SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#43401 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salihh »

Kolika frustracija, prosto ne mogu da vjerujem... I onda forumaska intelektualna elita i "prava" raja nadju tragicno prekinuti zivot covjeka kojeg i ne poznaju dobrim povodom da prospu svoje licne frustracije onako javno i krkanski.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#43402 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

smijesni_ste wrote: 23/02/2021 23:38 https://avaz.ba/vijesti/bih/632629/sara ... c-preminuo

Druga slika, za neupućene, bruda lijevo malo hapšen zbog droge, malo zbog premlaćivanja, malo zbog izazivanja saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom (naravno nije robijao), a istovremeno "ugledni" vlasnik kafića.

Šta ti je sposobnost i umijeće :shock:

Izvinjavamo se što kvarimo idilu...
Ma haj sta ima veze, priziva Allaha, vjerovatno je i tobe dosao. Nemoj da imamo predrasude i prema njemu. Da je Velic klerik, mozda bih čistio i od grijeha, to be ja rabbi. Postali smo društvo totalno poremecenih vrijednosti. Pola su nam naturili, a pola smo sami proizveli. Jednima je za zgražanje pominjanje mrtvog-jel, o istim sve naj.., a drugi su ljubomorni jer se nisu ostvarili na ličnom nivou. Ima i jednog i drugog, ali treba uvijek naci pravu mjeru. To je čini mi se najteže u svemu ovome. Ali nemoj mi brate na erende kora što bi rekli. Ko god je imao dodir s kriminalom, korupcijom, kršenjem zakona na ovaj ili onaj način, ima neodležanih krivičnih djela, ili su mu takvi najbliži ahbabi, meni ga niko neka ne hvali i naziva nekim lijepim imenima i spomenima, jer je s njim kahvenisao i followao se na facebooku.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#43403 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kox »

hadzinicasa wrote: 23/02/2021 23:38
JCecotto wrote: 23/02/2021 22:13 Kolko ja znam u Sarajevu se vazda ucilo djecu da se po mrtvima ne pljuje.
To je nakav nijet i kucni odgoj bio, osnovna kultura i stvar tolerancije, one unutrasnje.

Toliko o gradskoj djeci.

Dalje, pitam se odakle su sljegli seljacici koji svakom poginulom u svakoj saobracajnoj nesreci u Sarajevu ( kakvi god da su ucesnici, evo ne znam te pokojnike i rahmetlije ) govore da su kreteni, da su trebali poginut, da su vaki, naki.
Pun je forum filozofa i psihickih bolesnika koji se u sve razumiju, a u zivotu su mali bjednicici i luzeri, sjede sami po kucama i kuckaju mrznju... Nemaju ni partnera, ni zivota, a mescini ni para ( za ovo zadnje nazalost, kriva je i drzava i opsta situacija ).
Pljuju po restoranima, putovanjima, po autima, po hobijima, ali i po ljudima sto poginu.

Gadno je citat vala.
A takvi su najglasniji, najzucniji. Profesionalni pljuvatori i zagovornici svega sto je „sokantno“ borci za „slobodu misli“. A zapravo nedostatke licnog integriteta, savjesti i osobni provincijalizam, oportunizam, malogradjanstinu i manjak savjesti maskiraju u filozofiju.

@Chmoljo svaka ti je na mjestu.
Nema goreg provincijalizma, oportunizma, malogradjanštine, manjka savjesti, integriteta i neću reći provincijalizma nego teškog seljakluka i mahalaštine od forumskog linčovanja mrtvog čovjeka za kojeg ja još ne pročitah da je napravio nešto loše. Najteža diskvalifikacija koju sam do sada pročitao je da je vlasnik pekare.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43404 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

kox wrote: 23/02/2021 23:48
Znači ne sviđaju ti se ljudi koji ga žale ( a valjda si neko ispitivanje ožalošćenih napravio pa ih znaš poimence ) pa ćemo da ga najstrašnije popljujemo i u sve upetljamo ubijene djevojčice ? Kakve veze ima npr. boldirano iz tvog posta sa njim lično ?
ne sviđa mi se što @drndalo reče melekovanje lika.

de ne jebite nas pored zdravih očiju i pameti.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#43405 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dječak sa šibicama »

Brude u forumskoj ofanzivi.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#43406 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

JCecotto wrote: 23/02/2021 22:13 Kolko ja znam u Sarajevu se vazda ucilo djecu da se po mrtvima ne pljuje.
To je nakav nijet i kucni odgoj bio, osnovna kultura i stvar tolerancije, one unutrasnje.

