SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11101 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

O'zone wrote:
JThomas wrote:ili su vidjeli da im taj ne odgovara.

To će prije bit.

Znal ko što ne radi prevoz? Stoje i tram. I triler.
NeJma struje.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#11102 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Čekaj..što bi neko tek tako nekoga premlatio na smrt?
Još nekoga ko posjeduje ilegalno naoružanje...zašto meni nikad nije trebao pištolj?
Ili za Raščića...kaže ubio ga narkomančina. Pa šta je radio sa narkomančinom u društvu?
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#11103 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sha_ba »

julisiz es grant wrote:Čekaj..što bi neko tek tako nekoga premlatio na smrt?
Još nekoga ko posjeduje ilegalno naoružanje...zašto meni nikad nije trebao pištolj?
Ili za Raščića...kaže ubio ga narkomančina. Pa šta je radio sa narkomančinom u društvu?
halali molim te ali mislim da je bolje da nastavis tamo na vaginama :oops: :run:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11104 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_milojica »

julisiz es grant wrote:Čekaj..što bi neko tek tako nekoga premlatio na smrt?
Još nekoga ko posjeduje ilegalno naoružanje...zašto meni nikad nije trebao pištolj?
Ili za Raščića...kaže ubio ga narkomančina. Pa šta je radio sa narkomančinom u društvu?
Vjerujem da imas neko bolesno objasnjenje i za Markale,Srebrenicu,Holokaust,ali ga nemoj iznositi molim te.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#11105 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

julisiz es grant wrote:Čekaj..što bi neko tek tako nekoga premlatio na smrt?
Još nekoga ko posjeduje ilegalno naoružanje...zašto meni nikad nije trebao pištolj?
Ili za Raščića...kaže ubio ga narkomančina. Pa šta je radio sa narkomančinom u društvu?
Otidji kod gospodina Muriza,pa mu to u oči reci.Ako ne znaš gdje živi,odvest ću te ja.Gnjido jedna.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11106 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_milojica »

Ne znam sta moderacija radi?
S kakvim ovo ljudima mi dijelimo ovaj virtuelni prostor?
Ovakvo trolovanje,izazivanje neugode prilikom citanja,vrijedjanja ljudske inteligencije i unosenja nemira medju forumase je nedopustivo.
Ja bih ga banovao trajno. Nije ovo prvi put da se ovdje igra sa osjecanjima ljudi jer je orgijao i po temi o Mahiru.
Fuj
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11107 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

teško će jaranica ovo preživjeti i u ovoj banana državi. te-ško. što je mnogo mnogo je.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#11108 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by FreakyStyley »

Ne mogu ni da zamislim koliko je visoko na drustvenoj hijerarhiji ovog kurcevog drustva neko ko se ovoliko stiti. Nevjerovatno.

Postoje li ikakve naznake, glasine, pretpostavke? O kome se radi ovdje?
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#11109 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ibizza »

julisiz es grant wrote:Čekaj..što bi neko tek tako nekoga premlatio na smrt?
Još nekoga ko posjeduje ilegalno naoružanje...zašto meni nikad nije trebao pištolj?
Ili za Raščića...kaže ubio ga narkomančina. Pa šta je radio sa narkomančinom u društvu?
Kakvo smece.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#11110 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ali_G »

Teško da će se ovo riješiti kako treba. Previše je nelogičnosti, previše je mahale. Jedino da se ponovo otvori istraga od strane drugih institucija, a što porodica i traži

Sent from mTalk
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11111 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_milojica »

ibizza wrote:
julisiz es grant wrote:Čekaj..što bi neko tek tako nekoga premlatio na smrt?
Još nekoga ko posjeduje ilegalno naoružanje...zašto meni nikad nije trebao pištolj?
Ili za Raščića...kaže ubio ga narkomančina. Pa šta je radio sa narkomančinom u društvu?
Kakvo smece.
Vjerujem da bi nasao objasnjenje i za Sanjina Sefica.
Tipa,zasto su djevojke prelazile ulicu u tom momentu kad je on isao sa autom sa 105 km/h.
FUJ.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#11112 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

zateznistub wrote:
last mohicans wrote: Da, isto tako je ovaj stranac poceo snimati neposredno iza eksplozije. Valjda je neko pozvao odmah vatrogasce. Zena se odmah na pocetku videa primjeti i biva na balkonu dok se jos nije razbuktilo. Negdje na pola klipa nestaje, dim je vjerovatno savladao,a vatra bukti do kraja klipa koji traje 5 min.Sad kad su pozvani vatrogasci? Kad se rasplamsalo ili tek dolaze na kraju klipa kad se cuju sirene. Predugo je to trajalo. Huda zena je ziva izgorjela. Kad je lik na Cvili raznio stan. Dolazili su preko 5 min, pa neki i 10 minuta iako je dobrovoljno vatrogasno drustvo udaljeno 100 metara bilo. Ovdje vidim upravitelja kao najveceg krivca, sporu reakciju vatrogasaca pa i građana.Pojedince među nama sto kradu aparate i unistavaju hidrante bi po kratkom postupku. Ove "heroje" bi nabio nogom u dupe.
Puno filmova ti gledaš! :thumbup:
Ljudi u rekordnom vremenu odradili posao, pogotovo kad uzmeš u obzir stanje hidrantske mreže u ulazu. U :-)
Kakve veze ima gledam li filmove ? Samo zaključujem na osnovu snimka i sagledavam realno, sa aspekta posmatrača. Vatra bukti nakon pet minuta klipa i vatrogasca na mapi nema u tom trenutku.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#11113 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Vela havle.. :-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11114 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_milojica »

