Sarajevo City Center

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi zeljeli vidjeti u SCC????

H&M
3
20%
C&A
2
13%
Subway
1
7%
Müller
4
27%
Humanic
1
7%
Esprit
0
No votes
Jack&Jones
2
13%
Decathlon
2
13%
 
Total votes: 15

User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1126 Re: AW: Sarajevo City Center

Post by KatarinaKosaca »

OldMayor wrote:Znaci ako pises protiv centra Fahrin si, a ako pises za Centar onda si Bakirov. hm..

Pa mozda vama zvuci nevjerovatno, ali mozda negdje postoje ljudi kojima se jebe i za Bakira i za Fahru, i Zlatka i bilo koga. Mozda ima ljudi koji nisu njima konstatno u anusu.

Meni je centar ok, ponavljam, nijedan svjetski grad ga se ne bi postidio. Ali ne mozemo sad biti slijepi na cinjenice:
- Da je otvoren poluzavrsen - kako li sto li (pa ljudi cekaju godinama neke dozvole?)
- Da su investicije sumnjivog porijekla (za ovo mi ne treba avaz), ukucaj brate u google i vidi ko su i sta u Al Shiddi - ako ista pronadjes osim SCC. Stranica im je klasicna stranica za fiktivne firme.
- Da je Bakir u jeku protesta plakao kako ce mu demonstranti otjerati kupce iz Zare

A Fahri je krivo i jedini razlog zasto on pise protiv SCC jeste taj jer on nije uspio kupiti magros i klepnuti onu zemlju, ne pisu oni sigurno zato eto sto zele da otkriju nesto.
:thumbup: Upravo tako, samo što on to ne može shvatiti. I nikako se ne mogu oteti ustisku da je sad tunel na Marin Dvoru. :roll:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14626
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1127 Re: AW: Sarajevo City Center

Post by DaysleepeR »

OldMayor wrote:
Ripicipi wrote:
newlevel wrote:Neki su bgmi dobili dnevnicu da se zataska prica o vlasniku centra.

Sent from my Nokia 3310.
Isto kao sto su neki dobili dnevnice da prenose avazove gluposti.
Znaci ako pises protiv centra Fahrin si, a ako pises za Centar onda si Bakirov. hm..

Pa mozda vama zvuci nevjerovatno, ali mozda negdje postoje ljudi kojima se jebe i za Bakira i za Fahru, i Zlatka i bilo koga. Mozda ima ljudi koji nisu njima konstatno u anusu.

Meni je centar ok, ponavljam, nijedan svjetski grad ga se ne bi postidio. Ali ne mozemo sad biti slijepi na cinjenice:
- Da je otvoren poluzavrsen - kako li sto li (pa ljudi cekaju godinama neke dozvole?)
- Da su investicije sumnjivog porijekla (za ovo mi ne treba avaz), ukucaj brate u google i vidi ko su i sta u Al Shiddi - ako ista pronadjes osim SCC. Stranica im je klasicna stranica za fiktivne firme.
- Da je Bakir u jeku protesta plakao kako ce mu demonstranti otjerati kupce iz Zare

A Fahri je krivo i jedini razlog zasto on pise protiv SCC jeste taj jer on nije uspio kupiti magros i klepnuti onu zemlju, ne pisu oni sigurno zato eto sto zele da otkriju nesto.
takođe možda zvuči nevjerovatno ali postoje ljudi koji imaju vlastito razmišljanje i mišljenje
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1128 Re: AW: Sarajevo City Center

Post by VjecitiStudent »

DaysleepeR wrote:
takođe možda zvuči nevjerovatno ali postoje ljudi koji imaju vlastito razmišljanje i mišljenje
Ne kontaju oni to nikako, od malih nogu to je nečije.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#1129 Re: Sarajevo City Center

Post by OldMayor »

DaysleepeR wrote:takođe možda zvuči nevjerovatno ali postoje ljudi koji imaju vlastito razmišljanje i mišljenje
To sam i napisao. Nisu svi neciji...