Toliko o gradskoj djeci.

Dalje, pitam se odakle su sljegli seljacici koji svakom poginulom u svakoj saobracajnoj nesreci u Sarajevu ( kakvi god da su ucesnici, evo ne znam te pokojnike i rahmetlije ) govore da su kreteni, da su trebali poginut, da su vaki, naki.
Pun je forum filozofa i psihickih bolesnika koji se u sve razumiju, a u zivotu su mali bjednicici i luzeri, sjede sami po kucama i kuckaju mrznju... Nemaju ni partnera, ni zivota, a mescini ni para ( za ovo zadnje nazalost, kriva je i drzava i opsta situacija ).
Pljuju po restoranima, putovanjima, po autima, po hobijima, ali i po ljudima sto poginu.

Gadno je citat vala.
ja sljego iz bolnice jezero
za papke koji ugrozavaju druge i ne treba drugacije nego ih nazvati papcima
o mrtvima koji su normalni bili se i ne pljuje
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43407 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

salihh wrote: 23/02/2021 23:49 Kolika frustracija, prosto ne mogu da vjerujem... I onda forumaska intelektualna elita i "prava" raja nadju tragicno prekinuti zivot covjeka kojeg i ne poznaju dobrim povodom da prospu svoje licne frustracije onako javno i krkanski.
kad krepam, ne morate ni ovako preko foruma, upregnite moj leš i vucite po šeheru.

jer, boli me kurac kad sam mrtav. ne činite mi zulum dok sam živ. ovo pravljenje mrtvih boljim ljudima nego što jesu je jedan tako licemjeran adet koji je mnoga sranja i aferime umrlih pomeo.

pošto se treba crtati, ne govorim o dotičnom, nego o vječitom ušutkivanju u strahu od svega: komšiluka, Boga, karme...
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#43408 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by duga puska »

dječak sa šibicama wrote: 24/02/2021 00:03 Brude u forumskoj ofanzivi.
https://images.app.goo.gl/2rP8Su84TGo5LdpJ8
Ja, i?
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#43409 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kox »

Chmoljo wrote: 24/02/2021 00:00
kox wrote: 23/02/2021 23:48
Znači ne sviđaju ti se ljudi koji ga žale ( a valjda si neko ispitivanje ožalošćenih napravio pa ih znaš poimence ) pa ćemo da ga najstrašnije popljujemo i u sve upetljamo ubijene djevojčice ? Kakve veze ima npr. boldirano iz tvog posta sa njim lično ?
ne sviđa mi se što @drndalo reče melekovanje lika.

de ne jebite nas pored zdravih očiju i pameti.
Ne znam, ja o čovjeku ne čuh i ne pročitah ništa loše (a pola grada ga je znalo, pa i ljudi u mojoj okolini). Možda je zaista bio kriminalac, nasilnik nemam pojma šta ali čak ni to za njega ne pročitah kao tvrdnju pa da znamo zašto ga se pljuje, nego isključivo za brata i evo sad za facebook prijatelje. Ja recimo nisam ni moj brat ni moji facebook prijatelji,a imam ih raznih, i ne bih da mi sutra neko po njima ovako gadno sudi.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#43410 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hadzinicasa »

kox wrote: 23/02/2021 23:52
Nema goreg provincijalizma, oportunizma, malogradjanštine, manjka savjesti, integriteta i neću reći provincijalizma nego teškog seljakluka i mahalaštine od forumskog linčovanja mrtvog čovjeka za kojeg ja još ne pročitah da je napravio nešto loše. Najteža diskvalifikacija koju sam do sada pročitao je da je vlasnik pekare.
Nisam za pljuvanje po mrtvima, ali jednako tako nisam za onu - o mrtvima sve najbolje i okivanje i zvijezde, uzdizanje u status elite po primitivnim, vladajucim doduse, kriterijima. Koji govore vise o drustvu nego o pojedincu o kome je rijec.

