Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
daydream23
Posts: 22
Joined: 26/02/2019 15:42

#2076 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by daydream23 »

Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#2077 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by guruguru95 »

daydream23 wrote: 22/07/2022 16:41 Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
Burger Bar Skenderija :thumbup:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#2078 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by drugtito2011 »

daydream23 wrote: 22/07/2022 16:41 Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
Ja bih ti preporučio Čiko burger (Chiko food truck). Po meni ocjena 4+. Vlasnik vrlo prijatan i ljubazan. Prodaju dok imaju burgera.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2079 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

daydream23 wrote: 22/07/2022 16:41 Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
Bread & Co, ali on je malo izvučen, ali vrlo zanimljiv i jeftin. Ako ti nije žao para, Šah Mat, zatim pub Bure bez dna, Burger Bar je uvijek odličan, Mama’s Burger ima finu ponudu isto, Pirpa je isto na finoj lokaciji i vječita sigurica, Burgerija Milkman, odličan izbor, ali i skuplja opcija.
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#2080 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kio01 »

daydream23 wrote: 22/07/2022 16:41 Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
Ja bih rekao da je trenutno najpopularniji skuplji burger Sah Mat, na Otoci i Bascarsiji su. Meni su super, medju najukusnijim sigurno. Glavne dvije zalbe su cijene i velicina burgera.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#2081 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

daydream23 wrote: 22/07/2022 16:41 Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
Tale u Neđarićima, isključivo pod uslovom da si u vidno alkoholisanom stanju.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19516
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2082 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by teskeredzic_22 »

daydream23 wrote: 22/07/2022 16:41 Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
Komšo na Malti iza pošte.
Imaš parking , brzu uslugu , blizinu pošte , crkve , Merkatora i Amka , Centra za komunalne usluge...

Ipak je hambaš brza hrana.... :thumbup:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#2083 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by esso_sa »

teskeredzic_22 wrote: 22/07/2022 19:35
daydream23 wrote: 22/07/2022 16:41 Pozdrav svima, onako iz dosade dođoh na forum i kad sam vidio ovu temu među zadnjim aktivnim pomislih super, obzirom da planiram uskoro do Sarajeva, ali na zadnje dvije stranice samo komentari o prijeratnom i poslijeratnom Sarajevu i prepucavanja koje je bolje. Ako ima netko voljan da preporuči dobro mjesto za pojesti hamburger sada ,u ljeto 2022.godine, bio bih zahvalan. Do sada bih uglavnom završio u Metropolisu i zadnja dva puta u Revoluciji pa bih volio probati nova mjesta, po preporuci lokalaca.
Komšo na Malti iza pošte.
Imaš parking , brzu uslugu , blizinu pošte , crkve , Merkatora i Amka , Centra za komunalne usluge...

Ipak je hambaš brza hrana.... :thumbup:
Za Komsu sam cuo da je umro, ne znam ko to sada vodi.
Inace je bio poznat po piletini, tj.otkostenom karabatku u pola somuna i jeftinom majonezom, sakom kupusa kao prilogom :)
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 402
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#2084 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by rahmetli dedo »

nema ga do Blind Tigera, Janjeći mu je super.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25799
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2085 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Probao sam u Burgerizmu i iskreno nista posebno, barem ne za one pare! Ono je pljacka. Hamburger suh, mnogo tijesta tj. vecinom samo kiflu osjetis, meso mi je "pjeskasto", nesto kao u McDonald'su, a krompir koji dodje uz hamburger je nejestiv i grozan! Nesto kao imitacija cipsa, medjutim nedovoljno przeno, prijesan krompir dobih jebo te. :roll:

Uglavnom da je cijena 4-5 KM rekao bih OK, vrijedi, medjutim da mi "ono" naplati 11; 12 ili 15 KM e to je vec porez na budale! Ne moze ni prismrditi Sah matu, Mamasu ili Burger baru, osim sa cijenom!

