SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drug_profi
Posts: 50576
Joined: 16/07/2012 16:00

#57326 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Narodna medicina se primjenjuje kad zakaze klasicna.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57327 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ko je onda primio onaj maigeri na dobrinji
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#57328 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jasib »

NediM17 wrote: 17/05/2022 19:13
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 15:48

Predpostavljam. Njihovi i pojedini Mrkvini tacno se ponasaju kao da su sami na cesti.
Ni oni "zmajOvi" sa onim malim Toyotama nisu nista bolji.
Malo off teme :D

Bolje im je da naprave pokretne ćevabdžinice na točkovima: VW kombi - jedan vozi, drugi vrti ćevape na plinskoj ploči u autu, a treći nosi na adrese. Ćevapi uvijek vrući, vožnja usporena, pješaci zaštićeni... :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57329 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/74 ... -godisnjak

Godina za gazenje djecaka u ovoj ulici
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#57330 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 20:55 Znaci onaj sto je udario djete na Dobrinji je zasluzeno dobio batine, jos je malo dobio kako je zasluzio.
"Ovaj kreten koji je vozio, vozi svakodnevno ludjacki izmedju ulicica, svako malo napravi negdje haos u naselju,jos izadje iz auta i svadja se sa narodom zalilo se nekoliko ljudi u piceriju Dino (dostavljac),njij to ne zanima njima je dobar kazu. mene i djecu licno kad su opljackali migranti, stajao pored, ja otvarala njegova vrata molila da nam pomogne da zove policiju, hladno zatvorio vrata i rekao ma bjezi i na gas. Da dragi djecak samo bude dobro i da se abd Inshallah oporavi, da se nikada nikome ne ponovi ,a ovog olosa bih teretila i ja i kompletno naselje, zajedno sa picerijom Dino koji opravdava i stiti ovakav sljam."
Šupka je davno trebalo izvrnuti u Dobrinjski potok pa nek ga odnese u Crno more. Cudi me da ga dosad nije neko dobro sašio po jebenim ulicama Dobrinje
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#57331 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by RagibUzoriti »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 20:55 Znaci onaj sto je udario djete na Dobrinji je zasluzeno dobio batine, jos je malo dobio kako je zasluzio.
"Ovaj kreten koji je vozio, vozi svakodnevno ludjacki izmedju ulicica, svako malo napravi negdje haos u naselju,jos izadje iz auta i svadja se sa narodom zalilo se nekoliko ljudi u piceriju Dino (dostavljac),njij to ne zanima njima je dobar kazu. mene i djecu licno kad su opljackali migranti, stajao pored, ja otvarala njegova vrata molila da nam pomogne da zove policiju, hladno zatvorio vrata i rekao ma bjezi i na gas. Da dragi djecak samo bude dobro i da se abd Inshallah oporavi, da se nikada nikome ne ponovi ,a ovog olosa bih teretila i ja i kompletno naselje, zajedno sa picerijom Dino koji opravdava i stiti ovakav sljam."
Pa ko je i Dino sto drzi piceriju nego najveci olos i sljam. Ko i sinovi mu.

Skloni bahatosti i bezobrazluku, kad ih safatas,onda vriste ...

Meni nije jasan sklop ljudi koji mogu da odu u istu pizeriju i da ostave svoj novac kod onakvog sljama
Last edited by RagibUzoriti on 18/05/2022 07:58, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#57332 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Razulareni ugostitelji i njihova razularena gamadarija ,nekakve gazdurine obicna govna
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#57333 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by RagibUzoriti »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 15:46
sime_cipol wrote: 17/05/2022 13:18
Covjek koji je vozio kamion, je u roku od mjesec prodao kamion. Kupio je drugi, manji, gdje je kabina spustena u nivou pjesaka da ih moze bolje vidjeti. Ne opravdavam ga, Boze sacuvaj, on sam zna kako zivi sa tim.
Da ovi imaju bar 2℅ savjesti kao vozac isti mjesec kad se je desila nesreca bi uklonili svoje ograde, bez da im se salje dopis ili rjesenje o uklanjanju. A ne da se bune i bori se za neko pravo. Ebala ih i ograda i onaj koji im je napravio i onaj koji im je dopustio da je prave i oni sto im je nisu srusili cim su je napravili.
Prvo trebamo analizirati profil ljudi koji su nakon rata naselili istu ulicu pa poceti od toga.

