SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#52351 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by systemrebel »

Naslovnica wrote: 27/01/2022 10:59
Ne prizivam teror.
Šta fali staviti ruke na volan i čekati da ti priđe policajac i zatraži dokumente, a ne kao sada, izlaženje iz vozila, ubjeđivanje, svađanje.
I taj teror koji spominješ je prekoračenje ovlasti i zakona, ali unutar zakona i ovlaštenja je vjerovatno mnogo bolje za policiju. Ja, kao neko ko je za 25 godina vozačkog staža platio kazni na prste ruku i ko nikada nije imao problema sa zakonom, zaista se ne bojim širih ovlasti kojima bi policija bila više zaštićena od raznoraznih međeda koji su nas okupirali i koji pljune policajca, a ovaj klepi ušima.
mijenjas teze dal svjesno dal nesvjesno nemam pojma.
ovdje i jest suština ispravljanje zakona i glumatanje sile na fukari....
ološ vlada jer ovakvi kao Cegar orgijaju samo kome mogu .....
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#52352 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

Nije uopste bitan razlog napada...jer kao prvo i osnovno on je policajac u uniformi a ne lokalni serif pa da dijeli pravdu kako mu se cefne...ako je zaista bilo povoda, trebao ga je privesti, prijavu napisati i tjt.

On i jeste placen od strane gradjana ove drzave da provodi pravdu na taj nacin upravo da ne bi svak licno silom pravdu ganjao.

Iskreno nadam se da ce dobit supsenziju jer ovo je smijesno, pojedini policajci su toliko bahati da prelazi granice razuma

Ovi sto opravdavaju ovavak cin nek se dobro zapitaju kad se niima desi slicno
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#52353 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Izvinućete ali Čegar nije nikakav heroj.Bio u jednoj akciji,nakon toga hapsio Srbe i napravio sranje pa se ispalio vani.Vratio se nakon rata
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#52354 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by systemrebel »

redhat wrote: 27/01/2022 11:00

Da si uspio sastaviti dvije izjavne prostoproširene rečenice bez vrijeđanja i bez pravopisnih grešaka možda bih ti i odgovorio ali sam si sebe isključio iz priče. Zelen zelen sa malom šansom da sazriš - e za vas je Zoka bir-ilađ i ispravljam se jok klonirat 100x već minimum 200x :)
I šamar nije tuča, šamar je vaspitno popravna mjera koja je očito urodila plodom, zoka resetovao dečka na fabrčke postavke i završio proces resocijalizacije i prihvatanja društveno prihvatljivih normi ponašanja kod dečka u trenutku.
Dečko se još i zahvalio - po meni ovo je edukativna priča sa happy endom.

:)
polako doces i ti na tapet hepienda pa kad tad - karma je kurva :thumbup:

zivo mi se jebe za gramaticke semanticke i pravopisne nedorecenosti na forumu uhljupa....
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52355 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 27/01/2022 10:43
redhat wrote: 27/01/2022 10:36

Ti si se sam pohvalio na FB da si snimač pa si brisao postove kad su ljudi počeli da te pljuju a podrška za Zoku ko kuća.
Svi ste cvjetići i maslačci i kunete se u prava i procedure kad naletite na jačeg ili autoritet ali kad se kinji slabiji, stariji, dijete, invalid e onda se može biti i silovit. I ti bi tako ispred Parlamenta gazdu pitao trebal mu SQ8 oprat ne bi ti palo na pamet da mu šta laneš a btw dotični ti je jedan od specijalaca koji su obezbjeđivali Dinu i Tita u famoznoj posjeti - ali ne bi ti tu temu spomenuo pred njim dok mu glancaš auto naravno.
Elem podrška za Zoku i treba ga klonirati puta 100 pa da nam se ovi maslačci što hodaju okolo sa utokom za pasom pa se razračunavaju makar malo zamisle isplati li se povući pištolj.
Zoka se dokazao kad je trebalo i to svaki put, old school žandar a takvih nam fali. Furate se svi na demokratiju a u americi kad ti policajac kaže stavi ruke na volan, odbij poslušati pa vidi u kom smjeru će ti taj dan otići.
U jednom se slažemo, službeno lice nije ravnopravno s tobom - ono je autoritet i iznad je tebe i mene naravno. Ne znam nikog ko je imao sukob sa policijom a da nije zaslužio u manjoj ili većoj mjeri i to je tako.
A gdje se to pokazuje Zoka i slicni njemu i kome?
Prije par mjeseci jednog od aktera prvog ubistva na Pofalicima zaustavlja policija, otvara prozor, mrsne ih i produzi. Ostase kao popisani.
Prije par godina zenu od jednog kriminalca zaustavlja policija, auto neregistrovano, zove muza, daje im telefon, samo je pustise.
Vrlo mali je broj onih koji se smiju postaviti tim likovima, vecina maltretiraju buraniju i pisu kazne po parkinzima. Ovo sto ima ozbiljnijih momaka vecinom su u specijalcima i sl…
morat cu preko tebe jer mi je ovaj mentol pod foe

