Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2051 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 21/07/2022 19:50 Bio je ne'dje taj Erol i prije rata.
moguce ,al nisam jeo prije rata kod njega ,bio je iza as-a,na parkingu, grill u opelovom blitz kamionu s pocetka 70-ih ,tu smo se trovali redovno :lol:
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#2052 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/07/2022 19:53
NediM17 wrote: 21/07/2022 19:50 Bio je ne'dje taj Erol i prije rata.
moguce ,al nisam jeo prije rata kod njega ,bio je iza as-a,na parkingu, grill u opelovom blitz kamionu s pocetka 70-ih ,tu smo se trovali redovno :lol:
To je taj. :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2053 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 21/07/2022 19:54

To je taj. :thumbup:
nesto se ne sjecam da se zvao erol :roll:
uoci samog rata taj iz kombija se prebacio u onu vecu ,bijelu trafiku na istom mjestu,kombi je odvucen tada..a poslije rata je erol bio tamo preko ulice gdje je bila gvozdjara i boje i lakovi...
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#2054 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by NediM17 »

E jebes ga, bio je ne'dje tu i prije rata taj Erol.
Stigle godine, demencija. :mrgreen:
Sjeca li se ko cevabdzinice negdje otprilike na lokaciji danasnje zgrade "Loris" i zgrade gdje je Palma.
Kiosk limeni bio.
User avatar
Haris033
Posts: 3824
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2055 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Haris033 »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/07/2022 19:49
Haris033 wrote: 21/07/2022 19:42 Ne znaju ovdje neki da su najbolji hamburgeri bili prije rata. Burger King (kopija), Gurman, Ekonomija..
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
spomenuo bih i poslijeratni grill erol preko puta as-a na socijalnom :thumbup:
Moze i Erol 👍
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#2056 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mali_balon »

Danas spucah u kantini obicn burger 7km opravdava cijenu i kvakitet....preporuka
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10455
Joined: 27/04/2021 22:52

#2057 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tramvajtrojka »

jeste li mogli na klupi zaspati na sred alipasinog tad nakon tih burgera prije rata :oops: :oops: :oops:

jbt ljudi ce kukati i pricati jednu te istu pricu dok ne umru kako je trebalo zalediti Sarajevo u vremenu 1985-90 :lol: :lol: i kako nista nema bolje od toga niti ce biti a jeli hranu iz grilova ala tale :lol: :run:
User avatar
oldtajmer
Posts: 4858
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2058 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by oldtajmer »

tramvajtrojka wrote: 21/07/2022 21:29 jeste li mogli na klupi zaspati na sred alipasinog tad nakon tih burgera prije rata :oops: :oops: :oops:

jbt ljudi ce kukati i pricati jednu te istu pricu dok ne umru kako je trebalo zalediti Sarajevo u vremenu 1985-90 :lol: :lol: i kako nista nema bolje od toga niti ce biti a jeli hranu iz grilova ala tale :lol: :run:
jbg tad je hamburger imao dusu a danas je sve tek obicni galofak :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10455
Joined: 27/04/2021 22:52

#2059 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tramvajtrojka »

oldtajmer wrote: 21/07/2022 21:34
tramvajtrojka wrote: 21/07/2022 21:29 jeste li mogli na klupi zaspati na sred alipasinog tad nakon tih burgera prije rata :oops: :oops: :oops:

jbt ljudi ce kukati i pricati jednu te istu pricu dok ne umru kako je trebalo zalediti Sarajevo u vremenu 1985-90 :lol: :lol: i kako nista nema bolje od toga niti ce biti a jeli hranu iz grilova ala tale :lol: :run:
jbg tad je hamburger imao dusu a danas je sve tek obicni galofak :D
al nikad mi nece biti jasna idealiziranje tog vremena toliko isto kao dns u pet deka , isti su i tad problemi bili kao dns cak mozda i izrazeniji nije npr ap dobilo reputaciju nakon rata nego u to zlatno doba , isto tako sitiacija u drzavi je bila cak i gora nego sada od inflacija do nedostatka osnovnih životnih stvari, jedino sto svi kmece za tim vremenima sto im je to bilo vrijeme mladosti pa se sve cinilo idealnim
User avatar
Haris033
Posts: 3824
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2060 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Haris033 »

