SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zla_kraljica
Posts: 383
Joined: 13/06/2020 23:43

#52226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zla_kraljica »

no_sikiriki wrote: 27/01/2022 00:49
tindbe wrote: 27/01/2022 00:38

Pa evo jedna moja. Sjedim na balkonu naveče i odmaram. Konobar iz obližnjeg lokala zatvara kafanu i nosi smeće u kontejner, pored kojeg je parkirano policijsko auto.
On je izbacio smeće, nije ni primijetio njih niti njihovo auto, niti mu je ono bilo na putu. Produžio je dalje, da bi dva debela debila iz auta izašla, stigli ga, pitaju ga nešto i počeli šamarat bez ikakvog razloga.
Momka znam, blago je ograničenih mentalnih sposobnosti, ali radi snalazi se kroz život, i 100% mogu tvrdit da nije učinio ništa što je vrijedno šamaranja od strane 2 idiota u ponoć.

Svi mi znamo da policajac postaješ samo kad ne znaš ništa radit u životu, osim sjedit po kafanama, kladionicama, i pored ceste u autu čekat dijasporske pare. Nisi za škole, nisi za posla. Uglavnom bivši narkomani, porodične linije i lezihljebovići.
To je to.

Uvijek sam mislila da su vicevi o glupim policajcima samo to, vicevi. Ali par susreta i shvatila sam u cemu je fazon...

Vozimo se jednom tako, zaustavi nas policajac (suprug nosi sociva i na vozackoj mu pise sociva i naocale), trazi vozacku, pogleda i pita muza gdje su mu naocale, kaze on pa nosim sociva, kaze ovaj “ali ovdje pise sociva i naocale” kaze muz “pa ne mogu valjda nositi oboje istovremeno”, kaze ovaj “ne znam ja, tako su ti rekli doktori”...ali nekako nas pusti na kraju. :D
Ja placem od smijeha :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

spinel_ wrote: 27/01/2022 01:01
S4mpion wrote: 27/01/2022 00:50

Neće kralju, jer ćemo svoju djecu odgojit' za život u gradu, onako kako su nas odgojili naši roditelji, pa neće biti ni potrebe za pljuvanjem policije.

Vidi se da nisi iz Sarajeva.
Naivan si. Takvi "fino odgojeni" najgore prodju u zivotu. I vecinom im se desava i cini nepravda kroz zivot. Ovaj momak mozda nije odgojen jer zvizdi ali nije ni neko ko je "opasan po drustvo".
A tebe sram bilo sto momka koji radi za crkavicu prozivas i lazes da je fizicki napao ili pokusao napad na policajce iako ima video ti po svom.
I pitam jos jednom gdje ova policija da malo kroz sake pusti ovu narkomafiju sto se nakotila. Lahko im je mlatiti redare u zutom.

Da nisam iz SA ne bi bio na ovoj temi. Ali to je najmanje bitno.
Opet pričaš priču svakog bruce. Možeš ti radit' za crkavicu do sudnjeg dana, to ti ne daje za pravo da se u gradu i društvu ponašaš kao u divljini.

Svaki bruca svoje kretenluke pravda pozivanjem na nešto treće, džaba spominješ narkomafiju. Kad se ne znaš ponašat' u gradu, džaba ti sva narkomafija ovog svijeta, ne postade građanin.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Logovan wrote: 27/01/2022 01:03
S4mpion wrote: 27/01/2022 00:52 Hvala ljudima za sve što čine za našu sigurnost.
Hahahah bas puno cine, evo zadivljen sam

Cast pojedincima
Pa ne možeš ni znat' šta je policija dok bez nje ne ostaneš, a ne daj Bože da ostanemo, bilo bi krvi do koljena.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#52229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Edin H. wrote: 27/01/2022 01:00
Hakiz wrote: 27/01/2022 00:57

Takvo pitanje je normalno postaviti u državi u kojoj policija šanara umjesto da piše prekršajnu prijavu.
Je li ne smije iako mu je mrsko pisati prijavu? :oops:
@S4mpion , usput:

Policajac, svaka službena osoba je i predstavnik države. Zbog toga ga država štiti i vjeruje mu više nego "građaninu". Ali, zbog toga u zakonima piše da ako je neko protivzakonito djelo počinila službena osoba, kazniće se strožije nego "građanin".

