Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#2151 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by madesa »

Plavo-bijeli wrote: 07/09/2022 12:03 Eh hajde koji review da opalim, pa ću mozda poslije slike postaviti.
U ocjenu je ukljucena sveukupna ocjena hamburgera, peciva, pomfrita/krompirica i cijene.

Burger Bar
uvijek dobar, ništa sad ono da budeš wowow ali vrlo dobar i nakon što pojedeš, ne boli te stomak poslije i ne moras popiti litar cole i 2l mineralne. Pomfrit/krompirici dobri. Cijena dobra. Sveukupna Ocjena 8.5/10

Mamas Burger Malta
Najčešće isto vrlo dobar, kazem najčešće jer se zna desiti lupam u utorak pojedem fantastičan i poletim naredni dan isti uzmem, a ono lošiji za 30,40%. Svi su im dobri i blue cheesburger i onaj sa duplim sirom i sinoć probao i 3 ubrusa, baš dobar.
Jedina veća mana je pomfrit koji uvijek bude ispod prosjecan, ali uvijek svjez. Cijena Ok Da im je pomfrit bolji bila bi i bolja ocjena, pa
8/10

Burger Bar Jedi me
solidan, svega stave i ono više je nekako da se najedeš i prejedeš, ali nije sad neka pljeska da je fantazija. Krompirici /pomfrit isto solidni. Nije nešto gdje bih sad jedva čekao da idem osim ako mi je usput i nemam nekih drugih opcija. Cijena dobra, pogotovo jer imaju ili su imali često neka snizenja preko Glova.
7.5/10


Empire of Meat
hajd reko da probam nešto za promjenu preko Glova i bio sam razočaran. U najboljem slučaju 'solidan.' Pomfrit i to - dobar. Imaju dobar sos od bijelog luka za umakanje kad ne moraš nigdje ići poslije. Cijena dobra.
7/10


Ministry Of Ćejf
probao u domaćem pecivu. Dobar, ali ništa sad posebno. Kad sam vidio koliko je mal hamburger u odnosu na sliku sa Glova, prepao sam se, ali sa kombinacijom pomfrita dobrog i salate i toga, na kraju sam se OK najeo. Znaci ako ste nekad mogli pojesti jumbo pizzu kod Mahira, ovo nije za vas. Cijena Ok.
Ocjena 8/10


Blind Tiger
Hajde reko da probam i uzeo Buđavi hamburger od 12KM i oduševio se mesom. Definitivno najbolji kvalitet mesa kojeg sam jeo u hamburgeru. Doslovno zagrizao i sok izlazio iz njega... Da li me potrefilo, ne znam, ali samo meso čista desetka.
Eh kako me to mozda potrefilo, tako me potrefio losa zemička, koja nije bas bila 100% svjeza pa je to jedina zamjerka.
Pomfrit isto jedan od najboljih sto sam jeo u ovim barovima.
Cjena loša, ali imaju i razlog.
9/10


Charlie Chaplin Malta
Hamburger, dobra veličina i ok je, ali nekako ispod prosječan. Bolji mi je u Mamas Malta. Krompirici dobri, ambijent dobar, znaci moze se pojesti kad si sa rajom i uzmes pivu i uzivas... kod kuce maksuz da nosis ili nesto ipak ne.
Cijena OK.
7/10

Sah Mat
Hajde reko i to da probam, ovaj na Otoci i uzmem najskuplji od 12km ja mislim sa tartufima. Kad sam dosao kuci izgubio se, sta je ovo, pa malo veci od onog u Mcdonaldsu?!?!

Hamburger dobar, ukusan, malo mi se i apetit otvarao, ali dzaba kad ih mozes dva pojesti...
Nisam uzimao pomfrit, pa ne znam, ali za ovu cijenu mora ici pomfrit i dodatna salata.

Mozda da je nekih 6km u vrh glave 7km, pa ono ponekad da prezalogajis,, ovako... da im nije Arapa mislim da bi propali, mislim...
Moze dobar biti i za cure sto ne mogu puno pojesti. Razočaran sam jer sam imao velika ocekivanja, a sve bilo samo 'dobro'.

Cijena UŽAS. Da imas neki ambijent da si na 31om spratu Avaza, da imas ugodjaj i da sjede do tebe sve fina raja, konobari te usluzuju pa hajde.. ovako za ispod prosječne veličine hamburger dati 12km za u najboljem slučaju 'dobru' pljesku i onako dodatke..

7.0/10
pojedi otrova i daj recenziju :D
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2562
Joined: 28/02/2010 19:25

#2152 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Plavo-bijeli »

@oldtajmer
Pojede, pojede :D, neki dan u Moscanici na Skenderiji pfff dosta, dosta bolja nego na Malti.

