SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#28001 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tempuser »

Haris.ba wrote:Nadleznost je da primaju platu. I tu otprilike negdje i prestaje.
Ja primjecujem izvjesnu podudarnost sa svjetonazorom uposlenika Grasa! :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#28002 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tempuser »

thekupus wrote:Ne kažu jesu li skupocjena, da se zabrinemo, il su obična od fukare
Sa'ce Suvada da razjasni! :lol:
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#28003 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Klavikula »

Jok ljudi ce gladovati tih 12 sati dok su na poslu, da im slucajno neka iskompleksirana budala ne bi spocitala kako doruckuju ili rucaju.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#28004 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

Naslovnica wrote:
Haris.ba wrote:Nadleznost je da primaju platu. I tu otprilike negdje i prestaje.
Zaboravio si tamanjenje masnih bureka, ispijanje kafa kod lokalnih gazda mahom iz kriminalnog miljea i kladara. Doduše, omiljena im je zanimacija i zaustavljanje dostavnjaka, brojanje ziherica i sakupljanje para kroz korupciju.
Čast izuzecima.
Taman useres s ovim cast izuzecima , jer se svi pronadju medju njima :D :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#28005 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tempuser »

славянин wrote: Sta je onda u nadleznosti MUPa ks ako nije kradja automobila uz upotrebu vatrenog oruzija i ubistvo :?
Da prepravljaju svoje komentare po forumu! :lol:
Naslovnica
Posts: 27899
Joined: 20/03/2013 15:38

#28006 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Sodom1 wrote:
Naslovnica wrote:
Haris.ba wrote:Nadleznost je da primaju platu. I tu otprilike negdje i prestaje.
Zaboravio si tamanjenje masnih bureka, ispijanje kafa kod lokalnih gazda mahom iz kriminalnog miljea i kladara. Doduše, omiljena im je zanimacija i zaustavljanje dostavnjaka, brojanje ziherica i sakupljanje para kroz korupciju.
Čast izuzecima.
Taman useres s ovim cast izuzecima , jer se svi pronadju medju njima :D :D
Doduše.
:D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#28007 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

tempuser wrote:
Da prepravljaju svoje komentare po forumu! :lol:
rece glavni prepravljac :lol:
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#28008 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vauvau »

славянин wrote:
vauvau wrote:
Da možda malo pogledaš nadležnosti pojedinih policijskih agencija, milorade/miloklize?
Sta je onda u nadleznosti MUPa ks ako nije kradja automobila uz upotrebu vatrenog oruzija i ubistvo :?
Pa valjda nije da vrši hapšenja na teritoriji na kojoj nema nadležnosti, milorade? Vi kao da ste zaboravili da postoji više policijskih agencija u Bosni i hercegovini?
Last edited by vauvau on 03/12/2018 22:35, edited 2 times in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#28009 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by славянин »

vauvau wrote:
Pa valjda nije da vrši hapšenja na teritoriji na kojoj nema nadležnosti, milorade? Vi kao da ste zaboravili da postoji više policijskih agencija u Bosni i hercegovini?
Dzemo a koga da se hapsi kada nema se nista na terenu tj. mjestu zlocina. Ima li kakvih istraznih radnji koje su urodile plodom tako da te druge agencije imaju koga hapsiti ? Ili te druge agencije treba da skontaju sta se desilo na prostoru KS pa da hapse a MUP KS da obavjestava da je od 15 og zimska oprema obavezna >
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#28010 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vauvau »

славянин wrote:
vauvau wrote:
Pa valjda nije da vrši hapšenja na teritoriji na kojoj nema nadležnosti, milorade? Vi kao da ste zaboravili da postoji više policijskih agencija u Bosni i hercegovini?
Dzemo a koga da se hapsi kada nema se nista na terenu tj. mjestu zlocina. Ima li kakvih istraznih radnji koje su urodile plodom tako da te druge agencije imaju koga hapsiti ? Ili te druge agencije treba da skontaju sta se desilo na prostoru KS pa da hapse a MUP KS da obavjestava da je od 15 og zimska oprema obavezna >
Brabonjate o stvarima o kojima veze nemate. Kao što i treba. :thumbup:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#28011 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by славянин »

vauvau wrote: Brabonjate o stvarima o kojima veze nemate. Kao što i treba. :thumbup:
Pa vidim da vi znate svoj posao - sigurnosna situacija u KS zadovoljavajuca.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#28012 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tempuser »

vauvau wrote:
Pa valjda nije da vrši hapšenja na teritoriji na kojoj nema nadležnosti, milorade? Vi kao da ste zaboravili da postoji više policijskih agencija u Bosni i hercegovini?
A gdje su izvrsena K/D, ispred maticne PS ste ko glineni golubovi, to nema nikakve veze??? :lol: :lol: :lol:
Ti si savrsen kandar za KJKP Gras, to nije nasa odgovornost, mi smo tu samo da radimo sto nam odgovara i primamo platu! :bih:
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#28013 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shandrprcSA »

Image
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#28014 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vauvau »

S obzirom na sigurnosne izazove i sve one koji rade na urušavanju sigurnosne situacije, može se reći da je zadovoljavajuće, sve uzevši u obzir, posebno organizovane kriminalne i druge grupe s područja rs.

