Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kio01
Posts: 1097
Joined: 19/08/2017 15:56

#1726 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kio01 »

teskeredzic_22 wrote: 14/01/2022 14:45
kanguru wrote: 14/01/2022 02:19 Stop divljanju cijena i stop preseravanju po ovom pasjem vremenu :thumbup: :bih:
:lol: :lol: :lol:

Kome bolan govoriš ?

Mladunčadi raznih ratnih i postratnih profitera , neokapitalističkih "biznismena" , budžetskih uhljeba i privatizatora za jednu marku ono malo društvene imovine što je ostala nakon rata ?
Oni svojim roditeljima nisu u stanju hvala da kažu a kamo li da vode računa o cijenama..
Ne ponasaju se samo djeca bogatasa tako. Zivimo u svijetu konstantne komparacije sa drugima, to je kod mladjih najucestalije. Trositi na izlaske je odrzavanje "socijalnog statusa", pa makar kuci ni pavlake u frizideru nemao.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1727 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

kio01 wrote: 14/01/2022 16:41 Trositi na izlaske je odrzavanje "socijalnog statusa", pa makar kuci ni pavlake u frizideru nemao.
takoe :thumbup: i neki audi ili benwe da crknu dushmani :D
User avatar
madesa
Posts: 4210
Joined: 26/07/2013 02:37

#1728 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by madesa »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/01/2022 17:47
kio01 wrote: 14/01/2022 16:41 Trositi na izlaske je odrzavanje "socijalnog statusa", pa makar kuci ni pavlake u frizideru nemao.
takoe :thumbup: i neki audi ili benwe da crknu dushmani :D
Bas tako. Komisija moj Zivi u kuci koja ima poljski WC ali zato je kupio bmw idu stotinu svaku večer kako izlazi i trosi taj neki novac sto ima☺️. Nevjerojatno sta ljudi rade da budu u tom nekom dobrom statusu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1729 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

madesa wrote: 14/01/2022 20:13

Bas tako. Komisija moj Zivi u kuci koja ima poljski WC ali zato je kupio bmw idu stotinu svaku večer kako izlazi i trosi taj neki novac sto ima☺️. Nevjerojatno sta ljudi rade da budu u tom nekom dobrom statusu
pa ne vidi se na instagramu poljski vece i fasada na kuci ,samo benbara bajo moj i pive i prazna konzerva redbula kad je uslika :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1730 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mk ultra »

Za to mu ne smrdi u kuci, nema ciscenja, stedi na domestosu i vozi BMW
User avatar
Pandakonda
Posts: 4379
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1731 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Pandakonda »

Dosadno mii wrote: 14/01/2022 13:10
kanguru wrote: 14/01/2022 02:19

Maslenicu iz Petog elementa koju jedu Bruce Willis i Mila Jovović :-) Kao i autentična napolitansko-kampanjsko-sicilijanska pizza za 19 KM usred Sarajeva :lol:

Stop divljanju cijena i stop preseravanju po ovom pasjem vremenu :thumbup: :bih:
@Pandakonda
Pa i ona iz masline moze za dvije osobe
Kad smo narod koji se navikao prezderavat tijestom i jedino tad smo siti

17 KM za maslenicu nije normalno dati!
Igrom slucaja sam jeo i u maslini i jednostavno se ne mogu mjeriti. Ali opet to je sve subjektivno i nema poente da pricamo oko toga. Naravno, takav smo narod i navikli smo na velike domaćinske porcije gdje ima puno tijesta i to se neće promijeniti uskoro. Ljudi ocigledno imaju para cim su cijene takve.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#1732 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Haris033 »

mk ultra wrote: 14/01/2022 21:02 Za to mu ne smrdi u kuci, nema ciscenja, stedi na domestosu i vozi BMW
Ugalavnom BMW 15-20 godina star, sa ćelavim gumama i uvijek na rezervi 😂
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#1733 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kanguru »

Inače, za ove fancy burgere egzotičnih cijena koji su sada popularni u Sarajevu potrebno je da imate usta kao Mick Jagger ili Hanka Paldum :D :lol:
Bukvalno je nemoguće zagristi ono u komadu, a meso svugdje ima bljutav i nedefinisan okus, nebitno da li je Mama burger, Šah mat ili Jedi me.
Bitno je navaljati kilu karameliziranog luka i paradajza u ogromnu prepečenu lablu, dati pljeskavici neko cool ime i imate ekstra burger od 10-15 KM :thumbup: :run:
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#1734 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Riddle »

Ja sam uvijek volio te koji se moraju planski jesti, ono baš se boriti. :mrgreen:

Ne jedem hamburger više kao nekad tako da stvarno ne znam gdje je danas dobar. Ono što znam je da pred onim Totom kad god prođem bar 10 ljudi čeka. Možda tu. :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1735 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

kanguru wrote: 16/01/2022 12:57 Inače, za ove fancy burgere egzotičnih cijena koji su sada popularni u Sarajevu potrebno je da imate usta kao Mick Jagger ili Hanka Paldum :D :lol:
Bukvalno je nemoguće zagristi ono u komadu, a meso svugdje ima bljutav i nedefinisan okus, nebitno da li je Mama burger, Šah mat ili Jedi me.
Bitno je navaljati kilu karameliziranog luka i paradajza u ogromnu prepečenu lablu, dati pljeskavici neko cool ime i imate ekstra burger od 10-15 KM :thumbup: :run:
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ovo jednostavno nije istina. Očigledno je da ti ove navedene burgere nisi ni jeo, jer da si jeo, znao bi da je Šah Mat burger minijaturan, čak i ako se uzme dodatna pljeskavica i to raja najviše zamjera za tu cijenu.