Primjera radi, bolje, a otprilike 3x (3 puta!!) jeftinije nego u Inat kući.

Ma kašika je zakon, hamburgere samo navečer jedem, ili nekad mozda po danu ako sam ih maksuz poželio.

@madesa haha moram, ali mi nije blizu nikako pa ne ide mi se maksuz...davno sam pljesku jeo i za termin u kojem sam jeo i cijenu dobro je bilo...

Sad vidim da moram i u Vučku probati...
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#2153 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by hali gali halid »

Gdje tacno dodje ta Moscanica na Skenderiji?
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#2154 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by madesa »

Plavo-bijeli wrote: 07/09/2022 12:31 @oldtajmer
Pojede, pojede :D, neki dan u Moscanici na Skenderiji pfff dosta, dosta bolja nego na Malti.

Primjera radi, bolje, a otprilike 3x (3 puta!!) jeftinije nego u Inat kući.

Ma kašika je zakon, hamburgere samo navečer jedem, ili nekad mozda po danu ako sam ih maksuz poželio.

@madesa haha moram, ali mi nije blizu nikako pa ne ide mi se maksuz...davno sam pljesku jeo i za termin u kojem sam jeo i cijenu dobro je bilo...

Sad vidim da moram i u Vučku probati...
trebao si jos slikati i uz recenziju sliku staviti :thumbup:
ReymondReddington
Posts: 676
Joined: 07/01/2018 22:25

#2155 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by ReymondReddington »

Sah mat isto misljenje kao gore probao onu njihovu kraljicu 11km i stvarno je ok burger. Jeste velicinom manji ali po meni ne vrijedi 11 maraka. Kad uporedim sa Bread&Co njihov cheeseburger 6km jednostavno ne vidim da ne ovaj bolji pa da bude haman duplo skuplji.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2156 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by iceman ze »

Odoh u Moscanicu na kuVano, pa na veceru u Mama burgers, sve na Malti, dobra recenzija ali slika mamonee :mrgreen:
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#2157 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by thekupus »

Sad vidjeh da je u subotu u novom Burgerizmu u ulici Sutjeska smashed burger 8 KM, toplo preporučujem :)
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#2158 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BadBoy »

Plavo-bijeli wrote: 07/09/2022 12:03 Eh hajde koji review da opalim, pa ću mozda poslije slike postaviti.
U ocjenu je ukljucena sveukupna ocjena hamburgera, peciva, pomfrita/krompirica i cijene.

Burger Bar
uvijek dobar, ništa sad ono da budeš wowow ali vrlo dobar i nakon što pojedeš, ne boli te stomak poslije i ne moras popiti litar cole i 2l mineralne. Pomfrit/krompirici dobri. Cijena dobra. Sveukupna Ocjena 8.5/10

Mamas Burger Malta
Najčešće isto vrlo dobar, kazem najčešće jer se zna desiti lupam u utorak pojedem fantastičan i poletim naredni dan isti uzmem, a ono lošiji za 30,40%. Svi su im dobri i blue cheesburger i onaj sa duplim sirom i sinoć probao i 3 ubrusa, baš dobar.
Jedina veća mana je pomfrit koji uvijek bude ispod prosjecan, ali uvijek svjez. Cijena Ok Da im je pomfrit bolji bila bi i bolja ocjena, pa
8/10

Burger Bar Jedi me
solidan, svega stave i ono više je nekako da se najedeš i prejedeš, ali nije sad neka pljeska da je fantazija. Krompirici /pomfrit isto solidni. Nije nešto gdje bih sad jedva čekao da idem osim ako mi je usput i nemam nekih drugih opcija. Cijena dobra, pogotovo jer imaju ili su imali često neka snizenja preko Glova.
7.5/10


Empire of Meat
hajd reko da probam nešto za promjenu preko Glova i bio sam razočaran. U najboljem slučaju 'solidan.' Pomfrit i to - dobar. Imaju dobar sos od bijelog luka za umakanje kad ne moraš nigdje ići poslije. Cijena dobra.
7/10


Ministry Of Ćejf
probao u domaćem pecivu. Dobar, ali ništa sad posebno. Kad sam vidio koliko je mal hamburger u odnosu na sliku sa Glova, prepao sam se, ali sa kombinacijom pomfrita dobrog i salate i toga, na kraju sam se OK najeo. Znaci ako ste nekad mogli pojesti jumbo pizzu kod Mahira, ovo nije za vas. Cijena Ok.
Ocjena 8/10


