SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4426 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

kak'a je ovo fotka s instagram filterima :lol:
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#4427 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shiny »

Jutros oko devet otvorim klix, nekih pet ili šest saobraćajnih nesreća, jedna pored druge vijesti... zatvorim... kakva je ovo crna nedjelja?
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#4428 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by l33t »

shiny wrote:
O'zone wrote:Neka, neka, bili su preskočeni prošli put..ili nisu ali su vratili bašte...nešto se ne sjećam...

Ova izjava mi je vrh
Mi smo dali povjerenje općini i vijećnicima, oni trebaju da nam budu servis, da nam pomažu, a ne da odmažu
Moram da kažem da ste im malo povjerenja ($) dali :mrgreen:
A šta će čovjek, duša, da ga na ranu priviješ...

Mada, bez obzira na sve, one meni bašte navečer nisu smetale... baš špica tu bude, omladina, muzika, jedino mjesto gdje mi Sa na kakvu takvu metropolu liči... ili je do mene što volim tamo sjesti. Nisam snob, majke mi. I ne branim vlasnika, ako će tema na tu stranu
potpisujem, ovo je namjerno malo da SFF kafici uberu para. totalno ocigledno
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4429 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by gidra »

vješalica wrote:pjan u nedelju ujutro
koji je to životni sunovrat
to je njemu bila još subota večer...
SFF - kafane rade do sabaha.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#4430 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klixo »

uglavnomja wrote:
:shock: :-)

dernek je nekad pocinjao tek iza 12 ... pa do horoza
Ma zezam @gidru nesto interno... Kakav horoz , presisam i to :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4431 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Velkoski wrote:kak'a je ovo fotka s instagram filterima :lol:
Ja sam jedva skontao koji je dio grada u pitanju. :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4433 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HAVANA »

l33t wrote:
shiny wrote:
Moram da kažem da ste im malo povjerenja ($) dali :mrgreen:
A šta će čovjek, duša, da ga na ranu priviješ...

Mada, bez obzira na sve, one meni bašte navečer nisu smetale... baš špica tu bude, omladina, muzika, jedino mjesto gdje mi Sa na kakvu takvu metropolu liči... ili je do mene što volim tamo sjesti. Nisam snob, majke mi. I ne branim vlasnika, ako će tema na tu stranu
potpisujem, ovo je namjerno malo da SFF kafici uberu para. totalno ocigledno[/quote]
Potpisujem vala i ja.Kad mogu gledat silne kebabe i one kurce sto puse na svakom koraku,puno mi je draze vidjeti i onaj autobus i one pune kafice...Svidjaju mi se denisove kafane a za njega me zaboli...podsjecaju me na amsterdam :D
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#4434 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shiny »

Onaj mi je autobus posebno bio cool. Nesto drugačije. Jedne se godine moglo unutra i sjediti, bili su stolovi. Ne znam da li je ove godine moglo. Bas gust :D I meni je bilo ok sto policija sjedi tu, nekako se osjećam sigurnije, pa sve i da sjede sa gazdom i hvataju zjale, opet su tu. Puno stranaca, neke pozitivne raje, ok muzika, trese, privlači te da sjedneš među raju... Najbolje ukinuti svaku zabavu u gradu, šta će nam :-)
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#4435 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sunceKOtepsija »

shiny wrote:Onaj mi je autobus posebno bio cool. Nesto drugačije. Jedne se godine moglo unutra i sjediti, bili su stolovi. Ne znam da li je ove godine moglo. Bas gust :D I meni je bilo ok sto policija sjedi tu, nekako se osjećam sigurnije, pa sve i da sjede sa gazdom i hvataju zjale, opet su tu. Puno stranaca, neke pozitivne raje, ok muzika, trese, privlači te da sjedneš među raju... Najbolje ukinuti svaku zabavu u gradu, šta će nam :-)
bila je neka tema oni stanari neki su se zalili nestoali mislim da je odluka donesena i bez njih-u sklopu zatvaranja i onih drugih kafana tj njihovih basca, jer su vec pozatvarali neke, nemozes se sirit po trotoarima, jedino mozda da se zatvori ona cesta skroz za saobracaj, iako mozda nije ni smetalo ako se sporije vozi itd
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#4436 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shiny »