Taj (drugi) pristup je izazvao diskusiju i (opravdan) revolt. Suosjecam s porodicom, ne zanemarivsi cinjenicu da je covjek nepropisno vozio odnosno (pre)krsio zakon. Takvom bahatoscu, cudo je da nije unistio jos neciji zivot.

To sto je on bio neodgovoran prema sebi i svojima, odnosno svom zivotu, pa platio najvisu kaznu, ne amnestira ga od odgovornosti prema drugima, niti ga ceh cini svecem.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#43411 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gdesi bre »

Nema se ovde sta pametno reci osim bahatost mu je dosla glave,na zalost,da je imao kacigu vjerovatno bi ostao ziv,ako je tako kao sto pricaju da je vozio bez kacige.To sa kim se druzio njegova stvar.Svi se mi mozemo druzit sa kim hocemo ali to ne znaci da smo kao ti sto su ovakvi ili onakvi.
caros
Posts: 1356
Joined: 16/03/2012 19:05

#43412 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by caros »

Prebrojavanje ko je "sarajlija", a ko je "šljegao" iz Istočne Bosne nema veze s tim likom nego s forumskim jadizmom. Na post JEDNOG lika o nekakvom krem da la kremu uslijedilo je makar deset poluksenofobičnih izjava standardnih forumskih seronja o svemu i svačemu.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#43413 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kox »

hadzinicasa wrote: 24/02/2021 00:08
kox wrote: 23/02/2021 23:52
Nema goreg provincijalizma, oportunizma, malogradjanštine, manjka savjesti, integriteta i neću reći provincijalizma nego teškog seljakluka i mahalaštine od forumskog linčovanja mrtvog čovjeka za kojeg ja još ne pročitah da je napravio nešto loše. Najteža diskvalifikacija koju sam do sada pročitao je da je vlasnik pekare.
Nisam za pljuvanje po mrtvima, ali jednako tako nisam za onu - o mrtvima sve najbolje i okivanje i zvijezde, uzdizanje u status elite po primitivnim, vladajucim doduse, kriterijima. Koji govore vise o drustvu nego o pojedincu o kome je rijec.

Taj (drugi) pristup je izazvao diskusiju i (opravdan) revolt. Suosjecam s porodicom, ne zanemarivsi cinjenicu da je covjek nepropisno vozio odnosno (pre)krsio zakon. Takvom bahatoscu, cudo je da nije unistio jos neciji zivot.

To sto je on bio neodgovoran prema svom, pa platio najvisu kaznu, ne amnestira ga od odgovornosti prema drugima, niti ga ceh cini svecem.
Nisam ni za nepotrebno ukivanje u zvijezde bilo koga, naravno. Ali i ova neka pljuvačina bez konkretnog razloga mi je sa druge strane baš onako bezveze. Vozio je bez kacige (tako kažu na forumu). Ako je zaista tako pogriješio je i platio najvišu cijenu ali ovo baš prelazi neke normalne granice.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43414 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

kox wrote: 24/02/2021 00:08
Ne znam, ja o čovjeku ne čuh i ne pročitah ništa loše (a pola grada ga je znalo, pa i ljudi u mojoj okolini). Možda je zaista bio kriminalac, nasilnik nemam pojma šta ali čak ni to za njega ne pročitah kao tvrdnju pa da znamo zašto ga se pljuje, nego isključivo za brata i evo sad za facebook prijatelje. Ja recimo nisam ni moj brat ni moji facebook prijatelji,a imam ih raznih, i ne bih da mi sutra neko po njima ovako gadno sudi.
malo je ko napisao išta za lika koji je poginuo. zatrolo je lik da je on nekakva krema, i ljudi su se upalili na to. i na činjenicu da je bio nesmotren i tako sebe najviše zajebo.

ono što debelo iritira je pravljenje te neke atmosfere blaženstva i to od strane likova koji bi sami trebali puniti crnu hroniku, tipa produhovljenog Velića koji je koronu smatro Božijom kaznom za mrcvarenje Ujgura, al to dok je korona bila u Kini. sada se malo predomislio.

i kada se zna kome je taj narativ blizak, i kada se zna da se mlađi (valjda) Mudželet povlači po sudu iako je 1000% kriv.

