SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#44001 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Iker C »

uglavnomja wrote: 07/03/2021 19:12
foxlife wrote: 07/03/2021 19:08

Al dok se ti ne rijesi tako na nama je da kritikujemo policiju jer je trenutno to njihov posao a vidimo koliko su uspjesni u tome
ovo ozbiljno pitam

koliko ima zaposlenih saobracajaca u ks?
da li svaki saobracajac ima pravo pisati kazne, ako ne koliko ima tih ovlastenih?
koliko bi ih trebalo da pokriju citav grad samo za parking?
Svaki policijski sluzbenik Mupa KS moze pisati prekrsajne naloge na podrucju svog stanicnog podrucja.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#44002 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

Tercius wrote: 07/03/2021 19:11
Uzimanje javne povrsie i davanja pivatnim licima da tu prave parkinge je cisti kriminal.Partkirana vozila spadaju u domen gradskog uredjenja pa tako da i firme koje vrse naplatu i kontroklu bi trebale da budu gradske a ne privatne i to iz vise razloga a jedan od njih je i sama finansijska racunica kao i obrada licnih podataka koje su povezane sa registarskim brojem vozila.

I nema tu nikakvih bonusa, vani se odavno koriste vozila za monitoring koristenja i naplate parkin mjesta, uredjaji koje policija koristi za detekciju brzine kretanja je isti uredjaj za kontrolu parkiranih vozila samo sa drugim programom jer rade na istoj bazi podataka.Sto znaci treba da zaposlis nekog hajvana koji nista drugo ne treba da radi vec samo da vrati vozilo u garazu u jednom komadu i neosteceno po zavrsetku smjene ostalo sve sam uredjaj sa krova vbozila odradi.
nismo se razumjeli, meni se cini :|
angazovati privatnu firmu samo da obilazi i stavlja kazne za neki % naplacenih kazni (kolega fox je isto napisao)
to za zastitu podataka se slazem, ali opet se moze angazovati firma sa certifikatom ili nesto tako

znam ja kako je vani, registruju ti tablice, ali to je na velikim parkinzima, u garazama ..
po ulicama i dalje hodaju auti sa ljudima i stavljaju zute papire
i oni dobijaju bonus po svakom zakicenom autu
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44003 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

archi_a wrote: 07/03/2021 17:34 Smije li nastavnik bezobrazno dijete udaljiti iz učionice, smanjiti mu vladanje, poslati ga kod direktora na razgovor, pozvati roditelje na razgovor?
Meni je moj nastavnik Soko Mirza takve cvoke palio da mi u glavi i sad zuji a Jamak kad me opali "sjekirice" (tako smo zvali taj udarac :D ) letio sam od katedre do vrata i da su slabija vrata proletio bih kroz njihA :lol:
Ako dodjem kuci pa kažem da me je neko od nastavnika opalio onda još porciju kod kuce fasujem :( :lol:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#44004 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

uglavnomja wrote: 07/03/2021 19:18
Tercius wrote: 07/03/2021 19:11
Uzimanje javne povrsie i davanja pivatnim licima da tu prave parkinge je cisti kriminal.Partkirana vozila spadaju u domen gradskog uredjenja pa tako da i firme koje vrse naplatu i kontroklu bi trebale da budu gradske a ne privatne i to iz vise razloga a jedan od njih je i sama finansijska racunica kao i obrada licnih podataka koje su povezane sa registarskim brojem vozila.

I nema tu nikakvih bonusa, vani se odavno koriste vozila za monitoring koristenja i naplate parkin mjesta, uredjaji koje policija koristi za detekciju brzine kretanja je isti uredjaj za kontrolu parkiranih vozila samo sa drugim programom jer rade na istoj bazi podataka.Sto znaci treba da zaposlis nekog hajvana koji nista drugo ne treba da radi vec samo da vrati vozilo u garazu u jednom komadu i neosteceno po zavrsetku smjene ostalo sve sam uredjaj sa krova vbozila odradi.
nismo se razumjeli, meni se cini :|
angazovati privatnu firmu samo da obilazi i stavlja kazne za neki % naplacenih kazni (kolega fox je isto napisao)
to za zastitu podataka se slazem, ali opet se moze angazovati firma sa certifikatom ili nesto tako

znam ja kako je vani, registruju ti tablice, ali to je na velikim parkinzima, u garazama ..
po ulicama i dalje hodaju auti sa ljudima i stavljaju zute papire
i oni dobijaju bonus po svakom zakicenom autu