Kako vjerovati na riječ policajcu kada nema kamere da je neko prošao na crveno, ako za uvredu zloupotrebljava položaj i tuče umjedto da po zakonu piše prekršajnu prijavu? Ako je vrijeđanja uopšte bilo, pretpostavimo da jeste.

Pa, kada policija piše prijavu umjesto da tuče, onda je pitanje da li bih poštovao presudu besmisleno, to se podrazumijeva.

Ali, ako policija tuče umjesto da piše prijavu, ako organ provođenja zakona sam krši zakon, onda pitanje da li provesti presudu dobija puni smisao. Kršenje zakona je tada kultura tog društva.

Pa, neka tuku zbog uvrede Kada prestanu i počnu pisati prijave, bićemo bliži modernoj, civilizovanoj, pravnoj, demokratskoj, državi.

Do tada, blato.
Last edited by Hakiz on 27/01/2022 01:20, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#52230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Joj ti price pa ti stvarno haha
Gomila ljudi se osjeca nesigurno, stariji, mladji, a tebi prica "ako ostanemo bez policije bice krvi do koljena". :run:

Ne rade ljudi svoj posao. Valjda je ovo jasno.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#52231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by pirpa »

Ispisao sam se davnih dana sa ovog foruma i komentarisanja ali ovaj slučaj me vrati da napišem zadnji komentar.

Čitam i ne vjerujem koliko bagre podržava šamaranje momka koji ni jednim svojim postupkom nije zaslužio šamar.

Vi službenici MUP,a licemjeri koji se kupujte za kafu kod Muče i za desetku ćevapa u Zmaju ste našli da morališete :lol:
Vi ste jedni obični klošari i saradnici kriminalaca sa kojima volite da se slikate i ispijate kafe ste našli na sirotinji da zavodite red. Pa jel' vas stid bagro

Što ne hapsiti krupne dilere koji imaju arsenale oružja po stanovima, nećete Jel vas kupuju za Ljubičiću da im prevozite drogu službenim vozilima ili što interventna u svom reonu tokom dežurstva za 200eura javlja automafijašima da im je čist teren dok otuđuju auta, koliko vas ima federalnom MUP-u koji za Ljubičiću po narudžbi vrše provjere i iznose dokumenta o istragama. A ovde ste našli da pravda te Zoku što je djete išamarao. Odakle vam pare za skupa auta i vikendice, da niste poštenjacine dobili na kladionici


Haj sad vozdra licemjeri i onako je ovaj forum prestao da bude što je nekad bio i postao samo leglo uhljuba i gnjida zaduženih za praćenje društvenih mreža
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 27/01/2022 01:14
Edin H. wrote: 27/01/2022 01:00

Je li ne smije iako mu je mrsko pisati prijavu? :oops:
@S4mpion , usput:

Policajac, svaka službena osoba je i predstavnik države. Zbog toga ga država štiti i vjeruje mu više nego "građaninu". Ali, zbog toga u zakonima piše da ako je neko protivzakonito djelo počinila službena osoba, kazniće se strožije nego "građanin".

Kako vjerovati ba riječ policajcu kada nema kamere da je neko prošao na crveno, ako zloupotrebljava položaj i tuče umjedto da po zakonu piše prekršajnu prijavu? Ako je vrijeđanja uopšte bilo, pretpostavimo da jeste.

Pa, kada policija piše prijavu umjesto da tuče, onda je pitanje da li bih poštovao oresudu besmisleno, to se podrazumijeva.