i kada se zna da je to sve ista kuhinja: dizanje u zvijezde realno nebitnih likova, stupidna mladomuslimansko-provjerska-modernoupakovana hajatovska priča za potrebe temeljne stranke i temeljnih vrijednosti, štela na sudu za burazera i tako...

jel grijeh reći da je lik bio nebitan? valjda nije, jer bio je bitan svojima. ali nemojte sad da moramo kukati jer se dio halke pokidao. ja u inicijalnom postu napisah da nikome od njih ne želim smrt, nego samo da svako pojede ono što zakuhao. pa ako je dobro bilo, da mu se dobrim i vrati.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#43415 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by basicm »

Ovdje se vidi koliko smo bolesno drustvo.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#43416 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kox »

Chmoljo wrote: 24/02/2021 00:19
kox wrote: 24/02/2021 00:08
Ne znam, ja o čovjeku ne čuh i ne pročitah ništa loše (a pola grada ga je znalo, pa i ljudi u mojoj okolini). Možda je zaista bio kriminalac, nasilnik nemam pojma šta ali čak ni to za njega ne pročitah kao tvrdnju pa da znamo zašto ga se pljuje, nego isključivo za brata i evo sad za facebook prijatelje. Ja recimo nisam ni moj brat ni moji facebook prijatelji,a imam ih raznih, i ne bih da mi sutra neko po njima ovako gadno sudi.
malo je ko napisao išta za lika koji je poginuo. zatrolo je lik da je on nekakva krema, i ljudi su se upalili na to. i na činjenicu da je bio nesmotren i tako sebe najviše zajebo.

ono što debelo iritira je pravljenje te neke atmosfere blaženstva i to od strane likova koji bi sami trebali puniti crnu hroniku, tipa produhovljenog Velića koji je koronu smatro Božijom kaznom za mrcvarenje Ujgura, al to dok je korona bila u Kini. sada se malo predomislio.

i kada se zna kome je taj narativ blizak, i kada se zna da se mlađi (valjda) Mudželet povlači po sudu iako je 1000% kriv.

i kada se zna da je to sve ista kuhinja: dizanje u zvijezde realno nebitnih likova, stupidna mladomuslimansko-provjerska-modernoupakovana hajatovska priča za potrebe temeljne stranke i temeljnih vrijednosti, štela na sudu za burazera i tako...

jel grijeh reći da je lik bio nebitan? valjda nije, jer bio je bitan svojima. ali nemojte sad da moramo kukati jer se dio halke pokidao. ja u inicijalnom postu napisah da nikome od njih ne želim smrt, nego samo da svako pojede ono što zakuhao. pa ako je dobro bilo, da mu se dobrim i vrati.
Sa boldiranim se ne bih složio, i to je ono što je meni zasmetalo. Ovo dalje si uglavnom u pravu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43417 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

basicm wrote: 24/02/2021 00:20 Ovdje se vidi koliko smo bolesno drustvo.
možda jesmo. a možda smo i umorno društvo, izjebano, izraubovano, frustrirano, istraumirano... jer niko o nama ne vodi računa.

ima li doktora u blizini?
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#43418 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salihh »

Chmoljo wrote: 24/02/2021 00:04
salihh wrote: 23/02/2021 23:49 Kolika frustracija, prosto ne mogu da vjerujem... I onda forumaska intelektualna elita i "prava" raja nadju tragicno prekinuti zivot covjeka kojeg i ne poznaju dobrim povodom da prospu svoje licne frustracije onako javno i krkanski.
kad krepam, ne morate ni ovako preko foruma, upregnite moj leš i vucite po šeheru.

jer, boli me kurac kad sam mrtav. ne činite mi zulum dok sam živ. ovo pravljenje mrtvih boljim ljudima nego što jesu je jedan tako licemjeran adet koji je mnoga sranja i aferime umrlih pomeo.