Mislim da je jako degutantno s vaše strane cerekati se i likovati, a dva policajca su izgubili živote. Sutra ćete tražiti zaštitu od iste te policije koja nije savršena, ali nije ni takva kakvom je vi predstavljate. I kad vas zaštite rizikujući život, vi ćete reći da primaju plaću za to.

Nađite sebi nešto u životu da se bavite time, umjesto što trošite vrijeme na izbacivanje jeda iz sebe.

Over&out.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#28015 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by славянин »

vauvau wrote:S obzirom na sigurnosne izazove i sve one koji rade na urušavanju sigurnosne situacije, može se reći da je zadovoljavajuće, sve uzevši u obzir, posebno organizovane kriminalne i druge grupe s područja rs.

Mislim da je jako degutantno s vaše strane cerekati se i likovati, a dva policajca su izgubili živote. Sutra ćete tražiti zaštitu od iste te policije koja nije savršena, ali nije ni takva kakvom je vi predstavljate. I kad vas zaštite rizikujući život, vi ćete reći da primaju plaću za to.

Nađite sebi nešto u životu da se bavite time, umjesto što trošite vrijeme na izbacivanje jeda iz sebe.

Over&out.
Ko likuje ?? To sto se trazi da se nadju ubice je likovanje ????? Mislim da je najvece nepostovanje i podnizavanje upravo od kolega njihovih jer su dopustili da situacija degradira do tog nivoa da je moguce u po grada ubijati policajce i pobjeci.Dobro organizirane grupe koje rade 10 godina ?? i 10 godina nije dovoljno da se rijesi problem ?
Hvala Bogu pomoc od policije mi ne treba niti je ocekujem - ganut iskustvima drugih mislim da je to ispravno.Sam sebe mogu zastiti a ako mi neko auto ukrade ako i ostali zvat cu da platim da mi ga vrate.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#28016 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Klavikula »

Samo cu jedan primjer navesti.
Nije bilo niti jednog pozara na koji su pripadnici MUP-a KS izasli a da nisu ulazili, bez ikakve zastitne opreme, u stanove i kuce i spasavali ljude, direktno zrtvujuci vlastiti zivot. To nije izuzetak, kako vi volite reci, vec se nebrojeno puta desilo.

A sto se istrage tice, ko je mislio da ce se slucaj rijesiti za 24 sata on je ili dijete ili budala. Ljudi rade na tome i siguran sam da ce naci pocinioce.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66033
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28017 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Klavikula jes to zandar?
noviclan
Posts: 10901
Joined: 31/10/2013 06:48

#28018 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

shandrprcSA wrote:Image
Ima li gdjejeftino uzeti ove blinkere za ivana i bradinu
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#28019 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Klavikula »

_BataZiv_0809 wrote:Klavikula jes to zandar?
Nisam :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#28020 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tempuser »

славянин wrote: Ko likuje ?? To sto se trazi da se nadju ubice je likovanje ????? Mislim da je najvece nepostovanje i podnizavanje upravo od kolega njihovih jer su dopustili da situacija degradira do tog nivoa da je moguce u po grada ubijati policajce i pobjeci.Dobro organizirane grupe koje rade 10 godina ?? i 10 godina nije dovoljno da se rijesi problem ?
Hvala Bogu pomoc od policije mi ne treba niti je ocekujem - ganut iskustvima drugih mislim da je to ispravno.Sam sebe mogu zastiti a ako mi neko auto ukrade ako i ostali zvat cu da platim da mi ga vrate.
Ovu nebulozu o zadovoljavajucoj sigurnosnot situaciji ne treba posebno komentarisati, ali ako bolje obratis paznju na to sta je pisao htio da kaze vidjeces kako je taj policijski spin i ispiranje mozga doveo do apsurda da je policija u KS nadlezna iskljucivo za kriminalce sa mjestom prebivalista na podrucju KS koji djeluju samostalno! :-)
I naravno za njih je kritika sto nisu rjesili ubistva, pogotovo nakon sve sarade, politikanstva, udaranja u tanku zicu i "prevrtanja svakog kamena", degutantno likovanje.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#28021 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

Klavikula wrote:Samo cu jedan primjer navesti.
Nije bilo niti jednog pozara na koji su pripadnici MUP-a KS izasli a da nisu ulazili, bez ikakve zastitne opreme, u stanove i kuce i spasavali ljude, direktno zrtvujuci vlastiti zivot. To nije izuzetak, kako vi volite reci, vec se nebrojeno puta desilo.