Ni u jednom od ovih navedenih mjesta također, osim u Jedi Me, koji ima neke Salmon burgere, nijedan burger ne košta 10 KM okruglo, a kamoli više, Mama's Burgers ima sasvim pristupačne cijene, Jedi Me ima također normalnu cijenu za većinu burgera, a tek je Šah Mat nešto skuplji, s tim da oni svakog petka na Korpa.ba imaju popuste.
madesa wrote: 14/01/2022 14:46ko ni za hamburger od 10 KM. Koliko god da zaradjujes to je cisto preseravanje
Bilo gdje u svijetu postoje klase u hrani, koje su određene cijenama, svaka roba ima svoju mušteriju, jer samim time, ponuda ne bi bila opravdana. Jesti burger kod Trovača, Taleta ili u Piccolu, pa za moj lični ukus i u McDonaldsu može imati svoju čar, ali radi se o nekvalitetnom proizvodu.

Burgere zbog zdravlja svakako nije pametno jesti svaki dan, ali ni ti skupi burgeri nisu hrana za jesti svaki dan, bez obzira koliko zarađuješ. Svako ima pravo reći da mu burger kod Taleta i burger iz Šah Mata nema razliku, pa čak i da je Taletov bolji je njegov lični izbor za koji će se opredijeliti, ali reći nekom da se preserava zato što jede burger od 10 KM je smiješno, pa valjda svako normalan bi trebao znati na šta daje novac.

Nijedno od navedenih mjesta nije neko fancy mjesto za sjesti, opaliti neki story, već su bukvalno fast foodovi kao i ostali, Šah Mat je kiosk u čijim proizvodima nema ništa fancy, da bi se mogla demonstrirati neka socijalna razlika i superiornost.
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#1736 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by kanguru »

So What! wrote: 16/01/2022 13:32
kanguru wrote: 16/01/2022 12:57 Inače, za ove fancy burgere egzotičnih cijena koji su sada popularni u Sarajevu potrebno je da imate usta kao Mick Jagger ili Hanka Paldum :D :lol:
Bukvalno je nemoguće zagristi ono u komadu, a meso svugdje ima bljutav i nedefinisan okus, nebitno da li je Mama burger, Šah mat ili Jedi me.
Bitno je navaljati kilu karameliziranog luka i paradajza u ogromnu prepečenu lablu, dati pljeskavici neko cool ime i imate ekstra burger od 10-15 KM :thumbup: :run:
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ovo jednostavno nije istina. Očigledno je da ti ove navedene burgere nisi ni jeo, jer da si jeo, znao bi da je Šah Mat burger minijaturan, čak i ako se uzme dodatna pljeskavica i to raja najviše zamjera za tu cijenu.

Ni u jednom od ovih navedenih mjesta također, osim u Jedi Me, koji ima neke Salmon burgere, nijedan burger ne košta 10 KM okruglo, a kamoli više, Mama's Burgers ima sasvim pristupačne cijene, Jedi Me ima također normalnu cijenu za većinu burgera, a tek je Šah Mat nešto skuplji, s tim da oni svakog petka na Korpa.ba imaju popuste.
Sve osim Šah mat sam probao i stojim pri tome da je sve odreda precijenjeno smeće. A Šah mat sam između ostalog spomenuo u kontekstu cijena koje nekontrolisano divljaju i koje su bezobrazne za naše standarde. Ah, zaboravio sam spomenuti i Blind Tiger na listi ovih gluposti.
Last edited by kanguru on 16/01/2022 14:04, edited 2 times in total.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1737 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by So What! »

kanguru wrote: 16/01/2022 13:44Šah mat sam probao i stojim pri tome da je sve odreda precijenjeno smeće. A Šah mat sam između ostalog spomenuo u kontekstu cijena koje nekontrolisano divljaju i koje su bezobrazne za naše standarde. Ah, zaboravio sam spomenuti i Blind Tiger na listi ovih gluposti.
Divljanje cijena možemo posmatrati u kontekstu, kada Chipas poskupi sve za 1 KM, ili neki drugi fast food, no međutim kada neko ko od samog starta svog posla daje određeni proizvod za određenu cijenu i pri tom opstaje cijelo ovo vrijeme, to ipak svjedoči da postoji potražnja za onim što nudi.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1738 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mirsek »

Preporucujem da probate burbere iz "Jedi me" , sad su na akciji na Glovu. Uzimao sam vise puta, odlicni su. :thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1739 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by vicious »

mirsek wrote: 05/02/2022 20:19 Preporucujem da probate burbere iz "Jedi me" , sad su na akciji na Glovu. Uzimao sam vise puta, odlicni su. :thumbup:
Kad gledam na Korpi svaki put mi se na prvu učini da piše b umjesto d :lol:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2607
Joined: 18/03/2015 01:36

