SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#43926 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sha_ba »

vjeshalica wrote: 07/03/2021 14:24 na avazu je prenesena njena izjava sa facebook stranice poduza

pogodite

fokus je na migrantima

pametnom je sve dovoljno jasno
Ovo je i meni odmah prošlo kroz glavu, pride slika ruku od Hamze iz Maroka....
:run:
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#43927 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

Nego ima li gdje ta slika sa pretresa :D :zoka:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#43928 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sha_ba »

Dimu1927 wrote: 07/03/2021 14:33 Nego ima li gdje ta slika sa pretresa :D :zoka:
Jok, zabranjeno snimanje :oops: :mrgreen:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#43929 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

archi_a wrote: 07/03/2021 11:33 Ljudi dragi, imaš pravo stati na otvorenom i slikati snimati!!! Ko god da ti priđe i pokuša zabraniti ili oduzeti uređaj, bio bi u krivu jer vam zakon dozvoljava i štiti vas!
Upaliti kameru i hodati uz mene, oblijetati oko mene na metar dva, dok hodam, razgovaram sa poznanikom ili porodicom, unositi mi mobitel ili kameru u facu, dobacivati mi ili se raspravljati sa mnom dok vam ja govorim da prekinete i da se odaljite od mene ili da me ne pratite jer me uznemiravate nema nikakve veze sa DOZVOLJENIM SNIMANJEM NA JAVNOM PROSTORU, već je uznemiravanje ili u ovom slučaju kršenje javnog reda i mira i onemogućavanje službenog lica u izvršenju zadatka.

Tako je archi.Zato je policajac ovdje najvise kriv jer je avojim neznanjem zakomplikovao ovu situaciju.Jer na snimku nigdje nisam cuo da je on njoj izdao naredbu da se odmakne radi njegove bezbjesnosti vec da ce biti lisena slobode zato sto snima, znaci on prakticno i nema pojma da ga ona ugrozava i ometa mahanjem mobitelom ispred lica vec po njemu ga ometa u obavljanju sluzbene radnje time sto ga snima.Mislim katastrofa jbt.Afirmativan sam prema policiji, znam kako je nekad tesko sa ljudima, kolegama, sefovima raditi ali jednostavno za mene je neprihvatljivo da spickas 30g sluzbe a da ne vladas osnovama, al to opet nije kriv on vec onaj ko mu je dozvolio tu da bude.Druga stvar, dok ona ocito narusava Jrim galamom, gospodin policajac sta radi? On i dalje nesto zivka provjerava zapisuje setka se ko pogubljen i ne smatra da svoju paznju treba usmjeriti na nju i na to sta radi i kuda se krece dok ne dodje ta neka pomoc koju si zvao al jok daj da zabijem nalog za parkiranje.I treca stvar maska.Znam da je tesko 12 sati nosati masku na faci, i znam da ti niko nece glavu otkinuti ako ti u tih 12 sati tu masku nekad i pomjeris radi lakseg disanja ali eto ovakvim glupanima sve moras crtati izgleda i posebno naglasavati da maska mora pokrivati i nos i usta a pogotovo kad su na jebenoj intervenciji.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#43930 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Tercius, zar ti to nisu kolege? Ili sam nešto pomiješao? :D

Ako jesu, svakako je pohvalno što ih bezuslovno ne braniš :thumbup:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#43931 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

smijesni_ste wrote: 07/03/2021 15:05 Tercius, zar ti to nisu kolege? Ili sam nešto pomiješao? :D

Ako jesu, svakako je pohvalno što ih bezuslovno ne braniš :thumbup:
Pa obicno se sere po policiji na ovom forumu iz nekih licnih frustracija itd., sto ponekad i razumijem, medjutim ako nesto nije ok onda nije.
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#43932 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JCecotto »

Svaka cast, covjek je samo realan.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#43933 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