Blind Tiger
Hajde reko da probam i uzeo Buđavi hamburger od 12KM i oduševio se mesom. Definitivno najbolji kvalitet mesa kojeg sam jeo u hamburgeru. Doslovno zagrizao i sok izlazio iz njega... Da li me potrefilo, ne znam, ali samo meso čista desetka.
Eh kako me to mozda potrefilo, tako me potrefio losa zemička, koja nije bas bila 100% svjeza pa je to jedina zamjerka.
Pomfrit isto jedan od najboljih sto sam jeo u ovim barovima.
Cjena loša, ali imaju i razlog.
9/10


Charlie Chaplin Malta
Hamburger, dobra veličina i ok je, ali nekako ispod prosječan. Bolji mi je u Mamas Malta. Krompirici dobri, ambijent dobar, znaci moze se pojesti kad si sa rajom i uzmes pivu i uzivas... kod kuce maksuz da nosis ili nesto ipak ne.
Cijena OK.
7/10

Sah Mat
Hajde reko i to da probam, ovaj na Otoci i uzmem najskuplji od 12km ja mislim sa tartufima. Kad sam dosao kuci izgubio se, sta je ovo, pa malo veci od onog u Mcdonaldsu?!?!

Hamburger dobar, ukusan, malo mi se i apetit otvarao, ali dzaba kad ih mozes dva pojesti...
Nisam uzimao pomfrit, pa ne znam, ali za ovu cijenu mora ici pomfrit i dodatna salata.

Mozda da je nekih 6km u vrh glave 7km, pa ono ponekad da prezalogajis,, ovako... da im nije Arapa mislim da bi propali, mislim...
Moze dobar biti i za cure sto ne mogu puno pojesti. Razočaran sam jer sam imao velika ocekivanja, a sve bilo samo 'dobro'.

Cijena UŽAS. Da imas neki ambijent da si na 31om spratu Avaza, da imas ugodjaj i da sjede do tebe sve fina raja, konobari te usluzuju pa hajde.. ovako za ispod prosječne veličine hamburger dati 12km za u najboljem slučaju 'dobru' pljesku i onako dodatke..

7.0/10
Dobra recenzija ali fale slike tako da ti je ocjena 9/10 :lol:

Šalu na stranu, slažem se sa većinom napisanog osim da je blind tiger najbolji. Ja ne znam je li mene tako potrefilo, ali za razliku od tebe, ja sam tamo jeo najlošiji burger po paprenoj cijeni. Toliko loše bilo da više nikada nisam otišao 8-)
Vox_liberi
Posts: 203
Joined: 25/01/2022 14:39

#2159 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Vox_liberi »

A u kojoj od ovih burgerdzinica ima i pica da se pojede za moju ženu koja ne voli burgere.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2160 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by iceman ze »

Merkator Socijalno

Hambaš meni, margarita malcu :D
Giancarlo
Posts: 484
Joined: 26/12/2008 21:22

#2161 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Giancarlo »

Neki dan po prvi put svratim na Maltu u Mamas Burger. Probao cheeseburger+ i meni je bio vrlo dobar. Jeste da sam dosao pomalo gladan vec pa to vjerovatno pridonosi dojmu :D ali svejedno je bilo vrlo korektno. I sam objekat je jako uredan, wc bio kao apoteka kad sam isao ruke oprati. Cijene korektne za danasnje vrijeme, pogtovo kad se uzme u obzir da mnogi lokali odavno vec prodaju hamburgere od 10+ KM.
kio01
Posts: 1099
Joined: 19/08/2017 15:56

#2162 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kio01 »

Meni je Pirpa dokazala da se za 6KM i dalje moze napraviti extra cheeseburger.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5050
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2163 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by oldtajmer »

cesto prodjem gladan a nikako na svratim,valja li makar za prvu pomoc ako je neko jeo :D
b-faza gril malo iznad cipsa i onaj drugi uz piljaru preko puta zatvorene pijace,zna ko se krece tu :)
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#2164 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mirsek »

Burgerizam, odlican burger, probao sam sarma burger i cute, slatki burger. Originalni nazivi burgera, odlican ukus, odlicno meso i prilozi, dovoljno veliki da se zasitis, povisoke cijene ali ko moze da priusti, preporucujem kao jedne od najboljih sto sam probao.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2165 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Je li iko probao u Chill & co? Cine se na slici OK... Pa eto ako je neko jeo, neka podijeli utiske.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2166 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

