Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#376 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Bodkin »

Sve je do ljudi naravno. Uzmi ove sitne probleme koje se rjesavaju stelama. Dakle gluposti najvece od cekamja 10 minuta u redu za papir u opstini. Svi koji mogu nazovu nekoga ili stanu u red za rvi ili sta vrc. Za glupost najobicniju od 10 min. Svi zure i nesto zavrsavaju, a niko ne radi. Kako onda biti posten kad se radi o miliona ili prilagodjavanju novom sistemu
sumirprimus
Posts: 81649
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#377 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by sumirprimus »

naĆi i pred olimpijadu se moralo ukazivat ljudima na hrakce?
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#378 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by OldMayor »

oridjidji wrote:Ne kontam nesto kriticare Sarajeva, Sarajevo je sramota sto je takvo kakvo je, pa se porede sa Ljubljanom, Berlinom, Londonom, Tokijom, Hong Kongom, pa nije ovo 1945 pa da su Sarajlijama iste polazne tacke sa pomenutim prijestolnicama.

Trebam li ovdje postavljati link kako je Sarajevo izgledalo 1996, kako izgleda danas, da bi nekome ko se nasadio na Sarajevo razbijao pretpostavke da je Sarajevo moglo biti bolje nego sto je danas.

U jednoj drzavi koja je do rata grcala u inflaciji i u privrednim problemima do grla, a nakon rata u gorim problemima od tih jer mnogo toga sto je nekada vrijedilo je poruseno, unisteno, opljackano, trazi se od Sarajeva da bude bolje nego ono staro nekada i bolje od prijestolnica nekih srecnijih zemalja. E pa jbg, budimo malo realni...

Ne znam kad si zadnji put bio na Dobrinji, a pretpostavljam da govoris o kucama preko puta Kiki praonici i kucama na kojima je pisalo "welcome to Sarajevo", kada govoris o izrasetanoj Dobrinji. Stup je takav radi pijace koju niko nikada nije ni pokusao da iseli odavdje. Rajlovac i neke druge prilazu gradu ne treba ni pominjati, zna se ko je i kako gradio tako i u kojem periodu, te koliko se izgradilo kuca koje su poslje prosle kroz proces legalizacije... Ko bi ih i rusio, zna da bi bez doma ostavio na hiljade ljudi, a grad bi pretvorio u jos vece mjesto sirotinje...
Ne, nego govorim o zgradama na dvici npr. koje su izresetane, i to bas zgrada odmah do semafora kod Kedasa je bas izresetana.

Ova sva opravdanja koja pises su obicna suplja, ok mi jesmo imali rat, ali to je bilo prije 20 godina. Ajmo malo biti i realni. Sto se tice ekonomije, pa mnoge zemlje su se suocavale i sa gorim stanjem, pa danas cvjetaju, Svedska, Irska, Finska itd.

I vjeruj mi ni rat nije napravio stete, koliko je napravilo vodstvo koje nas je vodilo od 96 pa i dan danas nas vodi. Kupe audija od 150.000 eto ti para da sredis barem dvije zgrade, barem da ih zakrpis i okrecis, a koliko je tih audija, pasata kupljeno...

Mislim, evo na prvu gledam Amir Zukic novi ministar obrta i poduzetništva :-) :run: Sta dalje pricati,

Iliti...
Image
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#379 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Hajvan »

eh. evo doalzi proljece veceras..
umjesto da šupljirate ovdje-. metlice, lopatice i grabljice u ruke - i hajmo lagano čišćenje oko zgradica …
al qurko, niste vi taj soj ljudi, nij to vaš poso, što biste vi to kad nece kona s treceg sprata…
sve go šupak ovdje.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#380 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by karanana »

necu da cistim kad ce za 5 minuta neko doci i ponovo baciti i kesu i papir i plasticnu flasu i konzervu. nema svrhe.
jkp rad radi dobar posao, smece se odvozi svaki dan, ljudi metu ulice, trotoare, ali dzaba opet je prljavo jer dodje cigo pa istrese kontejner na ulicu i prebire, onda dodju cuke i vrane pa raznesu a u medjuvremenu jos par seljobera baci smece na ulicu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#381 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Hajvan »

Lažeš?! :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#382 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by uglavnomja »