#1740 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Mea_parvitas »

Preporucujem The Place u Importane centru (umjesto nekadasnjeg restoran/kafica u prizemlju), hamburger 5,5 KM sa pomfritom, ali je meni fkt sjeo vrh, pljeska fina i socna, dobro pecena, ocjena 10 :D
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1741 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by mirsek »

Mea_parvitas wrote: 05/02/2022 21:07 Preporucujem The Place u Importane centru (umjesto nekadasnjeg restoran/kafica u prizemlju), hamburger 5,5 KM sa pomfritom, ali je meni fkt sjeo vrh, pljeska fina i socna, dobro pecena, ocjena 10 :D
Jel kolicinski ok ?
morelSeLezat
Posts: 276
Joined: 24/02/2021 23:51

#1743 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by morelSeLezat »

mirsek wrote: 05/02/2022 20:19 Preporucujem da probate burbere iz "Jedi me" , sad su na akciji na Glovu. Uzimao sam vise puta, odlicni su. :thumbup:
Ja sam im probao one biona burgere, stvarno ukusno iako nisam vegan, ni blizu, ali je meni ono bas dobro kod njih :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#1744 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Thorgerson »

Sve dok ima kupaca i klijentele - nije skupo.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#1745 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Reisova »

Ko voli old school hamburgere: Toto. Mada meni lično su bili najbolji kod Trovača i steta sto ih je korona zeznula. E to su bili hambaši
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2607
Joined: 18/03/2015 01:36

#1746 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Mea_parvitas »

mirsek wrote: 06/02/2022 01:06
Mea_parvitas wrote: 05/02/2022 21:07 Preporucujem The Place u Importane centru (umjesto nekadasnjeg restoran/kafica u prizemlju), hamburger 5,5 KM sa pomfritom, ali je meni fkt sjeo vrh, pljeska fina i socna, dobro pecena, ocjena 10 :D
Jel kolicinski ok ?
Zao mi je sto ne slikah, sve je top, od normalne velicine, pecivo je bilo super, pomfrita nije doslo ono 5,6, nego normala bas, sad mi se jede, danas ne gine jos jedan :D
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#1747 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by McGradySA »

Reisova wrote: 06/02/2022 09:03 Ko voli old school hamburgere: Toto. Mada meni lično su bili najbolji kod Trovača i steta sto ih je korona zeznula. E to su bili hambaši
Meni Toto hamburger srednja žalost,pileći i sendvič su bolji.Kod Otrova dosta bolji i jeftiniji hamburger.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1748 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by vicious »

Mea_parvitas wrote: 07/02/2022 09:23
mirsek wrote: 06/02/2022 01:06
Jel kolicinski ok ?
Zao mi je sto ne slikah, sve je top, od normalne velicine, pecivo je bilo super, pomfrita nije doslo ono 5,6, nego normala bas, sad mi se jede, danas ne gine jos jedan :D
Danas baš odem po ovoj tvojoj preporuci :D
Ok je hamburger, samo mislim da si malo pretjerao, nije ni blizu 10, meni je solidna 7 :)
Što se tiče količine, čini mi se da je malo manji u odnosu na neku uobičajeni prosjek (na meniju piše 100g). Može proći kao neka užina da se izdrži do glavnog obroka. :D
Pecivo je ok, pomfrit dobar, i količinski i ukusom.
Jedino mi se nikako ne sviđa sir što stavljaju na burger, mislim da je nepotreban skroz.
Sve u svemu solidan burger za tu cijenu, ali meni je recimo u toj nekoj kategoriji u Karkinu (4,50 KM) neuporedivo bolji i ukusom i količinom, jedino što nema pomfrita :)
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#1749 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Reisova »

McGradySA wrote: 07/02/2022 10:12
Reisova wrote: 06/02/2022 09:03 Ko voli old school hamburgere: Toto. Mada meni lično su bili najbolji kod Trovača i steta sto ih je korona zeznula. E to su bili hambaši
Meni Toto hamburger srednja žalost,pileći i sendvič su bolji.Kod Otrova dosta bolji i jeftiniji hamburger.
Čekaj zar nije Otrov zatvoren kada je gazda umro od korone? Jel pričamo onaj kod studentskih domova na Bjelavama?
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1750 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by vicious »

Reisova wrote: 07/02/2022 19:49
McGradySA wrote: 07/02/2022 10:12
Meni Toto hamburger srednja žalost,pileći i sendvič su bolji.Kod Otrova dosta bolji i jeftiniji hamburger.
Čekaj zar nije Otrov zatvoren kada je gazda umro od korone? Jel pričamo onaj kod studentskih domova na Bjelavama?
Jeste, ali otvorili su opet prije par mjeseci.
Umro je stari i sin koji je stalno radio gore. Sad je drugi sin ponovo otvorio, ali nije to više kao prije. Bar meni se cini da je poskupio a smanjio porcije :D
Post Reply