BHF_Manijak wrote: 05/10/2022 22:33 Je li iko probao u Chill & co? Cine se na slici OK... Pa eto ako je neko jeo, neka podijeli utiske.
Lose iskreno, ali u Bread & Co su odlicni (zbog slicnosti u nazivu ljudi su spremni to pomijesati).
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#2167 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by RIZVA »

oldtajmer wrote: 01/10/2022 23:03 cesto prodjem gladan a nikako na svratim,valja li makar za prvu pomoc ako je neko jeo :D
b-faza gril malo iznad cipsa i onaj drugi uz piljaru preko puta zatvorene pijace,zna ko se krece tu :)
Jeo sam tu iznad cipsa,Burgerland se zove mislim hamburger 4 km odlican za tu cijenu,imas i pljeskavice i donere,sve u svemu nisu losi,ukusno je
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#2168 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mirsek »

So What! wrote: 06/10/2022 10:36
BHF_Manijak wrote: 05/10/2022 22:33 Je li iko probao u Chill & co? Cine se na slici OK... Pa eto ako je neko jeo, neka podijeli utiske.
Lose iskreno, ali u Bread & Co su odlicni (zbog slicnosti u nazivu ljudi su spremni to pomijesati).
Tako nekako. :thumbup:
Mislim nisu odron u chilli & co, ali nista posebno koliko se sjecam.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19522
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2169 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by teskeredzic_22 »

Giancarlo wrote: 01/10/2022 13:06 Neki dan po prvi put svratim na Maltu u Mamas Burger. Probao cheeseburger+ i meni je bio vrlo dobar. Jeste da sam dosao pomalo gladan vec pa to vjerovatno pridonosi dojmu :D ali svejedno je bilo vrlo korektno. I sam objekat je jako uredan, wc bio kao apoteka kad sam isao ruke oprati. Cijene korektne za danasnje vrijeme, pogtovo kad se uzme u obzir da mnogi lokali odavno vec prodaju hamburgere od 10+ KM.
Cijena od 10+ je fakat ništavna za ono zadovoljstvo koje se dobije konzumiranjem hamburgera u tim drugim lokalima...
Naslovnica
Posts: 27924
Joined: 20/03/2013 15:38

#2170 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

Kakva je ovo afera sa McDonald's na Šipu, mačketina na pultu jede, uposlenici se svađaju, PR više ne radi tamo?!
D E P O
https://** No links **.ba/clanak/237123/uzas-u-sa ... a-s-hranom

https://** No links **.ba/clanak/237130/nakon-slu ... -smo-hitan

Image
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#2171 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kox »

hali gali halid wrote: 07/09/2022 12:42 Gdje tacno dodje ta Moscanica na Skenderiji?
Pored Coloseuma.
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#2172 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by nepass1 »

Kod taleta 6KM pljeska, preskupo za onaj kvalitet.
Ono ako je kod njega pljeska sest moze i neki fancy hambas biti cener

Ja cu oboje preskociti svakako :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2173 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

nakon vise od 2 mjeseca odem jutros u bread&co na hamburger i nije bas ukus mesa kao prije ,smanjila se i kolicina sosa i prilozi :(
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#2174 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Nokian808 »

Naslovnica wrote: 07/10/2022 20:55 Kakva je ovo afera sa McDonald's na Šipu, mačketina na pultu jede, uposlenici se svađaju, PR više ne radi tamo?!
D E P O
https://** No links **.ba/clanak/237123/uzas-u-sarajevskom-mcdonaldsu-na-sipu-macka-jede-s-pulta-s-hranom

https://** No links **.ba/clanak/237130/nakon-slucaja-s-mackom-koja-jede-s-pulta-u-mcdonaldsu-oglasili-se-iz-kuip-a-zatrazili-smo-hitan

Image
U tom MCD na drive in narucio sam pored ostalog Royal i kad sam kuci otvorio kesu nije ga bilo iako je naplacen ali nije mi se dalo voziti se nazad. Nakon mjesec dana opet narucio koristeci kupon i nije u kesi bilo hamburgera iz deala ali poucen iskustvom odmah sam gledao u kesu i reagovao. Treci put sam sjeo i narucio izmedju ostalog pilecu salata za suprugu dobila salatu bez piletine morao reagovati. Sva tri puta su bila uzastopna tokom 6 ili 7 mjeseci (obicno svakih 2 mjeseca nam prahne specifican miris i okus realno lose MCD hrane).
Ukratko odron od MCD u odnosu na svijet ili cak onaj kod Avaza...
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#2175 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mirsek »

Tezza di Caffee.
Vrlo dobri mini hamburgeri, domace pecivo, kao i solidno velik prilog kao npr. pekarski krompir, porcije taman da ne ostanes gladan. Generalno skoro sva jela su im vrlo dobra, svjezi sastojci a nisu preskupi.
Preporuka. :thumbup:
Post Reply