Hajvan wrote:eh. evo doalzi proljece veceras..
umjesto da šupljirate ovdje-. metlice, lopatice i grabljice u ruke - i hajmo lagano čišćenje oko zgradica …
al qurko, niste vi taj soj ljudi, nij to vaš poso, što biste vi to kad nece kona s treceg sprata…
sve go šupak ovdje.

pogresan pristup ... nije to elementarna nepogoda da narod zajedno sanira

treba sankcionistati i educirati ljude. kazna po dzepu je nakbolji udzbenik :D


mozda se neko sjeca spotova prije olimpijade, na fol lik baci papir, a neko ga pokupi:
ovo je tvoje
meni to ne treba
ne teba ni ovom gradu
....

ima li jos onih eko policajaca :-)
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#383 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Naslovnica »

karanana wrote:necu da cistim kad ce za 5 minuta neko doci i ponovo baciti i kesu i papir i plasticnu flasu i konzervu. nema svrhe.
jkp rad radi dobar posao, smece se odvozi svaki dan, ljudi metu ulice, trotoare, ali dzaba opet je prljavo jer dodje cigo pa istrese kontejner na ulicu i prebire, onda dodju cuke i vrane pa raznesu a u medjuvremenu jos par seljobera baci smece na ulicu.
Upravo tako.
Nije poenta da ću ja izaći i očistiti, poenta je da se stanovništvo treba obrazovati (i kažnjavati) da ne baca smeće.
Gledam dječurlija ispred škole, većina ih pojede čips i baci kesicu, strašno je kako se to ležerno radi.
Moja djeca su naučena kako se poštuje priroda i kako se ponaša, šta se radi, a šta se ne smije raditi.
Ponašanje se nosi od kuće, shodno tome - većina ovih koji se ponašaju kako ne treba i rade stvari koje ne bi smjeli - to donose iz kuće, znači slika i prilika svojih roditelja. I to će ponašanje prenijeti i na svoju djecu, i tako generacijama.
Ja svoju djecu upisujem na Njemački (Geteoc institut), i lagano u Austriju ili Njemačku, ovdje im svijetle budućnosti u ovakvoj malograđanštini i bezakonju nema.
Nažalost.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#384 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by VjecitiStudent »

uglavnomja wrote:
Hajvan wrote:eh. evo doalzi proljece veceras..
umjesto da šupljirate ovdje-. metlice, lopatice i grabljice u ruke - i hajmo lagano čišćenje oko zgradica …
al qurko, niste vi taj soj ljudi, nij to vaš poso, što biste vi to kad nece kona s treceg sprata…
sve go šupak ovdje.

pogresan pristup ... nije to elementarna nepogoda da narod zajedno sanira

treba sankcionistati i educirati ljude. kazna po dzepu je nakbolji udzbenik :D


mozda se neko sjeca spotova prije olimpijade, na fol lik baci papir, a neko ga pokupi:
ovo je tvoje
meni to ne treba
ne teba ni ovom gradu
....

ima li jos onih eko policajaca :-)
Ima kako da nema, uredno i neradno na budžetu, unutar radne brigade "Parka" od čak tri stotine zaposlenih.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#385 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Hajvan »

Hajvan wrote: sve go šupak ovdje.
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#386 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Naslovnica »

VjecitiStudent wrote:
uglavnomja wrote:
Hajvan wrote:eh. evo doalzi proljece veceras..
umjesto da šupljirate ovdje-. metlice, lopatice i grabljice u ruke - i hajmo lagano čišćenje oko zgradica …
al qurko, niste vi taj soj ljudi, nij to vaš poso, što biste vi to kad nece kona s treceg sprata…
sve go šupak ovdje.

pogresan pristup ... nije to elementarna nepogoda da narod zajedno sanira

treba sankcionistati i educirati ljude. kazna po dzepu je nakbolji udzbenik :D


mozda se neko sjeca spotova prije olimpijade, na fol lik baci papir, a neko ga pokupi:
ovo je tvoje
meni to ne treba
ne teba ni ovom gradu
....

ima li jos onih eko policajaca :-)
Ima kako da nema, uredno i neradno na budžetu, unutar radne brigade "Parka" od čak tri stotine zaposlenih.
Uglavnom ih viđam da sjede, piju i jedu u Veneri, ili u granapu nešto kupuju, s guza na guz, gledaju kako da im prođe vrijeme...
Eko policija je ubleha, samo takva. Lijepo zamišljeno, ali realizacija 0 poena.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#387 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by int21 »

A koliko ste puta nazvali eko policiju? Prijavili komsiju za supacko parkiranje? Prijavili bilo kakvu nepravilnost?