Naravno, ulete ovdje padobranci za koje je ocito da su dobili naredbu da napisu odbranu. Ali ovdje odbrane nema, postoje cinjenice. Investicija je suhveli, centar nije dovrsen i to je to. To ne moze niko odbraniti.

A isto tako centar kao centar je odlican, moderan, prostran, znaci pravi shopping centar kojeg se ne bi postidjele svjetske metropole. Na stranu da sad stavimo sto pola stvari nije profunkcionisalo. E i to isto niko ne moze osporiti.

Te pojedinacne stvari tipa igraona se placa. To nije nista cudno i vani ovakva vrsta igraone nije nigdje besplatna. Osim ako to nisu one male igraone, kao kod nas sto ima u Merkatoru npr sto su besplatne. Ali ova u SCC-u nije ta vrsta igraonice.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1130 Re: Sarajevo City Center

Post by VjecitiStudent »

U KID’S WORLDU osigurana je animacija djece u dobi od 4 do 10 godina. Dok vi kupujete vaša djeca mogu uživati u čarobnom svijetu igre. Jedno dijete u dječjoj igraonici tijekom jednog dana može boraviti najviše 2 sata i to naravno, besplatno! Za one mlađe od 4 godine namijenjena je mala igraonica u kojoj se mogu igrati uz pratnju roditelja.
http://www.portanova.hr/info-centar/info-za-roditelje/
U prizemlju Centra se nalazi Twister igraonica čije tete će Vam besplatno pričuvati dijete u prilagođenom prostoru dobi od 3 do 7 godina.
http://westgate-shopping.com/kids-world/
Places for play time
Småland is our free supervised play area near the entrance. You can enjoy your shopping experience knowing your children are having a fun time. Children must be potty trained and be 37'' to 54'' tall. Please see your local store for more details
http://www.ikea.com/ms/en_US/the_ikea_s ... ldren.html
Gorongoro
Best left for the kids
At Gorongoro you can leave your children whilst you go off and enjoy a spot of shopping. Let your children's imagination run wild trecking along the secure but exciting structures at Gorongoro.
Tel icon Tel: 91 431 0645
Address icon Location: Madrid - Salamanca
itd.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#1131 Re: Sarajevo City Center

Post by Ma.Le.Na »

ima li ikakvih naznaka kada bi se trebao dovrsiti?
kada ce hale normalno raditi?
i liftovi?
kada ce mrkva otvoriti?

i da li se waikiki sada seli iz alte ili ce ostati i tamo?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1132 Re: Sarajevo City Center

Post by vješalica »

OldMayor wrote:
vješalica wrote:
OldMayor wrote: Pocevsi od slatkisa, cokolada, sokova pa nadalje. Mlijeko se npr ne moze porediti sa nasim, mlijecni namazi itd. Mlijeko npr u Norveskoj ima rok trajanja 2 ili 3 dana (postoje i ona sa vecim rokom, ali koliko sam primjetio oni vecinom kupuju ova), a kod nas 6 mjeseci? Pa sad zamislite sta je u tom mlijeku pa ono mozte stajati normala da se ne pokvari 6 mjeseci, kakve hemije su tu morale biti ubacene.
kod nas se u pravilu i skoro na svakoj ambalaži u propisanim uvijetima čuvanja mlijeko treba potrositi u 2-3 dana kad se otvori...a svako bi se pokvarilo za 6 mjeseci...tako da za ovo nisi u pravu
Procitaj ponovo sta sam napisao. :roll:

Kod nas na ambalazi pise rok je npr. 6 mjeseci, ali AKO OTVORIS mlijeko da ga potrosis za 2-3 dana. Ako ga ne otvoris mozes ga drzati znaci u frizideru pola godine nece mu nista bit.

Kod njih je rok na ambalazi max 3 dana. Znaci, otvorio, ne otvorio imas 3 dana da ga popijes.

I drugaciji je okus, miris, sve. Ne moze se porediti. Ko nase mlijeko provjerava? Boga pitaj sta mi tu pijemo, dovoljno ti je da uzmes od nekog pravo domace mlijeko i popijes, pa ces vidjeti razliku.

