SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26351 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Tercius wrote:
Hajlac wrote:
Tercius wrote:Rjesenje svega ovoga nije nimalo jednostavno, ali prva djelovanja koja policija treba da napravi jeste prema unutra a ne prema vani....policija prvo treba da smjeni svakog komandira i nacelnika pol uprava i njihove pomocnike ili zamjenike koji forsiraju rezultate rada kroz sigurnost saobracaja (osim saobracajne policije ), pisanja nekih trivijalnih proforme izvjestaja, a na njihova mjesta da postave ljude sa operativnim i prakticnim iskustvom koji su sticali iskustvo i znanje kroz dugogosdinji rad kao policajci pozornici, da donesu interne regulative sta i koja radna mjesta se mogu obavljati sa odredjenim fakultetom, te da ljudstvom i dodatnim resursima prosiri kontraobavjestajnu jedinicu ciji ce primarni cilj i zadatak biti poduzimanje specijalnih istraznji radnji nad policijskim sluzbenicima bezobzira na cin i radno mjesto i koji ce bukvalno da nadziru i prisluskuju sta se radi i kako se radi te da svoja zapazanja i informacije prosljeduju direktno pol.komesaru itd.Dalje, pokrenuti inicijativu za izmjenu odredjenih podzakonskih akata te na svaku policijsku patrolu kupiti i zaduziti 3 kamere dvije body i jedna fiksna cije ce se sd kartice razduzivati i zaudzivati po pocetku/zavrsetku svake smjene i to novoformljenom odjeljenju za sigurnost i podrsku policijskih sluzbenika, u ciji sastav unutrasnjom sistematizacijom ce se postaviti oficiri za sigurnost koji ce direktno biti podredjeni pol.komesaru, nad kojim ce nadozor imati civilna komponenta.Dalje, angazovati strucne saradnike medicinke struke ( psihologe ) koji ce biti 0-24 na raspolaganju pol.sluzbenicima, te kojima ce se pol.sluzbenici upucivati nakon svake intervencije gdje je bilo krvi, tuce, povreda laksih i tezih, saobracajnih nezogda sa smrtnim posljedicama, a koji ce sacinjavati procjenu trenute radne sposobnosti itd itd.Osnovati neovisni policijski sindikat na cijem celu ce biti civil pravne struke sa iskustvom u parnicama radnih odnosa dok ce u upravi biti policijski sluzbenici sa ne vecim cinom od starijeg policajca.I jos masu mnogih stvari ali da skratim.

E kad se policija poslozi unutar sebe kako treba, onda krene da djeluje prema vani...pa na ulicu izadju likovi,predvodjeni jos vecim likovima koji ne jebu ni kantonalne zastupnike ni zasluzne gradjane po raznim osnovama, i provode zakon onako kako pise a ne kako mu ih neko tumaci, ne glume vise šumare i ne traze pecate po bukvama natovarenih na kamion, ne glume vise socijalne radnike niti bracne savjetnike, ne glume trzisne inspektore uzimajuci duge gace i carape po trotoarima, ne glume vise ni gradjevinske ni geodetske komisije utvrdjivajuci odakle voda curi i cija je medja presla dva metra u tudje, i pisu naloge za prekrsaje, da, ali samo onima za koje oni procjene da se trebaju kazniti a ne selektivno da bi zadovoljili necije instrukcije. Et.
Ovaj post bi trebao (novoj) vlasti sluziti kao TEMELJ za uspostavljanje profesionalne policije sa funkcionalnim korektivnim mehanizmima!
Svaka cast!