Ali, ako policija tuče umjesto da piše prijavu, ako organ provođenja zakona sam krši zsžakon, onda pitanje da li provesti presudu dobija puni smisao. Kršenje zakona je tada kultura tog društva.

Pa, neka tuku znog uvrede Kada prestanu i počnu pisati prijave, bićemo bliži modernoj, civilizovanoj, pravnoj, demokratskoj, državi.

Do tada, blato.
Smatraš da je policajac pogriješio, sud ga oslobodi krivice za 2-3 mjeseca.

Pa zato te pitam da li bi ispoštovao presudu suda?

Vrlo je bitno utvrditi da li priznaješ ikakav autoritet, jer ako ne priznaješ policajca, a ni sud, nameće se jako dobro pitanje.
Dimu1927
Posts: 3972
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#52233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

e cuj samoodbrana . jeste vi slijepi ? jadnicak je tako napadnut i on i kolege da tako stoji 10 sekundi prica sa likom pa mu opali samar, pa jos 5 sekundi pa drugi, pa jos 15 sekundi pa treci ?

kakva je to i od cega samoodbrana ? :shock:

i hocemo se kladiti kojim su poslom ova trojica bili tu ? policijskim sigurno nisu, nego zderaona neka guzovaca kod nekog od obliznjih ugostitelja
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Logovan wrote: 27/01/2022 01:17 Joj ti price pa ti stvarno haha
Gomila ljudi se osjeca nesigurno, stariji, mladji, a tebi prica "ako ostanemo bez policije bice krvi do koljena". :run:

Ne rade ljudi svoj posao. Valjda je ovo jasno.
Vidi, ti sad ciljaš na policijsku državu, to nemamo i ne želimo.

Pa i u SAD-u se ljudi osjećaju nesigurno, ni njihova policija ne radi pos'o?

Velika Britanija, Njemačka, Francuska, izgleda niko ne radi pos'o.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

pirpa wrote: 27/01/2022 01:19 Ispisao sam se davnih dana sa ovog foruma i komentarisanja ali ovaj slučaj me vrati da napišem zadnji komentar.

Čitam i ne vjerujem koliko bagre podržava šamaranje momka koji ni jednim svojim postupkom nije zaslužio šamar.

Vi službenici MUP,a licemjeri koji se kupujte za kafu kod Muče i za desetku ćevapa u Zmaju ste našli da morališete :lol:
Vi ste jedni obični klošari i saradnici kriminalaca sa kojima volite da se slikate i ispijate kafe ste našli na sirotinji da zavodite red. Pa jel' vas stid bagro

Što ne hapsiti krupne dilere koji imaju arsenale oružja po stanovima, nećete Jel vas kupuju za Ljubičiću da im prevozite drogu službenim vozilima ili što interventna u svom reonu tokom dežurstva za 200eura javlja automafijašima da im je čist teren dok otuđuju auta, koliko vas ima federalnom MUP-u koji za Ljubičiću po narudžbi vrše provjere i iznose dokumenta o istragama. A ovde ste našli da pravda te Zoku što je djete išamarao. Odakle vam pare za skupa auta i vikendice, da niste poštenjacine dobili na kladionici


Haj sad vozdra licemjeri i onako je ovaj forum prestao da bude što je nekad bio i postao samo leglo uhljuba i gnjida zaduženih za praćenje društvenih mreža
Pajdo, nema ni 20 dana kako je policija u dva navrata od dilera zaplijenila količinu oružja dovoljnu da se naoruža cijela jedna divizija.

Uprati malo, nisi u toku.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Dimu1927 wrote: 27/01/2022 01:23 e cuj samoodbrana . jeste vi slijepi ? jadnicak je tako napadnut i on i kolege da tako stoji 10 sekundi prica sa likom pa mu opali samar, pa jos 5 sekundi pa drugi, pa jos 15 sekundi pa treci ?

kakva je to i od cega samoodbrana ? :shock:

i hocemo se kladiti kojim su poslom ova trojica bili tu ? policijskim sigurno nisu, nego zderaona neka guzovaca kod nekog od obliznjih ugostitelja
Ne znam kako zamišljate jednu policijsku smjenu, bez ručka, bez vode?