Ne kazem ja da je nase najgore, ali je cinjenica da je kontrola slaba i da mozes prodati sta hoces.
Eto forumaš ti je objasnio detaljnije da opet nisi u pravu. :wink:
sinuhe wrote:U sjevrnim zemljama se slabo pije UHT mlijeko dok je cesce u juznim krajevima gdje je problem ispravno skladistiti robu. Cudi me samo Njemacka.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-high ... processing
Generacije ljudi bi izumrle da su stalno pile mlijeko sumnjive kvalitete.
Ja najviše vjerujem domaćem,i ne pada mi napamet da konzumiram uvozno smeće.

Ali dobro to više sad nije ovdje tema. 8-)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1133 Re: Sarajevo City Center

Post by vješalica »

Alhemicarkaa wrote:
Nisrin wrote:
beautyfool wrote:8 KM su valjda nekakvi bodovi ili kako vec zovu sto dobijes, pa onda koristis za potrebe igraone, tipa vozic je 1 bod, autic je 2 boda, velika igraona je 2 itd...
Sto se cijene tice, cjena je zaista solidna za ponudu koju ima a u Sarajevu ne postoji besplatna igraona, tako da nije ni ovo izuzetak, doduse ovo je vise kao neki zabavni park a ne igraona.

U BBIu na 4. spratu je odlicna igraonica koja je besplatna...s tim da dijete mozes max drzati 2h dnevno...
U Mercatoru na Socijalnom je besplatna igraona, nije velika i nema nadzora, ali je super poslije šopinga ili kad je ružno vrijeme. A ima sve što imaju i druge igraone tobogan, kućica i konjići ljulje.
Ima igraonica u Merkatoru Ilidža na spratu ali ne znam da li se plaća.Mislim da ne.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#1134 Re: Sarajevo City Center

Post by DaffyDuck »

Kupovala sam i ja domace, dok nisam otvorila tek kupljeno mlijeko a unutra sir :shock:
Ili kupim piletinu, tek dosla u trzni centar, znaci prvi dan od datuma proizvodnje, stavim u frizider do sutra, i kad otvorim smrdi. 20x sam tako bacila meso.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1135 Re: Sarajevo City Center

Post by perfect_guy »

prvi put kad sam ušao, kako se penjem na naredni sprat, tako se otkriva još jedan iznad, reko šta je ovo, ima li kraja :D
onako, možda malo previše prostora otpada na hodnike i stepenice, bolje bi možda bilo da je jedan sprat više, a da se ne mora hodati onoliko s kraja na kraj jednog sprata.
zara - šta je ono, kao da su im Deen&co. ciljna grupa :-) P&B (je li ono kod njih onaj kombi u prodavnici?) takođe ništa posebno. sportlife i adidas otprilike očekivano
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#1136 Re: Sarajevo City Center

Post by OldMayor »

vješalica wrote:
Eto forumaš ti je objasnio detaljnije da opet nisi u pravu. :wink:
sinuhe wrote:U sjevrnim zemljama se slabo pije UHT mlijeko dok je cesce u juznim krajevima gdje je problem ispravno skladistiti robu. Cudi me samo Njemacka.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-high ... processing
Generacije ljudi bi izumrle da su stalno pile mlijeko sumnjive kvalitete.
Ja najviše vjerujem domaćem,i ne pada mi napamet da konzumiram uvozno smeće.

Ali dobro to više sad nije ovdje tema. 8-)
A sta nisam u pravu? Pa citas li ti sta ti se pise ili samo onako lupis nesto.

Jel rok trajanja mlijeka u Norveskoj 2-3 dana otvorio ga ili ne?
Jel kod nas rok trajanja mlijeka 6 mjeseci, kad ga otvoris onda ga moras popiti za 2-3 dana.

Ne znam za tebe, ali me niko ne moze ubjediti da mlijeko koje je staro 6 mjeseci i hemijski obradjeno, moze biti zdravije od onog od 2-3 dana koje je prakticno netaknuto.