Pa nema sta to je vise manje sve logicno, a bili su pitani jos 95-te kakav model policije bi nama najvise odgovarao, pa su im nudili francuski model gdje bi policija bila podjeljenja na dvije komponente, na gradsku policiju i zandarmeriju s tim sto bi zandarmerija bila polu-vojnog karaktera okupljenja u naselja-kasarne sto su ovi odmah odbacili u smislu rat bio zavrsio na vrh glave je ljudima dugih cijevi itd itd, pa su tako uzeli model Njemacke, sto je naravno tolika fula bila da evo posrcemo i dan danas.Fula iz razloga sto je taj njemacki policing isto kao i svedski onako poprilicno polu-otvorenog tipa te da bi imao svoj efekt morao je imati i vec pripremljenu podlogu u smislu zakonskih i podzakonskih akata procedura kao i samog community policinga da bi on funkcionisao kako treba, sto mi naravno nismo imali vec smo ga prihvatili a podlogu pravili u hodu sto je samo po sebi nakaradno.I evo sad, sve je to natjeralo da se ta policija htjela ne htjela MORA transformisati u taj francuski model, znaci admisntrativna gradska policija ( izdavanje vozacki,patrole ispred skola,curi Husniji voda, Rifet sijece hrastovinu,prevodjenje baba preko pjesackog,kontola brzine itd ) i zandarmeriju ( protesti,utakmice,potrage,potjere,sporovodjenja,hapsenja,duge cijevi,oklopna vozila itd itd ).
Francuska policija uopste ne funkcionise na taj nacin
Last edited by insomnia78 on 28/10/2018 14:33, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#26352 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

U gleskoj se Policija ne zajebava pisanjem kazni za parkiranje to rade tzv. traffic wardens
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26353 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Hakiz wrote:
insomnia78 wrote:Pa imas i u Fr gradsku policiju koja nije naoruzana i nisu uopste pod ministarstvom. Onda imas drzavnu policiju i zandarmeriju koja je organizovana kao vojska ali pod MuP-om. Plus specijalne jedinice.
Ako gradska policija dođe kao oni iz humorističke serije "policajac iz San Tropea",



ko mu dođu oni sa crvenom trakom?
Oni nisu gradska policija nego zandarmerija. A obi sa crvenim trakama su policajci koji rade u civilu. Police nationale
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#26354 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Kakva li je onda gradska policija ako je žandarmerija kao u klipu :evil:

Zezam se, da me ne shvatiš ozbiljno pa odgovoriš na svoj osebujan način :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26355 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Znam. Gradska policija je nenaoruzana i malobrojna. Ono sto bi odgovaralo nasoj policiji je drzavna policija (police nationale) i oni itekako rade hapsenja, kontrole saobracaja, obezbjedjenja dogadjaja, ubistva i sav ostali policijski poso. CRS je specijalna jedinica drzavne policije. Zandarmerija radi na poluvojnom principu i takodje rade sve ove poslove. Njihove kasarne su obicno izvan vecih gradova. GIGN je specijalna jedinica zandarmerije. Postoji takodje i BRI brigada za brze intervencije. Onda antiteroristicke jedinice drzavne policije RAID...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#26356 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

insomnia78 wrote:E pa slabo znas
Terorizam je smišljena uporaba nezakonitog nasilja ili prijetnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha, s namjerom prisiljavanja ili zastrašivanja vlasti ili društva kako bi se postigli ciljevi koji su općenito politički, vjerski ili ideološki.

E sta sad hoces da mi kazes.

Kako se ovaj cin uklapa u vjersko, politicko ili ideolosko? Ne znam da je kriminal ni vjersko kao ni politicko ili idolosko ubjedjenje.

Kolko se vi na ovom forumu gadajte pojmovima o kojima pojma nemate, al haj raja nego kolko ovi politicari tek. Jedva su docekali da kazu TERORIZAM .... :skoljka:
Last edited by invincible1921 on 28/10/2018 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
Janjicar
Posts: 5456
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#26357 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Janjicar »

Mashallah braćo muslimani počeli smo i kriminalce razdvajati po vjeri i nacionalnosti , tako i treba.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#26358 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

Janjicar wrote:Mashallah braćo muslimani počeli smo i kriminalce razdvajati po vjeri i nacionalnosti , tako i treba.
Poceli smo davno....Nas odonos prema olosu poput Cele 1 i 2, Caci je dovoljno rekao o nama kao narodu i naciji. O ostalim necu ni da pricam
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26359 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

invincible1921 wrote:
insomnia78 wrote:E pa slabo znas
Terorizam je smišljena uporaba nezakonitog nasilja ili prijetnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha, s namjerom prisiljavanja ili zastrašivanja vlasti ili društva kako bi se postigli ciljevi koji su općenito politički, vjerski ili ideološki.