tramvajtrojka wrote: 21/07/2022 21:38
oldtajmer wrote: 21/07/2022 21:34

jbg tad je hamburger imao dusu a danas je sve tek obicni galofak :D
al nikad mi nece biti jasna idealiziranje tog vremena toliko isto kao dns u pet deka , isti su i tad problemi bili kao dns cak mozda i izrazeniji nije npr ap dobilo reputaciju nakon rata nego u to zlatno doba , isto tako sitiacija u drzavi je bila cak i gora nego sada od inflacija do nedostatka osnovnih životnih stvari, jedino sto svi kmece za tim vremenima sto im je to bilo vrijeme mladosti pa se sve cinilo idealnim
U odnosu na danas, po mnogo čemu bi se moglo reći da je bilo i više nego idealno.. :izet:
Da li debelo ćufte po tebi mjerilo nekog boljeg života danas u odnosu na vrijeme prije rata?
Pretp. da si generacija rođena poslije rata, a to onda znači da ne možeš da razumiješ o čemu pričamo..
I objektivno, standardni hamburgeri su mnogo, mnogo ukusniji od ovih tzv burgera, koji su baš junk food!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2061 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

tramvajtrojka wrote: 21/07/2022 21:29 jeste li mogli na klupi zaspati na sred alipasinog tad nakon tih burgera prije rata :oops: :oops: :oops:

jbt ljudi ce kukati i pricati jednu te istu pricu dok ne umru kako je trebalo zalediti Sarajevo u vremenu 1985-90 :lol: :lol: i kako nista nema bolje od toga niti ce biti a jeli hranu iz grilova ala tale :lol: :run:
decko,fulio si ti cijeli internet...
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#2062 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kox »

E čuj hamburger iz prijeratnog Burger Kinga bio vrh. Prilog bila pavlaka, baš mi je ostala u sjećanju kao prst u oko. Moguće da je i ajvar bio.
Urazumite se ljudi :lol: Ukusi se razlikuju ali Boga mi vas nostalgija pere.
A Erol je ako se ne varam prije rata bio pored današnje pekare As na Socijalnom, preko dvije glavne ulice u odnosu na As samoposlugu, današnji Hoše.
Last edited by kox on 21/07/2022 22:23, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2063 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

kox wrote: 21/07/2022 22:19 E čuj hamburger iz prijeratnog Burger Kinga bio vrh. Prilog bila pavlaka, baš mi je ostala u sjećanju kao prst u oko. Moguće da je i ajvar bio.
Urazumite se ljudi :lol: Nostalgija pere.
A Erol je ako se ne varam prije rata bio pored današnje pekare As na Socijalnom, preko dvije ulice u odnosu na As samoposlugu, današnji Hoše.
kad se tako dobro sjecas de nam reci u kojem to hamburgeru prije rata nije bila pavlaka i ajvar ?? i od cega se pravi ovaj sad sos sto stavljaju ???
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#2064 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kox »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/07/2022 22:23
kox wrote: 21/07/2022 22:19 E čuj hamburger iz prijeratnog Burger Kinga bio vrh. Prilog bila pavlaka, baš mi je ostala u sjećanju kao prst u oko. Moguće da je i ajvar bio.
Urazumite se ljudi :lol: Nostalgija pere.
A Erol je ako se ne varam prije rata bio pored današnje pekare As na Socijalnom, preko dvije ulice u odnosu na As samoposlugu, današnji Hoše.
kad se tako dobro sjecas de nam reci u kojem to hamburgeru prije rata nije bila pavlaka i ajvar ?? i od cega se pravi ovaj sad sos sto stavljaju ???
Stvarno ne znam odgovor ni na jedno od postavljenih pitanja. Osnovni sos za hamburger je valjda pomiješana majoneza, kečap i senf ali ih danas ima raznoraznih. Brate meni ne ide pavlaka u hamburger nikako. Ja se malo šalim, ukusi se razlikuju ali čini mi se da je danas izbor veći a i bolji.
Živjeli smo blizu Burger Kinga pa smo često uzimali hambaše tamo iako su meni tada mnogo draži bili hot dogovi sa ajvarom, pogotovo u kiosku na Pofalićima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2065 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

