Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1776 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Dr Kova »

Probao i ja neki dan u Jedi me taj klasik, nekako mi pecivo bilo bezveze i meso malo preslano za moj ukus. Nije loš, ali ima boljih
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1777 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by vicious »

Buckethead wrote: 25/02/2022 10:27 Probao i ja neki dan u Jedi me taj klasik, nekako mi pecivo bilo bezveze i meso malo preslano za moj ukus. Nije loš, ali ima boljih
Cuj to... a meni se bas meso ucinilo neslano :-D
Jos jedan dokaz kako su ukusi razliciti i kako je nezahvalno preporucivati :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1778 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

S obzirom na to koliko bombarduju na Korpi i koliko imaju burgera u ponudi, te koliko popusta i combo ponuda daju, stvarno je bio red da i ja probam burgere u Jedi Me. Naručio sam Greek Freak i Mega Cheese Burger.

Ovaj Greek Freak burger je bio totalno razočarenje, izgledao je na oko kao neka veća verzija burgera iz Šah Mata, a iste i kutije koriste. Dodaci su bili odlični, ali kao što većina ovdje kaže preslano i znatno lošije meso ga jednostavno svrstava u red našminkanih burgera iz mahalskih fast foodova. Uz dodatak da je i pecivo bilo poprilično suho.

Image

Mega Cheese Burger je bio nešto ukusniji i sočniji ukupno, bolje je i pecivo, ali i dalje se osjeti da se kvalitet pokušava imitirati sa ispodprosječnim mesom koje ovaj puta nije bilo preslano, ali da ga ustvari ne posjeduje.

Image

Ne hejtam, vidi se volja, ali potrebno je još mnogo toga, da Jedi Me postane ozbiljno mjesto za burgere.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19538
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1779 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by teskeredzic_22 »

Qler wrote: 25/02/2022 08:30 Dobar je Jedi me, ali onaj na stupu Bread&Co mi je beton. Otisao maxuz zbog preporuke ovdje, i odlican je.
Još nisam bio , odoh onda čim prije...
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1780 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Haris033 »

Meni se u Bread&Co pokvario, meso zadnji put bilo neukusno i živo, plus digli cijene svega..
Burger Bar i Majstor za pivo su mi i dalje vrh! :thumbup:
Nikako da odem u Kantinu na Dobrinju. Po slikama i komentarima, mislim da bi mogli biti dobri 🤔
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#1781 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by sabanss »

Haris033 wrote: 27/02/2022 08:06 Meni se u Bread&Co pokvario, meso zadnji put bilo neukusno i živo, plus digli cijene svega..
Burger Bar i Majstor za pivo su mi i dalje vrh! :thumbup:
Nikako da odem u Kantinu na Dobrinju. Po slikama i komentarima, mislim da bi mogli biti dobri 🤔
Da ne prehvalim pa da bude razočarenje :D Kantina je kvalitetom mesa koji je najbitnjii dio burgera po mom skromnom mišlljenu ispred svih. Sosovi i dodaci su im također odlični ali meso mi je za 10.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#1782 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BadBoy »

Drago mi je da nisam jedini koji je osjetio da je meso u Jedi Me preslano :D Još sam ja neko ko fakt voli slanije, uvijek sva jela dodatno posolim, ali mi je u Jedi Me baš bilo preslano meso. Ubijalo mi sve ostale okuse.

Burger Bar i dalje numero uno.

Kantina je dobra, a pošto sam upoznao i Saju ne mogu ostati nepristrasan jer je fakat dobar kuhar (imao sam prilike probati i neka druga njegova jela) :D
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#1783 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHDragons »

Ovaj Milkman u Importanneu fakat nije loš, fino je meso. Pogotovo ovo iza 6 što se dobije gratis pomfrit i sok. Samo dosta NiP-ovaca viđam tamo, ne znam u čemu je fazon :D
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#1784 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by baja »

merkator poskupio, čiku ne viđam...zna varirati kvalitet.