Tercius wrote: 07/03/2021 14:58
archi_a wrote: 07/03/2021 11:33 Ljudi dragi, imaš pravo stati na otvorenom i slikati snimati!!! Ko god da ti priđe i pokuša zabraniti ili oduzeti uređaj, bio bi u krivu jer vam zakon dozvoljava i štiti vas!
Upaliti kameru i hodati uz mene, oblijetati oko mene na metar dva, dok hodam, razgovaram sa poznanikom ili porodicom, unositi mi mobitel ili kameru u facu, dobacivati mi ili se raspravljati sa mnom dok vam ja govorim da prekinete i da se odaljite od mene ili da me ne pratite jer me uznemiravate nema nikakve veze sa DOZVOLJENIM SNIMANJEM NA JAVNOM PROSTORU, već je uznemiravanje ili u ovom slučaju kršenje javnog reda i mira i onemogućavanje službenog lica u izvršenju zadatka.

Tako je archi.Zato je policajac ovdje najvise kriv jer je avojim neznanjem zakomplikovao ovu situaciju.Jer na snimku nigdje nisam cuo da je on njoj izdao naredbu da se odmakne radi njegove bezbjesnosti vec da ce biti lisena slobode zato sto snima, znaci on prakticno i nema pojma da ga ona ugrozava i ometa mahanjem mobitelom ispred lica vec po njemu ga ometa u obavljanju sluzbene radnje time sto ga snima.Mislim katastrofa jbt.Afirmativan sam prema policiji, znam kako je nekad tesko sa ljudima, kolegama, sefovima raditi ali jednostavno za mene je neprihvatljivo da spickas 30g sluzbe a da ne vladas osnovama, al to opet nije kriv on vec onaj ko mu je dozvolio tu da bude.Druga stvar, dok ona ocito narusava Jrim galamom, gospodin policajac sta radi? On i dalje nesto zivka provjerava zapisuje setka se ko pogubljen i ne smatra da svoju paznju treba usmjeriti na nju i na to sta radi i kuda se krece dok ne dodje ta neka pomoc koju si zvao al jok daj da zabijem nalog za parkiranje.I treca stvar maska.Znam da je tesko 12 sati nosati masku na faci, i znam da ti niko nece glavu otkinuti ako ti u tih 12 sati tu masku nekad i pomjeris radi lakseg disanja ali eto ovakvim glupanima sve moras crtati izgleda i posebno naglasavati da maska mora pokrivati i nos i usta a pogotovo kad su na jebenoj intervenciji.
[/quote


znas da fali veci dio snimka, sta se desavalo prije momenta kad covjek zove nekoga?

nemoj suditi po ovome sta je ona izabrala da se prezentira kao zrtva, novinarka, aktivistkinja, zena uoci 8. marta, zastitinica zakona, reda, zdravstva, parkiralista, imigranata ...


je li lako policajcu na zenu krenuti makar prekrsajnim nalogom, pogotovo sto je obrazovana, fino obucena, elokventna ..ali ocito nije sva svoja?

mislim nije dzaba rekao vozi je u jagomir
User avatar
vjeshalica
Posts: 17262
Joined: 31/03/2019 14:56

#43934 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

i naravno slike ruku od migranta...msm zena stvarno bulazni
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#43935 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zubi »

