Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#976 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

Z ABAZI je zakon :lol:
Becky7
Posts: 849
Joined: 25/11/2017 16:31

#977 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Becky7 »

Naslovnica wrote: 24/12/2020 21:41
Becky7 wrote: 24/12/2020 21:29
mali_balon wrote: 24/12/2020 17:54

Da, meni su ukusniji....i kako rekoh precjenjeno....nista specijalno
Ni meni Mamas nisu ukusni, dva puta uzimala jer ih puno hvale oba puta mi nije bilo ukusno... Po meni burger bar (teleci i chicken), pirpa (cheese) i McDonald's (royal, chicken i new york) su najbolji sto se mogu pojesti kod nas.
JOJ!
:shock:
Mamas nije ukusan, ali ovi iz McD jesu?!
:lol: :lol: :lol:
Meni ova tri jesu... Mamas mi izgledaju odlicno al dva put mi je meso bilo zivo kad sam jela i zilava zemicka... Za te pare barem mogu to dvoje kao osnovni sastojak napraviti da su ok
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#978 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

Becky7 wrote: 24/12/2020 21:46
Naslovnica wrote: 24/12/2020 21:41
Becky7 wrote: 24/12/2020 21:29

Ni meni Mamas nisu ukusni, dva puta uzimala jer ih puno hvale oba puta mi nije bilo ukusno... Po meni burger bar (teleci i chicken), pirpa (cheese) i McDonald's (royal, chicken i new york) su najbolji sto se mogu pojesti kod nas.
JOJ!
:shock:
Mamas nije ukusan, ali ovi iz McD jesu?!
:lol: :lol: :lol:
Meni ova tri jesu... Mamas mi izgledaju odlicno al dva put mi je meso bilo zivo kad sam jela i zilava zemicka... Za te pare barem mogu to dvoje kao osnovni sastojak napraviti da su ok
Trazis meso kako zelis, ako ne trazis mislim da peku medium rare.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25644
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#979 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

Upravo, sam naglasis koliko peceno zelis.
I ne znam kako neko McD-ovu pljeskavicu moze hvaliti, suho, nikakvo, sumnjam i da je meso jebo te.
Ukusan burger sveukupno jeste, radi kombinacije sosova, salate itd., ali pljeskavica im bas nikakvog ukusa nema.
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#980 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

BHF_Manijak wrote: 25/12/2020 10:51 Upravo, sam naglasis koliko peceno zelis.
I ne znam kako neko McD-ovu pljeskavicu moze hvaliti, suho, nikakvo, sumnjam i da je meso jebo te.
Ukusan burger sveukupno jeste, radi kombinacije sosova, salate itd., ali pljeskavica im bas nikakvog ukusa nema.
Pretpostavljam da je njihova greška što nisu pitali, mene obično pitaju.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#981 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by statixx »

BHF_Manijak wrote: 25/12/2020 10:51 Upravo, sam naglasis koliko peceno zelis.
I ne znam kako neko McD-ovu pljeskavicu moze hvaliti, suho, nikakvo, sumnjam i da je meso jebo te.
Ukusan burger sveukupno jeste, radi kombinacije sosova, salate itd., ali pljeskavica im bas nikakvog ukusa nema.
Koliko znam navodno koriste samo sol i biber kao zacine za meso.

https://www.businessinsider.com/i-went- ... aurants-14
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#982 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Naslovnica »

statixx wrote: 25/12/2020 12:10
BHF_Manijak wrote: 25/12/2020 10:51 Upravo, sam naglasis koliko peceno zelis.
I ne znam kako neko McD-ovu pljeskavicu moze hvaliti, suho, nikakvo, sumnjam i da je meso jebo te.
Ukusan burger sveukupno jeste, radi kombinacije sosova, salate itd., ali pljeskavica im bas nikakvog ukusa nema.
Koliko znam navodno koriste samo sol i biber kao zacine za meso.

https://www.businessinsider.com/i-went- ... aurants-14
U Burger King "pljeski" je samo meso, nema ni soli ni bibera, nita.
Becky7
Posts: 849
Joined: 25/11/2017 16:31

#983 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Becky7 »

