SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#51451 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by video »

U tim i takvim stvarima cesto pozelim sto nismo Texas 8)
BadBoy
Posts: 8048
Joined: 01/11/2005 21:55

#51452 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Klasičan primjer da batine nikad nikoga nisu preodgojile.
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#51453 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by snijeg_led »

Cim padne mrak, a na ulici sam, setnje po Sarajevu se jako bojim. Ne znam zasto, nije mi se nista desilo, ali imam neki ruzan osjecaj, pogotovo zadnih godina. Ulice su jako slabo osvjetljenje ako nisi u samom centru.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#51454 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

ma to treba u gepek I na I gman gologuzog izbacit iz auta ako se vrati opet ga cim kakav belaj napravi.....
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#51455 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klaki »

mali_balon wrote: 18/01/2022 18:07 ma to treba u gepek I na I gman gologuzog izbacit iz auta ako se vrati opet ga cim kakav belaj napravi.....
:thumbup:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2579
Joined: 16/05/2015 12:49

#51456 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SpecialOffer »

BadBoy wrote: 18/01/2022 17:47 Klasičan primjer da batine nikad nikoga nisu preodgojile.
Ovo bas nije istina. Mozda nisu ove jos uvijek ali znam slucaj gdje cu slicni zavrsili u kolicima za cijeli zivot nakon sto im "niko nista nije mogao."

A ako si normalan obican covjek da je tesko izaci na kraj sa ovakvim ako i sam nisi spreman da ga odribijas, jeste.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#51457 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Tu je jedino trajno rješenje ukidanje od života, a privremeno djelimično može pomoći čekić i temeljito smrskati sve prste na rukama.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#51458 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sime_cipol »

To treba eutanazirat jednom iglom u venu i ostaviti u nekom podrumu
BadBoy
Posts: 8048
Joined: 01/11/2005 21:55

#51459 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

SpecialOffer wrote: 18/01/2022 18:19
BadBoy wrote: 18/01/2022 17:47 Klasičan primjer da batine nikad nikoga nisu preodgojile.
Ovo bas nije istina. Mozda nisu ove jos uvijek ali znam slucaj gdje cu slicni zavrsili u kolicima za cijeli zivot nakon sto im "niko nista nije mogao."

A ako si normalan obican covjek da je tesko izaci na kraj sa ovakvim ako i sam nisi spreman da ga odribijas, jeste.
Pa ni u tom slučaju ga batine nisu "preodgojile" da on sam prestane a takvim poštovanjem nego su ga bukvalno fizički onesposobili. Dvije različite stvari.

A ja znam tonu ovih klošara koji su prebijani na razne načine i nikad se nisu promijenili. Pa onom Juki čak i pola jetre izvadili i on nastavio po svom.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#51460 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shandrprcSA »

samo mu prebijes jednu nogu u koljenu i on je zavrsio karijeru
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#51461 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MMM1977 »

Ja sam imao jednu provalu i kad su inspektori radili uviđaj pričao s njima, rekoh šta sa sam ga zatekao tu, ja bih ga polomio i onda belaj. Veli inspektor ne radi se to tako. Polomiš ga i odvezeš 200m dalje i praviš se lud, ne prijavljuješ ništa a ni klošari najčešće ne prijave a ako i prijave i policija se malo pravi mutava. Samo polomiti bez svjedoka i ništa ne priznavati. I policiji je pun qrac bagre.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#51462 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 01:22 Uradio sam ja. Istuko ga divljacki. Teske tjelesne povrede. Prijavio me policiji, lisili me slobode. Postupak, prekrsajni nalog, sud. Prvi put mi je provalio u stan, a drugi na sred ulice opljacko mater koja je slomila kuk prilikom pada. Primio je on dosta dobrih batina od stanovnika kosevskog brda. Nije ga sprijecilo da nastavi po starom, samo ne udara vise na one od kojih je dobio fasungu. A da je jajara spremna s ledja te stuc palicom po glavi, spremna je.
Svaka čast, bravo. :thumbup: Nadam se da ti je mama sada bolje. Žao mi je što si ti najebao, ali šta ćeš, uvijek gore završe normalni za razliku od Matulovića i sličnih.