E sta sad hoces da mi kazes.

Kako se ovaj cin uklapa u vjersko, politicko ili ideolosko? Ne znam da je kriminal ni vjersko kao ni politicko ili idolosko ubjedjenje.

Kolko se vi na ovom forumu gadajte pojmovima o kojima pojma nemate, al haj raja nego kolko ovi politicari tek. Jedva su docekali da kazu TERORIZAM .... :skoljka:
Jesi to procito na wiki?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#26360 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

insomnia78 wrote:
invincible1921 wrote:
insomnia78 wrote:E pa slabo znas
Terorizam je smišljena uporaba nezakonitog nasilja ili prijetnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha, s namjerom prisiljavanja ili zastrašivanja vlasti ili društva kako bi se postigli ciljevi koji su općenito politički, vjerski ili ideološki.

E sta sad hoces da mi kazes.

Kako se ovaj cin uklapa u vjersko, politicko ili ideolosko? Ne znam da je kriminal ni vjersko kao ni politicko ili idolosko ubjedjenje.

Kolko se vi na ovom forumu gadajte pojmovima o kojima pojma nemate, al haj raja nego kolko ovi politicari tek. Jedva su docekali da kazu TERORIZAM .... :skoljka:
Jesi to procito na wiki?
Ne nego sam kopirao definicju prva koja je izasla,,,a sto se tice terorizma i politike imam podosta znanja stecenog godinama :wink: Nego eto hajde objasni mi sad kako ja nisam upravu ? nemoj spinovat
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#26361 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by славянин »

Janjicar wrote:Mashallah braćo muslimani počeli smo i kriminalce razdvajati po vjeri i nacionalnosti , tako i treba.
Image


Sto god se desi... odma ovi oni - Slabo ko razmislja da stvari trebaju se sloziti i organizovati u ovom slucaju u tuzilastvu,mupu i sudstvu a ne brojati krvna zrnca ko je to pucao.Pucao je kriminalac,lopov eto ko je pucao.
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#26362 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Pryda »

славянин wrote:
Janjicar wrote:Mashallah braćo muslimani počeli smo i kriminalce razdvajati po vjeri i nacionalnosti , tako i treba.
Image


Sto god se desi... odma ovi oni - Slabo ko razmislja da stvari trebaju se sloziti i organizovati u ovom slucaju u tuzilastvu,mupu i sudstvu a ne brojati krvna zrnca ko je to pucao.Pucao je kriminalac,lopov eto ko je pucao.
Da da lopov naravno.. od 27 lopova koje su priveli 22 su iz rsa, dakle 80%.
U 2017 godini ukradeno 775 auta u BiH, 652 federacija i 123 rs.

O cemu to pricamo i zasto zatvaramo oci?
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#26363 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hajlac »

dingosp0 wrote:Posto sam bio pripadnik MUPa KS, Interventne Jedinice takoder,

Za ovo ubistvo krivim najprije komplet rukovodstvo MUPa KS, a pored njih Premijera Kantona i ostale glavonje koje su ovo dozvolili da se desi.
Sad poslje bitke dolaze glavonje da pametuju kako treba sta treba, postavljaju se neke specijalne jedinice (nisu uopste specijalci vec interventne jedinice koje rade u opstinama) uz granicu eto lafo nesto ce se uraditi... sigurno noc poslje ubistva ista auto mafija ce proci kroz grad da vidi sta su uradili... klasicna ublehaska strategija samoproglasenih sefova mupa.