Tercius wrote: 07/03/2021 14:58 Tako je archi.Zato je policajac ovdje najvise kriv jer je avojim neznanjem zakomplikovao ovu situaciju.Jer na snimku nigdje nisam cuo da je on njoj izdao naredbu da se odmakne radi njegove bezbjesnosti vec da ce biti lisena slobode zato sto snima, znaci on prakticno i nema pojma da ga ona ugrozava i ometa mahanjem mobitelom ispred lica vec po njemu ga ometa u obavljanju sluzbene radnje time sto ga snima.Mislim katastrofa jbt.Afirmativan sam prema policiji, znam kako je nekad tesko sa ljudima, kolegama, sefovima raditi ali jednostavno za mene je neprihvatljivo da spickas 30g sluzbe a da ne vladas osnovama, al to opet nije kriv on vec onaj ko mu je dozvolio tu da bude.Druga stvar, dok ona ocito narusava Jrim galamom, gospodin policajac sta radi? On i dalje nesto zivka provjerava zapisuje setka se ko pogubljen i ne smatra da svoju paznju treba usmjeriti na nju i na to sta radi i kuda se krece dok ne dodje ta neka pomoc koju si zvao al jok daj da zabijem nalog za parkiranje.I treca stvar maska.Znam da je tesko 12 sati nosati masku na faci, i znam da ti niko nece glavu otkinuti ako ti u tih 12 sati tu masku nekad i pomjeris radi lakseg disanja ali eto ovakvim glupanima sve moras crtati izgleda i posebno naglasavati da maska mora pokrivati i nos i usta a pogotovo kad su na jebenoj intervenciji.
:thumbup:
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#43936 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Iker C »

Policajac je sve skolski uradio, nadam se da ce dobiti 30 posto na platu. Sa remetilackim faktorom u drustvu kao sto je Nidzara treba da se pozabavi OSA.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#43937 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by red evil »

kox wrote: 07/03/2021 14:09 Što ovako ne postupe prema brudama sa dzipovima i motorima u pješačkim zonama ? Nego se poklope, mozda popiju kafu besplatno u kafanama ispred kojih brude parkiraju i do kojih voze po trotoaru. Dovoljno je jednom proci gradom, da ne pricam ko je sa dječijm kolicima ili ne dao Bog u invalidskim da se vidi koliko je to kažnjavanje selektivno a razloge možemo pretpostaviti. To i treba da se snima, da se jasno vidi sta, kome i zasto policija dozvoljava.
Upravo zbog ovog i neće tako da postupaju prema brudama. Jer je držav stala na stranu ove aktivistkinje i sankcionisala policajce, tačnije provest će se istraga. Ako je država stala protiv njih u ovom slučaju, sa ovom anonimnom ženom, zar neko misli da će stati iza policije kad bude neka veća faca? Prije 2-3 godine (ili koliko već ima) ubijena su 2 policajca i ništa se nije desilo. Zašto bi neki policajac izlagao opasnosti kad nema nikog da mu čuva leđa? Ružno ali tako je. Da li su se policajci u ovoj situaciji ponijeli malo loše? Jesu. Ali tu je trebala da bude provedena interna istraga, bez da javnost išta zna.
User avatar
Sara03
Posts: 3294
Joined: 22/02/2017 03:17

#43938 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sara03 »

kox wrote: 07/03/2021 14:09 Dovoljno je jednom proci gradom, da ne pricam ko je sa dječijm kolicima ili ne dao Bog u invalidskim da se vidi koliko je to kažnjavanje selektivno a razloge možemo pretpostaviti. To i treba da se snima, da se jasno vidi sta, kome i zasto policija dozvoljava.
To je upravo suština cijele situacije. Međutim, ovdje je izgleda jedini problem što je dotična aktivistkinja i jer joj odnos prema migrantima devijira od stava pučanstva. Ne zaboravimo da je i žensko, pa šta ona ima da urliče, histeriše i bahati se, željna pažnje, fali joj kurca, nastavi niz…

A nije problem što se bahato i nepropisno parkiranje selektivno kažnjava, kao i sijaset drugih prekršaja. Što paradoksalno, uposlenici MUP-a, sami nisu u stanju sprovoditi naredbe, u danima kada intenzivno patroliraju gradskim ulicama opominjući na (pravilno) nošenje maski. Što uličarski vrijeđaju građane.