On nikad pameti neće doći. Tolike batine, a ni mrvu se nije promijenio. Ni on, ni onaj brat. Jedino onaj treći brat je drugačiji koliko znam, nije problematičan.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#51463 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

shandrprcSA wrote: 18/01/2022 18:40 samo mu prebijes jednu nogu u koljenu i on je zavrsio karijeru
Pa da gazi penzose kolicima invalidskim? Hehehe
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#51464 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

sime_cipol wrote: 18/01/2022 18:37 To treba eutanazirat jednom iglom u venu i ostaviti u nekom podrumu
Oooo yeeeeahhh :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#51465 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

mali_balon wrote: 18/01/2022 18:07 ma to treba u gepek I na I gman gologuzog izbacit iz auta ako se vrati opet ga cim kakav belaj napravi.....
Pa evo gore sam napisao. Ovaj moj prijatelj je to uradio da ne bi opet najeee po sudu itd. U afektu opalio lika i skontao da ga ovaj nije mogao prepoznati zbog sala preko usta. Malo zadovoljio dusu :-) a ovaj je smrznute guzice se vracao.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51466 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

Logovan wrote: 18/01/2022 18:56
striker_sarajevo wrote: 18/01/2022 01:22 Uradio sam ja. Istuko ga divljacki. Teske tjelesne povrede. Prijavio me policiji, lisili me slobode. Postupak, prekrsajni nalog, sud. Prvi put mi je provalio u stan, a drugi na sred ulice opljacko mater koja je slomila kuk prilikom pada. Primio je on dosta dobrih batina od stanovnika kosevskog brda. Nije ga sprijecilo da nastavi po starom, samo ne udara vise na one od kojih je dobio fasungu. A da je jajara spremna s ledja te stuc palicom po glavi, spremna je.
Svaka čast, bravo. :thumbup: Nadam se da ti je mama sada bolje. Žao mi je što si ti najebao, ali šta ćeš, uvijek gore završe normalni za razliku od Matulovića i sličnih.

On nikad pameti neće doći. Tolike batine, a ni mrvu se nije promijenio. Ni on, ni onaj brat. Jedino onaj treći brat je drugačiji koliko znam, nije problematičan.
Jeste on normalaniji, a cesto je i on sam meta njih dvojice bas iz tog razloga. Bila je tu neka nada da ce se stariji unormaliti kad je dobio dijete, medjutim on jos gori. Ma katastrofa. Njegov amidza je kemo sa skenderije istog prezimena. Ko zivi u tom kraju ili ide po utakmicama zna ko je i kakav je. Genetski zatrovana familija.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#51467 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by emko1234 »

Imaju oni godina. Iskreno, mislio sam da su mladji. Neka si ga namaro, i nadam se da ce ti se stara psihicki oproraviti od ovoga samo druze ne radi se to tako.
Koliko sam skontao ordiniraju uvijek na istoj ruti. Kako bi izbjegao zakonske sankcije a i ciglu u sajbu, trebao si malo saburat, skupiti dvojicu drugova, naci neko auto i nafatat ga navecer. Gepek i Trebevic. Teleskopske palice i tuci ga dok se ne upisa i ne usere u gace. Onda ga fino islikas tako usranog i upisanog i ostavis ga. Kad se dohaviza uzmes ultru i posaljes mu slike samo da ga napomenes sta je prosao. I tako svaka 2-3 mjeseca dobije poruku.
Suljo Domac, potez Bjelave Visnjik Bolnicka, 15 godina unazad otimao djeci telefone. Murija nista. Nafataju ga i puste. Otme telefon djetetu mog prijatelja. Covjek nije cuo za njega jer malac nije odozgo. Raspita se, tako i tako. Nije covjek nikakav kriminalac ali nije ni bezveze.
Puste 7-10 dana. Nafataju ga u parku kod druge gimnazije. Haj u auto, trebevic. Prebiju ga toliko da nije mogao na nogama da stoji. Slome mu prste, par rebara, izbiju par zuba. Masakrirali ga. Ja par godina poslije toga nisam cuo da je nekome oteo telefon.
Poenta price je da je sve do kolicine batina i koliko si spreman da se uneses u to sve. Vecina normalnih ljudi nema stomak za to. I to razumijem. Ali onda imas ljudi kojim platis da urade takvu stvar.
Jos jednom svaka cast za akciju.
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51468 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