Stvarno? Postite li vi na poslu?
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#52237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 27/01/2022 01:21
Hakiz wrote: 27/01/2022 01:14

@S4mpion , usput:

Policajac, svaka službena osoba je i predstavnik države. Zbog toga ga država štiti i vjeruje mu više nego "građaninu". Ali, zbog toga u zakonima piše da ako je neko protivzakonito djelo počinila službena osoba, kazniće se strožije nego "građanin".

Kako vjerovati ba riječ policajcu kada nema kamere da je neko prošao na crveno, ako zloupotrebljava položaj i tuče umjedto da po zakonu piše prekršajnu prijavu? Ako je vrijeđanja uopšte bilo, pretpostavimo da jeste.

Pa, kada policija piše prijavu umjesto da tuče, onda je pitanje da li bih poštovao oresudu besmisleno, to se podrazumijeva.

Ali, ako policija tuče umjesto da piše prijavu, ako organ provođenja zakona sam krši zsžakon, onda pitanje da li provesti presudu dobija puni smisao. Kršenje zakona je tada kultura tog društva.

Pa, neka tuku znog uvrede Kada prestanu i počnu pisati prijave, bićemo bliži modernoj, civilizovanoj, pravnoj, demokratskoj, državi.

Do tada, blato.
Smatraš da je policajac pogriješio, sud ga oslobodi krivice za 2-3 mjeseca.

Pa zato te pitam da li bi ispoštovao presudu suda?

Vrlo je bitno utvrditi da li priznaješ ikakav autoritet, jer ako ne priznaješ policajca, a ni sud, nameće se jako dobro pitanje.
Naravno da se autoritet priznaje. Ali, zloupotreba moći nije autoritet. Zloupotreba je zakonom kažnjivo djelo. Ne da nije autoritet, kriminal je.

Ne možeš kriminalom, čistom silom, uspostaviti autoritet ako želiš biti normalna država. Možeš ako si mafija ili diktatura. Ako si normalna država, kažnjavaš zloupotrebu moći koju nekome zakon daje onoliko koliko kažnjavaš kriminal, uvredu institucija (policije) itd. Tako autoritet održavaš ne samo oružanom silom, nego i "moralnom veličinom", time što si i idejom autoritet, ne samo fizička sila.

Zato Čegar treba snositi ozbiljne posljedice. Uvrijedio je državu, šamarajući u uniformi, simbolu države, čovjeka koji ga ne napada, koji drži ruke u džepovima, prikazao je državu kao nasilnika, ne kao instituciju koja je moralno u pravu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 27/01/2022 01:30
Naravno da se autoritet priznaje. Ali, zloupotreba moći nije autoritet. Zloupotreba je zakonom kažnjivo djelo. Ne da mije autoritet, kriminal je.

Ne možeš kriminalom, čustom silom, uspostaviti autoritet ako želiš biti normalna država. Možeš ako si mafija ili diktatura. Ako si normalna država, kažnjavsš zloupotrebu moći koju nekome zakon daje. Tako autoritet održavaš ne samo oružanom dilom, nego i "moralnom veličinom", time što si i idejom autoritet, ne samo fizička sila.

Zato Čegar treba snositi ozbiljne posljedice. Uvrijedio je državu, šamarajući u uniformi, simbolu države, čovjeka koji ga ne napada, koji drži ruke u džepivima, prikazao je državu kao nasilnika, ne kao instituciju koja je moralno u pravu.
Do sudske presude, ovo je samo tvoje mišljenje.