kox wrote: 21/07/2022 22:26
Stvarno ne znam odgovor ni na jedno od postavljenih pitanja. Osnovni sos za hamburger je valjda pomiješana majoneza, kečap i senf ali ih danas ima raznoraznih. Brate meni ne ide pavlaka u hamburger nikako. Ja se malo šalim, ukusi se razlikuju ali čini mi se da je danas izbor veći a i bolji.
pavlaka i kecap ili pavlaka i ajvar umuceni to je sos
ne ide ti ,a pojeo si je u neznanju koliko hoces :lol:
ja ,a i haris smo se vjerovatno referisali na ukus mesa/snicle u hamburgeru,ostali dodaci su relativni...
User avatar
Haris033
Posts: 3824
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2066 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Haris033 »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/07/2022 22:23
kox wrote: 21/07/2022 22:19 E čuj hamburger iz prijeratnog Burger Kinga bio vrh. Prilog bila pavlaka, baš mi je ostala u sjećanju kao prst u oko. Moguće da je i ajvar bio.
Urazumite se ljudi :lol: Nostalgija pere.
A Erol je ako se ne varam prije rata bio pored današnje pekare As na Socijalnom, preko dvije ulice u odnosu na As samoposlugu, današnji Hoše.
kad se tako dobro sjecas de nam reci u kojem to hamburgeru prije rata nije bila pavlaka i ajvar ?? i od cega se pravi ovaj sad sos sto stavljaju ???
Pa ajvar je mnogo skuplja varijanta :lol: i manje kvarljiva od ovih kecapa, senfa i majoneza, što ih u kantama kupuju..
Faširane šnicle iz domaće kuhinje su mi 10x ukusnije od ovih tzv burgera. Bar znam šta sam pojeo.. :izet:
Last edited by Haris033 on 21/07/2022 22:33, edited 1 time in total.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#2067 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kox »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/07/2022 22:31
kox wrote: 21/07/2022 22:26
Stvarno ne znam odgovor ni na jedno od postavljenih pitanja. Osnovni sos za hamburger je valjda pomiješana majoneza, kečap i senf ali ih danas ima raznoraznih. Brate meni ne ide pavlaka u hamburger nikako. Ja se malo šalim, ukusi se razlikuju ali čini mi se da je danas izbor veći a i bolji.
pavlaka i kecap ili pavlaka i ajvar umuceni to je sos
ne ide ti ,a pojeo si je u neznanju koliko hoces :lol:
ja ,a i haris smo se vjerovatno referisali na ukus mesa/snicle u hamburgeru,ostali dodaci su relativni...
A i to je moguće, samo mi je u Burger Kingu baš onako dominirala okusom :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2068 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

kox wrote: 21/07/2022 22:33
A i to je moguće, samo mi je u Burger Kingu baš onako dominirala okusom :)
meni je recimo bio bolji hot dog u burger kingu :-D

evo nadjoh erola ,na istom mjestu je bio i poslije rata .
Image
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#2069 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kox »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/07/2022 22:35
kox wrote: 21/07/2022 22:33
A i to je moguće, samo mi je u Burger Kingu baš onako dominirala okusom :)
meni je recimo bio bolji hot dog u burger kingu :-D

evo nadjoh erola ,na istom mjestu je bio i poslije rata .
Image
Meni su inače hot dogovi sa ajvarom tada bili vrh. Ovo desno je današnja pekara As ili As 3 kako se već zove.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10455
Joined: 27/04/2021 22:52

#2070 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tramvajtrojka »

Image
Image

jos da nostaligicari za vremenima spavanja na klupi, kazu da je ovo bolje i ukusnije nego ijedna milka il neka bolja cokolada :lol: :lol: i kraj kljucaj forum vadi oslobodjenje iz 80tih :mrgreen:
User avatar
Haris033
Posts: 3824
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2071 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Haris033 »

tramvajtrojka wrote: 21/07/2022 22:48 Image
Image

jos da nostaligicari za vremenima spavanja na klupi, kazu da je ovo bolje i ukusnije nego ijedna milka il neka bolja cokolada :lol: :lol: i kraj kljucaj forum vadi oslobodjenje iz 80tih :mrgreen:
Ti se bas trudis da budes duhovit? 🤔
Btw, šta ti znači to “kljucaj”? 🤔
Milka, Toblerone, Bajadera, Griote, Kinder Lada (taj ukus nećeš nikada probati :sad: ), Kinder überraschung, Haribo.
Sve se to konzumiralo u vrijeme, kako ti kažeš “oslobođenja 80-tih”.
Kraš, Zvečevo, Kandit, Takovo, Sarabon…
Nemoj, ba, više da pričamo o nečemu što nisi živio..
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10455
Joined: 27/04/2021 22:52

#2072 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tramvajtrojka »