Ovo sto se desilo, desilo se iz razloga sto su strunjaci dozvolili da srbi bolje receno cetnici svaku noc dolaze u grad i terorisu gradane, dok se sefovi, prmijer kantona, federalna policija, itd pravi luda i zijeva... krada vozila nije nesto sto se desava 2-3 puta mjesecno, krada vozila se desava svaku noc... svaku noc iz sarajeva nestane po 5+ auta... dok sam radio mislim da sam u blok ispisao hiljade reg. oznaka nestalih auta tokom opreme smjene.

Specijalna Jedinica MUPa KS kao i nova jedinica za podrsku koja broji nekih 400 pripadnika, radi sve osim ono sto treba...
Specijalna Jedinica mislim izadje na ulicu dva puta godisnje ako i to....
Jedinica za Podrsku lafo kruzi gradom i zaustavlja kokosare neke u golfovima uzima im cakije za mazanje argete...
ne krivim pripadnike tih jedinica nedaj Boze, krivim rukovodioce MUPA, Komesara, komandire stanica itd.

prije 2 godine na ilidzi Fatmir Hajdarevic, tadasnji komandir Specijalne jedinice, je formirao akciju, gdje su postavili BMWa na parking kod terma, u toj akciji je ubijeno 2 ova smrada iz RSa, i uhapseno nekoliko jos idiota.... da bi isti taj Fatmir godinu dana poslje bio smjenjen kao komandir Specijalne i postavili ublehaskog Emira Sijercica, kojom je najbitnije da specijalci obavezno nose beretke, a to sto ljudi vamo kradu sve zivo to ko jebe...

Tokom mog rada u MUPU, ni jednom nismo imali akciju da zaustavljamo auta koja idu prema RSu ili iz RSa... to je bila taboo tema..

Nakon navedenog slucaja na ilidzi sa specijalnom jedinicom rekao sam kolegama ko sledeci bude naletio na auto mafiju direktno bice ubijen, i evo slutio sam tome...

Sve ove smetljare na celu mupa kao sto je onaj glavonja Vahid Cosic za ciji je mandat pokradeno preko 5 hiljada jebenih auta, i dan danas se covjek bori da se vrati na mjesto komesara koda je roden na toj poziciji....pod hitno smjeniti... i pitati zasto su dozvolili da se svake noci krade 5+ auta, zasto policija u 2018 godini nema pancire... i milion jos stvari... ovi policajci, koje sam licno i poznavao su poginuli zbog neozbiljnosti i nerada rukovodstva MUPA i vlade KS.... to neka nose na dusi i aBd na onom svijetu odgovaraju....
Ubijedjen sam - primarno zbog 'pokrivanja' trgovine drogom uvezanih krim-lanaca.
Sekundarno, moguce i zbog tog pitanja nepostavljanja bilo kakvog oblika punktova oko medjuentitetske linije, kako se ne bi pogorsavala situacija po principu akcije i reakcije.

Svaka cast za osvrt :thumbup:
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#26364 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hajlac »

Tuzla111 wrote: Eno skoro vidim onaj Herak koji lezi za ubistvo pored kojeg je ubio jos jednog covjeka u zatvoru golim rukama, izasao na vikend vec nakon nekoliko godina. Koja drzava, koje tuzilastvo.
Anel Herak ubio nekoga u zatvoru tokom sluzenja kazne za saucesnistvo u ubistvu Amara Mistrica ?

Nigdje u medijima ne vidim takvu vijest :?
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#26365 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by al-em »

Herak je odavno na slobodi.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#26366 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Stavljale su se odavno na ovoj temi slike ubojica Mistricevih koji blago receno uzivaju luksuzne izlaske
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#26367 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Hajlac wrote:
Tuzla111 wrote: Eno skoro vidim onaj Herak koji lezi za ubistvo pored kojeg je ubio jos jednog covjeka u zatvoru golim rukama, izasao na vikend vec nakon nekoliko godina. Koja drzava, koje tuzilastvo.
Anel Herak ubio nekoga u zatvoru tokom sluzenja kazne za saucesnistvo u ubistvu Amara Mistrica ?