Naslovnica wrote: 24/12/2020 21:49
Becky7 wrote: 24/12/2020 21:46
Naslovnica wrote: 24/12/2020 21:41
JOJ!
:shock:
Mamas nije ukusan, ali ovi iz McD jesu?!
:lol: :lol: :lol:
Meni ova tri jesu... Mamas mi izgledaju odlicno al dva put mi je meso bilo zivo kad sam jela i zilava zemicka... Za te pare barem mogu to dvoje kao osnovni sastojak napraviti da su ok
Trazis meso kako zelis, ako ne trazis mislim da peku medium rare.
Probat cu jos jednom jer stvarno dobro izgledaju, a uvijek ja trazim bolje da je peceno meso kada nesto narucujem ne mogu zivo...
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#984 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Melo15 »

Ima li kakva dostava u ove sitne sate, podrucje Otoke :mrgreen:
edin_the
Posts: 297
Joined: 26/08/2014 16:14

#985 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by edin_the »

Kakav neopravdan hajp oko tog Mama's-a pa to je nešto nevjerovatno :lol: Probao sam cheeseburger plus i došlo je meso koje je vrlo jeftinog ukusa a po teksturi borderline ono najgore meso iz mahalske sendvičare, samo što je u Mama's pofine debljine. Pecivo mi se također nije svidjelo. Usluga je jako fina, teta je vrlo ljubazna, sviđa mi se što pitaju koliko da ga ispeku, ali recimo meni je trebao doći medium rare a bio je pečeniji od toga. Iskreno, s obzirom na kvalitetu mesa ne bih se ni usudio naručiti manje pečeno (a volim da je crveno u sredini i tako ga pravim sebi kod kuće, na taj način meso ostaje najsočnije i najukusnije). Eh sad, ako u neke skuplje hamburgere dođe bolja pljeskavica od ove u cheeseburger plusu, ja povlačim šta sam rekao.

Od onoga što sam ja probao u Sarajevu, Vučko burger je broj 1. Burger Bar na Skenderiji je fin isto. Vanni također nije loš u svom cjenovnom rangu. Ovaj što sam probao u Mama's da je 5 KM ne bih se žalio ali ovaj što sam pojeo je bio 8.5 maraka i ne vrijedi tih para nikako.

Inače, preporučio bih svim da barem jednom naprave hamburgere kod kuće. Čisto mljeveno meso (koje mora biti malko masno) u koje ne treba ništa dodavati, tek dodati soli i bibera na površinu pljeskavica kada se oblikuju i direktno na jaku vatru. Ubaciti kečap, majonezu, luk, ostale salate, sir po želji (koji je najbolje otopiti na pljeskavice još dok su u tavi) i to je za prste polizati
Last edited by edin_the on 26/12/2020 09:39, edited 1 time in total.
edin_the
Posts: 297
Joined: 26/08/2014 16:14

#986 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by edin_the »

Becky7 wrote: 24/12/2020 21:46

Meni ova tri jesu... Mamas mi izgledaju odlicno al dva put mi je meso bilo zivo kad sam jela i zilava zemicka... Za te pare barem mogu to dvoje kao osnovni sastojak napraviti da su ok
Iskreno, do kraja pečena pljeskavica je najmanje ukusna jer je isušena i iz nje je izašla sva sočnost. Vjerovatno ti se nije tako svidjelo zbog lošeg mesa. Za pecivo se slažem, baš je žilavo. Čini mi se da nije bilo svježe
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25644
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#987 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by BHF_Manijak »

edin_the wrote: 26/12/2020 09:37 Kakav neopravdan hajp oko tog Mama's-a pa to je nešto nevjerovatno :lol: Probao sam cheeseburger plus i došlo je meso koje je vrlo jeftinog ukusa a po teksturi borderline ono najgore meso iz mahalske sendvičare, samo što je u Mama's pofine debljine. Pecivo mi se također nije svidjelo. Usluga je jako fina, teta je vrlo ljubazna, sviđa mi se što pitaju koliko da ga ispeku, ali recimo meni je trebao doći medium rare a bio je pečeniji od toga. Iskreno, s obzirom na kvalitetu mesa ne bih se ni usudio naručiti manje pečeno (a volim da je crveno u sredini i tako ga pravim sebi kod kuće, na taj način meso ostaje najsočnije i najukusnije). Eh sad, ako u neke skuplje hamburgere dođe bolja pljeskavica od ove u cheeseburger plusu, ja povlačim šta sam rekao.