Jesi li spreman ispoštovati sudsku presudu ukoliko Čegar bude oslobođen optužbi(naveo si da te taj ishod ne bi iznenadio)?
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Sampion radi u policiji :lol:

Vidi se po pisanju da je to isti nivo inteligencije :lol:

Ne bi oni zaplijenili nista da se ovi nisu poubijali. Licno sam prisustvovao prije desetak godina kada diler iz Pofalica dobija poziv od inspektora ili policajca i kaze mu da se skloni, brzo ce racija i pretresi.
Upravo ova ubistva su krenula krenula od slicne stvari, ko je upucen zna o cemu pricam.

Svaka cast obicnim i vrijednim policajcima, znam ih kamaru, ali generalno ovakve likove i pakase ne postujem nimalo.
Last edited by EasyMan on 27/01/2022 01:36, edited 1 time in total.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#52240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jasib »

Dimu1927 wrote: 27/01/2022 01:23 e cuj samoodbrana . jeste vi slijepi ? jadnicak je tako napadnut i on i kolege da tako stoji 10 sekundi prica sa likom pa mu opali samar, pa jos 5 sekundi pa drugi, pa jos 15 sekundi pa treci ?

kakva je to i od cega samoodbrana ? :shock:

i hocemo se kladiti kojim su poslom ova trojica bili tu ? policijskim sigurno nisu, nego zderaona neka guzovaca kod nekog od obliznjih ugostitelja
Dok su sva trojica policajaca jeli džaba-pitu, isplanirali su i ovo šamaranje, i otišli s parkinga ne plativši ga

Džaba-pita, džaba-parking
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

EasyMan wrote: 27/01/2022 01:35 Sampion radi u policiji :lol:

Vidi se po pisanju da je to isti nivo inteligencije :lol:

Ne bi oni zaplijenili nista da se ovi nisu poubijali. Licno sam prisustvovao prije desetak godina kada diler iz Pofalica dobija poziv od inspektora ili policajca i kaze mu da se skloni, brzo ce racija i pretresi.
Upravo ova ubistva su krenula krenula od slicne stvari, ko je upucen zna o cemu pricam.

Svaka cast obicnim i vrijednim policajcima, znam ih kamaru, ali generalno ovakve likove i pakase ne postujem nimalo.
Svaka čast običnim i vrijednim policajcima, ali to je taj nivo inteligencije? Uočavaš li svoje kontradiktorne izjave?

Neko bi ti trebao javiti da ti ne poštuješ nikoga od njih.
Last edited by S4mpion on 27/01/2022 01:39, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#52242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 27/01/2022 01:33
Hakiz wrote: 27/01/2022 01:30
Naravno da se autoritet priznaje. Ali, zloupotreba moći nije autoritet. Zloupotreba je zakonom kažnjivo djelo. Ne da mije autoritet, kriminal je.

Ne možeš kriminalom, čustom silom, uspostaviti autoritet ako želiš biti normalna država. Možeš ako si mafija ili diktatura. Ako si normalna država, kažnjavsš zloupotrebu moći koju nekome zakon daje. Tako autoritet održavaš ne samo oružanom dilom, nego i "moralnom veličinom", time što si i idejom autoritet, ne samo fizička sila.

Zato Čegar treba snositi ozbiljne posljedice. Uvrijedio je državu, šamarajući u uniformi, simbolu države, čovjeka koji ga ne napada, koji drži ruke u džepivima, prikazao je državu kao nasilnika, ne kao instituciju koja je moralno u pravu.
Do sudske presude, ovo je samo tvoje mišljenje.

Jesi li spreman ispoštovati sudsku presudu ukoliko Čegar bude oslobođen optužbi(naveo si da te taj ishod ne bi iznenadio)?
Jesam. Ja sam legalista. Ako ga sud odlobodi, poštujem odluku. Misliću da je sud korumpiran, da štiti one koje ne treba, glasaću za stranke koji će takav sud očistiti, ali poštovaću odluku jer je poštovanje sudskih odluka preduslov.