kakav fb hvaljenje i brisanje postova?
jbt sto ljudi vole umisliti to je za oskara
i da se odmaknemo od te teme da predjem na cegara
evo sta cegar radi samara nekog momka na parkingu a ne samara smrkove face keljemendije i sl
po tom su gori oni 10 puta koji ne smiju ispred drzave da reaguju na kriminal nego zatvaraju oci na isti
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#52356 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

redhat wrote: 27/01/2022 10:36 I ti bi tako ispred Parlamenta gazdu pitao trebal mu SQ8 oprat ne bi ti palo na pamet da mu šta laneš a btw dotični ti je jedan od specijalaca koji su obezbjeđivali Dinu i Tita u famoznoj posjeti - ali ne bi ti tu temu spomenuo pred njim dok mu glancaš auto naravno
Taj je prodao svoj udjel i otišao u Dubai raditi za njega kao privatno obezbjeđenje.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#52357 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by azurna_obala »

Ma klasični kabadahija, gori od njega su samo ova dvojica kolega.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#52358 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klaki »

Na ovom klixu nema ama baš ni jedna tema a da ne možeš pročitati ama baš ograničena razmišljanja :-)

Zna se kakva je procedura tj. kazna ako se uvrijedi službeno lice, ali pod pretpostavkom da to isto lice sve radi po propisu. Svaki fizički kontakt, a da nije samoodbrana, je totalna glupost i ne preporučujem nikome. Jel' prvi ja trebam direktom pucat svakog ko me krivo pogleda ili mi krene nešto tersat???

I naši očevi su heroji koji su zdravlje i mladost ostavili po brdima Sarajeva pa opet ne šamaraju narod za sitnice. Na kraju krajeva možda je i ovom momku neko poginuo...
Naslovnica
Posts: 27923
Joined: 20/03/2013 15:38

#52359 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

systemrebel wrote: 27/01/2022 11:02
Naslovnica wrote: 27/01/2022 10:59
Ne prizivam teror.
Šta fali staviti ruke na volan i čekati da ti priđe policajac i zatraži dokumente, a ne kao sada, izlaženje iz vozila, ubjeđivanje, svađanje.
I taj teror koji spominješ je prekoračenje ovlasti i zakona, ali unutar zakona i ovlaštenja je vjerovatno mnogo bolje za policiju. Ja, kao neko ko je za 25 godina vozačkog staža platio kazni na prste ruku i ko nikada nije imao problema sa zakonom, zaista se ne bojim širih ovlasti kojima bi policija bila više zaštićena od raznoraznih međeda koji su nas okupirali i koji pljune policajca, a ovaj klepi ušima.
mijenjas teze dal svjesno dal nesvjesno nemam pojma.
ovdje i jest suština ispravljanje zakona i glumatanje sile na fukari....
ološ vlada jer ovakvi kao Cegar orgijaju samo kome mogu .....
Ne mijenjam teze.
Ja govorim sa stanovišta zakona, a ne sa stanovišta prekoračenja zakona i šta bi bilo kad bi bilo..
Zakonski je policija sigurno više zaštićena u USA nego u BiH.
Šta ima loše u tome, dokle god se policija drži zakonskih okvira? Ništa.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#52360 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by redhat »

systemrebel wrote: 27/01/2022 11:03
redhat wrote: 27/01/2022 11:00

Da si uspio sastaviti dvije izjavne prostoproširene rečenice bez vrijeđanja i bez pravopisnih grešaka možda bih ti i odgovorio ali sam si sebe isključio iz priče. Zelen zelen sa malom šansom da sazriš - e za vas je Zoka bir-ilađ i ispravljam se jok klonirat 100x već minimum 200x :)
I šamar nije tuča, šamar je vaspitno popravna mjera koja je očito urodila plodom, zoka resetovao dečka na fabrčke postavke i završio proces resocijalizacije i prihvatanja društveno prihvatljivih normi ponašanja kod dečka u trenutku.
Dečko se još i zahvalio - po meni ovo je edukativna priča sa happy endom.