Tamo odakle su oni dosli, normalno je da zbog medje svake sedmice radi kolac nekome preko ledja.

Mentalitet krezavih divljaka
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#57334 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Samo velika bagercina probleme rjesava,nikakvi papiri i policija i tamo nekakve suplje glave
User avatar
nepass1
Posts: 9666
Joined: 06/07/2017 07:35

#57335 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

RagibUzoriti wrote: 18/05/2022 07:55
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 20:55 Znaci onaj sto je udario djete na Dobrinji je zasluzeno dobio batine, jos je malo dobio kako je zasluzio.
"Ovaj kreten koji je vozio, vozi svakodnevno ludjacki izmedju ulicica, svako malo napravi negdje haos u naselju,jos izadje iz auta i svadja se sa narodom zalilo se nekoliko ljudi u piceriju Dino (dostavljac),njij to ne zanima njima je dobar kazu. mene i djecu licno kad su opljackali migranti, stajao pored, ja otvarala njegova vrata molila da nam pomogne da zove policiju, hladno zatvorio vrata i rekao ma bjezi i na gas. Da dragi djecak samo bude dobro i da se abd Inshallah oporavi, da se nikada nikome ne ponovi ,a ovog olosa bih teretila i ja i kompletno naselje, zajedno sa picerijom Dino koji opravdava i stiti ovakav sljam."
Pa ko je i Dino sto drzi piceriju nego najveci olos i sljam. Ko i sinovi mu.

Skloni bahatosti i bezobrazluku, kad ih safatas,onda vriste ...

Meni nije jasan sklop ljudi koji mogu da odu u istu pizeriju i da ostave svoj novac kod onakvog sljama
Haj nisam nikad jeo kod njih, nesta mi nije usput. Ali bih otisao jer prvi put cujem da su sljam i sta vec.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#57336 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by RagibUzoriti »

nepass1 wrote: 18/05/2022 08:15
RagibUzoriti wrote: 18/05/2022 07:55

Pa ko je i Dino sto drzi piceriju nego najveci olos i sljam. Ko i sinovi mu.

Skloni bahatosti i bezobrazluku, kad ih safatas,onda vriste ...

Meni nije jasan sklop ljudi koji mogu da odu u istu pizeriju i da ostave svoj novac kod onakvog sljama
Haj nisam nikad jeo kod njih, nesta mi nije usput. Ali bih otisao jer prvi put cujem da su sljam i sta vec.
Dino se u ratu ispalio u Njemacku i malo shane radio po Frankfurtu ,krao po zlatarama i iz teretnih vagona po zeljeznickim stanicama i preprodavao dalje istim ko on.
Ima anegdota kad su klepili par kartona necega,nisu ni znali sta je unutra. Donijeli kuci, kad ono puni paketi kurtona.

Vratio se iz De sa malo nekog kapitala i mic po mic tu je gdje je.
Last edited by RagibUzoriti on 18/05/2022 10:38, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50576
Joined: 16/07/2012 16:00

#57337 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

RagibUzoriti wrote: 18/05/2022 07:57 Tamo odakle su oni dosli, normalno je da zbog medje svake sedmice radi kolac nekome preko ledja.
U jednom selu kraj Sarajeva imam plac, vikendicu. I pored mene kupio covjek 600 kvadrata i sad doveo geometra da iskolci. Ispostavi se da je moj zapadni cosak usao kod njega pola metra. Kod mene ograda ubetonirana po razmjeru koji je napravio geometar prije 20 godina, uz saglasnost tadasnjeg vlasnika parcele.
Covjek nije rijeci rekao. Kaze eto samo da se zna, a uvrijedicu ga ako budem rusio ogradu. Valjda danasnji GPS precizniji od ondasnjih metoda.
Isto tako kad smo pravili put komsija kraj kojeg prolazimo pomakao svoju ogradu 30 centi unutra da nam put bude siri. Kaze da kamion moze proci ako zatreba.
E to je sve normalno ponasanje.
A cuo sam da se ljudi kolcima i sjekirama ganjaju radi međe, ali jos nisam vidio.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#57338 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Ma braca zakrve zbog mejnika a kamo li medze....supak smo od naroda generalno
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57339 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