Od onoga što sam ja probao u Sarajevu, Vučko burger je broj 1. Burger Bar na Skenderiji je fin isto. Vanni također nije loš u svom cjenovnom rangu. Ovaj što sam probao u Mama's da je 5 KM ne bih se žalio ali ovaj što sam pojeo je bio 8.5 maraka i ne vrijedi tih para nikako.

Inače, preporučio bih svim da barem jednom naprave hamburgere kod kuće. Čisto mljeveno meso (koje mora biti malko masno) u koje ne treba ništa dodavati, tek dodati soli i bibera na površinu pljeskavica kada se oblikuju i direktno na jaku vatru. Ubaciti kečap, majonezu, luk, ostale salate, sir po želji (koji je najbolje otopiti na pljeskavice još dok su u tavi) i to je za prste polizati
Dobro da ti se ne svidja, 100 ljudi 100 cudi, ali ne moras izmisljati cijene jebi ga da potvrdis i das pecat svojoj tvrdnji. :mrgreen: :mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#988 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Guadalajara »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/12/2020 21:42 Z ABAZI je zakon :lol:
:mrgreen:
edin_the
Posts: 297
Joined: 26/08/2014 16:14

#989 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by edin_the »

BHF_Manijak wrote: 26/12/2020 22:53
edin_the wrote: 26/12/2020 09:37 Kakav neopravdan hajp oko tog Mama's-a pa to je nešto nevjerovatno :lol: Probao sam cheeseburger plus i došlo je meso koje je vrlo jeftinog ukusa a po teksturi borderline ono najgore meso iz mahalske sendvičare, samo što je u Mama's pofine debljine. Pecivo mi se također nije svidjelo. Usluga je jako fina, teta je vrlo ljubazna, sviđa mi se što pitaju koliko da ga ispeku, ali recimo meni je trebao doći medium rare a bio je pečeniji od toga. Iskreno, s obzirom na kvalitetu mesa ne bih se ni usudio naručiti manje pečeno (a volim da je crveno u sredini i tako ga pravim sebi kod kuće, na taj način meso ostaje najsočnije i najukusnije). Eh sad, ako u neke skuplje hamburgere dođe bolja pljeskavica od ove u cheeseburger plusu, ja povlačim šta sam rekao.

Od onoga što sam ja probao u Sarajevu, Vučko burger je broj 1. Burger Bar na Skenderiji je fin isto. Vanni također nije loš u svom cjenovnom rangu. Ovaj što sam probao u Mama's da je 5 KM ne bih se žalio ali ovaj što sam pojeo je bio 8.5 maraka i ne vrijedi tih para nikako.

Inače, preporučio bih svim da barem jednom naprave hamburgere kod kuće. Čisto mljeveno meso (koje mora biti malko masno) u koje ne treba ništa dodavati, tek dodati soli i bibera na površinu pljeskavica kada se oblikuju i direktno na jaku vatru. Ubaciti kečap, majonezu, luk, ostale salate, sir po želji (koji je najbolje otopiti na pljeskavice još dok su u tavi) i to je za prste polizati
Dobro da ti se ne svidja, 100 ljudi 100 cudi, ali ne moras izmisljati cijene jebi ga da potvrdis i das pecat svojoj tvrdnji. :mrgreen: :mrgreen:
Bio je 7.5, pogrešno sam napisao. Sve ostalo stoji.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#990 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by JThomas »

otiđite na sprat tržnice na pljeskavicu, ozbiljno vam kažem. preplaćujete osrednji kvalitet :mrgreen:
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#991 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by duga puska »

Danas nakon dugo vremena reko da oborim Toto hamburger.
I onda dozivis da malo iza podneva ti hladno kazu: "nemamo hljeba,nema labli,nema somuna, nema nikakvih peciva" :shock:
Reko molim, kazu tri hanumice hladno da im kasne dobavljaci koji ih dopunjavaju i da mi ne smiju obecati kad ce dobiti.
Ne znam,ali ovo mi se prvi put u zivotu desava i to kod lika kohi nekoliko stotina hamburgera dnevno proda...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#992 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