Nigdje u medijima ne vidim takvu vijest :?
Ocito je pomijesao Šeraka i Heraka
Šerak je ubio lika u zatvoru,inače lik je psihopata svoje vrste
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#26368 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

vješalica wrote:Stavljale su se odavno na ovoj temi slike ubojica Mistricevih koji blago receno uzivaju luksuzne izlaske
Da se nadovezem na ljubav prema kriminalcima koju drustvo iskazuje ....jedan svjeziji primjer od cela i caca

SA SJEVERA IDE HUK, UVIJEK S NAMA EDIN VUK...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#26369 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/42 ... policajaca

Sve crema de la crema Stocnog Sarajeva...
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#26370 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dingosp0 »

Bodkin wrote:Bas idiotske izjave o povezivanju nacionalnosti sa ovim ubistvima. Automafija je mozda najbolja multikulti organizacija u drzavi. Ovi su pacijenti samo prva karika u lancu. Tj nisu ni prva. Prva su ovi sto dojave, a oni zive gdje ono? Dojave sa pala mozda?

I cuj efendica i izjava. Jebo majku isto kao da pricaju ljudi koji nikad u vlasti nisu bili. I narod sve to pusi i jos ih citira ovdje...
to nisu idiotske izjave, to je cinjenica...
98% auto mafije, ozbiljne auto mafije, ne mislim da kokosare sa kosevskog brda koji kradu golfove i obijaju opel kadete...
pricam o profesionalcima koji kradu auta od 60 hiljada KM...
98% su srbi...

ono 2% sto ima jadova bosnjaka su ti oni kokosari koji zive od toga sto ce dojaviti ovim jadovima u stocnom sarajevu gdje ima koje auto ..
tih 2% su ti isti oni koji ti se jave preko mobitela da otkupis auto, pa odes bacis 5 hiljada u kontejner i nikad ne vidis pare ni auto...

jer 99% ukradenih auta se vise ne vracaju niti se zovu vlasnici, ide direktno dalje za sto su ga narucili ...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#26371 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by invincible1921 »

dingosp0 wrote:
Bodkin wrote:Bas idiotske izjave o povezivanju nacionalnosti sa ovim ubistvima. Automafija je mozda najbolja multikulti organizacija u drzavi. Ovi su pacijenti samo prva karika u lancu. Tj nisu ni prva. Prva su ovi sto dojave, a oni zive gdje ono? Dojave sa pala mozda?

I cuj efendica i izjava. Jebo majku isto kao da pricaju ljudi koji nikad u vlasti nisu bili. I narod sve to pusi i jos ih citira ovdje...
to nisu idiotske izjave, to je cinjenica...
98% auto mafije, ozbiljne auto mafije, ne mislim da kokosare sa kosevskog brda koji kradu golfove i obijaju opel kadete...
pricam o profesionalcima koji kradu auta od 60 hiljada KM...
98% su srbi...

ono 2% sto ima jadova bosnjaka su ti oni kokosari koji zive od toga sto ce dojaviti ovim jadovima u stocnom sarajevu gdje ima koje auto ..
tih 2% su ti isti oni koji ti se jave preko mobitela da otkupis auto, pa odes bacis 5 hiljada u kontejner i nikad ne vidis pare ni auto...

jer 99% ukradenih auta se vise ne vracaju niti se zovu vlasnici, ide direktno dalje za sto su ga narucili ...
Pa vala i ne bili, neki dan bio u lukavici jbt i da hoces nesto ukrast nemas sta ...al eto bitno je da ima tabla WELCOME U RS :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#26372 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bodkin »

dingosp0 wrote:
Bodkin wrote:Bas idiotske izjave o povezivanju nacionalnosti sa ovim ubistvima. Automafija je mozda najbolja multikulti organizacija u drzavi. Ovi su pacijenti samo prva karika u lancu. Tj nisu ni prva. Prva su ovi sto dojave, a oni zive gdje ono? Dojave sa pala mozda?