Ali na ovome nije akcent, već hajmo o Nidžari i migrantima.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#43939 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

uglavnomja wrote: 07/03/2021 15:20
Tercius wrote: 07/03/2021 14:58
archi_a wrote: 07/03/2021 11:33 Ljudi dragi, imaš pravo stati na otvorenom i slikati snimati!!! Ko god da ti priđe i pokuša zabraniti ili oduzeti uređaj, bio bi u krivu jer vam zakon dozvoljava i štiti vas!
Upaliti kameru i hodati uz mene, oblijetati oko mene na metar dva, dok hodam, razgovaram sa poznanikom ili porodicom, unositi mi mobitel ili kameru u facu, dobacivati mi ili se raspravljati sa mnom dok vam ja govorim da prekinete i da se odaljite od mene ili da me ne pratite jer me uznemiravate nema nikakve veze sa DOZVOLJENIM SNIMANJEM NA JAVNOM PROSTORU, već je uznemiravanje ili u ovom slučaju kršenje javnog reda i mira i onemogućavanje službenog lica u izvršenju zadatka.

Tako je archi.Zato je policajac ovdje najvise kriv jer je avojim neznanjem zakomplikovao ovu situaciju.Jer na snimku nigdje nisam cuo da je on njoj izdao naredbu da se odmakne radi njegove bezbjesnosti vec da ce biti lisena slobode zato sto snima, znaci on prakticno i nema pojma da ga ona ugrozava i ometa mahanjem mobitelom ispred lica vec po njemu ga ometa u obavljanju sluzbene radnje time sto ga snima.Mislim katastrofa jbt.Afirmativan sam prema policiji, znam kako je nekad tesko sa ljudima, kolegama, sefovima raditi ali jednostavno za mene je neprihvatljivo da spickas 30g sluzbe a da ne vladas osnovama, al to opet nije kriv on vec onaj ko mu je dozvolio tu da bude.Druga stvar, dok ona ocito narusava Jrim galamom, gospodin policajac sta radi? On i dalje nesto zivka provjerava zapisuje setka se ko pogubljen i ne smatra da svoju paznju treba usmjeriti na nju i na to sta radi i kuda se krece dok ne dodje ta neka pomoc koju si zvao al jok daj da zabijem nalog za parkiranje.I treca stvar maska.Znam da je tesko 12 sati nosati masku na faci, i znam da ti niko nece glavu otkinuti ako ti u tih 12 sati tu masku nekad i pomjeris radi lakseg disanja ali eto ovakvim glupanima sve moras crtati izgleda i posebno naglasavati da maska mora pokrivati i nos i usta a pogotovo kad su na jebenoj intervenciji.

znas da fali veci dio snimka, sta se desavalo prije momenta kad covjek zove nekoga?

nemoj suditi po ovome sta je ona izabrala da se prezentira kao zrtva, novinarka, aktivistkinja, zena uoci 8. marta, zastitinica zakona, reda, zdravstva, parkiralista, imigranata ...


je li lako policajcu na zenu krenuti makar prekrsajnim nalogom, pogotovo sto je obrazovana, fino obucena, elokventna ..ali ocito nije sva svoja?

mislim nije dzaba rekao vozi je u jagomir
Znam da fali i ja se referisem samo na ovo sto je ona izabrala da se prezentira, tako da na osnovu svega vidjenog mogu reci da je jedina sreca sto nema jos snimaka.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#43940 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zubi »

Sara03 wrote: 07/03/2021 15:41
kox wrote: 07/03/2021 14:09 Dovoljno je jednom proci gradom, da ne pricam ko je sa dječijm kolicima ili ne dao Bog u invalidskim da se vidi koliko je to kažnjavanje selektivno a razloge možemo pretpostaviti. To i treba da se snima, da se jasno vidi sta, kome i zasto policija dozvoljava.
To je upravo suština cijele situacije. Međutim, ovdje je izgleda jedini problem što je dotična aktivistkinja i jer joj odnos prema migrantima devijira od stava pučanstva. Ne zaboravimo da je i žensko, pa šta ona ima da urliče, histeriše i bahati se, željna pažnje, fali joj kurca, nastavi niz…

A nije problem što se bahato i nepropisno parkiranje selektivno kažnjava, kao i sijaset drugih prekršaja. Što paradoksalno, uposlenici MUP-a, sami nisu u stanju sprovoditi naredbe, u danima kada intenzivno patroliraju gradskim ulicama opominjući na (pravilno) nošenje maski. Što uličarski vrijeđaju građane.