Pa jeste nisu svi u vozilima neki su i na skuterima koji opet imaju uredjaj koji neropisno parkirano vozilo zabiljezi kroz sistem al to je sad sve stvar tehnicke prirode.Nego nesto kontam zasto bih ja toliko unosan posao dao privatnoj firmi pa da mi neki Fikro malinar neke mandje zavrce kroz prijavlljenu naplatu kazni od parkiranja, nema potrebe , parkiranje vozila treba da bude u domenu grada i da ti novci idu direktno u budjet za razvoj saobracajne infrastrukture.
Last edited by Tercius on 07/03/2021 19:30, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44005 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

uglavnomja wrote: 07/03/2021 19:12
foxlife wrote: 07/03/2021 19:08

Al dok se ti ne rijesi tako na nama je da kritikujemo policiju jer je trenutno to njihov posao a vidimo koliko su uspjesni u tome
ovo ozbiljno pitam

koliko ima zaposlenih saobracajaca u ks?
da li svaki saobracajac ima pravo pisati kazne, ako ne koliko ima tih ovlastenih?
koliko bi ih trebalo da pokriju citav grad samo za parking?
Ono kad je uhapseno onih 17-18 pisalo se da u saobracajnoj toj ima oko 100 policajaca u kantonu
Ovo ostalo sta ima pravi i sl ne bih ti znao reci

A to koliko bi ih moglo pokriti grad samo za parking pa po mojoj nekoj procjeni da idu po dvojica u smislu ovaj slika drugi pise pa vjerovatno mozda 15 tih patrola otprilike al bukvalno da pokriju grad i ove padinske djelove i sl
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44006 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Tercius wrote: 07/03/2021 19:11
uglavnomja wrote: 07/03/2021 19:01
Tercius wrote: 07/03/2021 18:58

Selektivno kaznjavanje je produkt te male sitne korupcije i nepotizma koji se uvukao u svaku poru drustva, i koje su ljudi vec privatili kao normu drustveno prihvacenog ponasanja, pa tako onda imas jednu novu generaciju policije u ranim 20tim koje se uci tim malim tajnama velikih majstora zanata da se pauze koriste na pojedinim lokacijama u pojedinim ugostiteljskim objektima jer je djaba, a steta jednog takvog ponasanja koja tom balavcu od 20g nije vidljiva i mjerljiva uu tom momentu doseze daleko i ima dugorocne posljedice.

Zbog nakaradnosti sistema, svakim danom se toj policiji tovare nekakve obaveze koje uopste ne spadaju u domen policijskog posla, pa tako da hodanje oko zgrada i pisanje naloga za nepropisna parkiranja u Evropi odvano vec nije nadleznost policije vec jebene komunalne sluzbe, brojanje putnika po divljim taksijima nije posao policije vec opet neke druge inspekcijeske sluzbe kao i ganjanje tetki strina i nana sa gacama i potkosuljama po Otoci, kontrola koristenja zastitnih maski takodje, puknuce odvrnuce instalacijskih cijevi po zgradama takodje, i masu drugih stvari.

Ko ce to dovesti u red kako i kad sami Bog zna.

parking se da privatnoj firmi za naplatu, i jos oni na terenu dobiju bonus po zapisanom autu :-D

Uzimanje javne povrsie i davanja pivatnim licima da tu prave parkinge je cisti kriminal.Partkirana vozila spadaju u domen gradskog uredjenja pa tako da i firme koje vrse naplatu i kontroklu bi trebale da budu gradske a ne privatne i to iz vise razloga a jedan od njih je i sama finansijska racunica kao i obrada licnih podataka koje su povezane sa registarskim brojem vozila.