Haris033 wrote: 21/07/2022 23:23
tramvajtrojka wrote: 21/07/2022 22:48 Image
Image

jos da nostaligicari za vremenima spavanja na klupi, kazu da je ovo bolje i ukusnije nego ijedna milka il neka bolja cokolada :lol: :lol: i kraj kljucaj forum vadi oslobodjenje iz 80tih :mrgreen:
Ti se bas trudis da budes duhovit? 🤔
Btw, šta ti znači to “kljucaj”? 🤔
Milka, Toblerone, Bajadera, Griote, Kinder Lada (taj ukus nećeš nikada probati :sad: ), Kinder überraschung, Haribo.
Sve se to konzumiralo u vrijeme, kako ti kažeš “oslobođenja 80-tih”.
Kraš, Zvečevo, Kandit, Takovo, Sarabon…
Nemoj, ba, više da pričamo o nečemu što nisi živio..
pa logicno jer sve teme ste na ovom forumu nasli ismijavati u zadnjih dvadesetak godina ako nisu bile u 80tim godinama , ta ce BBI znas li kakva je sarajka bila , sta ce nam ovi kafici znas li kakve smo baste sa kariranim stolnjacima imali , sta ce nam moderna fast food mjesta umakali su nam somun u masnocu i to nam je vrh bio , sta ce nam ovakve slasticarne i kolaci znas li kakav boem i spanski vjetar su bili prije , itd itd. nema stvari koja se u ovom gradu otvorila a da je niste unistili sa komentarima o zlatnom i bajnom sarajevskom dobu :run:

jbt vrijeme prolazi dolaze nove stvari , nesto novo da se proba jok valja pljuvati to jer hej znas li kako je bilo top prije 40 godina , a surova realnost je da tad nisi mogao uzeti cokoladu kako treba zbog lose drzave
cerasus
Posts: 91
Joined: 29/11/2020 20:56

#2073 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by cerasus »

Haris033 wrote: 21/07/2022 19:42 Ne znaju ovdje neki da su najbolji hamburgeri bili prije rata. Burger King (kopija), Gurman, Ekonomija.. Standardnia pljeska, povrće, umaci i začini i samo je bila stvar ukusa koji je bio bolji.. Nijanse su odlučivale..
Ovi šahmat, burgerizmi, mame-babe burgeri su debela ćufteta ili naresci u kojima je sadržaj, Boga pitaj od čega..
Skontali ugostitelji da je bitno napraviti vizuelno što deblji “burger”, i napucati mu cijenu, a znajući da kod nas ima xy sa dubljim dzepom, koje je lako navući da kupe isti..
E, čuj onog gore, Šah Mat razvaljuje na Otoci :roll:
A Cisco, jel’ se tako zvao? Cisco food?
ZuzuTop
Posts: 393
Joined: 02/03/2022 12:44

#2074 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by ZuzuTop »

Ako nije meso debelo makar 2 cm to je za mene pljeska.
U Sarajevo makar ima nesto tolko kolko u TZ kada docem bas je uzas.
Crni Macak u onom nekakvim etnu selu ima solidne hambe.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2075 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

Bila jedna cevabdzinica u kojoj sam jeo kao mali, ma vise je to kafana, ali imali rostilj i to old-school, cevapi, sudzukice i fileti samo u ponudi.

Ja vam se kunem, meni su ti cevapi ostali u sjecanju kao neka dzenetska delicija, sa hrskavom lepinom i onim lukom u koluticima.

I najjace u svemu radi i dan danas, odem ja nakon sto godina tamo i iskreno sjebem se, ista receptura, isti izgled isto sve, ali tek onda shvatio koliko je lose ustvari, ali meni kao djetetu je to bilo nesto najljepse na svijetu.

Bolje i da nisam otisao ponovo te da sam zadrzao neku romanticarsku uspomenu na to, ali eto tako se potrefi i jednostavno, sam sebe uhvatim koliko romantiziram neke stvari da li bile vezane za hranu, da li za neka mjesta gdje sam volio piti kafu i slicno.

Uz dodatak, da ima old-school mjesta koja su stvarno zadrzala taj retro fazon, ali su i dalje dobro, npr. meni licno to je cevabdzinica Salcinovic u Zenici, retro look te isti kvalitetan ukus godinama, iako recimo Beslic u Zenici ima mnogo ljepse objekte i kvalitetnije cevape, ja opet volim ocejfit kod Salcinovica ako se nadjem u Zenici.
Post Reply