Vjerujem i ja domacem. Ja i kupujem domace mlijeko, nasao sam koje mi odgovara, ali ti kazem da generalno jedemo smece, sto domace, sto uvozno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18695
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1137 Re: AW: Sarajevo City Center

Post by SmokingMan »

"OldMayor"
Pa mozda vama zvuci nevjerovatno, ali mozda negdje postoje ljudi kojima se jebe i za Bakira i za Fahru, i Zlatka i bilo koga. Mozda ima ljudi koji nisu njima konstatno u anusu.

Meni je centar ok, ponavljam, nijedan svjetski grad ga se ne bi postidio. Ali ne mozemo sad biti slijepi na cinjenice:
- Da je otvoren poluzavrsen - kako li sto li (pa ljudi cekaju godinama neke dozvole?)
- Da su investicije sumnjivog porijekla (za ovo mi ne treba avaz), ukucaj brate u google i vidi ko su i sta u Al Shiddi - ako ista pronadjes osim SCC. Stranica im je klasicna stranica za fiktivne firme.
- Da je Bakir u jeku protesta plakao kako ce mu demonstranti otjerati kupce iz Zare

A Fahri je krivo i jedini razlog zasto on pise protiv SCC jeste taj jer on nije uspio kupiti magros i klepnuti onu zemlju, ne pisu oni sigurno zato eto sto zele da otkriju nesto.
Promišljen odgovor... 8-)
freakapotamus
Posts: 157
Joined: 30/03/2009 17:45

#1138 Re: Sarajevo City Center

Post by freakapotamus »

..........
Last edited by freakapotamus on 31/07/2017 14:28, edited 1 time in total.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1139 Re: Sarajevo City Center

Post by vješalica »

OldMayor wrote:
vješalica wrote:
Eto forumaš ti je objasnio detaljnije da opet nisi u pravu. :wink:
sinuhe wrote:U sjevrnim zemljama se slabo pije UHT mlijeko dok je cesce u juznim krajevima gdje je problem ispravno skladistiti robu. Cudi me samo Njemacka.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-high ... processing
Generacije ljudi bi izumrle da su stalno pile mlijeko sumnjive kvalitete.
Ja najviše vjerujem domaćem,i ne pada mi napamet da konzumiram uvozno smeće.

Ali dobro to više sad nije ovdje tema. 8-)
A sta nisam u pravu? Pa citas li ti sta ti se pise ili samo onako lupis nesto.

Jel rok trajanja mlijeka u Norveskoj 2-3 dana otvorio ga ili ne?
Jel kod nas rok trajanja mlijeka 6 mjeseci, kad ga otvoris onda ga moras popiti za 2-3 dana.

Ne znam za tebe, ali me niko ne moze ubjediti da mlijeko koje je staro 6 mjeseci i hemijski obradjeno, moze biti zdravije od onog od 2-3 dana koje je prakticno netaknuto.

Vjerujem i ja domacem. Ja i kupujem domace mlijeko, nasao sam koje mi odgovara, ali ti kazem da generalno jedemo smece, sto domace, sto uvozno.
Jel toliko bilo teško otvoriti link sa objašnjenjem da dalje ne nastavljamo raspravu? :cry:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1140 Re: Sarajevo City Center

Post by Hajvan »

vješalica wrote:
Ima igraonica u Merkatoru Ilidža na spratu ali ne znam da li se plaća.Mislim da ne.
Na Ilidži nema Merkator tržnog centra. Taj na koji vi referišete je Grand Centar Ilidža u kojem Merkator ima svoju radnju iz koje može koliko sutra izići iz bilo kojeg razloga.