Kad su ovakvi na pocetku, sta ocekivati s kvalitetom za par mjeseci... :mrgreen: Helem, nema sanse da se odrze s ovakvom cijenom i kvalitetom.

Platis ti i gore navedene poskupo, ali bar znas sta pojedes.
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#2086 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kio01 »

BHF_Manijak wrote: 24/07/2022 00:13 Probao sam u Burgerizmu i iskreno nista posebno, barem ne za one pare! Ono je pljacka. Hamburger suh, mnogo tijesta tj. vecinom samo kiflu osjetis, meso mi je "pjeskasto", nesto kao u McDonald'su, a krompir koji dodje uz hamburger je nejestiv i grozan! Nesto kao imitacija cipsa, medjutim nedovoljno przeno, prijesan krompir dobih jebo te. :roll:

Uglavnom da je cijena 4-5 KM rekao bih OK, vrijedi, medjutim da mi "ono" naplati 11; 12 ili 15 KM e to je vec porez na budale! Ne moze ni prismrditi Sah matu, Mamasu ili Burger baru, osim sa cijenom!

Kad su ovakvi na pocetku, sta ocekivati s kvalitetom za par mjeseci... :mrgreen: Helem, nema sanse da se odrze s ovakvom cijenom i kvalitetom.

Platis ti i gore navedene poskupo, ali bar znas sta pojedes.
E vidis ja mislim da je veca sansa da bude obrnuto. Nisu skroz zavrsili prostor, meni im je na obicnom crno-bijelom papiru, cini mi se da je otvoreno "na vrat na nos". Zato mislim da je veca sansa da ce se popravit s vremenom, dok se uhodaju.

Jeo sam onaj jednostavni, sa tvojim opisom se manje vise slazem. Od vlasnika sam prije jeo burger i absolutno je bio najbloji koji sam ikada pojeo, tako da sam se nadao slicnom iskustvu. Nazalost, razocarao me. U tom cjenovnom rangu definitvno je vecina ostalih bolja. Izbor sosa (spicy majoneza) mi je cudan izbor za "jednostavni" burger. Ne znam ni jedno drugo mjesto u gradu kojem je "classic" burger sa ljutim sosom. A i ukus mu je meh.

E sad, dva razloga zasto mislim da se jos nisu uhodali pa u buducnosti ocekujem bolje: Na meniju pise da je meso medium rare osim ako ne zatrazis drugacije (takvu sam kod njega i prije jeo, bilo je extra). U mom burgeru je bilo well-done. Drugo, meni je pomfrit bio predobar. Kako ga ti opisujes, cini mi se da ga je prebrzo izvadio. Tako da se meni cini da su njegovi uposlenici jos "inconsistent", sto ocekujem da ce se uskoro poboljsati.

Ne otpisujem ih jos, ali za sad slabo u mom iskustvu..
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#2087 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by last mohicans »

Ma ništa bez Nusreta. Jeo sam na mnogim stranama svijeta, ali nikad ovakav pomfrit. Nevjerovatno pun, hrskav, ne osjetis trnku ulja,jos ima ovaj neki začin koji nisam mogao odgonetnuti šta je. Hambaš ne treba komentarisati. Do prije nekoliko dana meni sa Colom i kolačem i ovim preukusnim pomfritom bio 129 lira,kasnije su ga podigli na 149.
Image
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#2088 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Zoooka »

last mohicans wrote: 24/07/2022 02:11 Ma ništa bez Nusreta. Jeo sam na mnogim stranama svijeta, ali nikad ovakav pomfrit. Nevjerovatno pun, hrskav, ne osjetis trnku ulja,jos ima ovaj neki začin koji nisam mogao odgonetnuti šta je. Hambaš ne treba komentarisati. Do prije nekoliko dana meni sa Colom i kolačem i ovim preukusnim pomfritom bio 129 lira,kasnije su ga podigli na 149.
Image
Vrh izgleda, a to je oko 15 KM manje više sto uopste nije skupo obzirom kakve cijene su ''dobrih'' burgera u Sarajevu.