A sto se istrage tice, ko je mislio da ce se slucaj rijesiti za 24 sata on je ili dijete ili budala. Ljudi rade na tome i siguran sam da ce naci pocinioce.

oni sto gledaju csi i slicne serije, sve gotovo u 45 minuta :D

славянин wrote:
vauvau wrote:S obzirom na sigurnosne izazove i sve one koji rade na urušavanju sigurnosne situacije, može se reći da je zadovoljavajuće, sve uzevši u obzir, posebno organizovane kriminalne i druge grupe s područja rs.

Mislim da je jako degutantno s vaše strane cerekati se i likovati, a dva policajca su izgubili živote. Sutra ćete tražiti zaštitu od iste te policije koja nije savršena, ali nije ni takva kakvom je vi predstavljate. I kad vas zaštite rizikujući život, vi ćete reći da primaju plaću za to.

Nađite sebi nešto u životu da se bavite time, umjesto što trošite vrijeme na izbacivanje jeda iz sebe.

Over&out.
Ko likuje ?? To sto se trazi da se nadju ubice je likovanje ????? Mislim da je najvece nepostovanje i podnizavanje upravo od kolega njihovih jer su dopustili da situacija degradira do tog nivoa da je moguce u po grada ubijati policajce i pobjeci.Dobro organizirane grupe koje rade 10 godina ?? i 10 godina nije dovoljno da se rijesi problem ?
Hvala Bogu pomoc od policije mi ne treba niti je ocekujem - ganut iskustvima drugih mislim da je to ispravno.Sam sebe mogu zastiti a ako mi neko auto ukrade ako i ostali zvat cu da platim da mi ga vrate.
ne, vecina vas koja bi prije pristala da "nazivo" izvadi sve zdrave zube nego rekla nesto pozitivno o policiji nije trazila ubicu nego duhovitosti vezane za nesposbnost, cevape, kladionice, parkiranje ...

nego, odakle podaci 10 godina o automafiji? forumasi skupili informacije, snimajuci s prozora?
ko je uhapsio onih 27 komada prije nekoliko godina? ko ih hapsi godinama
ko ima podatke o svakom lopovu?


sud je rak-rana, policija je ok.
cuj dopustili da ih neko ubije :-)
ne ubijaju policiju u americi? u kojoj se slucajevi rjesavaju u jednoj epizodi
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#28022 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

a možda se poslije ispostavi i da je saobraćajna nesreća u pitanju. možda zato nema čahura.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#28023 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sha_ba »

Možda samoubojstvo iz zasjede :? :run:
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#28024 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jazzer »

uglavnomja wrote:..
nego, odakle podaci 10 godina o automafiji? forumasi skupili informacije, snimajuci s prozora?
ko je uhapsio onih 27 komada prije nekoliko godina? ko ih hapsi godinama
ko ima podatke o svakom lopovu?

sud je rak-rana, policija je ok.
cuj dopustili da ih neko ubije :-)
ne ubijaju policiju u americi? u kojoj se slucajevi rjesavaju u jednoj epizodi
Sta ima statisticar? Nije osnovni posao policije da vodi statistiku i sakuplja podatke 10 godina o automafiji nego da toj
automafiji stane u kraj. 10 godina kradu auta po Sarajevu a ti ih hvalis da imaju prikupljene podatke o automafiji? Da, imaju,
i sta ce s njima?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#28025 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

vauvau wrote:S obzirom na sigurnosne izazove i sve one koji rade na urušavanju sigurnosne situacije, može se reći da je zadovoljavajuće, sve uzevši u obzir, posebno organizovane kriminalne i druge grupe s područja rs.

Mislim da je jako degutantno s vaše strane cerekati se i likovati, a dva policajca su izgubili živote. Sutra ćete tražiti zaštitu od iste te policije koja nije savršena, ali nije ni takva kakvom je vi predstavljate. I kad vas zaštite rizikujući život, vi ćete reći da primaju plaću za to.

Nađite sebi nešto u životu da se bavite time, umjesto što trošite vrijeme na izbacivanje jeda iz sebe.

Over&out.
tako je. policija je privatna zastitarska firma koja pruza zastitu samo onima koji su pristojni i ne cerekaju se.
Post Reply