Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1926 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mirsek »

So What! wrote: 07/06/2022 09:43 Izgleda manje na slici, ali solidan je pravo, 7,5 maraka je ovaj od 150 grama, pureci od 150 grama je 8,5 maraka.

Imaju i ove skuplje varijante teleci, ramstek, biftek i to ...
Ja sam uzeo pureci od 150 i biftek od 200 gr mesa, i jedno i drugo je sasvim dovoljno da se covjek solidno zasiti, definitivno veci od npr. big meka, bar ovaj od 200gr mesa..
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1927 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by guruguru95 »

Evo sad konkretno o temi:

Šah Mat - precijenjeno masno smeće, komplet Baščaršija smrdi od mesa iz te radnje, treba ti pakovanje salveta nakon što pojedeš 100 grama masne minijature koju naplaćuju 10-12 maraka. Maksimalna realna cijena 7-8 KM.

Mama Burgers - valjali do prije par mjeseci, prije nego što je počelo kurčenje sa cijenama. Obični Solo burger bez ičega, sa mogućnošću odabira samo jednog sosa - cijena 5KM. Bezobrazluk na kvadrat.

JeBime - bijedna kopija Mamas & Papas

Milkman Burgerija - još jedan u nizu "burger barova" otvorenih za deranje guzova instagram papčićima koji po čitav dan postavljaju storije onoga šta jedu.

Blind Tiger - bez komentara, najjeftiniji najobičniji burger 13 KM

Burger Bar - respekt, dobar kvalitet i realne cijene, iako su i oni pofino digli cijene :thumbup:

Eto moje mišljenje, a sada prestanite napadati forumaše koji imaju drugačije mišljenje o ovim ublehama po čaršiji.

Logično da će ljudi komentarisati i cijene, jer svaki put kad uđeš u radnju, hamburger je za marku skuplji. Kvalitet i cijena proizvoda su usko povezani i sve bi trebalo da bude dio rasprave, a ne da neistomišljenici budu okarakterisani kao da su nekakvi papci, sirotinja i ljubomorni ljudi.
Last edited by guruguru95 on 07/06/2022 23:20, edited 3 times in total.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1928 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by guruguru95 »

agnostic_front wrote: 07/06/2022 22:46 Ne pali se niko ni sta, napises gdje je dobar hamburger ili gdje nije dobar. Valjda mozes skontati da tema nije ekonomska situacija niti "Sarajevo, metropola - da ili ne?"
Takvih tema ima milion na forumu. Mora li svaka postati takva?

Npr. meni su dobri u Buger baru. Znas li gdje se ima pojesti takav po nizoj cijeni, rado bih platio manje?
Slažem se za Burger Bar. Dobar odnos cijene i kvaliteta. Vanni nije bio loš prije par godina, ne znam sada. Ima i Empire of meet u Kralja Tomislava, nisam probao ali izgleda fino i pristupačno :thumbup:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#1929 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by -Chesterfield- »

Qler wrote: 25/02/2014 14:26 Ma u Mrkvi 4.5KM hamburger, jos lafo Pasha burger, rekao bi covjek nesto ono ima, a tamo najobicniji hambas..
Zato Mrkva na Malti radi samo nedjeljom kad Mladost ne radi :) 2.5KM hamburger, otkida :)

Zmaj na stanici, Mladost na Malti, Otrov na Bjelavama...
Dobre cijene.
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#1930 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by nepass1 »

spinel_ wrote: 07/06/2022 11:54 Do koje cijene ste spremni dati za jedan burger?
Siguran sam da ce u dogledno vrijeme cijene jos ici gore. Jer kad moze kilogram krompiruse biti 16 maraka zasto ne bi i najjeftniji burger bio toliko? Ipak je to elitno jelo.
Cetiri marke max
Nema tog burgera u sarajevu za koji bih vise novca izdvojio
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#1931 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Tabijat »

Ne znam sječa li se iko od vas male rupe u zidu preko puta vječne vatre, mislim da se tad (1997) zvala Duck a kasnije Pingvin, ili možda obrnuto.
Eh ja se tog hamburgera sjećam s nostalgijom i bio mi je beton.
Vidim diskutuje se ovdje oko cijena. Nije cijena čini mi se toliko problematična koliko koncept. Meni je hamburger bio to iz Ducka, dobra pljeska sa kiselim krastavcima, lukom, salatom, u hamburger pecivu. Eh danas je hamburger gourmet odležano meso u brioche kifli sa karameliziranim lukom, uvoznim cheddarom i kečapom napravljenim od san marzano paradajza, blablabla... e meni to nije burger. zovi kako hoćeš i naplati koliko hoćeš, ali burger je street food koja je u pravilu jeftina (što ne znači da je loša! sjetimo se onog čike u Aziji što ima Michelin zvjezdicu za jelo od 2,5$) i jede se usput, s nogu u gluho doba noći. Ne moraš mi servirati na vulkanskom kamenu ili graviranoj dasci. To mi je sve isto ko da za Justina Biebera kažeš da je rock n roll. Nije brate.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#1932 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tramvajtrojka »