I nema tu nikakvih bonusa, vani se odavno koriste vozila za monitoring koristenja i naplate parkin mjesta, uredjaji koje policija koristi za detekciju brzine kretanja je isti uredjaj za kontrolu parkiranih vozila samo sa drugim programom jer rade na istoj bazi podataka.Sto znaci treba da zaposlis nekog hajvana koji nista drugo ne treba da radi vec samo da vrati vozilo u garazu u jednom komadu i neosteceno po zavrsetku smjene ostalo sve sam uredjaj sa krova vbozila odradi.
Ne mora privatna firma mogu posebnu jedinicu komunalne policije uspostaviti i samo da se time bave
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#44007 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Iker C »

Problem ovog grada je nedostatak parking prostora, zakaci se nalog za brisac ali tim se ne omogucava prolaz pjesacima. Nalog dodje kao dnevna karta.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44008 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Iker C wrote: 07/03/2021 19:32 Problem ovog grada je nedostatak parking prostora, zakaci se nalog za brisac ali tim se ne omogucava prolaz pjesacima. Nalog dodje kao dnevna karta.
To i nije bas toliki problem
Kad bi se uklonili svi neregistrovani automobili ne bi bio svjestan koliko bi se oslobodilo parking mjesta
Taj problem je jedino mozda u centru grada prisutan sve ostalo je kurcobolja vozaca da proseta vise od 10 metara
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44009 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Izmedju ostalog nalog nije jedini nacin da se kazne prekrsioci imaju lisice ima pauk sluzba
Ja ne pantim kad je pauk nekoga odnio van uze gradske zone
Od marijin dvora prema ilidzi ja mislim da pauk nije godinama prosao
Mozda grijesim al nikad nisam vidio pauka nize marijin dvora i sve sto pokupe je stari grad i centar u krugu tramvaja i okolne ulice otrpilike
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#44010 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Iker C »

foxlife wrote: 07/03/2021 19:38 Izmedju ostalog nalog nije jedini nacin da se kazne prekrsioci imaju lisice ima pauk sluzba
Ja ne pantim kad je pauk nekoga odnio van uze gradske zone
Od marijin dvora prema ilidzi ja mislim da pauk nije godinama prosao
Mozda grijesim al nikad nisam vidio pauka nize marijin dvora i sve sto pokupe je stari grad i centar u krugu tramvaja i okolne ulice otrpilike
U pravu si, mada pauk ne moze podici auto u uskim ulicama . A ne moze se covjek lisiti slobode zato sto je parkirao auto na trotoar, jedino ako mu policajac naredi da pomjeri auto a on se oglusi na to.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44011 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Iker C wrote: 07/03/2021 19:45
foxlife wrote: 07/03/2021 19:38 Izmedju ostalog nalog nije jedini nacin da se kazne prekrsioci imaju lisice ima pauk sluzba
Ja ne pantim kad je pauk nekoga odnio van uze gradske zone
Od marijin dvora prema ilidzi ja mislim da pauk nije godinama prosao
Mozda grijesim al nikad nisam vidio pauka nize marijin dvora i sve sto pokupe je stari grad i centar u krugu tramvaja i okolne ulice otrpilike
U pravu si, mada pauk ne moze podici auto u uskim ulicama . A ne moze se covjek lisiti slobode zato sto je parkirao auto na trotoar, jedino ako mu policajac naredi da pomjeri auto a on se oglusi na to.
Ma ne pricam o lisavanju slobode nego samo o kaznama za parking
U uskim ulicama pucaj lisice pa je skidanje te lisice 100 maraka kao pauk
Moze se za sve naci rjesenje samo kad se hoce
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44012 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Iker C wrote: 07/03/2021 19:45
foxlife wrote: 07/03/2021 19:38 Izmedju ostalog nalog nije jedini nacin da se kazne prekrsioci imaju lisice ima pauk sluzba
Ja ne pantim kad je pauk nekoga odnio van uze gradske zone
Od marijin dvora prema ilidzi ja mislim da pauk nije godinama prosao
Mozda grijesim al nikad nisam vidio pauka nize marijin dvora i sve sto pokupe je stari grad i centar u krugu tramvaja i okolne ulice otrpilike
U pravu si, mada pauk ne moze podici auto u uskim ulicama . A ne moze se covjek lisiti slobode zato sto je parkirao auto na trotoar, jedino ako mu policajac naredi da pomjeri auto a on se oglusi na to.
Neki dan su mom komšiluku digli auto--Cvila.
Prije jedno pola godine covjek u moje naselje ušo i ostavio auto na sred ulice tako da niko nije mogo uc ni izac :-) ludnica bila--ja zvao pauk službu-oni mi odgovorili da imaju samo jedno ispravno auto :lol: :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44013 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