meni su ušli sa svih strana u imanje
jedne nervira što se ne ljutim na druge i kad kradu trešnje
reko samo nemojte lomiti grane
seljacima neshvatljivo što se ne borim za marku :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#57340 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Ovaj momak sto je poginuo kodd Blagaja? Jel bilo jurcanje u pitanju ili nesto drugo?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#57341 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

drug_profi wrote: 18/05/2022 08:49
RagibUzoriti wrote: 18/05/2022 07:57 Tamo odakle su oni dosli, normalno je da zbog medje svake sedmice radi kolac nekome preko ledja.
U jednom selu kraj Sarajeva imam plac, vikendicu. I pored mene kupio covjek 600 kvadrata i sad doveo geometra da iskolci. Ispostavi se da je moj zapadni cosak usao kod njega pola metra. Kod mene ograda ubetonirana po razmjeru koji je napravio geometar prije 20 godina, uz saglasnost tadasnjeg vlasnika parcele.
Covjek nije rijeci rekao. Kaze eto samo da se zna, a uvrijedicu ga ako budem rusio ogradu. Valjda danasnji GPS precizniji od ondasnjih metoda.
Isto tako kad smo pravili put komsija kraj kojeg prolazimo pomakao svoju ogradu 30 centi unutra da nam put bude siri. Kaze da kamion moze proci ako zatreba.
E to je sve normalno ponasanje.
A cuo sam da se ljudi kolcima i sjekirama ganjaju radi međe, ali jos nisam vidio.
pa evo ti moj lični primjer, stari je uzeo parče zemlje da bi imao ulaz na plac. put koji nigdje nije ucrtan siječe tu parcelu tako da tih nekih ni 100 kvadrata je spojeno sa ostatkom našeg, a odvaja ga 6-7 duluma ostatka placa.

dao je pare, ali nikakav ugovor nije sklopljen, nego na ono, znamo se, i rodbina smo, neće biti problema, sve jasno. i tako. nije se isplatilo prevoditi tih malo kvadrata jer bi podrazumijevalo cijepanje parcele i trošak mnogostruko veći od vrijednosti tih 100 kvadrata.

e sad, eksproprijacija ide i tog parčeta, stari već godinama ore nebeske njive, a lik kaže to je moje. reko bih treba mu jbg, pa haj, al lik je hajrovo nekih 200njak hiljada KM i ne može da se rastavi ni oko naknade za to parče... nemaš dokaza, veli.

pa nemam. imam jedino dokaz da si govno od čovjeka i da ćeš mi kad tad naletiti na volej.

ko što Rambo reče, kad te gladan kurac napravi, bićeš gladan cijeli život.
User avatar
drug_profi
Posts: 50576
Joined: 16/07/2012 16:00

#57342 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Ja zato te neke sitnice koje imam sa komsijama izdogovarane zelim sada pred kraj karijere staviti na papir kod notara.
Kostace me para, ali neka.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#57343 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dzeno123 »

auspuhc wrote: 17/05/2022 21:03
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 20:55 Znaci onaj sto je udario djete na Dobrinji je zasluzeno dobio batine, jos je malo dobio kako je zasluzio.
"Ovaj kreten koji je vozio, vozi svakodnevno ludjacki izmedju ulicica, svako malo napravi negdje haos u naselju,jos izadje iz auta i svadja se sa narodom zalilo se nekoliko ljudi u piceriju Dino (dostavljac),njij to ne zanima njima je dobar kazu. mene i djecu licno kad su opljackali migranti, stajao pored, ja otvarala njegova vrata molila da nam pomogne da zove policiju, hladno zatvorio vrata i rekao ma bjezi i na gas. Da dragi djecak samo bude dobro i da se abd Inshallah oporavi, da se nikada nikome ne ponovi ,a ovog olosa bih teretila i ja i kompletno naselje, zajedno sa picerijom Dino koji opravdava i stiti ovakav sljam."
Naravno. Samo batine. Isto kao i onaj debil sa pistaljkom sto je nastradao.
Cuj i njega nekog slomio, joj bas je jedno vrijeme po citav dan tutnjo. Samo on nije dobar s glavom, za bnahoreva.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#57344 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vicious »