Image

hoce li mi forumska halal moralna divizija halaliti jer sam dao 10 maraka za ovo i colu :lol: :lol: :lol: :mrgreen:


Image

Mama's drzi nivo al ipak sah mat i burger bar su mi bolji , jos mi je ostao bread&co da probam sve se kanim od njih da narucim i sve zaboravim na njih jer hvala bogu ima izbora na korpi i glovu pa se covjek laganini izgubi u privlacnijoj hrani :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1933 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mirsek »

tramvajtrojka wrote: 08/06/2022 11:55 Image

hoce li mi forumska halal moralna divizija halaliti jer sam dao 10 maraka za ovo i colu :lol: :lol: :lol: :mrgreen:


Image

Mama's drzi nivo al ipak sah mat i burger bar su mi bolji , jos mi je ostao bread&co da probam sve se kanim od njih da narucim i sve zaboravim na njih jer hvala bogu ima izbora na korpi i glovu pa se covjek laganini izgubi u privlacnijoj hrani :mrgreen:
Nachosi iz saburita odlicni :thumbup: , ja ih pocesto jedem same umjesto cipsa..
Mama burger je meni gornja srednja ili losija gornja klasa kako ko voli da rangira, uglavnom ima boljih od njih, pogotovo sto se mesa tice.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#1934 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by tramvajtrojka »

mirsek wrote: 08/06/2022 17:31
tramvajtrojka wrote: 08/06/2022 11:55 Image

hoce li mi forumska halal moralna divizija halaliti jer sam dao 10 maraka za ovo i colu :lol: :lol: :lol: :mrgreen:


Image

Mama's drzi nivo al ipak sah mat i burger bar su mi bolji , jos mi je ostao bread&co da probam sve se kanim od njih da narucim i sve zaboravim na njih jer hvala bogu ima izbora na korpi i glovu pa se covjek laganini izgubi u privlacnijoj hrani :mrgreen:
Nachosi iz saburita odlicni :thumbup: , ja ih pocesto jedem same umjesto cipsa..
Mama burger je meni gornja srednja ili losija gornja klasa kako ko voli da rangira, uglavnom ima boljih od njih, pogotovo sto se mesa tice.
saburito je vrh i bas mi je drago da su nakon dvije godine ponovno otvorili uvijek su u scc-u dobro radili prije korone , i sad stalno imaju gostiju i na novoj lokaciji fali jos koji restoran sa meksickom hranom :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1935 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by hopi »

Slučajno I usputno pojedoh u onom pops scc. Pa bože dragi šta je ono, meso ono kupovno najobičnije, pecivo neko bezze, malo, užasno, neukusno, nula bodova, a cijena pofina a ostao gladan. Hambaš me podsjetio zapravo na onaj mekdonaldsov samo lošiji.
Treba otvoriti temu gdje jesti solidno za normalnu cifru, ovo sve poludilo.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1936 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by laserShow »

pops je i meni smece, nesto ala mcd
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1937 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

Naručio Klasični burger iz Burge na Baščašiji preko Korpe i ništa posebno iskreno, možda turiste nafataju na ono, ali ni do koljena Šah-Matu, za sada, a cijenom su tu negdje:

Image
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#1938 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by guruguru95 »

Tabijat wrote: 08/06/2022 09:57 Eh danas je hamburger gourmet odležano meso u brioche kifli sa karameliziranim lukom, uvoznim cheddarom i kečapom napravljenim od san marzano paradajza, blablabla... e meni to nije burger. zovi kako hoćeš i naplati koliko hoćeš, ali burger je street food koja je u pravilu jeftina (što ne znači da je loša! sjetimo se onog čike u Aziji što ima Michelin zvjezdicu za jelo od 2,5$) i jede se usput, s nogu u gluho doba noći. Ne moraš mi servirati na vulkanskom kamenu ili graviranoj dasci. To mi je sve isto ko da za Justina Biebera kažeš da je rock n roll. Nije brate.
:thumbup:
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#1939 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Zoooka »