muha_sa wrote: 07/03/2021 19:49
Iker C wrote: 07/03/2021 19:45
foxlife wrote: 07/03/2021 19:38 Izmedju ostalog nalog nije jedini nacin da se kazne prekrsioci imaju lisice ima pauk sluzba
Ja ne pantim kad je pauk nekoga odnio van uze gradske zone
Od marijin dvora prema ilidzi ja mislim da pauk nije godinama prosao
Mozda grijesim al nikad nisam vidio pauka nize marijin dvora i sve sto pokupe je stari grad i centar u krugu tramvaja i okolne ulice otrpilike
U pravu si, mada pauk ne moze podici auto u uskim ulicama . A ne moze se covjek lisiti slobode zato sto je parkirao auto na trotoar, jedino ako mu policajac naredi da pomjeri auto a on se oglusi na to.
Neki dan su mom komšiluku digli auto--Cvila.
Prije jedno pola godine covjek u moje naselje ušo i ostavio auto na sred ulice tako da niko nije mogo uc ni izac :-) ludnica bila--ja zvao pauk službu-oni mi odgovorili da imaju samo jedno ispravno auto :lol: :lol:
Ma to jedino ako policija vidi da bas zakrci cestu pa dodje pauk
Kod tebe je zajebavanje posebno jer je tu obdaniste na pocetku pa se nabiju u ulicu svi u isto vrijeme da bi svoje hajirlije pokupili
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44014 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

foxlife wrote: 07/03/2021 19:54
muha_sa wrote: 07/03/2021 19:49
Iker C wrote: 07/03/2021 19:45
U pravu si, mada pauk ne moze podici auto u uskim ulicama . A ne moze se covjek lisiti slobode zato sto je parkirao auto na trotoar, jedino ako mu policajac naredi da pomjeri auto a on se oglusi na to.
Neki dan su mom komšiluku digli auto--Cvila.
Prije jedno pola godine covjek u moje naselje ušo i ostavio auto na sred ulice tako da niko nije mogo uc ni izac :-) ludnica bila--ja zvao pauk službu-oni mi odgovorili da imaju samo jedno ispravno auto :lol: :lol:
Ma to jedino ako policija vidi da bas zakrci cestu pa dodje pauk
Kod tebe je zajebavanje posebno jer je tu obdaniste na pocetku pa se nabiju u ulicu svi u isto vrijeme da bi svoje hajirlije pokupili
Ovi što dovoze djecu u obdanište su posebna prica :-) da mogu u sobu bi ušli sa autom :-)

Dolazila je policija tu noc i ništa--napisali cestitku i otišli.

Samo ona kandza je spas--zakaci na tocak i vozdra.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#44015 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

lisica je super za placanje kazne, ali samo ako je auto na nekom mjestu gdje ne smeta normalnom zivotu.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44016 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Ma moze se to rijesiti kao sto neko rece za sedmicu dana ali ili nema volje ili nekome nije u interesu
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#44017 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

Treba napraviti plan parkiranja ia zdrzavanja vozila u kompletnom gradu, sva parking mjesta staviti pod kontrolu grada i ukinuti ovo djabno parkiranje svima.I onda redom, pozvati ljude da prijave svoje mjesto prebivalista ako to vec neko nije uradio, aplicirati za parking dozvolu po mjestu stanovanja sa godisnjim pausalnim iznosom za uplatu, maximalno jedno vozilo po domacinstvu a na prijavu drugog treceg vozila obracun po posebnim tarrifama na godinjem nivo, svi koji nisu prijavljeni za koristenje tog parkinga po osnovu mjesta stanovanja da se mogu pakirati maximalno sat vremena u periodu od 0700 do 1700 sati naravno uz posebnu tarifu....i da sad ne lupetam vise, nacina da se rijesi problem parkiranja je milion, al od koga ces ti to ocekivati kad je drzavi normalno da im ljudi sjede i drkaju qrac po Metropolisu bez maske po vas cijeli dan a onda mu traze masku kad hoda trotoarom.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44018 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

uglavnomja wrote: 07/03/2021 20:05 lisica je super za placanje kazne, ali samo ako je auto na nekom mjestu gdje ne smeta normalnom zivotu.
Naravno ionako vecina ostave da ne smeta toliko al je opet nepropisno parkiran i sl
Naravno da neces onom mercedesu ispred alte stavljati lisice nego pauk kazna za parkiranje i prekrsaj za remecenje javnog reda i mira
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#44019 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