Sto se tice McDonaldsa ja ne kontam zbog čega je uvijek ogromna gužva u Sarajevu i na drive inu i u drugim poslovnicama. Hamburger im je očajan realno, nikad nisam kontao hype oko toga
User avatar
xoklix
Posts: 2422
Joined: 16/01/2018 16:07

#2089 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by xoklix »

E jebote Nusret... voda mi na usta krenula u ove kasne sate.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#2090 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by ultima_palabra »

Nekako mi ugljenisano djeluje ovo meso...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2091 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by moonca »

. tamno. vishe izgleda da je konjsko.. vrlo ukusno.. :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2092 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

Zoooka wrote: 24/07/2022 02:31

Sto se tice McDonaldsa ja ne kontam zbog čega je uvijek ogromna gužva u Sarajevu i na drive inu i u drugim poslovnicama. Hamburger im je očajan realno, nikad nisam kontao hype oko toga
pa nema veze sto je smece ,kad je mainstream,moras se oznaĆit da si bio hešteg #bigmek#beNbara#dinner#goodtimes :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25799
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2093 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Mi o Sarajevu pricamo, on nam Nusreta trehnu... :mrgreen:
Dobro izgleda fakat, po mom ukusu, ali nema ga ovdje ljudino. :mrgreen:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#2094 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by last mohicans »

xoklix wrote: 24/07/2022 02:47 E jebote Nusret... voda mi na usta krenula u ove kasne sate.
Haha,vjeruj vrijedi otici u Istanbul radi njegovog hamburgera.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#2095 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by last mohicans »

ultima_palabra wrote: 24/07/2022 04:06 Nekako mi ugljenisano djeluje ovo meso...
Vjeruj,znas kakav smek dadne ovo malo zaprzeno po sredini. Stvarno ga je uhasulio. Nevjerovatna smjesa. Djeca su se davila ali nisu ga mogla pojesti. Dva komada tesko da mozes pojesti. Drugi put sam pojeo dva s pomfritom,nije mi bilo dobro. Ovo je neki juicy sa karameliziranim lukom i nekom šunkom koja se skoro i ne osjeti da prevladava okus mesa.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2096 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by iceman ze »

Mama Burger
Malta
Neko prob'o?
DonieBrasco
Posts: 15511
Joined: 31/08/2016 16:09

#2097 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by DonieBrasco »

Da li je neko probao burgere u "Chill $ Co caffe - restoran" Bascarsija je lokacija. ?

Pored buregera ima pizza, i drugih jela, slatkih taođer.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#2098 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by last mohicans »

iceman ze wrote: 24/07/2022 11:34 Mama Burger
Malta
Neko prob'o?
Probao ja na Malti,bio gladan, u zanosu pojeo. Poslije mi nije bilo dobro. Pljeskavica puna začina,meso nekakvo bijelo, sočno,ali šmek jako loš. Vario sam ga do sabaha.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2099 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by iceman ze »

last mohicans wrote: 24/07/2022 11:42
iceman ze wrote: 24/07/2022 11:34 Mama Burger
Malta
Neko prob'o?
Probao ja na Malti,bio gladan, u zanosu pojeo. Poslije mi nije bilo dobro. Pljeskavica puna začina,meso nekakvo bijelo, sočno,ali šmek jako loš. Vario sam ga do sabaha.
Ima li gdje bolje na Malti?
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#2100 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by last mohicans »

iceman ze wrote: 24/07/2022 12:32
last mohicans wrote: 24/07/2022 11:42

Probao ja na Malti,bio gladan, u zanosu pojeo. Poslije mi nije bilo dobro. Pljeskavica puna začina,meso nekakvo bijelo, sočno,ali šmek jako loš. Vario sam ga do sabaha.
Ima li gdje bolje na Malti?
Pa imas Šah Matna Otoci u onoj novoj zgradi. Ali najbolja i najjeftinija opcija ti je Mercator Socijalno. Za 4-5 km sasvim solidan hamburger.
Post Reply