last mohicans wrote:
zateznistub wrote:
last mohicans wrote: Da, isto tako je ovaj stranac poceo snimati neposredno iza eksplozije. Valjda je neko pozvao odmah vatrogasce. Zena se odmah na pocetku videa primjeti i biva na balkonu dok se jos nije razbuktilo. Negdje na pola klipa nestaje, dim je vjerovatno savladao,a vatra bukti do kraja klipa koji traje 5 min.Sad kad su pozvani vatrogasci? Kad se rasplamsalo ili tek dolaze na kraju klipa kad se cuju sirene. Predugo je to trajalo. Huda zena je ziva izgorjela. Kad je lik na Cvili raznio stan. Dolazili su preko 5 min, pa neki i 10 minuta iako je dobrovoljno vatrogasno drustvo udaljeno 100 metara bilo. Ovdje vidim upravitelja kao najveceg krivca, sporu reakciju vatrogasaca pa i građana.Pojedince među nama sto kradu aparate i unistavaju hidrante bi po kratkom postupku. Ove "heroje" bi nabio nogom u dupe.
Puno filmova ti gledaš! :thumbup:
Ljudi u rekordnom vremenu odradili posao, pogotovo kad uzmeš u obzir stanje hidrantske mreže u ulazu. U :-)
Kakve veze ima gledam li filmove ? Samo zaključujem na osnovu snimka i sagledavam realno, sa aspekta posmatrača. Vatra bukti nakon pet minuta klipa i vatrogasca na mapi nema u tom trenutku.
Vatrogasci su bili pred ulazom vec nakon 3-4 minute klipa.
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#11115 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ljakan »

Gledam ovaj klip sa ambasade oni setaju na satu stoji 22:17,kombi prolazi na 22:31 a na 22:35 i 43 sekunde odozgo ide buba ,valjda je ovaj sto je bubu vozio vidio sta se desilo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11116 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Banksy »

...
Last edited by Banksy on 08/02/2017 17:38, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11117 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Banksy »

User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#11118 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Radar71 »

mali_milojica wrote:
last mohicans wrote: Kakve veze ima gledam li filmove ? Samo zaključujem na osnovu snimka i sagledavam realno, sa aspekta posmatrača. Vatra bukti nakon pet minuta klipa i vatrogasca na mapi nema u tom trenutku.
Vatrogasci su bili pred ulazom vec nakon 3-4 minute klipa.
Image

samo kojom brzinom se vatra širi :cry:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11119 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_milojica »

Radar71 wrote:
mali_milojica wrote:
last mohicans wrote: Kakve veze ima gledam li filmove ? Samo zaključujem na osnovu snimka i sagledavam realno, sa aspekta posmatrača. Vatra bukti nakon pet minuta klipa i vatrogasca na mapi nema u tom trenutku.
Vatrogasci su bili pred ulazom vec nakon 3-4 minute klipa.
Image

samo kojom brzinom se vatra širi :cry:
Vatra je cudo ljudi uopste nemaju predstavu. Bukvalno sec odlucuju o zivotu ili smrti.
Ne znam jesi li gledao klip kad gori stadion Bradford Citya 1985 god. Za 4 min sve gotovo,desetine mrtvih. Ima na YT.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11120 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Ne samo vatra nego i dim. Bio sam prisutan u jednom stanu kada je pozar izbio u ulazu. Nevjerovatno kojom brzinom se citav ulaz napunio dimom koji je poceo ulaziti u stanove. Srecom balkoni su spojeni sa ovim iz drugog ulaza pa smo se svi isfurali
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#11121 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by stetoskop »

Radar71 wrote:
mali_milojica wrote:
last mohicans wrote: Kakve veze ima gledam li filmove ? Samo zaključujem na osnovu snimka i sagledavam realno, sa aspekta posmatrača. Vatra bukti nakon pet minuta klipa i vatrogasca na mapi nema u tom trenutku.
Vatrogasci su bili pred ulazom vec nakon 3-4 minute klipa.
Image

samo kojom brzinom se vatra širi :cry:
Od početka snimka, vatrogasci su već bili tu.
Prvo vozilo, tj. ovo manje je došlo u 08:59, drugo vozilo 3-4 minute kasnije. Na sredini snimka se vide tri vozila i kako vatrogasci istrčavaju iz zgrade, (crijeva još nisu pružena pored vozila) najvjerovatnije uzimaju potrebna crijeva i opremu.
Na 4:33 vidi se da su pružena crijeva.
Dakle sve se odvijalo dok su vatrogasci već bili u zgradi suočavajući se sa određenim problemima.

Samo da naglasim da u intervenciji vatrogasci ne smiju koristiti liftove, zbog velike mogućnosti nestanka el. energije. Da li su ovi to koristili, ne znam, ali znam da sa full opremom izaći na 11. sprat, ne ide baš brzo.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#11122 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Miki123 »

Da li po ovom svjedocenju oca Muriza ispada da on zna ko je ubica? jer ispade da i on i dalida znaju ko je ubica.

Zasto spominje auto Alisinog oca? Je li misli da je on ubica ili..

I opet ako se smije to pitati na temi gdje su "svi za jednog jedan za sve": zasto ne otkrije ime ubica, ako zna da je ubistvo..

budnjin sin, budnjin sin.. jebi mu mater.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11123 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

čovjek sve pravilno radi i svaka mu čast. on i ako zna o kome riječ, ako on to kaže to će biti okarakterisano kao poziv na linč, uznemiravanje javnosti i ometanje postupka. nama je tako žao zbog njegovog gubitka, ali on očito ne zna šta priča...i dobro će proći ako se protiv njega ne povede postupak.

to moraju oni reći.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#11124 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Banksy »


Slučaj Memić: Kako je nestao snimak sa hotela Crystal od 8. 9. i 10. februara?

http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=32956
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11125 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

a čiji je taj hotel...?
Post Reply