sunceKOtepsija wrote:
shiny wrote:Onaj mi je autobus posebno bio cool. Nesto drugačije. Jedne se godine moglo unutra i sjediti, bili su stolovi. Ne znam da li je ove godine moglo. Bas gust :D I meni je bilo ok sto policija sjedi tu, nekako se osjećam sigurnije, pa sve i da sjede sa gazdom i hvataju zjale, opet su tu. Puno stranaca, neke pozitivne raje, ok muzika, trese, privlači te da sjedneš među raju... Najbolje ukinuti svaku zabavu u gradu, šta će nam :-)
bila je neka tema oni stanari neki su se zalili nestoali mislim da je odluka donesena i bez njih-u sklopu zatvaranja i onih drugih kafana tj njihovih basca, jer su vec pozatvarali neke, nemozes se sirit po trotoarima, jedino mozda da se zatvori ona cesta skroz za saobracaj, iako mozda nije ni smetalo ako se sporije vozi itd
Pa ko je navečer tuda vozio osim taksista i raje sa novim bmw, mercedesima, poršeima, otvorenog prozora, isturene ruke i muzike :D Ko je tuda tipa petkom ili subotom navečer šetao, nego neko ko je krenuo da se opusti, popije koje piće, upozna nekog novog... ne gledamo svi po cijele dane crnu hroniku ili besposleno ispijamo kafe u gradu. Neki od nas imaju želju i malo da se zabave dan-dva u sedmici. Ne znam šta je tu loše... Vala da ima neke zabave na otvorenom u gradu, nema. Nije ni to tu idealno bilo, ali je bilo sasvim pristojno. Ljeto je. Šta fali? Iz tih razloga bi trebalo zatvoriti bašte i Opere i onih kafića do nje? Trenutno i SFF zauzima veliki dio površine u gradu, pa?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4437 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

shiny wrote:
sunceKOtepsija wrote:
shiny wrote:Onaj mi je autobus posebno bio cool. Nesto drugačije. Jedne se godine moglo unutra i sjediti, bili su stolovi. Ne znam da li je ove godine moglo. Bas gust :D I meni je bilo ok sto policija sjedi tu, nekako se osjećam sigurnije, pa sve i da sjede sa gazdom i hvataju zjale, opet su tu. Puno stranaca, neke pozitivne raje, ok muzika, trese, privlači te da sjedneš među raju... Najbolje ukinuti svaku zabavu u gradu, šta će nam :-)
bila je neka tema oni stanari neki su se zalili nestoali mislim da je odluka donesena i bez njih-u sklopu zatvaranja i onih drugih kafana tj njihovih basca, jer su vec pozatvarali neke, nemozes se sirit po trotoarima, jedino mozda da se zatvori ona cesta skroz za saobracaj, iako mozda nije ni smetalo ako se sporije vozi itd
Pa ko je navečer tuda vozio osim taksista i raje sa novim bmw, mercedesima, poršeima, otvorenog prozora, isturene ruke i muzike :D Ko je tuda tipa petkom ili subotom navečer šetao, nego neko ko je krenuo da se opusti, popije koje piće, upozna nekog novog... ne gledamo svi po cijele dane crnu hroniku ili besposleno ispijamo kafe u gradu. Neki od nas imaju želju i malo da se zabave dan-dva u sedmici. Ne znam šta je tu loše... Vala da ima neke zabave na otvorenom u gradu, nema. Nije ni to tu idealno bilo, ali je bilo sasvim pristojno. Ljeto je. Šta fali? Iz tih razloga bi trebalo zatvoriti bašte i Opere i onih kafića do nje? Trenutno i SFF zauzima veliki dio površine u gradu, pa?
koliko imas godina?
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#4438 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

Smeta bus jer uzima 3 parking mjesta, smeta jelka za novu godinu jer po onoj bljuzgi moras na cestu silaziti. Sa djecijim kolicima moras po cesti hodati.
Prosli sff je cijelu cestu zauzeo, blokira haustore pa moras izmedju stolova se gurati.