Auuuu pa nisam znao da se Saburrito otvorio, hvala na informaciji ljudi. Meni je tamo hrana top a nije puno skupo :thumbup:
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#1940 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kio01 »

Danas iz Saburrito jeo Chicken Quasedilla za 6KM. Veoma ukusno pogotovo za te pare. Cudi me kako sam iz 3-4 druga restorana koji inace prave solidnu hranu svaki put sa quasedillom bio razocaran, a placao vise.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1941 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Pirpa ili Sah mat?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#1942 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by MUNAFIK »

BHF_Manijak wrote: 10/06/2022 09:53 Pirpa ili Sah mat?
Jel se to dorucak narucuje :D

Ako zelis da se najedes kolko tolko onda pirpa u svakom slucaju.

Sahmat minijaturno trebaju ti 2 burgera da se bar malo zasitis a to je vec 20 KM.... Za 20 KM mozes pojest sta hoces.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1943 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Znam, iz Sah mata mogu 3 pojest, to je 30KM, a to je biftek negdje vec :lol: nego pitam koji je ukusniji.
no_sikiriki
Posts: 17275
Joined: 11/12/2012 13:21

#1944 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by no_sikiriki »

BHF_Manijak wrote: 10/06/2022 10:33 Znam, iz Sah mata mogu 3 pojest, to je 30KM, a to je biftek negdje vec :lol: nego pitam koji je ukusniji.
Sah Mat između to dvoje. Pirpa je bezveze skroz. Kebab im je dobar, ali burger ne.
User avatar
nivla
Posts: 4283
Joined: 12/01/2008 23:44

#1945 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by nivla »

kakav god da je ramstek u mostarlicu je daleko bolji od svakog hamburgera koji kosta 10-15 km, a donedavno kostao 12, sad je 14-15 km i dobije se 300g mesa, grilovano povrce, salata, pomfrit, jaje na oko i kajmak, ne da se najedes nego da se prejedes

sto se tice mamas burgera sumnjam da ce me poslije kupovine od prije nekoliko dana vise vidjeti, imalo je ukus svega osim mesa, preruzno, osjetila se prezla, moguce i da je soje bilo ali mesa najmanje, u momentu sam mislio da sam kupio hamburger kod taleta, da se razumijemo mogu svakakvog mesa pojesti (poslije ikara ko ne moze), ali one cijene su nesrazmjerne kvaliteti koju dobijes i nazalost kvalitet nije daleko od zaledjenih madi pilecih pljeskavica od 5km kg,
od jeftinih hamburgera moze proci onaj iz maksumica u patriotske lige,bio je 3km, ako nista sve je svjeze i dobijes meso u njemu
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1946 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by DaysleepeR »

Ako hoćete odličan i velik burger za razumnu cijenu onda AG Club apsolutno najbolji odnos cijene i kvalitete.

Mono Hamburger i Cheeseburger 9 KM, ogroman, Stereo opcija je 12 KM, enormna porcija, Chickenburger 7,00 KM odličan.

Pecivo za 10, prilozi takođe.

Imate na Korpi.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1947 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

BHF_Manijak wrote: 10/06/2022 10:33 Znam, iz Sah mata mogu 3 pojest, to je 30KM, a to je biftek negdje vec :lol: nego pitam koji je ukusniji.
U Sah-Matu uzmes duplo meso, dodatna pljeskavica je oko 3 marke i uzmes pomfrit i vjerujem da se svako ziv od toga moze najesti.
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#1948 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kio01 »

Znam da ovdje svi mrze McDonald's, ali Tasty burger srednji meni sa kolom i cheddar pomfitom za 10KM pravo ukusno a zasiti me.
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#1949 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by nepass1 »

kio01 wrote: 10/06/2022 16:04 Znam da ovdje svi mrze McDonald's, ali Tasty burger srednji meni sa kolom i cheddar pomfitom za 10KM pravo ukusno a zasiti me.
Ne znam sta vam znaci zasititi ali od kad znam za sebe nigdje ni jedan hamburger me nije zasitio. Uvjek gladan ostanem.
Isto tako pizza, jedino mahir jumbo nisam uspio citavu pojesti.
Ovo ostalo svaki put od zene pojedem bar jos tri komada.
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#1950 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by xoklix »

Sinoć zveknem balkan burger u pirpi, meni odličan :thumbup:
Još me murja kod vijećnice zaustavi 10 min poslije, 0.26 napušem 8-) To je bio najbolji burger ikad :mrgreen:
Post Reply