emko1234 wrote: 18/01/2022 22:38
Imaju oni godina. Iskreno, mislio sam da su mladji. Neka si ga namaro, i nadam se da ce ti se stara psihicki oproraviti od ovoga samo druze ne radi se to tako.
Koliko sam skontao ordiniraju uvijek na istoj ruti. Kako bi izbjegao zakonske sankcije a i ciglu u sajbu, trebao si malo saburat, skupiti dvojicu drugova, naci neko auto i nafatat ga navecer. Gepek i Trebevic. Teleskopske palice i tuci ga dok se ne upisa i ne usere u gace. Onda ga fino islikas tako usranog i upisanog i ostavis ga. Kad se dohaviza uzmes ultru i posaljes mu slike samo da ga napomenes sta je prosao. I tako svaka 2-3 mjeseca dobije poruku.
Suljo Domac, potez Bjelave Visnjik Bolnicka, 15 godina unazad otimao djeci telefone. Murija nista. Nafataju ga i puste. Otme telefon djetetu mog prijatelja. Covjek nije cuo za njega jer malac nije odozgo. Raspita se, tako i tako. Nije covjek nikakav kriminalac ali nije ni bezveze.
Puste 7-10 dana. Nafataju ga u parku kod druge gimnazije. Haj u auto, trebevic. Prebiju ga toliko da nije mogao na nogama da stoji. Slome mu prste, par rebara, izbiju par zuba. Masakrirali ga. Ja par godina poslije toga nisam cuo da je nekome oteo telefon.
Poenta price je da je sve do kolicine batina i koliko si spreman da se uneses u to sve. Vecina normalnih ljudi nema stomak za to. I to razumijem. Ali onda imas ljudi kojim platis da urade takvu stvar.
Jos jednom svaka cast za akciju.
Druze, nisam ja od tog posla da planiram. Mene je tolika huja drzala da se to opisat ne moze. Gdje ces zenu penzionera zaskocit s ledja radi pisljive torbe, kad i ne znas sta je unutra. Ma ne mogu ga bas tek tako strpat u gepek, nije ni on malouman. Pruzat ce otpor, dok ga slozim koji put neki mahalac ce vez zovnut muriju. Da me uhvate s njim u gepeku nema me nigdje. Ja sam njega suto dok se nije presto micat. Nisu to male batine bile. Cipelario sam ga dok mi se noge nisu oduzele, a onda skako po njemu. Dobra steta mu je nanesena, plivo je u sopstvenoj krvi. Neko je policiju zvao, on nije sigurno. Vjerovatno im je dao podatke. Moguce i da nije. Nije me teretio ni za sta, nije se ni pojavio na sudu. Ja sam taj dio odigro amaterski, prizno sve. Govno je to zasluzilo. Opet da vidim njega ili brata da napadnu nekog ko se ne moze branit dobit ce maru. Samo ovaj put cu se pravit lud, vjerujem da cu proci bolje. Mater od tog dana do danas ne izlazi. Zena je gradsko dijete, citav zivot joj se vrti tu oko centra. Prije je hodala redovno, pogotovo kako se penzionisala. Sad je puskom ne mozes natjerati. Sto i jedan izgovor sto ne moze, a moze. Nekad pristanr pa izadjemo zajedno, setamo. Trauma joj je ostala. Nisam bio hladne glave, a trebo sam. Osveta je uzela maha, a ne razum. Halal bila i kazna, uslovna, dobio je sto je trazio

Za ove za ljudska prava, demokratiju. Ovo je proslost, ja sam svoje pred zakonom zavrsio i sto se tice tog slucaja cist sam. Ko god ga opravdava, nek se nacucla..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#51469 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dječak sa šibicama »



policajci urade svoj posao... ovdje su Kristijana olesili
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#51470 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bhnapoleon1 »

dječak sa šibicama wrote: 19/01/2022 00:07

policajci urade svoj posao... ovdje su Kristijana olesili
Čuo sam priče od policajaca kako prebiju ali kao što narod gore opisa, budalama to svejedeno ne dotiče ih
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#51471 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by striker_sarajevo »

Radi ovog snimka protiv policajaca je pokrenut postupak od strane interne kontrole. Jedan od sluzbenika koji je ucestvovao u ovom dogadjaju je ugostitelj nargile s ciglana, da ne navodim ime bespotrebno. Mediji su cudo, predstavili su ga kao nevinasce. Ah ta bezobrazna policija, tuce nejac. Bilo je neke price da se ugostitelj nagadjo s njim da ga ne prijavi, ostat ce bez posla itd. Smijesno koliko je obicni klosarcic zasticen..
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#51472 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Koshpa »

Zbog njih dvojice, jedino Kosevsko u cijelom gradu ima svoju patrolu 24h.
made_in_sarajevo
Posts: 5567
Joined: 06/05/2013 23:05

#51473 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by made_in_sarajevo »

Na ovakvim slucajevima skontas da je tuzilastvo fasisticka organizacija koja nece kurcem da mrdne. Sutra da se digne halabuka, eto medija, skupe se ljudi presudili bi im odma. Ovako ovi hapse, ovi ih pustaju, a ovima dobro znaju da nema kazne osim batina
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#51474 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tvrtko II Kotromanić »

tuzilastvo je rak rana naseg sistema
drzim ih direktno odgovornim za manje vise sve probleme koje su mogli a nisu rijesili
od nekompetentnih i preko stele zaposlenih tuzilaca pa do ove kurcobolje kada je rijec o zastiti obicnih ljudi od smeca poput ovog matulovica, pa sve do cuvanja partokratije i ovog sistema sto su, kao tuzilastvo, mogli rijesiti davno
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#51475 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

A šta god da se proba pokrenuti u vezi pravosuđa - napad na nezavisnost pravosuđa, politički uticaj, pritisci...
Post Reply