pošto se treba crtati, ne govorim o dotičnom, nego o vječitom ušutkivanju u strahu od svega: komšiluka, Boga, karme...
Ma samo ti raspali, ni Faruku ne smeta, sigurno.
Ali, eto, meni smeta kada vidim da je srdzba i bezrazlozan bijes, odsustvo empatije i nedostatak odgoja postala haman pa glavna znacajka u drustvu i medjusobnoj komunikaciji. Fejsbuci, forumi, instagrami i ini su postali glavni, ako ne i jedini, prozor u svijet i i svemu sudimo po slikama, jer sustine i dubine u tom dvodimenzionalnom svijetu nema... Eto, onaj tamo vidio neko se uslikao s kafama na stolu, a nigdje pive pa su to odmah neprijatelji i nek ginu i umiru i urinirajmo im na... da ne pisem dalje...
Nema veze, sve je ovo svakako trla baba lan....
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#43419 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

kox wrote: 24/02/2021 00:15
hadzinicasa wrote: 24/02/2021 00:08
kox wrote: 23/02/2021 23:52
Nema goreg provincijalizma, oportunizma, malogradjanštine, manjka savjesti, integriteta i neću reći provincijalizma nego teškog seljakluka i mahalaštine od forumskog linčovanja mrtvog čovjeka za kojeg ja još ne pročitah da je napravio nešto loše. Najteža diskvalifikacija koju sam do sada pročitao je da je vlasnik pekare.
Nisam za pljuvanje po mrtvima, ali jednako tako nisam za onu - o mrtvima sve najbolje i okivanje i zvijezde, uzdizanje u status elite po primitivnim, vladajucim doduse, kriterijima. Koji govore vise o drustvu nego o pojedincu o kome je rijec.

Taj (drugi) pristup je izazvao diskusiju i (opravdan) revolt. Suosjecam s porodicom, ne zanemarivsi cinjenicu da je covjek nepropisno vozio odnosno (pre)krsio zakon. Takvom bahatoscu, cudo je da nije unistio jos neciji zivot.

To sto je on bio neodgovoran prema svom, pa platio najvisu kaznu, ne amnestira ga od odgovornosti prema drugima, niti ga ceh cini svecem.
Nisam ni za nepotrebno ukivanje u zvijezde bilo koga, naravno. Ali i ova neka pljuvačina bez konkretnog razloga mi je sa druge strane baš onako bezveze. Vozio je bez kacige (tako kažu na forumu). Ako je zaista tako pogriješio je i platio najvišu cijenu ali ovo baš prelazi neke normalne granice.
koja bolan pljuvacina? sve je krenulo kad sam rekao nije mi zao ovakvih kretena
pa je onaj poceo pominjati kremu grada i sl
i sada stojim iza svojih rijeci nije mi zao ovakvih kretena jer ovo sigurno nije prvi put da vozi bez kacige da jurca i sl
necu vezati njegovog brata da je on kriv za to al brat mu sigurno nije ucio divljanje od nekoga drugog nego sigurno od brata
a svi takvi misle da su lordovi ovdje i da mogu kako hoce
evo mogu al ne mogu dokle hoce i zato mi ih nije zao
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43420 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

salihh wrote: 24/02/2021 00:25
Chmoljo wrote: 24/02/2021 00:04
salihh wrote: 23/02/2021 23:49 Kolika frustracija, prosto ne mogu da vjerujem... I onda forumaska intelektualna elita i "prava" raja nadju tragicno prekinuti zivot covjeka kojeg i ne poznaju dobrim povodom da prospu svoje licne frustracije onako javno i krkanski.
kad krepam, ne morate ni ovako preko foruma, upregnite moj leš i vucite po šeheru.

jer, boli me kurac kad sam mrtav. ne činite mi zulum dok sam živ. ovo pravljenje mrtvih boljim ljudima nego što jesu je jedan tako licemjeran adet koji je mnoga sranja i aferime umrlih pomeo.

pošto se treba crtati, ne govorim o dotičnom, nego o vječitom ušutkivanju u strahu od svega: komšiluka, Boga, karme...
Ma samo ti raspali, ni Faruku ne smeta, sigurno.
Ali, eto, meni smeta kada vidim da je srdzba i bezrazlozan bijes, odsustvo empatije i nedostatak odgoja postala haman pa glavna znacajka u drustvu i medjusobnoj komunikaciji. Fejsbuci, forumi, instagrami i ini su postali glavni, ako ne i jedini, prozor u svijet i i svemu sudimo po slikama, jer sustine i dubine u tom dvodimenzionalnom svijetu nema... Eto, onaj tamo vidio neko se uslikao s kafama na stolu, a nigdje pive pa su to odmah neprijatelji i nek ginu i umiru i urinirajmo im na... da ne pisem dalje...
Nema veze, sve je ovo svakako trla baba lan....
mislim da sam u prethodnim postovima na ovo odgovorio. i nije nedostatak pive problem. ali jebiga, hajmo se malo ludi praviti, pa glumiti da je ovo velegrad pa da se ne zna ko, kako, gdje, šta i da su instagrami i fejzbuci jedini izvori informacija.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#43421 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