Kad je kod mene u ulazu seljancura sarala lift karminom, ja sam ostavio poruku da cu je uhvatiti i prijaviti za svu stetu u liftu,ogrebotine, razbijene sijalice. Fino gospoja prestala. Mozda bi i gore sta napravio da sam je uhvatio, ali mala napomenica popravi stanje.

Neki dan komsija u pola 11 galami, dernja se po stanu, dijete mi nemoze spavati. Prvi put kad ga srenem recicu mu da cu zvati policiju i to dva puta, tako da mu je kazna zagarantovana.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#388 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Hajvan »

Na poslovima održavanja zelenih površina, čistoće gradskih ulica i odvozu smeća, u super prljavom Sarajevu i četiri puta većoj i čistoj Barceloni radi skoro isti broj zaposlenih - oko 1200.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#389 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by holowey »

Hajvan wrote:Na poslovima održavanja zelenih površina, čistoće gradskih ulica i odvozu smeća, u super prljavom Sarajevu i četiri puta većoj i čistoj Barceloni radi skoro isti broj zaposlenih - oko 1200.
akcenat je na podvucenoj rijeci...u barseloni fakat rade...kod nas, pola tih je u upravi, druga polovina tu i tamo nesto i radi...ali ne stize da pokupi iza stoke koja prlja...ciscenje i odrzavanje kod nas je sizifov posao...

s druge strane, ne znam kako je u barseloni, ali kod nas su odvojene firme za odrzavanje zelenih povrsina (park) i cistocu (rad)... tvoj podatak o broju zaposlenih se odnosi na obje firme ili samo na jednu od njih?

u barseloni platis kaznu kad bacis otpad gdje mu nije mjesto, a kod nas?
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#390 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by neki »

Kad bi počeli naplaćivati kazne za bacanje smeća po ulici isti likovi na ovom forumu bi počeli kukati kako država na njima puni budžet...
Zar nije jasno u čemu leži problem..
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#391 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by int21 »

neki wrote:Kad bi počeli naplaćivati kazne za bacanje smeća po ulici isti likovi na ovom forumu bi počeli kukati kako država na njima puni budžet...
Zar nije jasno u čemu leži problem..
Neki bi. Na meni nebi napunili ni marke budzeta ako bi cekali da bacm smece ili hraknem na ulicu.

Ja se zalazem za kaznu teskog rada za one koji bacaju smece na ulicu. Tako bi bilo manje smeca, a za dosta teskih poslova bi imao radnu snagu.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#392 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by razonoda »

Veliki broj gradjana ide petkom na djumu --mozda bi bilo dobro da umjesto --nemojte jesti pashcetinu, bude --nemojte zagadjivati okolinu. Narod slusa i prati.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#393 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Hajvan »

razonoda wrote:Veliki broj gradjana ide petkom na djumu --mozda bi bilo dobro da umjesto --nemojte jesti pashcetinu, bude --nemojte zagadjivati okolinu. Narod slusa i prati.
Puno očekuješ od priučenih hođa/imama.


---------

U Sarajevu postoje dvije službe komunalnih eko redara u dva kantonalna komunalna javna preduzeća, Parku i Radu, u kojima je ukupno zaposleno 58 eko redara.
I pored ovolikog smeća i općeg nereda u gradu, posla je toliko malo da sarajevski eko redar podnosi prijavu u prosjeku tek svakog desetog dana.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#394 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by OldMayor »

Problem je sto se kod nas brzo odustane od bilo cega. I to narod zna. I dobro koristi.

Evo npr. stupska petlja, policija bila nekoliko mjeseci, kaznjavali i odustali. Koliko sam primjetio vise ih nema, mozda se varam. Je li to oni misle da su ljudi 'naucili'. E pa nisu, jer i dalje pretrcavaju. Skontali su i ljudi, nema vise drotova, boli na qrac mozemo po starom.