Ali na ovome nije akcent, već hajmo o Nidžari i migrantima.
E to... Ovdje mi je totalno nebitna ona i njena agenda, ono sto je ovaj snimak ogolio jeste jad i cemer nase policije...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#43941 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

red evil wrote: 07/03/2021 15:39
kox wrote: 07/03/2021 14:09 Što ovako ne postupe prema brudama sa dzipovima i motorima u pješačkim zonama ? Nego se poklope, mozda popiju kafu besplatno u kafanama ispred kojih brude parkiraju i do kojih voze po trotoaru. Dovoljno je jednom proci gradom, da ne pricam ko je sa dječijm kolicima ili ne dao Bog u invalidskim da se vidi koliko je to kažnjavanje selektivno a razloge možemo pretpostaviti. To i treba da se snima, da se jasno vidi sta, kome i zasto policija dozvoljava.
Upravo zbog ovog i neće tako da postupaju prema brudama. Jer je držav stala na stranu ove aktivistkinje i sankcionisala policajce, tačnije provest će se istraga. Ako je država stala protiv njih u ovom slučaju, sa ovom anonimnom ženom, zar neko misli da će stati iza policije kad bude neka veća faca? Prije 2-3 godine (ili koliko već ima) ubijena su 2 policajca i ništa se nije desilo. Zašto bi neki policajac izlagao opasnosti kad nema nikog da mu čuva leđa? Ružno ali tako je. Da li su se policajci u ovoj situaciji ponijeli malo loše? Jesu. Ali tu je trebala da bude provedena interna istraga, bez da javnost išta zna.
Da postupaju po propisu znanjem zakona mislis da ne bi stali iza njih?
Evo upravo u ovom konkretnom slucaju ja stojim iza njih da pisu i da nju isto pisu ako je prekrsila neki zakon a ocito jeste
Ovdje ih jedino krivim sto ne znaju zakone
Neko vec pomenu radis 30 godina i ne znas osnovu posla zbog cega ti ovisi hoce li te neko tuziti ili ces sve cisto uraditi i zavrsis smjenu s pjesmom

Nemojmo zaboraviti da je i policija i gradjani iz istog kruga ljudi tako da ces tesko ocekivati da jedni budu bezgresni a drugi najveci sljam
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#43942 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

zubi wrote: 07/03/2021 15:43
Sara03 wrote: 07/03/2021 15:41
kox wrote: 07/03/2021 14:09 Dovoljno je jednom proci gradom, da ne pricam ko je sa dječijm kolicima ili ne dao Bog u invalidskim da se vidi koliko je to kažnjavanje selektivno a razloge možemo pretpostaviti. To i treba da se snima, da se jasno vidi sta, kome i zasto policija dozvoljava.
To je upravo suština cijele situacije. Međutim, ovdje je izgleda jedini problem što je dotična aktivistkinja i jer joj odnos prema migrantima devijira od stava pučanstva. Ne zaboravimo da je i žensko, pa šta ona ima da urliče, histeriše i bahati se, željna pažnje, fali joj kurca, nastavi niz…

A nije problem što se bahato i nepropisno parkiranje selektivno kažnjava, kao i sijaset drugih prekršaja. Što paradoksalno, uposlenici MUP-a, sami nisu u stanju sprovoditi naredbe, u danima kada intenzivno patroliraju gradskim ulicama opominjući na (pravilno) nošenje maski. Što uličarski vrijeđaju građane.