:)
polako doces i ti na tapet hepienda pa kad tad - karma je kurva :thumbup:

zivo mi se jebe za gramaticke semanticke i pravopisne nedorecenosti na forumu uhljupa....
U više od 40 godina do sad nikad a raznih sranja radio - ako mi se šta desilo i dobro i loše sam sam za to bio kriv.
Po zaslugama
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52361 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

vjeshalica wrote: 27/01/2022 10:52
Naslovnica wrote: 27/01/2022 10:50
Šta god da mu je radnik rekao, nema pravo da ga onako šamara. Prekršio je zakon i ovlasti.
Zna se kako se rješava naročito drsko ponašanje.
Umjesto da mu napišu prijavu (uz 2 svjedoka), on ga šamara i eto šta se desi.
I opet pucanstvo ne bi bilo dovoljno zadovoljno. Najlosija stvar je sto se ne cuje sta se prica,samo par rijeci. ;)
sta god da prica ima procedura za to
cegar da je bio pametan pa samo da zapisuje i da decku na kucnu adresu dodje kazna vrijedjanje sluzbenog lica ili kako se vec to pravno naziva
kazna 500KM
i tu bi onda svi stali na stranu policajca
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#52362 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

Kao prvo bruka profesiju i uniformu koju nosi
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#52363 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JCecotto »

Ovaj sizofrenicar je prije nekoliko godina redovno dolazilo u firmu u kojoj sam radio, da preuzme neke posiljke .
Nekoliko puta je s vrata vadio pistolj, stavljao ga na front desk i pitao : "hocete li da vas sad sve pobijem, znate li vi ko sam ja" i sl.
Samo zato sto mu je (prema njegovom vidjenju) kasnila posiljka...

Zato vam svima koji ga branite, zelim da vas ili vasu djecu tako maltretira.
Last edited by JCecotto on 27/01/2022 11:16, edited 2 times in total.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#52364 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chloe »

Naslovnica wrote: 27/01/2022 10:59
systemrebel wrote: 27/01/2022 10:51

prizivas teror druze porucnice - pazi dobro sta pozelis da ti se ne bi desilo negdje da budes izresetan a ni lukom jeo ni lukom smrdio jer oni prvo pucaju pa onda ispituju....
Ne prizivam teror.
Šta fali staviti ruke na volan i čekati da ti priđe policajac i zatraži dokumente, a ne kao sada, izlaženje iz vozila, ubjeđivanje, svađanje.
I taj teror koji spominješ je prekoračenje ovlasti i zakona, ali unutar zakona i ovlaštenja je vjerovatno mnogo bolje za policiju. Ja, kao neko ko je za 25 godina vozačkog staža platio kazni na prste ruku i ko nikada nije imao problema sa zakonom, zaista se ne bojim širih ovlasti kojima bi policija bila više zaštićena od raznoraznih međeda koji su nas okupirali i koji pljune policajca, a ovaj klepi ušima.
Imaju oni dovoljno ovlasti ( Zakon o policijskim službenicima prepisan je od EU ), a zašto nemaju poštovanje građana, autoritet - do njih je.
Naslovnica
Posts: 27923
Joined: 20/03/2013 15:38

#52365 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

foxlife wrote: 27/01/2022 11:10
vjeshalica wrote: 27/01/2022 10:52

I opet pucanstvo ne bi bilo dovoljno zadovoljno. Najlosija stvar je sto se ne cuje sta se prica,samo par rijeci. ;)
sta god da prica ima procedura za to
cegar da je bio pametan pa samo da zapisuje i da decku na kucnu adresu dodje kazna vrijedjanje sluzbenog lica ili kako se vec to pravno naziva
kazna 500KM
i tu bi onda svi stali na stranu policajca
Upravo tako.
500 KM bi boljelo puno više od 3 šamara.
A evo šta ispade, flop.
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#52366 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by systemrebel »