Brate, postavi drota i nek kaznjava 24/7 pa ako treba dvije godine, nek dvije godine cumura i kaznjava. Ako nista navuce para sebi i u budzet. A svaki dan moze uzet milju komotno.

Ili ono ruglo nedjeljom, ej ulaz u glavni grad, znaci tek napravljen put, sve fino ograda, i jeste probali proci nedjeljom tamo. Prvo sto bagra hoda cestom ko da im je dnevni boravak, i jos te ono opasno gleda kad mu svirnes sto hoda posred ogradjene magistrale, ono ko sta hos koji qrac. I auta kod wise npr stoje da mogu gamad da prodju. :shock: Automobili prave polukruzno skretanje, otvorili sebi onaj dio ondje i skrecu tamo prema pijaci :shock: znaci krse jedno hiljadu saobracajnih pravila, policija 100m dalje gleda, zdere cevape, sta li vec... :?

Na Dobrinji i Mojmilu parkizni zjape prazni, autmobili u ulazima parkirani. Prica mi haver, garaza mu pored zgrade PRAZNA, automobili po trotoaru, putu. Zasto. Pa garaze - 70 KM! Pa ko moze izdvojiti 60-70 KM danas za garazu! Pa jebemu majku snizi cijenu garaze na 25 KM, dovedi 50 policajaca i nek kaznjavaju sve redom dok bagra ne pocne parkirati ili u garazi ili po parkingu. Jer ako ti je garaza ispunjena 10%, helou, mozda ti je jebeno PRESKUPA!!! Napravi studiju, vidi koliko bi raja htjela platit, analiziraj...Zar nije bolje 300 autmobila po 30 KM, nego 50 automobila po 60 KM? I onda fino opet, ako treba dvije godine, a nek dvije godine hodaju i kaznjavaju, djubrad ce vec naucit.

Na mojmilu parking ko pola stadiona prazan, boji se raja kazu kradu. Pa jeboga otac osvijetli ga malo bolje, postavi 10 kamera. To je brat bratu 2000 KM. Je li nema opstina toliko novca? Obezbjedi, osiguran i raja ce koristit. Neces da koristis, e pa fino opet onih 50 drotova zovnes i nek pisu. I nema tog onda gradjanina koji ce rec nesto za parking, moze samo reci mrsko mi tu parkirati. E onda fino mene, drota, nacelnika za to boli neka stvar.

Tako je u normalnim zemljama, al kakvi ovi nasi nehljebi samo nije njihova nadleznost. Stagod ti njih pitas u opstini, nije to nase, obrati se tamo, obrati se vamo i uvuku te ukrug zamanta ti se.
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#395 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by XeuX »

Za ovo su krivi brđani koji su sišli sa brda i donijeli svoje manire.Sarajevo nema više ni 10% svog predratnog stanovništva,neki su poginuli u ratu a neki pobjegli iz zemlje.Ovo nije grad već samo poveće selo.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#396 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by razonoda »

XeuX wrote:Za ovo su krivi brđani koji su sišli sa brda i donijeli svoje manire.Sarajevo nema više ni 10% svog predratnog stanovništva,neki su poginuli u ratu a neki pobjegli iz zemlje.Ovo nije grad već samo poveće selo.
:-) Ne znam da li sve treba pripisati --brdjanima koji su doslji sa sela. Ako odes u neko selo -- vidjet ces da nema smeca oko kuca, manje vise sve je uredno.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#397 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by aktivacija »

Sarajevo je, nazalost, obicna kasaba, samo vece povrsine.
Olicenje neukusa u gradnji i prostornom uredjenju. Za neke dozvole izdate "urbanistickim planom" bi neke u zatvor trebalo poslati.
Po meni, najveci problem svog tog kiča i gradjevinskog turbofolka je lose uredjeno skolstvo i nastavni kadar.
Djeca vise nisu djaci, nit nastavnici ucitelji. Od malih nogu se proizvode neuki, lijeni, bezobrazni narastaji, kojima nista nije ni sveto ni bitno.
Ucitelji do 4og razreda ne mogu da se nose sa danasnjom djecom. Naravno, i sami polupismeni, dosadni i neinovativni, nemaju sta ni da ponude djeci po pitanju nauke i odgoja.
O nasim univerzitetima ne vrijedi ni govoriti. Dno i odron su rijeci u kojima je sve receno.
Svi se zale da vise nema "pravih" sarajlija. Pa gdje su? Pobjegli? Ošli u BG? Ali mislim da nije to sav problem. Ljudi vidjeli svijeta i ne zele u rupu da se vrate. A i gdje? Bistrik? Vratnik? Čuka do čuke. Ni uspinjaca tu ne pomaze.
Sva kultura se svela na pustanje stranih filmova u kinu i tome dali ime "festival". Drc festivala i govana. Parada pedra i komplexaša. Sarajevo NE NUDI nista svoje. Samo tudje, prepakovano. I to lose prepakovano.
Izletista i znamenitosti...sramota.
Itd itd...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#398 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by Hajvan »