ma ja mi ne vidimo kako se parkiraju po trotoaru kako jurcaju po gradu kako se bahate i sl
daj ba pustite suplju i kutroaziju
treba stvari nazvati pravim imenom
al istina jbg boli ako gledas sa krive strane
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#43422 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salihh »

foxlife wrote: 24/02/2021 00:32 ma ja mi ne vidimo kako se parkiraju po trotoaru kako jurcaju po gradu kako se bahate i sl
daj ba pustite suplju i kutroaziju
treba stvari nazvati pravim imenom
al istina jbg boli ako gledas sa krive strane
Gore se ti ponasas na forumu nego ovi koje nabrajas u saobracaju... Ne dao bog da dodjes do auta i kakve sile :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#43423 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by foxlife »

salihh wrote: 24/02/2021 00:38
foxlife wrote: 24/02/2021 00:32 ma ja mi ne vidimo kako se parkiraju po trotoaru kako jurcaju po gradu kako se bahate i sl
daj ba pustite suplju i kutroaziju
treba stvari nazvati pravim imenom
al istina jbg boli ako gledas sa krive strane
Gore se ti ponasas na forumu nego ovi koje nabrajas u saobracaju... Ne dao bog da dodjes do auta i kakve sile :D
Ma ja samo krema zna voziti
To vam prica?
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#43425 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Chmoljo wrote: 23/02/2021 23:00
drndalo wrote: 23/02/2021 22:41 Vecina recenog je bila reakcija na melekovanje rahmetlije, cijeg se brata djela vecina jos sjeca...
tako je.

čevabdžije, slastičari i pekari redom ubijaju ljude i satiru omladinu i uvijek ista priča: dobar je, bruda, krema...

čisto činjenično: ako su nam gore navedeni krema, a jesu, to je užas i govori koliko nisko smo pali. dotični uistinu imaju novca jer su na razno razne načine otvorili ugostiteljske objekte i tu se negdje njihova kremastost i završava. debljinom njihovog novčanika.

također, slastičar je uhvaćen i u onoj akciji za neplaćanje poreza. ali jebiga, kada ti je jedina referenca koliko imaš para, onda si opet krema.

lično nikada nisam ušao u Farinu upravo ZBOG TOGA što je brat od ovog motoriste ubio djevojku u divljačkoj vožnji. slagaću da u Metropolis nisam, ali izbjegavam koliko mogu i koliko se drugima ne serem u ćejf.

znam da ih savršeno boli kurac za moju odluku jer ima mnogo, mnogo više ljudi koje također boli kurac za to što su oni uradili i nastaviće raditi dok kod mogu i dok imaju debeo novčanik, jer je danas to jedina mjera vrijednosti. ali meni se jednostavno gadi i mrzio bih sam sebe da im ostavim svoj bijedni dinar. najveća kazna bi im bilo materijalno propadanje i iskreno se nadam da će to svi odreda doživjeti. smrt im ne želim, nisam kreten.

želim im da utonu u ovaj mulj i da osjete obijest drugih onako kako su je oni prosipali. za početak bi i pravda bila sasvim dovoljna. tipa da slastičar odleži dedu, a ne da mu plati krvarinu, mudželet obezglavljenu djevojku (sasvim sigurno nije iskupljen bratovim životom), a ne znam kako je skončao mali zmaj nakon što je djevojci kod pozorišta uništio život.

također, onima kojima je ovo krema, poserem se u kriterije. znam i boljih i većih i načitanijih insana u svom okruženju koji su učinili više za druge od ovih pozera, lažne mladomuslimanske provenijencije.
Potpis, ne znam covjeka, nikad cuo osim za prezime povezano za ubistvo. Nikad nisam krocio u tu pekaru iz istih razloga.
I jebem ja drustvo gdje je pekar krema drustva.
Post Reply