Mislim gdje je logika da se trotuar koristi kao basta?!
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#4439 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Tercius wrote:
mali_balon wrote:@ tercuis Znao sam da ces bit u svom elementu.... :lol: :lol: :lol: :lol: ...

Hajd se malo stavite u poziciju te gospoje....puca se djeca strah i onda dodje lik u uniformi od kojeg ocekujes da pomogne da uputi da smiri on se izdere na tebe i jebe ti sve zivo....
Kako bi vi regovali jelde dosli bi mu i rekli jarane de me upucaj jer ti radis svoj poso, saspi mi zube kundakom, haj ne serite lako je tudjum kurcem gloginje mlatit....
Kao i ova svaka prica ima dvije strane.....tako da ni prica ove gospoje nema veze li et.....raspravlja se o "navodnom" ponasanju uniformisanog lica kojeg mi placamo....
Heh kako si ti smjesan lik jbt,pa ako se puca i djeca placu onda ostanes tu gdje jesi,sakrijes se kontash dok oni koje places ti nekazu da mozes izaci vani gdje si sat dva pet sati nebitno.Sta bi bilo da su ovi kriminalci uletili medju ljude u Terme,pa da je taj drski drot uletio unutra i prodero se svima da legnu na pod i drze ruke iza glave???Onda bi bio problem sto smo ja i rodjak iz Svecke morali lezat na hladnim plocicama vjerovatno.Glupost je o tim stvarima uopste polemisat,momku svaka cast pa je nije napenalio cizmom u guzicu.
Mislis onako hrabro ko onaj pancericom.......de odvadi malo.....previse opasnih filmova gledas.....moze se derat koliko god hoce i izdavat naredbe ali jebavat mater i spustat se na licni nivo to moze materi svojoj i misevima i koji god drot tako uradi treba ga odma, kako ti kazes iz sluzbe nogom u guzicu
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#4440 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

shiny wrote:
Pa ko je navečer tuda vozio osim taksista i raje sa novim bmw, mercedesima, poršeima, otvorenog prozora, isturene ruke i muzike :D Ko je tuda tipa petkom ili subotom navečer šetao, nego neko ko je krenuo da se opusti, popije koje piće, upozna nekog novog... ne gledamo svi po cijele dane crnu hroniku ili besposleno ispijamo kafe u gradu. Neki od nas imaju želju i malo da se zabave dan-dva u sedmici. Ne znam šta je tu loše... Vala da ima neke zabave na otvorenom u gradu, nema. Nije ni to tu idealno bilo, ali je bilo sasvim pristojno. Ljeto je. Šta fali? Iz tih razloga bi trebalo zatvoriti bašte i Opere i onih kafića do nje? Trenutno i SFF zauzima veliki dio površine u gradu, pa?
Pa kulturna manifestacija je SFF...za razliku od dobrim dijelom bespravno postvljenih bašti. :mrgreen: Eto to dvoje je neuporedivo...subjektivno nema ništa loše upoznati nekog novog u bašti u kafiću ali to ne opravdava bespravno postavljene bašte. Ima nešto što je iznad interesa pojedinaca i od čega cijela zajednica ima interesa. Dakle moramo prvo razdvojiti javni i privatni intereres. Javni interes je prije privatnog i osobnog, to bi se valjda trebalo znati.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#4441 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klixo »

Nepass wrote:Smeta bus jer uzima 3 parking mjesta, smeta jelka za novu godinu jer po onoj bljuzgi moras na cestu silaziti. Sa djecijim kolicima moras po cesti hodati.
Prosli sff je cijelu cestu zauzeo, blokira haustore pa moras izmedju stolova se gurati.

Mislim gdje je logika da se trotuar koristi kao basta?!
Meni je tamo ekstra.
Nikom normalnom ono ne smeta osim cjepidlakama i zavidnicima.
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#4442 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by GaRGa »

nikom normalnom ne smeta basta na trotoaru ? haj ti nazad u pecinu....
Yahweh
Posts: 244
Joined: 25/04/2014 21:24
Location: See the shadow? Well, that's not anyone that you're expecting.