kloc.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#399 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by edo_79 »

bach wrote:Kaže ovako
Konsultantska firma Mercer objavila je novu rang listu svjetskih gradova po kvaliteti življenja. I dok je Beč prvi na listi, glavni grad naše zemlje, Sarajevo, zauzima tek 161. poziciju.

Na listi se našlo 230 gradova, piše britanski Telegraph.
U regionu je najbolje rangirana Ljubljana na 75. mjestu, zatim Zagreb na 97., Beograd je 141., a Skoplje se nalazi na 159. mjestu Mercerove liste. Sarajevo je, dakle, grad najgoreg življenja u regionu i jedan od najgorih u Evropi.

Beč je odnio pobjedu ispavši ponajbolji u 10 kategorija ocjenjivanja, u kojima je bilo 39 faktora po kojima se ocjenjivalo koji grad u svijetu nudi najbolju kvalitetu života. Najgore rangirani grad je Bagdad.
http://radiosarajevo.ba/novost/182110/i ... -u-svijetu

Ne pale više priče "Sarajevo dragulj Evrope", "Sarajevo kulturni centar Evrope", "Sarajevo most između istoka i zapada", "Sarajevo najveće gradilište u Evropi"... Evropa i svijet tu priču ne puše više...

Treba pogledati istini u oči i reći. Sarajevo je prašnjava, siromašna, opana rupetina u kojoj ni osnoven komunalane usluge ne funkcioniraju.

Sarajevo je opasan grad u čijem najužem središtvu, u pola dana noževima naoružani razbojnici pljačakaju građene.

Sarajevo je siromašan grad sa malim plaćama, lošim uslovima za bizns i ogromnim brojem nezaposlenih.
Sarajevo je grad loše infrastrukture, nema vode u centru grada iza ponoći.

Sarajevo je prljav grad, smeće je posvuda, orakova nema ili su neuredni.

Sarajevo je zagušen grad u kojem se raspao sistem javnog gradskog prijevoza.

Sarajevo je grad sa najzagađenijim zrakom u zimskim mjesecima.

Sarajevo je grad u kojem kultura skoro nikoga ne zanima i grad nema šta ponuditi turistiam, zatvoren muzej...

Grad nekulture, korumpiranih političara, razbojnika i lopova, grad smeća, siromaštva i divljih naselje...

Olimpijada je bila davno...

Ko je kriv jer je Sarajevo proglašeno jednim od najgorih gradova Evrope. Goro je sami Napulj, vjerujem ...
Malo si ga pretjer'o ovdje care, ako je Sarajevo grad s malim plaćama šta je onda sa recimo..... Maglajem .... mi onda plaće ni nemamo jelte?
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#400 Re: Sarajevo- najgori grad na Balkanu ili Sarajevo je rupa od grada ili car je go

Post by edo_79 »

XeuX wrote:Za ovo su krivi brđani koji su sišli sa brda i donijeli svoje manire.Sarajevo nema više ni 10% svog predratnog stanovništva,neki su poginuli u ratu a neki pobjegli iz zemlje.Ovo nije grad već samo poveće selo.
Jarane nećemo se vrijeđati, u selu nećeš vidjet bruku manekena i manekenki kako ćejfe kafu po cijeli dan, jer se nema vremena za sviranje qrcu po cijeli dan ... Ti treba da se nakloniš pojedinim brđanima, jer imaju manira i obraza više nego tvoji sadašnji ''građani'' koji te lopatom ono ''lagano uzimaju prosipajući ti priču seljaci vaki seljaci naki ......
Post Reply