I cuj efendica i izjava. Jebo majku isto kao da pricaju ljudi koji nikad u vlasti nisu bili. I narod sve to pusi i jos ih citira ovdje...
to nisu idiotske izjave, to je cinjenica...
98% auto mafije, ozbiljne auto mafije, ne mislim da kokosare sa kosevskog brda koji kradu golfove i obijaju opel kadete...
pricam o profesionalcima koji kradu auta od 60 hiljada KM...
98% su srbi...

ono 2% sto ima jadova bosnjaka su ti oni kokosari koji zive od toga sto ce dojaviti ovim jadovima u stocnom sarajevu gdje ima koje auto ..
tih 2% su ti isti oni koji ti se jave preko mobitela da otkupis auto, pa odes bacis 5 hiljada u kontejner i nikad ne vidis pare ni auto...

jer 99% ukradenih auta se vise ne vracaju niti se zovu vlasnici, ide direktno dalje za sto su ga narucili ...
Ne kontas. Poenta je da nije bitno. Bil to bilo lakse da su bosnjaci? Bil bilo bolje? Mah, nebitno..
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#26373 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Dosl je vrijeme da se ne smije pomenuti sljaka iz Stocnog Sarajeva,a kuknjarija visegodisnja upravo na njih
Nije ni cudo sto nas mali kancer sprcan na nekoliko kvadrata jebe u zdrav mozak 20 godina tako nam i treba
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#26374 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Maharadza »

Bodkin wrote:
dingosp0 wrote:
Bodkin wrote:Bas idiotske izjave o povezivanju nacionalnosti sa ovim ubistvima. Automafija je mozda najbolja multikulti organizacija u drzavi. Ovi su pacijenti samo prva karika u lancu. Tj nisu ni prva. Prva su ovi sto dojave, a oni zive gdje ono? Dojave sa pala mozda?

I cuj efendica i izjava. Jebo majku isto kao da pricaju ljudi koji nikad u vlasti nisu bili. I narod sve to pusi i jos ih citira ovdje...
to nisu idiotske izjave, to je cinjenica...
98% auto mafije, ozbiljne auto mafije, ne mislim da kokosare sa kosevskog brda koji kradu golfove i obijaju opel kadete...
pricam o profesionalcima koji kradu auta od 60 hiljada KM...
98% su srbi...

ono 2% sto ima jadova bosnjaka su ti oni kokosari koji zive od toga sto ce dojaviti ovim jadovima u stocnom sarajevu gdje ima koje auto ..
tih 2% su ti isti oni koji ti se jave preko mobitela da otkupis auto, pa odes bacis 5 hiljada u kontejner i nikad ne vidis pare ni auto...

jer 99% ukradenih auta se vise ne vracaju niti se zovu vlasnici, ide direktno dalje za sto su ga narucili ...
Ne kontas. Poenta je da nije bitno. Bil to bilo lakse da su bosnjaci? Bil bilo bolje? Mah, nebitno..
Kako je nebitno, bayo moy?! Ako znaš da ih je 98% iz jednog naroda (odnosno iz šumske), onda je riješenje logično...zatvoriš im prilaz iz te regije uz rigorozne kontrole pa će i ovih 2% korumpiranih boshnja drotova (mada lično vjerujem da ih je više po ovim ustanovama, pogotvu tužilaštvu) koji im dojavljuju ostati "na suhom" bez primanja! Logično, zar ne?! :oops:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#26375 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bingov buraz »

славянин wrote:
Janjicar wrote:Mashallah braćo muslimani počeli smo i kriminalce razdvajati po vjeri i nacionalnosti , tako i treba.
Image


Sto god se desi... odma ovi oni - Slabo ko razmislja da stvari trebaju se sloziti i organizovati u ovom slucaju u tuzilastvu,mupu i sudstvu a ne brojati krvna zrnca ko je to pucao.Pucao je kriminalac,lopov eto ko je pucao.
U ovom slučaju ta slika nema veze sa pameću,osim ako ne misliš da su ovi policajci sami sebe upucali.
Post Reply