Ali na ovome nije akcent, već hajmo o Nidžari i migrantima.
E to... Ovdje mi je totalno nebitna ona i njena agenda, ono sto je ovaj snimak ogolio jeste jad i cemer nase policije...
Ja bih rekao i policije i gradjana
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#43943 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

zubi wrote: 07/03/2021 15:29
Tercius wrote: 07/03/2021 14:58 Tako je archi.Zato je policajac ovdje najvise kriv jer je avojim neznanjem zakomplikovao ovu situaciju.Jer na snimku nigdje nisam cuo da je on njoj izdao naredbu da se odmakne radi njegove bezbjesnosti vec da ce biti lisena slobode zato sto snima, znaci on prakticno i nema pojma da ga ona ugrozava i ometa mahanjem mobitelom ispred lica vec po njemu ga ometa u obavljanju sluzbene radnje time sto ga snima.Mislim katastrofa jbt.Afirmativan sam prema policiji, znam kako je nekad tesko sa ljudima, kolegama, sefovima raditi ali jednostavno za mene je neprihvatljivo da spickas 30g sluzbe a da ne vladas osnovama, al to opet nije kriv on vec onaj ko mu je dozvolio tu da bude.Druga stvar, dok ona ocito narusava Jrim galamom, gospodin policajac sta radi? On i dalje nesto zivka provjerava zapisuje setka se ko pogubljen i ne smatra da svoju paznju treba usmjeriti na nju i na to sta radi i kuda se krece dok ne dodje ta neka pomoc koju si zvao al jok daj da zabijem nalog za parkiranje.I treca stvar maska.Znam da je tesko 12 sati nosati masku na faci, i znam da ti niko nece glavu otkinuti ako ti u tih 12 sati tu masku nekad i pomjeris radi lakseg disanja ali eto ovakvim glupanima sve moras crtati izgleda i posebno naglasavati da maska mora pokrivati i nos i usta a pogotovo kad su na jebenoj intervenciji.
:thumbup:
I cetvrta stvar, govoriti osobi koju hapsis vodi budalu u Jagomir.

Mogli su lijepo bez ikakve frke je uhapsiti. I niko nista ne bi mogao reci policiji.

Nego, znas li odakle joj ona prica da su je skinuli golu? Znam da te mogu pregledati temeljno osobe istog spola koji se pregleda, ali bas skidanje mi nije jasno.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#43944 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

Haris.ba wrote: 07/03/2021 15:52
zubi wrote: 07/03/2021 15:29
Tercius wrote: 07/03/2021 14:58 Tako je archi.Zato je policajac ovdje najvise kriv jer je avojim neznanjem zakomplikovao ovu situaciju.Jer na snimku nigdje nisam cuo da je on njoj izdao naredbu da se odmakne radi njegove bezbjesnosti vec da ce biti lisena slobode zato sto snima, znaci on prakticno i nema pojma da ga ona ugrozava i ometa mahanjem mobitelom ispred lica vec po njemu ga ometa u obavljanju sluzbene radnje time sto ga snima.Mislim katastrofa jbt.Afirmativan sam prema policiji, znam kako je nekad tesko sa ljudima, kolegama, sefovima raditi ali jednostavno za mene je neprihvatljivo da spickas 30g sluzbe a da ne vladas osnovama, al to opet nije kriv on vec onaj ko mu je dozvolio tu da bude.Druga stvar, dok ona ocito narusava Jrim galamom, gospodin policajac sta radi? On i dalje nesto zivka provjerava zapisuje setka se ko pogubljen i ne smatra da svoju paznju treba usmjeriti na nju i na to sta radi i kuda se krece dok ne dodje ta neka pomoc koju si zvao al jok daj da zabijem nalog za parkiranje.I treca stvar maska.Znam da je tesko 12 sati nosati masku na faci, i znam da ti niko nece glavu otkinuti ako ti u tih 12 sati tu masku nekad i pomjeris radi lakseg disanja ali eto ovakvim glupanima sve moras crtati izgleda i posebno naglasavati da maska mora pokrivati i nos i usta a pogotovo kad su na jebenoj intervenciji.
:thumbup:
I cetvrta stvar, govoriti osobi koju hapsis vodi budalu u Jagomir.