Naslovnica wrote: 27/01/2022 11:07
Ne mijenjam teze.
Ja govorim sa stanovišta zakona, a ne sa stanovišta prekoračenja zakona i šta bi bilo kad bi bilo..
Zakonski je policija sigurno više zaštićena u USA nego u BiH.
Šta ima loše u tome, dokle god se policija drži zakonskih okvira? Ništa.
[/quote]

molim te mi reci - sta je na ovom snimku zakonski? eto - aj kad vec glumis puritanca reci - sta je tacno na snimku ispred piljare - zakonski?
Naslovnica
Posts: 27923
Joined: 20/03/2013 15:38

#52367 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Chloe wrote: 27/01/2022 11:14
Naslovnica wrote: 27/01/2022 10:59
Ne prizivam teror.
Šta fali staviti ruke na volan i čekati da ti priđe policajac i zatraži dokumente, a ne kao sada, izlaženje iz vozila, ubjeđivanje, svađanje.
I taj teror koji spominješ je prekoračenje ovlasti i zakona, ali unutar zakona i ovlaštenja je vjerovatno mnogo bolje za policiju. Ja, kao neko ko je za 25 godina vozačkog staža platio kazni na prste ruku i ko nikada nije imao problema sa zakonom, zaista se ne bojim širih ovlasti kojima bi policija bila više zaštićena od raznoraznih međeda koji su nas okupirali i koji pljune policajca, a ovaj klepi ušima.
Imaju oni dovoljno ovlasti ( Zakon o policijskim službenicima prepisan je od EU ), a zašto nemaju poštovanje građana, autoritet - do njih je.
U pravu si.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#52368 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

ma samo kabadahije iste kao on ovo opravdavaju uz izgovor vaspitne mjere
Naslovnica
Posts: 27923
Joined: 20/03/2013 15:38

#52370 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

....
Naslovnica
Posts: 27923
Joined: 20/03/2013 15:38

#52371 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

systemrebel wrote: 27/01/2022 11:15
Naslovnica wrote: 27/01/2022 11:07
Ne mijenjam teze.
Ja govorim sa stanovišta zakona, a ne sa stanovišta prekoračenja zakona i šta bi bilo kad bi bilo..
Zakonski je policija sigurno više zaštićena u USA nego u BiH.
Šta ima loše u tome, dokle god se policija drži zakonskih okvira? Ništa.
molim te mi reci - sta je na ovom snimku zakonski? eto - aj kad vec glumis puritanca reci - sta je tacno na snimku ispred piljare - zakonski?
[/quote]
A gdje sam ja napisao da je ovo šamaranje zakonski? :shock:
De pročitaj moje postove pa probaj opet.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#52372 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

ZLOUPOTREBA UNIFORME
Čampara: Drsko ponašanje Čegara nanijelo je štetu FUP-u, potrebno donijeti odluku o suspenziji

https://www.klix.ba/vijesti/bih/campara ... /220127050

Nemoj tako Čampara. Misliš da je jednostavno zavoditi red na parkinzima?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#52373 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by black_adrian »

a vriske k'o da se kolju
Karikaturist
Posts: 3831
Joined: 20/12/2020 10:03

#52374 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Karikaturist »

JCecotto wrote: 27/01/2022 11:11 Ovaj sizofrenicar je prije nekoliko godina redovno dolazilo u firmu u kojoj sam radio, da preuzme neke posiljke .
Nekoliko puta je s vrata vadio pistolj, stavljao ga na front desk i pitao : "hocete li da vas sad sve pobijem, znate li vi ko sam ja" i sl.
Samo zato sto mu je (prema njegovom vidjenju) kasnila posiljka...

Zato vam svima koji ga branite, zelim da vas ili vasu djecu tako maltretira.
Stani, pricamo o ovom sto satro dijeli samare?
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#52375 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by video »

meridiyan wrote: 27/01/2022 10:23
video wrote: 27/01/2022 10:18

Sad ce ih Campi sve pokaznjavati :D
ili unaprijediti :mrgreen:
Opaaa :D
Čampara: Drsko ponašanje Čegara nanijelo je štetu FUP-u, potrebno donijeti odluku o suspenziji

https://www.klix.ba/vijesti/bih/campara ... /220127050
Post Reply