Tercius wrote: 07/03/2021 20:21 Treba napraviti plan parkiranja ia zdrzavanja vozila u kompletnom gradu, sva parking mjesta staviti pod kontrolu grada i ukinuti ovo djabno parkiranje svima.I onda redom, pozvati ljude da prijave svoje mjesto prebivalista ako to vec neko nije uradio, aplicirati za parking dozvolu po mjestu stanovanja sa godisnjim pausalnim iznosom za uplatu, maximalno jedno vozilo po domacinstvu a na prijavu drugog treceg vozila obracun po posebnim tarrifama na godinjem nivo, svi koji nisu prijavljeni za koristenje tog parkinga po osnovu mjesta stanovanja da se mogu pakirati maximalno sat vremena u periodu od 0700 do 1700 sati naravno uz posebnu tarifu....i da sad ne lupetam vise, nacina da se rijesi problem parkiranja je milion, al od koga ces ti to ocekivati kad je drzavi normalno da im ljudi sjede i drkaju qrac po Metropolisu bez maske po vas cijeli dan a onda mu traze masku kad hoda trotoarom.
Pa evo prijedloga za ovu vladu onda
Samo je pitanje kako to predstaviti i ko ce tu inicijativu poslati u proceduru i kako vec to ide
Ne razumijem se u te procese pa ne bih znao mozemo li mi kao grupa gradjana to predloziti kome i kako
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#44020 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Tercius wrote: 07/03/2021 20:21 Treba napraviti plan parkiranja ia zdrzavanja vozila u kompletnom gradu, sva parking mjesta staviti pod kontrolu grada i ukinuti ovo djabno parkiranje svima.I onda redom, pozvati ljude da prijave svoje mjesto prebivalista ako to vec neko nije uradio, aplicirati za parking dozvolu po mjestu stanovanja sa godisnjim pausalnim iznosom za uplatu, maximalno jedno vozilo po domacinstvu a na prijavu drugog treceg vozila obracun po posebnim tarrifama na godinjem nivo, svi koji nisu prijavljeni za koristenje tog parkinga po osnovu mjesta stanovanja da se mogu pakirati maximalno sat vremena u periodu od 0700 do 1700 sati naravno uz posebnu tarifu....i da sad ne lupetam vise, nacina da se rijesi problem parkiranja je milion, al od koga ces ti to ocekivati kad je drzavi normalno da im ljudi sjede i drkaju qrac po Metropolisu bez maske po vas cijeli dan a onda mu traze masku kad hoda trotoarom.
Zar parkinzi nisu u nadležnosti općine?
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#44021 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

BadBoy wrote: 07/03/2021 20:57
Tercius wrote: 07/03/2021 20:21 Treba napraviti plan parkiranja ia zdrzavanja vozila u kompletnom gradu, sva parking mjesta staviti pod kontrolu grada i ukinuti ovo djabno parkiranje svima.I onda redom, pozvati ljude da prijave svoje mjesto prebivalista ako to vec neko nije uradio, aplicirati za parking dozvolu po mjestu stanovanja sa godisnjim pausalnim iznosom za uplatu, maximalno jedno vozilo po domacinstvu a na prijavu drugog treceg vozila obracun po posebnim tarrifama na godinjem nivo, svi koji nisu prijavljeni za koristenje tog parkinga po osnovu mjesta stanovanja da se mogu pakirati maximalno sat vremena u periodu od 0700 do 1700 sati naravno uz posebnu tarifu....i da sad ne lupetam vise, nacina da se rijesi problem parkiranja je milion, al od koga ces ti to ocekivati kad je drzavi normalno da im ljudi sjede i drkaju qrac po Metropolisu bez maske po vas cijeli dan a onda mu traze masku kad hoda trotoarom.
Zar parkinzi nisu u nadležnosti općine?
Jesu, odakle dokle i koji?
Giancarlo
Posts: 485
Joined: 26/12/2008 21:22

#44022 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Giancarlo »

shandrprcSA wrote: 06/03/2021 21:12pa mora se pregled uraditi kad ide u pritvor, logicno :D samo sto je ona to uvelicala :izet:
Haj ti to budali objasni, jer po njenom shvatanju, postojanje same policije je vec upitno, a dalje da ne pricamo...