Kantina ukusan ali meni loše padne nešto mi ne odgovara, pa sam prestao uzimati.

sanilend odličan...otišao na 9km

poželio sam mama burger, nisam odavno
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1785 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Dr Kova »

Kad skontaš nekako najbolji odnos cijene i kvaliteta je Burger bar.
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#1786 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by madesa »

meni je glupost dati preko 4 km za hamburger. Kad cujem cijene od 10 Km ,ma dajte ljudi
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1787 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Qler »

Sad sam pojeo iz Karkina onaj njihov burger, 6KM, nije los ali preko korpe narucili, nista nisu ispostovali sto sam napisao za priloge. Ubacili sve. *ebo sam im sve...
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#1788 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

baja wrote: 22/03/2022 10:34 merkator poskupio, čiku ne viđam...zna varirati kvalitet.

Kantina ukusan ali meni loše padne nešto mi ne odgovara, pa sam prestao uzimati.

sanilend odličan...otišao na 9km

poželio sam mama burger, nisam odavno
Neki dan sam naručio onaj New York hambaš u Sunnylandu.
Bezze. Precijenjen skroz, ono, baš sam se razočarao.
Još pitam da li dođe pomfrit uz hamburger, kaže dođe.
Dobio sam bukvalno 5-6 štapića pomfrita u onoj metalnoj korpici.
Sva sreća nije bilo na moj račun, ali žali bože para.
BTW, čuo sam dosta pohvala za Milkman u Importaneu.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#1789 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by baja »

Naslovnica wrote: 22/03/2022 10:57
baja wrote: 22/03/2022 10:34 merkator poskupio, čiku ne viđam...zna varirati kvalitet.

Kantina ukusan ali meni loše padne nešto mi ne odgovara, pa sam prestao uzimati.

sanilend odličan...otišao na 9km

poželio sam mama burger, nisam odavno
Neki dan sam naručio onaj New York hambaš u Sunnylandu.
Bezze. Precijenjen skroz, ono, baš sam se razočarao.
Još pitam da li dođe pomfrit uz hamburger, kaže dođe.
Dobio sam bukvalno 5-6 štapića pomfrita u onoj metalnoj korpici.
Sva sreća nije bilo na moj račun, ali žali bože para.
BTW, čuo sam dosta pohvala za Milkman u Importaneu.
royal je obicni bez jajeta, dođe neki pomfrit.
u new york jaje pokvari šmek. Meni

moram taj importane probat
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#1790 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by madesa »

Qler wrote: 22/03/2022 10:55 Sad sam pojeo iz Karkina onaj njihov burger, 6KM, nije los ali preko korpe narucili, nista nisu ispostovali sto sam napisao za priloge. Ubacili sve. *ebo sam im sve...
Zali se dobices novi dzabe :D
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1791 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by vicious »

Probao i ja u petak konačno taj Šah Mat i moram reći da sam prilično razočaran.
Nas dvoje naručili 4 različita burgera, baš da probamo od svakog po pola jer sam čuo da su mali.

Onaj Laufer mi je najbliži klasičnom burgeru i on je stvarno dobar. Krastavci, majoneza, kečap luk, bez puno filozofiranja.
Kraljica - sa nekim slatkastim sriracha-med sosom, nije baš po mom ukusu ali eto može proći nekako, ako nema ništa drugo. :D
Top je malo ljut, ima neki jalapeno sos, i on mi je ok.
Onaj najskuplji Kralj, sa nekakvom tartufo kremom - užas, pojeo dva zalogaja i ostatak je završio u kanti. I to je nekakav slatki sos koji samo izaziva mučninu, bar meni.