#4443 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Yahweh »

Mogu li ja raspaliti rostilj na balkonu? Kome normalnom bi roštilj smetao :roll:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4444 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by supercali »

GaRGa wrote:nikom normalnom ne smeta basta na trotoaru ? haj ti nazad u pecinu....
Ne smeta ako je trotoar sirok 15 metara
Tamo je metar i nesto i jos kad nabije stolove stolice nema ga i necu da se provlacim pored auta dok hodam
mokhac
Posts: 433
Joined: 02/06/2012 21:15

#4445 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mokhac »

Ispred lanža neku noć idem autom i morao sam sačekat da konobar naplati liku na sred ulice pa da prođem. To, naravno, nikom normalnom ne smeta što reče ovaj gore. Samo nama nenormalnim smeta i mislimo da nije lijepo tako, da se treba poštovat neki, pa makar i hipotetički red.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#4446 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klixo »

mokhac wrote:Ispred lanža neku noć idem autom i morao sam sačekat da konobar naplati liku na sred ulice pa da prođem. To, naravno, nikom normalnom ne smeta što reče ovaj gore. Samo nama nenormalnim smeta i mislimo da nije lijepo tako, da se treba poštovat neki, pa makar i hipotetički red.
Lanz i nekako ,al zasto cheers ? Na drugom kraju ulice gdje je cheers 20 stolova u basti.
95% prodje onako kraj lanza da bude vidjen.
GaRGa wrote:nikom normalnom ne smeta basta na trotoaru ? haj ti nazad u pecinu....
Mater nek ti ide tamo.

Smeta mozda starijim ljudima , omladini cisto sumnjam.
Ako je problem 7 dana u godini na jbnom trotoaru :-)
Last edited by klixo on 15/08/2016 11:08, edited 1 time in total.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#4447 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Denisova kafana je bila pocela uzimati prevelik danak za pjesake. Mislim na launge.
Budimo realni nije bilo sanse da se normalno prodje tuda pjeske. Stvarno nemam mista protiva ali unutar nekih normalnih gabarita. Jednom sam prolazio autom a ispred mene je taksisti spotakla se cura sa stolice na cestu. Sam bog je spasio da je karambolkom ne fisn u glavu. izletili smo iz auta jer su ljudi mislili da je opalio. taksista srednjih godina j bukvalno sjedio na trotoaru i tresao se. Bukvalno su stolice i stolovi poredani bili na rubu trotoara.
A strosmajerova je prica za sebe. U zadnjem periodu je bila pretvorena u jednu veliku turbo folk kafanu. Od pocetka do kraja.
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#4448 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by GaRGa »

klixo wrote:
mokhac wrote:Ispred lanža neku noć idem autom i morao sam sačekat da konobar naplati liku na sred ulice pa da prođem. To, naravno, nikom normalnom ne smeta što reče ovaj gore. Samo nama nenormalnim smeta i mislimo da nije lijepo tako, da se treba poštovat neki, pa makar i hipotetički red.
Lanz i nekako ,al zasto cheers ? Na drugom kraju ulice gdje je cheers 20 stolova u basti.
95% prodje onako kraj lanza da bude vidjen.
GaRGa wrote:nikom normalnom ne smeta basta na trotoaru ? haj ti nazad u pecinu....
Mater nek ti ide tamo.

Smeta mozda starijim ljudima , omladini cisto sumnjam.
Ako je problem 7 dana u godini na jbnom trotoaru :-)
nebi se ti nasao uvjedjenima da ja nisam upravu...
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#4449 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by GaRGa »

supercali wrote:
GaRGa wrote:nikom normalnom ne smeta basta na trotoaru ? haj ti nazad u pecinu....
Ne smeta ako je trotoar sirok 15 metara
Tamo je metar i nesto i jos kad nabije stolove stolice nema ga i necu da se provlacim pored auta dok hodam
haj ba bubuljicar prodji me se... glup si...
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#4450 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

Yahweh wrote:Mogu li ja raspaliti rostilj na balkonu? Kome normalnom bi roštilj smetao :roll:
koga bi pozvao na roštilj ne bi mu sigurno smetalo. :D
Post Reply