Ne kontam čemu to pitanje meni, pa ne šamaram ja u uniformi ljude koji drže ruke u džepovima umjesto da im pišem prijavu ako su me uvrijedili.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 27/01/2022 01:39
S4mpion wrote: 27/01/2022 01:33

Do sudske presude, ovo je samo tvoje mišljenje.

Jesi li spreman ispoštovati sudsku presudu ukoliko Čegar bude oslobođen optužbi(naveo si da te taj ishod ne bi iznenadio)?
Jesam. Ja sam legalista. Ako ga sud odlobodi, poštujem odluku. Misliću da je sud korumpiran, da štiti one koje ne treba, glasaću za stranke koji će takav sud očistiti, ali poštovaću odluku jer je poštovanje sudskih odluka preduslov.

Ne kontam čemu to pitanje meni, pa ne šamaram ja u uniformi ljude koji drže ruke u džepovima umjesto da im pišem prijavu ako su me uvrijedili.
Ne šamaraš, ali glasaš redovno? Ovaj korumpirani sud nije pao s neba.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

S4mpion wrote: 27/01/2022 01:38
EasyMan wrote: 27/01/2022 01:35 Sampion radi u policiji :lol:

Vidi se po pisanju da je to isti nivo inteligencije :lol:

Ne bi oni zaplijenili nista da se ovi nisu poubijali. Licno sam prisustvovao prije desetak godina kada diler iz Pofalica dobija poziv od inspektora ili policajca i kaze mu da se skloni, brzo ce racija i pretresi.
Upravo ova ubistva su krenula krenula od slicne stvari, ko je upucen zna o cemu pricam.

Svaka cast obicnim i vrijednim policajcima, znam ih kamaru, ali generalno ovakve likove i pakase ne postujem nimalo.
Svaka čast običnim i vrijednim policajcima, ali to je taj nivo inteligencije? Uočavaš li svoje kontradiktorne izjave?

Neko bi ti trebao javiti da ti ne poštuješ nikoga od njih.
Nivo inteligencije se odnosi na tebe i ove pakase u uniformi sto udaraju momka. :lol:

Odavno gluplje pisanje i izvrtanje od tvog nisam citao, kao kad dijete od 7 godina pocne da laze i izvrce stvari ne bi li dokazalo da je u pravi :lol:

@foxlife Vrati se sve ti je oprosteno :D
Last edited by EasyMan on 27/01/2022 01:44, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#52245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by exliberal-ex »

Meni je zanimljivo ovo one.ZC...prvo na pocetku rsta otme srbe po sarajevu za razmjenu svoje porodice....pa napusti grad...pa se vrati...optuzi Vikica za ubistva...iznese optuzbe za ubistva u gradu koja su se sakrila pod izgovorima da su ih ubili srpski snajperi I opet niko nista...jel on nesto zna sto mu daje slobodan prolaz?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

EasyMan wrote: 27/01/2022 01:43
S4mpion wrote: 27/01/2022 01:38

Svaka čast običnim i vrijednim policajcima, ali to je taj nivo inteligencije? Uočavaš li svoje kontradiktorne izjave?

Neko bi ti trebao javiti da ti ne poštuješ nikoga od njih.
Nivo inteligencije se odnosi na tebe i ove pakase u uniformi sto udaraju momka. :lol:

Odavno gluplje pisanje i izvrtanje od tvog nisam citao, kao kad dijete od 7 godina pocne da laze i izvrce stvari ne bi li dokazalo da je u pravi :lol:

@foxlife Vrati se sve ti je oprosteno :D
Zar stvarno misliš da se možeš nositi u ovoj raspravi čineći ovakve elementarne greške prema kojima si kontradiktoran saam sebi?