duga puska wrote: 29/12/2020 15:53
I onda dozivis da malo iza podneva ti hladno kazu: "nemamo hljeba,nema labli,nema somuna, nema nikakvih peciva" :shock:
to je jos dobro,ja jutros dosao u banku da dignem neke pare,kazu nemamo para zao nam je,reko cega imate? spinata? krompira? ,ja u drugu kaze pao sistem :twisted: :run:
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#993 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by duga puska »

bitanga_sa_otesa wrote: 29/12/2020 16:00
duga puska wrote: 29/12/2020 15:53
I onda dozivis da malo iza podneva ti hladno kazu: "nemamo hljeba,nema labli,nema somuna, nema nikakvih peciva" :shock:
to je jos dobro,ja jutros dosao u banku da dignem neke pare,kazu nemamo para zao nam je,reko cega imate? spinata? krompira? ,ja u drugu kaze pao sistem :twisted: :run:
Eto vidis,mozda je sve povezano :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#994 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by bitanga_sa_otesa »

duga puska wrote: 29/12/2020 16:12
Eto vidis,mozda je sve povezano :D
sve je povezano u ovoj septickoj jami...
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#995 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 29/12/2020 16:00
duga puska wrote: 29/12/2020 15:53
I onda dozivis da malo iza podneva ti hladno kazu: "nemamo hljeba,nema labli,nema somuna, nema nikakvih peciva" :shock:
to je jos dobro,ja jutros dosao u banku da dignem neke pare,kazu nemamo para zao nam je,reko cega imate? spinata? krompira? ,ja u drugu kaze pao sistem :twisted: :run:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#996 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Revolucionar ★ »

Ma po meni, u vecini ovih mjesta su korektne cijene u odnosu na kvalitet. Smijesno je kad se ode do Hrvatske, pa kakve se dolje splacine placaju po 10-15 eura. O Mcdonaldsu je suvisno pricati, ili ti se svidja ili ne, isti je u cijelom regionu. Po meni za onaj meni od 8 maraka s pomfritom, hamburgerom i kolom i ne mozes bolje dobiti. Hamburgere iz cevabdzinica i shopova tipa Tale ne pikam
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#997 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by nepass1 »

duga puska wrote: 29/12/2020 15:53 Danas nakon dugo vremena reko da oborim Toto hamburger.
I onda dozivis da malo iza podneva ti hladno kazu: "nemamo hljeba,nema labli,nema somuna, nema nikakvih peciva" :shock:
Reko molim, kazu tri hanumice hladno da im kasne dobavljaci koji ih dopunjavaju i da mi ne smiju obecati kad ce dobiti.
Ne znam,ali ovo mi se prvi put u zivotu desava i to kod lika kohi nekoliko stotina hamburgera dnevno proda...
Ma vala bolje sto nisu imali. Ja neki dan jeo. Sjebo se kako je los
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#998 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by duga puska »

nepass1 wrote: 30/12/2020 07:56
duga puska wrote: 29/12/2020 15:53 Danas nakon dugo vremena reko da oborim Toto hamburger.
I onda dozivis da malo iza podneva ti hladno kazu: "nemamo hljeba,nema labli,nema somuna, nema nikakvih peciva" :shock:
Reko molim, kazu tri hanumice hladno da im kasne dobavljaci koji ih dopunjavaju i da mi ne smiju obecati kad ce dobiti.
Ne znam,ali ovo mi se prvi put u zivotu desava i to kod lika kohi nekoliko stotina hamburgera dnevno proda...
Ma vala bolje sto nisu imali. Ja neki dan jeo. Sjebo se kako je los
Pa da budem iskren, kad sam zadnji put jeo (a ima tome preko godine) bio je na ivici korektnosti. Zato reko da probam, da vidim trendove :D
I po meni su zakucali sa ovim nemanjem panje, a samim tim niti jednog proizvoda po svemu sudeci bar pola sata.
I onda mi se nacrta da prvi put u Zmaju stanica pojedem hamburger, jer imaju onaj parking, i nista vala.
Meso 'nako, ali sve ukupno smijeano
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#999 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by JThomas »

:lol: prije nekoliko sedmica neko napisa na drugoj temi, ko može filete u zmaju može i pedigree ili tako nešto... :roll: :lol:
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#1000 Re: Gdje u Sarajevu pojesti dobar hamburger - vaši favoriti

Post by Spiritbreaker »

Burger bar bez premca, ali mi je nekadasnji favorit Woki pao u zadnjih par godina na dno.
Post Reply