Mogli su lijepo bez ikakve frke je uhapsiti. I niko nista ne bi mogao reci policiji.
Ma to necu da komentarisem uopste jer ocito da kolega jos nikad u svojoj sluzbi nije " budale " vozio u Jagomir, jer da jeste onda bi mu bio poznat osjecaj tuge i zalosti kad " budale" placu i vriste dok ih vezu za krevet.

A sto se tice skidanja, pa ovi koliko su smotani cisto smnjam da su u stanju nekoga da skinu sve i da im neko kaze skini me Roki.
Last edited by Tercius on 07/03/2021 16:12, edited 2 times in total.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#43945 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sha_ba »

Hajd iskreno, jel čupaju nokte kad te skinu :oops: :mrgreen:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#43946 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MorningStar »

sha_ba wrote: 07/03/2021 16:01 Hajd iskreno, jel čupaju nokte kad te skinu :oops: :mrgreen:
To je u kancelariji 11 :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#43947 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

Haris.ba wrote: 07/03/2021 15:52

I cetvrta stvar, govoriti osobi koju hapsis vodi budalu u Jagomir.

Mogli su lijepo bez ikakve frke je uhapsiti. I niko nista ne bi mogao reci policiji.

Nego, znas li odakle joj ona prica da su je skinuli golu? Znam da te mogu pregledati temeljno osobe istog spola koji se pregleda, ali bas skidanje mi nije jasno.
kako bolan bez frke kad je ona nadigla frku :?:
oni je najradije ne bi ni dirali da se odmakla kad su joj rekli 1, 2, 3 .... puta
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#43948 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Johnny_x »

Ako je neko javni sluzbenik i ako se njegova plata isplacuje iz budjeta, onda je njegov rad javan i podlozan je javnoj kritici. Imamo svako pravo da snimamo policajce, njihov rad je javan, policajac ti ne moze zabraniti da ga snimas, vec moze samo reci da se propisno udaljimo, ukoliko smo se previse unjeli. Navedite mi zakon koji zabranjuje snimanje javnog sluzbenika. Neki ovdje spominju da ne postupanjem po naredbi sluzbenog lica morate prekunit snimanje. Sluzbeno lice svoju naredbu takodjer mora dati u skladu sa zakonom. Ne moze vam sluzbeno lice reci dubi na glavi ili cu te uhapsit sto ne nastupas po naredbi sluzbenog lica.
Nidzara je imala svako pravo da snima policiju, ali i policija ima svako pravo da uhapsi Nidzaru, ali ne zbog ovog incidenta juce, vec zbog drugih stvari, a to je podsticanje na cinjenja krivicnog djela. Nidzara u svim svojim javnim nastupima podstice migrante da ilegalno prelaze granicu i da time cine krivicno djelo. Nju je trebalo uhapsiti radi podstrekivanja za ovo krivicno djelo, a ne zbog jucerasnjeg incidenta ili sta vec.
User avatar
Sara03
Posts: 3294
Joined: 22/02/2017 03:17

#43949 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sara03 »

Johnny_x wrote: 07/03/2021 16:53 Sluzbeno lice svoju naredbu takodjer mora dati u skladu sa zakonom. Ne moze vam sluzbeno lice reci dubi na glavi ili cu te uhapsit sto ne nastupas po naredbi sluzbenog lica.
Čitajući komentare jučer, nije mi jasno kako ljudi ovo ne razumiju. Valjda relikt iz bivšeg sistema.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#43950 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MorningStar »

Jadni ovi pred penziju na**base :D , posalo ih da pise kazne za parkiranje i popuse foru od ove krvopije.Bas me interesuje dal joj je ovo prvi pokusaj - sve sumnjam da je ganjala ovako policajce ove starije koji ne kontaju bas te fore moderne.

Nek se oproba sa jedinicom za podrsku , mislim da ce kulturnije bit uhapsena :D
Post Reply