije pozvan, nije dobre glave i o tome ne pričam.
Govorim vam da nisu svi pod kontrolom, i da se iz nezeljene situacije mozda mozete izvuci promjenom emocije koju ispoljavate.

Vidim da je jako teško razumjeti kratke i jasne rečenice pa je očigledno ovaj forum postao jedan rasadnik i generator takve negativne energije da je prosto muka čitati na koji način se komunicira sa drugim ljudima i kolika se mržnja samo ispoljava prema bilo čemu što vam se ne dopada ili što ne razumijete.
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#51343 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by internazionale »

duh_sa_sjekirom wrote: 17/01/2022 10:03 Genijalna rješenja se ovdje mogu pročitati... :-)
Još samo da nam ovi "genijalci" objasne kako npr četverogodišnjem djetetu u glavu usaditi pozitivne misli i ako razjareni pas krene prema njemu ono se ne treba plašiti već samo pozitivno razmišljati... :lol:
Fakat jbt
Ili sta kaze king na prosloj stranici, nek setaju na Malom i Velikom polju a ne po Hrasnickom stanu dok ja i kolege istrcavamo pse
:-)
Naslovnica
Posts: 27662
Joined: 20/03/2013 15:38

#51344 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 17/01/2022 10:01 Kratki povodac, brnjica, metlica, lopatica, kesica za kakicu, nema tu puno price.
Vazda si bio glas razuma.
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27662
Joined: 20/03/2013 15:38

#51345 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

duh_sa_sjekirom wrote: 17/01/2022 10:03 Genijalna rješenja se ovdje mogu pročitati... :-)
Još samo da nam ovi "genijalci" objasne kako npr četverogodišnjem djetetu u glavu usaditi pozitivne misli i ako razjareni pas krene prema njemu ono se ne treba plašiti već samo pozitivno razmišljati... :lol:
Naučiti dijete da u tom slučaju misli fokusira na Fifi i cvjetno društvo, i sve će biti OK! :thumbup:
Image
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#51346 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by duh_sa_sjekirom »

Ako je zakon propisao brnjicu i povodac za psa a vlasnik ih nije stavio, kako se može stati u odbranu vlasnika?
Koji je osnov?
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#51347 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by no_sikiriki »

drug_profi wrote: 17/01/2022 10:08 Gospodo, psi osjećaju vašu negativnu emociju.
To je fakt.
A vi uradite sa tim šta god hoćete. Negirajte, primite k znanju, ili nešto treće...

A onaj ko pušta psa da priđe djetetu ili bilo kome drugom a da pas nije pozvan, nije dobre glave i o tome ne pričam.
Govorim vam da nisu svi pod kontrolom, i da se iz nezeljene situacije mozda mozete izvuci promjenom emocije koju ispoljavate.

Vidim da je jako teško razumjeti kratke i jasne rečenice pa je očigledno ovaj forum postao jedan rasadnik i generator takve negativne energije da je prosto muka čitati na koji način se komunicira sa drugim ljudima i kolika se mržnja samo ispoljava prema bilo čemu što vam se ne dopada ili što ne razumijete.
:thumbup: Sve crno-bijelo, sve neka agresivnost ako nisi identičnog mišljenja itd., pa čak i ako se slažeš nađe se način da se to nekako izokrene da bi se ispoljila ta silna negativnost. Valjda ovo dođe kao neki izduvni ventil nekima, ne mogu u lice ovako sa ljudima, pa koriste forum za to.

A ovo je 100% tačno što se tiče načina ponašanja, dakle i ako si u opasnosti od nekih pasa (npr. lutalica), kad sam pokazivala strah i krenula u trk, oni bi bili samo gori, ako prođeš pored i "iskuliraš" manje su šanse da uopće obrate pažnju na tebe.
Ko hoće da razumije, razumjeće.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24407
Joined: 08/09/2005 20:08

#51348 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Prosli vikend na Bjelasnici je lik sa malim cukom na povodcu dosao na Malo polje gdje se djeca sankaju. I cuko kako djeca prolaze laje. Neka placu.
Hajde, mislimo dosao sa djetetom. Kad je izvadio mobitel i poceo slikati djecu kako se spustaju, cudno nam jer ne znamo koje dijete slika. Vidimo kasnije da je sam.
Otisli su roditelji da prijave policiji koja je kod spomenika na cesti, sta je bilo ne znam, otisli smo.
User avatar
nepass1
Posts: 9525
Joined: 06/07/2017 07:35

#51349 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

internazionale wrote: 17/01/2022 10:09
duh_sa_sjekirom wrote: 17/01/2022 10:03 Genijalna rješenja se ovdje mogu pročitati... :-)
Još samo da nam ovi "genijalci" objasne kako npr četverogodišnjem djetetu u glavu usaditi pozitivne misli i ako razjareni pas krene prema njemu ono se ne treba plašiti već samo pozitivno razmišljati... :lol:
Fakat jbt
Ili sta kaze king na prosloj stranici, nek setaju na Malom i Velikom polju a ne po Hrasnickom stanu dok ja i kolege istrcavamo pse
:-)
Neki dan bio u vrazovoj i idem dole prema v.perica lik otvori haustor istrca belgijski ovcar, ne zna pasce od uzbudjenja gdje ce. Ja taman kraj haustora. Trzne se covjek
User avatar
vjeshalica
Posts: 17011
Joined: 31/03/2019 14:56

#51350 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

TheGodfather001 wrote: 17/01/2022 09:57 A i ona žena glupača što je izujedaše rotvajleri u haustoru u Kulovićevoj, kako se ćurka nije mogla sjetiti da im se nasmije, pa da fino, telepatski iskomunicira čija je teritorija ulaz i kako da se ponaša kada ih sretne....
Ona zena je poseban slucaj za posmatranje.Naime sama je kriva sto je izazvala cukelendare umjesto da pozitivno razmislja i kulira. :run: :skoljka:
Post Reply