Volim čuti dobar argument, ali ti ga, druže, ne znaš uopšte postaviti, pa čak ni loše.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#52247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 27/01/2022 01:41
Hakiz wrote: 27/01/2022 01:39

Jesam. Ja sam legalista. Ako ga sud odlobodi, poštujem odluku. Misliću da je sud korumpiran, da štiti one koje ne treba, glasaću za stranke koji će takav sud očistiti, ali poštovaću odluku jer je poštovanje sudskih odluka preduslov.

Ne kontam čemu to pitanje meni, pa ne šamaram ja u uniformi ljude koji drže ruke u džepovima umjesto da im pišem prijavu ako su me uvrijedili.
Ne šamaraš, ali glasaš redovno? Ovaj korumpirani sud nije pao s neba.
:-)
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#52248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

:ljulja: :ljulja:
S4mpion wrote: 27/01/2022 01:51
EasyMan wrote: 27/01/2022 01:43

Nivo inteligencije se odnosi na tebe i ove pakase u uniformi sto udaraju momka. :lol:

Odavno gluplje pisanje i izvrtanje od tvog nisam citao, kao kad dijete od 7 godina pocne da laze i izvrce stvari ne bi li dokazalo da je u pravi :lol:

@foxlife Vrati se sve ti je oprosteno :D
Zar stvarno misliš da se možeš nositi u ovoj raspravi čineći ovakve elementarne greške prema kojima si kontradiktoran saam sebi?

Volim čuti dobar argument, ali ti ga, druže, ne znaš uopšte postaviti, pa čak ni loše.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

Hakiz wrote: 27/01/2022 01:14
Edin H. wrote: 27/01/2022 01:00

Je li ne smije iako mu je mrsko pisati prijavu? :oops:
@S4mpion , usput:

Policajac, svaka službena osoba je i predstavnik države. Zbog toga ga država štiti i vjeruje mu više nego "građaninu". Ali, zbog toga u zakonima piše da ako je neko protivzakonito djelo počinila službena osoba, kazniće se strožije nego "građanin".

Kako vjerovati na riječ policajcu kada nema kamere da je neko prošao na crveno, ako za uvredu zloupotrebljava položaj i tuče umjedto da po zakonu piše prekršajnu prijavu? Ako je vrijeđanja uopšte bilo, pretpostavimo da jeste.

Pa, kada policija piše prijavu umjesto da tuče, onda je pitanje da li bih poštovao presudu besmisleno, to se podrazumijeva.

Ali, ako policija tuče umjesto da piše prijavu, ako organ provođenja zakona sam krši zakon, onda pitanje da li provesti presudu dobija puni smisao. Kršenje zakona je tada kultura tog društva.

Pa, neka tuku zbog uvrede Kada prestanu i počnu pisati prijave, bićemo bliži modernoj, civilizovanoj, pravnoj, demokratskoj, državi.

Do tada, blato.
Sve što si napisao stoji, ali si jednu stvar previdio, da je kod nas do ne tako davno bio rat. Zoka je jedan od heroja, takvi ljudi često imaju PTSP i počesto ne reaguju na isti način kao većina, bez obzira na posljedice. Zato i napisah da je čuvar parkinga znao o kome je riječ sigurno bi se drugačije ophodio.

Pade mi na pamet događaj koji se desio poodavno. Moja tetka se vozi u autu sa mužem, koji je bio prvoborac, partizan u Drugom Svjetskom ratu. Voze polako, međutim pjanac pored ceste se zatetura i padne na auto. Tetak, sada već stariji čovijek iste sekunde izađe iz auta i povuče pištolj na pjanca, jer je mislio da je riječ o nekoj zasjedi. Tetku zamalo nije šlag strefio.

Kao što rekoh takvi ljudi često reaguju na potpuno drugi način.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#52250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 27/01/2022 01:52
S4mpion wrote: 27/01/2022 01:41

Ne šamaraš, ali glasaš redovno? Ovaj korumpirani sud nije pao s neba.
:-)
Dođosmo do najtežeg - sebe samih.
Post Reply