Igraonica na spratu se plaća.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1141 Re: Sarajevo City Center

Post by StupskaBitanga »

Koliko vidim na reklamama Konzum u SCC neće biti velikog formata već onog srednjeg po njihovom maxi
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#1142 Re: Sarajevo City Center

Post by bogumila »

zna li iko radi li ijedna kafana i mozel se pusit ?????
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#1143 Re: Sarajevo City Center

Post by aida25 »

Radi, to je gore na zadnjem spratu, vidjela sam neki puse, moguce da ima odvojen dio za pusace. Mene interesuje zna li ko slucajno broj tel radnje Orsay, vidjela sam jednu super koznu jaknu, valjda imaitacija koze, oko 60 km. Eh sad nije bilo broja, a kazu treba im doc roba, mene sad interesuje koji im je broj najveci,meni treba 44, na homepage orsaya ima, da mi je znat koji je ovdje kod nas najveci broj, ko da je rekla 42 al nisam sigurna...
sopran
Posts: 70
Joined: 09/05/2005 00:46

#1144 Re: Sarajevo City Center

Post by sopran »

karanana wrote:neam pojma, ali znam da je gledanje mama besplatno.
:lol: :thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1145 Re: Sarajevo City Center

Post by StupskaBitanga »

Pošto naš predsjednik (član predsjedništva) toliko brine o Zari i voli Zaru ja ga već vidim u ovome jer je on ipak trendsetter
Image
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#1146 Re: Sarajevo City Center

Post by Ambrozija »

aida25 wrote:Radi, to je gore na zadnjem spratu, vidjela sam neki puse, moguce da ima odvojen dio za pusace. Mene interesuje zna li ko slucajno broj tel radnje Orsay, vidjela sam jednu super koznu jaknu, valjda imaitacija koze, oko 60 km. Eh sad nije bilo broja, a kazu treba im doc roba, mene sad interesuje koji im je broj najveci,meni treba 44, na homepage orsaya ima, da mi je znat koji je ovdje kod nas najveci broj, ko da je rekla 42 al nisam sigurna...
Ovo ti je broj one u Ferhadiji: 553-055 :)
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#1147 Re: Sarajevo City Center

Post by bogumila »

aida25 wrote:Radi, to je gore na zadnjem spratu, vidjela sam neki puse, moguce da ima odvojen dio za pusace. Mene interesuje zna li ko slucajno broj tel radnje Orsay, vidjela sam jednu super koznu jaknu, valjda imaitacija koze, oko 60 km. Eh sad nije bilo broja, a kazu treba im doc roba, mene sad interesuje koji im je broj najveci,meni treba 44, na homepage orsaya ima, da mi je znat koji je ovdje kod nas najveci broj, ko da je rekla 42 al nisam sigurna...
imas ovaj broj od radnje u ferhadiji pa pitaj njih ili za broj od druge radnje ili za jaknu
+387 33 553 055
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#1148 Re: Sarajevo City Center

Post by karanana »

je li waikiki seli iz alte?
vjerovatno.
cini mi se da i onaj kotton seli ili je preselio.
alta komotno moze kljuc u bravu.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#1149 Re: Sarajevo City Center

Post by Ambrozija »

karanana wrote:je li waikiki seli iz alte?
vjerovatno.
cini mi se da i onaj kotton seli ili je preselio.
alta komotno moze kljuc u bravu.
Umjesto Kotona se u Alti otvorio Deichman. Inace, od kako se otvorio SCC i u Alti je puno veci promet.
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#1150 Re: Sarajevo City Center

Post by aida25 »

bogumila wrote:
aida25 wrote:Radi, to je gore na zadnjem spratu, vidjela sam neki puse, moguce da ima odvojen dio za pusace. Mene interesuje zna li ko slucajno broj tel radnje Orsay, vidjela sam jednu super koznu jaknu, valjda imaitacija koze, oko 60 km. Eh sad nije bilo broja, a kazu treba im doc roba, mene sad interesuje koji im je broj najveci,meni treba 44, na homepage orsaya ima, da mi je znat koji je ovdje kod nas najveci broj, ko da je rekla 42 al nisam sigurna...
imas ovaj broj od radnje u ferhadiji pa pitaj njih ili za broj od druge radnje ili za jaknu
+387 33 553 055
E puno ti hvala, nazvaću!
Post Reply