Inače su svi bili poprilično masni, čak i pecivo. Meso je dobro, tu nema zamjerke. Ali na prilozima tj. sosevima bi trebali poraditi :D
McGradySA
Posts: 792
Joined: 24/02/2021 11:25

#1792 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by McGradySA »

Je li iko probao burgere u Vučku kod hitne?Bar sam blizu hitne kad me strefi srčani :D Vidim imaju i slidere.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#1793 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mad mike »

Zna li se kada Mama Burger's otvara na Malti ( bivši Hamby King)? Već 2 mjeseca piše da se renovira, ali ne izgleda mi da ima nekog pomaka.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1794 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 18/02/2022 08:57 A jes' je muslim napisao isto k'o one Babe i Dede na reklamama lijekova za reumu, artritis i to - kad nauče napamet, pa biflaju ko djeca u osnovnoj :lol:

Moj skromni doprinos temi: Buregdžinica/Ćevabdžinica Derbi Alipašino iza Pennyja.
Već sam nekad davno pisao, ali evo da ponovim - iako veoma neugledna, hamburger im je pravo ukusan.
Sad, da se razumijemo - ja ne volim hamburgere i izbjegavam ih, ali kod njih s ćejfom pojedem :)
Ako mi vjerujes, bio je dobar i prije 20-ak godina :) sjo kako mi sa ovim vrati jednu toplo sjecanje na osobu koja sada ore nebeske njive...
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#1795 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Averus »

Chmoljo wrote: 22/03/2022 20:29
Averus wrote: 18/02/2022 08:57 A jes' je muslim napisao isto k'o one Babe i Dede na reklamama lijekova za reumu, artritis i to - kad nauče napamet, pa biflaju ko djeca u osnovnoj :lol:

Moj skromni doprinos temi: Buregdžinica/Ćevabdžinica Derbi Alipašino iza Pennyja.
Već sam nekad davno pisao, ali evo da ponovim - iako veoma neugledna, hamburger im je pravo ukusan.
Sad, da se razumijemo - ja ne volim hamburgere i izbjegavam ih, ali kod njih s ćejfom pojedem :)
Ako mi vjerujes, bio je dobar i prije 20-ak godina :) sjo kako mi sa ovim vrati jednu toplo sjecanje na osobu koja sada ore nebeske njive...
Naleti nekad da se počastimo :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1796 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

madesa wrote: 22/03/2022 10:53 meni je glupost dati preko 4 km za hamburger. Kad cujem cijene od 10 Km ,ma dajte ljudi
Hvala sto si to podijelio s nama ovdje.
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#1797 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by duga puska »

Bread&Co solidan.
6 KM, a pomftit moras sad posebno platiti 2 KM
User avatar
insajderica
Posts: 42
Joined: 30/04/2020 07:55

#1798 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by insajderica »

vicious wrote: 22/03/2022 11:55 Probao i ja u petak konačno taj Šah Mat i moram reći da sam prilično razočaran.
Nas dvoje naručili 4 različita burgera, baš da probamo od svakog po pola jer sam čuo da su mali.

Onaj Laufer mi je najbliži klasičnom burgeru i on je stvarno dobar. Krastavci, majoneza, kečap luk, bez puno filozofiranja.
Kraljica - sa nekim slatkastim sriracha-med sosom, nije baš po mom ukusu ali eto može proći nekako, ako nema ništa drugo. :D
Top je malo ljut, ima neki jalapeno sos, i on mi je ok.
Onaj najskuplji Kralj, sa nekakvom tartufo kremom - užas, pojeo dva zalogaja i ostatak je završio u kanti. I to je nekakav slatki sos koji samo izaziva mučninu, bar meni.

Inače su svi bili poprilično masni, čak i pecivo. Meso je dobro, tu nema zamjerke. Ali na prilozima tj. sosevima bi trebali poraditi :D
ovisi jel usporedujes sa bosanskim burgerima ili sa svjetskim burgerima, ako si jeo burgere u EU vidjet ces da je Sah Mat jedini priblizan tome, dobri su i Burger bar i Mama burger
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#1799 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by galia95 »

Šah mat burger Kralj sada je 11 KM, Kraljica 10,5 :-)

Ma bravo majstori, i to je malo za 100g burgera. Može li kako 11 eura? :mrgreen: :run:
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#1800 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by boogy »

Iz auta sam vidio da je otvoren Mama Burger na Malti.
Post Reply