zla_kraljica wrote: 17/05/2022 15:46
sime_cipol wrote: 17/05/2022 13:18
Covjek koji je vozio kamion, je u roku od mjesec prodao kamion. Kupio je drugi, manji, gdje je kabina spustena u nivou pjesaka da ih moze bolje vidjeti. Ne opravdavam ga, Boze sacuvaj, on sam zna kako zivi sa tim.
Da ovi imaju bar 2℅ savjesti kao vozac isti mjesec kad se je desila nesreca bi uklonili svoje ograde, bez da im se salje dopis ili rjesenje o uklanjanju. A ne da se bune i bori se za neko pravo. Ebala ih i ograda i onaj koji im je napravio i onaj koji im je dopustio da je prave i oni sto im je nisu srusili cim su je napravili.
Ma čak je jedan od tih likova koji trebaju srušiti ograde dolazio na vrata dječakovim roditeljima - zamisli te drskosti, bezosjećajnosti, ma ne znam više kako da to nazovem - da se oni kao nešto obrate opštini, da urgiraju da se to ne ruši... Nevjerovatno.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#57345 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

vicious wrote: 18/05/2022 11:50
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 15:46

Da ovi imaju bar 2℅ savjesti kao vozac isti mjesec kad se je desila nesreca bi uklonili svoje ograde, bez da im se salje dopis ili rjesenje o uklanjanju. A ne da se bune i bori se za neko pravo. Ebala ih i ograda i onaj koji im je napravio i onaj koji im je dopustio da je prave i oni sto im je nisu srusili cim su je napravili.
Ma čak je jedan od tih likova koji trebaju srušiti ograde dolazio na vrata dječakovim roditeljima - zamisli te drskosti, bezosjećajnosti, ma ne znam više kako da to nazovem - da se oni kao nešto obrate opštini, da urgiraju da se to ne ruši... Nevjerovatno.
kud ovo pročitah...
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#57346 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Chmoljo wrote: 18/05/2022 11:52
vicious wrote: 18/05/2022 11:50

Ma čak je jedan od tih likova koji trebaju srušiti ograde dolazio na vrata dječakovim roditeljima - zamisli te drskosti, bezosjećajnosti, ma ne znam više kako da to nazovem - da se oni kao nešto obrate opštini, da urgiraju da se to ne ruši... Nevjerovatno.
kud ovo pročitah...
Krivim sebe što sam naučio čitat
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#57347 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

vicious wrote: 18/05/2022 11:50
zla_kraljica wrote: 17/05/2022 15:46

Da ovi imaju bar 2℅ savjesti kao vozac isti mjesec kad se je desila nesreca bi uklonili svoje ograde, bez da im se salje dopis ili rjesenje o uklanjanju. A ne da se bune i bori se za neko pravo. Ebala ih i ograda i onaj koji im je napravio i onaj koji im je dopustio da je prave i oni sto im je nisu srusili cim su je napravili.
Ma čak je jedan od tih likova koji trebaju srušiti ograde dolazio na vrata dječakovim roditeljima - zamisli te drskosti, bezosjećajnosti, ma ne znam više kako da to nazovem - da se oni kao nešto obrate opštini, da urgiraju da se to ne ruši... Nevjerovatno.
Takvima, da ima države kao što nema, treba sve srušiti do temelja i vratiti odakle je dopljegao u Sarajevo...
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57348 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

definicija seljačine je samo sebe gleda i svoj interes

trebaju roditelji njega tužiti za ogradu što im je dijete poginulo

roditelji neke dobričine brinuli se o supruzi vozača :?
User avatar
drug_profi
Posts: 50576
Joined: 16/07/2012 16:00

#57349 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Na primjeru takvog bezobrazluka stvarno drzava treba da nasilji qurac.
Znaci sve sto ima od papira mu pretamburat. Ako ima ista sto nije u skladu sa papirima, ili papira nema, postupiti po zakonu.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#57350 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by RagibUzoriti »

drug_profi wrote: 18/05/2022 12:16 Na primjeru takvog bezobrazluka stvarno drzava treba da nasilji qurac.
Znaci sve sto ima od papira mu pretamburat. Ako ima ista sto nije u skladu sa papirima, ili papira nema, postupiti po zakonu.
Da takvo nesto uradi, eto ti odmah hajke od komsija na nacelnika da mu se keve nayebu kao u fazonu ovi nas prije nisu dirali,ti nas sad diras.

Vala ces i fasovati na izborima.

Mi smo kao narod, papanskog i dvolicnog mentaliteta. To je problem,pocev od MZ pa do drzave
Post Reply