Pa jeli bas prosle godine bio onaj slucaj, kad su slicnu budalu priveli i u policijskim prostorijama je ubola policajca u vrat.

E cuj "skinuli" je do gola :lol: uz "slucajno" izostavljanje cinjenice da je to standardna procedura i da je to "skidanje" obavila policijska sluzbenica, dakle osoba isto pola :-)
Giancarlo
Posts: 485
Joined: 26/12/2008 21:22

#44023 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Giancarlo »

Giancarlo wrote: 07/03/2021 23:17
shandrprcSA wrote: 06/03/2021 21:12pa mora se pregled uraditi kad ide u pritvor, logicno :D samo sto je ona to uvelicala :izet:
Haj ti to budali objasni, jer po njenom shvatanju, postojanje same policije je vec upitno, a dalje da ne pricamo...

Pa jeli bas prosle godine bio onaj slucaj, kad su slicnu budalu priveli i u policijskim prostorijama je ubola policajca u vrat.

E cuj "skinuli" je do gola :lol: uz "slucajno" izostavljanje cinjenice da je to standardna procedura i da je to "skidanje" obavila policijska sluzbenica, dakle osoba istog pola :-)
Dead Man Walking
Posts: 6373
Joined: 28/05/2004 21:49

#44024 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dead Man Walking »

sherbett wrote: 07/03/2021 21:27 Ne razumijem ovu pricu sa zenom uhapsenom zbog neovlastenog snimanja policajca koji popisuje nepropisno parkirana vozila
Pa zar u BiH nema GDPR-a?
Kod nas je nedavno jedna zastitarska kuca platila kaznu od pola milijuna kuna zbog neovlastenog objavljivanja snimke, odnosno, bez pristanka osobe na snimci.
A drugo, njen odvjetnik ju je branio losim zdravstvenim stanjem jer je nedavno prebolila koronu, pa ne kuzim zasto je dizala takvu histeriju jer je policajac imao masku ispod nosa (a onda ju podigao), kad je 100% imuna?

Kakav psiho :lol:
Policija je valjda javni servis u sluzbi gradjana (a uz to jos obavlja posao na javnoj povrsini) a ne privatno lice od koga trebas traziti dozvolu za snimanje. Nemam pojma ni ja o detaljima ovog slucaja, ali to da se ne smije snimati policija mi ne ide u glavu (ukoliko zakon uopste kaze tako). U USA nose kamere i sve snimaju, svaka snimka postaje javni rekord i svaki gradjanin ima pravo da trazi i pregleda bilo koji snimak intervencije policije.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#44025 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by 90minut »

Dead Man Walking wrote: 08/03/2021 03:30
sherbett wrote: 07/03/2021 21:27 Ne razumijem ovu pricu sa zenom uhapsenom zbog neovlastenog snimanja policajca koji popisuje nepropisno parkirana vozila
Pa zar u BiH nema GDPR-a?
Kod nas je nedavno jedna zastitarska kuca platila kaznu od pola milijuna kuna zbog neovlastenog objavljivanja snimke, odnosno, bez pristanka osobe na snimci.
A drugo, njen odvjetnik ju je branio losim zdravstvenim stanjem jer je nedavno prebolila koronu, pa ne kuzim zasto je dizala takvu histeriju jer je policajac imao masku ispod nosa (a onda ju podigao), kad je 100% imuna?

Kakav psiho :lol:
Policija je valjda javni servis u sluzbi gradjana (a uz to jos obavlja posao na javnoj povrsini) a ne privatno lice od koga trebas traziti dozvolu za snimanje. Nemam pojma ni ja o detaljima ovog slucaja, ali to da se ne smije snimati policija mi ne ide u glavu (ukoliko zakon uopste kaze tako). U USA nose kamere i sve snimaju, svaka snimka postaje javni rekord i svaki gradjanin ima pravo da trazi i pregleda bilo koji snimak intervencije policije.
U Americi na javnom mjestu možes snimati sta ti je 'urcu čejf predpostavljam da je i kod nas isto.
Post Reply